DenHaag 'AfFair Play': erotische thriller met loze glamour 21 actrices op zomerkamp in De Gidsen j4 Bloedstollende horror in film 'Demon Knight' Kijker op het verkeerde been in spannende thriller 'Malice' D4 Zuiden sluit Nederlandse produktie met Derek de Lint cultuurakkoord met Emir Kusturica: 'Film als monument voor Joegoslavische volk' DE STEM UITGIDS 'Superman' breekt nek bij val van paard JAZZ FESTIVAL BREDA 1995 Record-recettes in Hollywood pE STEM DONDERDAG 1 JUNI 1995 Van onze verslaggever Den Bosch - De provincies Noord-Brabant, Zeeland en Limburg en de steden Breda, Tilburg, Eindhoven, Den Bosch en Maastricht hebben gisteren een cultuur-overeen komst getekend met staatsse cretaris Nuis. Een dergelijk convenant, dat door gedeputeerden en wethou ders werd getekend op het Noordbrabantse Provinciehuis in Den Bosch, bestond tot op heden niet in Nederland, i Doel van het convenant tussen Den Haag en Zuid-Nederland is een efficiënter verdeling van het beschikbare overheidsgeld, en daardoor verbetering van het cultuurklimaat. De drie provincies en de vijf ste den hebben in de afgelopen maanden onderling hun sterke punten naast elkaar gelegd. Door die sterke punten sterker te ma ken ontstaat er volgens hen een sterker geheel van culturele voorzieningen en productiecen tra. In het contact met 'Den Haag' spreekt het zuiden op cultuurge bied sinds gisteren dus met één mond. Tevens hebben de zuidelij ke wethouders en gedeputeerden staatssecretaris Nuis gewezen op een aantal problemen. Er bestaan structurele financiële problemen bij Het Brabants Orkest, bij het Limburgs Symfonie Orkest, bij Opera Zuid en bij RAZ (dans voorziening). En er is te weinig geld voor kunstuitingen in het al gemeen in Zeeland. Tenslotte dient er versterking te komen van de culturele samen werking tussen Vlaanderen en het zuiden van Nederland. New York (ap) - De Ameri kaanse acteur Christopher Reeve, vooral bekend als Su perman, heeft afgelopen za terdag bij een val van een paard zijn nek gebroken en ligt sindsdien aan een beade mingstoestel. Ook heeft hij een zwelling in zijn hersenen. Volgens zijn publiciteits agente, Lisa Kasteler, is de 42-jarige Reeve bij bewust zijn en in staat om te praten. Ze zei niet te weten of hij ver lamd is geraakt door het on geluk, dat gebeurde tijdens een dressuurwedstrijd in Cul- peper in de staat Virginia. Reeve werd van zijn paard geslingerd toen dit plotseling stilhield voor een hindernis en kwam op zijn hoofd te recht. Volgens toeschouwers droeg hij een helm. Reeve bezit een aantal paarden en nam gere geld deel aan dressuurwed- strijden. Door Jos Kessels Bij de première van AfFair Play van de Nederlandse cineast Roe land Kerbosch zei producent Matthijs van Heijningen dat de ze film vooral bedoeld is voor het buitenland. „De toekomst van de Nederlandse cinema ligt in het buitenland", zo voorspel de hij niet helemaal zonder iro nie. Er zit een kern van waarheid in, omdat de Nederlandse film in eigen land totaal niet meer loopt. AfFair Play is door Kerbosch en Van Heijningen internationaal opgezet. Het verhaal zou zich overal kunnen afspelen, de voer taal is Engels en de rolbezetting internationaal. De film begint met een rondbor stig feestje, waarop de jonge Alex zijn vriendin betrapt met zijn beste vriend. Dronken en ruziënd rijden ze met z'n drieën naar huis. Als het meisje het hek van het landhuis opent, rijdt Alex haar per ongeluk dood. Alex wordt wegens doodslag veroordeeld. In de volgende scène is het twin tig jaar later. Alex (Derek de Lint) leidt het diamantbedrijf van zijn tante. De vrijgezel ver zamelt als hobby erotische kunst. Op een dag springt er in Amsterdam een jonge Ameri kaanse vrouw in zijn auto, Lisa (Lysette Anthony). Ze heeft net gebroken met haar vriend. Alex wordt ter plekke verliefd op Li sa, die als twee druppels lijkt op zijn dode jeugdvriendin. Na een innige nacht vraagt Alex Lisa ten huwelijk en ze stemt toe. Al snel trekt de rozegeur op. Alex is ziekelijk jaloers. Hij be- spionneert Lisa en wordt ge plaagd door waanbeelden, waar in zij hem bedriegt. Hij huurt een aantrekkelijke golfleraar, Mickey (Bill Sage), om zijn vrouw te verleiden en er zo ach ter te komen of ze hem trouw is. De plot van AfFair Play roept herinneringen op aan Zoeken naar Eileen van Rudolf van den Berg, naar een boek van Leon de Winter, waarin eveneens de Britse actrice Lysette Anthony optrad. Ook daarin ging het al om een meisje dat sprekend lijkt op de overleden vriendin van de hoofdpersoon. AfFair Play zou ook zo naar een verhaal van de De Winter ge maakt kunnen zijn, zo glad en oppervlakkig steekt de film in elkaar. Regisseur Roeland Kerbosch heeft een smaakvolle, psycholo gische en erotische thriller rond het thema jaloezie willen draai en, maar komt niet verder dan een veredelde soap. De karakters en de gebeurtenissen zijn weinig geloofwaardig, Kerbosch be kommert zich vooral om het ui terlijk van de film. Hij plaatst zijn personages in een opgedofte wereld van geld, kunst en luxe en filmt die entourage zo gla- mourachtig mogelijk. De acteurs verschansen zich achter het behaagzieke script. Derek de Lint, in al zijn films Lysette Anthony en Derek de Lint in de nieuwe Nederlandse speelfilm AfFair Play'. toch al geen wonder van diep gang, dwaalt afwezig door zijn eigen avontuur, alsof het een an der is die het allemaal overkomt. Boudewijn de Groot is een waar dige, grijze prelaat en Bill Sage hoeft alleen maar de gladjanus uit te hangen. Alleen de mooie en goed acteren de Lysette Anthony brengt soms wat leven in de film, hoewel re gisseur Kerbosch voornamelijk aandacht heeft voor haar, inder daad niet geringe, fysieke kwali teiten. Wat illustratief is voor de hele film. Als dit soort luchtledi ge erotische thrillers onze toe komst in het buitenland moet Cannes (rtr/afp/dpa) - Emir Kusturica, die zondag de Gouden Palm van het Film festival van Cannes won, heeft in zijn films al vaker een monument opgericht voor het volk van Joegoslavië. „Ik hou van deze mensen, zij zijn al tijd bereid elke dag te vieren", zegt de 40-jarige regisseur die werd geboren in Sarajevo. Kusturica, wiens werk wordt ge kenmerkt door energie, muzika liteit en beeldende kracht, ziet zich echter niet als Bosniër. „Ik ben Joegoslaaf en ik zal als Joe goslaaf sterven". Zijn jongste succes 'Under ground' is een bitter epos over oorlogen in zijn land en de pro paganda die ze voedde. Het ruim drie uur durende werk omspant meer dan vijftig jaar: van de na zi-bombardementen op Belgrado in 1941 tot de huidige strijd in het gebied, gezien door de ogen van partizanen die in een kelder ingesloten zitten. Maar de regisseur voelde zich niet geroepen om een standpunt te verkondigen over de hoog op gelopen spanning in zijn door een burgeroorlog verscheurde land. Tijdens de persconferentie nadat hij de Gouden Palm in ont vangst had genomen, zei Kustu rica: „Ik heb geen boodschap mee te delen. Ik ben geen post kantoor dat films verspreidt als boodschappen. Daar ben ik niet mee bezig". De Gouden Palm voor 'Under ground' is al de derde onder scheiding die Cannes de man met de woeste krullenkop oplevert. In 1985 kreeg hij de hoogste prijs voor 'When Father was away on business' en vier jaar later ont ving hij de regie-prijs voor het onder zigeuners spelende werk 'Time of the Gypsies'. Voor de tot dusver enige film die hij in de Verenigde Staten draai de, 'Arizona Dream' met Johnny Depp en Faye Dunaway, werd hij in 1993 in Berlijn onderscheiden. Kusturica liet weten geen films meer te zullen maken over zijn land, omdat 'Underground' zo'n enorme klus was. „Het was onge twijfeld de moeilijkste film die ik heb gemaakt", zei de nog zicht baar vermoeide regisseur. In Pa rijs was hij woensdag nog bezig met de ondertiteling van de in het Servo-Kroatisch opgenomen film die vrijdag in Cannes werd vertoond. Zich afspelend in een enorme on dergrondse kelder in het beleger de Belgrado, gaat de film over een groep partizanen die daar le ven en wapens maken. Als de oorlog is afgelopen laat hun ver bindingsman met de buitenwe reld hen geloven dat de oorlog nog altijd woedt. Hij blijft ze dit vijftig jaar voorhouden, terwijl hij geld verdient aan hun pro duktie. Uiteindelijk besluiten de partizanen uit hun schuilplaats te komen. Om te ontdekken dat de strijd voortduurt. Kusturica schildert de absurdi teit van de strijd in een soort tra- gi-komedie. De leugen die de partizanen wordt verteld, sym boliseert de propaganda van de Communistische leiders van het voormalige Joegoslavië en hoe de westerse media over het conflict berichten, zei hij. Als de regis seur een doel heeft dan 'is het een duidelijker beeld te bieden van de toestand in dit chaotische deel van de wereld'. „Niemand lijkt de wortels van dit verschrikkelijke conflict te kunnen aanwijzen", aldus de fil mer, wiens werk hem aan het eind van zijn latijn aan financië le middelen en scheppende kracht bracht. „Ik weet niet wat ik hierna ga doen", zei hij in Cannes. „Ik zit in een crisis". Van onze filmredactie Tales from te crypt is in Amerika al decennia lang een veelbekeken horror-televisieserie, gebaseerd op een populaire strip. Verhaal tjes met stromen bloed en uit el kaar gereten en aangevreten li chamen, die worden geregisseerd door bekende regisseurs als Ro bert Zemeckis, Richard Donner en Walter Hill. Ze worden vanaf een filmset ge presenteerd door een aangekleed ADVERTENTIE De nieuwe Nederlandse kome die De Gidsen van Edward Montie brengt maar liefst 21 be kende actrices en cabaretières samen op de planken. Het gaat om komische verwikkelingen van een groep 12-jarige pad- vindsters en hun dubieuze leid sters tijdens een zomerkamp in Frankrijk. Op 6 juni is de voor stelling te zien in De Kring in Roosendaal in plaats van in het nog niet geopende Chassé Thea ter in Breda. Nelly Frijda, Elsje de Wijn, Yvonne van den Hurk, Trudy de Jong, Margo Dames, Hetty Hey- ting, Moniek Kramer, Erna Sas sen, Nettie Blanken, Debbie Korper en vele anderen spelen onder regie van Victor van Swaay de jonge padvindsters en hun leidsters. Meestal staan de 'meisjes' in hun korte broeken en stevige stappers met zijn al len tegelijk te dollen op het to neel; een ongebruikelijk gezicht in het het huidige, zelden groot bezette Nederlandse toneel. Hetty Blok en Yoka Berretty treden aan als respectievelijk een Franse non en een tante. Het idee voor De Gidsen kwam van oud-Bredanaar Victor van Swaay, die zich na vooral musi- calrollen gespecialiseerd heeft in regie. Vier jaar geleden maak te hij een stuk voor elf mannen, van wie tien een vrouwenrol speelden. Actrices vonden dat jammer; die rollen hadden ze zelf ook wel kunnen spelen, von den ze. Van Swaay moest hen gelijk geven en overlegde met schrijver Edward Montie om iets te doen voor een grote groep vrouwelijke spelers. Het resultaat was een hilarische komedie over de padvinderij waarbij het uitgangspunt de ko mische inbreng van de actri ces/cabaretières was. Van Swaay koos voor de padvinderij omdat het een minimaatschap- pij is met een sterk hiërarchi sche structuur en een hoge mo- Scène uit de boeiende voorstelling 'Het dagboek van Anne Frank', met uiterst rechts Cléo Dan- kert als de jonge titelheldin. foto pan sok raai. „Een aantrekkelijke omge ving om grappen over te ma ken." Het decor van De Gidsen is van Paul Gallis, de kostuums zijn van Serge Henri Valcke. DANSACADEMIE BRA BANT, afdeling toneel- dans/jazz, geeft op zaterdag 3 juni de jaarlijkse voorstelling in schouwburg De Kring in Roos endaal. Uitgevoerd worden jazzdansstukken van de Ameri kaanse choreografen Diane Mc Carthy en Bruce Taylor. Daar naast staan er musicalfragmen ten samengesteld door zes eigen docenten, op het programma, begeleid door een live-band van het Brabants Conservatorium. Bovendien presenteert de Voor opleiding Dans Tilburg een jazzdansstuk van Yvonne Sehüller en de opleiding expres sionistisch danstheater de cho reografie Theme of the Deerhun- ter van Wim Kannekens. HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK, het Amerikaanse to neelstuk uit 1958, komt op 8 ju ni naar De Nobelaer in Etten- Leur in de boeiende, amusante en aangrijpende, nieuw bewerk te versie van Mies Bouhuijs, met de jonge actrice Cléo Dankert in de hartveroverende titelrol. Josée Ruiter en Boudewijn de Groot spelen heel mooi haar ou ders, Isabel Menino zusje Mar- got. Ook de andere onderduikers in het Achterhuis worden goed geacteerd in een voorstelling die spannend is en integer. Alleen de slotscène, wanneer de Duit sers het Achterhuis binnenval len, is minder aangrijpend en adembenemend dan in de vorige versie van het stuk, die overi gens in zijn geheel een stuk min der sterk was dan deze nieuwe voorstelling. Het betreft een overgenomen voorstelling van het nog niet geopende Chassé Theater in Breda. Het zilveren was er een met een gouden randje. Vijfhonderd muzikan ten uit heel de wereld maakten het 25e Festival tot het muzikale hoogtepunt van het jaar. Honderdduizenden toeschouwers genoten er met volle teugen van. Geen wanklank verstoorde het toonaangevende Festival van de klassieke Jazz. Bedankt hoofdsponsors: Oranjeboom Bierbrouwerij BV, PTT-Telecom, Holland Casino Breda, Rabobank Breda, Dagblad De Stem. Bedankt Gemeente Breda. Bedankt subsponsors en begunstigers. Bedankt Stichting Vrienden van het Jazz Festival Breda. Bedankt Comité Jazz At The Castle. Bedankt Rhythm Club, businessclub van het Jazz Festival. Bedankt orkesten en solisten. Bedankt alle medewerkers, voor jullie enthousiasme en inzet. Dankzij jullie stond Breda weer swingend op zijn kop. Bedankt publiek, voor jullie grote opkomst. Tot ziens op het 26e Jazz Festival Breda: 16-19 mei 1996. Het bestuur van de Stichting Jazz Festival Breda. geraamte, de Crypt Keeper; een vriendelijk heerschap overigens dat enigszins herinnert aan Alf red Hitchcock, die lang geleden op tv op overeenkomstige wijze zijn heel wat zoetsappiger grie zelverhalen aankondigde. In de op deze serie gebaseerde bioscoopfilm Demon Knight voert de Crypt Keeper ons mee naar de bewoners van een verval len huurkazerne, die worden ge teisterd door bloeddorstige demo nen. De groep bewoners probeert af te rekenen met de naar men senvlees- en bloed hongerende monsters. Het dwaze verhaal was voor re gisseur Ernest Dickerson en zijn technici niet meer dan een aanlei ding om de film vol te kunnen stouwen met schokeffecten. Aan de lopende band spatten licha men uiteen en zie je lijven in ra zend tempo allerlei ontbindings fasen doorlopen. Enge, glibberige en huidloze gedrochten kruipen in of uit hun schulp. En dat alles alleen omdat de horror-fans te genwoordig steeds uitzinniger ta ferelen verwachten. 'Demon Knight' van Ernest Dickerson draait in Casino 4 in Breda. Los Angeles (afp) - De Ameri kaanse filmindustrie heeft het af gelopen weekeinde met recettes ter hoogte 116,7 miljoen dollar al le records aan het begin van het zomerseizoen gebroken. Opvolger van de hit van vorig jaar, de Flint- stones, is Casper, de avonturen van een meisje en een groep gete kende spookjes. Zo'n 87 films verbraken de re cord-inkomsten van 102 miljoen dollar in 1994, zei dinsdag John Krier van Exhibitor Relations, een bedrijf dat de recettes aan de kassa bijhoudt. Van onze filmredactie Malice is een thriller van Ha rold Becker over een fatale drie hoeksverhouding waarin Nicole Kidman een slechte vrouw speelt met het uiterlijk van een lieftallige en toegewijde echtge note. Maar dat klinkt eenvoudi ger dan het in de film wordt op gedist. De film begint met geweld bui ten beeld. In een universiteits stadje in Massachusetts wordt een meisje bruut verkracht. Ze blijkt niet de eerste te zijn, want een seriemoordenaar heeft het op studentes voorzien. De nieu we sterchirurg (Alec Baldwin) van het ziekenhuis redt soms hun leven, maar hij is zo ver waand en vervelend dat hij bij voorbaat verdacht wordt. Het verhaal lijkt dus te gaan over een meisjesverkrachter maar tegen de tijd dat de ware dader is gevonden, is er al een hele andere plot aan de orde. Een jong stel (Bill Pullman en Nicole Kidman) verlangt naar kinderen, maar de nieuwe chi rurg die ook hun huisvriend is, neemt beide eierstokken weg. De vraag waarom die onuit staanbare bal dat doet, is even min het punt waar het in deze thriller om draait. Nicole eist een fikse schadever goeding en laat vervolgens haar man in de steek. Haar echtge noot heeft het idee dat er iets niet in de haak is en gaat op on derzoek. In het eerste uur is de film totaal voorspelbaar om dan ineens een geheel andere wen ding te nemen. Het thema van de seriemoordenaar wordt los gelaten om bij iets heel anders uit te komen. De schijnbare plot is slordig en niet serieus neerge zet. Dat is jammer want Malice be vat enkele spannende kronkels in de ontknoping terwijl de twee oude rotten Anne Bancroft (als drankzuchtig dametje) en George C. Scott twee waarde volle bijrollen vertolken. Het lijkt alsof scenarioschrijver Aaron Sorkin, niet de eerste de beste trouwens, op de set be dacht dat de gynaecologische aspecten toch het belangrijkst waren. Dus wordt er veel geope reerd en gespeculeerd over kin deren en vaderschap. Regisseur Harold Becker werd bekend met de veel uitstekender thriller Sea of Love. 'Malice' van Harold Becker draait in Cinemactueel in Ber gen op Zoom. OOK IN DE BIOSCOOP In de aardige maar kinderlijke Disnev speelfilm The Junglebook is de onkj dorven oerwoudjongen Mowgli ()a| on Scott Lee) de slechte Britse kolonij len te slim af omdat hij vriendscha. heeft gesloten met de wilde dierer Gedresseerde beesten in een romaiv tisch oerwoudavontuur. (Grand in Bra da) In Rob Roy van Michael Caton-J<» wordt veel gevochten en gevreëen Liam Neeson speelt de 18e eeuw» Schotse volksheld die het in de Hoog. landen op moet nemen tegen deve" dorven Engelse aristocratie. (Casino in Breda, De Koning van Engeland Hulst) In de romantische fantasiekomedi, Don Juan waant Johnny Depp zichdè legendarische vrouwenverleider. Mar Ion Brando knapt als uitgebluste p». chiater op van diens mooie praatje (Cinésol 3 in Breda, De Koning vanEn geland in Hulst) 21.51 sprekken In de aardige smartlap Boys on side speelt Whoopi Goldberg een lei bische zangeres die met twee vrouwen New York ontvlucht, weg groeit het trio ondanks de schillen in karakter en afkomst naarel kaar toe. (Casino in Breda) De 13-jarige Olivier Tuinier de spannende jeugdfilm De Tasjes dief heel overtuigend een jongetjs dat door twee jeugdboefjes wordt ge chanteerd nadat ze zijn oma hebber, beroofd. (Cinésol 2 in Breda) i Dan- u.00 foto concorde film worden dan staat de Nederland se film er nog treuriger voor dan ik dacht. 'AfFair Play' van Roeland Ker bosch draait in Casino in Breda. In de harde, snelle actiefilm Street fighter moet Jean-Claude van me de dictator van een Aziatisch lam (Raul Julia) bestrijden. (Mignon in Bre da, City in Roosendaal, Centraal i: Geertruidenberg, Cinemactueel i Bergen op Zoom en De Koning van Ei- geland in Hulst) Het Amerikaanse kindsterretje Ma» lay Culkin is in Richie Rich een ongt lukkig, eenzaam schatrijk joch, datsa men met een groepje straatkind» de strijd aanbindt met de boef, die het op het familiefortuin heeft voorzien. (De Koning van Engeland in Hulst) In de spannende maar nogal gladde, moralistische thriller Outbreak vu Wolfgang Petersen speelt Dustin Hoff man een arts die de mensheid wil be hoeden voor een dodelijk virus. (Csi- no 3 in Breda, City in Roosendaal, Dt Koning van Engeland in Hulst) Legends of the Fall is een roman tisch maar ook nogal drakerig melt drama van Edward Zwick over de mogelijke liefde van drie broers vim hetzelfde meisje aan het begin vande ze eeuw. (Cinésol 1 in Breda, De Kg ning van Engeland in Hulst) In de klucht Dumb andDumberr: len de onnozele Jim Carrey en Jeff Da niels rare streken uit tijdens een auto rit met een koffer vol gestolen geil (Casino 4 in Breda) In de boeiende, romantische film Nd van Michael Apted speelt Jody een onbedorven, 'wilde' jonge vrouw, die door een aardige arts (Liam Neei on) tegen de boze buitenwerel wordt beschermd. (City in Roosendaal op 7 juni bij Fideï et Arti in Ouder bosch) Een sneak preview staat de hebber iedere woensdagavond (20,1 uur) te wachten in Grand in Breda. In de met Oscars overladen, aandoe lijke Amerikaanse maastschappijsati Forrest Gump speelt Tom Hanks m succesvolle zwakbegaafde held, ondanks zichzelf de Amerikaanse ge schiedenis naar zijn hand weet te ai ten. (Cinésol 3 in Breda, Ledel Theati in Oostburg). 101 Dalmatiërs, de reprise van kostelijke Disney-tekenfilm met 8 schattige hondjes, blijft te zien inCai no 2 in Breda, Cinemactueel in op Zoom, Centraal in GeertruidtJ berg, City in Roosendaal, Roxy in gen op Zoom en De Koning van Ei# land in Hulst. Berg! Highlander III, de rommelige actie en speciale effectenfilm met Christ! pher Lambert als onsterfelijke Schot draait nog in Cinemactueel in op Zoom. Just Cause van Arne Glimcher is e? spannende maar ook wat one waardige thriller, waarin Sean O nery in het zompige moaAerasgebi! QES van Florida onderzoek doet naar I moord op een blank meisje. (Centra! in Geertruidenberg) NEDERLAND 1 11.30 7.03 Tekst tv Scene. Af 1.1 t/m 4 Tekst tv Nieuws voor doven en slecht- n Wild, Wild World of Animals, atuurserie ,-jg Samen op 't eiland Zeekraai, euodserie Boggle, spelletje Flipper, jeugdserie Ik woon in China, serie (slot) Filmspot (TT) Journaal Kenmerk, actualiteiten Hearts and Minds, serie (slot) Wilde Ganzen The Untouchables, mlsdaadse- 1B.30 18.59 19.29 20.00 20.31 21.05 21.57 22.02 [ie (TT) Vaders, 5-delige serie ge- over het vaderschap. Deel 4 2323 journaal NEDERLAND 2 Journaal 07,06 Lingo jj 29 Ontbijt tv met 07.30 en 08.00 Is journaal andere 08,28 Journaal Onder $33 Boggle (800 Journaal (PP): WD Kook tv Vrouw-zijn 10.19 Praise (049 Overal en nergens: De kleine zeemeermin 1,10 Noorderlicht 1136 Het verschil 1202 S.O.S. ter plekke 12,21 Classic Cartoons 1233 (TT) Een op tien Journaal Studio sport 14,30 TV-nomaden 4.56 Plaza 5,2! Classic Cartoons 531 Judge Roy Bean 16.00 (TT) Journaal 16,07 Als je durft, programma waarin jver God gesproken wordt. Afl. 1 6,35 Samson, kinderprogramma 7.10 Mega top 50, muziek 7.58 (TT) 2 Vandaag met actualitei- en, 18.00 Journaal, 18.32 Hoofdpunten tit het nieuws (TT) Tennis: Roland Garros, ierslag 915 (TT) Volendam voor Unicef, re- irtages uit Afrika, muziek en voetbal- vedstrijd tussen FC Volendam en een tfrikaans elftal 0.20 Achter het scherm, comedy 0.50 Volendam voor Unicef, vervolg 2,00 Film en video, special over het Imfestival van Cannes 2.35 Camel Trophy Mundo Maya 95, verslag 3.05 Red Shoe Diaries: Erotische vonturen 3,45 Nieuws voor doven en slecht ten ,.,ibp. 5USKE ENWISKE: DE VONKI 6rtnspsal epftfraren.. in ér dieft Di s met 1 kurvrnnd i HAMBQNE BEN DB CONDUïTEU Met, /a ben offic/EPJLI Filmclub Cinema Paradiso verto»': dinsdag de mooie klassieker II Gat» pardo van Luchino Visconti in Cis mactueel in Bergen op Zoom (20.1- uur). Een rijke kostuumfilm mets# terende balscènes over de teloorw van de 19e eeuwse Italiaanse aris» cratie, met o.a. Burt Lancaster, Ma Delon en Claudia Cardinale. woensdag draait in City in Roosen 1492: Conquest of Paradise, veel» statische avonturenfilm over de 0» dekking door Columbus van Amerika 'NTDEK de verschillen Filmhuis Roosendaal draait vana (20.30 uur) de prachtige, poëti® film La notte di San Lorenzo Italiaanse broers Taviani in sch» burg De Kring. Terugblik op een 0® logsnacht in 1944 door een g'88 mensen uit Toscane. Fideï et Arti in Oudenbosch verto® vanavond (20.15 uur) de briljantee amusante misdaadfilm Pulp FiHl' van Quentin Tarantino, Gouden winaar in Cannes.

de Stem | 1995 | | pagina 30