Zware ballen plaag voor Eltingh
Nerkt
gassi op zijn wenken bediend
ELDE
ESTIVAL
Clerc uitgeschakeld
in WK-damstrijd
Boris Becker neemt woedend afscheid
UITSLAGEN STANDEN
- titelverdediger Bruguera verspeelt sympathie op Roland Garros
Bizar record voor Novotna
SPORT
B4
L die zware ballen viel niet
eien," bromde hij teleurge-
Xk kon geen druk achter
In slagen zetten. Mijn volleys
loten niet door op de natte
:hoonmaakpersoneel
roduktiekrachten
tzendbureü
dministratief
edewerker m/v
ysteem-analist m/v
led rijf s-
'erpleegkundige m/v
Zelfstandig
verkende kok
.aadschopmachinist
SPORTNIEUWS KORT
ATLETIEK
AMERICAN FOOTBALL
AUTOSPORT
BOKSEN
BOWLING
KANO
PAARDESPORT
RUGBY
SCHERMEN
SKEELEREN
TAFELTENNIS
SCH00NSPRINGEN 1
VOETBAL
VOLLEYBAL
ZEILEN
ni 1995
)ESTEM
DINSDAG 6 JUNI 1995
ï(tonze verslaggever
L-Chagrijnig nam Jacco
zaterdag afscheid
rhet enkelspel op Roland
,rros Zijn nederlaag in de
m ronde tegen Magnus
son in 2 uur en 54 minu-
r4.6 7-5 6-7 3-6, stemde
L buitengewoon' pissig.
baan, waardoor Larsson veel
meer tijd kreeg voor zijn pas-
seerslagen." Eltingh voelde zich
het slachtoffer van het weer. En
van de inconsequente organisa
tie.
„In het begin van de tweede set
begon het te motregenen. Die
hield niet meer op. Na onze
wedstrijd ging het zeil over de
baan. Er werd niet meer ge
speeld. Dat was krom, inconse
quent. De scheidsrechter had het
duel moeten staken. De baan
werd doornat, de ballen zwaar
der dan voetballen. De kalklij-
nen werden glibberig en gevaar
lijk voor service-volleyspelers
als ik."
Last van hooikoorts had de ge
boren Heerdenaar niet, wel van
de zware ballen. „Die ballen
werden bruin van de regen. En
steeds zwaarder. Voor Larsson
werd het steeds gemakkelijker."
Voor de Zweed, tiende geplaatst,
vormde de miezerige regen een
geschenk. „De baan werd trager,
daar had ik geen bezwaar te
gen," gaf hij droog toe. „Een
aanvaller als Jacco was zeker in
het nadeel. Maar ik vond niet
dat de umpire de wedstrijd had
moeten onderbreken. Er vielen
druppeltjes, de baan bleef be
speelbaar."
Eltingh, die achttien aces sloeg,
zocht in de regen geen excuus
voor zijn nederlaag. „Larsson
had een goede opslag en uitste
kende forehand. Toch was ik in
staat na de eerste set de partij te
draaien. Ik raakte beter in mijn
ritme." Na de gelijkmaker (7-5)
werd de derde set van cruciaal
belang. „Die set verknalde ik,"
gaf hij eerlijk toe. „Ik faalde op
handenvol kansen." In de tie
break werden twee backhand
volleys fataal. „Die ballen had ik
absoluut niet mogen missen."
Op tweede pinksterdag bereikte
Eltingh met Paul Haarhuis de
laatste acht in het dubbelspel.
De twee versloegen Jan Sieme-
rink en Mark Knowles van de
Bahama's in drie sets, 4-6 6-3
6-2. Voor Haarhuis/Eltingh,
tweede geplaatst, ligt de weg
open naar de titel. De rest van de
top vier werd eerder al uitge
schakeld. De volgende tegen
standers van de Nederlanders
zijn Kafelnikov en Olhovskiy.
Ierneuzen op 9-10-11 juniI
4531 CX TERNEUZEN
VANAF 10.00 UUR
j zijn op zoek naar
ia(a)ker(ster)s in geheel
.h-Vlaanderen. Kom langs wij zorgen
w baan. Tel.: 01150-95538 info Sheilaj
>st.
ij zijn op zoek naar mensen voor heell
:h-Vlaanderen. Kom bij ons langs en
direct in, dan kun je morgen aan de j
"pnce,
üsestraat 1, 4537 AA Terneuzen,
Telefoon 01150-95538
;b je het MEAO-diploma
idministratieve richting op zak en kun
aan de slag, dan hebben wij een baa
igere tijd voor je. Wij roepen vooral
erlaters op te reageren. Bel voor meel]
t Diana de Koning.
Wij hebben per 1 juni werk voor een I
•analist voor onbepaalde tijd. Enige-]^
raring op dit gebied is gewenst,
ng: HTS-informatica. Werkzaamhedej
ren van PC's, netwerken, faxmachines
geven voor MS-Word (onder
vs) en DOS. Leeftijd vanaf 18 jaar en J
:htig in Zeeuwsch-Vlaanderen. R
Diana de Koning.
/ij zijn op zoek naar een
iverpleegkundige met relevante
g in bedrijfsbezoeken en -keuringen- j
neer weten Vraag naar Diana de
/ij zoeken een zelfstandig werkende
or een restaurant in Terneuzen. Wij
een persoon die een culinaire bijdrage
■eren. Werktijden 30 tot 40 uur in de
jWeekends mogen geen probleem
ren). Interesse Vraag naar Mare
d.
Vij zoeken met spoed een ervaren
list met ervaring in de wegenbouw.
;se Vraag naar Mare Belfroid.
|an onze verslaggever
oei frissen
iarj]s - Als na ruim een week Roland Garros één
Conclusie kan worden getrokken, is het dat André Agassi
Laai op zijn wenken wordt bediend. De huizenhoge
favoriet, na zijn zeges in de laatste twee Grand Slams
TjS Open en Australian Open), ziet de ene na de andere
[tote concurrent uit het toernooi vliegen.
Hingis (Zwi) 4-6 6-2 6-2, Date (Jap/9) -
Nowak (Pol) 6-1 6-3, Majoli (Kro/12) -
Wang (Tai) 7-5 6-2, Smashnova (Isr) -
Frazier (VSt/14) 6-1 6-2, Sugiyama
(Jap) - Watanabe (VSt) 6-3 6-2; vierde
ronde: Sanchez-Vicario - Smashnova
6-4 6-0, Graf (Dui/2) - Huber (Dui/11)
6-4 7-5, Majoli - Pierce 6-2 6-3, Marti
nez (Spa/4) - Serra-Zanetti (Ita) 6-0
6-1, Sabatini (Arg/8) - Nagatsuka (Jap)
6-3 6-0, Date - Davenport 6-4 6-3,
Rubin - Sugiyama 6-2 1-6 6-2, Ruano
Pascual (Spa) - Dragomür (Roe) 2-6 6-0
6-3.
Vrouwendubbelspel: tweede ronde: Gi-
gi Femandez/Zvereva (VSt/WRu/2) -
Driehuis/Pleming (Ned/Aus) 6-1 6-0,
Sabatini/Schultz (Arg/Ned/8) - Likho-
vtseva/Singer (Rus/Dui) 7-6 6-2, Go-
larsa/Vis (Ita/Ned/13) - Dahlman/
Kschwendt (Dui) 6-1 7-5, Bemard/De-
lisle (Can) - Bobkova/Koutstaal (Tsj/
Ned) 6-3 6-4; derde ronde: Halard/
Tauziat (Fra/9) - Sabatini/Schultz 2-6
6-2 6-2, Reinach/Spirlea (ZAf/Roe/11)
- Bollegraf/Stubbs (Ned/Aus/7) 7-6 4-6
6-1, Fendick/Mary Joe Fernandez
(VSt/5) - Boogert/Muns-Jagerman
(Ned) 6-4 7-6.
Mannenenkelspel: derde ronde: Lars
son (Zwe/10) - Eltingh (Ned) 6-4 5-7
7-6 6-3, Voinea (Roe) - Becker (Dui/3)
6-3 6-4 3-6 7-5, Chang (VSt/6) - Car-
bonell (Spa) 6-1 6-2 7-5, Bruguera
(Spa/7) - Steven (NZe) 6-3 6-2 6-4,
Tsjesnokov (Rus) - Martin (VSt/14) 6-2
6-2 6-4, Stich (Dui/12) - Boetsch (Fra)
6-2 6-4 5-7 3-6 6-3, Furlan (Ita) -
Meligeni (Bra) 6-3 7-6 7-5, Draper
(Aus) - Reneberg (VSt) 6-2 6-2 3-6 6-4;
vierde ronde: Agassi (VSt/1) - El Ay-
naoui (Mar) 6-4 6-2 6-2, Muster
(Oos/5) - Medvedev (Oek) 6-3 6-3 6-0,
Chang - Stich 1-6 6-0 6-2 6-3, Bru
guera - Larsson 6-1 2-6 7-5 7-6, Kafel
nikov (Rus/9) - Corretja (Spa) 6-3 6-2
6-2, Alberto Costa (Spa) - Courier
(VSt/13) 6-4 1-6 7-6 6-4, Furlan -
Draper 7-5 6-1 7-6, Voinea - Tsjesno
kov 7-6 6-3 6-4.
Mannendubbelspel: derde ronde: El-
tingh/Haarhuis (Ned/2) - Knowles/Sie-
merink (Bah/Ned/15) 4-6 6-3 6-2.
Gemengddubbelspel: tweede ronde:
Schultz/Jensen (Ned/VSt) - Sukova/
Nijssen (Tsj/Ned) 6-4 6-2, Grossman/.
Knowles (VSt/Bah) - Boogert/Oosting
(Ned/16) 6-2 6-7 6-4, Hetherington/De
Jager (Can/Zaf) - Bollegraf/Fitzgerald
(Ned/Aus) 7-6 7-5, Medvedeva/Haar-
huis (Oek/Ned/6) - Oremans/Davids
(Ned) 6-3 6-2, Hetherington/De Jager
(Can/ZAf) - Bollegraf/Fitzgerald (Ned/
Aus/7) 7-6 7-5; derde ronde: Medvede-
va/Haarhuis - Wood/Pimek (GBr/Bel)
1-6 6-2 6-0.
Meisjesenkelspel: eerste ronde: Bara-
bansjikova (WRu) - Basting (Ned) 6-2
1-6 7-5, Reuter (Ned) - Nagyova (Slo)
6-2 6-1; tweede ronde: Reuter - Bit-
tinghofer (Dui) 6-3 6-4.
Jongensenkelspel: eerste ronde: Sluiter
(Ned) - Andersson (Zwe) 7-6 7-5, Wes-
sels (Ned) - Delinbeuf (Fra) 6-2 6-2,
Cuaz (Fra) - Hommel (Ned) 6-2 3-6
6-3; tweede ronde: Wessels - Stauder
(Dui) 6-2 6-3, Catar (Slo) - Sluiter .6^2
6-4.
i rolden in het pink-
[krweekêinde. Nadat eerder Bo-
Jim Courier en Todd
[artin, de nummers drie, der-
i en veertien van de plaat-
het veld hadden moe-
iruimen, gingen gisteren meer
Mutaties verloren,
j van de slachtoffers in de
jhtste finales was het twaalfde
(dshoofd, Michael Stich. Voor
i van filmster Jean-Paul
do kreeg de radeloze
User van Michael Chang alle
;en van het 'court central' te
6-1,0-6,2-6, 3-6. Eerder op
|e dag had Magnus Larsson het
kijken tegen Sergi Bruguera
(-6,6-2,5-7,6-7).
de onderste helft van het
eelschema bij de mannen zijn,
e laatste acht kanshebbers
p de hoofdprijs van ruim een
liljoen gulden, slechts twee spe-
jere terug te vinden die daar
leiden verwacht: Sergi Bru-
litra en Michael Chang. In de
partfinales nemen ze het op
[gen twee outsiders, respectie-
ISijk de Italiaan Renzo Furlan
e Roemeen Adrian Voinea.
andere ontmoetingen zijn
[ndré Agassi-Yevgeny Kafel-
v en Alberto Costa-Thomas
lister,
«het vrouwentoernooi staat de
pdeling van de kwartfinales
pans vast: Sanchez Vicario-
Majoli-Date, Ruando
iscual-Martinez en Sabatini-
Iraf, Voornaamste afwezige is
tary Pierce. Ze had de pech dat
je vlak voor Roland Garros ziek
jerd. Vijf dagen slikte ze anti-
|i(ta om tijdig fit te zijn. Voor
e plotseling opspelende lies-
■fflre was echter geen snelle
Vang mogelijk en derhalve
We Kroatische verrassing Iva
lijoli haar genadeloos slachtof-
(2-6,3-6).
P>|;.Open Franse kampioenschap
en miljoen gulden.
fouwenenkelspel: derde ronde:
jGchez-Vicario (Spa/1) - Reinstadler
6-3 6-1, Pierce (Fra/3) - Labat
J 6-2 6-2, Rubin (VSt) - Novotna
K/a)7-6 4-6 8-6, Davenport (VSt/7) -
Leegloop bij ploeg Bombini
Milaan - Ploegleider Emmanuele Bombini van de Italiaanse
Gewiss-ploeg ziet aan het einde van dit seizoen minstens drie
renners vertrekken.
Pjotr Oegroemov, Giorgio Furlan en Bruno Cenghialta hebben
zondagmiddag direct na de laatste etappe van de Giro in Milaan
aangekondigd dat zij volgend jaar niet meer voor de ploeg
willen rijden.
Franco Ballerini staat hoog op de verlanglijst bij Gewiss.
Ballerini ligt met kopman Tony Rominger overhoop en heeft
besloten op te stappen. Ook Polti heeft concrete belangstelling
voor Ballerini getoond. Hij won dit seizoen de Omloop Het Volk
en Parijs-Roubaix.
Ook Gianni Bugno wil volgend seizoen naar een andere ploeg.
Hij kan het moeilijk vinden met ploegleider Giancarlo Ferretti.
Maurizio Fondriest heeft bij ploegleider Algeri van Lampre
geëist dat de renners volgend jaar op fietsen met zijn naam
rijden. Lampre heeft echter nog een contract met de fietsencon-
structeur Colnago.
Claudio Chiappucci heeft een aanbod van Amore Vita op zak.
Polti, Lampre en Telekom naar Tour
Milaan - De Italiaanse wielerploegen Lampre (Fondriest) en
Polti (Giannetti) en het Duitse Telekom (Ludwig) hebben in het
slotweekeinde van de Ronde van Italië de bevestiging gekregen
dat ook zij aan de Tour kunnen deelnemen.
De wedstrijd begint op 1 juli met de proloog in Saint Brieuc.
Eerder had de Tour-directie al vijftien ploegen aangewezen,
waaronder de Novell-ploeg van Jan Raas als enige Nederlandse
deelnemer.
Voor de nog resterende twee plaatsen komen TVM (Nijdam),
Kelme (Cubino), Refin (Imboden), ZG Mobili (Rodriguez) en AKI
(Konychev) in aanmerking.
Vlieland (anp) - Rob Clerc is in het pinksterweekeinde
uitgeschakeld voor de tweede ronde van de kandidatenmat
ches om de wereldtitel dammen. De Nederlandse oud-wereld
kampioenen Ton Sijbrands en Harm Wiersma moeten zich
vandaag in sudden-death-partijen zien te plaatsen, nadat het
Witrussische duo Gantwarg/Baljakin ook in de barrages de
score in evenwicht hield. De Rus Schwarzman en de Senega-
lees Ba plaatsten zich na zes partijen voor de halve finale.
Sergi Bruguera discussieert met een lijnrechter. De Spanjaard maakte zich impopulair bij het publiek met zijn optreden. foto epa
Dat Rob Clerc van de veel zwak
ker geachte Ba verloor was een
verrassing. In de twee laatste
partijen had de veelvoudig na
tionale kampioen wel wat voor
deel, maar het was niet voldoen
de om de in de derde ronde
opgelopen achterstand tegen de
Senegalees goed te maken. De
Rus Schwarzman had de halve
fiale al in de vijfde ronde be
reikt.
UITSLAGEN
Vijfde ronde: Gantwarg (WRu) -
Sijbrands (Ned) 1-1, Wiersma (Ned)
- Baljakin (WRu) 1-1, Ba (Sen) -
Clerc (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus)
- Macodou N'Diaye (Sen) 2-0.
Zesde ronde: Sijbrands - Gantwarg
1-1 (eindstand 6-6), Baljakin - Wier
sma 1-1 (6-6), Clerc - Ba 1-1 (5-7),
N'Diaye - Schwarzman 0-2 (3-9). Ba
en Schwarzman geplaatst voor hal
ve finale.
Barrages: Wiersma - Baljakin 3-3,
Gantwarg - Sijbrands 3-3. Vandaag
volgen zogenoemde 'rapid-partijen'.
Door Roel Frissen
Parijs - De oorlog die Boris
Becker al jaren met het gra
vel voert, duurt onvermin
derd voort.
Alleen staat de Duitse nummer
drie van de wereld nog steeds
aan de verliezende kant. Ook op
Roland Garros, het toernooi
waar hij dit jaar op jacht ging
naar de enige hem ontbrekende
Grand-Slam-titel, kwam hij niet
uit de voeten op de hem niet
welgezinde ondergrond. Het ca-
tenaccio-tennis van Adrian Voi
nea was afdoende om de als
derde geplaatste Becker met 3-6,
4-6, 7-5, 3-6 van zijn voetstuk te
halen.
De roemloze aftocht betekende
een enorme domper voor Becker,
die niet alleen tegen de Roemeen
Voinea, maar ook tegen de arbi
trage en zichzelf vocht. De te
leurstelling droop na afloop van
zijn gezicht. Woedend sprak de
drievoudige Wimbledon-kam-
pioen over het onrecht dat hem
was aangedaan. Tegen zijn wil
begon hij zaterdagavond aan de
partij, die na de eerste twee sets
op zijn initiatief wegens inval
lende duisternis werd afgebro
ken. Tot dat moment had het
onophoudelijk geregend.
„Het eerste deel van de wed
strijd had nooit gespeeld mogen
worden," brieste Becker. „Vier
uur moest ik wachten, voordat ik
de baan op mocht. Juist toen ik
terug naar mijn hotel wilde
gaan, werd me verteld dat het
buiten droog was. De omstan
digheden waren echter ver
schrikkelijk, onwaardig voor
zo'n belangrijk toernooi. De
baan was kletsnat. Binnen vijf
minuten waren de gele tennis
ballen bruin gekleurd. Ik kon het
niet geloven. Herhaaldelijk heb
ik de referee gevraagd wat het
voor zin had om in de regen te
spelen. Maar hij luisterde niet
naar me."
Sinds zijn verlies in de Wimble-
don-finale van 1991 tegen Mi
chael Stich slaagde Boris Becker
er nooit meer in door te dringen
tot de eindstrijd van een Grand-
Slam-toemooi. Dat het hem op
Roland Garros weer niet gelukte
om zijn status waar te maken,
kon Becker amper bevatten. Ze
ker gelet op de reputatie van zijn
bedwinger, de pas 20-jarige
Adrian Voinea. Een volstrekte
anonymus in het circuit. De
nummer 128 van de wereld,
wiens naam niet eens voorkwam
op de oorspronkelijke deelne
merslijst.
Na zijn overwinning op Becker
deed het Voinea pijn te vertellen
hoe teleurgesteld hij was in de
houding van het Duitse feno
meen. „Ik heb Boris altijd be
schouwd als de beste tennisser
van de wereld. Ook als persoon
vond ik hem een voorbeeld.
Maar zijn gedrag op de baan was
ditmaal niet sportief. Hij schold
op me in het Duits, keek me heel
indringend in mijn ogen en pro
beerde me voortdurend te inti
mideren. Zo kende ik hem niet." 1
Van onze verslaggever
Parijs - Jana Novotna heeft een reputatie in het tennis. Ze is
de grootste 'choker' in het circuit; een speelster die blokkeert
uit angst om te winnen.
Op Roland Garros raakte de als
vijfde geplaatste Tsjechische te
gen de Amerikaanse Rubin, 53e
van de wereld, compleet ver
lamd. Ze had in de derde set met
5-0 en 40-0 de grootst mogelijke
voorsprong en was nog één klap
verwijderd van een plaats in de
kwartfinales. Negen matchpun-
ten kreeg ze, maar na ruim twee
uur ging de 19-jarige Rubin,
dochter van een rechter uit
Louisiana, naar de laatste acht,
7-6 4-6 8-6.
Novotna (26) verwierf haar re
putatie op Wimbledon 1993. In
de finale leidde ze tegen Steffi
Graf met 4-1 in de beslissende
derde set en was ze een punt af
van 5-1. Ze maakte geen game
meer, verloor de eindstrijd met
4-6 en legde voor het oog van de
camera's het hoofd huilend op de
schouder van de Hertogin van
Kent.
In 1991 verspeelde ze in de
kwartfinales op Roland Garros
tegen Gaby Sabatini in de twee- i
de set drie matchpunten, verloor
de tiebreak en de derde set daar
op met 0-6.
Tegen Rubin evenaarde ze het
record van de Amerikaan Patty
uit 1958, die in de vijfde set
tegen de Fransman Haillet de
zelfde voorsprong niet in winst
wist om te zetten.
'n"a. Internationale wedstrijden.
'nnen: 200 m: 1. Williams (VSt)
■2 Tynes (Bah) 20,78, 3. Surin
20,80; 1500 m: 1 Morceli (Alg)
(bwp), 2. Malakwen (Ken)
3. Canellas (Spa) 3.38,83;
1 Tergat (Ken) 13.22,12, 2.
°s Castro (Por) 13.23,01, 3.
u I n' 13.24,08; 110 m horden:
liS.® (vst> 13.46. 2. Dees (VSt)
I"'». 3. Amos (VSt) 13,64; 3000 m
Birir (Ken) 8.14,59, 2. Kos-
™i) 8 17,55, 3 Barngetuny (Ken)
m\ ver: 1 Pedroso (Cub) 8,49 m
Mladenov (Bul) 8,33; ko-
angeren: 1. Astapkovitsi (WRu)
-81,2. Geesek (Hon) 77,56.
:ill",en:i m: 1. Rogatsjova (Rus)
2. Sacramento (Por) 2.00,91,
°™»a(WRu) 2.01,49; 5000 m: 1.
(Wh) 15.40,03, 2. Ouaziz (Mar)
4R7i o V». uua"'1
r'1:3 Misaros (Roe) 15.49,25;
J"borden; 1. Hemmings (Jam)
l ij: Nazarova (Rus) 55,81; hoog:
(Gn)Vo?3l?us> 1,93 m, 2. Bakoyanni
iu'\ nkstapsprong: 1. Lasovs-
uX15,05 m (m)' 2- Paredes
3 Montalvo (Cub) 14,18;
2 Pa??»: L Fedoes]ina (Oek) 19,42
lil S] (Oek) 19,30.
°r (Dui). Westathletic Cup en
1:100 m: 1. Diriwachter (Zwi)
fnm'^SZeckl (O"1) 1°-69. 3' Van
ri (w jP 10'77 (serie 1°'66). 4-
dhnïï 10-87 (10-82). 6. Snoek
I10:»9 (10,84), 400 m: A-serie: 1.
:(ft. Janke (Dui) 47,13, 3.
W 48,03; B-serie: 1. Daut-
sg (Dui) 47,43, 2. Van de Veen
dl 1 jo o' 800 m: A-loop: i. Kiemel
IföM»2* Caulfeld (Ier) 1.49,40,
m 1 72 Por) 1 49-54, 9. Delleman
l«,71 f 'i; B"looP: 1 R°êSe (Bel)
I?" Dlik (Ned) 1-51,48,
IKV-ömelas (Por) 13.50,17, 2.
5,74 j 13.52,11, 3. Lopes (Por)
.00 27' o7' ,V™ de Velden (Ned)
B,Hilk.A,Hofstee (Ned) 14.00,66,
(UthH„ed) 14.08,97; 110 horden:
ItljS (Ned) 13,93, 2. Bickei (Dui)
I IViikp» ™de»! 1- Silva (Por) 50,35,
pfflUNed) 59'12: ver:
Micha^
Fdmann (Dui) 7,51,
fed)71 d or? (Ned) 7,31, 6. Looije
2 VemrlfVi' Hertel (Dui> 18,06
M) lB»o.ed) 17'U' 5 Vai> der Bilt
speer: 1 Van Lieshout
5'Hold (Dui> 75-44- 7-
fouweni'-
ecker m, 1- Jardim (Por),
'°r> 3. Castanheira
ler'it'i- ~r*andsen in series:
i r?mit 12-14, Asante
m P°gaards (Ned) 53,64,
>*l)53qQ iaL^8'93, 3. Maenhout
m- i I0" Jaalman (Ned) 57,05;
(Dui) 4.16,75, 2.
l^rampd m I'13; 100 m horden:
'14)15 ?<P°r) 13,58, 6. Mulder
1411356- 4(inp: 1 Langenhuizen
"(BellticS „m borden: 1. Mer-
8i«ela rwïï'i t00D <Zwi) 58-34-
(Ned) 63,88: 4 x 100 m: 1.
Duitsland 44,24, 5. Nederland 46,94,
WK-ploeg in eigen serie (Asante, Bo-
gaards, Kramer, Smit): 44,91 hoog: 1.)
Jonekheere (Bel) 1,90 m, 2. GoUner
(Oos) 1,84, 5. Van Beurden (Ned) 1,78;
ver: 1. Hort (Dui) 6,10 m, 2. Vinarova
(Tsj) 5,97, 3. Schulte (Dui) 5,90, 4. Van
Varsseveld (Ned) 5,86; discus: 1. De
Bruin (Ned) 57,54 m, 2. McKemen
(NIe) 55,50, 3. Machado (Por) 55,44.
Rehlingen (Dui).
Mannen, 100 m: 1. Fredericks (Nam)
10,07, 2. Effiong (Nig) 10,19; 400 m: 1.
Ismail (Qat) 45,65.
Vrouwen, 100 m: 1. Opara (Nig) 11,55;
hoog: 1. Henkei (Dui) 1,94 m, 2. Javad
(Slw) 1,90.
Knoxville. NCAA-kampioenschap-
pen.
Mannen: 100 m: 1. Harden (VSt)
10,05, 2. Powell (Jam) 10,07; 200 m: 1.
Boldon (Tri) 20,24, 2. Noon (VSt)
20,97; 400 m: 1. Haughton (Jam)
44,62, 2. Ramsey (VSt) 44,74; 110 m
horden: 1. Ross (VSt) 13,32; kogel:
Godina (VSt) 22,00 m (bwp).
Vrouwen, 100 m: 1. Hill (VSt) 11,11, 2.
Fynes (Bah) 11,12, 3. Ferguson (Bah)
11,19; 200 m: 1. Fynes 22,63, 2. Frazer
(Jam) 22,77; 400 m: 1. Green (VSt)
52,01; 100 m horden: 1. Russell (Jam)
12,99; zevenkamp: 1. Guthrie-Gres-
ham (Jam) 6527 punten.
Scheessel (Dui).
Mannen: 110 m horden: 1. Fenner
(Dui) 13,06, 2. Kaiser (Dui) 13,08.
Vrouwen: 110 m horden: 1. Jung (Dui)
13,02.
Caen. Marathon.
Mannen: 1. Moumou (Mar) 2.17.42, 2.
Deleu (Bel) 2.18.15, 3. Staicu (Roe)
2.18.21.
Vrouwen: 1. Enaki (Mol) 2.38.43.
Praag. Marathon.
Mannen: 1. Turbo (Eth) 2.12.44, 2.
Krzysin (Pol) 2.16.53, 3. Klimes (Tsj)
2.16.56.
Vrouwen: 1. Peterkova (Tsj) 2.33.45, 2.
Tkatsj (Oek) 2.39.31, 3. Joedenko
(WRu) 2.39.42.
World League American Football:
Amsterdam Admirals (Ned) - London
Monarchs (Eng) 17-7 (7-0), Frankfurt
Galaxy (Dui) - Scottish Claymores
(Sch) 37-24, Düsseldorf Rhein Fire
(Dui) - Barcelona Dragons (Spa)
21-31.
Zandvoort. Pinksterraces.
Compact Cars: 1. Amee Caron (Rijn-
saterwoude) Rover 20 ronden
31.01,475 (gem. snelheid 97,432 km/
u), 2. Van der Haterd (Geffen) Rover
0,558, 3. Top (Heemstede) Suzuki
4,814.
Stand NK: 1. Caron 59 punten, 2. Van
de Haterd 52, 3. Tappel (Assen) Su
zuki 45.
Formule Renault: 1. Van Es (Arnhem)
20 ronden 22.56,792 (131,732 km/u),
2. Deverikos (Gri) 5,550, 3. Van Eerd
(Veghel) 16.731.
Stand NK: 1. Van Es 44, 2. Deverikos,
30, 3. Van Eerd 26.
Renault Clio Cup, eerste heat: 1. Jan-
sen (Zevenaar) 18 ronden 24.00,399
(113,324 km/u), 2. Molenaar (Soest)
1,975, 3. Verschuur (Nijmegen) 3,154;
tweede heat: 1. De Vos (Enspijk) 18
ronden 24.01,781 (113,215 km/u), 2.
Verschuur 1,216, 3. Molenaar 1,948.
Stand NK: 1. Verschuur 69 punten, 2.
De Vos 54, 3. Frank Caron (Rijnsater-
woude) 45.
Ferrari-Porsche Challenge.
Modified: 1. Daniel Schrey (Dui) Por
sche 20 ronden 24.16,094 (124,588
km/u), 2. Wolfgang Schrey (Dui) Por
sche 0,122, 3. Prosten (Dui) Porsche
18,869.
Stand NK: 1. Wolfgang Schrey 61, 2.
Daniel Schrey 43, 3. Waayenberg
(Veenendaal) Ferrari 33.
Standaard Plus: 1. Baier (Dui) Por
sche 20 ronden 25.28,033 (118,694
km/u), op één ronde: 2. Proper (Oegst-
geest) Porsche, 3. Spoor (Oegstgeest)
Porsche.
Stand NK: 1.Baier 65, 2. Koster
(Esch) Ferrari 37, 3. Best (Dui) Por
sche 30.
Standaard: 1. Hartman (Laren) Por
sche 19 ronden 25.27,509 (112,798
km/u), 2. Aus der Au (Zwi) Porsche
2,764, 3. op één ronde: Verweij
(Ouderkerk a/d Amstel) Porsche.
Stand NK: 1. Verweij 47, 2. Aus der
Au, Hartman 37.
Formule Ford 1800: 1. Koster (Mol)
Swift 95 20 ronden 23.14,401 (130,069
km/u), 2. Willems (Bel) Van Diemen
14,427, 3. Svensson (Bel) Swift 17,289.
Stand NK: 1. Koster 62, 2. Willems
43, 3. Verbergt (Bel) Van Diemen 38.
Formule Ford 1600: 1. Florie (Amster
dam) Van Diemen 20 ronden
23.59,092 (126,029 km/u), 2. Van
Kalmthout (Amsterdam) Swift 0,626,
3. Steenhart (Berkhout) Van Diemen
24 285.
Stand NK: 1. Florie 60, 2. Van Kalmt
hout 47, 3. Van Straaten (Poortugal)
Mondiale 89 45.
Citroen AX-Cup: 1. Karst (Akersloot)
20 ronden 28.59,094 (104,289 km/u),
2. Van der Sloot (Alphen a/d Rijn)
0,093, 3. Van der Berkt (Klundert)
1,411.
Stand NK: 1. Van der Sloot 77, 2.
Karst 73, 3. Van de Berkt 47.
Supertoerwagenklasse: 1. Ploeg (Wal-
chwil) Porsche 20 ronden 26.40,720
(113,304 km/u), 2. Wolfgang Schrey
(Dui) Porsche 0,893, 3. Krab (Velser-
broek) BMW 1,012.
Pau. Formule 3000: 1. Sospiri (Ita)
Reynard 198,72 km 1.26.47,823 (gem.
snelheid 137,369 km/u), 2. McNish
(GBr) Reynard 2,791, 3. Goossens
(Bel) Lola 3,630, 10. Lammers (Ned)
Reynard 1.02,092.
Stand na drie wedstrijden: 1. Sospiri
24 punten, 2. Rosset (Bra) Reynard 15,
3. McNish 10.
Milwaukee. IndyCar, eindstand: 1.
Tracy (Can) Lola 200 ronden (220,96
km/u), 2. Unser jr (VSt) Penske 200, 3.
Andretti (VSt) Lola 199, 4. Fabi (Ita)
Reynard 198, 5. Gordon (VSt) Rey-
Vital Decision 56,05, 18. Eddy Stibbe/
Bahlua 82,10-
nard 197, 6. Villeneuve (Can) Reynard
197.
Klassement: 1. Villeneuve 75 punten,
2. Gordon 53, 3. Tracy, Rahal (VSt),
Pruett (VSt) 52.
Ledyard (VSt). WK-gevechten (WBC).
Licht: Miguel-Angel Gonzalez (Mex,
titelverdediger) w.o.p. van Jakubows-
ki (VSt).
Lichtveder: Acero-Sanchez (Dom)
w.o.p. van Zaragoza (Mex).
Veder: Alejandro Gonzalez (Mex, ti
telverdediger) wint door knock-out in
9e ronde van Green (VSt).
Liverpool. Multi Nations Cup.
Lichtwelter: Pedersen (Den) w.o.p.
(11-7) van Verhaegen (Ned).
Stuttgart. FIQ A-toemooi: 1. Sassen
(Ned), 2. Fryman (VSt), 3. Panas
(Dui), 4. Leanderson (Zwe).
Kopenhagen. Internationale regatta,
mannen.
KI 500 m: 1. Gunnarsson (Zwe)
2.02,12, 2. Olsson (Zwqe) 2.03,05, 3.
Profanter (Oos) 2.04,14, 8. Bulk (Ned)
2.08,10.
K2 1000 m: 1. Holmann (Noo) 3.29,72,
2. Bonorni (Ita) 3.30,21, 3. Nielsen
(Den) 3.30,64, 5. Sits (Ned) 3.32,80.
Crestuma (Por). Grand Prix mara
thon, mannen.
KI 29 km: 1. Cancio (Por) 2.10.55, 2.
Mawer (Ier) 2.10.57, 3. De Nijs (Ned)
2.11.04, 5. Van Vlaanderen 2.13.51, 9.
Van der Pol 2.16.41, 12. Benschop
2.19.37, 13. Visser 2.25.22.
K2 29 km: 1. Lawler/Harris (GBr)
2.01.55, 2. Silva/Gomes (Por) 2.01.56,
3. Bauer/Pavelka (Hon) 2.01.56, 12.
Snabel/Snabel 2.07.15, 13. Daman/Te
Linde 2.10.11.
Wiesbaden. CHI
Grote Prijs: 1. Thomas Fuchs (Zwi)
Major 0-43,80, 2. Charles (Ier) La Ina
0-46,01, 3. Michaels (VSt) Alvaretto
3-60,70, 5. Lansink (Ned) Bollvorm's
Easy Jumper 4-49,64.
Internationaal springconcours, na
barrage: 1. Michael Whitaker (GBr)
Midnight Madness 0-39,46, 2. Gundel
(Dui) Argot 0-40,09, 3. Lansink/Alda-
tus 0-40,24.
Jachtspringen: 1. Sloothaak (Dui)
Mister 113,99 seonden, 2. Thomas
Fuchs/Planette 116,17, 3. Raymakers
(Ned) Rirmetou Z 117,89.
Internationaal springconcours: 1.
Markus Beerbaum (Dui) Alex H
0-38,50, 2. Eriksson (Zwe) Artist
0-40,28, 3. Nieberg (Dui) Amadeus
0-40,64, buiten barrage: 12. Lansink/
Aldatus 0-50,81.
Internationaal springconcours: 1.
Tebbel (Dui) Glücksstern 0-34,10, 2.
Raymakers/Visa Rex Z 0-35,31, 3.
Charles/Dolly 0-35,52, 19. Lansink/
Bollvorm's Lianos 4-71,17.
Puntenspringen: 1. Nieberg/Amadeus
44 punten, 2. Ludger Beerbaum (Dui)
Gaylord 43,5, 3. Runge (Dui) Farino
37, 13. Raymakers/Visa Coriall Z
23-38,71.
Dressuur.
Grand Prix: 1. Werth (Dui) Gigolo
1884 punten, 2. Hannover (Dui) Ru
binstein 1816, 3. Schaudt (Dui) Durgo
1794.
Grand Prix Special: 1. Werth/Gigolo
1576 punten, 2. Schaudt/Durgo 1575,
3. Hannöver/Rubinstein 1554.
Hickstead. CSIO.
Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië
12 strafpunten, 2. Verenigde Staten
32, 3. Nederland (Harmsen/Van de
Pol/Van der Schans/Voorn) 40, 4.
Frankrijk 44, 5. Duitsland 48, 6. Ier
land 52.
Schoten. CDI
Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned)
Cameleon Cocktail 1766 punten, 2.
Holsters (Bel) Faible 1653, 3. Zavitz
(Can) 1650, 8. Strijk/Bollvorm's Wem-
pe Juwel 1597, 9. Bartels/Olympic
Barbria 1590, 17. Haazen/Ainsley's
Windsor 1532, 24. Van der Schaft/El-
vira 1491.
Grand Prix Special: 1. Van Grunsven/
Cameleon Cocktail 1547, 2. Henkei
(Dui) Contrast 1429, 3. Strijk/Boll
vorm's Wempe Juwel 1405, 4. Bartels/
Olympic Barbria 1404, 9. Van der
Schaft/El vira 1317.
Intermediaire I: 1. Van Grunsven/
Olympic TCN Partout 1416, 2. Brieus-
sel (Fra) Walzertakt 1289, 3. Bartels/
Allegretto B 1276, 4. Fokker/Darwin
1267, 7. Van Iperen/Tolstoi 1201, 9.
Jansen/Cantango 1196, 10. Strijk/Bol
lvorm's Venus 1194, 12. Honselaar/
Moon Man 1078
Prix St. Georges: 1. Van Grunsven/
Olympic TCN Partout 1508, 2. Brieus-
sel/Walzertakt 1472, 3. Bartels/Alle-
gretto B 1417, 4. Fokker/Darwin
1412, 7. Jansen/Cantango 1378, 8.
Tijssen/Hippo's Dollar 1376, 10.
Strijk/Bollvorm's Venus 1369, 12. Van
Iperen/Tolstoi 1344, 14. Honselaar/
Moon Man 1325, 27. Haazen/Ainsley's
Barichta 1277.
Kür, intermediaire: 1. D'Esme (Fra)
Ultimat Thor 67,31 procent, 2.
Haazen/Ainsley's Barichta 65,28, 3.
Loriston-Clarke (GBr) Catherston
Dutch 66,15, 8. Tijssen/Hippo's Dollar
60,11.
Kür, Grand Prix: 1. D'Esme/Arnoldo
Thor 70,90, 2. Holsters/Faible 68,90,
3. Zavitz/Winsome 68,10, 5. Haazen/
Ainsley's Windsor 64,45.
Punchestown (Ier). Military CCI.
Eindstand: 1. Mary Thompson (GBr)
Star Appeal 49,30, 2. Ryan (Aus)
Alater Pedis 51,20, 3. Boon (GBr)
Zuid-Afrika. WK, derde speelronde.
Groep A: Australië - Roemenië 42-3
(14-3), Zuid-Afrika - Canada 20-0
(17-0).
Eindstand: 1. Zuid-Afrika 3-6, 2. Au
stralië 3-4, 3. Canada 3-2, 4. Roeme
nië 3-0.
Groep B: Italië - Argentinië 31-25
(12-12), Engeland - West-Samoa
44-22 (21-0).
Eindstand: 1. Engeland 3-6, 2. West-
Samoa 3-4, 3. Italië 3-2, 4. Argentinië
3-0.
Groep C: Nieuw-Zeeland - Japan
145-17 (84-3), Ierland - Wales 24-23
(14-6).
Eindstand: 1. Nieuw-Zeeland 3-6, 2.1
Ierland 3-4, 3. Wales 3-2, 4. Japan
3-0.
Groep D: Tonga - Ivoorkust 29-11
(24-0), Frankrijk - Schotland 22-19
(3-13).
Eindstand: 1. Frankrijk 3-6, 2. Schot
land 3-4, 3. Tonga 3-2, 4. Ivoorkust
3-0.
Kwartfinales: Frankrijk - Ierland (za
terdag), Zuid-Afrika - West-Samoa
(zaterdag), Engeland - Australië (zon
dag), Nieuw-Zeeland - Schotland
(zondag).
3-meter: all in: 1. Tavitian (Saltor)
482.70, 2. Van der Voort (AZPC/
ANOVA) 477.05, 3. Ypenburg (PSV)
408.00, 4. Faber 365.45.
Leeftijdsgroepen: 1. Tavitian 452.80,
2. Van der Voort 451.90.
1-meter all in: 1. Tavitian 290.45, 2.
Van der Voort 250.25, 3. Ypenburg
242.00. Leeftijdsgroepen: 1. Tavitian
458.20, 2. Van der Voort 411.75.
Heerde: Vierde etappe skeelercompe
titie
Vrouwen: 1. Gretha Smit (Rouveen) 2.
Jenita Smit (Rouveen), 3. Verhoef
(Woerden) 4. Smit (Rouveen), 5. Fikse
(Kamperveen), 6. Van Esch (Dam-
woude).
Mannen: 1. Ren Ruitenberg (Olde-
broek), 2. Grobbe (Dalfsen) 3. Huize
bosch (Gramsbergen), 4. Bouma (01-
detrijne) 5. Oosten (Gorredijk) 6.
Schra, (Staphorst).
Stand: 1. Bouma 78,1 pnt., 2. Ruiten
berg 71,2, 3. Grobbe 59, 4. Schra 58,
5. Huizebosch 56,1.
Berlijn. Finale ETTU-beker (mannen):
Super Donic Berlin (Dui) - Borussia
Düsseldorf (Dui) 2-4. Düsseldorf
kampioen.
Kiel. Internationaal toernooi, sabel.
Individueel: 1. Van Cann (Ned) 24
winstpartijen, 2. Jörgensen (Den) 22,
3. Laschek (Ned) 20, 6. Plantinga 19,
7. Oskamp 19.
Landenklassement: 1. Nederland I
(Van Cann/Laschek/Oskamp), 2. De
nemarken, 3. Nederland ii (Water/
Plantinga/Derop).
Breda.
Trofee André Spitzer. Mannen, degen:
1. Wimmers (Dui), 2. Sizoo (Ned), 3.
Damen (Ned).
Maitre Vandervoodtbeker. Vrouwen,
degen: 1. Klaris (Ned), 2. Alp (Ned), 3.
Bors (Dui).
Amersfoort, NK:
VROUWEN
Torenspringen: all in: 1. Ban (Aqua-
rijn) 330.80, 2. De Jong (Aquarijn)
257.90.
3-meter: all in: 1. Ban 373.95, 2. Van
Kampen (AZPC/ANOVA) 362.35, 3.
Donkersloot (AZC Alphen) 335.30, 4.
Strengers (Saltor) 332.80. Leeftijds
groepen: 1. Ban 392.25, 2. Van Kam
pen 390.90.
1-meter: all in: 1. Ban 198.50, 2.
Strengers 197.95, 3. Donkersloot
191.60, 4. Van Kampen 189.70. Leef
tijdsgroepen: 1. Sigtenhorst (HZ Zian)
336.30.
MANNEN
Torenspringen: all in: 1. Faber (Dol
fijn) 358.30.
Kampioenschap van Nederland
ZATERDAGVOETBAL
KATWIJK - IJSSELMEERVOGELS
1-4 (0-2). 40. Kwakkel 0-1, 45. Dennis
Bos 0-2, 58. Roodakkers 1-2, 79. Gijs
Bos 1-3, 81. Dennis Bos 1-4. Scheids
rechter: Don. Toeschouwers: 3800.
Rode kaart: 11. Kraayenoord
(Katwijk). Gele kaarten: Van der
Berg, Van der Nooy (IJsselmeervo-
gels).
IJSSELMEERVOGELS - KOZAK
KEN BOYS 2-1 (1-0). 17. Van der
Nooy 1-0, 50. Visser 1-1, 77. Van der
Nooy 2-1. Scheidsrechter: Breugem.
Toeschouwers: 4500. Rode kaart: 69.
Koopmanschap (IJsselmeervogels).
Stand: IJsselmeervogels 4-5 (6-4),
Katwijk 3-3 (4-5), Kozakken Boys 3-2
(4-5).
Volgende wedstrijd: 10 juni: Kozak
ken Boys - Katwijk.
ZONDAGVOETBAL
APPINGEDAM - HOLLAND 1-4
(1-1). 7. Grünholz 0-1, 20. Zeeman
1-1, 75. Van Hanegem 1-2, 81. Testa-
lamuta 1-3, 86. Wahl 1-4. Scheids
rechter: Van Erp. Toeschouwers:
2500.
BARONIE - APPINGEDAM 0-0.
Scheidsrechter: Ledder. Toeschou
wers: 1000. Gele kaart: Sweres (Baro
nie).
Stand: Holland 3-4 (9-2), Baronie 3-3
(2-3), Appingedam 4-3 (4-10).
Volgende wedstrijd: 11 juni: Holland -
Baronie.
Oef enwedstri j den
CJW (afd.) - FC TWENTE 1-4 (0-2).
Doelpunten FC Twente: Bruggink 2,
Mols, Roossink.
BE QUICK (2e kl. zat.) - FE YE
NOORD 1-7 (0-3). Doelpunten Feye-
noord: Glaucio 2, Blinker 2, Bosz,
Witschge, Schuiteman.
Karlstad, WK vrouwen
Groep A: Duitsland - Japan 1-0 (0-0).
Viseu, EK kwalificatie onder 21 jaar,
groep 6
PORTUGAL - LETLAND 4-0 (1-0).
27. Magalhaes 1-0, 60. Lisjakovs 2-0
(ed), 63. Martins 3-0, 66. Poejo 4-0.
Stand: Engeland 5-13, Portugal 5-11,
Letland 5-2, Ierland 4-2, Oostenrijk
3-1.
Groningen, Eurovoetbal
Finale: Sporting Lissabon - Universi-
dad Catolica 1-0.
Om de derde plaats: PSV - Groningen
3-1.
Om de vijfde plaats: Galatasaray - FC
Twente 2-0.
Om de zevende plaats: Ghana - Ajax
3-3 Ghana wint na strafschoppen.
Om de negende plaats: Heerenveen -
Tirol 4-1.
Om de elfde plaats: Feyenoord - Sin
gapore 3-1.
KNVB-beker tussenronde: Urk-OBW
6-1, Hollandia-WKE 4-1.
Corsica. Beach-volleybal, EK-kwali-
ficatie.
Vrouwen: Nederland 1 (Schoon/Van
de Ven) - Italië 15-11, Nederland 1 -
Portugal 15-10, Nederland - Grieken
land 15-5, Nederland 2 (Paterson/Van
Wijnen) - Tsjechië 10-15, Nederland 2
- Estland 15-1, Nederland 2 - Grie
kenland 17-15, Nederland 2 - Italië
15-0.
Mannen: Nederland 1 (Everaert/Mul-
der) - Litouwen 15-4, Nederland 1 -
Letland 15-6, Nederland 1 - Zweden
11-15, Nederland 1 - Tsjechië 15-9,
Nederland 1 - Noorwegen 15-8, Ne
derland 2 (Klok/Van der Kuip) - Po
len 15-3, Nederland 2 - Tsjechië 2
15-6, Nederland 2 - Italië 15-10, Ne
derland 2 - Rusland 15-11.
Zandvoort. NK windsurfen, vierde se
rie.
Mannen: 1. Ruiter (Oosthuizen), 2.
Knipscheer (Wieringerwerf), Gideon-
se (Veere), 5. Junge (Hoorn), Van der
Hout ('s-Gravenzande).
Stand NK: 1. Junge 7, 2. Hoekstra
(Almere) 8, 3. Vol water (Purmerend)
8,7, 4. Van der Hout 9, 5. Landman
(Leeuwarden) 11.
Vrouwen: 1. Driessen (Heerhugo-
waard), 2. Van der Schilden (Alphen
aan den Rijn), 3. Von der Knijl (Was
senaar).
Stand: 1. Driessen, Ernst (Reeuwijk)
2,7, 3. Van der Schilden 6.