Marcel Laros trekt zijn eigen plan 'Handelsmerk: kort en heftig' Het Kanaal is de ultieme uitdaging Nieuw leven in 'De Koninklijke' Veldhovense vechtsporter Bas Rutten wereldberoemd in Japan DE STEM SPORT Marathonzwemmer Hans van Goor waagt zich in september aan 'groot avontuur' SPORTNIEUWS kor VRIJDAG 9 JUNI 1995 Van onze verslaggever Breda - De telefoon stond roodgloeiend, dinsmiddag ten huize van de atleet Marcel Laros, een dag nadat de Bre- danaar tijdens de APM in Hengelo de A-limiet voor het WK in Gothenburg gehaald had op zijn specialiteit, de 3000 meter steeple (8.22.33). Laros leek een beetje overdon derd door zoveel belangstelling, net als een dag eerder trouwens, toen hij na het verbeteren van zijn persoonlijke record met liefst zes seconden meteen be laagd werd door een meute jour nalisten. „Ik kreeg niet eens de tijd om eerst uit te lopen of om naar mijn vriendin en mijn ouders toe te gaan," herinnert hij zich lachend. Onmiddellijk na zijn schitterende race had hij aanvankelijk trouwens weinig reden tot lachen. „Ik las in de krant dat ik met tranen in mijn ogen over de streep kwam. Dan merk je gelijk dat dingen vaak opgeblazen worden, ik heb na melijk helemaal niet gehuild, daar ben ik veel te nuchter voor." In Hengelo vertelde Laros er weinig voor te voelen om volgen de maand op het NK atletiek in Bergen op Zoom ook de steeple te lopen omdat dit slecht in zijn opbouw naar het WK past. „In Nederland heb ik weinig concur rentie. Alleen van Simon Vroe- men een beetje, en die zit al elf seconden achter me. Dus wat heb ik dan aan zo'n wedstrijd? Dan loop ik liever een andere nummer, de 1500 meter bijvoor beeld, ter ondersteuning, en een paar steeple-wedstrijden in het buitenland, met sterke deelne mersvelden, om ervaring op te doen. In een groep lopen, met renners die net zo hard of nog harder dan jij kunnen, moet je namelijk leren. Het is in het begin vaak duwen en trekken, en met name bij de hindernissen (balk en waterbak) zaak om goed uit te kijken voor de ande ren. Het is dan een kwestie van overleven en door intuïtie op de been te blijven." Vervelende voor Laros is dat de KNAU, de Nederlandse atletie- kunie, ook van mensen die de WK-limiet al gehaald hebben, eist dat zij bij het NK vormbe houd tonen door bij de eerste drie in hun discipline te eindi gen. „Die regel is vorig jaar oktober al vastgesteld, in princi pe wijken we daar ook niet van af. Maar ik ga deze week wel even met Marcel praten om te zien hoe we de zaak op kunnen lossen," meldde technisch direc teur Bert Paauw vanuit het bondsbureau in Nieuwegein. Marcel Laros vindt zo'n gesprek „zeker de moeite waard om te proberen. Ik begrijp wel dat de WK-gangers de publiekstrekkers zijn op het NK en dat de KNAU ze er daarom graag bij wil heb ben. Maar laat ons dan een an der nummer doen. Ik heb trou wens weinig hoop dat het ge sprek wat oplevert, maar dan verzin ik er wel wat op. Ik kan er bijvoorbeeld een training van maken en een extra snelle eerste of juist laatste kilometer plan nen." Door Sjoerd Punter Veldhoven - Bas Rutten is wereldberoemd in Japan, maar in zijn eigen woonplaats Veldhoven hoeft de 30-jarige vechtsporter alleen maar zijn handtekening te zetten als hij geld van de bank haalt. „In het vliegtuig naar Japan begint het al," vertelt Rutten geamuseerd. „Japanners komen naar je toe om je aan te raken of om te vragen een handtekening op hun overhemd te zetten. Het is in Nederlandse ogen echt bizar." Bas Rutten heeft zich gespeciali seerd in het free fight, een ver gaande variant van worstelen, die vooral in Japan erg populair is. Bijna alles mag. „Kopstoten, verwurgingen, kniestoten naar het gezicht, het is allemaal geen probleem," somt Rutten monter op. Enkele maanden geleden vond in Nederland het eerste free- fightspektakel plaats. Toen de maandag erop in de ochtendbla den bloederige kleurenfoto's ver schenen van een kapotgebeukt vechtershoofd, laaide de oeroude discussie over de 'toelaatbaar heid' van vechtsporten weer eens hoog op. Staatssecretaris Erica Terpstra liet meteen weten voor een verbod van het free fight te zijn, omdat het walgelijk is. Maar waar ligt dan de grens? Taekwondo is een erkende Olympische sport, maar wel een waarin de knock-out met een trap naar het hoofd is toege staan. Dat ziet er toch ook niet zo fris uit, zou je zo zeggen. Netjes Bas Rutten kan het gekrakeel rond het free fight best begrij pen, al is hij het natuurlijk hele maal niet eens met Terpstra. „Op een na werden alle partijen netjes afgewerkt," stribbelt hij tegen. „Alleen het gevecht tus sen Ruud Ewolt en een Ameri kaan was erg bloederig. Die twee sloegen elkaar zonder enige techniek alleen maar in het ge zicht. Dat zag er inderdaad niet uit. De bebloede koppen deden het natuurlijk goed in de maan dagkranten, maar typerend voor het free fight is het niet. Ikzelf heb in al m'n partijen eigenlijk alleen een enkelblessure gehad. Ik heb daar hooguit een week last van gehad. En heb ik ook nog eens twee weken met m'n knie gezeten. Maar dat is dan ook alles. Op een zondagmiddag bij het voetbal heb je heel wat meer kans op blessures dan bij het free fight. In de vechtsport weet je waarmee je bezig bent. Het loopt alleen uit de hand als er mensen van ongelijk niveau in de ring komen. Natuurlijk kan ik iemand die ik in een armklem heb makkelijk zijn arm breken, maar dat doe je niet. Je trekt de klem heel langzaam aan, zodat je tegenstander kan afkloppen. Je wilt hem niet buiten westen hebben, je wilt alleen maar win nen." De Veldhovenaar is inmiddels in Japan bijna even populair als de Bestse kickbokser Peter Aerts, die daar een god is en de afgelo pen twaalf maanden zeker een half miljoen gulden kon over houden aan z'n gevechten. Rut- ten moet zich voorlopig nog met minder grote bedragen tevreden stellen. Maar öök voor hem zit het grote geld er aan te komen. Kungfu Sinds vier maanden staat de Veldhovenaar op de eerste plaats van de uitdagerslijst van de Ja panse organisatie Pancrase. Al leen wereldkampioen Minoru Suzuki moet hij nog voor zich laten. „Ze laten hem maar niet tegen me vechten," verzucht Rutten. „Dat is niet zo verstan dig, want ik word iedere maand beter!" Rutten begon op zijn 21ste pas met vechtsport. Daarvoor deed hij veel aan atletiek. „Door het kijken naar kungfu-films ben ik er eigenlijk ingerold," vertelt de Veldhovenaar. „Ik ben begonnen met taekwondo. Binnen een jaar was ik eerste dan. Toen kwam het thaiboksen erbij. Binnen zes weken stond ik in de ring voor mijn eerste partij. Ik won hem op knock-out, net als de volgen de dertien partijen. Op 'n gege ven moment wilde niemand in Nederland meer tegen mij in de ring te komen. Toen ben ik er mee gestopt en heb ik twee jaar lang helemaal niets meer aan vechtsport gedaan. Ik stortte me veel liever in het uitgaansleven. Toen kwamen ze me op oudejaarsavond vragen of ik te gen Frank Lobman wilde vech ten. Dat had ik nooit moeten doen. Ik was niet goed voorbe reid en verloor de partij. Het was ook op de tv te zien en toen kreeg je in Nederland het praatje dat ik niet kon vechten... Het heeft me erg teleurgesteld dat het publiek je zo snel laat vallen. Bas Rutten: „Je wilt alleen maar winnen. Ik heb toen besloten nooit meer in Nederland te vechten." Via demonstraties voor Eu rosport kwam Rutten in contact met de Amsterdamse worstelaar Chris Dolman. „Hij zag het wel zitten in mij en stelde me voor te gaan free-fighten in Japan. Dat leek me wel wat. Ik ben hard gaan trainen. Na een maand kwamen er Japanners kijken. Ik trapte toen net een grote jongen het ziekenhuis in. Sensatie en bloed, dat kwam goed uit. De FOTO RENE MANDERS Japanners wilden me onmiddel lijk hebben. Een maand later stond ik al voor mijn eerste free fight in de ring. Ik won op knock-out na 43 seconden. Mijn tegenstander moest naar het zie kenhuis worden gebracht. Heel Japan stond op z'n kop. Mijn tweede partij in Japan won ik in twee minuten." De juichstemming, die na die twee eerste gevechten was ont staan, kreeg een flinke domper toen Rutten zijn derde partij verloor. „Ik ging de boot in te gen de kampioen van Japan met een gek beenklemmetje waar ik helemaal niet op verdacht was. Geen wonder eigenlijk, want wat wist ik van worstelen? Ik had hooguit zes worstellessen ge had... Toen heb ik besloten het echt te gaan leren. Dat kun je eigenlijk alleen maar goed in Japan doen, want op het punt van de beentechnieken schieten we in Nederland te kort. Het was trainen, trainen en nog eens trai nen. Chris Dolman stond er ver steld van dat iemand van mijn leeftijd nog zo hard kon trainen. En het gaat prima nu. Ik trek kerels van 130 kilo in een klem waar ze nooit van hun leven meer uit kunnen komen. Mijn laatste vier partijen heb ik alle maal met worsteltechnieken be slist." Bare knudde Eind dit jaar wil de Veldhovense vechter voor het eerst in zijn leven deelnemen aan een echt hare knuckle fight. Daar valt in de States goed geld te verdienen. Nu is de hoofdprijs nog 100.000 dollar, maar het bedrag wordt opgetrokken naar 250.000 dol lar. Er wordt niet in een boks- ring gevochten, maar in een soort kooi. De vechters kunnen zich nog meer permitteren dan in het free fight, het is bijna een echt gevecht op leven en dood. Rutten geeft zichzelf een goede kans om in de 'kooi' te overle ven. „De meeste figuren in dat circuit moeten het hebben van brute kracht, maar op het mo ment dat je op de grond belandt, gaat het om alleen nog maar om worsteltechnieken," zegt hij luchtig. „De eerste keer dat ik me met deze technieken bezig hield, wist ik niet wat me over kwam. Ik werd door een manne tje van 70 kilo helemaal van de wereld getrokken. Hoe kan dat nou, dacht ik. Die ervaring heeft me echt geïnspireerd. Tegenstan ders van 170 kilo (dat is 80 kilo meer dan ik) zet ik nu in een beenklem of een polsklem en denk maar niet dat ze ooit nog loskomen. Dat is het leuke van worstelen. Ik heb nu dertien par tijen gevochten, waarvan ik er tien gewonnen heb. Negen par tijen waren binnen de twee mi nuten beslist. Kort en heftig, dat is mijn handelsmerk." Hoorn (anp) - Bij helder weer kunnen Cap Gris Nez en de vaak bezongen White Cliffs of Dover in één gezichtsveld worden gevangen. Het Kanaal ter plekke is smal: 18,2 zeemijl, ongeveer 33 kilometer. De ferry vaart het in anderhalf uur. Doe-het-zelvers hebben minder haast, Hans van Goor wil in sep tember zwemmend de overkant ha len. Van Goor is langere afstanden gewend. Borstcrawl, schoolslag, soms water trappelend. Zijn top is 88 kilometer is zijn top, in Argentinië, de Rio Parana. Voor tienduizenden toeschouwers, on der wie president Menem, omringd door tientallen bootjes. Hij zag al veel van de wereld, voor 70 procent vloei baar. „Ik geloof dat ik alles al eens meege maakt heb," zegt de 24-jarige inwoner van Hoorn. „Ik ben zelfs eens gezegend door een indianenstam in het uiterste noorden van Canada." Volgens ken ners is Het Kanaal echter het sum mum, de overtreffende trap. „De ultie me uitdaging," weet Van Goor ook. Daarom is aan het waarom geen vraag besteed. Stromingen en de drukke scheepvaar troutes maken de engte tussen Frank rijk en Engeland het opperste avon tuur voor de zichzelf respecterende marathonzwemmer. Van Goor wil de mythe zelf leren kennen, anders dan uit verhalen van anderen. „Het Kanaal spreekt verschrikkelijk tot de verbeel ding." Zijn enthousiasme is ongebrei deld. „Het moet gewoon, het lééft gewoon." Van Goor laat niets aan het toeval over, onderschatting vermindert de kans op slagen. Zijn vader, zijn coach, neemt binnenkort de veerboot Calais- Dover vice versa. Om het parcours te verkennen, zo heet het. Water, water en nog eens water. „De omstandighe den zijn geen dag gelijk," zegt Irene van der Laan, die in 1986 Het Kanaal tweemaal overzwom. In Nederland nam de animo voor het Kanaal-zwemmen af. Ton Brouwer, coach marathonzwemmen van de KN- ZB: „Het is een grote investering qua tijd én geld. Voor de meesten té groot." Zelf zwom hij in 1979 in 8 uur en 44 minuten van Engeland naar Frankrijk. ■„De aantrekkingskracht is niet in woorden uit te drukken." Met zijn tweede plaats in de World Series van vorig jaar vond Van Goor de tijd rijp de top vaarwel te zeggen. De winnaar in die wedstrijdenreeks, de Amerikaan Chad Hundeby, vestigde in 1994 het wereldrecord: 7 uur, 19 minu ten. „Hij had alles mee, de wind steeds in de rug," kreeg Van Goor te horen. Op die tijd wil de Nederlander zich niet blind staren. Uitzwemmen heeft prioriteit. Streefdatum Maandag 4 september is de streef datum voor Van Goor, die evenmin op een dag mag kijken. „De schipper bepaalt wanneer er gezwommen kan worden. Hij heeft alle gegevens in zijn computer. Bij windkracht vier wordt al niet gestart, dan is er te veel golf slag." De Noordhollander heeft enkele dagen respijt, desnoods komt hij enke le weken later nog eens terug. De watertemperatuur zal tussen 14 en 18 graden schommelen. Van Goor hoopt op het laatste. „Ik kan goed in warm water zwemmen." Vaseline, schapevet en extra dikke siliconen- badmutsen liggen gereed inzake min der aangename omstandigheden. „De meeste warmte verdwijnt via het hoofd." Van Goor huurde de noodzakelijke' begeleiding. Vader doet het voor niets, schipper Rick Brickell voor 1000 pond. In Zuidoost-Engeland is het Kanaal- zwemmen professioneel georganiseerd, drie vissers houden hun boten standby. „Brickell staat als de beste te boek, zijn vader heeft ook jarenlang gevaren. Hij heeft begin september drie zwem mers." Luwte Maar vader Van Goor heeft aan boord van het begeleidende schip het laatste woord. „We vertrouwen elkaar blinde lings." Zelf zal Hans van Goor zoveel mogelijk in de luwte van het schip proberen te zwemmen. „Ik ben niet bang. Sommigen zeggen wel eens dat ik teveel risico neem om zo dichtbij de schroef te liggen." Grondige kennis van de omstandighe den ter plekke is een absolute must. „Het verschil tussen eb en vloed is maximaal drie meter. Er staat een verschrikkelijke stroming. Er varen per dag zeshonderd schepen. Als zo'n boot je op driehonderd meter afstand passeert, raak je vijfhonderd meter uit koers." Het zijn waarschuwingen die Van Goor ter harte neemt. „Er zijn twee vaargeulen, elk acht kilometer breed. De kans, dat je drie of vier boten tegenkomt, is dus heel groot. Desnoods maar even dobberen om dat schip te laten passeren." Waar Van Goor te water gaat, hangt ook van de dag af. In Dover is Shake speare Beach de aangewezen plek, aan Franse kant Cap Gris Nez. De natuur wikt en beschikt. Een rechte lijn, de kortste weg tussen twee punten, is niet aan zwemmers besteed. Gelet op de stroming wordt het traject bepaald, meest met een fikse omweg. „En vooral zorgen dat je niet naar het land kijkt. Dan blijf je namelijk kijken en die rotsen komen dan maar niet dichter bij." Van lichaam en geest wordt een immense krachtsinspanning gevergd. Dikke karper Voorlopig kan de zwemmer niets an ders doen dan trainen. Hij werkt veer tig uur per week, als directiesecretaris bij de financieringsmaatschappij van Dirk Scheringa, suikeroom van AZ. Soms gaat Van Goor in de lunchpauze naar het openluchtbad in Wognum, hij heeft de sleutel. „Van kant naar kant zwemmen is eigenlijk niets voor mij." Liever springt hij in de Bosbaan of in andere wateren in het Noordhollandse. „Soms heb je opeens een dikke karper in je hand of vliegen vlak voor je de eenden en futen verschrikt op." Con tra-gewicht voor de onvermijdelijke eenzaamheid onderweg. Wedstrijden zijn er ook nog, in het Meer van Genève en op een roeibaan in Wenen, zijtak van de Donau, waar in augustus de Europese kampioenschap pen worden gehouden. „Dat is voorbe reiding. Het gaat om september. Het Kanaal is geen wedstrijd, het is één groot avontuur." Atletiekploegen voor Europa Cup Den Haag - De Nederlandse vrouwen- en mannenatletiebi strijden zaterdag en zondag in Bazel in de eerste divisie om Europese beker. De vrouwen, die evenals de mannen een geleden promoveerden, ontmoeten Oostenrijk, België, Noor gen, Portugal, Spanje, Zwitserland en Tsjechië. De Nederland mannen komen uit tegen België, Denemarken, Frankrijk N» wegen, Portugal, Zwitserland en Tsjechië. De Nederlandse ploegen zijn als volgt samengesteld: vrouwen: 100 en 200 m: Jacqueline Poelman (Argo'77), 400 m; r Bogaards (Ciko'66), 800 m: Stella Jongmans (RA), 1500 nv <- Kruyer (Nova), 5000 m: Brenda Sleeuwenhoek (Avantri), 10 0nh1 Marian Freriks (AVS), 100 m horden: Sharon Jaklofsky (LyciirgUs) m horden: Ester Goossens (Hellas), 4 x 100 m: Angelique Smit (a'a Bogaards, Annemarie Kramer (Holland H.), Poelman en reserve d Awuah Asante (Holland H.), 4 x 400 m: Jongmans, Goossens, Boe*- Karin de Lange (Ciko'66) en reserve Smit, hoog: Karlijn van BeurJ (Hollandia), ver: Jaklofsky, hinkstapsprong: Wendy Tavenier /np kogel en discus: Jacqueline Goormachtigh (PAC), speer Marin* (Ciko'66). J0 - Mannen: 100 en 200 m: Regilio van der Vloot (HA), 400 in: paJ Snoek (Lycurgus), 800 m: Marko Koers (AVN), 1500 m: Marcel Vercf (HA), 5000 m: Van Hest (AVS), 10.000 m: Godlieb (AV Zuidwal) i 100 m: Patrick van Balkom (Hellas), Dennis Tilburg (AV Bijt Frank Perri (HA), Van der Vloot en reserve: René Dhore (PSV) 4X m: Snoek, Miquel Lopes (RA), Maarten van de veen (AVN) Negenman (Holland H.) en reserve Martijn Eising, 110 m horden: R Korving (Hera), 400 m horden: Jeroen Prent (Hellas), 3000 m 'st- chase: Marcel Laros (Sprint), ver: Niels Kruller (AAC), hoog: Groen (Ilion), hinkstapsprong: Arthur Lynch (AAC), polshoog' c Tamminga (HA), kogel en discus: Ben Vet (AAC), speer: Jol Lieshout (HAC), kogelslingeren: Ronald Gram (Sprint). Tour-start Nijboer zeker Guilherand-Granges - Op verzoek van Miguel Indurain haa1 Banesto Andrew Hampsten binnen de ploeg. De Amerilc kreeg als voornaamste opdracht in juli tijdens de zr Tour-bergritten Miguel Indurain bij te staan in diens jacht op vijfde opeenvolgende eindzege. Een kleine maand voor de st van de Ronde van Frankrijk is de aanwezigheid van Amerikaan echter zeer dubieus. Banesto maakte dinsdag zeven van de negen renners voor Ronde van Frankrijk bekend. De Nederlander Erwin Nijboer zeker van zijn Tour-ticket. Net als vorig jaar zal hij op1 vlakke Indurain ter zijde staan. Klimspecialist Hampsten, 1988 nog winnaar van de Ronde van Italië, staat niet bij lij. der zekeren. „Hij heeft in de Giro problemen gehad," verklaarde 1 manager Francis Laffargue. „Hampsten is echter een ervi coureur, die de noodzakelijke vorm snel kan vinden." Na Indurain en Nijboer zijn de Fransen Davy en Rué en Spanjaarden Aparicio, Alonso en Gonzalez Arrieta al zeken de Tour. Hampsten is één van de kandidaten voor de i resterende plaatsen. Ivic weg bij Fenerbahce Istanbul - Tomaslav Ivic en Fenerbahce hebben hun lopende overeenkomst tussentijds opgezegd. De Kroatir trainer was eerder dit seizoen bij de Turkse club in dit getreden. Ivic wil zich meer toeleggen op zijn werk bij de nationale pi: van Kroatië, kansrijk in de kwalificatie voor de Eu rap- titelstrijd. De oud-trainer van Ajax maakt deel uit van technische staf van het nationale elftal van zijn geboc De nieuwe professionele Amerikaanse voetbalcompetitieh: meer gestalte gekregen. Alan Rothenberg, voorzitter i Major League Soccer (MSL), maakte dinsdag in New Y. bekend dat twee bekende profs een contract hebben De Mexicaanse doelman Jorge Campos en de Amerikaa- international Tab Ramos treden toe tot de competitie, april 1996 van start moet gaan. Campos tekende voor seizoenen bij een club in Los Angeles, Ramos gaat t. seizoenen in New York spelen. De competitie zal uit tien clubs bestaan. Na maandenla- onderhandelingen zijn ook Dallas, Denver en Kansas City: het rijtje betrokken steden toegevoegd. Eerder waren al teams Boston, Columbus/Ohio, Los Angeles, New York, San J: Tampa en Washington geformeerd. De tien clubs worden verdeeld over twee divisies. De num één en twee uit de Eastern en Western Conference p naar de play-offs (halve finales). Daarin wordt in maximaal wedstrijden beslist welke clubs de finale spelen. Dordrecht '90 heeft zich voor het volgende seizoen verst: met Heimie de Romijn en Richard Plug. Met De Kt afkomstig van FC Den Haag, heeft de naar de eerste c afgedaalde club overeenstemming bereikt over een driejar verbintenis. Plug (FC Zwolle) is akkoord met een van twee seizoenen. Dordrecht moet de transfers nog met belanghebbende clubs afronden. Naast de twee versterk», verzekerde Dordrecht zich ook opnieuw van de diensten Michel Langerak, die voor een jaar bijtekende. Eerder al t Dordrecht van Den Haag trainer Schoenmaker en spits Van Laan over. Rabah Madjer is weggestuurd als bondscoach van 1 De bond wees hem als schuldige aan van het in de ogen val officials teleurstellende gelijkspel tegen Uganda. Rotterdam (anp) - Rotterdamse energie geeft de Kon» Holland Beker nieuw leven. Zo is het plan, zo gebeuren. Jannus Boelen van de Rotterdamse roeicW Maas gelooft er niet in, hij is er rotsvast van overtuigd- moet in Nederland een goede, erkende internationalen zijn, waar iedereen op af komt." De Koninklijke Maas Holland Beker is daartoe de aangewezen wedstrijd. „Nederland stelt te genwoordig internationaal heel wat voor, met uitstekende roeiers en resultaten. Dus moet Nederland ook een klinkende in ternationale wedstrijd organise ren. Wij gaan daarvoor zorgen. Boelen is optimistisch. Dit jaar zal 'De Koninklijke', te houden op 24, 25 en 26 juni op de Amsterdamse Bosbaan, nog niet zo veel voorstellen, ook al komen er achten uit Engeland, Dene marken, Duitsland en Verenigde Staten en hoopt men nog op inschrijving van bekende skif- feurs. „Dit jaar schudden we het bed op," zegt Boelen, „vanaf volgend jaar staan we in de etalage en gaan we van dat mo ment af bouwen. We werken voorlopig met een vijfjaren plan." 'De Koninklijke' was een grote internationale wedstrijd. De in zakking had volgens de nieuwe organisatoren twee oorzaken: gemakzucht en de status van de Bosbaan. Boelen: „Men dacht, ach, Amsterdam, leuke stad, ze komen toch wel. Bovendien vol doet onze nationale roeibaan niet meer aan de internationale norm. Te smal, onvoldoende in frastructuur en ondeugdelijk water." Nederland kan in de Randstad geen WK meer organiseren. In Amsterdam ligt al jarer van de roeibond de B< verbreden. De stad zi aan een roeiparkoers i gebied. Intussen gebeurt „Het moet niet te l" duren," hoopt Boelen. De 144-jarige De Ma afgelopen winter in de org tie. De wakkere Kot®- roeivereniging staat vijf j- rant voor het financiële fr- van de organisatie, zijn een commitment aft- voor vijf jaar. De enthousiast, wij hebben <- weldig potentieel aan en nog wat. Wij vinden - Koninklijke er gelikt zien. Een voorbeeld: we- vijftig personen te vind duizend gulden. Wezit op zestig." rl Boelen hoopt dat dit veel sterke roeiers zr vastleggen voor volg „We zijn dan de laa^. tionale wedstrijd voor pische Spelen. Vanuit i haven Rotterdam isal riaal gemakkelijk te v naar Amerika. We 1 D<: en verblijfskosten en goed eten en drinken, moet open. Tegen®0 roeiers zich twee ja vastleggen. Dit jaar de wedstrijd een beet] tig op. Volgend jaar vlammen."

de Stem | 1995 | | pagina 10