wingt even iersï Rominger denkt al aan Tour Van der Steen wint Ronde van Limburg edaillefabriek nog zonder lopende band ÈÊLDË ESTIVAL bureau Indiana Pacers onderuit in Orlando 2.! Zwitser bereikt in Giro cTItalia eerste doel van seizoen IJST FOR YOU 'HE NEW ORLEANS /IUSIC CY Indurain gunt Gonzalez zege in Alpenklassieker tijdens ozz festival raw ORLEANS JAZZ MEM 2.1 de STEM SPORT ZEELAND B5 I Smits speelde in de laatste partij I slechts een bijrol. Met de royale i Orlando kwam de eind- EIER- EKEN I Milaan (anp) - Het eerste doel van Tony Rominger, de Ljro d'Italia winnen, is binnen. Het tweede, de Tour de Ifiance, spookte al door zijn hoofd in Milaan, toen hij pet zijn dochter 'Rachel op de arm zijn eerste eindzege de Giro vierde, na drie keer op rij te hebben gedomineerd in de Vuelta a Espana. De Rus Evgeny 5 :in en de Let Pjotr Oegroemov flankeerden de iHelveet zondag op het podium op de Piazza del Canno- rij dag aterdag )ok zondag zit u le rang >p ons terras tijdens de >pen-luchtoptredens. 'ijdens deze dagen ■erveren wij een vlarkt 6-8 [531 EP Terneuzen telefoon 01150-94594 DE HELE WEEK iCROONTJES 2.5 IAYSER- OODJES RDBEIEN- AAI7.1 AMSLAGSE >L 2.' IIJDAG EN ZATERDAp SPORTNIEUWS KORT ini 1995 DINSDAG 6 JUNI 1995 ce I Orlando (anp/rtr) - Rik Smits llian °P vakantie. Zon- 'j dagnacht kwam er voor de ■boomlange Nederlander een Ljnde aan een slopend bas- Ijjetbalseizoen. Zijn club In- ana Pacers verloor in Flori- de beslissende wedstrijd gen Orlando Magic in de jale van de Eastern Confe- Ijence: 105-81. estraat 1 Terneuzen 01150-95538 stand op 4-3 in de best-of-seven- serie. De jonge ploeg van sterspeler Shaquille O'Neal, in het laatste duel goed voor 25 punten en acht rebounds, speelt in de eind strijd om de NBA-titel tegen Houston Rockets. De regerende kampioensploeg was in de finale van de Western Conference veel te sterk voor Antonio Spurs (4-2). Morgen is in Orlando de eerste wedstrijd in de afsluiten de serie van het seizoen. Magie, dat pas zes jaar op het hoogste niveau speelt, kwam nog nooit in de NBA-finale uit. De thuisploeg was in het duel met de vermoeide Pacers opper machtig. In elk kwart had Or lando een voorsprong. Met nog ruim zeven minuten in het derde deel was Indiana even dichtbij: 60-54. Via een tussensprintje van 13-1 liep Magie echter binnen drie minuten weer weg. Bij een stand van 82-68 in het vierde kwart plaatste Orlando de be slissende demarrage. Met acht punten op rij kreeg Indiana de genadeklap. Smits, die goed be gon, zat in de slotfase van de wedstrijd voornamelijk' op de bank. Naast O'Neal, die Smits dit keer op alle fronten de baas was, had ook Horace Grant een groot aan deel in de triomf. De oudgedien de van Chicago Bulls, waarmee hij drie titels won, maakte zes tien punten (7 uit 8) en pakte negen rebounds. Ook Scott (19 punten, waaronder vijf driepun ters) en Hardaway (17 punten) waren prima op dreef. Orlando had een schotpercentage van 57 procent en maakte dertien drie punters uit 27 pogingen. De cijfers van Indiana Pacers zagen er heel wat minder floris sant uit. Topspeler Reggie Mil ler, in de zesde wedstrijd uit blinker met 36 punten, bleef op het magere totaal van 12 steken. Hij miste liefst veertien keer. Indiana maakte slechts vier drie punters uit achttien pogingen. „Maar ook als we maximaal hadden gespeeld, hadden we de ze wedstrijd verloren," meende coach Larry Brown. „Het beste team heeft gewonnen. Orlando heeft alle reden om trots te zijn." :lassiek New Orleans jazz) i Bij uw warme bakker |[le houder van het werelduurre- Itord loodste de rose leiderstrui I zondag na 3806 kilometer zon- I da noemenswaardige rafels over |de eindstreep in Milaan, waar de Giovanni Lombardi de Islotrit op zijn naam bracht. Een won Berzin, de win- «aar van vorig jaar, op zijn 25e de voorlaatste etap- ie Muis is de derde Zwit- ,na Hugo Koblet in 1950 en ICarlo Clerici in 1954, die de van Italië op zijn erelijst bijschrijven. Het was de zege voor Rominger a zijn loopbaan. Hij droeg het Rosa vanaf de tweede De eerste leider was de |llaiiaanse sprinter Mario Cipol- ])i,die halverwege de tocht we- een knieblessure de kara- |vaan verliet. van Rominger is liiet of nauwelijks in gevaar ge fietst. Ook in het slotweekeinde ■niet, toen Berzin en Oegroemov een wanhoopspoging deden Ida ijzersterke Zwitser van de [ton te stoten. De vraag is ech- |ter of de man van gewapend beton het hoge niveau kan vast bonden tot aan de start van de Four. Eén ding staat vast: in lijk is de tegenstand aan merkelijk zwaarder. Rominger toet weer het duel aangaan met 1 Indurain, de viervoudige pirwinnaar, wiens vorm met de teek stijgt. wis gebruikelijk wierp de [Zwitser zich zondag niet op als Jaioriet voor de eindzege in de wide van Frankrijk. „Door lijn zege in deze ronde hoef ik ftTour niet zo nodig te winnen. Tlijn motivatie is afgenomen. De r wil graag dat ik me daar 1 presenteer. De vorm van prain baart me geen zorgen, 'lebhem al eens verslagen in tijdrit, in de Tour van 1993." ïoainger won de 78e editie van p tocht door Italië zoals Indu- afgelopen jaren de Tour «France won: hij verdedigde in de tijd die hij in de had gewonnen. De raer één van de wereldrang- Ijstwon alle drie de races tegen "t uurwerk en een etappe met ■fanst bergop. De concurren- spartelde tegen, maar meer fik niet. F Nederlanders speelden een ■fade figurantenrol. Debutant ™dck Jonker was de beste, J® hij is een Australiër met Nederlands paspoort. Erik reukink eindigde op ruim twee ""un Rominger, maar de Ne- f ander rekent desondanks pg op selectie voor de Tour. Als superknecht voor Alex Zülle en Laurent Jalabert, die voor ONCE als kopmannen worden afgevaardigd. UITSLAGEN 21e etappe, Pont-Saint-Martin - Luino: 1. Berzin (Rus) 190 km. in 5.04.59, 2. Chiappucci (Ita) 0.21, 3. Zaina (Ita) 0.25, 4. Tonkov (Rus), 5. Oegroemov (Let), 6. Rominger (Zwi), 7. Rodriguez (Col), 8. Rincon (Col), 9. Cenghialta (Ita) 4.56, 10. Imboden (Zwi), 11. Noë (Ita), 12. Lafis (Zwe) 6.00, 13. Tafi (Ita) 6.08, 14. Guerini (Ita), 15. Casagrande (Ita), 62. Breukink 16.54, 71. Nijboer 21.06, 89. Jonker, 90. Voskamp. 22e etappe, Luino - Milaan: 1. Lom bardi (Ita) 148 km. in 3.32.53, 2. Manzoni (Ita), 3. Martinello (Ita), 4. Pelliconi (Itaj, 5. Citterio (Ita), 6. Fidanza (Ita), 7. Kappes (Dui), 8. Pagnin (Ita), 9. Hamburger (Den), 10. Thibout (Fra), 11. Henry (Fra), 12. Bramati (Ita), 13. Werner (Dui), 14. Vatteroni (Ita), 15. Lafis (Zwi), 26. Voskamp, 86. Nijboer, 90. Breukink, 118. Jonker. Eindklassement: 1. Rominger (Zwi) 94.06.57, 2. Berzin (Rus) 4.13, 3. Oegroemov (Let) 4.55, 4. Chiappucci (Ita) 9.23, 5. Rincon (Col) 10.03, 6. Tonkov (Rus) 11.31, 7. Zaina (Ita) 13.40, 8. Imboden (Zwi) 16.23, 9. Totschnig (Oos) 18.05, 10. Casagran de (Ita) 18.50, 11. Cenghialta (Ita) 21.28, 12. Madouas (Fra) 23.00, 13. Richard (Zwi) 23.21, 14. Poulnikov (Oek) 24.31, 15. Lanfranchi (Ita) 25.33 (Ita), 44. Jonker 1.38.32, 59. Breukink 2.23.27, 99. Voskamp 3.39.58, 103. Nijboer 3.42.30. Tony Rominger viert zijn eerste eindzege in de Giro d'Italia. Stein (anp) - Wielrenner Niels van der Steen heeft eindelijk zijn belo ning gekregen. Eén van de strijdlus- tigste renners uit het amateurpeloton had dit seizoen slechts één overwin ning behaald. Zondag voegde hij de Ronde van Limburg aan zijn erelijst toe. Wellicht één van zijn laatste zeges als amateur. Volgens Agu- ploegleider Egbert Koersen is Cees Priem zeer geïnteresseerd in Van der Steen. Voor de 23-jarige Van der Steen komt de belangstelling van Priem als geroepen. De vijfdejaars amateur is toe aan een nieuwe uitdaging. „Ik rijd al een aantal jaren met dezelfde jongens hetzelfde programma. Het is dan moeilijk om je motivatie vast te houden. De overstap naar de profs zou een hele mooie nieuwe stimulans zijn." Met de overwinning in de zware Ronde van Limburg heeft Van der Steen zijn marktwaarde in ieder geval verhoogd. Eerder dit seizoen schreef hij de Ronde van Normandië op zijn naam. Hij eindig de als vierde in de Teleflex Tour en legde in Olympia's Ronde beslag op de zesde plaats. Hij stond op het erepodium bij de Ronde van Drenthe en Overijssel, maar een nationale overwinning ontbrak nog. De vluchtpogingen in de Ronde van Lim burg volgden elkaar in hoog tempo op. Het steeds kleiner wordende peloton liet de renners echter niet gaan. Pas na 128 kilometer bouwde een kopgroep van tien man, met Van der Steen, Boven, De Koning, Lotz, De Louw en Gutte, een serieuze voorsprong op. Het groepje brak in tweeën, maar kwam na een lekke band van Van der Steen toch weer bij elkaar. Uiteindelijk zeven leiders gingen in de straten van Stein de finale in. Van der Steen, die het niet op een sprint wilde laten aankomen, probeerde voortdurend bij het zevental weg te rijden. Bij zijn tweede poging lieten de achtervolgers hem gaan. Hij won voor De Louw en De Koning. Uitslag: 1. Van der Steen (Hoogland) 203 km. in 5.05.59, 2. De Louw (Oss) 0.27, 3. Koning (Zwartewaal), 4. Boven (Woldendorp), 5. Van Dijk (Boekei), 6. Lotz (Valkenburg), 7. Pronk (Warmehaaren) 0.34, 8. Dubbeldam (Sluiskil) i.29, 9. Hoedemakers (Eerde) 1.32, 10. Pijpers (Oosterhout) 1.45, 11. Gutte (Oss) 1.51, 12. Engels (Liessel) 2.00, 13. Compas (Warmen- huizen) 4.05, 14. Vierhouten (Purmerend), 15. Nederlof (Oostvoorne) 4.10. Chambery (anp/afp) - Mi guel Indurain is geen veel vraat. De Spanjaard gunt anderen ook wel eens wat, zeker als het om ploegmak- kers gaat. Zaterdag tijdens de Classique des Alpes ver dedigde de viervoudige Tourwinnaar met succes een vlucht bij Banesto van zijn teamgenoten Ramon Gonza- lez-Arrieta en Gerard Rué. De eerste zegevierde in Cham bery na een Alpentocht vanuit Aix-les-Bains over 187,5 kilo meter. De Spanjaard passeerde een fractie eerder de eindstreep dan de Fransman. Indurain fi nishte op iets meer dan een minuut op de zesde plaats. Beste Nederlander was Wim van de Meulenhof op de veer tiende plaats. Hij arriveerde op 4.24 minuten in een grote groep, waarvan Maarten den Bakker ook deel uitmaakte. De renner uit de TVM-ploeg werd als achttiende geklasseerd. Gerard Rué brak op 35 kilome ter van de aankomst de koers open. Tijdens de beklimming van de Col de Cucheron (le categorie) opende de Fransman de aanval. Ploegmakker Gonza lez sloot als eerste aan, gevolgd door Virenque, Indurain en we reldkampioen op de weg Luc Leblanc. Tijdens de laatste klim naar de top van de Col du Granier gin gen Rué en Gonzalez weer aan de haal. Indurain blokkeerde de doorgang voor onder anderen Virenque en Peter Meinert uit de TVM-ploeg. Leblanc moest zware tol betalen voor zijn in spanningen op de Cucheron. De houder van de regenboogtrui arriveerde uiteindelijk op ruim dertien minuten van Gonzalez, die in Chambery pas zijn twee de zege als beroepsrenner sinds 1990 boekte. Uitslag: 1. Ramon Gonzalez (Spa) 187,5 km. in 4.57.37, 2. Rué (Fra), 3. Virenque (Fra) 1.04, 4. Meinert (Den), 5. Lebreton (Fra), 6. Indurain (Spa) 1.06, 7. Dotti (Ita) 2.19, 8. Arroyo (Mex) 2.20, 9. Millar (Sch) 2.50, 10. Con- treras (Col), 11. Mejia (Col), 12. Perona (Ita) 4.24, 13. Peron (Ita), 14. Van de Meulenhof (Ned), 15. Pillon (Fra), 16. Gianetti (Zwi), 17. Audhem (Dui), 18. Den Bak ker (Ned), 19. Brochard (Fra), 20. Bourguignon (Fra). Rozemarijnstraat 8 - ZaarnslaÜ Tel. 01153-1272 «sterdam (anp) - Het Ne il11^6 roeien moet deze Papiade de medaillefa- F van het NOC*NSF fatellen. De verwachting F ®t straks, bij de wereld- P'Pioenschappen in Tam- P fan, over een dik jaar, bij ^olympische Spelen in At- I a, het eremetaal achter £jr vaR de lopende band prollen. fc k3a] a'temaal nog te bezien. 'Ssd ament is nochtans ge ilst vi k°uwstenen ziJn van Ll ®asse, de aannemers van X. j teit. Alleen, de mortel is r- ^deugdelijk, de specie die voorkomen dat de fabriek \jen kaartenhuis blijkt te j i et andere woorden: de «u ancTe meitop is nog geen e eenheid, nog lang niet. irlvv^^terweekeinde, bij de F fce wedstrijden van de e Utamse ^oe' Bond, voeren Bet j en in dezelfde richting Wr,baan> een aantal e iant ec'lter verschillen- en °P- Er was kritiek, Pls en zelfs ruzie. De wereldkampioenschappen zijn nog drie maanden weg, de Olympische Spelen zelfs nog veertien maanden. Lange perio den. Of korte? Wat is wijsheid? Over het bereiken van het ge meenschappelijke doel zijn de meningen her en der nog ver deeld. „Nederland is een vrij land," zei Kris Korzeniowski, de coach van de vrouwen en de lichte roeiers, „iedereen is dus vrij te doen wat hij of zij wil. Maar bij het toproeien schiet dat niet op." Korzeniowki deelde mee het niet begrepen te hebben op Muriël van Schilfgaarde en Femke Boe len. Zij veroverden vorig jaar aan zijn hand de wereldtitel in de vier-zonder-stuurvrouw, gin gen vervolgens hun eigen weg in de twee-zonder, om na tegenval lende uitslagen terug te keren in de nationale selectie. De Ameri kaanse Pool kreeg er twee goede roeisters mee terug, maar zij moeten aanzienlijk sneller zijn dan de anderen, willen zij een kans op een plaats in de vrou wen-acht veroveren. Bij gelijke prestaties in de trainingen gaat Korzeniowski's voorkeur uit naar de vrouwen die .zich het gehele jaar aan zijn regime on derwierpen. Korzeniowski gaf gelijk een sneer in de richting van Laurien Vermulst, die dit seizoen een tijd samen met Anette Bogstra een dubbeltwee vormde. Vermulst, een monument in het Nederland se vrouwenroeien, won de laatste jaren vier zilveren medailles in de lichte skiff bij WK's. Zij hoopt in Atlanta op Olympisch eremetaal in de lichte dubbel twee, een nieuw Olympisch nummer. „Zij komt niet eens sparren op de Bosbaan tegen de zware vrouwen," stelde Korze niowski, „het gaat zo absoluut niet goed." Vermulst bestreed dat. „Ik heb jaren alleen in een bootje geze ten. Als ik een twee vorm, moet ik wennen aan mijn partner, heb ik ook technische aanwijzingen nodig. Als we nog niet zo ver zijn, heeft het geen zin races aan hoge tempi te varen." Bijzonder opvallende deelnemer bij de ARB op de Bosbaan was George van Iwaarden. Drie jaar was hij de boegroeier van de Holland Acht, ging hij bij talloze overwinningen als eerste door de finish, kon hij het gejuich inzet ten. Zondag zat hij in een skiffje. Eenzaam en alleen. Hij was uit de Holland Acht verstoten. Eruit geknikkerd. Zo voelde hij het. Van Iwaarden, bij de Holland Acht vanaf het eerste uur be trokken, wendde zich boos van zijn vrienden af. „Ik ga niet zitten wachten of ik misschien mag invallen, of ze me er weer bijnemen op een goede dag. Dat gebeurt misschien wel nooit, dus kan ik beter gaan scullen en mijn best doen voor de dubbel- vier. Dat is een ploeg in op bouw." Coach' René Mijnders van de boordroeiers sprak de hoop uit Van Iwaarden weer bij zijn se lectie te halen. Of Van Iwaarden zich laat paaien, lijkt onvoor stelbaar gezien zijn uitlatingen jegens Mijnders. „Qua coaching en qua techniek is er geen bete re," zei hij, „dat blijft staan, maar ik zet vraagtekens bij de eerlijke behandeling. Ik ben uit de Acht gemanipuleerd. Soms was een dag of een wedstrijd niet significant, een andere dag weer wel. De benadering was inconsequent. In de wedstrijden, in tweeën en vieren, was ik steeds bij de besten van de Acht- selectie. Ik was zeker niet slech ter dan enkele anderen. Ik ben eruit gevallen op één seatrace in de Acht." Mijnders gaf dat laatste toe. „Bij de seatraces, met de roeiers tel kens op andere posities in de boot, ging de Acht met Niels van der Zwan op boeg, de plaats van Van Iwaarden, plotseling enorm hard. Dat was de beslissing." Met Van der Zwan op boeg en nieuwkomer Michiel Bartman, over wie niemand twijfels had want hij was in alles even gewel dig, in het middenschip voer de Acht zondag op de Bosbaan in de eerste race van het seizoen een indrukwekkende tijdrace: 5.26,77. Ter vergelijking: wereld record Verenigde Staten 5.24,50, Bosbaanrecord Holland Acht 5.23,10. UITSLAGEN OPEN KLASSE VROUWEN Skiff: 1. Venema (Gyas) 7.48,60, 2. Ter Beek (Phocas) 7.54,65, 3. Van Koert (Vidar) 7.54,92. Twee-zonder: 1. Bardelmeijer/Van Ruiten (Orca) 8.19,81, 2. Janssen/ Zelle (Aegir) 8.22,34. Dubbeltwee: 1. Hoen/Devilee (Ne- reus/Njord) 7.11,03, 2. Van Eijck/ Laoh (Skadi) 7.12,74. Vierrzonder: 1. Njord 7.04,94, 2. Tri- ton/Nereus 7.19,50. MANNEN Skiff: 1. Van der Marck (Laga) 6.57,03, 2. Egelmeers (Theta) 7.00,87. Twee-zonder: 1. Schnieders/Visman (Skoll) 6.40,00, 2. Marees/De Bree (Nereus) 6.53,13. Dubbeltwee: 1. Loef s/Middag (Eu- ros/Nereus) 6.27,04, 2. Krol/Egel meers (Gyas/Theta) 6.31,99. Vier-zonder: 1. Laga 6.10,01, 2. Okeanos/Nereus 6.17,15. Vier-met-stuurman: 1. Laga 6.17,70, 2. Njord 6.18,96, 3. Nereus/Okeanos 6.26,49. Dubbelvier: 1. Laga/Euros/Nereus/ Triton (Van der Marck/Loefs/Mid- dag/Van Andel) 5.49,63, 2. Spaarne/ Nereus/Skoll 6.05,34, 3. Willem ni/ Skoll 6.08,42. Acht: 1. Holland Acht (Van der Zwan, Van Steenis, Zwolle, Com- pagner, Bartman, Krijtenburg, Flo rijn, Rienks, st. Duyster) 5.26,77, 2. Euros/Njord/Proteus 5.51,22, 3. Ar- go 5.55,01. LICHTE KLASSE VROUWEN Skiff: 1. Ter Beek (Phocas) 7.47,84, 2. Van Eupen (Okeanos) 7.55,64, 3. Boomstra (Skadi) 7.58,6i. MANNEN Skiff: 1. Trooster (Euros) 7.08,78, 2. Kolkman (Skoll) 7.13,07. Twee-zonder: 1. Weyschede/Bolck (Argo) 6.44,51, 2. Jansen/Schipper (Amstel/Njord) 6.46,87. Dubbeltwee: i. Bots/Trooster (Eu- ros/Nereus) 6.27,15, 2. Breuk/De Gans (Amstel) 6.33,03. Vier-zonder: 1. Argo 6.18,85, 2. Ae- gir/Laga 6.25,11, 3. Proteus/DDS 6.33,52. Handboogschutters succesvol in Genève Genève - De Nederlandse handboogbond kan waarschijnlijk twee vertegenwoordigers afvaardigen naar de Olympische Spe len in Atlanta (1996). Zowel bij de mannen als bij de vrouwen nam Oranje in het weekeinde bij het Grand-Prix-toernooi in Genève een optie op een startbewijs. Henk Vogels uit Erp-Boe- kel eindigde als zevende, Ludmilla Arjannikova uit Amsterdam als vierde. Het evenement in Zwitserland gold als kwalificatie toernooi voor de. Europese deelnemers. Helemaal zeker zijn de twee tickets voor Atlanta nog niet. Pas na het WK in Indonesië (2-6 augustus) wordt de definitieve lijst met Olympische deelnemers opgesteld. De Nederlandse Hand boogbond rekent er echter op, dat beide nominaties door de internationale organisatie worden gehonoreerd. De twee Neder landse toppers hebben in elk geval voldaan aan de norm van het NOC*NSF, die een plaats bij de eerste acht in Genève voor schreef. Arjannikova, in Rusland geboren, moet eerst nog twee andere hindernissen overwinnen om in Atlanta te komen. Eerst dient haar naturalisatieprocedure positief uit te pakken, daarna moet het IOC haar nog ontheffing verlenen. Arjannikova (38) verblijft sinds 1991 in Nederland. Bij de Olympische Spelen in Barcelona (1992) kwam ze nog voor het GOS uit. Mannen, eindstand: 1. Torres (Fra), 2. Hallard (GBr), 3. Petterson (Zwe), 7. Vogels, 16. Reniers, 28. Koonings, 65. Van Sleeuwen. Vrouwen, eindstand: 1. Valeeva (Mol), 2. Toetatsjikova (Rus), 3. Altinkainak (Tur), 4. Arjannikova (Ned), 40. Van Dijck, 50. Tessa Paap, 63. Van Ginneken, 64. Groeneveld, 67. Tineke Paap. Mannen Aalsmeer handbalkampioen Aalsmeer - Aalsmeer is zaterdag na tien jaar weer handbalkam pioen van Nederland bij de mannen geworden. In de eigen sporthal De Bloemert onttroonde het team van trainer Jan Alma titelverdediger Sittardia in het derde duel van de play-offs. In een spannende wedstrijd won de thuisclub met 16-14. Bij de rust was de stand 10-8 in het voordeel van de nieuwe titelhouder. Nieuw boksgevecht Foreman-Schulz Atlanta - De internationale boksfederatie (IBF) heeft besloten een nieuw wereldtitelgeveeht tussen de zwaargewichten George Foreman en Axel Schulz te organiseren. De 46-jarige Foreman won op 22 april in Las Vegas op punten van de Duitser. Die uitslag wekte zelfs bij de Amerikaanse toeschouwers bevreem ding, omdat Schulz de betere bokser was. Tijdens de jaarvergadering in Atlanta kondigde de IBF aan, dat er binnen 120 dagen een nieuw gevecht tussen Foreman en Schulz moet komen. Kan Foreman daaraan niet voldoen, dan verliest hij zijn wereldtitel. Bob Arum, manager van Foreman, acht het waarschijnlijk dat de volgende confrontatie in Duits land zal plaats vinden. Schalken in Scheveningse challenger Parijs - Sjeng Schalken heeft ingeschreven voor de challenger in Scheveningen. De Limburgse tennisser, 85e van de wereld, is eerste geplaatst op het 100.000-dollar-toernooi, dat van 17 tot en met 23 juli op de Mets-banen wordt gehouden. Schalken bindt de strijd aan met onder anderen Joost Winnink en de Zweden Tillstrom, Pernfors en Kulti. Tillstrom versloeg op Roland Garros in de eerste ronde de als vierde geplaatste Ivanisevic. Pernfors stond in 1986 in de finale op Roland Garros. Hij ontving een wild card. Kulti was kwartfinalist in 1992 op Roland Garros. Dambond (KNDB) wil geen beperkingen Rheden - Twee voorstellen om het aantal buitenlanders in de damcompetitie te beperken, zijn in het weekeinde tijdens de algemene vergadering van de dambond afgewezen. De voorstanders willen voorkomen, dat 'rijke' en gesponsorde clubs zich tijdens de competitie kunnen versterken met toevallig aanwezige sterke spelers. Dit jaar leverde een dergelijke ma noeuvre debutant De Lier de landstitel op. Het KNDB-bestuur noemde de voorstellen discriminerend. Frank Heidoorn tweede bij 'Ironman' Lanzarote - Sinds januari had Frank Heidoorn geen triathlon meer gedaan, maar zijn rentree was indrukwekkend. De zege van de 'Ironman' op het Canarische eiland Lanzarote moest hij zondag laten aan de Duitser Hellriegel, maar met de tweede plaats was hij dik tevreden. Zijn achillespeesblessure lijkt helemaal te zijn genezen. Na het zwemonderdeel in de Atlantische Oceaan lag de Neder landse titelverdediger nog aan de leiding, samen met de Denen Andersen en Sandvang. Maar bij het fietsen werd het trio bijgehaald door Hellriegel, die bekend staat als één van de beste fietsers onder de tri-atleten. Lange tijd bleef de achterstand van Heidoorn, die zijn Deense tegenstanders had afgeschud, steken op een minuut. Bij de marathon vergrootte de Duitser zijn voorsprong tot vijf minuten. Uiteindelijk finishte hij in 8.35.37. Heidoorn eindigde op 8.42.37. Lanzarote, Ironman Mannen: 1. Hellrigel (Dui) 8.35,37, 2. Heldoorn (Ned) 8.42.37, 3. Andersen (Den) 8.49.17, 4. Fenger (Den) 8.57.16, 5. Sandvang (Den) 9.00.57, 8. Van Trigt 9.11.33, 12. Van der Ven 9.17.32, 16. Vermeulen 9.30.45, 36. Van Beek 9.53,42, 46. Van Leeuwen 10.01.48, 47. Pellekooren 10.01.59. Vrouwen: 1. Newby-Fraser (Zim) 9.24.39, 2. Wiltenburg (Ned) 9.55.52, 3. Schumacher (Dui) 10.06.12, 4. Vlot (Ned) 10.22.48, 5. Cound (ZAf) 10.38.36. Middelkerke, Olympische afstand Mannen: 1. Smith (GBr) 1.51.17, 2. Looze (Ned) 1.51.48,-3. Van Lierde (Bel) 1.52.25, 4. Volckaert (Bel) 1.53.48, 5. Huntjes (Ned) 1.53.57, 8. Venderbosch 1.56.40, 12. Vermaat 1.56.40. Vrouwen: 1. Deruysscher (Bel) 2.07.31, 2. Suys (Bel) 2.08.29, 3. Geveart (Bel) 2.09.49, 5. Van de Kieboom 2.16:33. Den Haag, Dutch Double Mannen: 1. Claes (Bel) 21.02.58, 2. Petersen (Den) 22.35.09, 3. Middelveldt (Ned) 23.46.10, 4. Schaake (Dui) 24.10.00, 5. Feijen (Ned) 25.08.13. Vrouwen: 1. Benohr (Dui) 24.01.54. Tienkainptitel Remco van Veldhuizen Apeldoorn - De nationale titelstrijd tienkamp was in het pinksterweekeinde in Apeldoorn een clubwedstrijd. Op de eigen baan in het Orderbos veroverden Remco van Veldhuizen, Jack Rosendaal en Ferry Zijl goud, zilver en brons in de allround- strijd. Het drietal is niet alleen lid van dezelfde vereniging AV'34, maar wordt ook door dezelfde trainer, Ton Eykenboom, begeleid. Marjolein van Elk veroverde de titel op de zevenkamp. De 25-jarige studente geografie uit Castricum behaalde een totaal van 5766 punten. Zij had bijna 300 punten voorsprong op Mariëtte van Aken. Titelhoudster Sharon Jaklofsky was wel in Apeldoorn, maar nam door een blessure aan de rechterknie niet deel. Mannen, tienkamp: 1 Van Veldhuizen (AV'34) 7788 punten (11,14-7,16-14,62-1,95-49,10-14,64-41,46-4,30-52,16-4.19,66), 2. Rosendaal (AV'34) 7628 (11,49-6,87-12,57-2,04-51,36-14,92-42,14-4,60-61,32-4.30,52), 3. Zijl (AV'34) 7534 (11,35-7,00-13,75-1,89-50,68-15,28-42,70-4,40-61,60-4.36,16), 4. Ott (Lycur- gus) 7283 (11,30-6,84-12,21-1,83-49,49-15,30-36,62-4,60-54,62-4.29,95), 5. Van den Berg (Startbaan) 7275 (11,30-6,97-11,71-2,01-50,62-14,59-38,54-4,30-49,10-4.36,50). Vrouwen, zevenkamp: 1. Van Elk (Lycurgus) 5766 punten (14,55-1,66-14,25-25,51-5,65-48,88-2.19,93), 2. Van Aken (AAC) 5489 (14,04-1,72-11,32-25,12-5,54-36,58-2.19,48), 3, Olsthoorn (DEM) 5322 (14,86-1,60-12,50-24,71-5,92-36,74-2.30,39), 4. Van Gorp (PSV) 5273 (15,56-1,78-11,18-26,43-5,53-37,52-2.17,67), 5. Tigchelaar (AV NOP) 4982 (15,18-1,69-11,38-26,49-5,07-32,94-2.19,02). A-status Zandvoort bijna feit Zandvoort - De A-status krijgen is voor het circuitpark Zandvoort nog een kwestie van dagen. De directie verwacht binnen tien dagen, op 15 juni, groen licht te krijgen van staatssecretaris Erica Terpstra van sport. Donderdag beantwoordt de bewindsvrouw voor het laatst vragen van de vaste kamercommissie. Volgens Dirk Buwalda, perschef van het circuitpark, heeft Terpstra toegezegd dat de A-status definitief wordt verleend. Vanaf dat moment kan de directie van de racebaan geldschieters benaderen voor de renovatie van de omloop in de Noordholland se duinen. Diverse ministeries stellen een bedrag van drie miljoen gulden beschikbaar. In totaal zijn de kosten van de verbouwing begroot op ongeveer twintig miljoen gulden.

de Stem | 1995 | | pagina 21