DE STEM Begemann zoekt 200 miljoen Begemann aarzelt: industrieel concern of belegger? Weight Watchers in financiële nood erdienen tokkel ir Italië Koekblikken leveren vermogen op Bedrijven en onroerend goed in de verkoop om snel schulden af te lossen hiiigranten naar Italië Wolf mag weg HART 5TIKKE LEUK Brabantse telers mogen geen Polen aannemen De Schelde krijgt grote marine-order A5 Licentie over naar ander bedrijf ECONOMIE KORT Spoedoverleg over crisis in tuinbouw Demonstratie bij Ahold-hoofdkantoor Bank erkent fout bij toewijzing Vendex Inval Fiod bij ex-bankier Soetekouw Beslissing Niet eenvoudig Strategie FERDAG 3 JUNI 1995 ling in de Albanese haven- 7 'ambassadeurs' zitten niet It laden ze speedboten vol hinezen en andere buiten- ne Zee over naar Italië Iners van Europa, maar weten Jder gefortuneerden die koste lillen. Hier gelden eenvoudige tg naar toegang tot Europa en (komen maken de smokkelrou- lde oversteek weten te regelen Imaar tien tot vijftien visa per (t-schippers. „Wij verzorgen er larige Artan lacht er ontspan- l'ambassadeur' Artan kost 625 neter verwijderd. Europa. Duizenden illegalen geglipt. Tot voor kort werd er dichten. ^an decennia van communisti- gen Albanezen aan boord van |en. Veel van hen werden opge- om van Albanezen is sindsdien zijn vervangen door Koerden olgden uit het Midden-Oosten i is de eindbestemming Frank- lilie treffen. Andere immigran- 1 Italië of elders, leen uitputtende busreis door Issadeurs' in Vlora leggen geld Jik komt het voor dat Italianen |ren in een boot in ruil voor een nokkel. De helft van de mensen Artan, 'een speedboot onder ren een tijdje in Vlora rond, (ambassadeurs ze tegen korting lgezamenlijk begonnen met po- Ie verminderen, maar verwacht Ibben. Het Albanese leger is be- |de kust, en de politie in Vlora en, Jjfhonderd soldaten ingezet om leter te bewaken tussen Brindi- (hun eerste actie onderschepten i op Italiaanse bodem. Nog eens [idinwaarts opgepakt. Twee Al- ndat ze het vervoer hadden ge- de hak van de Italiaanse laars, |legalen had teruggestuurd. Dat lehele eerste vier maanden van (nenlandse Zaken zegt meer dan uden. Op 11 mei werden 34 uit Aangehouden in een woning in par Europa wilden antwoordden anten op de lange duur kunnen i Albanese patrouilleboten voor |e het doen, dan zijn de speedbo- altijd veel sneller. iconomische ellende in hun land in 1991 duizenden Albanezen Jië, zoals hier de 'Vlora'. Tegen- rilankanen en Chinezen die met ié naar Italië maken. foto epa egen de vroegere Oostduitse spiona -rechtbank in Düsseldorf °P8e'iefve n ngenisstraf meer te duchten heelt kan reizen. ,j jaar gevangenisstraf veroorde jorgtocht vrijgelaten, maar ®oC wegens omkoperij blijft rvoor voorwaardelijk is bestraft ngaan. u; n een vraaggesprek gezegd daLeJ n vrienden te bezoeken en naai jn autobiografie te spreken. Op v at pakkende details over het spi° netwerk van in het Westen 8eP'a"f| jvers heeft geinspireerd, omseni J r, die zich nooit aangetrokken n an het spionagebedrijf. M Kleintjes - in De Stem Jdal er zoveel bijzondere en -Sr, °ï,ressante aanbiedingen in TST&I ,jaen. EIKe dag weer I r m - Economie ■■■■■■■Hl VNV-president B. Baksteen gis teren mee. De nieuwe staking zou op dezelfde dag vallen dat de KLM haar jaarcijfers bekend maakt. De verkeersvliegers zijn overi gens niet pessimistisch over de kans van slagen van het overleg met de KLM-directie. „Wij zijn elkaar behoorlijk tegemoet geko- 'jÜg van Nederlandse Ver Piloten dreigen KLM met nieuwe staking ieersvliegers (VNV) heeft een O *-7 jeuwe werkonderbreking bij je KLM aangekondigd. Als de onderhandelingen met de jjiectie van de luchtvaartmaat schappij volgende week niet tot „ereenstemming leiden, ver rekken er donderdag tussen tien uur 's ochtends en vier uur 's middags opnieuw geen KLM-toe- jiellen van Schiphol, zo deelde men," zei Baksteen. „Mijn orga nisatie is dan ook redelijk opti mistisch dat we eruit komen, maar we hebben geen rotsvast vertrouwen." De aankondiging van de werkon derbreking is dan ook meer een middel om druk op te ketel te houden. „Want we zijn als de dood voor vertragingstactieken," aldus de VNV-president. Over de inhoud van de besprekingen met de KLM, de partijen praten nu al drie dagen met elkaar, wilde Baksteen geen mededelingen doen. Dinsdag gaat het overleg verder. Als dat tot een akkoord leidt, blaast de VNV de actie af. Afgelopen dinsdag gaven de vlie gers massaal gehoor aan de op roep van hun vakbond. Dat leid de tot zowel grote vertragingen als annulering van ruim twintig KLM-vluchten. De luchtvaart maatschappij en de verkeersvlie gers zijn het niet met eikaar eens over de loonkosten van de pilo ten. Volgens de KLM zijn die veel te hoog vergeleken met die van belangrijke concurrenten. Als eerste stap op weg naar verla ging van de loonkosten wil de maatschappij de pensioenleeftijd voor nieuwe vliegers verhogen van 56 tot 60 jaar.' De VNV be strijdt dat de loonkosten zo veel hoger liggen als de werkgever be weert. De vakbond is bereid mee te wer ken aan een onderzoek, maar stelt wel dat eerst de collectieve arbeidsovereenkomst voor dit jaar rond moet zijn. Van onze verslaggever Amsterdam - Begemann moet dit jaar voor tweehonderd miljoen gulden aan bezittingen verkopen om de schulden te saneren. Het concern is verplicht om voor 1 januari bij de banken 228 miljoen af te lossen. Bel bedrijvenconglomeraat moet volgens de Raad van Bestuur ver ier de buikriem aanhalen 'om het huis op orde te krijgen'. Sinds de financiering van Begemann in kwam, toen de koers van instortte van 191 30, is het concern al met mim een kwart gekrompen: van 0 werknemers in 1992 naar 7600 nu en van een omzet van 2,4 miljard naar ƒ1,6 miljard. Begemann heeft verschillende mogelijkheden om het geld op ta fel te krijgen. Het concern heeft nog voor 140 miljoen gulden aan onroerend goed over van ver kochte bedrijven. Het afstoten van versnellingsbakkenprodu- cent VCST en Holec Internatio nal zou goed zijn voor een op brengst van meer dan driehon derd miljoen. Breda Packaging In het jaarverslag staan verder zestien - doorgaans minder flore rende - bedrijven genoemd die liefst nog dit jaar van de hand moeten worden gedaan. Daaron der de fabrikant van verpakking smachines Breda Packaging, Eu- ratec Nijmegen, Windmaster Le lystad en G&G in Willebroek (B.). Hoewel daar niet vast op wordt zou Begemann ook ge- Ben Bosch (anp) - De rechtbank in Den Bosch heeft gisteren drie Brabantse aspergetelers in het ongelijk gesteld. De telers eisten fan de arbeidsbureaus tewerk stellingsvergunningen voor Pool se arbeiders ten behoeve van de asperge-oogst. De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) zegt teleurge steld te zijn over de uitspraak. Volgens de bond hadden de telers alles gedaan om arbeidskrachten te werven, maar bleven ze deson danks met 24 vacatures zitten. Het regionaal bestuur voor de ar beidsvoorziening weigerde ech- ter vergunningen voor Poolse werknemers af te geven. Terecht, to oordeelde de rechtbank. De Tweede Kamer heeft inmid dels de pogingen gestaakt om het Kabinet te dwingen de arbeids bureaus op andere gedachten te brengen. Daarmee is het voor dit P» definitief uitgesloten dat er arbeiders legaal worden op de aspergevelden. red zijn als de rechtbank in Sint Niklaas de Begemann-vorderin- gen tegen de Vlaamse overheid volledig zou toewijzen. In het ka der van de afwikkeling van het Boelwerf-debacie eist Begemann dat Gimvindus, de participatie maatschappij van de Vlaamse overheid, de Boelwerf-aandelen van Begemann terugkoopt voor 32 miljoen. Omdat het optreden van de Vlaamse overheid, die weigerde met Begemann tot een oplossing voor de Boelwerf te komen, de re putatie van het concern ernstig zou hebben beschadigd, wil Be gemann nog eens bedragen tot 170 miljoen als genoegdoening toegewezen zien. De Vlaamse ovetheid wijst elke verantwoor delijkheid van de hand. Jeroen van den Nieuwenhuyzen, de financiële man in de Bege- mann-top, sprak gisteren bij de presentatie van het jaarverslag krachtig tegen dat het concern door de bank met de rug tegen de muur is gezet. „We hebben dit in goed overleg met de financiers afgesproken. De cash-flow is ver beterd en daardoor is er eerder een tendens tot verruiming van de financiering," zei Van den Nieuwenhuyzen. „De bank staat echt niet klaar om de stop eruit'te trekken." Kritiek als zou Begemann op nieuw kroonjuwelen verkopen, wees de Raad van Bestuur van de hand. „Elke keer als wij iets ver kopen, wordt geroepen dat we onze kroonjuwelen verkopen. En elke keer blijken er weer nieuwe kroonjuwelen te zijn," spotte be stuursvoorzitter André Deleye met de kritiek. Positief De Begemann-top wil ook snel 75 miljoén aflossen aan de tijde lijk teruggetreden topman Joep van den Nieuwenhuyzen. Van den Nieuwenhuyzen had een converteerbare obligatielening lopen van 150 miljoen. Die is omgezet in een achtergestelde le ning, waarvan de helft dit jaar wordt afgelost. De Raad van Be stuur vond een conversie onge wenst, omdat die bij de koers van ongeveer dertig gulden tot een geweldige verwatering van het aandelenkapitaal zou leiden. Bestuursvoorzitter Deleye was redelijk positief voor 1995. Maar zolang niet duidelijk is op welke wijze Begemann de tweehonderd miljoen gulden schuld aflost, is onduidelijk of het bedrijvencon glomeraat uiteindelijk daadwer kelijk een hogere winst reali seert. Miljonairs zullen ze er niet door worden, de Franse echtelieden Nathalie en Leo Scheer. Maar een flink kapitaaltje zal hun verzameling uitheemse koekblikken van rond de eeuwwis seling hen wel opbrengen. Zo'n slordige 300.000 tot 350.000 gulden, schat het veiling huis Sotheby in Londen. Het Franse echtpaar begon een jaar of acht ge leden zijn collectie extravagante koekblikken (bijvoorbeeld in de vorm van boten, vliegtuigen en treintjes) op te bouwen. Hun Parijse flat puilt er inmiddels van uit: ongeveer 400 exem plaren. De ruimtenood in de flat werd zo nij pend dat er niets anders op zat, de collectie te verkopen. En die blijkt nu goed te zijn voor een vermo gen. De koekblikken, hier getoond door een medewerkster van het Britse veilinghuis, ko men later deze maand onder de hamer. Vlissingen (anp) - De scheeps werf Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen en elektronische wapenfabrikant Holland Signaal Apparaten (HSA) hebben de or der gekregen voor de levering en uitrusting van twee luchtverde- digings- en commandofregatten voor de marine. Dit is gisteren door het kabinet bevestigd. Met de totale order is een bedrag van 1,68 miljard ge moeid. De bouw van de schepen levert De Schelde ongeveer 600 miljoen op. De twee bedrijven kunnen door de order veel mensen aan het werk zetten. De Schelde ver wacht dat het project de komen de jaren ongeveer 2650 manjaren werk oplevert. HSA denkt aan ongeveer 2400 manjaren werk, terwijl onderhoud en toekomsti ge exportorders goed zijn voor nog eens duizenden manjaren werk. De onderaannemers in Ne derland rekenen op 1650 manja ren werk. De Schelde bouwt de casco's, ter wijl HSA de belangrijkste radar- apparatuur levert. De marinetak van De Schelde zal door de mil joenenorder zeker tot na het jaar 2000 met de schepen bezig zijn. De nieuwe fregatten, die overi gens in samenwerking met Duits land en Spanje zijn ontworpen, zijn de vervangers van de gelei de-wapenfregatten Tromp en De Ruyter. Deze schepen, die opvallen door hun grote koepelvormige radar op de stuurhut, hebben rond het jaar 2000 het einde van hun le vensduur bereikt. Ze hebben dan 25 jaar rondgevaren. De Schelde had al sterk gerekend op de marine-order. De Schelde is traditioneel Nederlands be langrijkste marinewerf. De staat en de provincie Zeeland contro leren 100 procent van de aande len. De werf wil rond het jaar 2000 naar de beurs. Regering en pro vincie Zeeland zullen dan hun belangen verkopen. Nu De Schel de de order binnen heeft gehaald en er daardoor een flinke bodem in het orderboek is gelegd, wordt de beursgang makkelijker. Dit jaar loopt het laatste M-fre- gat van de helling, terwijl De Schelde ook werkt aan het mari ne-bevoorradingsschip Amster dam. Vorig jaar werd het con tract getekend voor de bouw van een amfibisch transportschip. Bij de twee laatste projecten werkt De Schelde samen met de Spaan se werf Bazan. ZATERDAG 3 JUNI 1995 Van onze redactie economie Naaldwijk - Euroslim, het bedrijf in Rijswijk dat in Neder land de vermageringscursussen van Weight Watchers ver zorgde, is in financiële moeilijkheden geraakt. De Ameri kaanse afslank-organisatie heeft de licentie van Euroslim daarom ingetrokken. Een kleine groep investeerders rond de voormalige 's Graven- zandse wethouder W. Kersber gen heeft een nieuwe licentie gekregen en is van plan met een opgefriste formule het verloren terrein op de afslankmarkt te heroveren. Volgens Kersbergen, inmiddels directeur van 'Means BV' in Naaldwijk, heeft Euroslim als gevolg van financiële proble men de marketing verwaar loosd. Daardoor is het aantal deelnemers aan de afslankpro- gramma's gedaald tot ongeveer achtduizend. In de hoogtijda gen van Weight Watchers in Nederland waren dat er vier duizend meer. Andere afslank methoden en verkopers van al lerlei poeders en pillen hebben marktaandeel afgesnoept. Bij Euroslim was niemand bereik baar voor een toelichting. Kersbergen zegt de 180 (meest al in deeltijd werkzame) mede werkers van Euroslim nieuwe contracten te hebben aangebo den. „Bijna iedereen gaat mee." De nieuwe licentiehou der hoopt impulsen te geven aan het op zichzelf nog steeds sterke merk Weight Watchers. In Amerika zijn enkele nieuwe produkten bedacht die na de zomer in Nederland onder de aandacht worden gebracht. Eén van de strategieën van Weight Watchers is dat lotge noten elkaar regelmatig ont moeten en stimuleren om in het dieet te volharden. In Neder land worden op 300 plaatsen dit soort bijeenkomsten gehou den. Maar om aan te sluiten bij het toenemende individualisme is er ook een direct-mail-versie ontwikkeld. „Veel mensen heb ben geen tijd meer om naar bij eenkomsten te gaan. En man nen die willen afslanken, heb ben geen zin om in een kringe tje te gaan zitten om ervarin gen uit te«wisselen," meent Kersbergen. Dat het modebeeld de afslan- korganisatie opbreekt, gelooft de nieuwe vertegenwoordiger van Weight Watchers in Neder land niet. „Er wordt wel be weerd dat iets dikker mag, maar je ziet ook dat mensen - vooral nu het strandseizoen er aankomt - weer massaal van overtollig gewicht af proberen te komen." Den Haag - Een delegatie van de Nederlandse tuinbouw overlegt dinsdag met landbouwminister Van Aartsen over de dreigende crisis in de sector. Volgens de boerenfederatie LTO Nederland verkeert de tuinbouw in een uiterst zorgelijke positie door de toe nemende concurrentie uit Zuideuropa. Volgens LTO is het spoed overleg noodzakelijk, omdat de politiek nauwelijks doordrongen is van de ernst van de situatie. Zaandam - Zo'n 150 personeelsleden van supermarkten hebben gisteren voor het Ahold-hoofdkantoor in Zaandam gedemon streerd voor een betere cao. De demonstranten waren ieder gewa pend met een winkelwagentje. De concernleiding weigerde de de monstranten te ontvangen. Voorafgaand aan het bezoek aan het Ahold-hoofdkwartier maakten ze een wandeling langs diverse supermarkten in Zaandam. Bij het passeren van de stoet sloten bedrijfsleiders inderhaast de winkel uit angst voor pseudo-koop- acties. Amsterdam - ABN Amro trekt gedeeltelijk het boetekleed aan voor de commotie die de toewijzing van aandelen Vendex Inter national eerder deze week heeft veroorzaakt. De bank, leider van het syndicaat dat de emissie voor het detailhandelsconcern ver zorgde, gaat kijken of zij de 'transparantie' bij aandelen-emissies in de toekomst kan verbeteren, aldus een woordvoerster. Hoe die doorzichtigheid kan worden verbeterd is onderwerp van studie. Veel commissionairs en kleine beleggers zijn verontwaardigd om dat de overgrote meerderheid van de aandelen aan de institutio nele beleggers is toegewezen. De beurs heeft ABN Amro ophelde ring gevraagd. Rotterdam - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst heeft huiszoeking verricht bij de voormalige topman van NMB Post bank (nu onderdeel van ING) A. Soetekouw. Soetekouw zegt zich van geen kwaad bewust te zijn. De inval heeft volgens hem te ma ken met een privé-belegging in de jaren '80, waarover hij met de fiscus overhoop ligt. Soetekouw kwam recent in het nieuws in de affaire rond de Orco Bank. Als adviseur stapte hij op nadat er kri tiek kwam op zijn royale declaraties: 650 per uur en nog eens 325 per uur voor 'rusten en reizen'. Soetekouw moest in 1992 op stappen bij NMB Postbank, toen bleek dat hij op bedenkelijke wijze voor zichzelf had belegd in het roemruchte automati- seringssbedrijf Newtron. Door Willem Reijn Amsterdam - Neen, de Raad "an Bestuur is er zelf ook nog niri uit. Moet Begemann een industrieel concern blijven of daadwerkelijk kiezen voor omschakeling naar een industriële participatiemaat schappij? „We staan op een "rispunt van wegen," con stateert voorzitter André De leye. ?e Belgische tijdelijke president 18 het bedrijvenconglomeraat "an Joep van den Nieuwen huyzen snel aan het ombouwen. v°rig jaar wierp dat de eerste "nichten af met een bedrijfsre sultaat van 71 miljoen en een netto-winst van 32 miljoen, "et voorlopig één doel: het te rugwinnen van het vertrouwen "an de financiële wereld. Daar °ren voor Deleye geen agressie ve ambities bij en voor snelle Praatjes is de oud-topman van °lvo Car Nederland al hele maal niet in de wieg gelegd, „aorry dat ik wel eens wat wol lig moet zijn," excuseert hij zich, als de zin 'het is dus inderdaad duidelijk dat wij in het kader van het geheel van de totaliteit van het bedrijfsgebeuren als zo danig inderdaad ons moeten be raden' ergens onderweg is vast gelopen. Zonder de opmerkelijk afwezige Begemann-oduiseur Joep van den Nieuwenhuyzen in de zaal, spreekt Deleye herhaaldelijk over het breken met het verleden en refereert aan de HCS-affaire, de Boelwerf-déconfiture, de RDM-sanering en de afgespron gen overname van de Duitse treinenbouwer DWA. „1994 was een turbulent jaar, 1995 zal rus tiger worden," belooft hij. Dat neemt niet weg dat de Raad van Bestuur de komende maan den voor een beslissing staat, die de toekomst van het concern voor jaren moet bepalen. Vorig jaar liet de leiding al weten dat het bedrijvenconglomeraat steeds meer veranderde in een participatiemaatschappij, die niet zozeer geld verdiende met het produceren van goederen, als wel met het gezondmaken en weer verkopen van bedrijven. In het jaarverslag is alvast een opstelling opgenomen als ware Begemann een participatiemaat schappij. Het eigen vermogen zakt dan als een pudding in el kaar: van 447 miljoen nu naar 228 miljoen straks. Het ver schil zit in de waardering van de bedrijven. Het was juist de spe cialiteit van Joep van den Nieu wenhuyzen om noodlijdende be drijven voor een prikkie op te kopen, ver onder de werkelijke waarde van bijvoorbeeld het on roerend goed. Deze badwill werd vervolgens aan het vermogen toegevoegd door de terreinen en gebouwen voor de werkelijke waarde op de balans te zetten. Die - toegestane - manier van boekhouden blijkt het eigen ver mogen met dik tweehonderd miljoen gulden te hebben opge blazen. Als participatiemaat schappij zou Begemann echter de bedrijven alleen voor de aan schafprijs op de balans mogen zetten, waardoor de ballon leeg loopt. Deleye: „Het verschil van tweehonderd miljoen gulden is dus de bewezen potentiële winst, als we als participatiemaat schappij de bedrijven straks zouden verkopen. De winst zou overigens volgens die becijfering hoger uitvallen: 40 miljoen in plaats van de ge melde 32 miljoen. Een daadwerkelijke omzetting naar een participatiemaatschap pij is echter nog niet zo eenvou dig, zegt Deleye. „Gewoonlijk haalt een participatiemaat schappij een behoorlijk bedrag aan winst door de opbrengst van rente uit leningen. Daar komt dan als toetje bovenop de ver koop van bedrijven." De rente-opbrengsten, die Bege mann ten enen male mist, zorgen daarbij voor een afdemping van de schommelingen, die nu een maal kenmerkend zijn voor transactiewinsten: het ene jaar verkoop je weinig, het andere jaar een klapper. En dat moet Begemann niet hebben, wil het concern de sympathie van de fi nanciële wereld terugwinnen. Die hecht aan stabiliteit en voor spelbaarheid. Begemann blijft dus in alle gé vallen aangewezen op het be drijfsresultaat van de dochter ondernemingen. Begemann kan door de hoge schulden en ge brekkige liquiditeit niet opti maal voor zijn dochters zorgen. Het investeringsniveau is in 1994 al gehalveerd tot 86 mil joen. Versnellingsbakkenproducent VCST in het Belgische Sint- Truiden is daarbij een aardig voorbeeld. Deleye roemt het be drijf, dat als enige in Europa de Continu Variabele Transmissie, het moderne pientere Daf-pook- je, fabriceert. De grote autopro ducenten als General Motors, Volkswagen en Ford hebben de CVT nu ontdekt als de automaat voor de toekomst. Om aan de verwachte behoefte te voldoen zou VCST drie- tot vierhonderd miljoen gulden moeten investeren. Maar de holding in Breda heeft dat geld niet. Wil Begemann de ze kip niet slachten voor het gouden ei is gelegd, dan moet er een partner worden gevonden, die de investeringen financiert. „Het liefste blijft Begemann in elk geval eigenaar van een min derheid van de aandelen," zegt Deleye. „Dan kunnen we mee profiteren van de enorme waar destijging, die VCST gaat door maken." Ook elders verwacht Deleye in teressante groei. Op het gebied van defensie bijvoorbeeld. „Die markt was .afgeschreven, maar nu dringt het besef door dat zon der de beschikbaarheid van af schrikkingswapens geen duur zame vrede mogelijk is," zegt Deleye. Overheden willen ondertussen toch weer investeren in open- André Deleye baar-vervoerssystemen en de energiesector loopt ook goed. Waarbij alle vier sectoren waar in Begemann vroeger kernactivi teiten zag, perspectiefvol zijn. Het maakt de keuze lastig voor de Begemann-topman. Met de broertjes Joep en Jeroen van den Nieuwenhuyzen zal de komende tijd de strategie wor den vastgelegd. Eind juni volgt het arrest van de Hoge Raad in de HCS-affaire. Joep heeft onder tussen via de hol ding Begebel de helft van zijn aandelen aan broer Jeroen ver kocht, zodat zijn 'profiel' afneemt. Alhoewel hij met de prioriteitsaan delen de touwtjes uiteindelijk in handen heeft: hij bepaalt wie in de Raad van Bestuur en Raad van Commissarissen zitten. Maar Je roen en André Deleye treden voorlopig naar buiten. Als de 200 miljoen is afgelost, zou het wel eens rustig kunnen worden. Mitsdien dan dus inder daad André Deleye ook na het Hoge Raad-gebeuren duidelijk en inderdaad eerste man blijft, kan het vertrouwen in Bege mann wederkeren. FOTO DE STEM/DICK DE BOER

de Stem | 1995 | | pagina 7