Werder Bremen houdt voorsprong vast MVV degradeert, Eagles bijna veilig Oostenrijk verra Ierland in Dublin lucces Steffi EK 2000 stap dichterbij voor Lage Landen IfS? POLAND Winst op Rolam DE STEM SPORT )ÏJSTEM Kreek redt Padova Koeman verlaat Camp Nou met verlies Supporters FC Den Haag aangehouden in Doetinchem SPORTNIEUWS KOU Interesse Volendam in Serviërs Van Ede nog drie jaar bij Utrecht Parma aast op Signori Massaro naar Japan 'Maradona van Azië' moet boeten Topscorers scoren hoge boetes X-mRus\ant°Sann«>^ kenland. Brazilic ie vviiil vierlandentoernooi Zij??' PSV'er Ronaldo ziliö Edmundo 3-1. Bra- MAANDAG 12 JUN11995 Van onze sportredactie Londen - Van de EK-commissie van de Europese voetbalunie UEFA kan de eindronde om het Europees landenkampioenschap in 2000 in Nederland en België worden gehouden, Tijdens een vergadering met de top van de Uefa in Londen werd de kandi datuur van de 'Lage Landen' gisteren in orde bevonden door de EK-commissie. Op 14 juli krijgt het dagelijks bestuur van de UEFA het laatste woord. „De situatie ziet er zeer positief uit. Het komt eigenlijk nooit voor dat zo'n zwaarwegend' ad vies nog opzij wordt gelegd", reageerde KNVB-voorzitter Jeu Sprengers gisteravond. De Ne derlandse en Belgische plannen werden gisteren in het Hilton- hotel in Londen toegelicht door KNVB-directeur Harry Been en de Belgische bondsvoorzitter Mi chel D'Hooghe. Voor de EK-commissie was vooral van belang dat de sta dioncommissie van de Uefa na een inspectie in Nederland en België positief oordeelde over de Nederlands/Belgische kandida tuur. In totaal zijn tien stadions kandidaat terwijl er acht nodig zijn. Vast staat dat in Nederland wordt gespeeld in Amsterdam, Rotterdam en Eindhoven. Voor de vierde kandidaat-lokatie ko men Arnhem en Utrecht in aan merking. Arnhem heeft de beste papieren, maar moet nog aan vullende garanties verstrekken. Beide landen zullen als organi satoren automatisch verzekerd zijn van een plaats in de ein dronde waaraan zestien landen ploegen deelnemen. Groepshoofden Bij de vergadering in Londen sprak de EK-commissie ook over de aanwijzing van groepshoof den voor de EK-eindronde van volgend jaar in Engeland. De zestien ploegen worden over vier poules verdeeld. Gastheer Enge land, titelverdediger Denemar ken alsmede Nederland en Duitsland op basis van presta ties bij de voorgaande twee EK's worden door de Uefa als belang rijkste kandidaten gezien bij de loting als groepshoofd te funge ren. Omdat geen van de drie landen al zeker is van kwalifica tie, werd de aanwijzing van groepshoofden vooruitgeschoven naar 17 december wanneer in Birmingham de loting plaats heeft. Duisburg (dpa/sid) - Eén speeldag voor de finale-ronde in de Bundesliga heeft Wer der Bremen de voorsprong van een punt op achtervolger Borussia Dortmund behou den. DUITSLAND Beide titelkandidaten wonnen hun voorlaatste wedstrijd. Wer der versloeg Karlsruher SC met 2-1, Dortmund won met een ui terste inspanning bij Duisburg, 3-2. Duisburg degradeerde als gevolg van de nederlaag. Op de slotdag speelt Werder bij Bayern München, dat inmiddels al de trainer (Rehhagel) en de spelmaker (Herzog) van de lijst aanvoerder overnam. Dortmund 'ontvangt Hamburger SV. Het doelsaldo slaat vooralsnog met één treffer door in Bremens voordeel. Borussia Mönchengladbach kwalificeerde zich voor het eerst sinds acht jaar voor een interna tionaal toernooi. Door de winst (3-1) op Stuttgart werd de for matie van de Betzenberg zeker van de vijfde plaats. Als Glad- bach er ook nog in slaagt de bekerfinale te winnen, dan gaat het een plaats lager staande Bayern München alsnog „Eu ropa in." De eindstrijd, over twee weken in Berlijn, is tegen tweede-divisieclub Wolfsburg. Freiburg en Kaiserslautern ko men volgend seizoen ook uit in het toernooi om de UEFA-beker. Freiburg won moeizaam (1-0) van Uerdingen, dat zich daar door in de strijd tegen degrada tie nog de concurrentie van Bo- chum (5-1 tegen Schalke) op de hals haalde. Kaiserslautern ver sloeg München 1860 met 3-1, onder meer dankzij twee treffers van de Tsjechische international Kuka. Bij de laatste thuiswedstrijd na veertien jaar van trainer Rehha gel in het volle Weserstadion begon Werder Bremen als een kampioen. Door treffers van Basler en Bode was het al snel 2-0. Het tegendoelpunt van Schmitt, tien minuten na de rust, leidde in de slotfase nog tot enige onzekerheid bij de koplo per. Fatale gevolgen had dat niet. Bijna was het voor Werder ge noeg geweest om de titel binnen te halen. Tot de 52e minuut stond Borussia Dortmund bij MSV Duisburg met 2-0 achter. Schmidt en Puschmann waren daarvoor verantwoordelijk. Een benutte strafschop van Zore gaf Dortmund de de derby weer hoop. Twee treffers van Reuter deden de rest. De voetbalclub Hansa Rostock keert terug in de Bundesliga. De club uit Rostock won zondag met 3-0 van Hannover 96. Door deze zege verzekerde de lijstaan voerder zich met nog één speel ronde te gaan van een plaats bij de eerste drie in de Tweede Bun desliga, een positie die recht geeft op promotie naar de hoog ste divisie. Hansa Rostock de gradeerde drie jaar geleden uit de Bundesliga. Uitslagen: 1860 München-Kaiser- slautern 1-3, Dresden-Bayern München 0-1, Werder Bremen- Karslruhe 2-1, Bochum-Schal- ke'04 5-1, Freiburg-Uerdingen 1-0, M'gladbach-Stuttgart 3-1, Duisburg-Dortmund 2-3, HSV- Ook Jordi Cruijff kon Ronald Koeman niet helpen aan een positief resultaat in diens laatste thuiswedstrijd bij Barcelona. foto anp Frankfurt 3-1, Köln-Leverkusen 3-3 Stand: Bremen 33-48, Dortmund 33-47, Freiburg 33-44, Kaisers lautern 33-44, Mönchengladbach 33-43, Bayern München 33-41, Leverkusen 33-35, Karlsruhe 33-35, Köln 33-32, Schalke'04 33-31, Frankfurt 33-31, HSV 33-29, Stuttgart 33-28, 1860 Mün chen 33-27, Uerdingen 33-23, Bo- chum 33-21, Duisburg 33-20, Dresden 33-15. Dresden gedegra deerd ITALIË Padova blijft behouden voor de hoogste serie van het Italiaanse voetbal. De formatie won zater dag het degradatieduel van Ge noa na het nemen van straf schoppen. Na de reguliere speel tijd was het 1-1, in de verlenging werd niet gescoord. Michel Kreek maakte van elf meter de beslissende treffer. De Nederlander schoot de zesde strafschop raak, noodzakelijk omdat na de vijfde de stand nog steeds gelijk was (4-4). Bij Ge noa had Van 't Schip, sinds kort weer international, ook een penalty benut. De treffers in de officiële speel tijd vielen voor de rust. Vlaovic zette het sterkere Padova op voorsprong. De Kroaat scoorde na een pass van Kreek. De Tsjech Skuhravy maakte gelijk. De voorbereiding van deze tref fer kwam eveneens van een Ne derlander, Van 't Schip. De degradatie van Genoa zal het vertrek van Van 't Schip tot gevolg hebben. De verbintenis met de Nederlander loopt af, clubs uit de Serie B mogen geen buitenlanders contracteren. Door het succes van Kreek, dit seizoen van Ajax gekomen voor weinig geld en verantwoordelijk voor maar liefst negen doelpun ten, heeft Padova het oog laten vallen op nog twee ajacieden. De club wil Van Vossen en Oulida inlijven. Met Genoa degradeerden Fog- gia, Brescia en Reggiana uit de hoogste Italiaanse voetbalklasse. Piacenza, Udinese, Vicenza en Atalanta Bergamo, de top-4 uit de Serie B, nemen hun plaatsen in. Juventus heeft de dubbel in het Italiaanse voetbal behaald. Na het landskampioenschap vero verde de club uit Turijn zondag avond ook de nationale beker door de tweede finalewedstrijd tegen Parma met 2-0 te winnen. Juventus had het eerste duel met 1-0 gewonnen. Porrini, de maker van het enige doelpunt in de eerste ontmoe ting, bracht Juve voor de rust op 1-0. Hij scoorde uit een hoek schop. In de 55e minuut kwam Juventus op 2-0 door een treffer van Ravanelli. Parma, dat zich eerder verzekerde van de UEFA- beker door Juventus te verslaan, beëindigde voor 23.000 toe schouwers het zesde treffen van dit seizoen tussen beide clubs met slechts negen spelers. Nadat Asparilla reeds geblesseerd was uitgevallen en de wisselspelers waren verbruikt, kon Appoloni vijf minuten voor tijd met een rode kaart voortijdig de kleed- kamer opzoeken. PORTUGAL Sporting heeft zaterdag de na tionale beker van Portugal ge wonnen. De club uit de hoofd stad versloeg Maritimo met 2-0. De 55.000 toeschouwers zagen Iordanov beide doelpunten ma- ken. Eén voor rust, één er na. ROEMENIE Steaua Boekarest heeft zich za terdag verzekerd van de Roe meense voetbaltitel. De ploeg won met 3-0 van National Boe karest, waardoor de voorsprong op nummer twee Universitatea Craiova negen punten bedraagt. Die achterstand kan Craiova niet meer goedmaken met nog twee wedstrijden op het pro gramma. Voor Steaua is het de zeventiende titel in de geschie den^ SPANJE Een ovatie van 75.000 toeschou wers, een zilveren schaal van de voorzitter, een aandenken van de tegenstander, talloze span doeken, Adios Ronald. Een zeer belangrijke nederlaag. Aan de laatste wedstrijd van Ronald Koeman in Nou Camp met Bar celona zal de komende dagen om uiteenlopende redenen nog vaak worden teruggedacht. Heel zwaar woog het verlies (0-1) tegen het laaggeklasseerde Albacete. Kwalificatie voor Eu ropees voetbal is voor Barcelona daardoor nog allesbehalve zeker. Het dient het slotduel bij Bilbao volgende week vrijwel zeker te winnen. Uit historische cijfers blijkt dat een zeer moeilijke op gave. De emoties van Koeman waren naderhand dan ook tweeledig. „Ik had gehoopt op een overwin ning. Dat was vanavond veel belangrijker geweest dan mijn afscheid. Het spijt me zeer voor de supporters dat het zo is gelo pen. Aan de andere kant wil ik hen bedanken voor veel mooie jaren, steun en successen bij de ze club en in dit stadion. Het is onvergetelijk." Volgens Cruijff hoefde Koeman zich weinig verwijten te maken. De trainer noemde het optreden van de naar Feyenoord vertrek kende spelers foutloos. „Het is daarentegen wel zo dat de afge lopen week voortdurend over dit afscheid is gesproken. Misschien is dat toch ten koste gegaan van de concentratie. Dat is heel ver velend." Bjelica maakte na ruim een half uur het enige doelpunt. Uitslagen: Celta-R. Madrid 0-2, Betis-Sevilla 2-1, Deportivo-Lo- grones 5-0, Barcelona-Albacete 0-1, Valladolid-Bilbao 0-1, Ovie- do-Gijon 1-0, Sociedad-Santan- der 0-1, Tenerife-Espanol 1-1, Valencia-Compostela 4-1, Atl.Ma- drid-Zaragoza 2-0. Stand: R. Madrid 37-55, Deporti- vo 37-49, Betis 37-44, Barcelona 37 -44, Espanol 37-42, Sevilla 37-42, Zaragoza 37-42, Bilbao 37- 42, Oviedo 37-39, Sociedad 37-37, Valencia 37-37, Tenerife 37-35, Atl.Madrid 37-34, Santander 37-34, Albacete 37-34, Celta 37-34, Compostela 37-32, Gijon 37-28, Valladolid 37- 23, Logro- nes 37-13. Real Madrid kampioen, Logrones en Valladolid gedegradeerd. Doetinchem (anp) - De politie in Doetinchem heeft zondag middag in totaal zes supporters van de voetbalclub FC Den Haag aangehouden wegens vernielingen en baldadigheid. Zij zijn allen zondagavond met een transactie naar huis gezon den. Een zevende Haagse supporter bleek ten onrechte te zijn aangehouden. De politie hield één supporter zondagmiddag al op het station in Doetinchem aan, omdat hij vernielingen aangericht had in de trein van Den Haag naar Doetinchem. Hij bracht de voetbalwedstrijd op het politiebureau door. Een andere supporter gooide bierflesjes op straat en bracht daarmee volgens de politie het verkeer in gevaar. Ook hij kon de wedstrijd in de cel uitzitten. Na afloop van de wedstrijd bracht de politie vier Hagenaars over naar het politiebureau, omdat zij tijdens het spel met vuurwerk hadden gegooid. De rest van de Haagse supporters is zonder problemen op de trein terug naar huis gezet. Volgens een woordvoerder van de politie verliep de zondag in tegenstelling tot de verwachting opvallend rustig. Met name de stewards, die de Haagse voetbalclub meestuurt met het supporter speloton, hebben er volgens de politie voor gezorgd dat zich geen escalaties voordeden. Zij grepen onder meer direct in toen een groep Hagenaars een scheidingshek tussen twee tribunes tijdens de wed strijd sloopte. Almelo (anp) - Zelfs in de nacompetitie kan MW niet winnen. Zaterdagavond werd met 3-2 van Heracles verlo ren, zodat de Maastrichtse ploeg voor het eerst sinds 1988 terugkeert in de kelder van het betaalde voetbal. Slechts één keer pas werd dit jaar een overwinning geboekt, thuis in januari tegen Heeren veen. „We voetballen als een uitgeknepen citroen. We zijn he lemaal op," vatte trainer Jan Reker de zorgelijke gesteldheid van zijn ploeg samen. Toch wil Reker, die twee wed strijden voor het einde Sef Ver- goossen verving, niet weten van ophouden. Hij mag zijn contract voor volgend seizoen inleveren, nu degradatie zeker is. De oefen- meester heeft echter te kennen gegeven te willen blijven. De belissing laat hij aan het bestuur over. Go Ahead Eagles is er bijna. In poule B van de nacompetitie kan slechts een wonder de club uit Deventer na de 3-2 winst zater dagavond op WV weerhouden van prolongatie van het eredivi sieschap. Gemakkelijk ging het in de Ade laarshorst allerminst. WV speelde onbevangen en had Go Ahead Eagles lange tijd in be dwang. De thuisploeg had geen weerwoord op het combina tiespel van de Limburgers en bracht er aanvallend niets van terecht. Des te opvallender was het openingsdoelpunt van De- cheiver die daarvoor wel de be reidwillige medewerking van VVV-doelman Roox nodig had. Decheiver trok de bal vanaf de achterlijn voor het doel en Roox - die zijn 450ste profwedstrijd voor WV speelde - werkte de bal op curieuze wijze in het doel: 1-0. WV kwam snel terug. De gelijk maker kwam op naam van de man die op 16-jarige leeftijd in het eerste elftal van Go Ahead Eagles debuteerde, Knippen berg. De aanvaller met de fraaie techniek schoot de bal na een voorzet van Polman feilloos ach ter Hiele's vervanger Bos. Ook in de tweede helft was VVV te nonchalant in de afwerking. Een schot van Verberne werd op het nippertje geblokt door Mi- chels en Hulshoff haalde een inzet van de van PSV gehuurde Vampeta van de lijn. Go Ahead Eagles leek rijp voor een afstraf fing maar kreeg dankzij de apar te klasse van Decheiver een op leving. De tussentijds van RKC overge nomen aanvaller nam de bal van afstand vol op de wreef en in het doel stond Roox als aan de grond genageld: 2-1. Heering maakte er vlot daarna 3-1 van, maar kenmerkend voor de wis selvalligheid van Go Ahead Eag les slaagde Vampeta er nog in om met 3-2 paniek te zaaien. Poule A HERACLES - MVV 3-2 (0-1). 36. Sanders 0-1, 46. Hofman 0-2, 50. Velten 1-2, 58. Krüzen 2-2 (straf schop), 78. Velten 3-2. Scheidsrech ter: Jol. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Reijners (MVV). HERACLES: Beerthuizen; Van Gui- ne, Wiggers, Kolmschot en Mol; Ka- raali (71. Huizing), Waslander en Krüzen; Vink, Velten en Leferink. MVV: Van Duijnhoven; Sanders, Re ijners, Benneker en Joordens; Lan- ckohr, Libregts en Visser; Hofman, Roelofsen en Haeldermans (70. Knarren). Stand: Graafschap 4-6 (13-5), Den Haag 4-6 (8-4), Heracles 4-3 (5-12), an onze verslaggever ïaaksbergen - Succes is rachtig, maar soms is het angstigend- Anky van fnmsven weet sinds vorig far april niet meer wat ver- Wen is. De amazone won rote concoursen, het WK, de rereldbekerfinale in Hol- - en zondag haar zesde Novi Sad - Een trainingskamp in Nederland tijdens dem pen winter krijgt voor drie voetballers van Vojvodina NoJ wellicht een vervolg in de eredivisie. Volendam heeft zich Servische club gemeld met interesse voor drie spelers' aar,' Radoslav Samardzic en de middenvelders Dejan Govdar Goran Jezdimirovic. Alle drie speelden in januari mee in een oefenwedstrijd Vojvodina met 3-2 van Ajax verloor. Van het drietal",' Govdarica deel uit van de nationale selectie van Klein-Jo^ yw» vië. Sinds eind vorig jaar mogen spelers en voetbaletf ïederla.ndse titel op rij. Servië weer in het buitenland actief zijn. Bij Volendam staat met Ivica Vukov, ex-speler van Vojvofc n Haaksbergen bekroop haar een Serviër onder contract. Het is niet uitgesloten dat" iet afgel°Pen weekeinde gere- andere Nederlandse clubs kandidaat zijn om een van d( reld het gevoel dat het te goed Serviërs van Vojvodina aan te trekken.'Namens het sport! aat. Ze dacht voortdurend dat tingbureau van Maarten de Vos was ex-international en ongelukje zou gebeuren met Couperus onlangs in Novi Sad voor transferbesprekinsenlaar paard Bonfire. Ze droomde ,t hij zich verstapte en niet „eer mee kon doen. Gelukkig oor haar blijken dromen vaak [oewei, in de afsluitende Kür op iuziek ging Bonfire bijna in de De ruin schrok van de Utrecht - Jan-Willem van Ede heeft met FC Utrecht akkoord bereikt over verlenging van zijn contract met drie jaar. De 32-jarige doelman begint aan zijn veert» seizoen bij de Utrechtse eredivisieclub. Van Ede staat sinds seizoen 1982/'83 onder contract. Hij speelde in die penode officiële wedstrijden. Marcel van der Net (30) bereikte overeenstemming ova nieuwe verbintenis van twee jaar. De van DS'79 afki verdedigende middenvelder begint aan zijn vijfde jaar Utrecht, dat Ad Verdonk voor een jaar als commercieel m® contracteerde. Roma - Het gaat financieel niet meer zo heel goed mei Italiaanse voetbal. De zorgen lijken echter aan Parma gaan. De nummer drie uit de Serie A heeft bijna 25 nij gulden over voor Giuseppe Signori, spits van Lazio Bo® ploeggenoot van Aron Winter die ook al dreigt te vertrekker Als de transfer doorgang vindt, betekent de miljoenenbals; een nieuw Italiaans record. Lazio-voorzitter Cragnotti ha; wel oren naar. Hij besloot een dag eerder naar Brazilië a reizen, waar de nummer twee van de competitie een toe» afwerkt. Cragnotti gaat het bespreken. Het eventuele record zou wel eens kunnen worden omdat Roberto andere club. De spelbepaler van landskampioen Juventus teleurgesteld over de afwijzing van zijn voorgestelde hoging naar ongeveer 2,9 miljoen gulden per jaar. naar verluidt, maandag een afspraak met Silvio voorzitter van AC Milan. 3oor Roel Frissen 'arijs - Een echte uitdaging. Daar) uit. Sinds de verloren finale van trom stond van de rugpijn, hi niccesvolle terugkeer op een Gr; aanbod met trainer en sp Australian Open kwam nog te vn _Garros was ze net op tijd fit. Oo: ;ns in recordtempo gebra das?en Baggio op zoek is naai; leSen üag Zaterdag kreeg Graf haar uitda ging. Op het doorweekte gravel ran Roland Garros stond ze te genover haar rivale: Arantxa Sanchez Vicario, de tweevoudig ampioene en titelverdedigster n Parijs, van wie ze meer dan wee jaar niet op gravel kon vinnen. Vóór de finale was ïanchez Vicario de nummer één Tokyo - Daniele Massaro vertrekt bij AC Milan. De 34-jai aanvaller tekende een contract dat hem anderhalf seizoen, het Japanse Shimizu bindt. Massaro nam zondag afscheid van de rood-zwarten. Hij spee op de ranglijst en Graf nummer met zijn oude werkgever tegen de club, waar hij op zijn debuut voor maakt. AC Milan won het oefenduel, al in de tweede minuut op achterstand was gekomen, met) Lentini, Eranio, Futre, Dionigi en Sordo scoorden. twee. Een overwinning van de Duitse zou de rollen meteen om- Iraaien. Het eind van het liedje klonk heel vertrouwd. Steffi Graf kreeg de eer, de beker en de cheque van 990.000 gulden. In Singapore - Het kon haast niet uitblijven toen hij zichzelf kie sets haalde ze, met een Maradona van Azië' was gaan noemen. De Australischevotl! 'andage om haar linkerboven- ler Abbas Saad, Libanees van geboorte en superster in Sing been, re, raakte inderdaad verstrikt in een schandaal. Zaterdag m >-")■ hij schuldig bevonden voor zijn aandeel in de omvangn omkopingsaffaires die het Singaporaanse en Maleisische voel Graf de leiding op de wereld- laar de macht te doen. De Ame- Ikaanse stootte Martina Navra- tilova door een zege in de finale van Roland Garros van de troon. Graf kwam op 17 augustus 1987 teisteren. De 27-jarige Saad werd zaterdag veroordeeld tot een bijna 60.000 gulden en haalde opgelucht adem. Het wasdek laatst om als nummer twee in van het geëiste bedrag en die boete stelde nog nietssn rechtstreeks duel een greep vergeleken bij de vijf jaar gevangenisstraf die hem bow 1 hoofd had gehangen. De technisch begaafde voetballer maakte deel uit van een misdadigers die spelers omkochten om zo de resultaten wedstrijden te bepalen. Saad kwam via de Tsjechische «Ik Ier Vana met de groep in aanraking. Vana ontvluchtte Siifl voor het eerst op de hoogste Jositie. Ze was al eens 277 we ten de beste speelster van de vereld, waarvan 186 onafgebro- ten, de langste regeerperiode in de tennishistorie. De titel op Roland Garros is voor mij belangrijker dan de nummer- één-positie. Want die gaat in de geschiedenisboeken," fertolkte Graf haar gevoelens. .Deze overwinning heeft ook Moskou - Ze wilden koste wat kost topscorer van Geo? worden. Georgy Daraselia en Mamuka Khundadze scoorde de laatste competitiedag in hun land ieder negen keer. I't niets, oordeelde de voetbalbond, die de treffers verdacht vond Daraselia en Khundadze waren rivalen voor de gouden de Georgische prijs voor de beste schutter. Voor de speeldag leidde Daraselia met één treffer verschil. Khundadze ging voor goud. Hij schoot voor zijn club Tofgmeer waarde"dan'mijn eerste negen keer raak tegen Sapovnela, dat met 11-4 getorpw 1957 Een pagr wekJen geiedgn werd. Daraselia wilde de hoofdprijs echter ook niet mislopti lackt ik hier niet eens te kunnen scoorde in de wedstrijd van zijn club Kolkheti tegen Samf ipelen. ik heb een lange weg eveneens negen keer. Het werd uiteindelijk 10-5. noeten afleggen om de finale te De bond achtte de uitslagen verdacht en verklaarde ze ong« )aien Vooraf was ik er niet Ook legde de bond de betrokken clubs en topschuttersierust op dat ik voidoen(je voor_ boetes op. Voor Darselia was er slechts een troostprijs.Hij" Jereid zou zijn. Ik kan het bijna met 26 doelpunten toch nog topscorer. geloven dat het me is gelukt om te winnen." MW 4-1 (6-11), MVV gedegradeerd. Programma, woensdag: De Graaf- schap-Heracles, Den Haag-MW, zaterdag: Heracles-Den Haag, MW- De Graafschap. Poule B: GA EAGLES - VVV 3-2 (1-1). 23. Decheiver 1-0, 37. Knippenberg 1-1, 76. Decheiver 2-1, 78. Heering 3-1, 85. Vampeta 3-2. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Verkuyl, Rorije, Decheiver, Steinmann (GA Eagles). GA EAGLES: Bos; Hulshoff, Stein mann, Marbus en Verkuyl; Valk, Michels en Schenning; Rorije (59. Heering), De Gier en Decheiver. VVV: Rooks; Verberne, Koenen, Smits en Trost; Vampeta, Corneille en Van der Meer (75. Braem); Van Boekei, Knippenberg en Sibon. EXCELSIOR - AZ 2-1 (1-0). 28. Marbus 1-0, 51. Schuurhuizen 2-0, 74. Kooijman 2-1. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Donleben, Van de Mije (AZ). EXCELSIOR: Moens; Van Loon, Van den Berg, Louhenapessy en Bakboord; Schuurhuizen, Spork (72. Heerkens) en Vonk; Boateng, Mar bus en Tjengberg (80. Xanthopou- lus). AZ: Ruitenbeek; Snijders, Van de Mije, Fortes Rodriguez en Donleben (75. Keur); Aryee (60. Zijm), Dur- musoglu, Kooijman; Mutsaers, Van Dam en Holster. Stand: GA Eagles 4-7 (8-4), VW 4-4 (7-5), Excelsior 4-4 (3-5), AZ 4-1 (3-7) Programma, woensdag: AZ-GA Eagles, Excelsior-WV, zaterdag: GA Eagles-Excelsior, VW-AZ. EK kwalificatie ESTLAND - SLOVENIË R 27. Reim 1-0, 38. Novak j Novak 1-2, 79. Zanovic H schouwers: 2000. OEKRAÏNE - KROATIË 1 13. Kalitvintsev 1-0 11 UK Toesc»»'' 10.000. t Programma: 16 augustus. Dublin (ipa) - Oostenrijk heelt zondag Ierland t verrast in de kwalificatiestrijd om de Europese voetbalt»' Dublin won de nationale ploeg van Prohaska met 3-1 In Groep 6 nemen de Oostenrij kers de derde plaats in met twaalf punten uit zes duels, twee minder dan Ierland, dat een duel meer heeft gespeeld, en drie minder dan de Portugezen. Door de onverwachte zege heeft Oos tenrijk nog alle kans op deelne ming aan het EK volgend jaar in Engeland. In Groep 8 boekte Finland tegen Griekenland zijn vijfde, deze keer zwaar bevochten overwin ning (2-1) en nam daardoor de eerste plaats over van Rusland, dat echter één duel minder heeft gespeeld. De Finnen vergaarden uit zeven wedstrijden vijftien punten, Rusland veertien uit zes. In Groep 4 liet leider Kroatië zich beetnemen door Oekraïne. Litouwen, Estland 3 september: P> september: Ital) nië, Litouwen - Oekraïne. Stand: Kroatië 7-16 lM"l(j 6-13 (11-4), Litouwen Oekraine 7-10 (5-8)' s' (9-8), Estland 7-0 (2-181 Groep 6 IERLAND OOI <0;0)-J5^I5Hg^n718'V 1-1, 72. O gris 1 Toeschouwers: 33.000. Stand: Portugal ij» 7-14 (14-4), Oostenrijk Noord-Ierland 7-10 (10- jj, 7-6 (6-16), Liechtenstein Programma: i5 augui stein - Portugal: 16 ajjf land - Oostenrijk; 3 sep tugal - Noord-Ierland- FINLAND - Gll'flil*'1)'; Toeschouwers: 10.50U. ■15 "A In Kiev verloren de Kroaten met 1-0. Het was de eerste nederlaag in zeven wedstrijden. Kalitvints ev hielp Oekraïne in de dertien de minuut aan de enige treffer. De middenvelder van Dynamo Kiev scoorde van 25 meter on houdbaar in de linker-boven- hoek. Kroatië speelde een uur lang met tien man, omdat Ga- bric aanvaller Guseinov onderuit had gehaald. Toeschouwers: ïu.ou". g, Stand: Finland 7-15 (1 jjj 6-14 (18-1), Schotland f) Griekenland 6-12 ,('7n(|j 7-3 (5-24), San Marino l-ö OcUl .-sir "oguu PS„Hnd^aS^P'^Stand; out. talloq den gent werkfl fire Gruni ternal den. haas.l fend I hij bi] jaar i bij oil schrilj In tel paarcj parap strijd,11 omstq Prix t Specil weer I Grun| schr ondeJ Tij der. Graf; sen vi door allemd dankil plotsel traneif overk ook aB emotiq beetje de buit binnen (7-5, 4-6, Voor de zevende maal veroverde ranglijst. Tien jaar geleden pres- ;eerde Chris Evert het voor het Londen (rtr) - Brazilië heeft het vierlandentoernooi om de Um- ro Cup gewonnen. De wereld- anipioen won alle drie wed- s jden. bondag versloegen de 4uidamerikanen Engeland in onden met 3-1. Het toernooi ende als voorproefje voor de «ndronde om het Europees mpioenschap, volgend jaar op °e Engelse voetbalvelden, wazüie bezorgde Terry Vena- r*, böofdbrekens. De Engelse ndscoach kreeg hevige kritiek 71merrken- Tegen Japan won teeen 76§ °P het niPPertie (2"D, 3 fTden was hii met 3-3 zilis kkig- De 1-3 tegen Bra- was de eerste nederlaag in voorTeFAweldtndleVenableS voodre "t"1 Engeland Womki toeschouwers op Saiix ile leiding door Le Braziii- a de hervatting zette sconrrt Zaken recht Juninho £°°rde na tien minuten uit een ge8lagennFTFAVember 1993 °n" Havnif FIFA-voorzitter Joao aa de hoof rtgaf- 'andgeno°t Dun- R™aldo 2*1 ye p41 Juninho 1-1, 61. fcr?|-'"31a °3"1'TOe" fuJüaTi V/TAN ,?-2. (o-i). 9- T,~h 68. Ken land 3-4 ï*B^Zlke 9 (7-1), Enge- Monici aan ha fujita o-i V; TAN 2"2 <o-i). 9. 1-1, 68 kJ,,- ,'0116»!' Andersson Kirosaki Andersson 2-1, 86. tand 3-4 (6-71 7, 6'? I7;1'- Enge" JaPan 3-1 (3_7) Zweden 3-2 (5-6), Door C Blaric zich r schuit lijk ii kansh voor lopen gehou vijf ja de ert den b termit toprui weer werde Voor pakte nation dat me '93), I Concoi hij een Bollvo: opnieu absolu moet v de koe van de het ovf halve tus do

de Stem | 1995 | | pagina 14