et eigen wapens verslagen Dijkstra verhuist van RBC naar TOP ichael Chang houdt Sergi Bruguera van derde Roland-Garros-titel af 'Ik wil er niet aan denken dat mensen dit hebben gedaan' Glashande ik Dubbelslag voor De Jongh UITSLAGEN STANDEN &STEM SPORT B2 fAILERS. T. Je Markt - Got 'koop - Gezeik lïnnaar finale iiijgt naar drie afelnikov niet ar Rosmalen Zanoli als prof in amateurploeg Löwik Breukink in Tourploeg ONCE Gascoigne breekt neus Zweed Onderzoek naar koliekaanval van drie paarden vierspanrijder IJsbrand Chardon Ploegsma: 'nee' tegen Roda SPORTNIEUWS KORT Schumacher snelste in training Philips blijft FIFA sponsoren Lewina wereldtitel ontnomen Plaatsje winst voor Van Dijk Saive gepasseerd op wereldranglijst Van Grunsven op weg naar titel BASKETBAL GOLF SCHAKEN VOETBAL IJSHOCKEY li 1995 ZATERDAG 10 JUNI 1995 feu!"9 reklarr|efonds Jws-V/aamse markten ok een flink stuk hypotheek afgelost. Het uw hypotheek noemen we de 'overwaarde niet prettig zijn als u een deel daarvan van de SNS bank maakt dit mogelijk. een hypotheek die gekoppeld is aan aw 'rij geld kunt opnemen. En in tegenstelW weer Tel:. oordnummer 10716, 5200 WB 's-Hertogenbot isctr- een verslaggever TOP Oss heeft gister- ij Meindert Dijkstra van ï0or twee seizoenen ge beerd. De 28-jarige sbenige verdediger voor bij de Osse eerste-divi- in de vacature van fjortan. redanaar ging eerder deze niet akkoord met de ver- Ie aanbieding die RBC hem Het salaris van Dijkstra dermate zwaar op de be- van de Roosendaalse club, dat RBC hem niet hetzelfde loon kon bieden. TOP-trainer Adri Koster kent Meindert Dijkstra nog uit de tijd dat beiden werkzaam waren bij Willem II. Dijkstra voetbalde vier jaren (1987-1991) in Til- burgse dienst. Daarna volgden twee seizoenen bij het Engelse Notts County. TOP-manager Herman Teeuwen wilde gisteren de transfersom niet bekend ma ken. Tegenover de komst van Dijkstra staat het definitieve vertrek van Torken. De aanval ler was door de Osse club voor anderhalf seizoen gehuurd van VW. ■PSV verwacht volgende week met Vitesse tot een akkoord te komen over de overgang van Chris van der Weerden en Phil lip Cocu, die in Eindhoven voor drie jaar zal tekenen. PSV-manager Frank Arnesen verklaarde gisteren dat beide clubs in het laatste gesprek een stuk dichter bij elkaar zijn geko men. In een volgend onderhoud met Vitesse-voorzitter Aalbers zullen de laatste details komen de week worden besproken. De kans dat Roda-aanvaller To- meck Iwan naar Eindhoven komt lijkt nihil. Arnesen voerde donderdag een telefonisch ge sprek met Roda-bestuurslid Nol Hendriks waaruit bleek dat bei de partijen niet nader tot elkaar konden komen. Ernest Faber staat de komende twee seizoenen in elk geval wel onder contract bij PSV. De club bereikte gisteren een akkoord met de verdediger. Mike Obiku heeft zijn con tract met Feyenoord verlengd. De Nigeriaanse aanvaller tekent een nieuwe overeenkomst van drie jaar 'fifj de Rotterdamse be kerwinnaar. Spits John van Loen wordt weer verhuurd'aaö de Japanse club San Freece, waar Wim Jansen trainer is, De lange aanvaller speelt tot 1 januari voor de club. ■De Engelse voetbaltrainer Bobby Robson wil zijn carrière bij het Portugese Porto afsluiten. De voormalige coach van PSV zei dat vrijdhg, nadat hij eerder dëfce week een aanbieding van Arsenal ttahst zich neer had ge legd. De 62-jarige Robson heeft een doorlopend contract bij de Portugese landskampioen. loei Frissen Roland Garros was zijn domein. Daar voelde hij thuis en liet hij bij voorkeur zijn beste tennis zien. Bruguera duldde geen indringers. Negentien keer concurrentie een poging om hem op het rode ten val te brengen. Maar de Spanjaard gaf geen In 1993 en 1994 ging hij telkens met de hoofd- aan de haal. jrwinnelijk is Bruguera Diet. In een bizarre partij, tennisballen als raketten lucht in werden gestuurd, Michael Chang gisteren de S Jeuk in het pantser van de «dig kampioen. De Amerikaan versloeg rjèra met zijn eigen wapens. zich een meester in laHivingen van fouten, nam jewoon weinig risico's en Ie zijn tegenstander alle op totdat die de controle zijn slagen verloor: 6-4, 7-6, i Bruguera kwam niet opti lt naar Parijs en betaalde mor de tol. De voorberei dde Spanjaard werd ver- ji vanwege een knieblessu- jelopen in Stuttgart. Twee len was hij uit de running. ïi ondervond hij de gevol- in het gebrek aan wed- „Ik was doodmoe," thtte Bruguera. „Mijn be dden niet meer. Ik dacht Isicrgoed na en kon derhal- antwoord vinden op het Chang." ®te nederlaag op Roland swas voor Bruguera een aring. De Franse ti- fcüad hem dit jaar eeuwi- lisroem kunnen brengen. Iplaats in de recordboeken is - De winnaar van de snenfinale in Parijs ver- lift Boris Becker van de de plaats op de wereld wijst. De verliezer wordt pe. Thomas Muster is il vijfde, Chang plet en Chang kwamen >t keer eerder tegen el- ®uit. Muster won ze alle ffl.hvee op gravel in We- pW)0 en Rome 1995. Een F Indian Wells 1995 op mirt. „In die wedstrijd F 'k drie matchpunten," Chang zich te herinne- ciu ivuiii upniciiicii. uil in ivgv.— r aflossen en daarna geheel of ged^ Deze rente is bovendien fiscaal aftrekbaar, iciliteiten die u van een volwaardige P['vé j laten lopen. U kunt contant geld opnen>en d om te profiteren van het geld dat in u" nformatie. Natuurlijk bent u ook van harte N TE BLIJVEN Men/Parijs (anp) - Het ten- Nooi van Rosmalen moet |'®af maandag stellen zon- «geny Kafelnikov, de Rus 13 mondiale nummer negen Winter één_ van de plaat- PW op het Brabantse gras I?!1 De verliezend halve ®van Roland Garros meld- »ivrijdag geblesseerd af. *ov stuurde een dokter- naar de organisatie in i,,1® Hij had last van een pssure. In Parijs sprak hij na zijn nederlaag tegen ®et geen woord over. gezond, heb nu alleen ®lJelast van blaren." -'«directeur Kloppert ge- fJPjflagavond de loting in ia*' Hij wacht de uit- 0 een tweede medisch Rot Pariis a^- A^s Ka" C opnieuw geblesseerd IJ verklaard, hoopt Kloppert Fwinde Michael Chang of ilin sson vast te leggen, sls nu voor zondagmid- Itïpn "if vast8esteld. LKafelnikov en Andrei Vl °v z'ln niet beschikbaar 11)J5 striid van het Russi- l'w CuP team tegen ,j. la september in Mos- fs ult de halve fed ^ave' 'n Sotsji wordt id in'Si1 ^e'de spelers wel R*»** komen. Na.t e Zwarte Zee, de 15,. van Kafelnikov, was |J(>wezen. Na protest tale m ÊreeP de Inter- tiret.i,ennis Federatie (ITF) LI-- .onneerde de Russen te laten spelen in een indoorbaan. tussen de andere legendes. De titelverdediger hoopte de zes tiende speler in de geschiedenis te worden die een Grand Slam- evenement drie of meer keer hebben gewonnen. Met een eind zege dit jaar in Parijs zou hij zijn illustere landgenoot 'Manoio' Santana, in de zestiger jaren tweevoudig winnaar van de Franse Open, overtroffen heb ben. Bovendien had hij in de voetsporen kunnen treden van Ivan Lendl door drie keer op rij een Grand Slam-toernooi te winnen. Lendl leverde die pres tatie tussen 1985 en 1987 bij de US Open. Roland Garros geldt als het zwaarste toernooi met veelal het. puurste tennis. Maar dit bete kent niet dat per definitie ook de opwindendste wedstrijden te zien zijn. Dat is het geval bij een botsing van speltypes en niet, zoals gisteren in de tweede halve finale, bij een treffen tussen ge lijkgezinden. Dan wordt het een strijd van ellëïilange rally's, waarbij het afwachten wordt wie de eerste fout maakt. Het enige Grand Slam-toernooi op het trage gravel wordt dit jaar gedomineerd door geduld. Service-volleyspelers als Pete Sampras, Michael Stich, Stefan Edberg en Richard Krajicek sneuvelden in Parijs eerder dan op grond van hun positie op de ranglijst te verwachten was. „Roland Garros is een toernooi voor specialisten," oordeelt John McEnroe, in Parijs aanwezig als televisiecommentator voor de Amerikaanse zender NBC. „De techniek is hier niet doorslagge vend. De speler met de beste mentaliteit zal winnen." In de finale op Roland Garros neemt Michael Chang het op tegen Thomas Muster. De Oos tenrijkse diesel veegde eerder op de dag de als negende geplaatste Yevgeny Kafelnikov in een vloek en een zucht van de baan. Na een uur en 23 minuten zat het Russische talent weer in de kleedkamer (6-4 6-0 6-4). „Ik voelde me een verliezende bok ser in een Rocky-film. Als een kleine muis die het tegen een grote olifant moest opnemen". Parijs. Roland Garros. 17 miljoen gulden. Mannen enkelspel, halve finale: Muster (Oos/5) - Kafelnikov (Rus/9) 6-4 6-0 6-4, Chang (VSt/6) - Bru guera (Spa/7) 6-4 7-6 7-6. Finale: Chang - Muster (Oos/5). Vrouwen dubbelspel, halve finales: Novotna/Sanchez (Tsj/Spa/1) Arendt/Davenport (VSt/4) 6-2 7-5, Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/ WRu/2) - Fendick/Mary-Joe Fer nandez (VSt/5) 6-2 6-1. Jongens, dubbelspel, halve finales: Wessels/Sluiter (Ned) - Hernandez/ Puerta (Mex/Arg) 6-7 6-2 6-4. Beckenham (Eng). 300.000 gulden. Mannen, kwartfinales: Richardson (GBr) - Rafter (Aus/2) 7-5 6-4, Fra- na'(Arg/3) - Stolle (Aus) 7-5 6-3, Korda (Tsj/4) - Bates (GBr/5) 6-4 6-3, Hand (GBr) - Bale (ZAf) 6-3 6-4. Vrouwen, halve finales: Callens (Bel/7) - Krizan (Slv/4) 6-1 6-3, Fairbank-Nideffer (ZAf) - Guse (Aus) 6-3 6-3. De benen van Bruguera wilden niet meerdie van Chang wel. FOTO ANP Barcelona (afp/anp) - Erik Breukink is geselecteerd voor de Ronde van Frankrijk. Ondanks het feit dat de Neder lander in de afgelopen Giro d'Italia op ruim twee uur van winnaar Tony Rominger eindigde. Manoio Saiz, ploegleider van ONCE, wees vrijdag acht renners aan voor de Tour de France die op 1 juli in Saint Brieuc start. Voor de negende plek kiest hij uit de Spanjaarden Roberto Sierra en Mariano Rojas of de Australische Nederlander Patrick Jonker, die als debutant redelijk presteerde tijdens de Giro. Kopmannen in de Tour zijn Laurent Jalabert (Fra) en Alex Ziille (Zwi). De werkloze wielerprof Michel Zanoli debuteert vrijdagavond in de profronde van Hengelo in de kleuren van amateurformatie Löwik Meubelen. De 27-jarige Amsterdammer rijdt de rest van het seizoen met een proflicentie als individueel voor het team van Niek Wolthuis. Zanoli maakte tot voor een maand geleden deel uit van de bescheiden Belgische profploeg van Asfra. Met Tom Cordes, in 1984 wereldkampioen der junioren, werd Zanoli vorige maand op staande voet ontslagen. Löwik Meubelen heeft overigens plannen om volgend jaar samen te gaan met de Giant-amateurploeg. Beide sponsors hebben inmiddels al een aantal gesprekken gevoerd. Frank van Veenendaal maakt kans volgend seizoen deel uit te maken van ZG-Mobili. De 27-jarige Sassenheimer rijdt dezer dagen als gastrenner voor de Italiaanse wielerploeg de Ronde van Luxemburg. Aan het begin van het jaar nam hij met de Italianen deel aan de Ronde van Colombia. Linz (anp) - Wieleramateur Steven de Jotfgfc heeft vrijdag in de Ronde van Oostenrijk een dubbelslag geslagen. Leeds (rtr) - De Zweedse mid denvelder Magnus Erlingmark heeft donderdag aan de inter land tegen Engeland (3-3) een gebroken neus overgehouden. Volgens bondscoach Tommy Svensson een gevolg van een doelbewuste actie van Paul Gas coigne. „Hij heeft Magnus een elleboogstoot gegegeven en waardoor diens neus is gebro ken," aldus de coach. „Ik heb het incident niet gezien, maar ik weet precies wat er is gebeurd. Gascoigne, die ooit een gebroken jukbeen overhield aan een elle boogstoot van Jan Wouters, geeft toe dat hij Erlingmark heeft geslagen. Hij heeft na de wedstrijd onmiddellijk zijn ex cuses aangeboden. „Het was een ongeluk", verklaarde de speler. „Mijn elleboog kwam in contact met zijn gezicht. Ik heb het niet bewust gedaan. Ik stap nooit het veld op om iemand zijn neus te breken." De renner uit de Agu-formatie van Egbert Koersen schreef de eerste etappe van Korneuburg naar Linz op zijn naam. Hij versloeg de Oostenrijkers Lont- scharitsch en Stocher in de sprint. Bovendien nam hij de leiding in het algemeen klassement over van Frantisek Trkal dankzij de met zijn zege verdiende bonifi catieseconden. De Tsjech won donderdag de proloog. De Fransman Gilles Talmant heeft vrijdag de vijfde etappe van de Dauphiné Libéré gewon nen. Talmant was de snelste sprinter in een kopgroep van vier renners. Zijn landgenoot Jean-Cyril Ro bin werd tweede, de Spanjaard Ramon Gonzalez derde. De rit ging over 198 kilometer van Avignon naar Gap. Miguel Indu- rain behield de leiding in het algemeen klassement. De con currentie liet hem vrijdag ftet rust. Zijn achtervolgers gunden de Spaanse leider krachten te sparen voor de zware bergrit Van vandaag. Ronde van Oostenrijk, amateurs. Eerste etappe, Korneuburg - Linz: 1. De Jongh (Ned) 193 km in 4.30.58, 2. Lontscharitsch (Oos), 3. Stocher (Oos), 67. Farenhout, 84. Stam, 95. Eilander, 96. Basingerhorn, 98. Pee- ters, Algemeen klassement: 1. De Jongh 4.36.01, 2. Lontscharitsch 0.06, 3. Stocher 0.08, 51. Peetere 0.32» 85. Basingerhorn 0.43, 92. Farenhout 0.47, 97. Eilander 0.53, 100. Stam 1.08. Dauphiné Libéré. Vijfde etappe, Avignon - Gap: 1. Talmant (Fra) 198 km in 5.00.54, 2. fffa), 3. Gonzalez (Spa), 4. (Zwi) 9.06, 5. Chsartelli (Ita) Robin J clfcl* i 2.15, Milesi (Ita), 7. Brochard (Fra), 8- Laurent (Fra), 9. Fleischer (Dui), 10. Boardman (GBr), 11. Van de Meulenhof. Algemeeft klassement: 1. Indurain (Spa) 20.32.39, 2. Boardman 2.21, 3. Aparicio (Spa) 3.39, 4. Virenque (Fra) &ê4, 5. Mejia (Col) 3.57, 6. Robin 4.00,J?. Peron (Ita) 4.41, 8. Mirahda (Sjra) 6.16, 9. Laurent 6.39, etappê, Beckerich-Bertran- ge: 1. Jörmdnn (Zwi) 177 km in 4.ïé.l5, 2, Vogeis (Aus) 0.02, 3. Swart 4. Baffi (Ita), 0.21, 5. i), 6. Dekker (Ned), 7. Cageüe (Fra), 8. Ferrigato (Ita), 9. O'Griady (Ays), 10. Hincapie (VSt), 11. Nijdam, 16. Van Bon, 22. Van Veenëndaöl 13.51, 25. Van der Poel 29.44, M Dëft flakker, 35. Van Heeswijk, 37. Maassen, 45. Van der Steen, öïL Verhoeven, 75. Blijlevens. Algemeen klassement: 1. Jarmann 8.48.53, Vogels 0.06, 3. Swart 0.12» 4. Vatella (Ita) 0.26, 5. Baffi 0,27, 6. Magfciön 0.28, 7. O'Grady 0.2$, 8. Êoftolami (Ita) 0.30, 9. Fer- figaio ÖySC 10. Hincapie 0.31, 13. Dekker, 14. Vhft Bon, -19. Nijdam, 24. Van Veenendaal 14.01, 30. Van HeesWijk 29.54, 32. Verhoeven, 35. Maassen, 4S-, ï|>en Bakker, 49. Van der Stöehiöfi. Blijlevehs, 54. Van der Poel. Bicicleta VaSca ©erde etappe, Murgia-Deva: 1. Elli (Ita) 178 te in 4.37.09, 2. Fabrizio Bontempi (Ita), 3. Zanette (Ita), 4. FrattipÉ (|ta)> 5. Vatteroni (Ita), 6. Örlaftdq Rodriguez (Por), 7. Sec- Olano (Spa), 9. Perini taVero (Spa), 96. Knaven fan Steen, 65. Hoffman, 8, *07. Talen 15.12. Algemeen klassement: 1. Elli 13,24.21» 2. Podefizana (Ita) 0.25, 3. Frattifii 0.43, 4. Berzin (Rus), 5. Secchiari 0.64, 6. Zülle (Zwi) 0.55, 7. Totschnig (Öos) 0.58, 8. Zanette l.lö, 9. Felix Garcia (Spa) 1.10, 10. Piccoli (ïta) 1.12, 45. Rooks 9.15, 68. Van Steen 16.35, 72. Hoffman 21.26, 77. KnaiPèp 27.01,107. Talen 49.23. Door Dorien Baaijens Den Hoorn - In opdracht van de Nederlands Hippische Sportbond (NHS) komt er een nader onderzoek naar de koliekaanval van drie paar den van vierspanrijder IJs brand Chardon. Afgelopen weekeinde werden bij de 'Achterhoekse Paardedagen' in Zelhem vlak voor de start van de marathon plotseling Char- don's paarden op mysterieuze wijze geveld door buikkrampen. „Drie dierenartsen en ik hadden zoiets van 'dit kan gewoon niet'. De paarden moeten iets hebben gehad. We hebben er geen ande re verklaring voor", vertelde gis teren de menner uit Den Hoorn. Na behandeling tegen koliek door dierenarts Den Hartog, de vaste veterinaire begeleider van de Nederlandse menequipe, knapten Ferdy, Jumbo en Bou- dewijn zondag weer snel op. Van de drie paarden zijn bloed- en urinemonsters opgestuurd naar het specialistische laboratorium in het Engelse New Market waar ook altijd alle dopingcontroles worden verwerkt. „Ik moest om kwart voor twee starten in de marathon. Mijn paarden stonden even voor een uur al helemaal kant en klaar voor de wedstrijd. Rond een uur ging Ferdy ineens liggen en heb ik de dierenarts erbij geroepen. Daarna ploften Boudewijn en Jumbo neer. Ze vielen zo om, met hun tuig aan. Helemaal groggy en van de wereld", keek IJsbrand Chardon terug op de nachtmerrie. Chardon en de dierenartsen kre gen argwaan omdat een koliek aanval bij drie paarden tegelijk wel heel verdacht is en omdat het gebeurde vlak voor de start van een wedstrijd. Bij een kolie kaanval gaan paarden van de pijn op de rug in de box liggen rollen. De darmen spelen het dier duidelijk op. In het ergste geval kan het paard eraan Over lijden wanneer de darmen zo in de war raken dat ze afsterven indien niet snel een operatie volgt. „Aan het hooi, water en brokken kan het niet gelegen hebben", weet Chardon voor honderd pro cent zeker. „Nadat de paarden 's avonds weer opgeknapt waren, hebben ze weer hetzelfde voer én water gehad. En er gebeurde niets. Ze waren weer fit." Volgens Chardon was er met de beveiliging van de stallen waar zijn paarden sinds zaterdagmid dag stonden niks mis. „Maar voor honderd procent alles af sluiten gaat niet. Dat is niet te. doen. Bovendien mensen die kwaad willen, kunnen bij mij thuis op stal ook iets in het voer doen." „We dachten echt allemaal dat de paarden dood zouden gaan. Volgens de dierenartsen moeten ze wel een zeer agressieve stof hebben binnen gekregen. Ik moet er niet aan denken dat dit mensen hebben gedaan.Ik moet er al helemaal niet bij stil staan dat de stof eventueel door men sen *an onae vereniging of door collega's is toegediend. Mensen die tflij het succes misgunnen." ,fEep andere optie is dat het gedaan is om de organisatie van Zelhem dwars te zitten. Vooraf werdeft óp affiches van het eve nement overal stickers geplakt 'afgelast'. De tink naar mij is dat ik vegl reclame heb gemaakt voor dè organisatie tijdens een peïsconferëlifié", zegt Chardon die huivert bij de gedachte dat in Vijf Shiiftöen tijd zijn hele sport- camkre geruïneerd had kunnen zijn. „Het is eigenlijk te zot voor woorden. Ik moet ervan kotsen, hóe meer ik mover nadenk." Kerkrade - Kees Ploegsma wordt niet de nieuwe directeur van Roda JC. De voormalige manager van PSV bedankte gisteren voor de leidinggevende functie, omdat de Kerkraadse club niet tegemoet kan komen aan zijn financiële eisen. Ploegsma blijft mede-directeur van de PSV Marketinggroep, waarvan hij ook 25 procent van de aandelen bezit. Ploegsma was de voornaamste kandidaat voor de functie van Servé Kuyer, die per 1 september vertrekt. „Erg jammer dat Ploegsma niet onze nieuwe man wordt," treurde voorzitter Theo Pickeé gisteravond. „Het voetbalverhaai bij Roda sprak hem erg aan, maar na alles op een rijtje te hebben gezet, strandde het op het financiële plaatje. Wij konden hem niet schadeloos stellen voor zijn huidige inkomsten." Montreal - Michael Schumacher heeft vrijdag tijdens de eerste kwalificatietraining voor de Grand Prix van Canada de snelste tijd neergezet. De Duitse wereldkampioen liet op het 4,7 kilometer lange Gilles-Villeneuveeircuit in Montreal in zijn Benetton-Renault 1.27,661 (181,928 km/u) registreren. De tweede tijd (1.28,039) kwam op naam van de Brit Damon Hill in een Williams-Renault, voor de Oostenrijker Gerhard Berger in een Ferrari (1.28,247). De Nederlander Jos Verstappen ontbreekt in Canada omdat zijn team Simtek-Ford financiële problemen heeft. De 23-jarige Limburger zou aanvankelijk afreizen als toeschouwer, maar besloot in eigen land te blijven. Achter de schermen is een aantal zakenmensen actief om een oplossing te vinden. Teameigenaar Nick Wirth vloog wel naar Canada, hopend daar een geldschieter voor de rest van het seizoen te vinden. Verstappen zelf zei vrijdag niet te weten hoe de zaken er precies voorstaan, maar verwacht zaterdag definitief uitsluitsel te krijgen. Zondag vertrekt hij naar Engeland waar hij volgende week weer in de Benetton van Michael Schumacher en Johnny Herbert gaat testen. Eindhoven - Philips blijft hoofdsponsor van de wereldvoetba- lorganisatie FIFA. Het Eindhovense concern bereikte onlangs overeenstemming over voorzetting van de samenwerking die al bijna twintig jaar duurt. Op 22 juni zullen Philips-president Timmer en FIFA-president Havelange de nieuwe overeenkomst van handtekeningen voorzien. Hoeveel geld met de overeenkomst met de FIFA is gemoeid, wil een woordvoerder van Philips niet zeggen. Utrecht - De Werelddambond (FMJD) heeft de voormalig Oekraïense damster Olga Lewina de wereldtitel ontnomen. Ze wilde haar titel niet verdedigen omdat de organisatoren in Letland haar financiële eisen niet wilden inwilligen. Uitdaagster Zoja Golubjeva uit Letland mag zich nu weer 's werelds sterkste noemen. Nieuwegein - Badmintonner Jeroen van Dijk is op de wereld ranglijst een plaats gestegen ondanks het feit dat hij wegens een blessure niet deelnam aan het WK in Lausanne. Hij neemt nu de negentiende plaats in. Heryanto Arbi uit Indonesië voert de ranglijst aan. Londen - De Belg Jean-Michel Sgive heeft zijn eerste plaats op de wereldranglijst tafeltennis na meer dan vijftien maanden prijs moeten geven. Saive is op de nieuwste lijst gepasseerd door de Zweed Jan-Öve Waldner en de Chinees Wang Tao. Wereldranglijst mannen: 1. Waldner (Zwe) 1661, 2. Wang (Chi) 1633, 3. Saive (Bel) 1631, 4. Kong (Chi) 1605, 5. Kim (ZKo) 1596, 6. Liu (Chi) 1585, 7. Rosskopf (Dui) 1583, 8. Gatien (Fra) 1570, 9. Primorac (Kro) 1562, 10. Ma (Chi) 1546, 44. Trinko Keen 1298, 58. Heister 1229, 86. Chen 1150, 138. Gerard Bakker 1025. Vrouwen: 1. Deng (Chi) 1868, 2. Qiao (Chi) 1742, 3. Chai (HKo) 1615, 4. Liu (Chi) 1602, 5. Gao (Chi) 1582, 6. Wang (Chi) 1574, 7. Ggeng (Chi) 1570, 8. Chen (Tai) 1561, 9. Koyama (Jap) 1559, 10. Tang (Chi) 1549, 23. Vriesekoop 1469, 46. Hooman 1321, 57. Gerdie Keen 1270, 75. Bakker Diana 1172, 78. Noor 1168, 120. Muller 1052. Haaksbergen - Voor Anky van Grunsven is het NK dressuur, dit weekeinde in Haaksbergen, nauwelijks meer dan een verplicht nummer. De Brabantse is houdster van wereldtitel- en wereld beker. De nationale titel doet ze er even bij. De Grand Prix, vrijdag het eerste onderdeel, reed ze met Cameleon Bonfire als een demonstratie. De jury beloonde het optreden met 77,84 procent. „Eén piaffe ging mis," zei Van Grunsven. Haar score was ruim zeven procent hoger dan die van Sven Rothenberger, die met twee paarden in de top-drie kwam: Olympic Bo (70,08) en Amadeus (66,80). Van Grunsven en Rothenberger zijn al verzekerd van een startplaats bij het Europees kampioenschap, eind augustus/be gin september in Luxemburg. Voor de overige twee plaatsen is het toernooi in Haaksbergen bepalend. Het NK dressuur wordt dit jaar voor het eerst over drie dagen verreden. De kür op muziek, favoriet bij Van Grunsven, is zondag nieuw op het programma. Wout-Jan van der Schans heeft vrijdag het eerste onderdeel van het NK springruiters gewonnen. Van der Schans werd in Blaricum met Amor eerste in het jachtspringconcours. De springruiter uit Lunteren werd voor het toernooi tot de outsi ders gerekend. 1 Jos Lansink behaalde de laatste vijf jaar de nationale titel. Vrijdag werd de Twentenaar met Bollvorm's Aldatus negende. Toppaarden heeft Lansink in Blaricum niet tot zijn beschikking. Blaricum. NK springruiters. Jachtspringconcours, eerste onderdeel NK: 1. Van der Schans/Amor 68,83 seconden, 2. Van de Pol/Juriquilla 71,70, 3. Romp/Burg's Samantha 72,31, 4. Vrieling/Furnisol Balance 72,98, 5. Éhrens/ Jonggor's Stolen Thunder 74,04. Springconcours tabel A, 1.30 meter: 1. Albert Zoer/Faron 0-35,3 seconden, 2. Jennie Zoer/Flambo 0-38,2, 3. Bril/Bollvorm's Casa blanca 0-38,5, 4. Lanner/Sunshine Prince 0-38,8, 5. Bril/Another Ace 0-38,9. Springconcours tabel A/C, 1.40 meter, in 2 fasen: 1. Raymakers/Vi sa Rinnetou Z 0-31,57, 2. Laseur/Macho KB 0-31,94, 3. Van den Broek/Furore 0-33,00, 4. Munsterhuis/Exodus 0-34,08, 5. Steeghs/ Rotterdam 0-34,32. Haaksbergen. NK dressuur. Grand Prix: 1. Van Grunsven/Cameleon Bonfire 77,84 procent, 2. Rothenberger/Olympic Bo 70,08, 3. Rothenberger/Amadeus 66,80, 4. Bontje/Silvano N 65,88, 5. Strijk/Bollvorm's Wempe en Bartels/ Olympic Barbria 65,56. Berlijn. Super Cup, mannen. Kroatië - Frankrijk 93-76 (48-43), Duitsland - Israel 69-57 (37-29). Diepenveen. NK strokeplay profs. Stand na tweede ronde: 1. Saxton 144, 2. Mathie, Van der Velde, Wechgelaer en Lovey 146, 6. Smits van Waesberghe en Steen kamer 147. Amsterdam. NK. Eerste ronde: Wiersma - Van We- ly 0-1, Sosonko - Reinderman 1/2-1/2, Sokolov - Van der Wiel 1-0, Nijboer - Piket 0-1, Cifuentes - Brenninkmeijer 0-1, Van der Sterren - Riemersma 1/2-1/2. KNVB-beker, tussenronde: Quick Boys - Ajax 2 0-2. Zweden. WK vrouwen. Groep A: Karlstad. Duitsland - Brazilië 6-1 (3-1), Vasteras. Zwe den - Japan 2-0 (0-0). Eindstand: 1. Duitsland 3-6 (9-4), 2. Zweden 3-6 (5-3), 3. Japan 3-3 (2-4), 4. Brazilië 3-3 (3-8). Stanley Cup. Play offs, Western Conference. Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 5-2. Detroit leidt serie best-of-seven met 3-1.

de Stem | 1995 | | pagina 13