Lekker avondje' voor John Leys Van Poecke met moeite langs Van Kessel 1 heo Kabout probleemloos naar winst T kapster uffeur EDRIJVEN MATEN Gort Breda 4 Terese van Lare sterkste in triathlon Rijkevoort Walther Smidt winnaar trimkoers Krabbendijke Ruiter Jan Noordhoek grossiert in prijzen jjSTEM SPORT ZEELAND B6 eijn Zonen B.V. Massagesalon Jeane rvice ODUCTSR A D E Jl illie zoeken 7-000 )0000 jegen spelbreker in barre Ronde van IJzendijke Zeeuwse jeugd-tenniskampioenschappen te Middelburg SPORTNIEUWS KORT Vrouwen Morres toch in tweede divisie Rutger Veerman in bloedvorm Vierde wedstrijd Run-Bike-Run Circuit Succes voor jeugd Morres Toernooivoetbal senioren Schaakkampioenschap Middelburg Aboüanin wint rapidkampioenschap X 54 DINSDAG 6 JUNI 1995 AMEvan of deelneming in' ie Z-Holland en W-Brabant 18, 3316 GC DORDRECHT 77. (Discretie verzgkerd!) NAP meisje 22> jaar, cht privé, ma. t/m vrii t 19u. Tel. 01650-4S7RQ ody- en ontsp.mass. Voin fspr. 01620-24069. 9 'een B H. Hoge"hikg~j: et donker plots 2 vreém en...06-320.340.06 1gprJ 'ames méér overhouden ies aanbieden is sex ijden bepaal je zelf! kegesprek: 076-716 786 illl. aratuur ubelen /printers "trale efoon X apparatuur EJjM-,'-] tomatisering iers en faxen 1651 SZ Steenbergen Ifax 01670-66516 ÏJsüc baan in de speciale l/H) en ervaring. liitenland), maar zonder praag dit werk doen. Be BEDRIJVENBIJLAGE smen, wordt door ons wij de eventuele neen tel.nr. vermeldt ling onderin de bon. lo VB Breda t.a.v. de I fdpiaat Theo Rabout Zuidzandenaar snelste atleet op Krabbeloop in Hoofdplaat Lm als winnaar uit de bus rTtl Tfc 1.111 Lfdplaatse Krabbeloop. iiidzandenaar die zijn het sanseizoen prioriteit geeft, jlite de 8,6 kilometer in het [jlilte Hoofdplaatse land- Ehap mee met het oog op een -tal baanwedstrijden waar 'op de 1500, 3000 en 5000 iter zijn persoonlijke re- l[(|s wat scherper hoopt te ellen. ATLETIEK jK Krabbeloop kreeg een zeven- Lal deelnemers aan de start, verdeeld over drie afstanden. Op de 8,6 kilometer meldden zich, naast Rabout, ondermeer de oud-winnaars Piet Westerweele en Peter van Waes aan de start. Het gezelschap lag vrij vlug uit elkaar. Nog in de dorpskom lie pen Rabout, Sjaak Luteijn en Piet Westerweele aan de leiding, maar na amper een kilometer op de lange rechte Oostlangeweg richting buurtschap 'Nummer ■Zeven', met de wind in het voor deel, liep Rabout al alleen aan de leiding. Daar achter Sjaak Lute ijn die zich niet zomaar gewon nen gaf. De Oostburger hield de kloof lange tijd op twintig se conden. Na zeven kilometer was het nog amper een halve minuut. In de slotkilometer, nadat men de boorden van de Westerschel- de had verlaten, brak de weer stand van de Oostburger, waar na Rabout met ruim een minuut voorsprong over de streep kwam. „Sjaak leverde knap te genstand. Iedere keer als ik om keek, bleef het gaatje hetzelfde. Pas bij de 'Hogeweg' zag ik dat ik meer terrein won," aldus de winnaar. Piet Westerweele, die een abonnement heeft op de winst in deze Krabbeloop, kwam op ruim twee minuten als derde binnen voor Peter van Waes. De 4,5 kilometer gaf een duel te zien tussen Stefan Krijnen en Johan van Leeuwe. Pas in de slotfase haakte van Leeuwe af. Jamie Scherbeijn was de eerste en enige vrouw die in actie kwam. De kersverse districts kampioene triathlon hield zich tussen het mannelijk gezelschap knap staande en kwam in totali teit als zevende binnen. Martin Lensen uit Oost Souburg won de twee kilometer lange jeugdloop waarop zijn zusje Claudia het snelste meisje was. De organisatie was in handen van de plaatselijke basisschool in samenwerking met AV Schei- desport uit Terneuzen. JEUGD (2 km) Jongens: 1- Martin Lensen (Oost Souburg) 8.07, 2. Roy Verstraeten (Hoofdplaat) 8.53, 3. Ruben de Rid der (Oostburg) 9.00. Meisjes: 1. Claudia Lensen (Oost Souburg) 11.12, 2. Tamara Waebeke 13.25, 3. Samantha van Grol (beiden Hoofdplaat) 15.30. MANNEN 4.5 km: 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 15.07, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 15.14, 3. Franyois Babijn (Oostburg) 16.48, 4. Danny de Krijger (Hoor plaat) 17.31, 5. Ralf Vervaet (Bier vliet) 17.34. 8.6 km: 1. Theo Rabout (Zuidzande) 28.53, 2. Sjaak Luteijn (Oostburg) 29.56, 3. Piet Westerweele 30.56, 4. Peter van Waes (beiden Aarden burg) 31.01, 5. Ronald Veraart (Bel gië) 31.15, 6. Jan van de Linde (Oostburg) 34.19, 7. Dignus Lensen (Oost Souburg) 34.41, 8. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 35.25, 9. Steven van de Veire (Oostburg) 35.50, 10. Carlos Verbuyt (IJzendijke) 36.04. j VROUWEN 4,5 km: 1. Jamie Scherbeijn (IJzen dijke) 18.56. |(u onze wielermedewerker - John Leys won in IJzendijke alles wat er te t" viel. Hij pakte er niet alleen na Bergen op Zoom en liianddaarbuiten (voor eigen publiek) zijn derde seizoenpalm, nam, vele premies buiten beschouwing gelaten, ook de IÜdersprijs en het klassement over drie ronden mee naar het fctbrabantse land. brengen maar bij velen was de pijp toen al leeg zodat de vijf vooraan niet verontrust hoefden te zijn. WIELRENNEN Lm lekker avondje," glimlach te) Met hem won dus de beste u uit de wedstrijd die ont- |jid werd door een enorme re- na twintig kilometer jd. Dat betekende dat tfkoers nog slechts 23 van de J gestarte renners in koers wa ll. Sommigen vielen door pech lit maar er waren ook velen, die tl te gevaarlijk vonden en toom voortijdig de douches opzochten. fiemiepot tor een aantal renners was het m mooie kans om zich voor het t seizoen in de prijzen te en, maar voor de organisato- Im natuurlijk jammer. Ze had- fa een leuk veld aan de start en voor een rijk gevulde premiepot Alle ingrediënten dus Irnreen knallende wedstrijd. De makers dachten daar anders lier al kreeg de organisatie als op de wonde met John ILejs een knappe naam op de rijst. Jeroen van Hoorn en Danny Setaut waren de eerste aanval- s. Johan van Schaik de eerste thvogel. Lang duurde het uit- Islipje van Schaut en van Hoorn niet. Pas toen na twintig kilome- reen enorme hoosbui de stra- i van IJzendijke in een riool Iveranderde, werd de wedstrijd opengebroken. Op dat moment os al de helft van het peloton ta huis onder wie Eric Ver- sten, Toon Vermeulen, Martin e Jaeger, Ard van Houte, Mar- Stroosnijder, Eric de Crom, jttan van Schaik, Ruud Zijl- U»is en Dennis Mesu. Ook Jifois Franse viel vooraan l materiaalpech weg al zou moedig verder doen evenals I frank Gommers en Pascal van en. Toen even na halfkoers 1 Leys na een premiespurt I doorging, brak het peloton j i" drie stukken. Toen Leys troe- |peischouw hield, waren Marcel Ii Kaam, Nico van de Klun- ®rt, Wilfred Geijs en 'ouwe ge- touwe' Karei van Goethem zijn Bedestrijders. Daarachter twee 'epjes die in het verdere ver- nog zouden samensmelten. I Schipper probeerde in dat nog wat steun te vin- II om de tegenactie op gang te Uitverkoren Zij waren uitverkoren om in de finale voor de hoofdprijzen te rijden. Terwijl het publiek al de kansen stond af te wegen, waar bij de naam van Nico van de Klundert veelvuldig genoemd werd, was het John Leys die niet van plan was geschenken uit de delen en vrij vlug klaarheid in het geheel bracht. Hij wist zich niet zeker in een spurt met vijf en wou zich tegen alle risico's indekken. Een eerste demarrage kon nog te niet worden gedaan maar toen de 'beul' een tweede keer aan zijn werkzaamheden begon, was alleen Wilfred Geijs in staat antwoord te geven. „Ik zat tussen de twee jongens van Zeeuws-Vlaanderen in, toen Leys - nadat hij net was terugge pakt - opnieuw ging. Het kostte moeite maar ik besefte dat dit het juiste moment was ook al gaf ik me in de spurt geen kans tegen John," verklaarde Geijs na afloop. Hij had juist gezien want het was Leys die als eerste de laatste rechte lijn opdraaide. Ge ijs kwam met een vermetele po ging nog tot aan het achterwiel maar verder niet. Achter dit duo klopte Nico van de Klundert veteraan Karei van Goethem terwijl Marcel van Kaam nog door de voorbode van het pelo ton werd opgeslokt en pas acht ste werd. Op dat moment waren er nog slechts dertien renners in de wedstrijd. Overlevenden van een ware helletocht. Uitslag: 1. John Leys (Standdaar- buiten) 85 kilometer in 2 uur 3 minuten en 28 seconden, 2. Wilfred Geys (Kwadendamme), 3. op 50 se conden Nico van de Klundert (Woensdrecht), 4. Karei van Goethem (Sluiskil), 5. op 1.30 mi nuut Jos Schipper (Hansweert), 6. Wim de Koeyer (Kapelle), 7. Conno van de Sande (Overslag), 8. Marcel van Kaam (Oudenbosch), 9. Rene Minneboo (Roosendaal), 10. Mario van Vlimmeren (Hoeven), 11. Danny Schaut (Sas van Gent), 12. Jacky van de Klundert (Hoogerheide), 13. Jacky Fortrei (Breskens), 14. Jeroen van Hoorn (Rotterdam), 15. Franyois Franse (Kwadendamme), 16. Glenn van Gessel ('s Heerenhoek), 17. Frank Gommers (Philippine), 18. Pascal van Bellen (Koewacht), 19. Arnold Duinhouwer (Brouwers haven), 20. Michael Hayman (Hoo gerheide). Het peloton draait voorzichtig een bochtje uit in IJzendijke. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Rijkevoort - Terese van Lare uit Sluis wist in Rijkevoort bij de vrouwen veteranen de winst te pakken in een wed strijd die meetelt voor de na tionale topcompetitie tria thlon. TRIATHLON Na een uitstekend zwemonder- deel, waarbij ze als tweede uit het water kwam, finishte ze uit eindelijk met zeven minuten voorsprong op de concurrentie in 2.25.29. Ook de rest van de Zeeuwse afvaardiging deed het goed. Bij de mannen veteranen kwam Mario Willems uit Ter- neuzen als vijfde binnen in 2.06.45. Bij de mannen senioren was Wim Verburg uit Goes de eerste Zeeuw met een 26e plaats en een tijd van 2.03.40. Ronny de Martelaere uit IJzendijke, die als 26e uit het water kwam, finishte uiteindelijk als 44e met een tijd van 2.06.26. Baukje Doedee uit Kloosterzan- de pakte bij de junioren op de sprint-triathlon een keurige vierde plaats in 1.09.42 waarmee ze maar 1 minuut en 47 secon den moest toegeven op winnares Janneke Goossens. Na haar der de plaats vorige week in Gronin gen staat ze nu vierde in het topcompetitieklassement. Jo- chum Kuzee uit St. Annaland eindigde bij de junioren als tweede. Zijn tijd was 58.56. Re- nes Lobbezoo uit West Souburg kwam als 26e binnen in 1.05.03. Bij de jeugd verdween Marjan van de Velde uit Tholen uit de wedstrijd. Nadat ze als tweede uit het water was gekomen en ook als tweede aan het afsluiten de looponderdeel was begonnen, moest ze gekweld door rugpijnen de strijd staken wat ook het einde betekent van haar deelna me aan de topcompetitie aange zien ze ook de eerste twee wed strijden had gemist. Krabbendijke - De trimronde van Krabbendijke is gewon nen door Walther Smidt uit Goes. Na 20 kilometer brak het peloton in twee delen met alle favorieten in het eerste deel. Uit deze groep ontsnapte een groepje van drie, Huib Slabbe- koorn, Anjo van Loon en Leo Beyer, die na een maximale voorsprong van 30 seconden werden ingelopen. Vijf man za ten uiteindelijk in de goede ont snapping en na een demarrage in de laatste ronde ging Walther Smidt met 100 meter voorsprong als winnaar over de streep. UITSLAGEN A-categorie: 1. W. Smidt (Goes), 2. G. Suyk (Kruiningen), 3. H. Slabbekoorn (Kapelle), 4. L. Beyer (Den Bommel), 5. L. Westrate (Goes), 6. J. Schroevers (Arnemuiden), 7. J. Westrate (Goes), 8. C. de Bart. (Etten-Leur), 9. J. van de Klooster ('s-Heer Arendskerke), 10. M. Verhegen (Schayk). B-categorie: 1. A. van Loon (Woensd recht), 2. V. Aarts (Kruiningen), 3. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 4. K. Tol- hoek (Yerseke), 5. K. Beenhakker ('s- Heer Arendskerke), 6. J. Jeremiasse (Wemeldinge), 7. R. Smits (Clinge), 8. D. Delchambre (Essen), 9. R. van der Horst (Standdaarbuiten), 10. H. van Riet (Kapelle), C-categorie: 1. J. van Dommelen (Roosendaal), 2. A. van Loon (Hooger heide), 3. N. Zweedijk (Waarde), 4. M. Wagenaar (Borssele), 5. A. Hazen (Le- wedorp), 6. M. Marijs (Oud-Sabinge), 7. J. de Wilde (Driewegen), 8. H. Tolle naar (Goes), 9. S. Bernardus (Goes), 10. K. Schrier (Kapelle). Psnonzetennismedewerker T'J T- -1- mi o Afgelopen |fjiutsterweekeinde stond ten- %rk 'De Nolle' van MLTC '"jddelburg in het teken LI Zeeuwse jeugd-ten- «ampioenschappen. Wat i? t is dat de Zeeuws- ;t„i ?mse ittbreng bij deze ti- stajd groeiende is. TENNIS van Slagvast uit Kamperland (5-7, 6-2, 6-2). In de halve finale trof hij de Zeeuw met Griekse achtergrond Orestis Molopodis, eveneens van Slagvast. Met een degelijke 7-5, 6-2-overwinning werd de weg naar de finale ge plaveid. Met speels gemak baande Van Poecke zich een weg naar de eindstrijd. Hij ontdeed zich ach tereenvolgens van Ronny Hille- brand van Goblin uit 's Graven polder (6-2, 6-0) en Souburg speler Bram de Nijs (6-2, 6-3). Conform de prognoses wachtte Louis Nijsten van het Terneu- zense Animo in de halve finale. Van Poecke won opnieuw gede cideerd: 6-3, 6-2. Df maak gebruik van is het niet mogelijk op mot i] i°ngens tot Hu,. 14 Jaar. Deze was een 'enho Ji e«ws~y^aamse aangele- L einig verrassend was «ulstenaar Pascal van »inn.„e,tot de eindstrijd was R°ngen' HiJ was mmen; eerste geplaatst. Opmerkelij- L*as de finale-plaats van wTar Ronnyvan Kessel' ^ch ;gep aatste outsider baande w*g naar de eindstrijd ie Zt°BVerwi?ningen °P rij' In erste ronde versloeg Van #>-2 fi dn? duidelijke cijfers HnoJ ,.ennis Bommelijn van L/T ervolgens verraste de |/4-senlLle.rpmpdrie sets de als ■e Frank Clausing De finalisten broederlijk verzameld aan het net. FOTO JAAP WOLTERBEEK In de finale leek Van Poecke op een simpele zege af te stevenen. De aanvallend ingestelde Hul stenaar stond hierin met 6-3, 4-1 en 30-0 voor. Waarschijnlijk was hij met zijn gedachten al bij de prijsuitreiking want zijn voor sprong verdween als sneeuw voor de zon. Aan de andere kant was de veerkracht van Van Kes sel opvallend. Hij maakte vijf games op rij waardoor een derde set uitsluitsel moest brengen. Hierin gaf de klasse van Van Poecke de doorslag. Met 6-3 stelde hij orde op zaken. Nijsten legde verdienstelijk beslag op de derde plaats door Molopodis met 6-4, 6-0 terug te wijzen. In de categorie tot en met 16 jaar maakte Fabian Probert zijn fa- vorietenrol waar. De Cl-speler van MLTC was in de finale in straight sets te sterk voor de hard werkende Remy Scherbe ijn, als 3/4 ingeschat: 6-3, 6-4. Scherbeijn, van het Aardenburg- se SJEF, bleek in de halve finale in drie sets de meerdere van Ilco van Belzen van 't Halve Maantje. Deze Goesenaar had in de eerste ronde met duidelijke cijfers de weg versperd voor beoogd fina list Dennis van Tuyl van TV 1' Kapelle. Probert had in de halve finale via 6-3, 6-4 met Hulste naar Tom Huis afgerekend. Bij de jongens tot en met 12 jaar werd Oostburger Andy de Bruij- ne Zeeuws kampioen. De Ludo et Emergo-speler stond zoals verwacht in de finale tegenover Sander Roose van MLTC. De favoriete Zeeuws-Vlaming stelde niet teleur en won met 6-4, 6-3. In de oudste leeftijdsklasse bij de meisjes ging de hoofdprijs naar de favoriete Marjan Ganse man. De Bl-speeister uit Kapelle versloeg in de voorspelde finale met 6-2, 6-1 de Hulsterse Sophie van Dierendonek. Het was een typisch baseline duel waarin Ganseman het meest 'vast' bleek. In de halve finale had Van Dierendonek het niet gemakke lijk gehad tegen de ongeplaatste Danneke Bakker van De Klap pers (Krabbendijke), maar zege vierde uiteindelijk in drie sets: 3-6, 6-3, 7-5. de tweede ronde had de Hulsterse via twee keer 6-4 van Hanna Bruynzeel van de organiserende vereniging ge wonnen. Ganseman had achter eenvolgens Sylvia de Nooyer (TV Goes) en Claire Barnhard (De Sprink, Oostkapelle) middels simpele zeges opzij gezet. Han- neke Snijder werd eindwinnares bij de tot en met 14-jarigen door in een Middelburgs onderonsje Corine Blankenburgh met twee keer 6-2 te verslaan. Tinta van Wely, oud-Oostburgse en tegenwoordig woonachtig in Kapelle, had in de halve finale eervol in drie sets verloren van favoriete Snijder. In de strijd om de derde plaats was Malu van Houte (MLTC)in twee sets te sterk voor Van Wely. Nathaly de Paepe van TV Schoondijke verraste in de halve eindstrijd bij de meisjes tot en met 12 jaar in drie sets de als tweede geplaatste Middelburgse Marianne Snijder. In de finale ging de overwinning echter met twee keer 6-2 naar de favoriete Lyndsey Knop van het Thoolse Eegedima. In de jongste leeftijdsklasse won bij de jongens Mathijs Hulster in de finale van Sven Buijs (DOS Vlissingen) en bij de meisjes Merlin Atoon (Brouwershaven) van Maud Kuypers. IJzendijke - Het eerste vrouwenteam van volleybalvereniging Morres uit Hulst speelt volgend seizoen toch in de tweede divisie. Zoals bekend eindigde het team van trainer-coach Guido de Beule in de promotiewedstrijden op een tweede plaats en zouden daardoor in het nieuwe seizoen opnieuw in de derde divisie uitkomen. Nu Delta zich heeft teruggetrokken uit de tweede divisie C is er voor de Hulsterse équipe een plaats vrijgekomen. Dit pakt trouwens ook prima uit voor het vrouwenteam van WS'92 uit Vlissingen, dat was gedegradeerd uit de derde divisie. Door de reeds genoemde ontwikkelingen mag dit team nu volgend seizoen ook weer uitkomen in de derde divisie. Apeldoorn - Rutger Veerman verkeert momenteel in een bloed vorm. Tijdens nationale wedstrijden in Apeldoorn wist de atleet van de Wielingen op de 1500 meter de beste nationale seizoen prestatie bij de C-junioren neer te zetten. Hij won die race in 4.21,52, ruim onder zijn persoonlijk record wat op 4.33,00 stond. Tweede, op flinke achterstand, werd Stefan Imker die de nationale ranglijst tot dan aanvoerde. Hij liep naar een tijd van 4.28,5. Terneuzen - In Terneuzen wordt op woensdag 7 juni de vierde wedstrijd van het Zeeuws-Vlaamse Run-Bike-Run circuit afge werkt op het bekende parcours in de Koergorspolder waar alle categorieën om 19.00 uur van start gaan. De jeugd krijgt de afstanden IV2-I2-IV2 voorgeschoteld. De korte afstand voor alle categorieën bestaat uit 3-20-114 terwijl de langste afstand begint met 6,4 kilometer lopen om vervolgens 32 kilometer te fietsen en anderhalve kilometer te lopen. De organisatie is in handen van ROC Westerschelde in samenwerking met SV Aloy. Inschrijven vanaf 18.00 uur in de aula van ROC Westerschelde aan de Zeldenrustlaan. Middelbeers - De jeugdteams van volleybalvereniging Morres uit Hulst hebben een verdienstelijke tweede plaats behaald op het grote internationale jeugdtoernooi in Middelbeers. Vorig jaar eindigden de Hulster volleybaltalenten nog op een derde plaats, nu was voor hen de tweede prijs weggelegd achter het Franse Pleesis Robinson. Aan dit toernooi werd deelgenomen door 240 teams en werd gespeeld op 60 velden. Er waren teams uit onder andere Denemarken, Duitsland, Portugal, Engeland en Tsjechië. Door de uitstekende resultaten van de verschillende teams eindigde Morres als tweede in het beste verenigingsklassement met 145 punten, de Fransen behaalden 155 punten. Tijdens dit toernooi kwamen ook oud-Morres speler Job Verpoorte en de internationals Olaf van der Meulen en Jan Posthuma in actie. Terneuzen - Afgelopen weekeinde werden de laatste voet baltoernooien van het seizoen 1994-1995 afgewerkt. Een aantal eindresultaten van de toernooien voor senioren zijn samengevat in het onderstaande overzicht. De voetbalvereniging Kloetinge hield het zevende internatio nale veteranentoernooi om de 'Lente Cup'. Het team van Luctor'88 uit Heinkenszand won dit geslaagde gebeuren door in de finale met 1-0 van Bruse Boys te winnen. Er namen twaalf teams deel. Eindstand: 1. Luctor'88, 2. Bruse Boys, 3. Kapelle, 4. Eendracht Zele (België), 5. Kloetinge B, 6. Kloetinge A. Het jaarlijkse veteranentoernooi van de voetbalvereniging Wissenkerke werd gewonnen door het team van Colijnsplaatse Boys. In de finale speelde die ploeg met 0-0 gelijk tegen RCS, maar verzekerde zich van de toernooizege door het beter verzilveren van de beslissende strafschoppen. Eindstand: 1. Colijnsplaatse Boys, 2. RCS, 3. Bevelanders, 4. ZSC, 5. Middelburg, 6. Kruiningen, 7. Wissenkerke, 8. Old Stars (Zwitserland). Middelburg - In de derde ronde van het 'Open Schaakkampioen schap van Middelburg' kwam de grootste verrassing op naam van Wout van Wijnen. Hij klopte titelverdediger Dennis van Boven en behoudt daardoor aansluiting met de top van de klassering. Alleen Hans Groffen, Cees de Wolf en Maarten Westerweele kunnen tot nu toe op een maximale score van 3 punten bogen. Op korte afstand, met 214 punt, volgen René Tiggelman, Wout van Wijnen, Johan de Wolf en Albert Riemens. Uitslagen derde ronde: Lauer-Groffen 0-1, De Bock-C. de Wolf 0-1, Westerweele-Dieperink 1-0, Tiggelman-Sanders 1-0, Welten- Steijn 14-14, D. van Boven-Van Wijnen 0-1, J. de Wolf-Schelhaas 1-0, Meijer-Riemens 0-1, Moekotte-Faasse 1-0, Van Liere-Larivië- re 1-0, Hofman-Van Sluis 0-1, Nuijts-J.K. Obbink 0-1, Van Eekhout-Van Belzen V4-14, Monté-Wolters 1-0, Rikumahu-Van Driel 0-1, Quakkelaar-Goedbloed 0-1, Bostelaar-W. Obbink 0-1, L. van Boven-Jonkheer 0-1, Haddink-Amier Oldeman 1-0, Van Bokkum-Suurmond 0-1, H. Janse-Driedijk 0-1, A. Flos-Brouwer 0-1, P. Janse-H. Porte 1-0. Goes - De Rus Arthur Aboiianin heeft het 'Open Rapidkampi oenschap van Noord- en Zuid-Beveland' gewonnen. Voordat hij als kampioen gehuldigd kon worden in het clublokaal van de organiserende schaakvereniging Goes, moest hij een verbeten strijd leveren. Vooral in Albert Riemens van de schaakvereniging Middelburg had hij een taaie opponent. Het duel tussen die twee titelkandi daten eindigde in de zesde ronde onbeslist. Daarvoor, maar ook daarna, scoorden beiden maximaal. Op weerstandspunten be sliste Aboiianin dit kampioenschap in zijn voordeel. Aan dit kampioenschap namen 26 schakers deel en dat was heel wat meer dan vorig jaar. Eindstand: 1. Arthur Aboiianin (Rusland) 814 punt uit 9 partijen, 2. Albert Riemens (Middelburg) 8'/2, 3. Jan van Nispen 614, 4. Rinus Burgerhof 6, 5. Meivin Holwijn 6, 6. John Westdorp 514, 7. Leen Verkerk 414, 8. Wim Traas 4, 9. Jo Tholenaar 4, 10. Arjo van Dommelen 4 punten (allen Goes). Van onze paardesportmedewerker Bruinisse - De 25-jarige landbouwer Jan Noordhoek van De Zwinruiters uit Nieuwvliet grossierde in prijzen tijdens het concours hippique van de Sasruiters in Bruinisse. Met Hinerva pakte hij de derde plaats met een score van 163 punten en in diezelfde rubriek werd hij zesde met de debute rende Juventus met 158 punten. In de M2-klasse legde hij met Hurby beslag op de derde plaats met 163 punten. Maar ook bij het springen kwam Jan Noordhoek nadrukkelijk in beeld. In de L-klasse kwam hij, in een deelnemersveld van 20 combinaties, met zowel Hinerva als Hurby in de barrage en pakte met die paarden respectievelijk de tweede en vierde plaats. De 9-jarige Stieven van Bunder van de ponyclub Hulst veroverde met Diamantha de eerste plaats in de M-klasse en zag zijn club genote Josee de Vetter met Ara bian Girl als derde eindigen. In de B-klasse categorie C werd Miranda Prins met Pukkie (Zwinruiters) eerste. In de M- klasse paarden legde Harold Cornelissens (Hulst) met Natasja beslag op de derde plaats. ,De ZZ-klasse springen werd be- heerst door Bart Bomeré van de Zwinruiters met zijn paard Kadaphi JH.

de Stem | 1995 | | pagina 23