STEM 'Bevrijding Sarajevo nabij' eens Deuren Wilt u uw mond houden en gaan zitten Sport Tour 'Strijd tegen drughandel mislukt' Links en rechts in evenwicht bij Franse verkiezingen rATEN Wie weet! Cupido 06-32032680 Kama-Sutra Jonge boys KOOP MET ZEKERHEID o b a n d e n andenservice t).v. Andere kijk op kunst Treinverkeer W-Brabant door nienwe storing plat Landelijke Stichting CONSTANCE SARS Stichting Partnership Dames N-l-E-U-W Doe iets leuks Ga er eens op uit. Octopus relatieservice Privé voor privé en escort, ontv in privékamer met tv/video minibar v.a. 135,-. Infolijn 076-205941. Tev. jonge boys gevr hoge verdiensten v.a. 900,- Bdet v.d. Born valt te praten! LEENDERT V.D. BORN llinder schepen „jachthavens oinas Muster ,lijft winnen n Elven sterkste fielerweekend lerikaanse B2 lombardeert' euwarden ranse politie pakt 0 kilo heroïne in lederlandse auto 11 ot uw dienst klussen Opnieuw triomf Haarhuis-Eltingh Tour-kaart op achterpagina Burgemeester belegerde stad kondigt in Tilburg aanval op Bosnische Serviërs aan .Wee schilderijen 'lesdag gestolen doorzien einde °nflict M-Oosten !i(»ftdvrziet ^innen af- UIT VERKOOP fa Berlusconi mag tv-zenders toch behouden DIREKT-SEX. Bel haJfr 06-9604 (75cpm) <huis Nog niet gevonden wat zoekt? Bel Ook uw relatiebemidde lingsburo Info: 01176-1 7m I prov. Zld 1 V. alleenst. Velen slaagden I via onze discr. pers. rel bem. Geen winst ooqmwk Info: 076-812678/413550 02155-16310/18253 relatieadviesbureau sinds 1968. En nog steeds No 1 voor MBO/HBO'ersen i academici. Erk. AVR. 07R. I 410305, fax 040-547548 Hét bureau voor persoon lijke, betrouwbare en pas- sende partnerbemiddelinn in Brabant, Gelderland, Zeeland en Limburg. Voor info en/of brochure 076-410946, 01647-4527 04167-78379. brengt u bij elkaar! Indien gewenst reeds binnen 1 week uw eerste contact. Vraag gratis en vrijblijvend de folder aan. 03 451 -114861 (automatisch) of 03451- 31364 (telefoniste). 24 uur per dag, 7 dagen per week. Cupido: erkend, voordelig en één van Nederlands grootste relatie organisaties. Uit Polen en Rusland z.k.m, I serieuze levenspartners. Nu ook op video! Gratis foto-brochure. Amor. Tel. 01640-52623. Ontmoet nieuwe mensen op een voor jou vertrouwd terrein. De VRIENDEN voor VRIENDEN lijn heeft con tacten bij jou in de buurt en in meer dan 130 aktiviteit- en. Bel 06-340.340.64 1 gpm of vraag dok. aan bij: Vrienden voor Vrienden lijn Pb. 55418, 3008 ER R'dam v/m - v/v - m/m Cons, uw regio: 01652-21616 De bewaakster kiest ze- Forse knapen. Tot ze zelf ge... 06-350.250.34 1gpm. Geen B.H. Hoge hakjes, in het donker plots 2 vreem- den...06-320.340.06 1gpm Live Sex 1gpm Klundert buro SANDRA ma-zo 11-21u 01682-3916 nieuwe dames vanaf 21jr. Opnieuw heropend 7 Dagen p.w. geop. 12.00 tot 02.00 uur. Ook escort Bredasebaan 13, Bosschenhoofd tel. 01654-4146. Tevens gastvrouwen gevr. LINDA 21 jr Sandra 22J za-zo 12-20.00U. 0 1 682- 2167. Dame gevraagd. AN-THAI privé, Dordrecht, nw. 4 mooie meisjes net ui Thailand ontv. 10-24u. 7a p.w. Rijksstaatweg 57, Ai" afsl. s'Gravendeel. BREDA qpiNVELP 33 en 37, 4815 HR BREDA, Tel. 076-223166 DE STEM Jaargang „kens - Vorig jaar passeerden lip; minder dan 245.600 plezier- de Zeeuwse sluizen, aankomsten en over- van schepen in de ,uwse havens liep echter te- I Dit blijkt uit de zaterdag be ul geworden resultaten van de jijkse watersport-enquête. JE ZEELAND-A5 s - Thomas Muster (27) ;ef gisteren op Roland Gar- waar hij Michael Chang in sets aftroefde, historie door eerste Oostenrijker een d-Slam-titel te winnen. Jeï Graf toonde zich de sterk- Itbij de vrouwen. JE SPORT - B1 en - B3 itens - Daniël van Elven (20) :kte zijn eerste grote overwin- [s A-amateur. De Rucp- wielrenner schreef het jiws-VIaamse Wielerweekend naam. Hij legde de basis ir'zijn succes met een eclatan- sge in de individuele tijdrit. |ziESP0RT-B1 sg - Een Amerikaanse B2 bommenwerper heeft jsteren 16 bommen van 2000 laten vallen' boven warden. Het betrof een si- mlatie-oefening van het in de lerikaanse staat Missouri op legen toestel, dat op weg was urdeluchtshow van Le Bour- jet. Het was de eerste oefening deB2 in Europa. OPBINNENLAND - A3: Leidende rol Fokker uitgehold aiijs - De Franse politie heeft in het zuiden van e! land 30 kilo heroïne gevon- ti in een Nederlandse auto. De twee Nederlanders mTurkse afkomst, zijn gearres- «rd. De auto was op weg naar panje. Twee weken geleden 'tri op dezelfde weg 34 kilo taïne aangetroffen. ixtra beveiliging oor Voorhoeve ia bedreigingen 'ai Haag - Minister Voorhoeve an Defensie wordt sinds enkele tfenextra beveiligd. Het minis- tie van Defensie besloot tot de "fegel, nadat bedreigingen 'fen het adres van de bewinds man waren binnengekomen. Het woeden bestaat dat Bosnische wóërs of sympathisanten van partij in de Bosnië-crisis wntwoordelijk zijn voor de n. ;MIN./ ^verandering I1 en toe zon. Kans op een bui 91 Je jage temperaturen. Dat is blijft het weer voor vandaag komende dagen. Kortom, weer lijkt vastgeroest. Bandenservice - gebruikt - montage lanceren - uitlijnen i >ord 9 Dongen, 01623-17280:___^j timmerwerken endeckers. Tel- 076-225370^ (834 EA Breda. Tel/Fax: 076-601 jw binnen- buitendeuren, idellen in onze showroom. ''«Hi Batenburg: Ouwe taaie VANDAAG IN DEZE KRANT Paul Haarhuis en Jacco El- tingh wonnen op Roland Garros de titel in het man- nendubbelspel. Het twee tal versloeg de Zweden Larsson en Kulti in drie sets en behaalde daarmee de derde Grand-Slam-titel. I DEEL B Met het oog op de Tour-to to's in veel bedrijven presen teren wij op de achterpagina nu reeds de Tour-kaart, waarop de afstanden van de etappes en de situering van de bergen zijn aangegeven. INHOUD 2 KATERNEN Binnenkrant A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Zeeland A5-A8 Gids A RTV-programma's A Sport deel B - Uit het museum Pa- ■sdag in Den Haag zijn lerijen van Mesdag ge in P°l'tie heeft geen idee Ailfejénde Van 06 tW6e 061116 'ister „7 Pe Amerikaanse mi- SitKtJt1 uitenlandse Zaken ■"nSirtrn l ®Int*e aan de sraël zal m,et Midden-Oosten. '!PLo a, gens ^em zowel met Senslui?enSyriënieUWeak" ,aEBÜITENLAND-A4 Van onze verslaggevers Tilburg - De bevrijding van dë door Serviërs zwaar belaagde Bosnische hoofdstad Sarajevo is nabij. Als de internationale gemeen schap niet binnen een week een gebaar maakt om aan die bevrij ding mee te werken, nemen de moslims het heft in eigen handen. Zelfs al gaat dat ten koste van ve le mensenlevens. Ook die van de VN-gijzelaars. Dat zei burgemeester Tarik Ku- pusovic van Sarajevo gisteren in Tilburg, waar hij een van de spe ciale gasten was van het Festival Mundial. Kupusovic benadrukte verschil lende malen dat zijn stad bevrijd moet worden. Mentaal en fysiek kunnen de inwoners 'het niet meer aan om nog een oorlogswin ter door te maken, zei hij. 'Moreel is goed' „Als de VN niet binnen een week tot tien dagen een corridor heb ben gevormd naar Sarajevo om de stad te bevoorraden, dan gaan we zelf over tot de aanval. Nog voor de herfst zal Sarajevo zijn bevrijd," verzekerde hij. Volgens Kupusovic staan er 26.000 Bosnische soldaten h de startblokken om de Serviërs, die de stad omsingelen, aan te vallen. Dat de moslims slecht bewapend zijn, beseft hij ter dege. „Maar het moreel is goed." Bovendien heeft de leider van de Bosnische Serviërs, Karadzic, slechts 9000 manschappen rond Sarajevo onder de wapenen, al dus Kupusovic. In een diplomatieke oplossing ge looft de burgemeester alleen nog maar als de politieke en militaire druk op Karadzic fors verhoogd wordt. Karadzic moet gedwon gen worden om naar de onder handelingstafel te komen en dat kan alleen als de circa tweehon derd wapendepots rond de stad weggebombardeerd worden. Daarvoor zou de internationale gemeenschap luchtaanvallen moeten uitvoeren. Meewarig Als Kupusovic wordt voorgehou den dat gewapende acties ten koste gaan van de levens van de gegijzelde VN'ers, laat hij een meewarige lach horen. „In Sarajevo verkeren 370.000 mensen in dezelfde positie als de gijzelaars. Telt dat niet? Als het nodig is de gijzelaars op te offe ren, dan moet dat maar. Ook wij moeten misschien de komende maanden duizenden levens ge ven, maar we kunnen zo niet doorgaan. Dagelijks vallen er do den. Elke dag is erger. Onze re serves raken bovendien op." Volgens de burgemeester is de aanwezigheid van blauwhelmen in de van water, energie en Voed sel verstoken hoofdstad niet lan ger gewenst. Minister Van Mierlo (Buiten landse Zaken) ziet weinig in het voorstel van VN-secretaris-gene- raal Boutros-Ghali om op korte termijn een nieuwe Bosnië-con- ferentie te houden. Daaraan zou den alle partijen die bij de bur geroorlog in Bosnië betrokken zijn, moeten deelnemen. 'Gijzelaars vrij' De Bosnische Serviërs hebben de Servische president president Milosevic verzekerd dat de onge veer 150 gegijzelde VN-militai- ren 'zeer spoedig' zullen worden vrijgelaten. Dat heeft de Servi sche president gisteravond tele fonisch aan zijn Franse ambtge noot Chirac meegedeeld. Bosnische Serviërs hebben gis teravond al een van de 12 Cana dese VN-soldaten vrijgelaten, die zij in gijzeling hielden. In het noorden van Bosnië, rond de stad Tuzla, is gisteren weer zwaar ge vochten. Eenheden van het Bosnische regeringsleger zouden delen van het Majevicagebergte op de Serviërs hebben heroverd. Van onze Haagse redactie Den Haag - De hoofdcommis- sarisen van politie vinden dat de handel in softdrugs uit de criminele sfeer moet worden gehaald. Zolang dit niet gebeurt, leidt de jacht op drugs ertoe dat crimine len steeds rijker worden. 'De strijd tegen de drughandel is mis lukt', vinden de hoofdcommissa rissen. Ze pleiten ervoor dat het kabinet, dat in september met een standpunt over het drugbe leid komt, besluit de handel in verdovende middelen verder te liberaliseren. Nederland moet zich er ook in ternationaal sterk voor maken de handel in softdrugs uit de crimi nele sfeer te halen. Volgens de Haagse hoofdcommis saris J. Brand hebben politie korpsen in het hele land partijen drugs op de markt gebracht om handelaars in verdovende midde len op te kunnen sporen. Volgens Brand gaat het daarbij om een toelaatbare opsporinge methode, die niet alleen in Haar lem is toegepast. De rijksrecher che stelt in opdracht van het Openbaar Ministerie een onder zoek in naar de Haarlemse op sporingsmethode. Volgens Brand slaagt de politie erin hooguit 20 procent van de drugs te pakken te krijgen. Daar door blijven drugs volop ver krijgbaar,.alleen tegen een hoge re prijs. Hij erkent dat liberalisering van de handel in drugs buitenlandse verslaafden aan kan trekken. Daarom moeten er wat hem be treft voldoende verkoopppunten zijn die voorzien in de lokale be hoeften aan softdrugs. Met name in Frankrijk bestaan grote bezwaren tegen het Neder landse drugbeleid. Premier Kok kreeg afgelopen vrijdag nog van de nieuwe Franse president Chi rac te horen dat dat beleid niet deugt. Nederland is in de ogen van Frankrijk het zwarte schaap dat hasj kweekt, verkoopt en de Franse jeugd verpest. Het hele maal vrijlaten van de handel in softdrugs is voor Parijs dan ook onaanvaardbaar, kreeg Kok te horen. Binnenkort gaat Kok op nieuw naar Parijs voor overleg met de Franse regering. Op Terschelling is gisteren het Oerol Festival begonnen. Een festival met optredens van bands en straattheater. Maar ook met kunstwerken op het strand en in de bossen van het eiland. In Midsland worden de bezoekers van het festival van achter de ramen gade geslagen door beelden van de Franse kunstenaar Claude Merle. Het festival, dat tien dagen duurt, zal naar verwacht 40.000 bezoe kers trekken. foto anp (advertentie) ESPRIT NAF NAF CHIPIE DONALDSON v.a. a.s. dinsdag Exclusieve kinder- en tienermode Bisschapsmolenstraat 20 Ellen-Leur 01608-35311 Van onze verslaggevers Utrecht - „Wilt u uw mond houden en gaan zitten". Van meet af is duidelijk dat het zaterdag in de Jaarbeurs in' Utrecht om niets meer of minder dan een bijltjesdag gaat. Ruim 300 AOV'ers hebben gehoor gegeven aan de oproep van op richter - maar door het hoofdbe stuur geroyeerde - Martin Baten burg om 'schoon schip' in het ouderenverbond te maken. Ze hebben tot nu toe de perikelen rond het AOV al maanden met groeiende frustratie via de televi sie en de kranten moeten volgen. Ze zijn gekomen om hun hart te luchten. Maar al snel komen ze erachter dat dat alleen via stem briefjes kan. Voor discussie is geen tijd, want 'u wilt toch ook vanavond weer gezellig thuis zijn'. Gezien de verwarring over de status van de bijéénkomst is de opkomst verrassend hoog. We kenlang is reikhalzend uitgezien naar wat toen nog de algemene ledenvergadering van het AOV Batenburg maakt een triomfantelijk gebaar nadat hij door de le den in ere is hersteld. foto anp heette. Daar zou beslist moeten worden over dé vraag wie het in het ouderenverbond voor het zeg gen krijgt. Jet Nijpels, fractievoorzitter in de Tweede Kamer, begonnen met een fractie van zes die werd ge halveerd, nadat zij achtereenvol gens haar collega's Theo Hen driks, Cees van Wingerden en Wil Verkerk de deur had gewezen. Of Martin Batenburg, oprichter en partijvoorzitter, die vooral sinds hem een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst voor de Eerste Kamer werd onthouden, het trio-Nijpels niet langer als re presentanten van het AOV er kent. De week daarvoor bereikte de 8 710311 000218" I I I I I MAANDAG 12 JUNI 1995 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,95 - ZATERDAG: 2,50 Door Wilko Voordouw Parijs - Links en rechts houden elkaar in evenwicht in de Fran se gemeenteraden. Dat bleek gisteravond na de eerste ronde van de raadsverkiezingen in de 36.772 gemeenten. Hoewel door de lokale omstan digheden de verschillen soms erg groot zijn behaalde het linkse kamp 43,3 procent van de stem men, terwijl de conservatieven tot 43,4 procent kwamen. De gematigde rechtse partijen zijn daardoor niet in staat geble ken voordeel te trekken van de verkiezingsoverwinning van pre sident Chirac in mei. De opkomst was met 70 procent laag. Landelijk gezien behaalde het extreem-rechtse Front National maar 7,2 procent van de stem men. Voor die partij lijkt dat een zwaar tegenvallend resultaat. Partijleider Jean-Marie le Pen kwam bij de presidentsverkiezin gen eind april tot 15 procent van de stemmen. Dat resultaat neemt niet weg dat het Front grote kans heeft de burgemeester te leveren in Nice, de vijfde stad van Frankrijk. Het Front kwam verder tot hoge sco res in Vitrolles (43 procent), Tou lon (30 procent), Marseille (22,5 procent), Mulhouse (30,5 pro cent), Tourcoing (32,5 procent) en Dreux (35 procent). In Bordeaux zegevierde premier Alain Juppé al in de eerste ronde (50,6 procent); Hij volgt de zwaar zieke oud-premier Jacques Cha- ban-Delmas op. Dat lukte de gaullistische minis ter van Volksgezondheid Elisa beth Hubert niet. In Nantes ver loor zij al in de eerste ronde van de socialistische burgemeester Jean-Marc Ayrault. Ook in de havenstad Brest is de socialistische burgemeester her kozen. In Straatsburg is de soeia- iiste Catherine Trautmann met 53,7 procent van de uitgebrachte stemmen herkozen. Hetzelfde geldt voor BeTort, waar oud-mi nister van Defensie Jean-Pierre Chevènement een absolute meer derheid heeft behaald. Spannend was, en is het in Mul house, een stad van meer dan 100.000 inwoners.,Daar kreeg het Front National ruim 30 procent van de stemmen. Volgende week valt de beslissing. Hetzelfde geldt voor Lyon, waar de liberale oud-premier Ray mond Barre tegen de verwach ting in een magere score - nog geen 30 procent - heeft gehaald, en die dus een tweede ronde in moet. De socialistische oud-premier Pierre Mauroy heeft het ook niet naar zijn zin. Hij kreeg maar 40 procent van de uitgebrachte stemmen in 'zijn' stad: het Noordfranse Lille. In Frankrijks derde stad, Marseille, vechten twee linkse kandidaten met el kaar. Dat werkt in het voordeel van de liberale kandidaat Gau- din, die al achttien jaar probeert burgemeester te worden. Rome - Oud-premier Berlusconi mag van de Italianen zijn drie commerciële televisiezenders be houden. Dat is de prognose van de publie ke omroep RAI na een steekproef onder de kiezers, die gisteren aan het referendum over het media- bezit hebben deelgenomen. De RAI schat dat 55 procent van de kiesgerechtigden zijn stem heeft uitgebracht. Dat zou bete kenen dat de uitslag van de volksraadpleging geldig is. Vol gens de Italiaanse wet moet ten minste 50 procent van de kiesge rechtigden bij een referendum zijn stem uitbrengen. Volgens de peiling hebben tussen 53 tot 58 procent van de Italianen 'neen' gestemd, wat betekent dat Berlusconi volgens de kiezers niet twee van zijn zenders hoeft af te staan. De uitslag betekent niet dat Ber lusconi zijn drie zenders kan be houden. Het constitutioneel ge rechtshof heeft eind vorig jaar bepaald dat de huidige media- 'wet, die particulieren het recht geeft op het bezit van drie televi siezenders, in strijd met de grondwet is. Volgens het hof mag iemand op zijn hoogst twee zen ders bezitten. Van onze verslaggever Roosendaal - Een stroomstoring heeft gisteren het treinverkeer van en naar Roosendaal platgelegd. Rond twaalf uur reed er geen enkele trein meer. De gestrande passagiers zijn met bussen verder vervoerd naar Ber gen op Zoom, Breda, Lage Zwa- luwe of Essen (B). Door de pro blemen hadden de treinreizigers te kampen met wachttijden van een half uur tot een uur. Het heeft enkele uren geduurd eer de storing was opgespoord en verholpen. Tegen drie uur gister middag is het treinverkeer her vat. Maar het duurde nog tot de avond eer alle treinen weer vol gens schema reden. De storing is de zoveelste in een paar dagen tijd in de omgeving van Roosendaal. Vrijdag trok een goederentrein op het traject naar Roosendaal een bovenleiding los. Daardoor lag het treinverkeer tussen Roosendaal en Essen en kele uren stil. En begin vorige week ramde een dronken automobilist ter hoogte van Krabbendijke een seinkast. Sinds die tijd is het treinverkeer van en naar Zeeland niet op orde. Morgen plaatsen de Spoorwegen bij Krabbendijke een nieuwe re- laiskast. Omdat die grondig moet worden getest, zullen de treinen op dit traject voorlopig nog nie: geheel volgens het spoorboekj rijden. strijd zijn voorlöpige climax toen het hoofdbestuur van het AOV besloot het verbond dan maar failliet te laten verklaren. Dat be sluit werd genomen zonder Ba tenburg, die dat bestuur al een aantal maanden boycot, maar met instemming van Jet Nijpels. Er bleek voor bijna drie ton aan rekeningen in het trommeltje 'on betaald' te zitten. In de kas trof men welgeteld 282,45 gulden aan. Gevolg van de faillissementsaan vraag was dat de ledenvergade ring wegens geldgebrek moest worden afgelast. Batenburg reageerde onmiddel lijk. Nadat een geldschieter zich garant had gesteld voor de zaal- huur in de Jaarbeurs, riep hij de AOV-leden op toch massaal naar Utrecht te komen om het verbond 'voor eens en voor altijd van Nij pels en de haren te zuiveren'. Zijn tegenzet kreeg vorige week donderdag onverwacht steun van de rechtbank in Den Bosch, ,die besloot de faillissementsaan vraag pas te behandelen na de bijeenkomst in Utrecht. VERVOLG OP BINNENLAND - A3 Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats:2 telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incasso29,80 kwartaal acceptgiro89,40 bank/gironrkwartaal autom. incasso86,90 De Parkerpen zenden aan: N Naam: Adres: Postcode:Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 1$ letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- S gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. S 10 EJ- DE STEM. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-N E DER LAN

de Stem | 1995 | | pagina 1