nw -urn m? ewijzeN Ives van Hoeck soleert naar winst Westerweele prolongeert zege Yoram Lawalata zwemt Zeeuwse records in Axel 1 16 4t0ch een maat IJzendijke eert kampioenen De Wolf alleen aan de leiding Ron Dellebeke wint 'Tien Engelse Mijl' Johan Krajenbrink wederom de beste I EGT. Postbode uit Aardenberg weer sterkste in Meerminneloop Waterlandkerkje DE KRANT DESTEM SPORT B8 Bliksemstart bezorgt Vlaamse atleet zege in Polderloop in Zaamslag SCHAKEN Jeugd Morres tweede op NK Motorsport Toernooi om trofee van Moeke Snelders Voetbal SPORTNIEUWS KORT Concours hippique Hulst afgelast Geen Zeeuwen in hockey-selecties Passegeule wint 'Slag bij Schoneveld' Run-Bike-Ruii Circuit doet Graauw aan Avondwedstrijden atletiek in Vlissingen Duo-volleybal in Sas van Gent NK sneldammen in Kamperland Theo de Bruin teamleider Goes 53 MAANDAG 12 JUNI 1995 uan onze atletiekmedewerker lS)ag - Ives van Hoeck w0n afgelopen zaterdag de 45 kilometer lange Polder en Zaamslag. De atleet :t het Belgische Moerbeke de€d dit met overmacht. ïich niet storend aan de natte en lerige weersomstandigheden hij direct na het startschot oen. De concurrenten zagen pas aan de streep bij De Julianahoeve terug. Het snelle jrten is een handelsmerk van Belg. Het breekt hem vaak op, lor zaterdag was dat probleem Sens de eerste acht kilometer ju de stromende regen bouwde hij de kloof met veteraan Fons War rens steeds verder uit. Daarachter hadden Jo David en Rudy Neve elkaar gevonden, ter wijl even verder een groepje volg de met ondermeer Georges de Block, Chris Verhage, Sjaak Boekhout, Jaap den Engelsman, Jan de Jonge, Darwin Kint, Henk Bracke en Eddy Kox. De uitslag was op dit selectieve parkoers gemaakt. De groepjes zouden nog wel uit elkaar vallen op de dijken, maar niemand was in staat om van Hoeck enigszins het vuur aan de schenen te leg gen. Zelfs een goed in vorm zijnde Fons Warrens niet. Jo David die een sterke tweede wedstrijdhelft afwerkte, kwam nog ruim afge scheiden als derde binnen. Addie Dieleman haalde het bij de vrou wen. Op de 5 kilometer testte Ronny Babijn zich met het oog op zijn heroptreden in de triathlon (komende zaterdag in Hoek). Een test die positief uitviel, want de allrounder uit Terneuzen hield mannen als Henk van Tatenhove en Georges Valckx ruim achter zich. De opkomst voor deze Polder loop, georganiseerd door het co mité '500 jaar Groot Huissenpol- der', kreeg een keurig veld aan de start met 106 deelnemers. UITSLAGEN JEUGD 500 METER Jongens: 1. Matthijs van der Zee, 2. Bas de Smit, 3. Giovanni Sandrini (allen Zaamslag). Meisjes: 1. Danielle Zegers, 2. Milou Hamelink, 3. Ilona Guiljam (allen Zaamslag). 1000 METER Jongens: 1. Rutger Boogaert, 2. Gil bert Scheele (beiden Zaamslag), 3. Marino Rodrigo (Hulst). Meisjes: 1. Jantine den Hamer, 2. Marjan Verhage, 3. Eva Verlinde (al len Zaamslag). MANNEN 5 km: 1. Ronny Babijn 17.01, 2. Henk van Tatenhove (beiden Terneuzen) 17.35,3. Georges Valckx (Ossenisse) 17.39, 4. Matthieu Warrens (Kloos terzande), 5. Angelo van Goethem (Terneuzen) 18.11. 14,5 km: 1. Ives van Hoeck (België) 50.07, 2. Fons Warrens (Kloosterzan- de) 51.24, 3. Jo David (Koewacht) 53.19, 4. Rudy Neve (St. Jansteen) 54.09, 5. Georges de Block (Terneu zen) 55.10, 6. Chris Verhage (Zaam slag) 55.16, 7. Sjaak Boekhout (Ter neuzen) 55.32, 8. Jaap den Engels man 55.54, 9. Jan de Jonge (beiden Terneuzen) 56.17, 10. Henk Bracke (Clinge) 56.31. VROUWEN 5 km: 1. Matthy Verhelst (Middel burg) 24.03, 2. Shirly Baert (West- dorpe) 25.13, 3. Coby Bom (Terneu zen) 26.56. 14,5 km: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 58.15, 2. Rina de Wijs 59.30, 3. Jante Heethuis (beiden Terneuzen) 1.12.18. Van onze atletiekmedewerker ffaterlandkerkje - Piet Westerweele won evenals vorig jaar de 14,2 kilometer lange Meerminneloop in Water landkerkje. Hoeveel keer in totaal hij deze loop op zijn naam heeft geschreven, kon de Aardenburgse postbode niet zeggen. Bi weet niet exact hoeveel maar ter gaf een aardig duel te zien het is wel een aantal keren." Hij tussen Stefan Krijnen, sinds kort lid van AV de Wielingen, en Jo- han van Leeuwe. Een duel dat door eerstgenoemde in zijn voor deel werd beslist. Bij de jeugd die de veel te lange drie kilometer kregen voorgeschoteld, ging de winst naar Edgar Ultee en Kay- leigh de Block, beiden uit Oost burg. had deze keer weinig tegenstand. Na een kilometer haalde hij de twee leiders van de vijf kilome ter, Stefan Krijnen en Johan van Leeuwe, in. Op dat moment kwam Peter van Waes aanhaken. ,Piet gooide op dat moment het :empo naar boven en ik was ge- lien," aldus van Waes die ruim twee minuten achter Westerwee le op de tweede plaats beslag De nummer drie Eon Goossen moest bijna zes mi nuten toegeven. „Toch was het zwaar," gaf Westerweele te ken nen. „Je zou het hier in de dorps kom niet zeggen maar er staat bijzonder veel wind. Dit terwijl er onderweg weinig of geen be schutting is." Als afstand werd door het orga niserende Meerminne-comité (sa men met SV Aloy) 15 kilometer aangekondigd maar dat klopte Westerweele niet. „Ik heb het al een keer vrij nauwkeu rig nagemeten en het is 14,2 kilo meter." De belangstelling op deze 'Meerminnezondag' was uiterst mager. In totaal kwamen slechts f5 lopers en loopsters aan de start, van wie er maar elf de lang ste afstand kozen. Tonny Lauret uit Zaamslag kwam de tien kilo meter winnen. Ook hij deed dit met grote overmacht voor Huub Loos en met Ingrid Cauwels als eerste vrouw. De vijf kilome- fes de Wolf bleef voor de vierde maal op rij zonder puntverlies. Van onze tolleybalmedewerker Utrecht - De meisjes-C van L-i - ue meisjes-u --- volleybalvereniging Morres uit Hulst hebben afgelopen zaterdag in "'slopen zaterdag n Utrecht tijdens de Neder- landse clubkampioen- knappen een tweede Plaats behaald. De Hulster volleybaltalenten gingen onder leiding van hun «aches Gerard de Groot en tank Seghers voortvarend an de slag. Alterno uit Apeldoorn werd met 15-4 en -14 geklopt. Ook tegen into uit Warmenhuizen «ende Morres geen proble men. Deze wedstrijd wonnen e ®et 15-9 en 15-4. In de eerste set tegen Flash Veen- nam boekten de Hulstenaren ™g succes door met 15-8 te nnen, maar de tweede set moesten ze met dezelfde cij- ,n„.,Pnls geven. Hierdoor uL n ze de kruisfinale te- nQnonuuooetinchemen j: edstrijd wonnen ze ver end met 15-10 en 15-11. de TriUit Geesteren was in W want na een 7-3-en 9- verlnr»Spr0ng m de eerste set de two a26 nog met H"15- In e tweede set had Morres al m kruit verschoten en ver- SaTt515;Tochwas^n de tw tevreden met van m P uats' Het team volRenrif6S ft0nd uit de VeSde speelsters: Tischa Ce s' hIS6tte de Groot' Gucht Mg Suzanne de Martin nonvan Geertruy, "tartine van Gulick UITSLAGEN JEUGD (3 km) Jongens: 1. Edgar Ultee 10.05, 2. Gert-Jan Lauret (beiden Oostburg) 10.45, 3. Frans Dekker 11.12, 4. Mi- chiel Leyte (beiden Waterlandkerk je) 11.24, 5. Willy Duysserinck (Oost burg) 12.00. Meisjes: 1. Kayleigh de Block (Oost- burg) 12.00, 2. Ilona van Doorn 13.34, 3. Esther van Hoecke (beiden Terneuzen) 13.34. MANNEN 5 km: 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 16.52, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 17.02, 3. Carlos Verbuyt (IJzendijke) 18.28, 4. Walter Boender (Sluis) 18.45, 5. Remy Scherbeijn (IJzendij ke) 19.38. 10 km: 1. Tonny Lauret (Zaamslag) 35.44, 2. Huub de Loos (Terneuzen) 36.39, 3. Robert Vroon (Breskens) 37.34, 4. Hans Cornelis (Groede) 38.40, 5. Steven van de Veire (Oost burg) 40.29. 14,2 km: 1. Piet Westerweele 49.23,2. Peter van Waes (beiden Aarden burg), 3. Ron Goossen (Cadzand) 55.20, 4. Jan van de Linde 56.32, 5. Heinz-Peter Lauret (beiden Oost burg) 56.49, 6. Hans de Groote (Nieuwvliet) 58.04, 7. Jan de Block 1.00.52, 8. Walter van Hee (beiden Oostburg) 1.00.52, 9. Joop Bakker (Terneuzen) 1.01.50, 10. Dick Ter morshuizen (Terneuzen) 1.08.19. Het ging er gezellig aan toe tijdens de receptie van kampioen IJzendijke. nel'iw TOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze schaakmedewerker Middelburg - Er begint lichte aftekening te komen in de stand van het 'Open Schaakkampioenschap van Middelburg'. Cees de Wf is alleen leider geworden na de vierde ronde, maar moet nog wel naaste concurrentie dulden (op een half punt) van René Tiggelman en Albert Riemens. Nu klopte hij Maarten Wester weele, die door deze nederlaag naar het tweede plan verhuist. Ook Hans Groffen, bij aanvang één van de titelkandidaten, is op een voorlopig zijspoor gezet. Te gen regerend Zeeuws kampioen René Tiggelman begon hij goed, had in een bepaalde fase zelfs voordeel, maar gaf dat in de slot fase uit handen en werd met ver lies geconfronteerd. Albert Rie mens blijft in de titelrace door een vrij overtuigende winst tegen Hans van Liere. Uitslagen: C. de Wolf-M. Westerwee le 1-0, H. Groffen-R. Tiggelman 0-1, W. van Wijnen-J. de Wolf Zi-Zt, A. Riemens-H. van Liere 1-0, E. van Driel-J. Siccama 0-1, P. Goedbloed- R. Lauer Z2-Z2, M. de Bock-J. Moekot- te 1-0, W. van Sluijs-H. Weiten 0-1, S. Steijn-P. Monté 0-1, S. Sanders- H.J. Meijer 1-0, W.B. Obbink-M. van Eekhout 1-0, A. Jonkheer-PJ. Dan- nink 1-0, H. Faasse-D. van Boven 0- I, A. Lariviëre-J. van Belzen 0-1, K. Brouwer-A. Quakkelaar Z2-Z2, P. Nuijst-Abel Flos 1-0, D. Wolters-P. Janse Zi-lA, H. Driedijk-T. Hofman 0- 1, R. Oldeman-F. Rikumahu 0-1, L. van Boven-J. Bostelaar 1-0, H. Por- te-H. Janse 1-0. Stand aan kop: C. de Wolf 4 punten, R. Tiggelman en A. Riemens 3V4, H. Groffen, M. Westerweele, W. van Wijnen, J. de Wolf, F. Rikumahu, M. de Bock, H. Weiten en P. Monté 3 punten. Van onze sportmedewerker IJzendijke - Voetballend IJzendijke, dat na twee jaar afwezigheid terugkeert in de KNVB-rangen, hield afgelopen zaterdag in het clubgebouw aan de Mauritsweg de kampioensreceptie. Vele voetbalclubs uit de regio kwamen de kampioenen geluk wensen met de behaalde titel. Voor de kersverse voorzitter Jacq Herregodts kwam het feest wel erg snel. „Ik kreeg de voorzittershamer pas een half jaar geleden en dan gelijk een titel. Kan het sneller en vlug ger," memoreerde hij in zijn speech alvorens iedereen te bedanken die heeft meegeholpen aan dit succes waarbij hij trainer Rudy Ve raart meegaf dat hij zich in IJzendijke onster felijk heeft gemaakt. Tevens gaf hij de aanwezige gemeentelijke vertegenwoordiger, wethouder Adrie Ros- endaal (hij verving zijn collega van sportza ken Carien Bolijn) de boodschap mee dat de kleedaccommodatie dringend aan renovatie toe is. Met name de wasgelegenheden verto nen levensgevaarlijke (electrische) proble men. De wethouder, verantwoordelijk voor het budget van de gemeente, ving de boodschap op en sprak toe zo vlug mogelijk wat aan die problematiek te doen. „Het is bekend en er wordt al aan gewerkt," gaf hij te kennen. Na men de KNVB afdeling Zeeland was Geert Doosje present. Hij verving voorzitter Cees Blomaard die met de Zeeuwse jeugdselectie in Engeland zat. „Wij zijn blij met een succes op voetbalgebied in het Zeeuwse, want als we het afgelopen seizoen onder de loep nemen, was het bepaald mager gesteld met de Zeeuwse ploegen op sportief gebied. Jullie hebben voor wat licht in deze duisternis ge zorgd," aldus Doosje, die vervolgens het be kende diploma uit de koffer haalde om het aan voorzitter Herregodts te overhandigen. IJzendijke is trouwens nog niet uitgespeeld, want komende zondag komt men in Boskoop in actie met als inzet de nationale titel bij de afdelingsclubs. Van onze zwemmedewerker Axel - Op de invitatie-sprint wedstrijd van De Otters heeft Yoram Lawalata van De Stormvogel uit Vlissingen in het zwembad te Axel de Zeeuwse aspirantenrecords op de 50 meter vrije slag en de 50 meter vlinderslag verbe terd. Op de vrije slag evenaarde hij in de eerste poging het record dat met een tijd van 26,4 sinds 12 juni 1988 op naam stond van zijn clubgenoot Eelco van Gemert. In zijn tweede poging kwam hij tot een verbetering en bracht het record op 26,3. Op de vlinderslag bracht hij het record van 28,86 naar 27,9. Het oude record stond sinds 30 december 1992 opo naam van de Middelburger Richard van Renswoude. La walata nam buiten mededin ging deel aan deze sprintwed strijden tussen de leden van De Otters, De Honte, De Braakman en Stelleduikers. WINNAARS MANNEN 50 Meter rugslag: 1983 el: Sven Schieman (Braakman) 41,5; 1985 el: Jeffrey Kayser (Otters) 49,9; 1981 el: Reggy Ruytenburg (Otters) 37,7. 50 Meter vrije slag: 1981 el: Reggy Ruytenberg (Otters) 31,7; 1979 el: Marien Kraaijeveld (Stelleduikers) 30,8. All in: Marcel van Hese (Stelle duikers) 26,9; 50 meter vlinderslag all in: Marcel van Hese (Stelledui kers) 28,3; 50 meter schoolslag: 1983 el: Sven Schieman 45,6; 1985 el: Gijs de Regt (Otters) 53,9; 1979 el: 1. Dirk Konings (Braakman) 43,3. VROUWEN 50 Meter schoolslag: 1983 el: Maris- ka Asselman (Honte) 46,3; 1985 el: Evelien de Zeeuw (Braakman) 49,2; 1979 el: Marina de Regt (Braakman) 44,7. 50 Meter rugslag: 1981 el: Liesbeth Bevers (Braakman) 40,8; 1983 el: Nancy Herwegh (Otters) 49,3; 1983 el: Mariska Asselman (Honte) 46,2. 50 Meter vlinderslag all in: Anika Asselman (Honte) 36,5. 50 Meter vrije slag: 1981 el: Liesbeth Bevers 33,7; 1979 el: Maureen de Wispelaere (Braakman) 35,4; all in: Rianne van de Linden (Stelledui kers) 33,7. Sas van Gent - De biljartver eniging Het Groene Laken uit Sas van Gent houdt zon dag 18 juni het jaarlijkse toernooi bandstoten voor de Moeke Snelders Trofee. Dit gebeuren op handicap-basis wordt afgewerkt in café Re seda te Sas van Gent. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur en de finale wordt omstreeks 17.00 uur gehou den. Voor deze eindstrijd hebben zich de volgende spe lers geplaatst: Poule 1: Willy Scheffer, Henk van Opzeeland, Ronny Lammens en Jo de Vilder. Poule 2: Robby Ballegeer, Jan Kolijn, Etiënne van Damme en Rien Sandrini. DE AMERIKAAN Scott Russell is binnen het raceteam van Lucky Strike Suzuki met onmiddellijke ingang aangesteld als opvolger van de onlangs wegens een bles sure gestopte Kevin Schwantz. De 30-jarige Russell neemt tij dens de Grand Prix van Italië voor het eerst plaats op de 500cc- machine. Russell maakte naam in de Superbike-klasse. STEVE Copell keert terug naar Crystal Palace. Hij stapte daar twee jaar geleden op als manager toen de club degradeerde; Copell krijgt de functie van technisch directeur. Hij volgt Alan Smith op, die er afgelopen seizoen niet in slaagde Palace in de Premier League te houden. Van onze atletiekmedewerker Middelburg - Ron Dellebeke is al jarenlang een gewaar deerde kracht in het Zeeuwse hardloperspeloton. Winnen is er voor de Souburger, lid van Atletica, niet vaak bij. In en om Middelburg kon hij dan toch weer eens de 'hoofdvogel afschieten'. Hij won de Tien Engelse Mijl die, vrijwel tra ditioneel, in de stromende re gen werd afgewerkt. „De weergoden laten ons inder daad de laatste jaren in de steek," verzuchtte Ineke Gui- quierre van het organiserende Dynamo. „Welke datum we ook prikken, altijd worden we gecon fronteerd met regen." De atleten hadden weinig proble men met het weer. Nat werden ze toch. Ron Dellebeke voelde zich zelfs in zijn sas onder deze om standigheden. Direct nadat de meute aan sportpark 'De Na dorst' op pad was gestuurd, nes telde hij zich aan kop. Na afloop van de eerste kleine ronde kwam hij al met twintig seconden voor sprong in Middelburg aan. Een kloof die hij in de grote lus uit bouwde tot ruim een halve mi nuut. Van het in eerste instantie gefor meerde achtervolgende groepje bleven in de slotfase alleen Lion van Luijk en Ron le Roy, twee clubmakkers van Dellebeke, over. Ze wisten in de slotfase op de lange rechte weg van Veere naar Middelburg zelfs aardig wat terrein terug te winnen. Dellebe ke liep op dat moment immers binnen 'schootsveld'. Ze kregen hun prooi echter niet meer te pakken. Zestien seconden hield Dellebeke aan zijn vroege en ge durfde vlucht over. Dit op van Luijk, die zich in de slotfase nog wist te ontdoen van Le Roy. Bij de jongste veteranen waren het de atleten van Dynamo die de regie voerden. Wim Besuyen kwam als vierde van de totale groep binnen en finishte voor John Guiquierre, die de laatste weken in een voortreffelijke vorm steekt. Ook in de oudste veteranencate- gorie kon met Ron Abuijs een winnaar van de organiserende club begroet worden. Elly Wes terweele bracht het duel Dyna- mo-Atletica op 2-2 door bij de vrouwen te zegevieren. Hennie Francke was de snelste trimmer. UITSLAGEN MANNEN Senioren; 1. Ron Dellebeke 57.36, 2. Lion van Luijk 57.52, 3. Ron le Roy (allen Atletica) 57.55, 4. Bram de Visser (Dynamo) 59.05, 5. Otto Spliet (AV'56) 59.20, 6. Charles Wiessner 59.55, 7. Rens Bostelaar (beiden Dy namo) 1.00.47, 8. Wil Zweemer (AV'56) 1.02.21, 9. Eric Deynen (Dy namo) 1.05.10, 10. Jan Korevaar (AV'56) 1.05.11. Veteranen I: 1. Wim Besuyen 58.40, 2. John Guiquierre 59.13, 3. Adrie Gideonse (allen Dynamo) 59.16, 4. Jan Geense (Veteranen Nederland) 59.42, 5. Jaap Oele (AV'56) 59.44. Veteranen II: 1. Ron Abuijs (Dyna mo) 1.01.14, 2. Rein Swint (Vetera nen Nederland) 1.03.43, 3. Hans Pluylaar (Dynamo) 1.07.53. VROUWEN Senioren/veteranen; 1. Elly Wester weele (Atletica) 1.10.30, 2. Coby Louwerse (Dynamo) 1.18.07. Trimmers: 1. Henny Francke (Veere) 1.00.05, 2. Henk Schouwenaar (Mid delburg) 1.00.33, 3. Hans Gerritsen (Koudekerke) 1.00.40. Hulst - Het concours hippiquevan de ruitersportvereniging Hulst, dat afgelopen zaterdag en zondag gehouden zou worden, werd za terdagmorgen in alle vroegte afgelast. De barre weersomstandig heden waren debet aan het niet door gaan van dit springfestijn. Het bestuur en organisatie zullen in onderling overleg een andere datum vaststellen. Breda - De voor de hockey-afdeling Zuid-West-Nederland gese lecteerde Zeeuwse jeugdspelers- en speelsters zijn er niet in ge slaagd om door te dringen tot de selectie van de regio Zuid-Ne derland. Zij vielen tijdens de regionale selectiewedstrijden tussen de afdelingen Limburg, Eindhoven, Tilburg/Den Bosch en Zuid west-Nederland af. De Zeeuwse jeugdspelers- en speelsters die doorgedrongen waren tot de selectie van de afdeling Zuid-WeSt-Nederland waren: jon gens-A: Joost Bus (Middelburg) en Robbert Smet (Olympia Ter neuzen); jongens-B: Victor Kwikkelenberg (Goes); meisjes-A Maartje Kuijpens (Olympia), meisjes-B: Suzanne Bakker (Goes), Karin Martens (Rapide) en Anne-Marie Roffel (Olympia). Breskens - Passegeule van schipper van Roeland Vroon uit Bres kens won de zeilrace die de watersportvereniging Breskens in het kader van de herdenking van de 'Slag bij Schonveld' hield. Twaalf deelnemers kwamen aan de start van dit gebeuren, waar een vleugje nostalgie in verweven was. Zo gaven er verschillende oude schepen acte de présence. Daaronder de 60 jaar oude Ildrin, die ondanks zijn leeftijd nog aardig presteerde. Voor dat schip en bemanning was deze zeilrace een gererale repetitie voor het WK in de 8 meter-klasse die binnenkort in Medemblik gehouden wordt. De race in Breskens vergde ruim twee uur. Passegeule, één van de weinige echte wedstrijdschepen die aan deze ietwat recreatief ge tinte zeilrace deelnam, was duidelijk de snelste, ondanks een toe gepaste formule, die het klasseverschil moest reduceren. De ande re schepen gaven een vrij evenwichtig wedstrijdbeeld te zien. Tweede werd Merlin van Gerrit Schutte en derde Condor van stuurvrouw Teuni van den Heuvel. Graauw - In Graauw, met SV Aloy als organisator, wordt woens dag 14 juni de voorlaatste van het zes wedstrijden tellende Zeeuws Vlaams Run-Bike-Run Circuit afgewerkt. Het betreft dan een wedstrijd waarbij eerst een tijdrit van 21 kilometer op het programma staat met vervolgens een loop over 6 kilometer. Ge start wordt er om 19.00 uur. Vrijdag 23 juni wordt in datzelfde Graauw de laatste wedstrijd van het Run-Bike-Run Circuit ge houden. Van de zes wedstrijden tellen de vier beste resultaten mee. De Belg Erwin Boeye voert op dit moment het klassement aan. Vlissingen - De Vlissingse atletiekclub Atletica houdt op woens dag 14 juni avondwedstrijden voor senioren en ABCD-junioren. Het zijn naast Goes de sterkst bezette avondwedstrijden in de provincie van het huidige zomerseizoen. De mannen senioren en AB junioren hebben ondermeer een sprintweekamp (100 en 200 meter), een 400 en 1500 meter, verspringen, kogelstoten en discus werpen op het programma staan. Dezelfde onderdelen werken de vrouwen en AB meisjes af. De wedstrijden op het kunststof van Baskensburg beginnen om 18.30 uur. Sas van Gent - In de gemeentelijke sporthal van Sas van Gent wordt van vrijdag 16 tot en met zondag 18 juni voor de dertiende maal het duo-volleybaltoernooi gehouden. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door 157 teams van twee volleyballers. Vorig jaar liep het aantal inschrijvingen iets terug, maar deze keer is er weer een volledige bezetting. Vooral de Belgische vol leyballers hebbers de weg naar Sas van Gent gevonden. In ver band met de vele inschrijvingen voor de gemengde categorie is be sloten deze zaterdag te laten spelen. De landelijke teams komen op de vrijdagavond vanaf 19.00 uur in het veld. De finaleronden zijn gepland omstreeks 22.30 uur. Zaterdag komen vanaf 10.00 uur in de gemengde categorie maar liefst 58 teams in actie, waaronder veel spelers en speelsters uit de hogere divisies in Nederland en Belgie. Zondag is het vanaf 9.30 uur de beurt aan districtsteams. De organisatie is dit jaar in han den van Theo Sarneel, Peter Jonkheym, Gerard Puylaert, Werner Tak en Mathy de Clerck. Van onze dammedewerker Kamperland - Tijdens het nationaal sneldamkampioenschap in 'De Roompot' te Kamperland wist Johan Krajenbrink (Nijme gen) zijn titel van vorig jaar te prolongeren. Hij reikte in de A- categorie naar een score van 11 punten uit 7 partijen. De Goesenaar Johnny de Leeuw van PWG uit 's-Gravenpolder presteerde eveneens uitstekend door beslag te leggen op de derde plaats met zeven punten en is daarmee verzekerd van deelname aan de titelstrijd in 1996. In groep 2 van de A-categorie fi nishte Arno Kousemaker van PWG als zevende en diens club genoot Daaf Kasse werd vijfde in groep 4. Nog meer Zeeuwen kwamen goed uit de verf. In groep 3 van de B- categorie klasseerde Piet Willem- se (Gapinge) zich als vijfde en zijn clubgenoot Piet van Keulen reikte naar een achtste stek in groep 3 van de C-categorie. Bij de junioren werd de beste Zeeuwse prestatie geleverd door Ron Kousemaker (Tholen), die als achtste eindigde in groep 2. Kampioen bij de junioren werd Thijs van de Krol (Waddinx- veen). Ching Hei Chong (Tholen) werd achtste in groep 2 bij de as piranten en eenzelfde klassering werd bereikt door Jantien van Gorsel (Tholen) in groep 1 bij de pupillen. Daniëlla de Vos uit Tholen, die vorig jaar nationaal kampioene, werd bij de vrouwen, moest dit keer genoegen nemen met een ze vende plaats in groep 1. Kam pioene werd Diny Verhoef (Heer len). In groep 2 deed Jeanine van der Horst (PWG 's-Gravenpolder) het voortreffelijk door eerste te worden. In deze groep eindigden Jeanine de Vos (Tholen) en Nel Boonman (PWG) respectievelijk op de zesde en achtste plaats. Voor de aanvang van de titel strijd in 'De Roompot' werd de Zeeuwse arbiter Izak op 't Hof uit 's-Gravenpolder in het zonne tje gezet door KNDB-voorzitter Anton Schotanus. Voor zijn grote inzet werd Op 't Hof benoemd tot Lid van Verdienste van de KNDB en ontving daarvoor de bijbeho rende speld. De krachtmeting in Kamperland, die gehouden werd in het kader van het 70-jarig bestaan van de Zeeuwse Dambond, trok een groot aantal toeschouwers. Van onze sportmedewerker Goes - Bij de voetbalvereniging Goes gaat Theo de Bruin met in gang van het komend seizoen fungeren als teamleider bij de hoofdselectie. De Bruin wordt de opvolger van Piet Harinck, die afhaakte omdat hij samenwer king met de nieuw benoemde trainer Hugo Barends niet zag zitten. Laatstgenoemde gaat aan de slag met een selectie die voor lopig zal bestaan uit 22 spelers. Barends: „Daarvan vallen er nog vier af. Met een groep van achttien wil ik dus doorgaan en met deze forma tie hoop ik het te kunnen rooien in de tweede klasse. Weliswaar zijn er bij Goes heel wat spelers vertrokken, maar we kregen er ook enkele nieuwkomers bij. Met vertrouwen zie ik dan ook het nieuwe seizoen tegemoet. Per soonlijk ben ik sterk gemotiveerd om er het beste van te maken en wanneer de spelers eveneens be reid zijn om de mouwen op te stropen zetten we in ieder geval een eerste stap in de goede rich ting."

de Stem | 1995 | | pagina 21