Aannemer aarzelt over de WOV Volk Amei 'Zuiden moet zich verzetten tegen op Randstad gericht beleid' POLITIE rapport Opnieuw een Bourgondische Middag voor Novaci SPORT in het kort DUIVEN sport de stem Bedenkingen over haalbaarheid van toltunnel onder Westershelde Watertoren Oostburg voorzien van kunst Expositie Grote Griezels in het Biologisch Museum pestem Nutsschool in Breda wint Voorzitter ZEELAND C3 Kans op baan Schoolzomerfeest op en rond Molenbolwerk Belgische winst in Hoofdplaats café-toernooi Ruim achthonderd deelnemers Oostburgse wandelvierdaagse Pinksterdriedaagse A. Snoodijk benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Snelheidscontroles Diefstal Jongen knalt tegen auto Aanrijding Duur telefoontje Sportman van het jaar hw'24 Pont Sint Maxence yuievrain DINSDAG 30 MEI 1995 Van onze verslaggever Breda/Den Bosch - De pro vincies Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg moeten zich samen verzetten tegen het te zeer op de Randstad gerichte beleid van de rijksoverheid. Het zuiden krijgt nu te weinig geld en in ieder geval minder dan wanneer het beschikbare rijks- geld evenredig zou worden ver deeld. Dat beeld schetste gisteren Com missaris der Koningin van Noord-Brabant mr. F. Houben tijdens een bijeenkomst in Den Bosch die werd bijgewoond door een groot aantal leden van Pro vinciale Staten uit de drie pro vincies. De bedoeling van die bijeen komst was de samenwerking in het zuiden verder gestalte te ge ven. Dat is hard nodig, in de ogen van Houben. Hij illustreerde zijn betoog met een verwijzing naar het grote- stedenbeleid, dat volgens hem te zeer gericht is op de Randstad. Pas in tweede instantie wordt volgens Houben gekeken naar de rest van het land, die financieel dan ook duidelijk onderbedeeld wordt. Ook bij de aanleg van we gen en andere grote voorzienin gen komt de Randstad volgens de Brabantse commissaris op de tweede plaats. Problemen daar mogen dan opge lost lijken, in werkelijkheid zijn ze alleen maar verplaatst, bij voorbeeld naar het zuiden. Hou ben riep de regering op daarmee bij voorgenomen grote investe ringen rekening te houden. Houben verbond aan zijn toe spraak een oproep tot samenwer king in het zuiden, en dan niet al leen om meer geld binnen te krij gen, maar ook om grote maat schappelijke problemen beter de baas te kunnen. Hij noemde daarbij de sociaal- economische ontwikkelingen, de zorg voor een beter milieu en het hoger onderwijs. De Brabantse commissaris wilde anderzijds waarschuwen voor een al te star re houding binnen de drie zuide^ lijke provincies en toonde zich voorstander van open en flexibe le samenwerking, ook met andere omliggende Nederlandse en Vlaamse provincies. ADVERTENTIE Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST telefoon 01140-12058, telefax 01140-10856 Van onze verslaggever Middelburg - De Aannemerskonbinatie Kombinatie Mid delplaat Westerschelde (KMW), die de toltunnel onder de Westerschelde (WOV) moet gaan bouwen, heeft grote aar zelingen gekregen over de haalbaarheid van het project en een nieuwe offerte ingediend bij het provinciebstuur. In het artikel over de kansen voor Philips werknemers, onder de kop '2000 kansen op een baan', is in de krant van maandag ten on rechte de indruk gewekt dat tachtig procent van het aantal in- stromers binnen twee maanden een nieuwe baan heeft. Het gaat in deze passage om de sollicita tieclub van het arbeidsbureau. Vorig jaar kregen ruim honderd mensen bij het arbeidsbureau een gerichte sollicitatietraining. Na afloop hiervan vonden 72 mensen binnen twee maanden een baan. Van onze correspondent IJzendijke - Op en rond het schoolplein van basisschool Molenbolwerk in IJzendijke wordt zaterdag 17 juni het ze vende Schoolzomerfeest ge houden. Om 09.45 uur wordt het startsein gegeven met een lawaaioptocht vanaf de markt. Muziekvereniging Ge duld Overwint verleent hier aan haar medewerking. Om 10.00 uur wordt de openings handeling verricht in de vorm van het oplaten van ballonnen, waarna allerlei activiteiten op en rond het schoolplein van start gaan. Er zijn weer enkele attrac ties, zoals een draaiende ballon, die vijf meter hoog gaat, en een springkussen. Omstreeks 10.45 uur start de eer ste ronde van de play backshow, waaraan wordt deelgenomen door de leerlingen van Molenbol werk, gevolgd door een honden- trainingsvoorstelling en een de monstratie van de plaatselijke brandweer. Verder kunnen de bezoekers deelnemen aan talrijke spelletjes zoals koe melken, doelschieten, clown schieten. Verder kan men pony rijden een ritje maken met de huifkar, darten en boogschie ten. Sportievelingen kunnen hun krachten meten op de rollen- bank. Op vooraf vastgestelde tij den zal het rad van avontuur draaien. Een van de hoofdprijzen is onder andere een reischeque van 200 gulden. In de school kan men deelnemen aan een video- raadspel. „Er is tijdens dit feest weer van alles te beleven," aldus Anneke van Hevele van de werkgroep Schoolzomerfeest. Het feest wordt om 16.00 uur af gesloten. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur ballon nenwedstrijd 10.30 uur eerste ronde playbackshow 10.45 uur hondentrainingsvoorstelling 11.45 uur demonstratie brand weer 13.00 uur tweede ronde playbackshow 14.45 uur demon stratie brandweer 15.15 uur op treden showband Jeugdbelang 16.00 uur afsluiting. Van onze correspondent Hoofdplaat - Aan het Hoofd plaats café-toernooi, een voet baltoernooi voor niet bij de voet balbond aangesloten teams, de den elf ploegen mee. De winst ging naar de Belgische formatie SK Laerehof uit Kam penhout. Zij wisten negen duels in winst om te zetten. Ook tegen 't Krikje dat de twee voorgaande edities had gewonnen. De arbi trage was in handen van Cees Floren, Willy de Ruysscher, Dies van Belzen en Theo Rietjens. De eindstand gaf volgend beeld: 1. SK Laerehof (Belgie) 18 pt, 2. 't Krikje (Hoofdplaat) 16 pt, 3. Joveho (Hoofdplaat) 15 pt, 4. Kantine (Hoofdplaat) 12 pt, 5. Bon Ami (Schoondijke) 11 pt, 6. Kanaaljon gens (Belgie) 10 pt, 7, de Boot (Ame land) 7 pt, 8. Walsen (Duitsland) 7 pt, 9. Molly Bloomes (Ierland) 7 pt, 10. Centraal (Breskens) 6 pt, 11. La Por te d'Or (IJzendijke) 3 pt. Dat dit zo kort voor de eindda tum van 1 juli gebeurt, heeft voor beroering gezorgd bij de techni sche staf van het provinciebe stuur. Er moeten nieuwe bereke ningen komen en de nieuwe of ferte moet op zijn merites worden uitgeplozen, „We moeten echt alles op alles zetten om het nieuwe tijdschema te halen, dit is niet echt leuk," zo vertelde een woordvoerder van dé directie Milieu en Waterstaat gisteren. Zoals deze krant gisteren onthul de is het eindoverleg met minis ter Jorritsma (Verkeer en Water staat), dat gisteren zou moeten plaatshebben, twee weken uitge steld tot medio juni. De volle omvang van het waarom van het uitstel werd gisteren ver nomen in ambtelijke kring. Het gaat niet zozeer om een financie ringstekort (er is een gat van honderd miljoen gulden, maar men is optimistisch over de dek king daarvan) maar om de risi co's die de bouwer en exploitant, de KMW conform de eerste offer te zou lopen. Het grootste risico is het toekom stig verkeersaanbod, omdat daarmee de opbrengst in de vorm van tolgeld is gemoeid. Dat ver keersaanbod wordt bepaald aan de hand van prognoses die de, overheid regelmatig laat maken en die in de loop der jaren ook sterk wisselden. Naar verluidt vertrouwt de ex ploitant de jongste prognoses niet meer voor honderd procent, en is dus met een bijgestelde of ferte gekomen. Bij de KMW was gisteren niemand die dit wilde bevestigen. Het uitstel is vervelend voor de voorstanders omdat de datum van 1 juli naakt. Dan loopt for meel het contract af dat Zeeland heeft met het Rijk en waarin ge garandeerd wordt dat het Rijk jaarlijks 54 miljoen gulden aan de tunnel meebetaalt. Aan de andere kant zou verder uitstel ook gewoon kunnen bete kenen dat minister Jorritsma met een nieuw contract Zeeland meer tijd dan tot 1 juli geeft om uit de onderhandelingen te komen. In de slepende en roemruchte ge schiedenis van de WOV is al elke denkbare bestuurlijke variant toegepast of op zijn minst be sproken. Van onze correspondent Oostburg - Met 826 deelnemers ging de Oostburgse avondwan delvierdaagse gisterenavond van start. Dat waren er 15 meer dan vorig jaar maar beduidend minder dan in de topjaren toen 1700 deelnemers konden worden ingeschreven. De dalende tendens is toe te schrijven aan het feit dat diverse plaatsen zoals IJzendijke, Bres kens en Sluis de laatste jaren hun eigen wandelvierdaagse hebben. Voor de vijf kilometer werden gisteren 514 wandelaars geno teerd. De rest (312) liepen de tien kilometer die richting Marolleput ging. Jo Dekker heeft nog geen enkele keer overgeslagen en zij was er gisterenavond voor de 52e keer bij. Ook het verzorgingste huis De Stelle was weer present met zestien deelnemers. De grootste afvaardiging kwam van de Openbare Basisschool uit Oostburg met 193 wandelaars. Deze vierdaagse wordt onder auspiciën van de NWB gelopen en startte gisterenavond voor het eerst in de geschiedenis bij de scholengemeenschap Oostdijke aan de Nieuwstraat. Vanavond loopt het parkoers naar de buurtschappen de Munte en Bakkersdam. Op de slotavond, donderdag 1 juli, worden de wan delaars binnengehaald door de muziekgezelschappen Harmonie uit Oostburg en Veronica uit Zuidzande. Niewvliet - De Recreatie Tour Club Pannenschuur houdt voor de tweede keer een fietsdriedaag se tijdens de pinksterdagen. Er zijn routes uitgezet van 25, 40 en 80 kilometer. De start is elke dag tussen 09.00 en 11.00 uur vanaf het recreatiecentrum De Pannen- schuur. Op de eerste dag, zater dag 3 juni, voert de route langs de kust en via St. Anna ter Muijden naar Sluis, de 80 kilometertocht gaat door tot Damme. Zondag zoeken de fietsers de polders van Schoondijke op en rijden de lan ge 'afstandsporters door naar Sint Jan in Eremo. Maandag, de slot dag, gaat het richting Breskens en Biervliet. De watertoren in Oostburg wordt voorzien van kunst. Momenteel wordt op het markante bouw werk een schildering in acryl-muurverf aangebracht waardoor het lijkt alsof de toren een scheur in de wand vertoont waar waterdruppels zich een weg doorheen banen. Het kunstwerk is een ontwerp van de Breskense kunstenaar J. Beerens en wordt ook door hem uitgevoerd. Nutsbedrijf Deltan is eige naar van de watertoren en stemde in met het idee om de toren als blikvanger te laten fungeren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Terneuzen - A. Snoodijk (58) is gisteren in communicatiecen trum De Boerderij van zijn oud-werkgever Dow Benelux in Terneuzen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester R. Barbé speldde hem de versierselen op. Snoodijk was van 1975 tot 1984 lid van de gemeenteraad van Terneu zen en in die periode gedurende twee jaar voorzitter van de CD A-frac tie in de raad. Vanuit zijn raadslidmaatschap was hij lid van verschil lende gemeentelijke adviescommissies, van de Woningbouwvereni ging Terneuzen en de besturen van de Afvalwaterleiding Kanaalzone en het recreatieschap De Braakman. Van 1968 tot 1984 was hij actief als penningmeester en later ook voorzitter van de stichting Sociaal en Cultureel Werk in Terneuzen. Snoodijk trad in 1968 bij Dow in Terneuzen in dienst als Manager Cu stoms Record Section. In verband met zijn overgang van Dow Benelux naar de Rotterdamse vestiging van het Amerikaanse chemieconcern legde hij in 1984 zijn maatschappelijke functies in Terneuzen neer. Daarna werkte hij nog bij het verkoopkantoor van Dow in Edegem bij Antwerpen (B). Snoodijk ging vorig jaar vervroegd met pensioen en woont in Etten-Leur. »A. Snoodijk....ridder.... FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Oostkappele - Het Zeeuws Biologisch Museum (ZBM) in Oostkapelle stelt in juni de eerste fase van de heemtuin 'Hortus Zelandia, waarbij vijvers en paden te bezichtigen zijn, voor het publiek open. De officiële openstelling, op 15 juni, valt samen met de inge bruikname van de verbouwde en gerestaureerde vleugel van de Orangerie,-waarin het ZBM is gevestigd. In het educatieve gedeelte van het museum is op die dag ook de officële opening van het Rangerhok van het Wereld Na- tuurfonds. Eveneens gaat de expositie Grote Griezels van de Duitse beeldend kunstenaar Hans Jahne van start. Jahne maakt minutieuze tekeningen van ge- leedpotigen, ongewervelde die ren waarvan er meer dan half miljoen soorten bestaan. Daar onder zijn insekten, spinnen en kreeften.De expositie loopt tot oktober. Gedeputeerde J. van Zwieten opent 'Grote Griezels' om 15.00 uur. De Zeeuwse troubadour Engel Reindhoudt zorgt voor muziek. Aardenburg/IJzendijke - Bij een gistermorgen in de Beek manstraat in Aardenburg ge houden snelheidscontrole wer den 47 weggebruikers geverba liseerd wegens het overtreden van de maximum snelheid van 50 kilometer per uur. Tussen 07.30 en 08.30 uur werden 210 voertuigen gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid was 90 kilometer per uur. Bij een andere controle, zondag tussen 11.00 en 15.00 uur op rijksweg N61 bij IJzendijke, zijn 177 weggebruikers be keurd wegens het overtreden van de maximum snelheid van 80 kilometer per uur. De radar post registreerde in totaal 1980 voertuigen, met als hoogst ge meten pnelheid 139 kilometer per uur. Hulst - Van een 31-jarige vrouw uit Clinge werd de sporttas met daarin haar zwemkleding gestolen. De tas hing aan haar fiets, die stond een winkel aan de Stationsweg. Axel - Bij een eenzijdig ver keersongeval op de provincia- leweg bij Axel werd een 17-ja- rige jongen uit Nieuwe Pekela (Gr) gewond aan het hoofd. Hij werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis De Honte in Terneuzen. De jongen knalde zondagmiddag met zjjp' fiets tegen een aan de rechter zijde van de weg geparkeerd staande personenauto. Daarta werd zijn rijwiel geheel ver! nield. Eede - Bij een aanrijding op rijksweg A58 bij Eede weid zondagavond de personenauto bestuurd door een 32-jarige in- woner uit het Belgische Malde- gem zwaar beschadigd. De man, die naar later bleek onder invloed verkeerde, besloot op een gegeven moment zijn auto te keren. Daarbij lette hij njet op het overige wegverkeer en werd aangereden door een vrachtauto bestuurd door een 31-jarige man uit Beers (B).Te. gen de Maldegemmer is proces- verbaal opgemaakt wegens rij. den onder invloed.. Westdorpe - Bij een eenzijdij verkeersongeval op de Trac- taatweg te Westdorpe werddi personenauto bestuurd dooi een 23-jarige inwoner uit Sist Niklaas (B) aanzienlijk bescha digd. Het ongeval gebeurde doordat de man tijdens het te lefoneren in de berm van de weg terecht kwam. Hij verloot daardoor de macht over hel stuur. In een poging zijn auto weer op het juiste spoor te krij gen schoot hij door naar de an dere kant van de weg en kwam in de berm tot stilstand. Hulst - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging HW'24 koos bij de A-, B- en C-junioren de speler van het jaar. De keus viel ditmaal op B-junior Miguel Nafa. Hij won ook die titel in zijn ei gen categorie. Bij de Al-junioren werd Robby Roctus speler van het jaar, bij de A2-junioren Johnny Janssen, bij Cl-junioren Michel Segers en bij C2-junioren Jean-Paul van de Manacker. Terneuzen - De provinciale wedvlucht gehouden vanuit Ltampes Chateauroux is gewonnen door Ch. de Beule uit Heikant. De winnende duif noteerde een snelheid van 1284,67 meter per minuut. In concours waren 7530 oude duiven, ingekorfd door 801 postduivenhouders van de Zeeuwse zaterdag- en zondag vliegers. Het convooi duiven werd op zater dag 20 mei 's-morgens om 06.55 uur gelost met een zuidwestelijke wind. 1. Ch. de Beule, Heikant, 2. J. Bras, Wemeldinge, 3. Comb. Bisschop/De Waal, Kloosterzande, 4. E. van Deursen, St.-Jansteen, 5. P. Rokven, Graauw, 6. Th. van Zeele, Sas van Gent, 7. Comb. Haak/Delzaine/De Groote, Ter neuzen, 8. D. de Smet, Terneuzen, 9. Th. Weemaes, Graauw, 10. Joh. Weesepoel, Axel. Kring West-Zeeuws-VIaande- ren/Walcheren, 1251 oude duiven, 1260,32mpm: 1 en 9. H. Neve, Biervliet, 2. P. de Smet, IJzendij ke, 3. W. Daansen, Breskens, 4. H. Mookhoek en zoon, Breskens, 5. B. van de Slikke, Driewegen, 6. A. Duininck, Cadzand, 7. Ch. de Poorter, Oost-Souburg, 8. A. Vas- seur, Cadzand, 10. C. de Putter, IJ zendijke. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 140 jaarlingduiven, 1224,33mpm: 1 en 2. A. Nicolaas, 3, 4 en 9. A. Wauters, 5. B. en J. van Leemput, 6. J. Boeykens, 7. J. Cappendijk, 8 en 10. D. Dobbelaar, 118 oude dui ven, 1250,23mpm: 1, 3, 4, 7, 9 en 10. L. Kerckhaert, 2, 4, 6 en 8. A. Wauters. De Postduif Lewedorp, 92 duiven, 1271,77mpm: 1, 5 en 9. C! Hermes, 2, 3 en 8. P. Pieters, 4. A. Hazen, 6. C. Rijk, 7 en 10. Mevrouw De Jon ge. De Ui ver 's-Heer Arendskerke, 166 duiven, 1236,99mpm: 1, 2, 4, 5, 8 en 9. J. van Maldegem, 3 en 10. D. Rijk, 6. J. Geluk, 7. J. van 't Westeinde. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 136 duiven, 1223,19mpm: 1 en 9. D. van de Dries, 2, 3, 6 en 7. Sj. van Eykeren, 4 en 10. L. Janse, 5. J. Franse, 8. A. van de Dries. De Snelle Duif Clinge, 52 oude duiven, 1294,62mpm: 1. C. van Landeghem, 2 en 4. P. Goosens, 3, 6 en 10. R. van Gaever, 5. Comb. De Smet/Kerkhoven, 7. W. Verga- uwen, 8. P. Bolsens, 9.1. Bracke. Kring Midden-! ren, 947 duiven, (113 1606,95mpm: 1 en 4. J. Cappen dijk, Boschkapelle, 2 en 9. P. de Poorter, Axel, 3. J. Verschuren, Axel, 4. B. van de Berghe, Sas van Gent, 6. J. de Mul en zoon, Philip pine, 7. Th. van Zeele, Sas van Gent, 8. Combinatie Ramme- loo/Wiskerke, Philippine, 10. P. Koers, Sas van Gent. Kring Oost-Zeeuws-Vlaandeien, 254 duiven, 1635,55mpm: l.A. van Daalen en zoon, St.-Jansteen, 2 en 5. A. van Helsland, Hulst, 3. E, Verschueren, St.-Jansteen, 4. J. Verheyden, St.-Jansteen, 6. Comb. Danckaert/Van Riel, St.-Jansteen, 7. P. Rokven, Graauw, 8 en 9. B. Danckaert, St.-Jansteen, 10. Comb. De Smet/Van Kerkhoven, Clinge. Herleving Kloosterzande, 153 dui ven, 1602,92mpm: 1. P. der Wedu we, 2, 7, 8 en 9. Th. Voet, 3. P. van Goethem, 4. R. de Nijs, 5. R. Mahu, 6 en 10. W. Voet en zoon. De Snelle Duif Clinge, 107 duiven, 1565mpm: 1 en 9. Comb. De Smet/Van Kerkhoven, 2, 3 en 4. J. van Goethem, 5 en 8. L. Willaert, 6. R. van Gaever, 7. W. Ivens, 10.P. Bolsens. Sluiskilse Reisduif, 65 duiven, 1573,40mpm: 1. R. Dhaene, 2,3en 4. J. du Puy, 5 en 8. A. Bouchauten zoon, 6 en 8. B. de Koeijer, l Comb. Nachtegaal, 10. O. Dehul- sters. Eerste de Beste Schoondijke, 111 duiven, 1582,46mpm: 1 en 3. W. van de Velde en zoon, 2. J. Ris- seeuw, 4. E. de Wever, 5. Th. de Wever, 6. J. de Poorter, 7. P. Cor- nelis, 8. A. Steurrijs en zoon, 9.C. Boogaard, 10. A. Luteijn, Strijd in Vrede Groede, 100 dui ven, 1609,44mpm: 1. A. Schaap, 2 en 5. Mevrouw Ras, 3. Mevrouw Buijze, 4 en 6. H. Simpelaar, 7 10. M. Elfrink, 8. G. Dusarduijn,9. A. Beun. Concours Combinatie Biervliet* 163 duiven, 1608,21mpm: 1 en4,F. Dellaert, 2. A. Boeije, 3. B. vnde Slikke, 5 en 9. J. Boerman, 6. Chr. de Graaf, 7. J. Lecluijze, 8. J- Von- hout, 10. C. de Regt en zoon. Nog Sneller Breskens, 67 duiven* 1621,26mpm: 1. S. van de Velde, 2 en 4. gebrs. Pijcke, 3. Comb. Mul- ken/Mookhoek, 5, 9 en 10. L. van de Wege, 6. H. Mookhoek en zoon, 7. A. Vinjé, 8.1. Notebaart. Recht voor Allen Sluis, 81 duiven, 1635,77mpm: 1. F. Baas en zoon,2 en 8. Comb. Coppens/Baert, 3,4en 7. P. Pielaet, 5 en 10. P. Dennfr man, 6. A. van de Bussche, 9. H van Damme. De Getrouwe Duif Cadzand, duiven, 1651,36mpm: 1. A. DW" ninck, 2. J. van de Plasse, 3. Aart Vasseur, 4. J. Kools, 5. J. La Gasse, 6. C. Riemens, 7 en 8. D. van Kerk hoven, 9 en 10. G. Schrier. Van onze correspondent Westdorpe - De activiteiten van de werkgroep voor de hulp aan Novaci in Roemenië gaan nog steeds door. De volgende actie die op stapel staat is de Bourgondische Mid dag en die wordt wederom ge houden op het erf bij Gerard en Agnes Staal in Westdorpe. Vorige week zijn Jacques en Els Sol teruggekomen van een va kantie naar Novaci. „Er zit wat vooruitgang in de situatie daar, zij het mondjesmaat. Door de in zet van de plaatselijke bevolking en steun van de werkgroep zijn er al wel wat zaken verwezenlijkt. Zo heeft de Casa de Cultura, het cultureel centrum waarin tevens de bibliotheek gevestigd is, een ware gedaanteverwisseling on dergaan." Het volgende project waar de werkgroep zich in Novaci mee bezig gaat houden is het lyceum. Bij deze school hoort een inter naat waar een zestigtal kinderen verblijven. „We willen met onze projecten zo breed mogelijk wer ken," aldus Rinus van der Hooft, één van de werkgroepleden. „Door zaken als ziekenhuis, cul tureel centrum en lyceum pro jectmatig aan te pakken bereik je toch een groot deel van de bevol king. Als we in oktober weer de trip naar de Karpaten maken ho pen we onder andere schrijfpa pier, potloden en lesmateriaal mee te nemen. Momenteel is het zo dat de kinderen hun geschre ven werk moeten uitgummen om het papier opnieuw te kunnen ge bruiken. Daarnaast hebben we een paar bedden gekregen van het Axelse Rode Kruis en zo zal er nog veel meer materiaal mee gaan." De Bourgondische Mid dag zal onder meer bestaan uit een warm en koud buffet. Daar naast zorgt Frans Vereecke weer voor het varken aan 't spit. Leden van de scouting Axel ontfermen zich over de kinderen met onder meer een barbecue en animatie. Tevens kunnen zij met een koets een rondrit maken door het dijk- dorp. De muzikale omlijsting wordt dit jaar verzorgd door de band Moondance uit Terneuzen en de Phil Clayton Band uit de USA. Disco Liquid Sky is ook present. De presentatie is in han den van Gerard Verduyn. Bij slecht wordt het feest in. de schuur gehouden. Kaarten voor deze middag zijn uitsluitend in de voorverkoop te krijgen tot en met 9 juni bij de navolgende adressen: Foto Piessens en Berk hout Schoenmodes in Sas van Gent, Rijwielhandel Spuessensin Westdorpe en de boekhandels van Littooij in Axel, Terneuzen en Hulst. Telefonisch reserveren is ook mogelijk via de familie van der Hooft (01158 - 52410) en de familie Sol (01158 - 53265). Kaatsheuvel - Nutsbasisschool Burgst uit Breda is winnaar geword® van de Efteling Anton Pieck Prijs 1995. De prijs is voor het eerst®) gereikt. De opdracht was een zelfbedacht sprookje te maken. 1* school won 50.000 gulden. Dé bedenker van de prijs, de Stichting Natuurpark De Efteling,c0' stateert onder de bezoekers een dalende kennis van de sprookjes. een wedstijd uit te schrijven probeert de stichting de kennis weer op vijzelen. De winnende school mag de helft van het prijzengeld zelf besteden, andere helft gaat naar een door de school zelfgekozen goed doel op terrein van natuurbehoud en milieu. De school uit Breda koos voor» Wereld Natuur Fonds. In de jury zaten onder meer Mies Bouhuys, Martine Bijl en Ivo de W De belangstelling was overweldiging. In totaal werden er 772 Vlaai» se en Nederlandse sprookjes ingestuurd. Het winnende milieusprookje, dat de titel Indewind het Afval®111 draagt, werd door de kinderen uit Breda bedacht in het kader van e lenteproject over gescheiden afvalinzameling. Van onze verslaggever Aardenburg - F. de Vlees uit Aardenburg, lid van] tuinvereniging Het Kostje, is kwaad op voorz Maenhout die een stuk gr< (je Noordstraat wil kopen gemeente waar een aant; sen momenteel een volk heeft. Dat perceel van enkele duizen kante meters wordt momenteel, door vijf volkstuinders van de vf vereniging en vijf van de eigena daarbij gelegen woning. De Vief meent dat Maenhout misbrui van zijn positie als voorzitter c weet dat die woning wordt vei Door George van Vooren VIJFTIG JAAR geleden w: oorlog in Europa voorbij. Dl land had gecapituleerd en o' waren bevrijdingsfeesten uitbundigheid gevierd. Hel vaar was geweken. En een donderslag bij heldere] mei, stortte op 31 mei 1945 Oostburg in de Grote Henri polder een Amerikaanse menwerper neer, op slechts tig meter afstand van de z' door oorlogsgeweld getri boerderij van Edial Dekker. Hij was op dat moment al thuis. Zijn vrouw was kinderen naar Oostburg. kreeg de schrik van zijn li Hier volgt zijn verhaal. „Ik was juist in de gang op naar buiten. Ik hoorde ee: weldig geronk en ineens eer de dreun. Ik deed even de deur open en zag de vlamme: vlakbij de woning. Toen dei de deur dicht en ben nog binnen gebleven. Toen ik buiten ging, was er nog ve waai. Een paar vliegtuigei de formatie cirkelden laag het erf. Ik dacht dat ze plaats zochten voor een ni landing, maar ze vlogen dai weg." „Ingewijden vertelden dat een militair eresaluut was aan hun kameraden brac! De brandende stukken tot bij de woning. De blai van de fruitbomen voor het waren verschroeid door del weldige hitte en de steekvl men. Het bijenhok, dat er veer honderd meter van vei derd was, vloog door de ge steekvlammen in bram was net van plan om met ee: dere bijenhouder er naarti gaan." „Door het snel ingrijpen wei brand geblust en bleven de gespaard. Het houthok ook in brand. Met emmers is ook dat geblust. Kipp kuikens liepen verschroeid Buurtbewoners bekijken

de Stem | 1995 | | pagina 14