Kermiskoers Hulst sterk bezet Degradatie Ador is een feit wieler SPATTEN Knappe tijd Willemse in Barendrecht jinimo uit Terneuzen promoveert naar eerste klasse Junny van Lamoen slaat ZH Pirates naar overwinning Paepe wint supercross (BSTEM SPORT ZEELAND IUWS kort ïrs tegen Malta jselectie apan Jten kwijt I in Major League taald voetbal STANDEN 5P0RTPRIJSVRAGEN VOETBAL IJSHOCKEY ZWEMMEN Dinsdag traditioneel voor amateurs en trimmers WIELRENNEN TENNIS Cees Wissel zegeviert BILJARTEN ATLETIEK Geen Nederlander h K-organisatie HONKBAL SPORTNIEUWS kort Krabbeloop in Hoofdplaat Anjolie Wisse snelste in Kerkrade Run-Bike-Run in Terneuzen Toernooivoetbal senioren HW'24 Cl is succesvol SV Aloy wil Belgische marathon Kampioensreceptie IJzendijke MOTORSPORT DINSDAG 30 MEI 1995 B2 30 MEI 1995 DEEL B fclechts twee aanvallers opge. Idie volgende week woensdag 1 tegen Malta afwerkt. Noor- Ip 5, waarin ook Nederland Ivond in Minsk Wit-Rusland 1 Hotspur), Grodaas (Lilleström)- I Haaland (Nottingham Forest) 1 United), Pedersen (Brann Ber-' I), Ingebrigtsen (Lilleström), Ja_ TRekdal (Lierse SK), Solbakken Brattbakk (Rosenborg), Fjörtoft Ie voetbalselectie van België, prak een tijd door een blessu- naakt op deelneming aan de belt op 7 juni in Skopje tegen mist onder anderen de gebles- I Lomans is opgenomen in de pnaf donderdag voorbereidt augustus in Dublin, bh degradeerde uit de hoofd- ttGC. its van AC Milan voor Savice- len in Japan. De 34-jarige ex- joenen voor Shimuzu S-Pulse, League. Met de transfer is een Jdden. Ipunten voor de zege op Ein- Ivem won op 15 april, vier da- Bions League tegen Ajax, met lek dat trainer Trapattoni een Islotfase. De punten waren al Igen in beroep gegaan. Tever- Ide fout straks miljoenen gul- luropees voetbal verwikkeld, lerstand op Borussia Mön- plaats. Als nummer vijf Mön- olfsburg verliest en Bayem in lelt de nieuwe ploeg van trai- p het UEFA-bekertoernooi. ert weer tot de selectie van de ptterdamse honkballer, korte Tony Fernandez een blessure [derlandse ere- en eerste divi- Tn gehonoreerd worden. Een |op. Dat werd gisteravond be ring betaald voetbal. Neder- I rest van Europa, lig gewijzigd, dat spelers iets len door een teveel aan gele Igeschorst na hun derde, vijf- lln het komende seizoen volgt gele kaart. De zesde kaart is na weer een uitsluiting na ie- l Miel Maessen onwel. De vi- [>etaald voetbal werd met ver- bbservatie opgenomen in een ve) 280, 4, O'Malley (Aus), Se- |)r (Aus), Levet (Fra), Parnevik ve) en Sherborne (Eng) 282, 9. Jappasonni (Ita), Montgomerie ph) en Mouland (Wal) 283. Itto 21 Irste prijs: geen winnaar; tweede Ijs: 14 winnaars, f. 6.219,90; der- j prijs: 116 winnaars, f. 1.126,00; fcrde prijs: 6.427 winnaars, f. |,30; vijfde prijs: 95.903 win- ars, f. 5,00. Iferspel lijfers goed: 2 winnaars; 5 cijfers |ed: 3 winnaars; 4 cijfers goed: 22 nnaars; 3 cijfers goed: 237 win- ars; 2 cijfers goed: 2.897 win- mpa, vriendschappelijk renigde Staten - Costa Rica 1-2 1). 20. Llama 0-1, 73. Caligiuri 1, 87. Soto 1-2. Imonton, Canada Cup mada - Chili 1-2 (1-1). 13. Pe- isolido 1-0, 32. Valencia 1-1. Salas 1-2. Chili toemooiwin- ar. 1l, playoffs Eastern Conferen- halve finale ttsburgh Penguins - New Jersey vils 1-4. New Jersey wint play 's met 4-1 en speelt in finale te- n Philadelphia Flyers. rt Lauderdale, Alamo Challen- ROUWEN 0 m vrij: 1. Bennett (VSt) 12,24, 2. Evans (VSt) 4.14,12, 3. aravcova (Slw) 4.18,13. 0 m vlinder: 1. Coole (VSt) 31,87, 2. Moravcova 1.02,57, 3. ise (VSt) 1.03,06. 0 m school: 1. Cloutier (Can) 14,60, 2. Dubois (Can) 2.35,34, 3. iguere (Can) 2.36,53. 0 m wissel: 1. Findlay (VSt) 18,86, 2. Warden (VSt) 2.20,76, 3. idisco (VSt) 2.21,97. 4NNEN 0 m vrij: 1. Olsen (VSt) 4.00,90, De Fabrique (Fra) 4.01,72, 3, idel (VSt) 4.03,32. 0 m vlinder: 1 Kalchev (Bui) 80, 2. Henderson (VSt) 55,73, 3. ng (VSt) 56,29. 0 m school: 1. Van Neerden St) 2.20,59, 2. Namesnik (VSt) !0,64, 3. Engstrom-Heg (Fin) 1,70. 0 m wissel: 1. Namesnik 2.05,03, Burgess (VSt) 2.05,40, 3. Nelsen St) 2.07,02. 'an ooze .ijlersportmedewerker List - Het wielercomité van ■Ut houdt vandaag, dins- mei, weer de traditio- Ijie kermiskoers voor ama- iturs en trimmers. Het is de Ijazet voor veel meer, want faterdag 10 juni wordt de 'rSte etappe van het leeuws-Vlaams Wielerweek- i jn Hulst afgesloten. Deze >r geen vrouwenkoers we- |«s de wat mindere sponso- fjngvan dit evenement. pist heeft in het Zeeuwse wie- 1 een aparte status. Twee Ier in een jaar houdt men in de pvnaertstad een amateurkoers en een koers voor trimmers. Dat kan eigenlijk geen enkel comité Hulst navertellen. Wie de deel nemerslijst bekijkt moet toege ven dat Hulst dit jaar in trek is. De vette jaren van tachtig of negentig vertrekkers behoren tot een grijs verleden, maar met meer dan 50 inschrijvingen mag een wielercomité in de handjes klappen. Niet te snel juichen natuurlijk. Want renners zeggen ook net zo snel de wedstrijd af als dat ze de kaart insturen. In elk geval is er de intentie bij meer dan 50 ama teurs om er in Hulst tegenaan te gaan. Het parcours in Hulst is een scherprechter op zich. Deze keer wordt er andersom gereden, oftewel de renners draaien nu de Steenstraat in om naar de Dub bele Poort te rijden. In elk geval lijkt dat een verbetering te zijn. Vooral bij nat weer gleden steeds renners onderuit in de straat naar de finish. Op het deelnemersaffiche staan de namen van Twan den Braber, André en Maurice de Bruijn, Davy Dubbeldam, die in Hulst altijd hard rijdt, Francois Fran se, Antoine Goense, Glenn van Gessel, Karei van Goethem, Jan Hordijk, Peter Hoondert, Jeroen van Hoorn, André de Jong, Fon- ny Kint, Jacky en Nico van de Klundert, Louis van Mook, Her man Muller, Patrick van Passel, Rob Rasenberg, Michel Rom- mers, Johan van Schaick, klas- siekerwinnaar Jos Schipper, Martijn Simons, Cees Schouwe- naar, Vital Timmermans, plaat selijk favoriet Eric Vereecken en Ruud Zijlmans. Opmerkelijk is het ontbreken tot nu toe van de plaatselijke favorieten Warnier en Picavet. i De amateurs beginnen hun strijd over 80 kilometer om 15.00 uur. In het voorprogramma rijden de renners van de stichting Wieier Trim Bond. Er kan veel vuur werk verwacht worden. Naast het gewone klassement wordt er een Festina-Van Deijk-klasse- ment verreden, waardoor voor de winnaar wat extra's na alle ritten in de gemeente Hulst ligt te wachten. Aan de start ver schijnen renners als Smits, Beun, Westrate, Slabbekoom, Bolssens - de winnaar van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trim mers - Patrick van Daele uit St.-Jansteen en plaatselijk favo riet is Rinse van Etten. De trim mers rijden 45 kilometer en zij starten om 13.30 uur. De perma nence is gevestigd in café De Kroon. Lor Henk van de Voorde Itemeuzen - Het Temeuzense Animo, vorige week al Irerd de titel gepakt in de tweede klasse, boekte de levende overwinning in successie. Ador Sport uit De paakman degradeert uit de eerste klasse. dat Ador geflatteerd verloor met 6-0, beter uitgepakt en waren we erin gebleven. Ik denk dat we in de eerste klasse thuis horen," aldus aanvoerder Tolhoek. Bij Ador speelde Tim van Veldhoven niet mee vanwege de rentree van Van Quekelberghe. 't Halve Maantje is er in ge slaagd zijn verblijf in de eerste klasse te continueren. In Spijke- nisse werd Halfweg een 3-3-gelijk spel afgedwongen. De Goese formatie eindigde na een moeizame start zelfs nog op de derde plaats. Aanleiding voor het team om het vizier volgend seizoen op de bovenste plaatsen te richten. De sterke Serge Car- pentier, hij was evenals vorige week prima op dreef, heeft al te kennen gegeven dat men in Goes ook komende competitie op hem kan rekenen. Tegen Stephan Meindert haalde Carpentier de eerste set via één 'break' binnen. De tweede set ging naar Mein dert met 6-2. In de derde set ging het er vrij close aan toe. De geroutineerde Serge Carpentier was hierin met 6-4 de beste. Marcel Schouw 'singelde' sinds lange tijd weer eens sinds zijn blessure. Hij moest zijn meerde re erkennen in Eddy van Veen. Aanvoerder Arno Jongsma won in drie sets, terwijl Dennis van 't Westeinde in twee sets verloor. In de tweede klasse mixed is de degradatie een feit voor het Vlis- singse De Schelde na de 6-2-ne- derlaag in Den Bosch tegen Bas tion Baselaar. In de derde klasse handhaafden MLTC en Souburg zich. In Tilburg hield het team uit Oost-Souburg kampioen Til burg knap op een gelijk spel: 4-4. MLTC won in de Zeeuwse hoofdstad met 8-0 van De Lob- belaer. In de tweede klasse voor mannen verloor het Thoolse Eegedima in en van Goirle met 5-1. Winst was er alleen voor Mare Zuid- weg aan Zeeuwse zijde. uitslagen EERSTE KLASSE HOLY-ADOR SPORT 3-3 - Jan- Willem Portengen-Mike Simon 7-6, 7-6; Hans Slagboom-Guido Tolhoek 1-6, 0-6; Dave Dröge-Kim Lange- raert 6-3, 6-1; Peter Wilhelmy Damsté-Bemd van Quekelberghe 4-6, 3-6; Portengen/Dröge-Simor- /Langeraert 6-0, 0-6, 5-7; Slag- boom/Wilhelmy Damsté-Tolhoek/ Van Quekelberghe 6-4, 6-4. HALFWEG-'T HALVE MAANTJE 3-3 - Stephan Meindert-Serge Car pentier 4-6, 6-2, 4-6; Eddy van Veen-Marcel Schouw 6-3, 6-2; René van de Mee-Dennis van 't Westeinde 6-3, 7-5; Mark Bitter-Amo Jongsma 0-6, 6-4, 2-6; Meindert/Van Veen- Van 't Westeinde/Schipper 6-7, 7-6, 6-7; Van de Mee/Bitter-Schouw/ Jongsma 7-6, 6-7, 7-6. TWEEDE KLASSE PHOENIX 2-ANIMO 2-4 - Juliën Verbeek-Jeroen Verstraeten 2-6, 2-6; Friso Glansdorp-Boas Bierings 1-6, 2-6; Nick Verbeek-Dethlef Pie- ters 6-1, 6-3; Jean-Paul van Lon- den-Filip Versluys 2-6, 2-6; Van Londen/Glansdorp-Verstraeten/Pir- ters 3-6, 3-6; Juliën en Nick Ver beek-Bierings/Versluys 6-3, 6-7, 7-5. Uitslagen eerste klasse (600): Holy- Ador Sport 3-3, Alta-Nieuwenhagen 3-3, Duno-Polanen 4-2, Halfweg-'t Halve Maantje 3-3. Eindstand eerste klasse: Duno 33 punten (kampioen), Halfweg 28, 't Halve Maantje 22, Polanen 21, Nieuwenhagen 20, Alta 19, Ador Sport 16 (degradeert), Holy 9 pun ten (degradeert). uimo promoveert naar die eer- l klasse van de mannencompe- Ilie, terwijl Ador afdaalt naar [etweede klasse. Stuivertje wis- a dus tussen de Temeuzense lormatie en het team uit De Braakman. In Rotterdam werd itanix 2 met 4-2 door Animo :n. Eerste man aan Ani- o-zijde, Hulstenaar Jeroen l'erstraeten, won simpel zijn itij van Juliën Verbeek. Het- geldt voor Boas Bierings iFilip Versluys ten koste van spectievelijk Friso Glansdorp i Jean-Paul van Londen. Al lien Dethlef Pieters kon het niet rolwerken tegen Nick Verbeek li verloor in twee sets. desondanks kan de inwoner uit aarde terugzien op een Iprima competitie. „Tegen Phoe- s hebben we een paar punten loimozel' laten liggen. Er stond iets meer op het spel waardoor lie concentratie minder was. Ik ■stond in mijn partij wat te 'dol len' en te lachen. Ik ging dingen lioen die ik normaal gesproken Ir,iet doe. Service-volley spelen (bijvoorbeeld. Dat ging ten koste Ivan mijn spel. Toch snap ik niet Iaat Phoenix maar in de midden- Imoot is geëindigd. Het heeft een Ijoedteam." |3e Temeuzense captain is uiter- verguld met de promotie |naar de eerste klasse. „Het is niet de bedoeling om er laeteen weer uit te gaan. Boas, ■Jeroen en ik gaan meer trainen. ■Boas gaat eventueel ook in Eind- |hoven trainen. Hij studeert Versterkt Pieters legt vervolgens uit dat de Temeuzense selectie versterkt wordt met de komst van Tim Blondeel, een Belgische topper. «Hij wint geregeld van spelers tót de top 10 van België. Het is een speler die iets extra's kan bieden." Zoals bekend wil de Belgische trainer-speler Filip Versluys zich vanaf komend sei- loen nog uitsluitend bezig hou- óen met het trainer-coachschap bij Animo. Voor Ador Sport viel het doek in óe eerste klasse. Op de slotdag werd in Vlaardingen met 3-3 Selijk gespeeld tegen hekkeslui- ter Holy. Mike Simon moest als eerste man aantreden tegen de sterkste speler aan Vlaardingse njde, Jan Willem Portengen. Bvee keer moest Simon in de tie-break het loodje leggen. In de eerste set verloor hij deze met H in de tweede set met 8-6. Hyperend voor de geringe krachtsverschillen tussen beide spelers. Guido Tolhoek stond zijn tegen stander Hans Slagboom slechts een game toe. Tolhoek hoefde mets spectaculairs uit te halen, want Slagboom ging toch wel in Ve fout. Verder stond Bemd van Quekelberghe lekker te tennis sen en won dan ook zijn partij, wm Langeraert verloor in twee sets. De drie spelers van kampioen Animo die ook volgend seizoen voor hun team uitkomen. Staande Jeroen Verstraeten en Boas Bierings en zittend Dethlef Pieters. foto wim kooyman. Sas van Gent - Cees Wissel heeft verrassend de strijd om de Reseda-bokaal gewonnen. Tijdens de slotronde van dit driebandentoernooi op groot biljart bleef hij uitgesproken favoriet Theo Plat jouw een 'neuslengte' voor. Na de reguliere competitie stond Theo Platjouw ongenaakbaar op de eerste plaats. De organisatie bedacht echter nog een systeem om de strijd te verlengen en voegde een toegift aan dit regu liere gebeuren toe. Een nacom- petitie met de eerste vier spelers moest de uiteindelijke winnaar aanwijzen. De behaalde punten uit de reguliere competitie kwa men te vervallen, zodat iedereen weer met evenveel kans begon. Die nacompetitie zou Platjouw opbreken. Hij begon wel met een overtuigende zege op Eric Grijp (12-4 in 18 beurten) en ook Cor de Jonge vormde geen probleem (12-4 in 9 beurten), maar hij voelde constant de hete adem van Cees Wissel in zijn nek. Wissel was overtuigend gestart met winst in 7 beurten tegen Cor de Jonge: 1-12. Tegen Eric Grijp had hij het wat moeilijker, maar bleef aan de positieve kant van de score met 12-8 in 14 beurten. De slotpartij tussen Platjouw en Wissel moest de toemooiwinnaar aanwijzen. Ook die partij bracht geen beslissing. Platjouw maakte in deze spannende partij na 17 beurten het eerst de 12 carambo les vol, maar in de nabeurt for ceerde Wissel via het maken van de acquitstoot remise. Penalty's moesten de uiteindelijke beslis sing brengen. Wissel had de keus en liet Platjouw beginnen. De Axelaar, anders vrij sterk op de acquitstoot, bezweek onder de spanning en miste. Wissel bleef wel rustig en verzekerde zich van de toernooizege in café Re seda te Sas van Gent door de acquitstoot wel te maken. De strijd om de derde plaats tussen Eric Grijp en Cor de Jonge werd door eerstgenoemde gewonnen met 12-8 in 16 beurten. EINDSTAND 1. Cees Wissel (Terneuzen) 6 match- punten, 2. Theo Platjouw (Axel) 4, 3. Eric Grijp (Ertvelde) 2, 4. Cor de Jonge (Axel) 0 punten. Van onze atletiekmedewerker Barendrecht - Olaf Willemse zette tijdens de tweede wed strijd in de voorronde van de districtscompetitie voor A- en B-junioren in Barendrecht een knappe tijd neer op de 400 meter. De tweedejaars B-junior van At- letica liep naar een tijd van 53,0 wat hem een derde plaats ople- Zonde Het is zonde natuurlijk dat we ft nu uit liggen. Zo simpel is het. or hetzelfde geld had het vori ge week tegen Halfweg, een duel verde. Anjolie Wisse van het Goese AV'56 pakte op de 400 meter eveneens aardig wat punt jes voor haar ploeg. Dit met een tijd van 57,1, wat haar een twee de plaats opleverde. In de eind standen was er voor de Zeeuwse clubs (naast Atletica en AV'56 was ook Scheldesport present) slechts een bijrol weggelegd. Bij de jongens eindigde Atletica als zevende en Scheldesport als elf de op een totaal van twaalf teams. De meisjes van AV'56 verlieten als vijfde Barendrecht waar de plaatselijke club Ener gie voor de organisatie tekende. UITSLAGEN TWEEDE KLASSE JONGENS 3000 meter: 3. Angelo van Goethem (Scheldesport) 10.22,9, 12. Robbert van de Hof (Atletica) 11.34,0. 4 x 100 meter: 7. Atletica 47,0, 11. Scheldesport 47,9. Discuswerpen: 6. Alex Gesink (Atle tica) 28,44, 10. Koen de Meijer (Scheldesport) 19,02. Verspringen: 7. Frank Vanbesien (Atletica) 5,52, 8. Hein Machielse (Scheldesport) 5,44. 800 meter: 5. Alex Gesink (Atletica) 2.21,5, 12. Manfred van Goethem (Scheldesport) 2.40,8. Kogelstoten: 4. Robbert van de Hof (Atletica) 10,47, 11. Jasper Meijer (Scheldesport) 7,20. Hoogspringen: 11. Frank Vanbesien (Atletica) 1,55, 12. Victor Mayer (Scheldesport) 1,50. 400 meter: 3. Olaf Willemse (Atle tica) 53,0, 9. Jasper Meijer (Schelde sport) 57,6. Speerwerpen: 9. Robbert van de Hof (Atletica) 34,40, 12. Hein Machielse (Scheldesport) 21,00. 100 meter: 5. Olaf Willemse (Atle tica) 12,3, 6. Michiel Visser (Schel desport) 12,4. TWEEDE KLASSE MEISJES (allen AV'56) 4 x 100 meter: 3. AV'56 54,9. Kogelstoten: 4. Agnes Janse 9,69. 800 meter: 4. Belia Verbeem 2.38,6. Discuswerpen: 7. Agnes Janse 22,04. Hoogspringen: 7. Mieke van Hove 1,20. 400 meter: 2. Anjolie Wisse 57,1. Verspringen: 7. Marjolein van Em- pel 4,41. Speerwerpen: 5. Belia Verbeem 24,65. jfririch (afp) - in het organisatie- voor de wereldtitelstrijd laivi 'n ëeen Neder- ,er opgenomen. De commis- bestaat uit 28 personen, on- r voorzitterschap van de - Xlcaan Guillermo Canedo. De J VJUILI j^ijjfohansson, voorzitter van HA, is zijn vervanger. Het toernooi is in Frankrijk. Van onze honkbalmedewerker Terneuzen - Het honkbalteam van Zeeuwse Honk Pirates heeft de lei ding in de tweede klasse van de Belgische competitie genomen. In Huy werd gastheer Cardinals met 11-3 verslagen. Een nipte zege, die pas in de negende inning tot stand kwam via een home run van Junny van Lamoen met drie honken bezet. Het softbalteam van de Temeuzen se club verging het minder goed. Op eigen veld werd met 4-8 van kampioenskandi daat Borgerhout verloren. CARDINALS HUY-ZH PIRATES 11-13 - In dit duel nam ZH Pirates in de eerste inning een nipte 0-1-voorsprong. In de tweede inning werd die uit handen gege ven, waarna de gastheren de 3-1-score uitbouwden tot 4-1 in de derde inning en 8-1 in de vierde inning. In de vijfde slagbeurt onderging deze score geen wij ziging. Dit gebeurde wel in de volgende confrontatie. Hierin werd de stand 8-4 om vervolgens via 10-7 naar 11-9 te gaan in de achtste inning. Björn Groen, die zes innings als werper goed uit de bus kwam, had intussen twee home runs geslagen. In de negende en beslissende inning deed Junny van Lamoen hem dit kunstukje na door met een geweldige klap de bal buiten de omheining te jagen. Met drie honken bezet leverde deze tik vier punten op en kwam ZH Pirates terug op voor sprong en uiteindelijke op 11-13-winst. Pitcher Ferley Anastasia, die de taak als werper van Björn Groen overnam, liet zich daarna niet meer verschalken. ZH Pirates nam door deze zege de leiding in de tweede klasse. SOFTBAL ZH PIRATES-BORGERHOUT 4-8 - De gastploeg van coach Sidney Lebacks be gon tegen het sterke Borgerhout, dat favoriet voor de titel is, goed. Gestoken in een nieuwe outfit werd de eerste inning met 3-2 gewonnen. In de tweede inning bleef die stand ongewijzigd. Hierin kwam in de volgende slagbeurt van Borgerhout verandering. Een home run zorgde er voor dat de zuiderburen twee punten konden scoren en op 3-4 kwamen. Temeer daar de Temeuzenaren er in de gelijkma kende slagbeurt er opnieuw niet in slaag den een puntje aan het totaal toe te voegen. Fouten in het veld bij de Temeu zense ploeg maakten dat Borgerhout in de vijfde inning naar 3-5 uit kon lopen. Vervolgens werd het in de volgende slag beurt 4-8 en aangezien er in de zevende en laatste inning niet meer gescoord werd, bleef deze stand staan en verloor ZH Pirates een belangrijk duel in de titelstrijd. ERIC VEREECKEN uit Hulst reed in een amateurkoers in het Belgische Meise-Meusegem naar een tiende plaats. HERMAN MULLER uit Terneuzen werd twaalfde in Moerbeke- Geraardsbergen. KAREL WARNIER uit Hulst kwam als twaalfde over de meet in Hame-Zogge. Hoofdplaat - In en om Hoofdplaat wordt op vrijdag 2 juni de twaalfde Krabbeloop gelopen. De afstanden die op het program ma staan zijn een 2 kilometer voor de jeugd en een 4,5 en 8,6 kilometer voor alle leeftijdscategorieën. De jeugdloop vertrekt om 18.55 uur en de beide overige afstanden worden om 19.00 uur bij de basisschool aan de Deltastraat op gang worden geschoten. Er kan in de basisschool vanaf 18.00 uur worden ingeschreven. De organisatie is in handen van de plaatselijke basisschool in samenwerking met de Temeuzense atletiekvereniging Scheldesport. Kerkrade - Anjolie Wisse van de Goese atletiekvereniging AV'56 won tijdens het atletiekgala van Kerkrade de B-loop over 800 meter te winnen. De winnende tijd van de A-juniore was 2.09,65. Komende zondag maakt ze deel uit van de nationale selectie onder de 23 jaar tijdens een interland in het Duitse Kevelaer. Ook daar komt ze op de 800 meter in actie. Terneuzen - Het Zeeuws-Vlaamse Run-Bike-Run-circuit is op woensdag 31 mei aan de derde van de reeks van zes wedstrijden toe. Strijdtoneel is deze keer de Koegorspolder onder de rook van Terneuzen, waar het ROC Westerschelde in samenwerking met SV Aloy voor de organisatie tekent. Er staat een drietal afstanden op het programma. De jeugd start met 1,5 kilometer lopen. Vervolgens wordt er 12 kilometer gefietst en 1,5 kilometer gelopen. De korte afstand bestaat uit 3 kilometer lopeb, 20 kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen, terwijl de langste afstand op het menu heeft staan 6,4 kilometer lopen, 32 kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen. Alle afstan den gaan om 19.00 uur van start. Er kan vanaf 18.00 uur worden ingeschreven in de aula van het ROC Westerschelde aan de Zeldenrustlaan. Terneuzen - De jubilerende voetbalverenigingen Koewacht en Vogelewaarde hielden een toernooi voor lagere seniorenelftallen. De eindstanden waren als volgt: Toernooi VV Koewacht: 1. Hontenisse 2,2. Koewacht 2,3. Terneuzen 2, 4. Koewacht 3. Toernooi W Vogelwaarde: 1. Philippine 2, 2. Vogelwaarde 3, 3. Vogelwaarde 4, 4. IJzendijke 2, 5. SDO 2. Clinge - HW'24 Cl was in de regionale finale van de strijd om de Nike Premier Cup duidelijk te sterk voor Clinge Cl. Door verplichtingen van andere regionale C-juniorenteams werd de finale betwist tussen deze teams op het sportpark te Clinge. Na een ruststand van 0-3 won HVV'24 Cl dat treffen, onder de belangstellende blikken van zo'n honderd toeschouwers, met maar liefst 0-11. Voor dat team scoorden: Niels Cornells (6x), Evert van Damme (3x) en twee eigen doelpunten van Clinge Cl. HW'24 Cl dringt door deze winst door tot de nationale voorronde die in augustus in de buurt van Rotterdam gehouden wordt. Graauw - SV Aloy krijgt volgend jaar wellicht in samenwerking met de Gentse atletiekclub Racing Gent het Belgisch marathon kampioenschap binnen de poorten. De aanvraag ligt inmiddels op het Belgische bondsbureau. Het wordt dan een marathon tussen Gent en Terneuzen. Gestart wordt in het centrum van Gent en vervolgens gaat het langs de oostelijke kant van het kanaal Gent-Terneuzen naar de finish. Waar het spandoek in Terneuzen komt te hangen staat nog niet vast. Remy Magnus van SV Aloy: „Dat wordt wellicht het ROC Westerschelde in de wijk Zeldenrust of bij Engelhard. Er zijn ook nog andere opties. Dat hangt af van eventuele sponsors waarmee we overeenstemming kunnen bereiken. Van de ge meente Terneuzen hebben we in ieder geval alle medewerking." In België is op dit moment al alles rond. Naast de volledige marathon zullen vanuit een aantal startplaatsen, gelegen op het traject van de marathon, nog een aantal andere afstanden worden gelopen. Zo denken de organisatoren aan een tien en twintig kilometer. Als voorlopige datum is 4 mei 1996 geprikt. Indien de Belgische bond het licht op groen zet voor het nationale kampioenschap betekent dit dat de marathon van Rotterdam, waar de laatste jaren de nationale titelstrijd werd afgewerkt, komt te vervallen. IJzendijke - Het bestuur van de voetbalvereniging IJzendijke houdt zaterdag 10 juni een kampioensreceptie in de kantine aan de Mauritsweg in IJzendijke. Dit ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van het standaardteam van IJzendijke in de eerste klasse van het zondagvoetbal van de KNVB afdeling Zeeland en de promotie naar de vierde klasse van het KNVB- zondagvoetbal. De receptie duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Van onze motorsportmedewerker Kwadendamme - De Vlaming Jurgen Paepe toonde zich zaterdag de sterkste in de supercross in Kwadendamme. Hij liet in de tweede wedstrijd, uit een reeks van vijf om het Zeeuwse supercrosskampioenschap, die georganiseerd werd door MC De Knalpot, alle Zeeuwse concurrenten achter zich. Na twee wedstrijden staat Erik van de Wekken uit Zierikzee aan de leiding in het totaalklasse ment. Paepe begon als favoriet, want vorig jaar toonde hij zich de beste supercrosser bij dit open Zeeuws kampioenschap. Bij de eerste cross in Walsoorden stond hij echter niet aan de start en het lijkt dus niet waarschijnlijk dat hij zijn titel kan prolongeren. Twee rijddrs lijken nu de beste papieren te hebben. Erik van de Wekken uit Zierikzee eindigde in Kwa dendamme op een derde plaats en pakte daarmee weer belangrijke punten. Gevoegd bij zijn zege in Walsoorden gaat hij nu dan ook aan de leiding. De meeste tegenstand kwam echter van de jeugdige Arno Ruttinger. Deze moest echter kort voor tijd opgeven. De meeste concurrentie zal hij daarbij ondervinden van Zeeuws-Vlaming Davy van Hoepen. De Kloosterzande- naar, die in Walsoorden veel indruk maakte, maar daar toch met een tweede plaats genoegen moest nemen, moest in Kwadendamme naast Paepe ook Van der Wekken en Chris Markusse voor laten gaan. In de B-finale was er wel Zeeuws-Vlaams succes. Ron Doppegieter uit Hoofdplaat toonde zich hier de sterkste en liet de concurrentie zijn ach terwiel zien. De volgende su percross wordt verreden 5 juli op het circuit van MC De Uitlaat in Vlissingen. UITSLAGEN A-finale: 1. Jurgen Paepe (Snel- legem België), 2. Chris Markus- se ('s-Heer-Abtskerke), 3. Erik van de Wekken (Zierikzee), 4. Davy van Hoepen (Klooster- zande), 5. Richard Kerkhove (Vlissingen), 6. Kees den Hol lander (Aagtekerke.) B-finale: 1. Ron Doppegieter (Hoofdplaat), 2. Arjo Verhage (Aagtekerke), 3. Gert Huisman (Kapelle), 4. André van der Graaf (Goes), 5. Willem van de Berg (Gapinge). V-

de Stem | 1995 | | pagina 9