Weekend J HOTEL IN HET MOOIE SAUERLANol E4 i/asgau Landhotel MISSCHIEN LIGT UW VAKANTIE OP DIT MOMENT WEL V00RU... Hesborner Kuckuck leste hotel ter plekke! /I0S-KRETA-LESB0S-LEFKAS len blinkt er vocht achter de mo- ielize bril en stokt de stem van de Lders zo goedgebekte man in zijn I Thaise stoel van houtsnijwerk, ille mooie spullen waarmee Ton lussen inmiddels de villa in Bergen „Zoom heeft gevuld, lijken er in eens niet meer toe te doen. 'Verdomme, dat Algemeen Ouderenverbond mist op deze manier een kans' 'Ik zou mijn broers ooit nog eens een mooi poepie laten ruiken' 1995 ZATERDAG 17 JUNI 1995 |46 Hauenstein/Pfalz tel.OO-4963Q, 13444. Dir.a. bosrand gelegen 0mJ gril.rotsen. Rest.,bierkelder én na, solarium, kegelb. en tennis k- ■O/WC. Ideaal voor tam. met toy op uw bezoek. Familie Gass. Jffotëf§rossf( t in 't bergstadje nèt over de greiK I jotel in Bad Bentheim, (net even over de grens hl- kuvelachtige. bosrijke omgeving. Kamers met li. Jen mini-bar. Zwembad (30°), sauna, solarium fci. Tevens fietsverhuur. Eigen parkeerterrein. Irangemerit (3 11.) DM 255,- p.p. lerd ontbijtbuffet en culinair diner. I weekend- en meerdaagsarrangementen. S 0S423-88177(NL) of 00-495922828m> bezel: ca. I/AK.WON. geprijsd. lig 2 pers. |50,- p.d., |se. Tel: I nog vrij. |ar. Ook in Oostenrijk. 119. NOVASOL 040-5142 700 huizen in DUITSLaj Bel nu voor gratis aidsi ExcursiereisBÈlFI WOUD. 7 dgn. S|J 549,- HP. Vertr.:1/7 2f Garant Reizen 080-605800. Reizen en Recreatl Elke zaterdag t van mogelijkheden.! os. Comf. v.a. DM sauna, d.zwemb., Jtel.. pano- Iwandelen, Trs. Folder Issen Stein lFredeburg ■fax 1734. |ravan t.h. gen cam- jsrtje AHR. 11673. IDE (Lux.) lok v. kind ILAND In ROTH a/d Our (Z-Eilej mooie vak.app. in ve( boerderij v.a. 12/8 nog 450,- per week. I folder: 01608-33443. kcursiereis ISchotland ar. Vertrek J/8 21/8. Ip.p. Voor prveringen: ureau of Ken, tel. ise nacht- :s 399,-! se excur- Weer Prachtige Hongarije st, Eger, jatonmeer er plaats reisgids? 0100 (24 6202121 verzorgde Vertrek 1599,- matie of i ANVR- ELIKAAN 29634. Zo'n 2 Miljoen Vakantiegangers wachten elke zaterdag op uwaanbod. In Reizen en Recreatie. Kauten- familie- imgeving. lied. Per Gerenom- Gastro- nden en lementen. .958551, LAST Vliegreis De voor- Bel nu: Kamers t.h. HERBERG J; natuurgebied N.LuxembW Ned.eig. Tel.: 00-352 "0,l° Ruime VAK.WON. 80 m2J boerenhoeve aan bosr.O* v. weekends 04242-I jke ren in eatie. id en lag alle rubriek reatie. i bekend tratie 225. 283. In de Rubnek „Reizen en Re~ kreatie" vindt u een aanbod dat even verscheiden is als het (vakantie)-leven zelf. Van trips voor individuslisten. reuen voor wie de groep niet groot genoeg kan zijn. Mis schien ligt uw vakantie op dit moment wel vocru... in de rubriek .Reizen en Rekre- atie". Een verschoppeling slaat terug |8 km v. Winterberg. ANWB/AA-erk lol, comfortabel... Wij nodigen u un 1 vakantie bij ons door te brengen! ■v. zwembad, sauna, sol,, kegelb. v.a. DM 455, keuze-menu, ontb-sa hderkort.l Oelfestr. 22, D-59969 Hall I 00.49.2984.475 Ned, sprek. fax 573] T.h. leuke 2 pers. vakait woning. Ideaal voor 50J die van wandelen hout en van de natuur willen] nieten op klein rustig 1 park gelegen in het Say land omg. Paderborn I v.a. 400,- Inl: 00i 52921657 NEDERLANDS! WINTERBERG luxe 7 woning bos/wandelgi_ recr. meer. 05430-161921 145,- p.w. Ook voordelige vluchten i DE VIJF GRATIS BROCHURES lebreide beschrijvingen van eiland en pok veel culturele en historische informl PAYS 08894 - 24848 lid SGR.I pp Rhodos |ur. SGR. 17134. Athene PELOPONNEM 8-dgse vlieg-rondreis mi j o.a. Delphi, Olympia Meteora-kloosters vin 1299,-1 12-dgse cruis» busreis langs de hoogt» punten van klassiek Grieflj kenland v.a./ 1199,-1 Gratl reisgids? Bel SRC O50|ij 120100 (24 uur p. dag)» I 020-6202121 anvr/sar J jachtver- Midd.zee. p-24469 creatie, g een lijkheden. IRITTANNIË SUMMER-COTTAGES div.m.kortingen en B+Bj in het hoogseizoen, voc delige SALLY bootboeking Binkhuysen, lid SGR, le1 02518-57953. 8 dgs excursiereis WENEW BUDAPEST al v.a. incl.bus/hotel/HP/excursiesl Euro-90 077-548884 SGRJ JONGERENREIZEN camp! hotel incl. bus v.a. 225,-.r GoGo Tours 0 1 0-4142599 SGR/ANVR. 2000 vakantiewoninged-l MEVO REIZEN Holten 05725-1547 Lid SGR. |knapt iets als hij zich weer inleeft [die miserabele Belgische jaren. Door Jan Jansen Linssen (42, gescheiden, vier kinderen) heeft besloten van daag open kaart te spelen, want er moeten een paar mis verstanden uit de wereld. Dat'ie ra cist is bijvoorbeeld, en miljonair, en volksmenner, en een parasiet binnen het Algemeen Ouderen Verbond. Het is even pijnlijk als onvermijde lijk dat hij daarvoor teruggaat naar zijn Haagse kinderjaren, naar die tijd in België. „Ik doe dit omdat ik het nodig vind, maar ik heb het er moeilijk mee." A.J.F.M. Linssen ('de M van Maria, mijn vader was een Maria-vereer- der') is nu een bemiddeld beurzen en snuffelmarkten-organisator, suc cesvol aanvoerder van de lijst Lins sen in de Bergse gemeenteraad en, wie weet, aanstormend talent op het Haagse podium. Dat had hij allemaal niet kunnen dromen toen hij 18 was, moest trou wen en besloot naar België te trek ken. Want daar hadden ze geen jeugdloon, en wèl huizen. Genoeg te verdienen en onderdak voor het jon ge gezinnetje. Maar Brussel was een hel, zegt hij. „Ik had een donkere, Hindoestaanse vrouw. Haar riepen ze werkelijk van alles na. En zelf was ik een Hollan der. Wat ik op m'n werk niet mee maakte. Spijkers in mijn schoenen, dat soort dingen. Dat was niet vol te houden..." De herinnering breekt 'm even op. „Ik moet er niet te veel over zeggen, anders zit ik straks te jan ken." Tranen mogen zijn levensverhaal niet vertroebelen, zodat hij vlot de draad weer oppakt. „Ik ben daar snel weggegaan. Met een schadever goeding van mijn baas kon ik mijn eerste eigen bedrijfje starten. We zijn naar Antwerpen verhuisd, waar we een zaakje in oosterse artikelen begonnen. Zonder papieren, want dat kon daar makkelijk." Terugdenken aan België: Pesterijen, discriminatie, armoe, ellende, één stukje vlees in de week. „We konden er amper van leven, maar je kon daar niet terugvallen op vadertje Staat. Daarom verdedig ik ook het Nederlandse sociale stelsel. Ik heb ondervonden wat het is om het niet te hebben. Ja, dat was wel de armste periode uit mijn bestaan." Februari 1976. Na vijf jaar België strijken de Linssens neer in de wijk Meilust in Bergen op Zoom. Een sta tionwagen was ruim zat om de spul letjes te verhuizen. Ze sliepen op het beton. Ton linssen heeft ze op een rijtje, de drie dingen die hij ondernam om er weer bovenop te komen. „Ik ging naar de gemeente - en die meneer De Vos, die groet ik nog elke NOVASOL 040-5140221 250 huizen in HONGARIJEj Bel nu voor gratis gids! Ton Linssen, handelaar en politicus in Bergen op Zoom: „Is het niet opvallend dat die vluchtelingen allemaal een vliegticket naar Nederland kunnen betalen?" foto ruben schipper dag - en zei: ik wil geen uitkering, maar een renteloze lening van 3000 gulden. Daar kon ik net weer een handeltje van opzetten. Na een jaar heb ik die drie mille terugbetaald. Trots, heel trots." „Maar ik wilde per se ook in het zie kenfonds en dus had ik een baan no dig. In een gesprek met directeur Haverhoek van het postkantoor in Bergen heb ik open kaart gespeeld. Hij zei: ik heb geen personeel nodig, maar jou nemen we aan. Zodoende kon ik twee nachten post sorteren en een zaterdagochtend bezorgen. Een leuke bijverdienste, en we waren verzekerd." „En toch was het niet genoeg. Ik ging naar taxicentrale Schot en kon daar gaan rijden. Zo heb ik Bergen op Zoom leren kennen. De post en de taxi, dan krijg je contact met men sen. Alleen met die taxi ben ik van de ene op de andere dag gestopt. Ik ging kapot aan die ritten met jonge Y 7--k' '4 yJ ft Hou 20 p)T sooriT WOU<£MUjcBTbj^i n mensen naar de Daniël den Hoed kliniek en zo. Dat trok ik me vrese lijk aan. Maar alles bij elkaar heb ben die drie dingen me er wel boven op geholpen. Ik werkte dag en nacht, kon sparen en geleidelijk mijn be drijf opbouwen." Met een bezetenheid die je ook te rugziet in zijn latere politieke bezig heden. Zoveel voorstuwingskracht moet wel kiemen hebben in jongere jaren. Het Haagse Bezuidenhout. De jongste van zes kinderen Linssen groeide op in een arm, door moeder bestierd gezin. De bijstandswet be stond nog niet, zodat kleine Ton gro te frustaties opliep. „Twee keer per jaar onderging je de vernedering dat je gratis schoolkle ding moest afhalen. Dan stond je in de rij voor dat gebouw, allemaal in dezelfde kleren, herkenbaar als kind uit eeen steungezin. En schoolvoe- ding was ook zoiets. Ik ben wel een van de laatste klanten van de gaar keuken geweest." „Waarschijnlijk door al die span ningen heb ik astmatische bronchi tis opgelopen, lag vaak ziek in bed, thuis of in tehuizen, was erg mager, liep achterstand op school op. Een enge situatie: ik zit op de blo-school tussen kinderen die zwakzinnig wa ren. Aan die tijd heb ik veel com plexen overgehouden en heel sterk ook het gevoel, vooral ten opzichte van mijn broers die op het gymna sium zaten of op de universiteit: ik zal jullie ooit nog een poepie laten ruiken." Ton Linssen was 15 toen hij 'hele maal in de knoop raakte' en in een klooster door nonnen werd opge vangen. „Toen ik 16 was, moest ik gaan werken, zodat ik de LEAO-op- leiding nooit heb kunnen afmaken, maar bij die nonnen heb ik veel ge leerd. Bijvoorbeeld om voor anderen klaar te staan." En hij poetste er zijn algemene ontwikkeling op, leerde er luisteren en lezen. Gedreven: „Ik las alles." Zat trouwens later in Bergen op Zoom nog tussen de moeders op de mavo. „Tja, ik was de jongste thuis. Die Ton is gek, zeiden mijn broers vaak. Ik was een beetje het verschoppelin getje, maar ik heb steeds gezegd: jongens, ik zal jullie laten zien wat ik kan bereiken. Dat is altijd geble ven, die enorme vechtlust." En alle herinneringen aan België en het Bezuidenhout spelen een rol in zijn omstreden politieke loopbaan. Neem zijn vurige verweer tegen de teloorgang van Bergen op Zooms slooprijpe Oranjewijk. „Het Bezui denhout was ook zo'n wijk die de overheid op de schop nam. Ik ben opgegroeid in een saneringsbuurt tussen de dichtgetimmerde huizen, waar een hechte gemeenschap uit el kaar gerukt werd. Ik weet wat dat is." Ach, de politiek. We hebben het inmiddels over zijn rol van bemid delaar en geldschieter bij het Oude- renverbond, dat hij graag nog een lang leven toewenst. AOV: Torn niet aan de aow. De voorzichtige provo catie dat op den duur toch deze uit kering van Drees achteruit moet, is voldoende om hem in de rechtse hoek te drijven. Ton Linssen haalt vol uit.Hij wil de ouderen niet isole ren. „Het is toch zo krom als wat. Over de hele lijn moeten we terug, dan ook over de hele lijn." Het tere punt: de opvang van vluchtelingen die het tolerante Nederland zich permitteert, gaat te ver, is te duur. „Mensen uit oorlogsgebieden op vangen, prima, geven aan Ruanda, prima. Maar door slecht beleid is er een enorme instroom van avontu riers en economische vluchtelingen. Dat is verwijtbaar. Niet eens aan die mensen die het proberen, maar aan de beleidsmakers hier, die het toe staan. We zijn hier verzorgd van de wieg tot het graf en dat willen we zo houden. En we willen de historische banden respecteren met groepen als de Surinamers, de Molukkers, de gastarbeiders, allemaal mensen die hier min of meer een plaats hebben veroverd. En die hier ook moeten blijven, met behoud van eigen cul tuur, als ze zich maar aanpassen." „Vooral de laatste jaren is er een on gecontroleerde instroom. Je zou bij- na denken dat ze overal zuchten on der dictatuur en vervolging en dat ze allemaal vluchten naar welvarende landen als Nederland en Duitsland. En is het niet opvallend dat mensen uit Somalië, Ghana, Sri Lanka, noem maar op, zomaar een vlieg ticket naar Nederland kunnen beta len? Dat kan een echte vluchteling toch niet." Waar Ton Linssen nog eens het ver wijt bovenop doet dat er 'mensen smokkelaars' achterzitten en dat de vluchtelingen veelal jonge mensen zijn. „Mannen die hun gezinnen achterlaten. Al zou ik het gvd nog zo slecht hebben, dan zou ik nog mijn gezin niet achterlaten." „Die opvang kost ons zoveel geld. Ze zouden de kampioen-huisvrouw van Nederland eens minister van Finan ciën moeten maken. Als die een tien tje in haar portemonnee heeft, zal ze ook niet meer dan een tientje uitge ven, maar ministers maken daar zo vijftien gulden van. Op lokaal ni veau hebben we hier de schouwburg de Maagd gehad, geldverslindend, maar de wethouder die verantwoor delijk is, kan gewoon blijven zitten." Waarmee zijn zoveelste stelling op ons bordje ligt: de meeste politici zijn witte-boorden-criminelen. „Neem die wethouder Kerkhof-Mos van Roosendaal. Die is verantwoor delijk voor een enorm tekort bij de regionale milieudienst, maar kan gewoon blijven zitten. Ze bescher men en belonen mekaar. Als een di recteur van een bv een wanprestatie levert, dan stelt de wetgever hem hoofdelijk aansprakelijk. Waarom geldt niet hetzelfde voor politici? Al is het maar vijftig procent loonbe slag of hun wachtgeld inleveren, dan gaan ze wel nadenken." Een strijdlustig hart op een scherpe tong, daar scoort de politicus Lins sen mee. Maar er moet ook een op portunist in hem schuilen, die de klant koning maakt; anders zou deze handelaar nu niet op die plek be noorden de Zoom wonen en daar vier bv's onderdak bieden die zich bezighouden met markten en beur zen. In de opbouwfase, 1976-1980, was Ton Linssen te vinden op markten en braderieën, waar hij in aanraking kwam met importeurs uit Thailand en Indonesië. De deal - wederver koop op beurzen - was goed, maar de voorwaarde pittig. „Vanwege de winkelsluitingswet van 1978 moch ten die beurzen niet meer op zondag, maar ik moest van die importeurs wel twintig evenementen per jaar draaien en daar kwam ik mee in problemen. Daarom heb ik in 1980 tegen mijn vrouw gezegd: die ar moede van België wil ik nooit meer. Het is nu erop of eronder. Ik ga alles riskeren." Ton Linssen zette zijn hele kapitaal van 25 mille op een Pasar Malam in de veilinghal in Goes. „Ik had intus sen wel geleerd hoe je zoiets moest organiseren. Bovendien: ik moest al tijd m'n stoute schoenen aantrek ken." Een kassucces was het. Ton Linssen hield 35.000 gulden over, een betere basis voor bedrijvigheid dan de 3000 die hij ooit leende van de gemeente. Aan de befaamde zwarte markt van Beverwijk ont leende hij het idee van de snuffel- markten, die hem uiteindelijk groot maakten. Goes, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, ze sloegen over al aan. De economische depressie van die jaren tilde hem juist boven Jan. „Ik ben gewoon in gaan spelen op de be hoeften van Jan-met-de-pet. In die tijd gingen oude spullen niet buiten bij de vuilnis, maar zat er handel in. Dat kon ik heel goed aanvoelen, en ik kon het natuurlijk levendig ver tellen." Al bezweert hij dat het hem geen miljonair heeft gemaakt, '81-'86 noemt hij wel zijn gouden jaren. Ze hielden op toen de overheid in 1986 ontdekte dat er op al die snuffel- markten ordinaire handel werd ge dreven en de Economisch Controle Dienst op pad stuurde. In die jaren vocht Ton Linssen 68 processen te gen de staat uit, dook hij onder voor controleurs die hem een marktver- bod wilden opleggen en gaf hij an derhalve ton uit aan advocaten. Hij hield het hoofd boven water en heeft inmiddels de vrije markt-gedachte van de overheid aan zijn kant. „En ik heb er haar door op mijn tanden gekregen." Sterker nog, in die jaren ligt de kiem van zijn politieke avonturen. „Ik ben toen een wrok gaan opbouwen naar de overheid omdat ze bepaalde bedrijvigheid tegenhielden." In 1978 al legde hij, vanwege de winkelsluitingswet, contacten met Ed Nijpels en Broos van Erp en werd hij lid van de WD. „De oude deur waarder Vlug haalde me binnen. Als hij er was, was ik op mijn gemak, voor de rest vond ik het maar een ballentent, waar ik me erg alleen voelde. Ik ben er niet te lang bij ge bleven." En dan dat akkefietje met de Bergse CDA-clan in 1981. „Ik wilde de veilinghal huren maar lo co-burgemeester Dekkers van het CDA werkte tegen. Toen de gemeen te geen grond bleek te hebben om me een vergunning te weigeren, hebben ze het veilingbestuur, ook zo'n CDA-kliekje, bewerkt om het con tract op te zeggen. Het was me aan vankelijk een raadsel waarom, maar de toenmalige veilingdirecteur So- mers heeft het me later verteld: dit ligt niet bij ons, maar er is druk van bovenaf." „Toen ben ik zo kwaad geworden dat ik een jaar later met de Snuffel- partij mee heb gedaan aan de ge meenteraadsverkiezingen. Schop pen tegen het gemeentebestuur, een beetje ludiek, je kent dat wel, die opperregelneef doet het verkeerd. Een zetel haalden we niet, maar we kregen toch nog 400 stemmen." In 1986 was het geen grap meer. Ton Linssen en Louis van der Kallen hadden elkaar gevonden en deden als Bergse Sociaal-Democraten een geslaagde greep naar een raadszetel. Van der Kallen kwam ook nog in de Staten en vier jaar later zat Linssen naast hem in de Bergse gemeente raad. Alleen, ze waren te eigenzin nig om samen door een deur te kun nen Linssen heeft een uitgesproken kijk op wat er fout ging, maar daar zou de ander een hele pagina tegen over kunnen stellen. De raadsfractie ontplofte hoe dan ook en de twee voormalige vrienden stonden er weer alleen voor. Wat Linssen verre weg het beste afging. Van der Kallen kwam vorig jaar alleen terug in de raad, Linssen maar liefst met z'n zessen. 'Een schrikbarende verrassing'. Al meent hij een verklaring te hebben. „Ik kan onder ede verklaren dat ik politiek nog nooit heb gelogen (za kelijk moet je me dat niet vragen) en vooral: wij vangen signalen uit de maatschappij op en vertalen die, dat spreekt mensen aan. Maar als ik eer lijk ben zeg ik ook: een geleidelijke groei zou beter zijn geweest." Eén lid van zijn fractie heeft zich in middels afgescheiden, zodat hij alle begrip heeft voor de moeilijkheden van het door veel ernstiger afsplit singen geteisterde AOV. Zoals zo vaak sprong hij er impulsief op in. „Ik las dat Jet Nijpels die vergade ring had geannuleerd. Ik vond dat zo erg. Verdomme, ze missen een kans, dacht ik. Ik had bewondering voor dat AOV, ouderen die voor ouderen opkomen, ongeacht de politieke kleur." Hij vloekt nog eens. „Wat krijgen we gvd nou, dacht ik. Ik laat die kiezers niet belachelijk maken. Dit kan niet, dat één kant de leden monddood maakt. Dus heb ik aangeboden de huur van de vergaderzaal te betalen en voor het drukwerk te zorgen." Van één voorwaarde die Ton Lins sen aan die financiële steun verbond heeft hij nu spijt: dat het allemaal openbaar moest. „Een deel had be sloten moeten zijn, voor de ontla ding van al die emotie en agressie. Als ik nu kijk naar de krantekoppen van afgelopen maandag..." Evenmin zint het hem dat de leden in Eindho ven zelf een bijltjesdag hielden. „Er had een afkoelingsperiode moeten komen. Dan kun je in het najaar be ter beslissingen nemen." Toch zit hij nu in het management team dat de boel weer op sleeptouw moet nemen. Een zinkend schip? „Ja, maar het gat in de bodem is nog te dichten, we kunnen het schip drij vende houden, lang genoeg om in 1998 weer aan de verkiezingen mee te doen. Alleen moet er niet ergens anders een nieuw lek ontstaan. Als dat gebeurt, stap ik op." Hoewel katholiek opgevoed, be schouwt hij het boek Kaas van de Vlaming Willem Eisschot als zijn bijbel. „De hoofdrolspeler in dat verhaal had meer oog voor uiterlijk heden, voor een luxe kantoor, dan voor de zaak zelf. Die mensen van het Ouderenverbond zijn ook veel te veel met andere dingen bezig ge weest. En ze hebben zich verkeken op de snelle groei. In de raad Eind hoven pakten ze vijf zetels. Ze dach ten: met zoveel stemmen halen we zelfs de Tweede Kamer. Toen heb ben ze in heel korte tijd een ramme lende kandidatenlijst en dito statu ten in elkaar geflanst. En ze namen die troela van Nijpels, door haar ei gen WD eruit gesodemieterd, als lijsttrekker. Dat was fout. En de vol gende fout was dat ze als medewer kers geen professionals, maar buren en kennissen aanstelden. Zo is de ondergang van binnenuit ontstaan. En van buitenaf geholpen natuur lijk. De media hadden totaal geen begrip voor die amateurs." En toch heeft het geholpen, vindt Ton Linssen. „Andere partijen als het CDA hadden totaal geen oog voor de problemen voor ouderen. Die wilden het heilige der heiligen, de aow, openbreken. Nou, nu zijn de ogen wel opengegaan bij de traditio nele partijen. Brinkman is gestraft. Nee, die fout zullen ze niet meer ma ken." En, probeert hij alsnog met het AOV mee te liften naar de Tweede Ka mer? Het is zijn droom, zijn target, bekent Linssen: 'Signalen uit de maatschappij afgeven in Den Haag'. „Ik zou jokken als ik zeg dat ik het niet ambiëer, maar hoe? Dat zien we nog wel." Of wordt hij een volgende keer toch nog wethouder? Dat streven van de winnende fractie in Bergen op Zoom liep in 1994 mis omdat de andere partijen 'radio-stilte' betrachtten, omdat ze hem de zwartepiet in han den wilden spelen, maar vooral ook door dramatische omstandigheden thuis, die uitmondden in een echt scheiding. „Je kent me nu wel. Normaal zou ik genoeg vechtlust hebben gehad om me te verweren. Nu was ik maanden overspannen en onder behandeling. Ik kon het niet aan. Maar denk er aan, als ik nog eens in die positie kom, zal me dit niet weer gebeuren. Ze zijn nog niet van me af."

de Stem | 1995 | | pagina 41