'Voortrekkersrol voor Zeeland' 'Het is een gouden greep geweest' Vrouwen Volharding op dreef Philips i Gebrek aar 'Nieuwe re strandvonc DE STEM SPORT WV Zeeuws-Vlaanderen probeert jeugd weer op de fiets te krijgen Sponsor Joop de Jonge en ploegleider Rinus Verboom blij met wielerploeg Springkampioenschap in Goes trekpleister SPORTNIEUWS KORT Kampioenschap W Breskens Tom Wilbrink zesde op NK turnen Mini-voetbaltoernooi in Assenede Terneuzen Al wint eigen toernooi Geldende jutterijwe DINSDAG 30 MEI 1995 Door Fred Rabout IJzendijke - Frank de Bruy cker liep nog in de korte broek en moest af en toe nog strafre gels schrijven toen hij al wie- Ierwedstrijdjes voor de IJzen dijkse jeugd in de polders rondom 'Petit Paris' organi seerde. Er kwam een generatie gedegen wielrenners uit te voorschijn. Werner Wieme, Ab Verplanke en Arnold Claeys fietsen zich bij de amateurs jarenlang op het voorste plan. WIELRENNEN „Ik kreeg van Antoine van de Bunder wel een beker. Plakte daar een ander stikkertje op en er stond weer een 'Grote Prijs van IJzendijke' op het programma." Frank de Bruycker is de korte broek ontgroeid, zit keurig in het pak, de strafregels zijn vergeten, maar de wielermicrobe zit nog diep genesteld. Met lede ogen ziet hij de teloor gang van de wielersport. De jeugd laat het afweten, comités zijn niet meer in staat een vol- waardig peloton bij de nieuwe lingen en junioren aan de start te krijgen en laten het begrijpelijk afweten. Het amateurpeloton 'vergrijst'. Een vicieuze cirkel. De Bruycker: „We teren nu nog op het jeugdwielrennen uit de jaren zeventig toen er in Nederland duizenden jeugdlicentiehouders waren. Dat aantal is landelijk teruggelo pen tot even boven de vijfhon derd. Zeeland is zelfs een witte vlek geworden. Wielrennen is een zware sport. Kost veel tijd en is bovendien niet goedkoop. De jeugd en de ouders kunnen het al lemaal niet meer opbrengen. Er lèoet aan gewerkt worden. We {pullen evenals vele andere sport bonden de boer op moeten, an ders verdwijnt de wielersport uit onze regio. Akkoord, we hebben een aantal leuke klassiekers met de Omloop van De Braakman, Wim Hen driks Trofee, Internationale Ju- niorendriedaagse Axel, Ronde van Midden-Zeeland, Omloop van Borssele en het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend, maar de echte kermiskoersen zijn aan het verdwijnen. Vroeger had iedere plaats wel zijn koers. De tijden van De Waal en Van de Bunder, die heroïsche duels uitvochten, leven alleen nog maar voort in de herinnering. Komen ook nooit meer terug, maar de wielersport moet behouden blijven." De Bruycker is ondertussen in ternationaal jurylid en Districts Jeugd Coördinator. Stond vorig seizoen aan de wieg van de dikke bandenwedstrijden die een suc ces waren. Het was een eerste aanzet. Het vervolg moeten nieu welingenlicenties worden. Hij zag Bert van Gils en Theo Mid delkamp in Goes uitstekend werk verrichten met hun zomeravond competitie. Zeeuws-Vlaanderen pikte dit jaar de draad op. „Laatst was ik op een vergade ring van de KNWU in Woerden. Bleek dat wij het in Zeeland hele maal niet zo slecht doen. Vervul len met onze dikke bandenwed strijden zelfs een voortrekkers rol. De wielersport heeft op dit moment alles tegen. Geen grote aansprekende successen. Nu het voetbal het weer zo voortreffelijk doet met Ajax in een absolute hoofdrol, droomt ieder jongetje er weer van om een nieuwe Klui- vert te worden. Wij hebben als ondersteunend promotiemateri aal posters met Erik Breukink er op. Alle goede bedoelingen ten spijt, maar zijn prestaties spree- ken de jeugd niet echt aan. Ontoegankelijk Nog niet zo lang geleden droom de iedere jongen die op de fiets zat wel een Zoetemelk, Raas of Kneteman te worden. Het wegen net wordt voor de wielersport met zijn vele verkeersremmende maatregelen en het nog steeds toenemende autoverkeer ontoe gankelijk. Toch moeten we er ons niet bij neerleggen. Daarom juich ik het initiatief dat de Wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen dit jaar genomen heeft, enorm toe. Frank Bouchaut uit Sluiskil en Fonny Kint uit Koewacht hebben in navolging van wat Bert van Gils en Theo Middelkamp in Goes doen keurige initiatieven ontplooid. Frank heeft een keurig plan ontwikkeld. Fonny zorgt mede voor de uitvoering. Spelen derwijs wordt kennis gemaakt met de wielersport daar in de polders tussen Sluiskil en Philip pine. Daar moeten weer coureurs uit komen." De initiatieven bestaan uit weke lijkse trainingsavonden. Dit op de woensdagavond. Om kwart over zes is het verzamelen gebla- Frank de Bruycker, de IJzendijkse gangmaker van het jeugd wielrennen in Zeeland. foto wim kooyman zen bij café Atlanta in Sluiskil. Om half zeven beginnen de trai ningen. Iedere derde woensdag van de maand wordt er een wed strijdje gehouden. Er wordt gere den in diverse leeftijdscatego rieën en aan het eind van het sei zoen wordt er een klassement op gemaakt. Meetellend hiervoor zijn de trainingsopkomsten, trai ningswedstrijdjes, dikke banden wedstrijden in Zeeuws-Vlaande ren en andere activiteiten zoals geplande toertochten. Op de speciaal ontworpen activi- teitenkaart, naast een gratis clublicentie, wordt de stand van zaken bijgehouden en aan het eind van het seizoen komt per categorie een clubkampy uit. Op 17 mei werd de eerst, wedstrijd afgewerkt met eennj loog. Verder volgen nog de (21 juni), puntenkoers (19 y, tijdrit (23 augustus) en criteriv (20 september). Op 25 junijS[ een toertocht rondom Sluist met een lengte van 35 kilomete en verder zijn er uitstapjes vo® zien naar Limburg, Vlaamse k dennen, Gentse wielerbaan, toertocht, winterbijeenkonisu en zaaltrainingen. Voor informa tie kan men terecht bij Bouchaut. KALENDER DIKKE BANDENWEJ, STRIJDEN Dinsdag 6 juni: IJzendijke en Axel Zaterdag 10 juni: Oudelande. Zaterdag 18 juni: 's Heerenhoek, Zaterdag 1 juli: Kruiningen en koud», kerke. Zondag 2 juli: Kloosterzande. Dinsdag 4 juli: Westdorpe. Zondag 9 juli: Heikant. Maandag 17 juli: Philippine. Donderdag 27 juli: Bruinisse. Vrijdag 11 augustus: Lewedorp. Vrijdag 18 augustus: Zierikzee. Zondag 3 september: Koewacht. Zondag 10 september: Lamswaarde Woensdag 13 september: Goes. Zaterdag 16 september: Middelhurg Zaterdag 23 september: Hulst. Zaterdag 7 oktober: IJzendijke. Door Ton Koomen Walsoorden - „Ik geef eigen lijk geen fluit om wielrennen. Heb er net zoveel verstand van als een olifant van biljar ten. Maar ik heb er nog geen moment spijt van gehad dat ik een wielerploeg ben gaan sponsoren. Dat is een gouden greep geweest," zegt Joop de Jonge, hoofdsponsor van de dit jaar in de Topcompetitie met succes debuterende Ero tic Discount Centre-formatie. De Jonge, directeur van Sande- rijn BV, glundert van oor tot oor in zijn kantoor van het schitte rende bedrijfsgebouw in Wals oorden als de resultaten van 'zijn' wielerploeg ter sprake komen. En met hem ploegleider Rinus Ver boom, die er in korte tijd in slaagde een aantal attractieve renners te contracteren en een hechte ploeg te smeden rond 'pa radepaardje' Louis de Koning. Mede door de overwinningen van ex-prof De Koning in de Gasbel Toer in Groningen en de Ronde van Overijssel bezet de Erotic Discount Centre-formatie mo menteel de vijfde plaats in het ploegenklassement van de Top competitie. Een resultaat dat vooraf niemand verwacht had. „Ik ben eigenlijk toevallig met de wielersport in aanraking geko men. Via mijn goede vriend Ap den Doelder, een wielerfanaat bij uitstek en de grote man van de Internationale Juniorendrie- daagse Groot-Axel. Mijn bedrijf deed wel wat aan sponsoring, maar niet op uitgebreide schaal. Om het imago van ons bedrijf op te krikken, de 'sexindustrie' in een beter daglicht te plaatsen, hebben we besloten ons in de wielersport te storten. Wat ik doe, wil ik goed doen. Aanvanke lijk liep ik met plannen rond een profploeg te adopteren. Ik heb gesprekken gevoerd met Teun van Vliet en Jan Raas. Toen bleek echter al snel dat sponsoring van een profploeg minimaal een slor dige twee miljoen kost. Dat was me te gortig. Het is tenslotte een amateurploeg geworden. En met succes. Ze weten in het land nu wel dat de Erotic Discount Cen- tre-ploeg er staat," zegt Joop de Jonge, getrouwd met Joke en va der van drie dochters: Melanie, Stephanie en Jennifer. Faam Minstens zo gelukkig is de 40-ja- rige Goesenaar Rinus Verboom, deurwaarder van beroep, maar in zijn 'vrije tijd' ploegleider van de Zeeuwse wielerformatie. Ver boom, die zelf een succesvol wiel renner was bij de nieuwelingen - de huidige juniorencategorie - en amateurs, heeft de nodige faam gemaakt als jongste gediplomeer de wielertrainer van de KNWU. Verboom reed ook nog een aantal jaren mee als amateur, maar door de ziekte van Pfeiffer geveld, brak hij in die categorie nooit echt door. Verboom maakte vooral naam als trainer-coach van de nationale vrouwenploeg, die hij vijf jaar onder zijn hoede had. Met die Joop de Jonge: „Nog geen moment spijt gehad een wielerploeg te sponsoren. vrouwen won hij tal van klassie kers, Touretappes, internationale ronden en veroverde hij goud tij dens de Olympische Spelen in Se oul. Voordat Verboom een con tract tekende bij sponsor Joop de Jonge, was hij twee jaar ploeglei der van de Brabantse Sauna Dia- na-equipe. Verboom: „Mede door de inzet van mannen als Kees Bal en dis trictsconsul Henk Remijnsen is alles in een stroomversnelling ge raakt. Onder hun impulsen werd de stichting 'Bevordering Zeeuwe Wielersport' opgericht. Dat was hard nodig ook, want de wieler sport in Zeeland lag op zijn gat. Jeugdrenners ontbraken, er zijn vrijwel geen junioren. Kijk maar eens naar de Zeeuwse districts- ploeg bij de junioren. In de Inter nationale Juniorendriedaagse van Groot-Axel slaagde het KN- WU-district Zeeland er niet eens in een complete juniorenploeg aan de start te krijgen. En aan sprekende resultaten zijn er bij de amateurs ook niet geweest de laatste jaren. Het werd de hoog ste tijd dat er iets ging gebeuren. Daarom was ik ook zo verheugd, toen ik door Joop de Jonge bena derd werd om een amateurwie lerploeg op poten te zetten. Alles is heel snel gegaan. Vorig jaar september ben ik aan de slag ge gaan. En het is gelukt." Verboom, die het vaderlandse wielerwereldje kent als zijn broekzak, liet er geen gras over groeien. Ging de uitdaging aan. Contracteerde renners als Casper van der Meer uit het Belgische Hulste, Sluiskillenaar Patrick van Passel, Peter Mol uit Kapelle, Eric Vereecken uit Hulst, Antoi ne Goense uit Lewedorp, Johan van Schaik uit Oost-Souburg, Edward Farenhaut uit Spijkenis- se, Vital Timmermans uit Yerse- key Rotterdammer Jeroen van Hoorn, Michel Rommers pit Ril land, Yersekeiiaar Efanklin Klaasse, het grote talent dat van uit de junioren overkwam, Jeroen Lenting uit Delft en niet te verge ten het Brabantse goudhaantje Louis de Koning, de ex-beroeps wielrenner en duidelijke kopman van de Erotic Discount Centre formatie. Tijdens de groots opgezette pre sentatie in hotel Au Port in Phi lippine bleek hoe professioneel de zaken waren aangepakt. Henk Zwartelé werd als ploegarts voorgesteld, Tonny Huyzen uit Kloetinge fungeert als assistent ploegleider, evenals Ab Verplan ke uit IJzendijke, Piet Mooyman is de vaste mecanicien van de ploeg, met als assistent Gertjan Serpenti. Als verzorger treedt Henk Sentse op en om niets aan het toeval over te laten, werd Mi randa Notenboom uit Roosendaal - steward bij de eerste-divisie- club RBC - aangetrokken als voe dingsdeskundige. „We hebben dankzij de sponso ring van Joop de Jonge en zijn be drijf een ploeg op poten kunnen zetten die er zijn mag. We werken met een prachtig budget. Bedra gen noem ik niet, maar ga er maar vanuit dat wil je een ama teurploeg neerzetten die meetelt, je bedragen tussen de 75.000,- en 500.000,- kwijt bent. Het materiaal dat de jongens tot hun beschikking hebben, is pico bello in orde, evenals de materiaalwa gens. In het begin keken ze in het peloton wel raar op toen de Ero- tic-boys aan.de start kwamen. Werden er wel wat flauwe grap- pen'gemaakt met sexuele onder toontjes. Dat was echter snel voorbij. Toen we al vrij rap knap pe resultateh boekten met Louis de Koning, Vital Timmermans en FOTO CAMILE SCHEISTRAETE. Edward Farenhaut, verstomden de geluiden." Respect „Er kwam respect voor de ploeg. Trouwens, collega-ploegleiders als Egbert Koerts en Frits Schür wisten wel dat we mee zouden gaan tellen. Ik ben blij dat we ons zo goed gepresenteerd hebben tot nu toe. De sfeer in de ploeg is meer dan voortreffelijk. Er heerst een echte teamgeest. De renners begrijpen elkaar uitstekend. We ten wat de sponsor van hen ver- Wacht. Gedragen zich uiterst cor rect, want ze moeten beseffen wat een man als Joop de Jonge voor hen doet. Het gaat er ten slotte om de naam van Erotic Discount Centre positief uit te dragen," zegt Rinus Verboom, ge trouwd met Anita en vader van de dochters Els en Jannet en zoon Adriaan. „Ja," zegt hoofdsponsor Joop de Jonge, „die positieve uitstraling moet er zijn. Is er ook. Als dat niet het geval was, stopte ik er onmiddellijk mee. Nu ben ik een zeer tevreden man. Heb een drie jarig contract getekend en we gaan volgend jaar dus beslist door. We hebben gezaaid en gaan nu oogsten. Zelf ben ik me ook meer voor de wielersport gaan interes seren. Ben al naar verschillende wedstrijden geweest, waarin de Erotic Discount Centre-ploeg present was. Maar nogmaals, ver stand van wielrennen heb ik niet. Daar hebben we echter Rinus Verboom voor," zegt De Jonge, die met zijn Erotic Discount Cen- tre-bedrijven behalve in Neder land en België ook zaken doet in Polen (een viertal winkels in Kat- towice en Warschau), Hongarije en Rusland. „Vooral in het voormalige Oost blok liggen er uitstekende moge lijkheden voor onze branche," stelt De Jonge, die behalve direc teur van Sanderijn BV ook de di rectie voert van IES (Interieur en Electra Service) - eveneens in het gloednieuwe bedrijfsgebouw in Walsoorden gevestigd - en alles bijeen zo'n dertig mannen en vrouwen in dienst heeft. Rinus Verboom is duidelijk ver guld met zijn rol als ploegleider van de overwegend Zeeuwse wie lerformatie, waarin slechts enke le 'buitenlanders' zijn opgeno men. Is blij met de uitstraling die er uitgaat van de ploeg. „Vooral met een klepper als Louis de Ko ning natuurlijk. Daar kunnen de andere jongens zich aan optrek ken. Louis de Koning is nu al op genomen in de nationale ama teurselectie voor het wereldkam pioenschap in Colombia. De Ko ning reed zes jaar bij de profs en hoopt door zich bij ons te mani festeren opnieuw een kans te krijgen bij de beroepswielren ners. Louis is nu 27 jaar, heeft die mogelijkheden nog. Ik hoop voor hem dat hij volgend jaar bij een profploeg onderdak komt. Dat zou geweldig zijn voor hem. Hij verdient het. En daar levert Ero tic Discount Centre toch ook zijn steentje aan bij." Topcompetitie Erotic Discount Centre heeft nog een viertal wedstrijden voor de Topcompetitie te gaan. Rinus Verboom: „We komen nog in ac tie met de ploeg in het Zeeuws- Vlaamse Wielerweekend, een tijdrit in Velddriel, een baanwed- strijd en de Grote Prijs Wielerre vue. Voorts zijn we vrijwel elk weekend actief in klassiekers in Nederland en België. Aardig voor het Zeeuws-Vlaamse wielerpu bliek is dat we in de criteriums in Hulst en Axel met de volledige Erotic Discount Centre-ploeg aan de start komen. Een initiatief van onze hoofdsponsor." Joop de Jonge tot slot: „En we hebben een uitnodiging binnen voor de Ronde van Polen. Een open wedstrijd die in september wordt verreden met profs en amateurs. Fondriest won de laat ste editie. Of we gaan naar Hon garije. Meedoen aan de Amstel Gold Race die daar gehouden wordt. In beide landen heb ik za kelijke belangen en het is een mooie kans voor de renners wat extra internationale ervaring op te doen. Dat bekijken we nog. Het wordt in ieder geval één van die twee wedstrijden." Van onze turnmedewerker Goes - De gymnastiekafdeling van de Sportvereniging Vol harding uit Goes hield voor de tweede maal het 'Internatio nale Goese Open Springkam- pioenschap'. Aan dit evene ment namen tal van vereni gingen deel uit binnen- en buitenland. TURNEN In dat gemengde en kwalitatief sterke gezelschap presteerden de vrouwen van de organiserende vereniging uitstekend. Zowel op de mini-trampoline als bij tum bling pakte Volharding zowel bij de teams als individueel de eerste plaats. Bij het tumbling werd An Dewin eerste met ruime voor sprong op concurrente Ingrid Lennaarts van Gymnopedia. Op de mini-trampoline maakte Vol harding nog meer indruk, Esther Kole won dat onderdeel met een minimale voorsprong op clubge note Patricia Verhage. Het is bekend dat Volharding al jaren een voortrekkersrol vervult op het gebied van springen bin nen Zeeland. In Goes beoefent men deze tak van de turnsport zo intensief, dat de club zelfs een vooraanstaande rol op het natio nale vlak vervult. Vandaar was het ook weer niet zo vreemd dat de Goese vereniging een goed fi guur sloeg in dit internationale gebeuren in Sportpunt Zeeland te Goes. UITSLAGEN VROUWEN TEAMS Mini-trampoline: 1. Volharding 33,60 punten, 2. Swentibold 32,80, 3. De Trampo's 31,10. Dubbele mini-trampoline: 1. Sportac 35,90, 2. De Trampo's, 3. PSV Dessau 30,90. Tumbling: 1. Volharding 76,90, 2. Gymnopedia 1 76,50, 3. Rust Roest 75,70. INDIVIDUEEL Mini-trampoline: 1. Esther Kole 11,90, 2, Patricia Verhage 11,60 (bei den Volharding), 3. Sofie Vienne (De Trampo's) 11,10. Dubbele mini-trampoline: 1. Valenti ne Tack (De Trampo's) 13,00, 2. Griet Allaert 12,20, 3. Nele Devriendt (bei den Sportac). Tumbling: 1. An Dewin (Volharding) 39,60, 2. Ingrid Lennaarts 38,30, 2. Ann van Hout -37,80 (beiden Gym-r Rinus Verboom, de succesvolle ploegleider van de Erotic count Centre-formatie. foto wim kooyman nopedia 1). MANNEN Mini-trampoline: 1. Rust Roest 39,10, 2. De Trampo's 38,30, 3. Orion 38,00, 4. Volhardig 37,50. Dubbele mini-trampoline: 1. PSV Dessau 2 40,10, 2. De Trampo's 36,50, 3. Orion 36,40. Tumbling: 1.Gymnopedia 117,80, 2. Orion 115,10, 3, Bulgarije 113,90, 5. Volharding 109,90. INDIVIDUEEL Mini-trampoline: 1. Bert Haans Swentibold 14,10, 2. Uwe Marquardt (PSV Dessau) 13,60, 3. Ronny Tourla- main (Rust Roest) 13,40. Dubbele mini-trampoline: 1. Michaël Dobert 13,50, 2. Uwe Marquardt 13.00 (beiden PSV Dessau), 3. René Brinkman (Orion) 13.00. Tumbling: 1. Maarten Reisers 41,00 (Gymnopedia), 2. Frederik Muylle 40,50 (Rust Roest), 3. Arnold Metse laar (Orion) 40,00 punten. Breskens - Niet Breskens 1 of 2, maar Breskens 4 werd senioren- kampioen van de voetbalvereniging Breskens. Dit gelouterde team, met allemaal spelers die vroeger met het standaarteam fu rore maakten, moest slechts één gelijk spel toestaan. Tegen het tweede team bleef het 0-0. Breskens 4 verzekerde zich van dit kampioenschap door de laat ste wedstrijd tegen het standaardteam met 1-0 te winnen dooreen doelpunt van Willem van de Broeke. Daardoor kwam het vierde team op gelijke hoogte met Breskens 2, maar passeerde die ploeg op basis van een beter doelsaldo. Topscorer van het toernooi werd Willy de Jaeger met drie doelpunten, voor Willem van de Broeke en Onno Heijens met twee treffers. De 'poedelprijs' was voorde ongelukkige Willem Cornells, die in eigen doel schoot. UITSLAGEN Breskens 5-Breskens 4 0-2, Breskens 2-Breskens 3 1-0, Breskens 1-Bres- kens 5 1-0, Breskens 4-Breskens 3 2-0, Breskens 2-Breskens 1 2-0, Bres kens 3-Breskens 5 1-1, Breskens 4-Breskens 2 0-0, Breskens 3-Breskens 1 0-4, Breskens 5-Breskens 2 0-1, Breskens 4-Breskens 1 1-0. EINDSTAND 1. Breskens 4 7 wedstrijdpunten en doelsaldo (5-0), 2. Breskens 2 7 (44 3. Breskens 1 4 (5-3), 4. Breskens 5 1 (1-5), 5. Breskens 3 1 (1-8). Sftedebroeck - Tom Wilbrink van de gymnastiekvereniging THOH uit Sas van Gent werd knap derde tijdens het Nederlandse kam pioenschap turnen in de 4C-klasse. Hij was de enige Zeeuw die via de play-offs de finale bereikte. De 14-jarige Tom Wilbrink eindigde binnen een punt van de eer ste plaats, die gedeeld werd door Matthijs van Beek uit Anna Pau- lowna en Martijn Rovers uit Prinsenbeek. De THOR-turner dankt dit goede resultaat vooral aan de gewijzigde samenstelling van zijn vrije oefening. Samen met trainer Ben Vermandei heeft hij daaraan de laatste weken veel aandacht besteed en dat wierp na vruchten af. Assenede - De voetbalvereniging KVC Assenede houdt zaterdag 24 en zondag 25 juni een groots opgezet mini-voetbaltoernooi. Dit evenement, waaraan ook veel Nederlandse ploegen deelne men, werd jaren daarvoor gehouden op de sportterreinen in Stoe- pe nabij Ertvelde en werd georganiseerd door MVA'78 uit Stoepe. Die vereniging was niet bij machte dit evenement te houden en omdat KVC Assenede vond dat dit toernooi niet zomaar mag ver wijnen heeft die vereniging de organisatie op zich genomen. Aan dit gebeuren nemen 60 mannen- en 10 vrouwenploegen deel en wordt afgewerkt op de sportterreinen van de KVC Assenede aan de Kloosterstraat in Assenede. Terneuzen - Terneuzen Al heeft het eigen dertiende Dow Benei® Jeugdtoernooi gewonnen. De finale van dit groots opgezette en sterk bezette toernooi tegen het Belgische AGV eindigde in 1-1 Terneuzen was daarna scherper in het verzilveren van de beslis sende strafschoppen en zorgde ervoor dat AGV na twee zeges op rij niet definitief met de wisselbeker ging lopen. Net zo moeizaam als de winst in die finale bereikte Terneuzen Al deze eindstrijd. In de poule moest het gelijke spelen toestaan aas Dongen (3-3) en Alliance (2-2) en eindigde daardoor met evenveel wedstrijdpunten als Alliance. Op basis van een beter doelsaldo, plus elf tegen plus zeven voor Alliance, bereikte Terneuzen de fi nale. De B-junioren en de zo beloftevolle C-junioren van Terneuzen be reikten de finale niet. Terneuzen BI moest met een vierde plaats genoegen nemen. Enigszins tegenvallend was de derde plaats voor Terneuzen Cl. De frustratie over het missen van de finale moest Aardenburg in de strijd om de derde plaats bekopen. Terneuzen Cl won dat treffen met maar liefst 5-0. EINDSTANDEN A-junioren: 1. Terneuzen, 2. AGV Gent, 3. Kapelle, 4. Alliance- aal), 5. Terneuzen A2, 6. Terneuzense Boys, 7. Dongen, 8. AZVV, Meeuwen, 10. IJzendijke, 11. FC Bergen (Bergen op Zoom). Sportiviteit sprijs: FC Bergen. B-junioren: 1. Alliance, 2. STEEN, 3. Terneuzense Boys, 4. Terneuzen,0 Dongen, 6. LTC (Assen), 7. Terneuzen B2, 8. Corn Boys, 9. AardenburU 10. AZVV 11. Kapelle, 12. Lewedorpse Boys. Sportiviteitsprijs: Terneu zense Boys. C-junioren: 1. Galleywood (Engeland), 2. Alliance, 3. Terneuzen, 4. A": denburg, 5. Dongen, 6. STEEN, 7. HVV'24, 8. Mifano (Mierlo), 9. Zeelan» Sport, 10. Terneuzen C2,11. SC Gastel, 12. Terneuzen combinatie. Spot' tiviteitsprijs: Terneuzen combinatie. D-pupillen: 1. HION (Capelle aan de IJssel), 2. Alliance, 3. Mifano, 4. Gastel, 5. Terneuzen, 6. Galleywood, 7. Dongen, 8. Aardenburg,» HW'24, 10. Terneuzen E2, 11. Koewacht, 12. Terneuzen combinatie Sportiviteitsprijs: Koewacht. E-pupillen: 1. Terneuzen, 2. Axel, 3. Aardenburg, 4. Dongen, 5. HVVA' 6. Terneuzen 2,7. Mifano, 8. STEEN, 9. SC Gastel, 10. Corn Boys, 11,w' liance, 12. Philippine. Sportiviteitsprijs: Dongen. Van onze verslaggever ^neuzen - De top van Phi lips in Eindhoven spreekt te- jen dat het management team (MT) in Terneuzen niet achter het reorganisatieplan voor de Terneuzense vesti ging staat. Poli Door Harold de Puysseleijr lferneuzen - De Zeeuws-VI om twee agenten de klok re binnenstad van Terneuzen (Districts Ondersteunings minimaal één illegaal drugj Hoofdinspecteur E. Kint, hoofd werkgebied Terneuzen van de districtspolitie Zeeuws-Vlaande ren, kan niet anders dan toegeven dat beide doelstellingen voor de politie in de gegeven omstandig heden onhaalbaar zijn. Hij vindt dat de bewoners van de binnen stad zich terecht druk maken over de leefbaarheid van hun buurt. Door gebrek aan mankracht is de politie niet in staat een serieuze vuist te maken tegen de drug dealers en junkies die de mensen in de binnenstad het leven zuur maken. Het is een belangrijke oorzaak voor de toenemende er gernis onder dat deel van de Ter neuzense bevolking. „Ik kan me de gevoelens van on vrede heel goed voorstellen," al dus Kint. „We zien dingen niet die we anders wel zagen. Maar we zitten met het gegeven dat we met een bepaald aantal mensen het werk moeten doen. Dat bete kent dat we elke keer keuzes moeten maken." Zo wijst hij erop dat ook in de rest van Zeeuws-Vlaanderen de politie paraat moet zijn. Daar naast ligt er nog een gigantische berg aangiftes te wachten op af handeling en vreet de nasleep van de steekpartij afgelopen week einde bijvoorbeeld veel man kracht. Mondjesmaat Van half december tot half mei is de politie erin geslaagd om prak tisch 24 uur per dag twee agenten rond te laten lopen in de binnen stad. „Dat werkt goed als je dat door kunt zetten," aldus Kint. „Maar door omstandigheden in de personele sfeer is het steeds moeilijker gebleken deze doel stelling waar te maken. De sur veillance ligt niet echt stil, maa de frequentie is wel zichtbaar la ger dan het was. We komen door vakanties en al het andere werk niet meer toe aan de intensiteit die we voor ogen hadden. Dat be tekent dat we een aantal uren simpelweg niet meer aanwezig kunnen zijn in de binnenstad." boor Cees Maas Middelburg - Al spoelt er ni stranden aan, jutten is bijna zt land. Zo ook de controle die d fenen, alleen mankeert daar v De wetten zijn sterk verouderd en versnipperd, er is heden ten dage geen goede coördinatie, dus er moet een nieuwe richtlijn over strandvonderij komen. En de Provincie dient zich op te werpen als strandvoogd nieuwe stijl. Het provinciebestuur gaat zich hier de komende tijd over buigen, naar aanleiding van een brief van ambtenaar Martin Jonker uit de Zeeuwse kustgemeente Wester- schouwen. Jonker heeft in op dracht van zijn gemeentebestuur onderzoek gedaan naar het ver schijnsel jutterij en strandvonde- nl' nadat vorig jaar de zakjes met g't aanspoelden op de stranden. De ambtenaar stelt nu voor zijn bevindingen in een notitie samen te vatten. Gedeputeerde Staten besluiten vandaag zijn eerste brief over de kwestie aan alle Zeeuwse kustgemeenten te stu ren. Voor de duidelijkheid: ieder een die iets bijzonders vindt op net strand is verplicht daarvan angifte te doen bij dé strand voogd. Jonker: „Ik heb bijna alle kustge- eenten van Nederland gebeld h gebleken is dat er heel zelden °g grote partijen of zo aanspoe-

de Stem | 1995 | | pagina 10