4Seks is nog nooit zo leuk geweest' DE STEM Leven en overleven in het circus msBÊÊSÈW Goedele Liekens, dè seksuele vraagbaak voor Nederlanders en Vlamingen 'De Omdraai' portretteert gestudeerde Amsterdamse acrobaten 9 Bart Peeters verlaat BRTN voor het commerciële VTM pESTEM Programma-onderbrekingen door tv-reclame vormen grootste bron van irritatie Koos Tak komend seizoen in zeven delen op televisie Tentoonstelling over zestig jaar Nozema in Hilversum 'Ik sta in het centrum van het wereldgebeuren.' Jeugdjournaal-presentatrice Aldith Hunk ar Gids ■■I WÊÊ Door Martijn Hover Tussen het café en het frietkot door heeft Goedele Liekens op de routebeschrijving gezet die de weg wijst naar haar verbouwde boerderij in het Brusselse. 'Van mijn dromen' staat er op het bordje naast het gietijzeren hek dat toe gang geeft tot haar domein. Zo heet de bv waar ze haar zakelijke belangen in heeft ondergebracht. Helaas is het Seksuele Geweten van de Lage Landen vandaag niet best ter been. Op een sok en een schoen komt ze naar de voordeur gehobbeld. „Sorry", zegt ze, „maar ik heb gisteren mijn enkel verstuikt. Ik heb gevoetbald met mijn hondje." Nu zijn hondjes ook niet om mee te voetballen. Gelukkig heeft Ma Biche, het huisdier in kwestie, de sportieve uitspatting van zijn vrouwtje zo te zien beter door staan. Ze drentelt tenminste nieuwsgierig rond tot Liekens er genoeg van heeft en haar het ga zon opstuurt. De seksuologe is nonchalant ge kleed in een spijkerbroek en een paars truitje. „Ik ben nooit zo'n pofmouwenvrouwtje geweest", zegt ze. „Ik heb twee kanten in me. Soms vind ik het best leuk om mezelf een beetje meisjesach tig op te tutten. Maar ik heb ook een mannelijke, dominante trek in mijn karakter." Zelfbewust: „Ik weet wat ik wil. Het cliché wil dat dat een mannelijke eigen schap is. Dat vind ik flauwekul. Maar ik geef toe dat ik beter kan timmeren, zagen en boren dan groente snijden." Niet de mooiste Niet het soort dame van wie je zou verwachten dat ze zich aan meldt voor een Miss-verkiezing. Waarom ze zich in 1986 opgaf voor de verkiezing van Miss Bel gië, is Liekens zelf dan ook nog altijd een beetje een raadsel. „Ik was helemaal geen miss-type", vindt ze. „Ik wist zelfs helemaal niks van make up en zo. Ik vond mezelf ook zeker niet de mooiste deelneemster. Desondanks ging ze tot haar ei gen verrassing met de titel aan de haal. Het feit dat ze psychologie studeerde en stage liep in een ge vangenis voor langgestraften zal daar niet vreemd aan zijn ge weest. Zelf denkt ze dat ze won omdat ze 'anders was dan de an dere meisjes'. Dat behalve haar badpak ook de ruimte tussen Liekens' oren goedgevuld was, zal beslist een rol hebben gespeeld. Na haar verkiezing was ze hoe dan ook in één klap wereldbe roemd in Vlaanderen en Neder land. En je kunt niet zeggen dat ze de kansen die haar plotselinge bekendheid bood, niet optimaal heeft benut. Waardevol Die Miss-verkiezing is erg be langrijk voor haar geweest, er kent ze. „Uiteindelijk bleek ze erg waardevol. Maar aanvanke lijk was het vooral een erg grote en niet altijd even welkome ver andering in mijn leven. Zeker in het begin was ik erg onzeker. Van de ene dag op de andere veran derde ik van een doodgewone studente in een bekende persoon- Haar voornaam klinkt Hollanders al een beetje als een intieme bezigheid in de oren: zullen we van avond een lekker potje goedelen? De Belgische Goe dele Liekens heeft een bliksemcarrière achter de rug sinds ze negen jaar geleden tot Miss België werd gekozen. Na haar studie psychologie en sek suologie heeft ze zich ontwikkeld tot dé seksuele vraagbaak voor Nederlanders en Vlamingen. Ze heeft een vragenrubriek in Playboy, bracht een suc cesvolle serie seksuele voorlichtingsvideo's op de markt (in vijf talen en sinds kort ook op cdi), en is een graag geziene gaste in allerlei tv-programma's. Goedele Liekens: 'Ik geloof niet dat er veel chimpansees zijn die zich bijvoorbeeld druk maken over of hun piemeltje te groot of te klein is.' FOTO DIJKSTRA lijkheid. Ik werd van interview naar evenement gesleept terwijl ik nauwelijks wist wat er van me werd verwacht." Inmiddels is ze al weer een jaar of negen een Bekende Vlaamse. Haar beroemdheid stoort haar meestal niet. „Dat je op straat herkend wordtDat gaat zo geleidelijk dat je er eigenlijk nau welijks erg in hebt", vertelt ze. „Het is ook wel eens prettig. Je wordt als beroemdheid toch als iets bijzonders behandeld, in res taurants en zo. Of als je kaartjes wilt hebben voor een voetbal match. Het is inderdaad niet al tijd even leuk om door wild vreemde mensen te worden nage staard en aangesproken. Maar anderzijds kies je daar zelf voor. Als beroemde mensen daarover klagen, heb ik altijd zoiets van: stap er dan uit." Eigen voordeel Liekens besefte dan ook dat ze de kans moest gebruiken die ze door haar plotselinge status van be roemdheid in de schoot geworpen kreeg. „Je kunt je laten meesle pen door wat je allemaal over komt" zegt ze. „Maar je kunt ook proberen er zelf een draai aan te geven zodat je er je eigen voor deel mee kunt doen." Dat laatste heeft ze gedaan, al was daarbij van opzettelijke car rièreplanning geen sprake, verze kert ze. „Aanvankelijk had ik veel meer oog voor de onmiddel lijke voordelen. Zo kon ik me in eens een autootje veroorloven. Dat had ik nog nooit meege maakt." Het autootje is inmiddels veran derd in een echte auto. Voor de deur van huize-Liekens staat een zwarte Saab, zo te zien niet uit de goedkoopste prijsklasse. Seks légt nog altijd geen windeieren. Toeval Volgens Liekens is echter ook haar besluit om aan haar psycho- logie-studie een studie seksuolo gie vast te koppelen, min of meer bij toeval tot stand gekomen. „In eerste instantie ben ik gewoon een klinisch psychologe. Maar daar kwam ik door mijn werk in de media nauwelijks meer aan toe. Ik miste toch iets. Wat mijn vak betreft zat ik op een honger, zeggen we hier in België. Een maal afgestudeerd moest ik kie zen voor een job of verder stude ren." De honger diende gestild en dus koos ze voor het laatste. Ze 'kwam bij de seksuologie te recht'. Die keuze werd niet echt door hartstocht ingegeven, ver telt ze. „Tot mijn achttiende inte resseerde ik me niet bovenmatig voor seks", geeft ze eerlijk toe. „Ik zat bij de nonnen op school, vandaar. Het was meer nieuws gierigheid. Bovendien is seksuo logie een multi-disciplinaire we tenschap en als zodanig erg inte ressant. Behalve de psychische en sociale aspecten zit er ook een medische kant aan. Neem een verschijnsel als erectie-proble men. Die kunnen zowel een licha melijke als een geestelijke oor zaak hebben. Dus als je iemand met potentie-problemen wilt hel pen, moet je eerst achterhalen wat precies de oorzaak van zijn probleem is." Bevredigend Vandaar dat Liekens haar werk bij de Rutgersstichting als het meest bevredigende onderdeel van haar werkzaamheden be schouwt. „Daar kun je mensen met problemen écht helpen", zegt ze. Dat geldt in veel mindere ma te voor haar bijdragen aan tv- programma's als 'Liefde, lusten en lasten'. „Men verwacht ook daar vaak een klaar en duidelijk advies, maar dat kan meestal he lemaal niet. Zo'n tv-programma is niet bedoeld als therapie, hoog stens als bron van informatie. Als er een kijker belt met een moei lijk probleem, verwijs je zo ie mand door naar een bevoegde in stantie." Liekens vindt niet dat je lacherig mag doen over alle seks-pro- gramma's waarmee we vandaag de dag door de omroepen worden doodgegooid. „Er wordt nog al tijd veel onzin verkocht over seks", meent ze. „Seks wordt nog te vaak als een prestatie gezien, een soort coïtusgerichte wed strijd. Mensen lezen boeken of zien een seksfilm waar vrouwen binnen twee minuten na de pene tratie een orgasme krijgen. Zo gaat het in het echt dus niet, maar veel mensen baseren hun veronderstellingen over wat sek sueel 'normaal' is evengoed op dat soort voorbeelden. Het kan nooit kwaad om dat ter sprake te brengen." 'Abnormaal1 Dat mensen van zichzelf vinden dat ze seksueel moeten 'preste ren' is volgens Liekens dan ook een van de belangrijkste proble men waar ze in haar praktijk mee wordt geconfronteerd. „Sommige mensen hebben van nature niet zoveel behoefte aan seks. Dat is op zichzelf helemaal geen pro bleem. Maar als die mensen van de samenleving in het algemeen en hun partner in het bijzonder te horen krijgen dat dat 'abnor maal' is, levert dat natuurlijk wel weer moeilijkheden op." Liekens beschouwt seksuele pro blemen dan ook bij voorkeur bin nen het kader van de relatie waarbinnen de problemen zich afspelen. „Als jij geen zin hebt in seks en je hebt geen partner, hoeft dat geen probleem te zijn. Maar als binnen een relatie de wensen en verlangens op seksueel gebied erg uiteen lopen, is dat uiteindelijk vaak fataal." Om zulke relatieproblemen te lijf te gaan, moet er veel gepraat worden, vindt Liekens. Helaas stuit ze daarbij vaak op verschil len tussen mannen en vrouwen. „Nog steeds is het zo dat mannen vaak moeite hebben met het uiten Van onze rtv-redactie Hoe komen een ex-student andragologie en een maat schappelijk werkster in het circus terecht? Marco en Mar- go Savar vertellen hun bijzon dere levensverhaal vanavond in De Omdraai, een aflevering uit de NCRV-rubriek Doku- ment. Regisseur Raymond Toussaint volgde de twee Amsterdammers die er bewust voor hebben geko zen te werken als acrobaten in het circus. „Eerst wilden we met acrobatiek ons geld verdienen. Op gala's was geen werk, bij het circus wel", zegt Marco Savar. „Na vijf sei zoenen hebben wij ons toch een beetje gemanifesteerd. Er is vraag naar ons en wij vinden het leuk." Wassen in een teiltje, bevroren waterslangen, in een ochtendjas buiten wachten totdat je aan de beurt bent om op te treden. Is dat mKMSHWHHMS leuk? Marco Savar legt zijn beweegre denen glashelder uit: „Dit be staan is helder en duidelijk. Voor een acrobaat is de grens tussen goed en fout haarscherp." De beide Amsterdammers wer ken zonder leeflijn die hen be hoedt tegen vallen. Dat zien ze als een uitdaging. Margo: „Ik zou liegen als ik zeg dat ik nooit bang ben. Als je je niet lekker voelt, moet je je gewoon extra concen treren." Bewust hebben ze studie en car rière opzij gezet om een trekkend en hard werkend bestaan op te bouwen, in het circus Aramannt. Daar leiden ze een ander leven dan ze van huis uit gewend zijn. Eenmaal werden ze zelfs met de dood bedreigd. Parallel aan dit verhaal maakt de kijker kennis met een uitgeran geerde circus-familie, de Bento's uit Duitsland. Deze clowns heb ben altijd in caravans gewoond en gewerkt bij de grote circussen van Europa. Peter Bento sr. her innert zich de gouden tijden bij Sarasani en Circus Krone, waar alleen al 100 muzikanten in vaste dienst waren. Archiefbeelden uit de jaren vijf tig tonen grootse optochten van Circus Krone door de stad, gade geslagen door duizenden mensen. Nu zijn er voor clownsfamilies als de Bento's nog maar weinig mogelijkheden. „Ze zeggen dat er geen clowns meer zijn. Maar nie mand wil ze meer betalen", me nen de Bento's. De maatschappij stelt tegen woordig andere eisen en clowns trio's worden te duur voor de cir cus-directies. Kreeg je vroeger een hele tent plat met een parodie op een kapperssalon, compleet met mes en scheerschuim, daar red je het anno 1995 niet meer mee. Terwijl vader Bento zich verliest in het verleden, probeert zijn zoon wanhopig aan werk te komen. Bij de kassa vraagt de cassière aan een gezin 53 gulden entree geld. Zegt de vader: 'Kan het ook De clown Bernard is van avond te zien in 'De Omdraai'. (Nederland 1, 22.55 uur) FOTO NCRV voor 50?'. Het circus lijkt te deva lueren, maar is in de harten van hen die eraan verkocht zijn, van onschatbare waarde. Programmamaker Toussaint is momenteel bezig een interactieve documentaire op CD-i te ver vaardigen over het circus. (Nederland 1, 22.55 uur) De expositie biedt van 2 juni tot 1 september naast een terugblik ook een kijkje in de toekomst, met demonstraties van de nieuw ste technische snufjes als digitale radio en data-uitzending. Marcel van Dam, voorzitter van de raad van beheer van de Nozema opent de tentoonstelling. De publieke omroepen maken al lange tijd gebruik van de dienst. De programma's van de drie tele visie- en vijf radiozenders belan den via Nozema en de ether bij de kijker en luisteraar. Datzelfde geldt voor de regionale en enkele lokale omroepen. De afgelopen jaren zijn verschillende commer ciële radiostations met de Noze ma in zee gegaan, zoals Radio Noordzee Nationaal, Radio 10 Gold, Classic FM en Hitradio 1224. Niet iedereen kon namelijk MAANDAG 29 MEI 1995 A7 van hun gevoelens en met het praten over intieme onderwer pen. Ik krijg wel eens mannen op mijn spreekuur die vertellen over moeilijkheden in de relatie met hun vrouw. Praat u daar met haar wel eens over, vraag ik dan. Meestal blijkt dan van niet. Ove rigens leggen ook vrouwen niet altijd makkelijk hun ziel bloot, zeker niet wat seks betreft." „Maar al met al denk ik dat je kunt zeggen dat er de laatste ja ren erg veel ten goede gekeerd is. Zowel voor mannen als voor vrouwen geldt dat ze nog nooit zo leuk zijn geweest - en datzelfde geldt voor de seks." Vindt Liekens het zelf dan niet vreemd dat mensen met sekspro- blemen daarover blijkbaar nog altijd vaak eerder een therapeut in vertrouwen nemen dan de ei gen partner? „Eigenlijk niet", zegt ze. „Het betreft nu eenmaal een intiem onderwerp waarover mensen zich niet graag blootge ven. Als ze naar een seksuoloog gaan, betalen ze die om naar hun probleem te luisteren. Dat schept een afstand die het praten erover gemakkelijker maakt. Anderzijds hoeft zo'n patiënt tegenover mij geen schuldgevoel te koesteren. Als een man tegen zijn vrouw zegt dat hij vindt dat ze de laatste tijd wel erg weinig zin heeft, zou hij haar daarmee kunnen kwet sen. Bij mij hoeft hij daar niet bang voor te zijn." Nederlanders Liekens bestrijkt als seksuologe zowel Vlaanderen als Nederland. Zijn er op seksueel gebied preg nante verschillen tussen Hollan ders en Belgen? Die zijn er zeker, verzekert ze. „Het grootste ver schil lijkt mij te zijn dat Neder landers er meer bij stilstaan dan Belgen. Ze spreken er opener over en lij ken ook beter te beseffen dat goe de seks in een goede relatie niet vanzelfspekend is. Hoe dat komt? Misschien heeft het te maken met een andere opvoedingstrend in Nederland. Ik denk dat ze me dit in België niet in dank zullen af nemen, maar de Nederlandse op voeding lijkt mij meer gericht op het vormen van een eigen me ning. De vraag 'waarom' moet je op een Belgische school niet stel len." Opvoedingstrends mogen dan veranderen, maar de menselijke seksualiteit zal vermoedelijk al tijd een bron van problemen en conflicten blijven, veronderstelt Liekens. „Voor dieren is seks een natuurlijke bezigheid. Zelfs bij een dier als de chimpansee, dat seks niet alleen voor de voort planting gebruikt, is het niet iets waar ze over nadenken. Ik geloof niet dat er veel chimpansees zijn die zich bijvoorbeeld druk maken over of hun piemeltje te groot of te klein is." Bij mensen ligt dat anders, som- bert de seksuologe. „Onze sek sualiteit is nauw verbonden met culturele normen en waarden. En die kunnen enorm uiteenlopen. Nog niet zo heel lang geleden werd bij ons alles wat met seks te maken had, vies en onsmakelijk gevonden: niks mocht. En nu zijn we weer in een stadium beland dat alles lijkt te moeten. De men selijke seks is zó ingewikkeld Maar dan weer opgewekt: „Maar daarom is het ook juist zo'n boei end vak." Brussel (anp) - Entertainer, zanger en presentator Bart Pee. ters .maakt de overstap naar de Vlaamse commerciële tele- visie. Met het vertrek van Peeters verliest de BRTN een van zijn laatste troeven in het gevecht met het commerciële VTM. Peeters wil beginnen aan een nieuw hoofdstuk in zijn televi siecarrière en heeft daarom ge kozen voor VTM, zo verklaarde zijn manager Rick Tubbax te gen de krant De Standaard. De veelzijdige Belg is in Neder land onder meer bekend dank zij De Bart Peeters Show die Veronica in 1987 uitzond. In eigen land boekte Peeters de afgelopen jaren groot succes met het programma De Droom- fabriek. Hij werkt nu in Frank rijk aan 'een groot project' voor de commerciële omroep. Pee ters was een van de weinige troefkaarten waarover de BRTN, de kwakkelende staats omroep, nog beschikte. De BRTN heeft door de komst van nieuwe commerciële sta tions te maken met een ver scherpte concurrentie. De kijk cijfers bevinden zich op een dieptepunt. Met twee netten scoorde de staatsomroep afge lopen februari en maart een kijkdichtheid van 26,5 procent. Bart Peeters. FOTO ARCHIEF DE STEM Concurrent VTM kwam met twee netten op een marktaan deel van 50 procent. De BRTN is nog alleen met het dagelijkse nieuwsbulletin vertegenwoor digd in de top 20 van best beke ken programma's. Den Haag (anp) - De televisiekijker irriteert zich vooral aanre clamespots, als die programma's onderbreken. Ook levert recla me irritatie bij de kijker op, omdat hij reclame te misleide® vindt. Sinds de invoering van commerciële televisie in 1989 i de houding van het publiek tegenover tv-reclame negatieve geworden. Dat staat in een rapport van de Nederlandse Vereniging van Er kende Reclame-adviesbureaus (VEA) over irritatie door tv-re clame. De VEA stelt de doelstel ling van de reclame voorop, de consument komt op de tweede plaats. De vraag is wanneer irri tatie de reclamedoelstelling gaat doorkruisen. Bij televisie is dat het geval als de kijker zich van reclame afwendt of de effectivi teit terugloopt. In Nederland is dat niet of nog niet aan de orde, aldus het rapport. De tv-reclamebestedingen zijn sinds 1989 verdubbeld tot bijna een miljard gulden per jaar. De grootste tv-adverteerders zitten in de voedingssector, de lichaam sverzorging, genotmiddelen, wasmiddelen en winkelbedrij ven. Vooral de reclame voor pro- dukten die met lichaamsverzor ging te maken hebben, is toege nomen. Vorig jaar werd gemid deld 11 minuten per dag naar re clame gekeken. Dat betekent dat een consument gemiddeld 26 tv- spots op een dag ziet, drie k« zoveel als in 1989. Ook het aantal herhalingen van hetzelfde spotje neemt flink toe In 1991 lag het maximum op" keer per jaar, vorig jaar was al 442. Daarnaast worden dezelfde re clameboodschappen veel vakerii veel kortere periodes uitgezon den. In 1994 is het voorgek dat een spotje ruim 200 keem één maand is herhaald. Om de irritatie te beperken, bi- veelt de VEA aan speelfilms niet vaker dan twee keer door reclame te laten onderbreken. Ook willen de reclamebureaus dat het aantal herhalingen van hetzelfde i binnen een bepaalde periode be perkt blijft. De reclamebureaus raden zich zelf aan meer variatie in commer cials aan te brengen. De VEA» graag zien dat de televisiezender ieder meer vaste kijkers aan zouden binden. De reclame dan gemakkellijker op die doel groepen kunnen worden gericht Gerard Thoolen als klunzige verslaggever Hilversum (anp) - De zestigste verjaardag van de Nozema is aanleiding voor een tentoonstelling in het Omroepmuseum in Hilversum. De Nederlandsche Omroepzender Maatschappij verzorgt sinds 1935 de uitzending van radioprogramma's en sinds 1951 die van televisieprogramma's via de ether. deze stations op de radio ontvan gen omdat zij via de satelliet uit zonden. Via Nozema zijn de pro gramma's wel door iedereen in Nederland te ontvangen. De Omroepzender Maatschappij staat sinds 1991 op eigen benen. Daarvoor voerde de PTT alle werkzaamheden van de maat schappij uit. Door uitbreiding van het pakket met diensten, zoals het via de ether verzenden van elektroni sche informatie, heeft Nozema de ether tot een multifunctioneel medium ontwikkeld. Een belangrijk deel van de data- toepassingen zullen deze zomer in het Omroepmuseum worden getoond. Verder zijn er maquet tes van zendstations, eerste gene ratie FM-zenders en zendbuizen te zien. Gerard Thoolen speelt Koos Tak. FOTO C Van onze rtv-redactie Koos Tak, de klunzige verslaggever bij het dagblad De Tip geest, wordt op tv tot leven gewekt. De hoofdpersoon uit tj wekelijks feuilleton van Rijk de Gooijer en Eelke de Jongi"^ Haagse Post, krijgt gestalte in de persoon van Gerard ThooP Samen met Olga Zuiderhoek (als echtgenote Tine), Ursul de Geer, Joop Doderer, Peer Mascini en Liz Snoyink zetten ze de wereld neer van de triest/komische jour nalist in permanent verval. De vaste medewerker van het zater dagbijvoegsel van het onafhan kelijke dagblad De Tijdgeest die in alles de anti-held is. Zo komt zijn roman over z'n roemruchte verzetsverleden bijvoorbeeld nooit af. Regisseur Theo van Gogh is sinds begin april met' opnamen bezig in Amsterdam- Koos Tak eindigde in 1978 a, rupt na de dood van Eelke Jong. Niet lang daarna kwamen plannen voor een tv-serie. I duurde tot 1994 voor het o« idee nieuw leven kon worden' geblazen. De zevendelige ree over de immer in montycoa' s hulde Tak wordt komend seizo j uitgezonden op Nederland NEDERLAND 1 0700 Tekst tv 10.30 Scene 1l00 Als de bom tikt, serie 1125 Tekst tv 16 47 Nieuws voor doven en sled horenden 16 55 (TT) Oproep Spoorloos 17 01 Wild, Wild World of Anima, natuurserie: Sharks 17,29 (TT) Mijn idee, jeugdserie 17 59 Boggle, spelletje 1028 (TT) Uit de school geklapt, medy 18.58 (TT) Ha, die pa, comedy 19 28 (TT) Willem Wever 20.00 (TT) Journaal 20.24 (TT) Weeroverzicht 2031 (TT) Spoorloos 21.26 Hier en Nu, actualiteiten 22 02 (TT) Willem van Oranje, ma-serie 22.55 Dokument: De omdraai, het leven van een circusartiest 23.49 Frasier, comedy 00.11 Miniatuur 00.22 Journaal NEDERLAND 2 07.00 Journaal 07.06 Lingo 07.29 Ontbijt TV 08.33 Studio RKK 09.00 Journaal 09.05 PP: Uitzending GPV 09.08 Kook TV 09.30 Film Video 10.00 Boggle 10.25 Pitten, toneelstuk v. Heijerm 11.04 (TT) Linda, Linda, comedy 11.29 Charlie Chaplin 11.47 (TT) De geld maakt geluk show 13.00 Journaal 13.07 (TT) Studio Sport 14.29 (TT) Studio Sport: Spaans Italiaans voetbal 15.14 Zoovenirs 15.42 Kids for animals 16.00 (TT) Journaal 16.08 Wonderland, kindermaga met Dennis de bengel en Kids for mals 17.04 America's funniest home deo's 17.30 Karaoke 17.58 (TT) 2 Vandaag, actualiteit! 18.41 (TT) Tennis: Roland Garroi 19.15 Nationale spellingwedst 1995 20.11 Derrick, misdaadserie 21.15 Ingang Oost, serie over Ei Hulp van het Academisch Ziekenhui; de VU in Amsterdam 21.52 Triviant, spelletje 22.34 Wars in Peace, document serie: Vietnam 1964 23.20 Het raadsel van de pir den, documentaire 00.08 Journaal 00.13 Nieuws voor doven en sic horenden SUSKEENWISKE; DEV lo.döl njtblml niltin'hit WjA r/i hui hid mr fmt. I HAMBONE BOES

de Stem | 1995 | | pagina 8