Franse wint dankzij Schipper Bart Bomerwinnaar ZZ-klasse Patrick Bolssens wint Acht van Eedel UNITED COL OF BENETT Dubbeldam derde in zeer kort districtskampioenschap Maximale zege Game'781 Lf zegtdat hij bij zijn DE STEM ZEELAND Jac Schuit kampioen PAARDESP0RT Adembenemende wedstrijden bij concours ruitersportvereniging Axel Titanenduel TENNIS [Hoevetoerisme tantal 'blowers' Amsterdam roeit nauwelijks Alice Lozeman nummer drie in military Breda Arjan Franken wint BVM-crosi llessure velt idré Agassi Jong Oranje niet aaar Atlanta 'Luchtvaart in ïuropa verstikt' bestuurslid AOY pet af van lening Frankrijk denkt Rn kernproeven DINSDAG 6 JUNI 1995 B<|l BH Door Eddy de Schrijver Sluiskil - Francois Franse glunderde na afloop van het districtskampioen schap dat in Sluiskil werd verreden. Peter Hoondert leek een goede kans te ma ken in de spurt, maar Schipper deed de deur dicht op het gepaste mo ment. De oude rot weet nog steeds hoe het moet als er de prijzen worden ver deeld. Voor Franse bete kende het een opsteker richting Wielerweekend. „Ik heb diverse keren gepro beerd. Wat er allemaal gebeurde, weet ik niet. Ik won en het was weer eens tijd dat ik een dis- trictstitel pakte. Voordat ik af reisde, heb ik dat ook nog eens lachend aan het thuisfront mee gedeeld. Dat ik nu de bloemen pak, is overigens toch een beetje verrassend," aldus laureaat Franse. Hoondert werd tweede en Dubbeldam derde. Opnieuw moesten de Erotic-boys de zege laten gaan. Van Passel was de sterkste van hen door beslag te leggen op de zesde plaats. Sluis- killenaar Van Goethem werd knap vijfde, zodat er in de eerste zes drie Sluiskillenaars werden geklasseerd. Een districtskampioenschap heeft al lang niet meer die uit straling die het eigenlijk ver dient. Daar hielp gisteren de ju ry ook nog eens een flink handje aan mee door de titelstrijd al te laten eindigen na slechts 85 kilo meter. Dat zijn afstanden die slechts in een kermiscriterium thuishoren. In andere districten is voor een dergelijk kampioen schap de te verrijden afstand eerder 120 kilometer dan 100 ki lometer de gewoonte. Franse kon zijn ogen dan ook niet geloven toen hij zijn teller na de bloemen op 85 kilometer zag staan. „Voor een dergelijke titelstrijd is dat wel erg zuinig. Gelukkig heb ik deze week al goed bijgetraind," aid us Franse. Waarom er slechts iets meer dan 80 kilometer moest worden gere den - op het inschrijvingsformu lier van de KNWU staat dus wel degelijk 100 kilometer als te ver rijden afstand - zal altijd wel een raadsel blijven. Mogelijk dat dit te maken had met de eerst aangekondigde vertrektijd van 14 uur voor dit kampioenschap, terwijl de renners om half drie vertrokken. Maar levendig was de koers wel. Toon Vermeulen groeide uit tot de man van de wedstrijd. Hij probeerde het tot twee keer toe. De eerste keer sprong Fonnie Kint mee en de tweede keer kreeg hij teamgenoot Arnold Duinhouwer met zich mee. De top drie in Sluiskil. Van links naar rechts Davy Dubbeldam (derde), Frangois Franse (eerste) en nummer twee Peter Hoondert. foto camile schelstraete Duinhouwer had eerst veel moeite om aan te sluiten, maar de Middelkamp-trein wist het peloton vrij snel lam te leggen. De voorsprong werd snel een halve minuut. Van de Ero- ticploeg was Van Passel veruit de bedrijvigste. Rommers kwam regelrecht uit de Ernst Sachs Race waar hij een keurige derde plaats behaalde met de oranje selectie, van hem moest weinig verwacht worden al zal hij er ze ker vanavond in Axel staan om zijn huzrenstukje van vorig jaar proberen te evenaren. Ook Dave Dubbeldam heeft een puike uit slag achter zijn naam staan na de achtste plaats in de zware Ronde van Limburg. Een presta tie waarmee Dubbeldam zich in de kijker reed voor de tweedaag se in eigen streek. Een kopgroep met Remijn, Schipper, Dubbeldam en Van Passel leek de goede trein te zijn, maar ook dat feest ging niet door. Later staken Dubbeldam, Goense, Rommers, Van Passel, Van Vlimmeren, Remijn en Schipper hun neus aan het ven ster, maar opnieuw kwam alles bijeen door werk van Hoondert en Van Goethem. Het was toch opvallend wat Ka- rel van Goethem presteerde. Voor de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen en de Zeeuwsvlaamse wielersport is het zeer jammer dat deze renner geen klassiekers meer wil rijden, terwijl hij gewoon met kop en schouders boven de jonge garde uitsteekt. Het was dan ook niet verwon derlijk dat op een bepaald mo ment Van Goethem de enige geelkleurige renner was die in een sterke kopgroep van tien man de beslissing forceerde. In die kopgroep alle kopstukken. Toen in de laatste ronde Franse en Hoondert aan de haal gingen leek de wedstrijd te zijn beslist, maar op een stuk waar de wind de renners parten speelde kwam toch weer alles bijna bijeen. Franse kon nog net uit de greep blijven met Hoondert als tweede en Dubbeldam als derde. Remijn werd vierde met Van Goethem op gelijke hoogte als vijfde. Bij de B-amateurs won Stoutjes- dijk. Hij versloeg Johan van Dij- ke voor de 'gouden' plak. Uitslag: 1. F. Franse (Kwadendam- me) 85 kilometer in 2.08.00, 2. P. Hoondert (Goes), 3. D. Dubbeldam (Sluiskil), 4. M. Remijn (Wilhelmi- nadorp), 5. K. van Goethem (Sluis kil), 6. P. van Passel (Sluiskil), 7. J. Schipper (Hansweert), 8. E. van Loo (Ouwerkerk), 9. W. Geijs (Kwaden- damme), 10. A. Goense (Lewedorp), 11. N. van de Klundert (Woensd- recht), 12. J. van Schaick (Oost- Souburg), 13. M. van Vlimmeren (Hoeven), 14. T. Vermeulen (Kloetin- ge), 15. W. de Koeijer (Kapelle), 16. M. de Jaeger (Westdorpe), 17. D. Mesu (Heinkenszand), 18. F. Klaasse (Yerseke), 19. C. van de Sande (Overslag), 20. M. Rommers (Ril land). b-amateurs: 1. C. Stoutjesdijk (Scherpenisse), 2. J. van Dijke (Scherpenisse), 3. D. Houweling (Vlissingen). Stampersgat - Jac Schuit uit Arnemuiden reed een zeer goed districtskampioen schap in Stampersgat. De Zeeuwen namelijk deel aan het gecombineerde kam pioenschap in samenwer king met het district Bra bant-Zuid-West. Schuit won de koers. Dennis de Dreu werd tweede Zeeuw en Ri chard Slabbekoorn uit Ka pelle derde. Bij de junioren werd Erwin de Dreu dis trictskampioen. Door Jan Murre Axel - Het jaarlijkse Pinkster concours hippique van de rui tersportvereniging Axel, waarin de landelijke rijvere- niging De Oranjeruiters en de ponyclub De Kleppertjes sa men werken, mocht zich op nieuw verheugen in een grote publieke belangstelling en een aantal adembenemende wedstrijden. Vooral in de ZZ- en de Z-klasse springen werd strijd geleverd op hoog niveau. Ditmaal was er geen plaats op het absolute hoogste podium voor de altijd aanwezige vader en dochter Den Exter uit Kortgene. Vader Si- mion, die op het terrein waar hij de beginselen van de paarde- sport - hij is van origine Axelaar - onder de knie kreeg, moest in de Z-klasse veel risico nemen om de voor hem scherp neergezette tijden te verbeteren. In al zijn enthousiasme wierp hij met Head Line een balkje af en kon een derde zege op het terrein waar zijn roots lag niet op zijn conto schrijven. Er was nog een combinatie die voor de derde maal de 'Gouden Erpel' naar zich toe kon trekken. Dat was Gerda Rooms met Jalinka van de ruitersportvereniging het Waas land. Ook de Belgische slaagde daar niet in, maar had als troost dat haar broer Johan wel de hoogste eer voor zich opeiste. In een veld van twintig combi naties kwalificeerde hij zich, net als acht anderen, voor de barra ge en zette met Kablesse in 32,00 de snelste tijd neer. Met die tijd bl'ëef hij nipt Peggy Vermeulen 32,59 en (IJerda Rooms 32,97 Jan Noordhoek neemt een hindernis tijdens het Z-springen om de Gouden Erpel. foto camile schelstraete voor. Simon den Exter scoorde wel een tijd van 31,55 maar het foutje kostte hem 4 straf punten en dus een plaats op het podium. In de ZZ-klasse moest zijn doch ter Sany strijd leveren met Bart Bomeré. De inzet van dat tita nenduel was de grote prijs van de gemeente Axel, De Erpelkap- per. Drie balkjes waren Sandy den Exter fataal en Bart Bo meré, die overigens ook een keer in de fout ging, pakte daardoor de winst. Zeeuws-Vlaams succes was er voor Ellen Briquet met Queen van de ruitersportvereniging Hulst. Dè amazone uit Vogel waarde pakte een eervolle derde plaats in de M-klasse. Theo Per- daen met Leval van de ruiters portvereniging De Zwinruiters werd in de Z1-klasse dressuur eerste. De uit Zandstraat afkom stige ruiter liet Margo Wonder- gem van De Scheldestad achter zich. UITSLAGEN DRESSUUR PAARDEN L-klasse ring 2: 1. Vanessa Beleir met Flicka (Kruisridders), 2. Ingrid Faes met Ivanti (Zwinruiters), 3. Frederik de Smet met Landlord (Lowegruiters). Ring 3: 1. Joyce de Jonge met Ed win (Vlaandertse Ruiters), 2. Truus van de Ree met Indeed (Oranjerui ters), 3. Joke Nijssen met Jade (Zuid-Beveland). Ring 4: 1. Roland Stoffels met Belf ast (Zwinruiters), 2. Martin de Kroo met Equator (Scheldestad), 3. Mo nique Hellemum met Fiksone (Oranjeruiters). Ring 5: 1. Diana Boone met Jorna (Zwinruiters), 2. Evelien Sturm met Heaven Star (Honteruiters), 3. Joke Wisse met Vanessa (Scheldestad). B-klasse: 1. Luc Savat met Jolly D, 2. Tirza Pieters met Farona (beiden Zwinruiters), 3. Carmelina den Boer met Daimini (Oranjeruiters). Ml-klasse: 1. Ina Nijssen met Ika- rus (Zuid-Beveland), .2. Andy Saey met Jeremias (St.-Agatha), 3. Mar- tijn Harinck met Hightower (Zuid- Beveland). M2-klasse: 1. Janet van Puyvelde met Harona (Oranjeruiters), 2. In grid Faes met Diana, 3. Jan Noord- hoek met Hurby (beiden Zwinrui ters). Zl-klasse: 1. Theo Perdaen met Le val (Zwinruiters), 2. Margo Won- dergem met Bergere (Scheldestad), 3. Joke Nijsse met Hurricane (Zuid- Beveland). Z2-klasse: 1. Ina Nijssen met Fel low (Zuid-Beveland), 2. Christophe Carmeliet met Heureka (St.-Is- idoor), 3. Catelijne van Gorsel met Calypso (Vlaandertse Ruiters). AFDELINGSDRESSUUR Achttallen L-klasse: 1. Lowegrui ters (Vrasene). Viertallen L-klasse: 1. St.-Amel- berga (Temse). PONY'S L-klasse ring 12: 1. Lies de Backer met Ratab (St.-Agatha), 2. Henriët- te van de Ree met Alfred (Oranjrui- ters), 3. Nadine Timmerman met Gabon (Oranjezon). Ring 13: 1. Ilona Riemens met Va- lentijn (Oranjezdn), 2. Janine Heys- tek met Laika (Zuid-Beveland), 3. Marjolein Goossen met Tarex (Kleppertjes). Ring 14: 1. Nele de Vleeschauwer met Quick (St.-Isidoor), 2. Jolanda Verton met Arrabel (Paardebloem), 3. Ilona van Drongelen met Palmer (Kleppertjes). Ring 15: 1. Mariëtte Koster met Ju lia (Zuid-Beveland), 2. Kim de Maat met Daisy (Honteruiters), 3. Evy van Britsom met Laiha (Tas- si jnridders). Ring 16: 1. Silvie de Cleene met Jo ke (Saeftinge), 2. Christianne Wey- er met Blue Velvet (Paardebloem), 3. Gudrun Patteet met Gitane (Tas- sijnridders). B-klasse categorie A/B/C: 1. Marjo lein van Kerckhoven met Beverly (Honteruiters), 2. Eline de Zeeuw met Yakari, 3. Simone van Wezel met Roxanne (beiden Kleppertjes). Categorie D/E: 1. Naomi Sutcliffe met Elmerinka (Zwinruiters), 2. Cindy Snoeck met Apollo (Graeve Jan), 3. Stephan Meyers met Falco (Zwinruiters). Ml-klasse: 1. Rosemarie Kolff met Sarona (Liemersruiters), 2. Wendy Moelker met Helenique (Paarde bloem), 3. Jeroen Dees met Pom pidou (Kleppertjes). M2-klasse: 1. Marlies Nijsse met Sjors (Weelruiters). AFDELINGSDRESSUUR Achttallen L-klasse: 1. Saef tinge Van onze tennismedewerker Clinge - Het Clingse Game'78 is in voor prolongatie van Zeeuwse titel in de districts-mixed-tenniscompetitie. Wat dj aangaat, werden er op de derde competitiedag goede zaken gj daan. SJEF 2, eerste klasse (20) verloj in Aardenburg met 5-1 van Halve Maantje 2. Het ene pj, werd veilig gesteld door de dtj belcombinatie Marleen en Carljf de Rijcke. UITSLAGEN HOOFDKLASSE (15) GAME'78 - HOEK 6-0 - Dt KrJ ter/Van Hoye-Bierings/Lippcnsi f 6, 6-3, 6-0; Bauwens/Haak-Bii rings/Deij 6-2, 7-5; Haak/fc, Cauteren-De Ridder/Lippens fjL 6-4; Bauwens/Wouters-Bij rings/Lokken 6-3, jJf Haak/Wouters-Deij/Bierings 6-0; Bauwens/Van Cauttrtn.r Ridder/Lokken 6-3, 6-1, ST. ANNALAND - SJEF 4.J Goedegebuure/Suarez-Neiryn- ck/Steutel 6-2, 6-1; Suarez/Fan. se-De Clerck/Vermeire 3-6, ui Van Wijngaarden/GoedegebuuJ De Clerek/Neirynck 5-7,1-6;SuaJ rez/BoIier-Vermeire/Steutel t-l 2-6, 6-4; Faasse/Bolier-Veraia re/Neirynck 6-0, 7-5; Van Wijt gaarden/Suarez-De Clerck/Sti tel 6-1, 6-0. HOOFDKLASSE (16) DUIVELAND - GAME'78 2 l d Van de Pol/Salomons-Mij tens/Van de Walle 1-5, walki Martens/Van de Walle; Van Pol/Bezemer-Coenen/De Blok li 0-6; Van de Pol/Salomons-C, nen/Martens 2-6, 5-7; Van Pol/Van de Pol-De Blok/Van Walle 4-6, 4-6; Bezemer/Van Pol-De Blok/Lammens 6-4,3-6, 3; Bezemer/Salomons-C nen/Lammens 4-6, 3-6. T HALVE MAANTJE - OIRTS 3-3 - Scholten/De Mei] meester-Verstraete/Bosboom f 7-5; Driesen/Scholti Boone/Beerse 6-1, 2-6, 4-6; Drieb sen/De Meulemeester-Jobse/Vsl straete 6-2, 6-2; Scholten/Sct» ten-Pleunen/Jobse 3-6, 3 Scholten/De Meulemeester-Jo! se/Jobse 6-0, 1-6, 4-6; Dril] sen/Scholten-Boone/Bosboom 1, 2-6, 4-6. Game'78 won namelijk thuis met 6-0 van Hoek. Eerder al won de Clingse formatie met 5-1 van St. Annaland, terwijl tegen het Aardenburgse SJEF een punten- deling werd overeengekomen. Voor Hoek begint het er somber uit te zien. Dat team speelde eerder 3-3 ge lijk tegen SJEF en verloor met 5- 1 van St. Annaland. Datzelfde SJEF verloor na de twee gelijke spelen met 4-2 van St. Anna land. In de andere poule van de hoofd klasse blijkt Game'78 2 superi eur. Achtereenvolgens moesten Zer Oirts uit Serooskerke en 't Halve Maantje uit Goes er al met 5-1 aan geloven. Ook dit keer stond het Clingse team tegen stander Duiveland in Nieuwer- kerk slechts één punt toe: 1-5. Een Zeeuwse finale tussen de beide teams van Game'78 lijkt een reëele optie. In de eerste klasse (afdeling 17) was Schoondijke met maar liefst 6-0 te sterk voor De Sprink uit Oostkapelle. Eerder verloor Schoondijke met 4-2 van kam pioenskandidaat Kapelle en won het met dezelfde cijfers van Yer seke. Sluiskil, eerste klasse (18), speelde in Kamperland met 3-3 gelijk tegen Slagvast. Eerder werd met 5-1 gewonnen van De Klappers en met 4-2 ver loren van Kruiningen. Voor het kampioenschap komen behalve de kanaaldorpbewoners ook Slagvast en Kruiningen in aan merking. terneuzen hulst Noordstraat 91 Steenstraat 34 i l35e jaargang lelf bepalen' iiddelburg - De Zeeuws-Vlaam- k gemeenten kunnen zelf in hun bestemmingsplannen Buitenge- Ld aangeven waar plattelands- loerisme mogelijk is. Het gaat ian om zaken als hoevetoerisme in het plaatsen van trekkershut- ,en op campings. GS antwoorden jat op vragen van de Project groep Zeeuws-Vlaanderen voor •ecreatie en toerisme. ZIE ZEELAND-C1 sterdam - Het aantal 'blo pers' dat in Amsterdam, de we- eldhoofdstad van de cannabis, net regelmaat hasj of marihuana ookt groeit amper. Uit onder- loek blijkt dat steeds meer men- (en weieens een stickie hebben berookt, maar dat slechts weini gen daar mee doorgaan. De toe name van het aantal koffieshops lie softdrugs verkopen heeft niet ot een hogere consumptie geleid. |ZIE BINNENLAND-A3 Van onze sportmedewerker Eede - Patrick Bolssens heeft de Acht van Eede bij de trimmeij gewonnen. Geen onbekende, want de renner uit het Belgisd Kieldrecht reed onlangs ook een sterke Omloop van Zeeuw] Vlaanderen. Op de bekende 'Acht' liet hij een achttal kilometer voor het einde zijn twee vluchtgezellen Filip Lampaert en Freddy Vlerick ach ter zich om onbedreigd naar de bloemen te fietsen. In eerste in stantie reed dertien man van de 27 gestarte renners aan de lei ding. Het bleek later al gelijk de beslissende vlucht. Bolssens vond de dertien een te groot gezelschap en mede door zijn toedoen kregen we na zestig kilometer een trio in de frontlijn met naast Bolssens (Kieldrecht), 2. Tassijnsriddertjes (Haasdonk). M-klasse: 1. Kruisridders (Eksaar- de-Doorslaar). Viertallen L-klasse: 1. Kleppertjes (Axel), 2. Zwinruiters (Nieuwvliet). SPRINGEN PAARDEN B-klasse: 1. Luc Savat met Jolly d'Or (Zwinruiters), 2. Luc Cornelis- sens Örbal (Hulst), 3. Donny Morel met Ibrahim (Zwinruiters). L-klasse reeks 1: 1. Stefaan de Smet met Nelle K (St.-Agatha), 2. Dirk Permentier met Noeska (Jong Waasland), 3. Ilyo de Loos met Na dir (Oranjeruiters). Reeks 2: 1. Stefaan de Smet met Neri (St.-Agatha), 2. Kristel Del- brandt met Nikky ('t Soete Waas land), 3. Wim van de Vijver met Nyska (Kruisridders). M-klasse: 1. Jac de Bakker met Mo- tio (St.-Agatha), 2. Stanny Bral met Jivana (St.-Egidius), 3. Ellen Bri quet met Queen (Hulst). Z-klasse: i. Johan Rooms met Ka blesse (Waasland), 2. Peggy Ver meulen met Heideprins (Tassijns- ridders), 3. Gerda Rooms met Jalin ka (Waasland). ZZ-klasse: 1. Bart Bomeré met Kadaphi JH (Zwinruiters), 2. San dy den Exter met Avanti (Noord- Beveland). PONY'S B-klasse categorie C: 1. Simone van Wezel met Roxanne (Kleppertjes). Categorie D: 1. Cindy Perdaen met Mick, 2. Naomi Suttcliffe met El merinka (beiden Zwinruiters), 3. Hans Vinke met Ister (Kleppertjes). L-klasse categorie B: 1. Pieter de Vleeschauwer met Bastrid (St.-Is- idoor). Categorie D: 1. Evy van Britsom met O Games (Tassijnsridders), 2. Carolien van de Plasse met Ambas sador (Zuid-Beveland). M-klasse categorie C: 1. Gert de Nijs met Cateau (St.-Isidoor), 2. Es ter de Vetter met Don ja (Hulst), 3. Marjolein van de Plasse met Inca (Zuid-Beveland). Categorie D: 1. Nele de Vleeschau wer met Quick (St.-Isidoor), 2. Tom van de Vijver met Rockery (Kruis ridders), 3. Stieven van Bunder met Diamantha (Hulst). Z-klasse: 1. Christiaan van de Plas se met Evident (Zuid-Beveland), 2. Astrid van de Bossche met Narcoti- que (Hulst). ZZ-klasse: 1. Christiaan van de Plasse met Quarry Hill, 2. Marinus den Doelder met Beneton (Saeftin- ge)- Breda - Alice Lozeman heeft een fraaie prestatie geleverd door in de internationale mi litary van Breda als derde te eindigen. Met het paard Kiwi Dream kreeg de 24-jarige amazone uit Putten in de dressuur, uithoudingsproef en het springen in totaal 67,80 strafpunten. Dat was 6,40 meer dan de Italianse winnaar Fabio Magni met Cool 'n Breezy. De tweede plaats was voor de Fransman Antoine Schonauer met Rondeau (62,80). Alice Lozeman verbeterde zich ten opzichte van vorig jaar toen ze als vierde ein digde. Tot het laatste mo ment was de uitslag ongewis. Na twee onderdelen stond Henk-Jan Lozeman, een broer van Alice, nog boven aan. Met Opstalan's Win chester, het paard waarmee Martin Lips vorig jaar nog deelnam aan de WK in Den Haag, kon Lozeman zich geen fouten permitteren. In het afsluitende springcon cours brak de spanning hem echter op. Met drie spring- fouten duikelde hij naar de achtste plaats. Adriaan Smeulders finishte met Olympic Bastion als zevende. Italië greep ook de eerste plaats in de landenwedstrijd. Nederland eindigde als tweede, voor Frankrijk en Groot-Brittannië. Breda. Internationale military. Eindstand: 1. Magni (Ita) Cool 'n' Breezy 61,40, 2. Schonauer (Fra) Rondeau 62,80, 3. Alice Lozeman (Ned) Kiwi Dream 67,80, 4. Kirchner-Salzman (Dui) Harry Spark 71,40, 5. Yeo (GBr) Bally Free 71,80, 6. Bon- garcon (Fra) Voyou du Roc 72,40, 7. Smeulders/Olympic Bastion 75,00, 8. Henk-Jan Lo- zeman/Opstalans Winchester 75,40, i4. Temmerman/Bill- stab's Leading 89,00, 23. Kuy- pers/Arrigato 106,80. Landenklassement: 1. Italië 225,60, 2. Nederland 231,80, 3. Frankrijk 257,00. ook nog ex-Eedenaar Filip L paert en Freddy Vlerick. Dittii kreeg nooit echt vrf met name Wim de Waal en Antoi ne de Mits probeerden daaracli| •.ter de tegenactie op gang te brei gen. Inspanningen die niet ti gewenste resultaat opleverden! Achter Bolssens won Vlerick if spurt voor de tweede l wijl Jan Meul de spurt regeldebJ datgene wat nog van de dertie| vroege vluchters was i ven. Uitslag: 1. Patrick Bolssens de 801| lometer in 2 uur en 9 minute», 1 Freddy Vlerick, 3. Filip Lampaertï Jan Meul, 5. Mare Boelens, 6. Pauwels (allen Belgie), 7. Wi Waal (Axel), 8. Dirk Goossens, noit Martens, 10. Antoine de Mik1 Filip Vereecke (allen Belgie), 11' Verplanke (Biervliet), 13. Dirk roeye (Belgie), 14. Rudy Buzd (Schoondijke), 21. Cor van den Dr^ (Ovezande). Van onze motorsportmedewerker Axel - Op het Smitsschofl circuit in Axel werd op tfflj de pinksterdag een motoc verreden onder auspiciën® de BVM. Omdat veel Zeem® rijders hadden gekozen vifl de cross van de MCB/BIj bleef de Nederlandse dee® me beperkt. Westbrabantj Arjan Franken pakte een» ste prijs. Franken toonde zich een kW apart bij de internationalen V cc. De KNMV-piloot won n»T leen beide manches in Axel, i had ook de dag tevoren iM Vlaamse Westerlo gezegew] zodat hij ook met de pinkster fee aan de haal ging. Rien van der Wekken uit Zi® zee presteerde constant W Nationalen 250 cc zondera®! de strijd om de topposiMy kunnen mengen. Twee plaatsen brachten hem r deze positie in de eindran; Bij de Internationalen 250/5jJ| viel de beslissing in feiteal -j eerste ronde van de tweedei] In de bocht na het kwam Jan Blanquaert ten.,v daarmee was de weg vfl) j zijn Waalse tegenstrever tophe Descamps. In de reeks had de kleine Blan Descamps nog achter zic .®in den, maar door zijn va' tweede reeks werd hij een verloren positie g' vreerd. Descamps kon de 1 reeks onbedreigd winnen 1 Blanquaert op een vijfde P finishen. De Pinkstertro»* dan ook voor Descamps- Regen In de ochtend kan het nog enige tijd regenen. Later op de idag.komen vanuit het westen enkele opklaringen. Er waait een matige wind uit westelijke richting. hrijs - Een geblesseerde heup- ppier zorgde gisteren voor de uit- ichakeling van publiekslieveling 'ndré Agassi op Roland Garros. De Amerikaan verloor kansloos i drie sets van de Rus Kafelni kov. I ZIE SPORT - B1 - Nederland ontbreekt 1 jaar andermaal op het blympisch voetbaltoernooi. Jong üranje werd uitgeschakeld door ken nederlaag met 3-1 tegen Wit- Rusland in Minsk. ZIE SPORT-fil Srussel - Als de capaciteit van de uternationale luchthavens in faropa niet toeneemt, verstikt jtet luchtverkeer, zegt secretaris arl-Heinz Neumeister van de Suropese Luchtvaart Associatie, paarin 25 luchtvaartmaatschap pijen hun krachten bundelen. Hij FM zijn noodkreet aan het pes van de Europese Gommis- te, die met een actieplan moet |omen. IZIE ECONOMIE - A7 Eindhoven - Penningmeester R. re']er van het noodlijdende Al- pieen Ouderen Verbond is te- TCgekomen op zijn belofte de '3 1 ,met een persoonlijke le- F)g uit de financiële problemen Lh es'uit Biet alle stukken I .gezien. De schuld van de ipr 'pepe ruzies uiteenvallen- K1') Is veel hoger dan Meijer Pen dacht. P2|E BINNENLAND - A4 Fj|s Als Frankrijk zijn in '92 Vf, de toenmalige president lm» "ai?d stopgezette kern- L hervat, kan het op felle L n n° van Greenpeace reke- U ,e aieuwe president Chirac eevn !fe weeh een door militai- ianvB^ °Pg®steld rapport ont- Wrni Waarin wordt gepleit Iun,„ -we Pr°even op het atol 'ndeStiHe Oceaan. BUITENLAND -A5

de Stem | 1995 | | pagina 28