arcel Schouw grote favoriet posüiw Tijdrit van Wieier Trim Bond in Graauw 'eter van Veldhoven halve eindstrijd wte 6-2; john Reij"- Attractief programma zwemfestijn in Sas van Gent Kunstzwemploeg staat voor sprong naar Atlanta UITSLAGEN en standen WIELER klassement aren jeeuwse tenniskampioenschappen voor senioren in Middelburg Woonkuiistfesti iva weer van start tank. :N NAAR EEN KAPITAAL. VEEL HOGERE GEWONE ^6 SPORT ZEELAND [leteranen-tenniskampioenschappen TENNIS Tennis Atletiek De Smidse wint bilj arttitelstrijd TENNIS BRIDGERUBRIEK sportnieuws KORT Pupillenwedstrijden Oostburg afgelast Solexrace en loop in Ovezande Meeraiinnelopen in Waterlandkerkje Zwemmen in Axel en Groningen Patrick Boussen weg bij IJzendijke Vierde wedstrijd surfclub Braakman Wielerprogramma in Oudelande 95 X 7 De scheidslijn tussen ku,, en design is meestal niet 'zo groot. Toch wordt bij de in richting van het interieui niet automatisch aan kunsl gedacht. Sinds vorig jai, willen zowel woonwinkels en kunstenaars daarin verande ring brengen. Het zogenaamde Woon-! kunstfestival dat daarvoor ii het leven werd geroepen bleek zo'n succes dat de be-, trokkenen besloten hebben, er dit jaar een vervolg aan tj geven. Vanaf vandaag begint hel Woonkunstfestival niet leen in Nederland, maar ook in Hongarije, Zweden, Dene, marken, Noorwegen en Zwitserland. Plaatselijk kunstenaars presenteren hu werk tot eind juni in ver-I schillende woonwinkels. Hel festival is een initiatief van' de Centrale brancheveren ging Wonen. rypotheek* aanvraagt, krijgt u omaar f 500,- cadeau. En dat komt natuurlijk altijd van pas als u een huis gaat kopen. Dat bedrag wordt na passering van de akte gestort lop een aantrekkelijke giro spaarrekening, de zogenaamde |Plusrekening. Laat u het bedrag staan, dan ontvangt u een mooie rente. Maar u kunt de f 500,- uiteraard ook vrij opnemen. Wilt u meer weten, belt u 1)400. Heeft u liever direct een ijk gesprek, ga dan naar uw hypotheek- of verzekerings- t Verhuiscertificaat. J Ier van je af. En denk je: dat komt Want nu beginnen met het Multi- t puike hypotheek, ook al i dat je straks een fors belastingvnj Maar ook dat je veel eerder aflost, rogelijk dat je dan nog overhoudt maar al te vaak meer op dan je ek je neemt. Zoals je eigenlijk alles m bijvoorbeeld de manier waar in uit diverse fondsen die veel paarvormen. Rendementen kunne® gegarandeerd eindkapitaal, dan ts om je hypotheek af te lossen. En gegarandeerde overlij densdekking. chten aantrekkelijk. Zelfs als je geen en groot kapitaal, waarmee je kunt het om meer informatie aan te vra- voor je financiële toekomst betekent. laar een uiterst realistisch toekomst nooit zorgen hoeft te maken over je ie informatie aan te vragen. Want der Reaalistisch sparen verstaan. Multi-Facet-Plan, Huisnummer laats. rdag inds $STEM ZATERDAG 10 JUNI 1995 B3 onze sportmedewerker Jllff De stichting Wieier Igond en de wielervereni- Zeeuws Vlaanderen hou- 0p woensdag 14 juni hun tonele tijdrit. Deze keer jt uitgeweken naar ijuw, waar een parcours 21 kilometer is uitgestip- 1. deze wedstrijd kan deelge- un worden door licentie- houders, niet-licentiehouders en de jeugd. Zij die altijd deelnemen aan run-bike-runwedstrijden, wor den ook in een categorie inge deeld. De permanence is in het clubge bouw van SV Aloy bij Mangnus. De eerste renner gaat om 19.00 uur van start. Camiel de Rooy van het Wester- schelde-college stippelde al en kele jaren een prachtig parcours uit langs de zeedijk naar Perk- polder. Vorig jaar viel de be langstelling zo tegen, dat De Rooy het niet meer zag zitten om deze tijdrace opnieuw op poten te zetten. De trimbond nam het toen over. In Graauw hoopt de trimbond op de sportieve steun te mogen rekenen van een aantal renners van de wielervereniging. Ren ners die men graag in Graauw aan de start zou willen zien, zijn onder anderen Karei van Goet- hem, Patrick van Passel, Her man Muller, Conno van de San- de, Fonnie Kint, Pascal van Bel len, Karei Warnier en Peter Pi- cavet. „Ik reken nu eens echt op wat vertrekkers van de wieler vereniging. Twee jaar lang heb ben we de kastanjes uit het vuur gehaald en was de opkomst van die zijde niet bijster. Dit jaar ge loof ik er wel in, want deze keer is de datum veel gunstiger", al dus Remy Mangnus, voorzitter van de trimbond. Ook alle andere licentiehouders en niet-licentiehouders zijn dus welkom in Graauw. Op de voor lopige inschrijvingslijst staan namen als Jürgen Thuy, Kees de Nooijer, Patrick van Daele, Ro nald Smits, Hennie Gijsel en Fonnie Martens. De wedstrijd telt mee voor het Van Deijk-klassement, waar voor de eerste wedstrijd in Hulst werd verreden. Unze tennismedewerker [jjelburg - Sportpark 'De Veste' in Middelburg vormt Itjaar het decor voor de Zeeuwse tenniskampioenschap- 1 voor senioren. De titelstrijd op de banen van de kselijke tennisclub MLTC begint officieel komende rjjndag. Dit weekeinde zullen er echter al voorwedstrij- "ngespeeld worden. De finales vinden plaats op zondag [juni tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Zeeuwse tennistitelstrijd idt afwisselend twee keer aan t 'overkant' gehouden en één fin Zeeuws Vlaanderen. Vol- 1 jaar is het logischerwijs urde beurt aan het Terneuzen- Ijnjmo. I wedstrij dleiding is in handen L Middelburger Rob Carol. Hij ijjt assistentie van Cindy Jobse t'treetVos. jcel Schouw van 't Halve uitje uit Goes voert het elf na il tellende schema aan in de Hij eindigde on- js verdienstelijk op de derde jatsmet 't Halve Maantje in de eerste klasse van de uencompetitie. Als alles con- nde prognoses verloopt, komt |jww in de finale uit tegen zijn ilgenoot Virgil Greeve. Deze competitie voor De Lobbe- a (Zevenbergen) in de tweede ie mixed. Zeeuws-Vlaanderen aan- het BI-schema slechts fgenwoordigd door Guido kloek en Kim Langeraert, bei- k van Ador Sport. Dat team dehetnet niet in de landelijke te klasse mannen. Gevaarlij- is Arno Jongsma uit rad-titelverdediger. 1-speelsters werken een éaf. Deze kent de namen van ik Davidse en Marjolein van het Vlissingse pielde en van Marjan Gan- uit Kapelle. Bovendien i van beneden de Wester- Isabelle Leenhouwers ens - Peter van Veldhoven bereikte de halve finale op flClOt-schema van de veteranen-tenniskampioenschappen, «vinden plaats op de banen van De Boskreek te Breskens. Sande/De Wever-Blaakman/Corijn GEMENGD DUBBELSPEL Dl/C 35+: halve finale: Carels/Ca- rels-Maas/Gussenhoven 6-3, 6-1. SI Tl II .Geslacht OMan OVrou* dl8' VERZEKER""5 I r is het Multi-Facet-Plan minder ge* 1 j e alternatieven. Rins de overvloedige regenval fffln werd voor een viertal Pjen uitgeweken naar de fMial in De Braakman. Het N daarbij om partijen die per Ifspeeld moesten worden om- f1 ze niet verzet konden wor- ar vandaag (zaterdag). De ag-mixed-tenniscompeti- f W namelijk voor. ""{«noemde Van Veldhoven gin Breskens na een zwa- Jnjd Piet de Jong van het ugse MLTC in drie sets. set ging met 7-5 naar f veldhoven. In de tweede set Veldhoven eveneens kaan de winnende hand. Op «a-3-voorsprong had hij bij- meeld een match-point, l>t bleek niet aan hem to tegendeel, De Jong J® vi«r games op rij en I(zodoende de set binnen, i beslissende set stelde Van L oven via 6-4 weer orde op JiDl 40+-categorie werd Bas «ten van 't Halve Maantje nnalist door Eugène Vogel te bedwingen. Deze par- 'e R middels een pro-set in 'aakman gespeeld. In deze 1 eindstrijd moet Van Belzen Piemen tegen Piet Klaay- Con Forza te Groede. Jen had het niet gemakke- gen Aery Bentley uit Sluis, li:, j^euerde uiteindelijk via p'nde derde set. uitslagen „Mannen Enkelspel fin-Piot j?a'e: Peter van Veld- °ngJ7"5' 5"7' 6"4' K WitS e ronde: Aery Bentley- "w erbruSSe 4-6. 6-4, 6-2; II6-2' ou^ers-Bernard Ingels KèneWvrtfl?ale: Bas van Bel" l dubbel NiS™(itnalejTen Hacken/ f®krant n 7"6. 7"6; De nl-Brenner/Flikweert 7-5, vrouwen uubbel -Slant?» ïonde: Den Hollan- t "ke-Adam/De Back 7-5, 35 ^ande/De Wever- /ue Rijk 6-1, 6-2; Van de (Oostburg) een gooi naar het Zeeuwse kampioenschap. Reggie Bun van TC Smash uit St.-Jansteen is als eerste ge plaatst op het C2-schema, dat 26 namen telt. Bij de vrouwen-Cl is de enige Zeeuws-Vlaamse representante Lester Bergen Henegouwen uit Terneuzen. Ilse van Doorn van TV Axel heeft plaatsingsnummer vier in de C2-reeks. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL BI: 1. Marcel Schouw, 2. Virgil Gree ve. B2:1. Johnny Otte, 2. Camiel Folmer. Cl: 1. Fabian Probert, 2. Ezra den Broeder. C2: 1. Reggie Bun, 2. Michel Koke laar, 3. Micha Bernard, 4. P. Petrig- nani. Dl 15+: 1. Dennis Lau, 2. Mare Fe- lius, 3. Hans Ganseman, 4. B. van Belzen. D2 17+: 1. R. Nijholt, 2. S. van Buren. DUBBEL B: poule van drie. C2: 1. Kats/Kokelaar, 2. Flipse/Pe- trignani. Dl 15+: 1. Van Sabben/Van Sabben, 2. Felius/Vogelaar. VROUWEN ENKELSPEL B2: 1. Eva Labrujère, 2. Marije Delf- sma. Cl: 1. Corine Blankenburgh, 2. Han- neke Snijder, 3. Nathaly Vinkoert, 4. Marije van Belzen. C2: 1. Miriam Roose, 2. Malu van Houten, 3. Lydia Wisse, 4. Ilse van Doorn. Dl 15+: 1. R. van de Meijden, 2. T. r-tWittemarfcv' D2 17+: 1. F. Verhage-Saridberg, 2. L. Vosters. DUBBEL C2:1. Janse/Janse, 2. Delfsma/Stroo. Marcel Schouw uit Goes is als eerste geplaatst bij de Zeeuwse tenniskampioenschappen. FOTO JAAP WOLTERBEEK G'l- I Hf'V Chris Evert maakt binnenkort deel uit van de internationale Hall of Fame van de tennissport. De introductie van de Ameri kaanse, die achttien Grand- Slamtoernooien won en in totaal 157 titels behaalde, zal geschie den door de oud-president van de Verenigde Staten, George Bush. De ceremonie is op 16 juli. In de Nederlandse vrouwen atle- tiekploeg die zaterdag en zondag in Bazel uitkomt in de strijd om de Europese beker (eerste divi sie), zijn drie wijzigingen aange bracht. Inge Langenhuizen ver vangt Sharon Jaklofsky op de 100 meter horden, Karin de Lan ge loopt de 400 meter in plaats van Monique Bogaards, Karin Geertsema neemt het speerwer pen voor haar rekening. Zij ver vangt Marjo Bus. Kwadendamme - Biljartvereni ging De Smidse uit 's-Gravenpol- der heeft het librekampioen- schap voor teams van de gemeen te Borsele gewonnen. Het team, bestaande uit Piet Mol, Jan Wis se, Frans de Koster, William Ja cobs, André Goossens en Dick Oele, bleef naaste concurrent Luctor uit Heinkenszand een matchpunt voor. Tot de meest opmerkelijke pres tatie in dit kampioenschap op handicap-basis kwam Frans de Koster van De Smidse. Hij maak te een partij van 34 caramboles in vijf beurten uit. Eindstand: 1. De Smidse ('s-Graven- polder) 6 matchpunten en 24 partij- punten, 2. Luctor (Heinkenszand) 5- 23, 3. De Toekomst ('s-Heerenhoek) 5-21, 4. OHGL (Kwadendamme) 4- 20, 5. OKK (Kwadendamme) 0-8. Van onze sportmedewerker Heel dit Sas van Gent - Het compleetzwemfes- vernieuwde zwembad in Sastijn is sa- van Gent staat van zaterdagme?§ePakb 17 tot en met zondag 25 jumonder de in het teken van de zwem-^®®®r Ce_ sport. Naast internationalerestar waterpolotoernooien (-nZwemweek' zwemwedstrijden, is er in deen kan te- week ook aandacht voor hetgenwoordig meer recreatieve karakter vanrekenen op de zwemsport. een over weldigende deelname en publieke belangstelling. Dat was een zestal jaar iets anders. Toen wa ren de polo- en zwemwedstrijden en de ludie ke wedstrijden nog wel in trek, maar was de zwemvierdaagse, een onderdeel van deze zwemweek, op sterven na dood. Nog slechts zo'n vijftien personen meldden zich om gedu rende vier dagen hun verplichte baantjes te trekken. Met de opwaardering van de zwem week in zijn totaliteit nam ook de groei van de zwemvierdaagse spectaculair toe, tot zo'n 150 personen vorig jaar. Zaterdag 17 juni wordt dit vrij unieke gebeu ren binnen de provinciegrenzen om 11.30 uur geopend en een half uur later begint het inter nationale waterpolotoernooi voor vrouwen en mannen. Bij de vrouwen kan de wedstrijdlei ding, bestaande uit Jean-Pierre de Vriend, Charles Rammeloo en Toine van Broekhoven, rekenen op de deelname van minimaal vijf ploegen. Dat zijn: Combiteam De Schelde/De Bruinvis (Terneuzen/Sas van Gent), TRB RES (Tilburg), Flamingo Old Stars (Rheden), IJs- seldijkers (Montfoort) en De Ganze (Goes). De kans is niet uitgesloten dat De Stormvogel uit Vlissingen zich alsnog aanmeldt. Bij de man nen komen tien teams in actie. Dat zijn: De Bruinvis 1 en 2, TRB RES, Flamingo Old Stars, KWPC Kempische (Kalmthout België), Vrije Zwemmers Gent (België), De Schelde 1 en 2, De Ganze en De Stormvogel. De toegang tot deze wedstrijden is gratis. De wedstridjen duren zaterdag tot 18.30 uur, beginnen zon dag weer om 8.30 uur en zijn dan om 15.00 uur afgelopen. Maandag 19 juni begint om 17.00 uur de zwemvierdaagse en de recordpoging plank- hangen. De zwemvierdaagse loopt door tot en met donderdagavond en de recordpoging plankhangen staat ook woensdag 21 juni op het programma. Dinsdag 20 en donderdag 22 juni zijn er recordpogingen luchtbedrace. De meer ludieke evenementen worden woensdag 21 en vrijdag 23 juni gehouden. Woensdag wordt van 19.30 tot 21.30 uur het waterpolo toernooi afgewerkt voor verenigingen, fami lies en ongebonden groepen. Zes personen per team volstaan om deel te nemen. Vrijdag wordt van 19.30 tot 22.00 uur de vereniging sestafette gehouden. Ook daaraan kunnen fa- milieploegen (minimaal vier personen) deel nemen. De inschrijving voor zowel het ludie ke waterpolotoernooi als de verenigingswed strijden sluit zaterdag 17 juni. Zaterdagmorgen 24 juni staat in het teken van een waterpolotoernooi voor de jeugd. Dan komen acht teams, van onder meer De Ganze, De Stormvogel, De Schelde en De Bruinvis, in actie van 10.00 tot 14.00 uur. Zondag wordt het geheel afgesloten met de internationale zwemwedstrijden, met deelna me van De Schelde, ZCK Koewacht, De Braakman, Willebroek, ZWEM en MZV (allen België), De Bruinvis en Scheldestroom. Deze wedstrijden, met als inzet de Cerestartrofee, beginnen om 10.15 uur en zijn om 14.00 uur afgelopen. Deze gehele week staat onder leiding van de zwemcommissie. Die wordt gevormd door: René Bode, Frida Wauters, Freddy, Annie, Pierre en Gerda Schauwvliege, Karine en Danny Soetens, Peter van Steenberge en Je an-Pierre de Vriend. Zeist (anp) - De Nederlandse kunstzwemploeg heeft zich ge presenteerd aan de achterban met ondermeer een demonstra tieve training en de eerste open bare uitvoering van de nieuwe groepsoefening. Die moet het na tionale achttal, dat met steun van NOCNSF nog nooit eerder zo veel tijd en geld heeft kunnen investe ren, begin augustus in Atlanta aan een olympisch startbewijs helpen. De Nederlandse ploeg, die vorig jaar bij de wereldkampioen schappen in Rome negende werd, vertrekt 17 juni naar Canada voor een trainingskamp van liefst zes weken in Calgary. Bonds coach Heather Johnston en haar assistente Manuela Vedder krij gen daar technische ondersteu ning van de ervaren Canadese Lesley Sproule. Vanuit Calgary reist de nationale selectie meteen door naar Atlanta voor het toernooi om de FINA Cup. De twaalf deelnemende landen gaan op 5 augustus nogmaals te water voor de groepsoefening bij wijze van olympische kwalifica tie. Alleen de beste acht, waaron der normaal gesproken de Vere nigde Staten, plaatsen zich voor de Spelen van '96. De kunst zwemsters krijgen, in tegenstel ling tot de waterpoloërs, geen herkansing. Aan de voorbereiding kan het ditmaal niet liggen, hooguit aan het beschikbare talent. Marjolein Both, Nederlands beste kunst zwemster en onlangs weer ge kroond tot nationaal kampioene solo en duet, ontbreekt sinds een half jaar na een conflict met Johnston dat niet viel bij te leg gen. De Amsterdamse bereidt zich individueel voor op het Europees kampioenschap in We nen. Zij is op zichzelf aangewe zen, de nationale ploeg traint al sedert eind vorig jaar met een in- tensie die Both al snel na Barce lona voor ogen stond. Landelijke competitie EINDSTANDEN MIXED Tweede klasse (12): BLTV 40 pun ten (kampioen), Halfweg 3 37, SBOZ 34, Bastion Baselaar 30, Strokei 26, De Schelde 20, Holy 19 (degradeert), Merletten 15 (degra deert). Derde klasse (26): Tilburg 37 (kam pioen), Loon op Zand 35, Souburg 34, MLTC 30, Hoek van Holland 24, Roosendaal 23, BTC Ivy 20, De Lobbelaer 2 13 (degradeert). Vierde klasse (35): Breda 44 (kam pioen), Etten 39, BTC Ivy 2 33, De Schelde 2 27, Zaltbommel en MLTC 2 24, Volley 4 18 (degradeert), Half weg 6 15 (degradeert). Vierde klasse (36): Markendaal 41 (kampioen), Be Quick-M 3 37, De Zoom 32, De Lobbelaer 3 28, Pas sing Shot 23, De Schelde 3 22, Haagse Beemden 22 (degradeert), Park Hoeven 2 19 (degradeert). Vijfde klasse (76): Zuidwesthoek 42 (kampioen), Roosendaal 3 30, Huls ter Ambacht 27, Ludo et Emergo 26, MLTC 4 23, De Zoom 2 12, Axel 8 (degradeert). Vijfde klasse (77): Halsteren 44 (kampioen), Hamo 42, Prinsenbeek 2 29, Warande 5 28, MLTC 3 27, Zierikzee 25, Haagse Beemden 2 21 (degradeert), Tilburg 5 8 (degra deert). Zesde klasse (151): De Schelde 4 42, Souburg 2 39, SBOZ 5 36, Halsteren 3 31, Bru-ten 29, Vogelvlucht 26, De Zoom 3 13 (degradeert), Zierikzee 2 8 (degradeert). Zesde klasse (152): Steenbergen 40 (kampioen), Hansweert 30, Vogel vlucht 2 27, MLTC 6 26, SBOZ 4 19, De Zoom 4 14, De Schelde 6 12 (de gradeert). Zesde klasse (155): Halsteren 2 45, Kapelle 39, Zuidwesthoek 3 34, MLTC 5 en Axel 2 27, Drive 24, De Schelde 5 21 (degradeert), De Zoom 5 7 (degradeert). Zevende klasse (295): 't Halve Maantje 48 (kampioen), Hulster Ambacht 3 38, MLTC 7 37, Souburg 3 34, Tiola 33, Bathse Kreek 2 19, SBOZ 8 8, Kapelle 2 7. Zevende klasse (296): SBOZ 6 45 (kampioen), Animo 2 34, Hontenis- se 31, Souburg 4 29, Golfbreker 24, Bathse Kreek 22, Swaecke 16, Dri ve 2 15. Zevende klasse (297): Hulster Am bacht 2 44 (kampioen), Animo 41, Mattemburgh 35, Noord Beveland 32, MLTC 8 31, Souburg 5 16, De Bongerd 10, SBOZ 7 7. MANNEN Eerste klasse (600): Duno 33 (kam pioen), Halfweg 28, 't Halve Maan tje 22, Polanen 21, Nieuwenhagen 20, Alta 19, Ador Sport 16 (degra deert), Holy 9 (degradeert). Tweede klasse (603): Animo 38 (kampioen), Oudenbosch 23, Hak kelaars 21, Phoenix 2 en Goirle 20, Roomburg 19, Eegedima 17, Rhoon 10 (degradeert). Vierde klasse (620): Animo 2 37 (kampioen), Oudenbosch 2 33, Zie rikzee 26, 't Halve Maantje 2 21, Hamo 16, Wouw 14, Capelle-Y 12 (degradeert), Duiveland 9 (degra deert). Vijfde klasse (643): Vierhoeven 32 (kampioen), Haagse Beemden 2 30, Drive 26, Eegedima 2 21, Hulster Ambacht en Aalburg 2 17, Animo 3 13 (degradeert), De Bocht 12 (de gradeert). Zesde klasse (685): Souburg 36 (kampioen), Ador Sport 2 35, De Sprink 22, Westerschouwen 20, SJEF en 't Halve Maantje 3 15, Ani mo 4 13 (degradeert), Noord-Beve land 12 (degradeert). Zesde klasse (686): Rally 30 (kam pioen), Steenbergen 30, DOS en Kapelle 25, Stampersgat 19, Sou burg 2 14, Tebo 14 (degradeert), De Put 5 (degradeert). Zevende Klasse (745): Duiveland 2 33 (kampioen), Vierhoeven 2 27, MLTC 22, Hoek 20, Kapelle 3 12, Tebo 2 6 (degradeert), De Zoom 3 6 (degradeert). Zevende klasse (746): De Zoom 2 34 (kampioen), Steenbergen 2 26, Vier hoeven 3 en Ludo et Emergo 21, Kapelle 2 20, Smash 16, MLTC 2 (degradeert) en Eegedima 3 15 (de gradeert). Achtste klasse (804): Jacoba van Beieren 32 (kampioen), Zierikzee 2 31, Souburg 4 28, De Meet 25, Zaamslag 23, Halsteren 22, Eegedi ma 4 7, SJEF 2 0. Achtste klasse (805): De Stoof 39 (kampioen), Roosendaal 2 36, Pola nen 4 28, Mattemburgh en Wouw 2 18, Sluiskil 17, Tebo 3 10, Jacoba van Beieren 2 2. In het zomeravondbridge zag ik al een paar leuke spellen. Sommigen hebben op hun systeemkaart staan: 'psych mogelijk'. In het eerste spel van een avond pakte een psych duur uit, maar dat bleek pas bij het uitrekenen. N gever H V 4 3 OW kw. r - V975 A V 5 4 2 4 1065 rHV865 H 10 2 *87 N W O Z 4 B 9 2 AB 109 74 84 *106 4 A 8 7 32 AB63 H B 9 3 Noord bood 1K1 en na pas van Oost kwam bij Zuid IHa! Noord vervolgde met ISch, waarop Zuid 3SA bood! en waarna iedereen paste. Uit komst was hartenheer en je zou verwachten dat OW de eerste zes slagen zou oprapen. Maar hartentien van Oost bracht West aan het twijfelen; hij ver wachtte nu aas-boer van harten bij Zuid, schakelde over op kla ver en Zuid maakte tien slagen. Heel tevreden noteerde Noord de score, maar na afloop van de avond bleek dat een volle nul te zijn, want alle andere OW-pa- ren hadden 6K1 gemaakt. Dezelfde Zuid opende 3K1 op dit spel en dat pakte ternauwer nood goed uit. Door Ruud van den Bergh met ruitenboer in zijn hand ko men om de laatste troef te trek ken en op de dertiende ruiten verdwijnt dan een harten uit i i Nietes, Welles Zuid. OW komt niet verder dan vier slagen. Alleen als West uitkomt met ruitentwee, kan het contract down. Noords laatste klaver valt dan onder klaveraas van West en OW kunnen dan schoppenaas en drie hartenslagen maken. Soms mag je niet te gretig zijn met het nemen van een slag in het tegenspel, zoals hier: Z gever 4 H V 8 7 5 niem. kw. V 9 2 4AHV3 H6 4 A932 V AH 53 1092 A2 N W O Z 4 B 64 T VB74 864 *543 4 10 y 1086 B 7 5 VB 10987 Z gever alk kw. 4 632 y 1083 H982 764 4 HB 10754 y 94 76 A B 2 N W O Z 4 V 9 8 *65 B 543 H 109 5 4 A AHVB72 4 A V 10 V83 Nu durfde Noord niet meer en allen pasten. West kwam uit met hartenaas, waaronder Oost de vrouw bijspeelde met de be doeling te signaleren dat hij ook de boer had. Dat bleek West anders te begrijpen. Hij speelde schoppenaas en schop pen na. Oost kreeg geen introe ver en twee hartens verdwenen nu uit Zuid op schoppenheer en vrouw, zodat 3K1 met een overslag gemaakt werd. In het nietes-welles-gesprek achteraf werd gezegd dat 3K1 altijd ge maakt kan worden. West zou niet meer dan vier slagen kun nen maken. Uitkomen met kla veraas en klavertwee zou het contract doen sneuvelen. Dat is niet zo, want de leider kan dan Het contract was 6Ha voor Zuid, waartegen West uitkwam met schoppen. Klaverstart had het contract al direct doen sneuvelen, maar dan moet Oost op klavertwee van Noord de negen of de tien leggen en op de boer de heer. Dan blijft er slechts een entree in Noord over en zullen de schoppens niet vrijgetroefd kunnen wor den. Ook een kleine harten in slag twee om met de negen een entree te hebben, zou voor Zuid niet betekenen dat hij la ter de schoppens kan benutten. Dan moet West echter na har tentien klaver spelen. Oost kreeg de kans Noord als nog van een entree te ontdoen, maar greep die niet. Na schop penaas speelde Zuid driemaal troef en daarna klavervrouw. Oost nam met de heer en hoe wel hij nog een poging deed het contract down te krijgen door ruiten terug te spelen, haalde dat niets meer uit. Agenda: 17 juni: Holland Casino 4-tal- len toernooi, Turfschip Breda. Amateurs: 1. F. Franse (Kwadendamme) 128 punten, 2. P. van Passel (Sluiskil) 93, 3. J. Schipper (Hansweert) 87, 4. D. Dubbeldam (Sluiskil) 71, 5. W. Geijs (Kwadendamme) 69, 6. V. Timmersmans (Yerseke) 62, 7. K. van Goethem (Sluiskil) 43, 8/9. F. Klaase (Yerseke) en A. Goense (Le- wedorp) 42, 10. E. van Loo (Ouwerkerk) 40, 11. P. Hoondert (Goes) 30, 12/13. C. Schouwenaar (Kloetinge) en E. Vereecken (Hulst) 28, 14. D. Mesu (Heinkenszand) 26, 15. J. van Schaik (Oost-Souburg) 24. Nieuwelingen: 1. D. de Dreu ('s-Gravenpolder) 35 punten, 2. R. Slabbe- koorn (Kapelle) 27, 3. J. Schuit (Arnemuiden) 23, 4. F. Koen (Hulst) 3. Oostburg - De derde wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie, die vandaag in Oostburg zouden worden gehouden, is afgelast in verband met de, door de vele regenval van de laatste dagen, slechte staat van het sportcomplex aan de Baljuw Veltersweg. „We hebben vanmiddag het veld nog geïnspecteerd en het is voor pupillen ge woon ondoenlijk om daar atletiek op te bedrijven," aldus Bram de Hullu, secretaris van atletiekclub De Wielingen gistermiddag. Ovezande - Tijdens de wielerronde voor trimmers in Ovezande worden morgen tevens een Solexrace en een loop voor wedstrijdat leten en trimmers gehouden. Het eerste startschot voor de wielren ners klinkt om 12.30 uur. In actie komen dan B- en C-trimmers. Een uur later gaan plaatselijke trimmers op pad en de hoofdmoot van het wielerprogramma, een wedstrijd voor A-renners over 55 ki lometer, begint om 14.15 uur. Daarna worden afgewerkt de kracht meting voor wedstrijdatleten en trimmers, alsmede de Solexrace. De inschrijving voor alle deelnemers is in Bar 2. Waterlandkerkje - In Waterlandkerkje staan morgen de Meermin- nelopen op het programma. De afstanden zijn 3,5 en 15 kilometer. Het startschot voor beide afstanden valt om 14.00 uur bij de feest tent, waar men vanaf 13.00 uur kan inschrijven. Axel - In het zwembad 't Plaatje in Axel houdt de zwemclub De Ot ters morgen een invitatie-sprinttoernooi. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. In Groningen worden dit weekeinde de nationale Speedojaargangfinales gezwommen. Hiervoor bestaat uit het hele land grote belangstelling. Leden van Scheldestroom uit Breskens, zwemclub Koewacht en De Stormvogel uit Vlissingen zullen in Groningen aan de start komen. IJzendijke - Trainer Patrick Boussen verlaat de voetbalvereniging IJzendijke. Hij was twee jaar verbonden aan deze vereniging en was daarvoor actief bij Corn Boys, Oostburg, Groede, Biervliet, Sluiskil en Clinge. Hoek - De surfvereniging Braakman hield de vierde wedstrijd van dit seizoen. Uitslag: 1. Dennis Albrechtse, 2. Myriam Sierens, 3. Stefan Jansen, 4. Mi chel Merrelaar en Marnix Lamijns, 5. Franklin Dieleman. Oudelande - De tweede wielerronde van Oudelande biedt vandaag een gevarieerd programma. Om 11.00 uur wordt begonnen met de 'klapbandrace' voor scholie ren van basisschool De Schakel. Daarna volgt om 11.40 uur een dikke-bandenrace voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar. Tenslotte worden afgewerkt de wedstrijden voor trimmers, aangesloten bij de stichting TMZ. De C-renners vertrekken om 13.00 uur. Voor de B-categorie klinkt het startschot om 14.15 uur en de A-renners ko men in actie vanaf 15.30 uur. Inschrijving in café 'De Barbier'.

de Stem | 1995 | | pagina 15