Sport Vechten om een stekkie als jury Zesdaagsekanon De Bosscher wint Veenstra voelt zich geflikt door de oranje brigade Vital Timmermans zegeviert! DE STEM ZEELAND Luxemburger Claude Entringer blijkt een klasbak Omroep Goes door jury uit koers genomen WIELRENNEN Medische controle Uitslagen Juniorendriedaagse Eindstanden truien WIELRENNEN HART 'olitie haalt Uen eisen niet rank Rijkaard ondsridder KNVB leker 2000 doden oor aardbeving iland Sachalin Overleg KLM en vliegers mislukt Grand Prix de Nostalgie in Axel weer een succes WIELRENNEN Schipholteam pakt 1000e drugkoerier 'Prostaatlijn' is groot succes Z I Van onze sportmedewerker Koewacht - Zaterdagochtend liet Luxemburger Claude En- tringer zien dat hij een klas- bak is. Met een gemiddelde van meer dan 46 kilometer legde hij de afstand tussen Overslag en Axel (10,5 kilometer) af in een uitstekende tijd van 13.29.68. Peter Schep uit de nationale selectie werd tweede op slechts een tel van de winnaar. De voor het district Zeeland rijdende Ritter werd keurig twaalfde. In Koewacht - de finish- plaats - moest een simpele streep over de weg de aan komst markeren. Dat niet elke renner dat doorhad is begrij pelijk. Enkele renners zagen het pas toen er een hek op de weg stond en ze niet verder kon den. Ondanks dit schoonheid sfoutje - dat overigens door de KNWU niet als zodanig wordt aangemerkt - werd de tijdrit vlot afgewerkt. Niet voor André van de Reep van het district Zuid-Holland 1, want die slaagde er niet in de juiste weg te vinden. Hij kwam dan ook te laat binnen. Aan de streep in Koewacht stond ook de altijd aanwezige wielerkenner bij uitstek, Bert van Gils uit Vlissingen. Hij stak niet onder stoelen of banken dat hij graag deze wedstrijd als microfonist had willen doen. „Ik ken de mees te Nederlandse renners. Ik weet waar ze vandaan komen en wat ze hebben gepresteerd. Voor mij is dat gesneden koek. Als het criterium van 'kennis van zaken' wordt toegepast, dan moest ik hier staan na tuurlijk, maar ja, er worden vaak gevechtjes achter de ta fel beslist," aldus Van Gils. Pierre Eysackers stond ove rigens eerst als assistent-wed strijdleider voor de profronde van Midden-Zeeland op de lijst. Eddy Bogaert stond op dat moment als speaker in de driedaagse vermeld. De ene vergadering is de andere niet en na wat heen-en-weer-ge- praat werd de lijst maar weer eens veranderd. Dat dit nogal eens gebeurt, steekt enkele ju ryleden duidelijk. Sommigen krijgen voorrang. Miriam Bel lemakers bijvoorbeeld ligt uitstekend in de markt. Ze haalde eerst niet eens haar nationale jurypapiertje, maar behaalde dan in een ver land wel haar UCI-diploma. Een beetje verwonderlijk, want in de gewone maatschappij mag je ook niet in een vrachtwa gen stappen als je je gewone rijbewijs niet hebt gehaald. Er spelen zich op dat niveau allerlei oorlogjes af, zodat de leek zich moet afvragen of die altijd lachende gezichten op de jurywagen wel echt zijn. De renners zal dat worst zijn. Die willen gewoon hun naam zien staan op de lijst in de uit slag. Voor Bert van Gils maakt het wel degelijk uit. Die heeft zijn onvrede - hij is niet de enige overigens - al een paar keer geventileerd. „Als het allemaal blijft lopen zoals het nu gaat, dan denk ik er sterk aan om wat anders te gaan doen. Ik heb wel wat be ters te doen dan me steeds op te winden over die soms onbe rekenbare methoden van som mige mensen." Er is trouwens een opmerke lijk verschil tussen een junio renwedstrijd als in Axel en een amateurklassieker. De ju ry geeft blijkbaar nooit boe tes, terwijl toch diverse ren ners tegen de stroom van de coureurs in in een tijdrit te rugrijden. De ploegleidersauto's met chauffeurs schijnen zich eveneens voorbeeldig te ge dragen. Hieraan zijn ook geen boetes besteed. Bij de ama teurs begint blijkbaar een an dere wereld. Succes Oekraïner Korolev Door Eddy de Schrijver Koewacht - „Ze hebben me genaaid. Geflikt. Die man nen uit de nationale selec tie zien liever een buiten lander winnen dan iemand uit hun eigen land. Dat is balen. Maar het is zo. Ik kwam even ten val, reed lek en kon nog wel terugkeren, maar het beste is er dan wel af. Helaas het is niet an ders." Wopke Venstra stond er maar beteuterd bij na af loop van de finaledag van de Internationale Junio rendriedaagse in Koe wacht. Van onze verslaggever Goes - Goes bleef zaterdag middag al na anderhalf uur verstoken van uitgebreide wedstrijdflitsen vanuit de Ronde van Midden-Zeeland. De reporter van de plaatselij ke omroep werd na 78 kilome ter met zijn auto uit de strijd genomen. De chauffeur van de verslaggever deed iets te opzichtig zijn best de Belg Eric Vanderaerden na een valpartij in Vrouwenpolder terug te loodsen naar het peloton. Van deraerden werd wegens stayeren achter de auto uit de strijd geno men en ook de verslaggever moest de koers verlaten. Verder dan interviewtjes bij de finish met Zeeuwse oud-amateurwiel renners en deelnemers aan de so lex-race kwam de plaatselijke omroep vervolgens niet. Van deraerden werd voor zijn vergrijp vijftien dagen geschorst. Ook Djamolidine Abdoesjaparov was bij de valpartij betrokken. Ploegleider Jan Raas vreesde dat de Oezbeekse sprinter een gebro ken arm had, maar de schade bleef beperkt tot enkele kneuzin gen en schaafwonden. Johnny van Cadsand uit de Bel gische Asfra-ploeg had meer pech. In de gedrang na de valpar tij bleek de fiets van de Zeeuw spoorloos, waardoor hij de strijd moest staken. De renners moesten meer dan 140 kilometer op het zadel en dat kostte voor de meesten heel wat moeite. Dat was hen aan te zien. Moeheid was waarschijnlijk ook de oorzaak van een zware val van Björn Vonk. Net buiten Zuiddor- pe reed hij frontaal op een aan de voor de renner linker weghelft geparkeerd staande Belgische auto. De renner vloog tegen de voorruit die aan diggelen was en werd geflankeerd door bloed. De ongelukkige Vonk werd opgeno men in het ziekenhuis De Honte en zijn kin was helemaal aan flarden. Vermoedelijk moet er vlees op die kin gezet worden om alles te laten helen. Het was de enige 'smet' op de Juniorendrie daagse van Groot-Axel. Wopke Veenstra had voor aan vang van de laatste rit in Koe wacht de beste papieren. Maar het waaide flink en hij werd snel achteruitgeworpen door een lek ke band. Veenstra kwam dan ook nog eens ten val en door de steun van zijn Friese maats kwam hij terug in het peloton. Het kostte de Fries heel wat inspanningen. De gele truidrager deed er 17 ki lometer over om terug aan te sluiten. Vooraan probeerden de Oranjehemden de slag te slaan. Maar opvallend genoeg lukte dat niet. Meezuigen De kracht van de Nederlandse selectie viel deze keer toch op door het niet al te sterk uitblin ken. De beste man was Marcel Van onze sportmedewerker Axel - Na afloop van de rit Axel-Axel moest Peter Schep van de nationale selectie zich melden voor de medische controle. Naast hem werden ook Clau de Entringer, de winnaar van de tijdrit Overslag-Koe wacht en Roy Meekhof aan gewezen om het plasje in te leveren. Als reserves werden Jan Trommelen en Oscar Stenström aangewezen. Ook zondag in Koewacht moesten diverse renners zich aan een controle laten onder werpen. Duyn. Die was dan ook in een sterke kopgroep van negen man terug vinden. In die kopgroep ook de Oekraïner Korolev. Hij liet zich lekker meezuigen. Marcel Duyn verzette bergen werk en dat werd niet door iedereen be grepen. Hiemstra zat als waak hond voor Veenstra in de kop groep. De buitenlanders hadden de overhand in de kopgroep met namen als Hasselbacher, Nielsen, Jöksi en Ardizi. De Italianen wa ren eerste met twee man verte genwoordigd, maar Cogo reed lek en werd achteruit geworpen. Van de Italianen werd Greppi - win naar van de persprijs - helemaal aan flarden gereden en dat was opmerkelijk. De leiders liepen nooit heel ver weg, maar in het peloton wilde niemand het vuile werk opknap pen. Op deze manier kon Korolev gemakkelijk de kat uit de boom kijken. Marcel Duyn kaapte wat prijzen weg en dat was genoeg om ook op het podium van de knelspurten te komen. Veenstra probeerde nog recht te zetten wat er recht te zetten was, maar hij kreeg geen steun. „Ik kreeg steeds een Oranje-man in mijn wiel mee. Dat is natuur lijk vervelend en waarom ze dat hebben gedaan is mij een raadsel. Ik zit verdorie in de B-selectie. Maar het komt nog wel eens goed," aldus een getergde Veen stra. Korolev reed zonder zelf veel inspanningen te moeten ver richten naar de eindzege. Hij ver bleef der laatste tijd in België waar zijn coach woont. In België schreef hij al vier wedstrijden op zijn naam en volgend weekeinde reed Korolev weer een klassieker nabij Antwerpen. „Die jongen heeft inhoud en kan een heel eind komen," liet coach Nikolajev we ten. De blijdschap kon niet op. In de spurt voor de eerste dagprijs was het Korolev die de etappe naar zich toetrok. Venenberg was maar weer eens tweede en Has selbacher derde. De kloof op het peloton was meer dan een mi- ntiut. Genoeg voor Krolev om de vetste prijs te pakken. Ontsierd Zaterdag stond de rit Axel-Axel op het programma. Een rit die werd ontsierd door valpartijen op de Plattedijk. Peter Schep van de nationale selectie sprong op het juiste moment uit het verbrok kelde peloton om Thorwald Ve nenberg in de kraag te pakken Winnaars van de diverse truien in de Internationale Juniorendriedaagse in Axel. Van links naar rechts: Nielsen, Korolev en Veenstra. foto wim kooyman. om ruim een kilometer van de streep voor De Halle. Schep was duidelijk de sterkste. Löwik maakte het oranjefeestje com pleet door beslag te leggen op de derde plaats. Veenstra graaide net naast de bonificatieseconden. In de ochtenduren stond de tijdrit Overslag-Koewacht op het pro gramma. 'De Luxemburger Clau de Entringer was de beste van al lemaal in de tijd tegen de klok. Daarna was het over met het zich in de kijker rijden van deze ju nior. De voor Zeeland rijdende Samuel Ritter was goed op dreef. Tijdrijden is een specialiteit van hem. Trainer Pierre Vermeule kon tevreden zijn met deze 'vijf de' man. De Liechtensteiner MAANDAG 29 MEI 1995 Bfl Van onze sportmedewerker Axel - De uitslagen van de Internationale Juniorendriedaag zien er als volgt uit: Eindklassement: 1. A. Korolev (Oekraïne), 2. op 42 sec. J. Nielsen (Denem ken), 3. op 46 sec. W. Veenstra (Friesland), 4. op 53 sec. E.J. Oudenkamn (Gelderland), 5. op 1.19 R. Maurer (Oostenrijk), 6. op 1.31 R Ardizi (Italië?! op 1.43 W. Bos (nationale selectie), 8. op 1.59 V. Kobzarenko (Oekraïne) q 'J 2.01 H. Meinardi (Groningen), 10. op 2.09 R. Meekhof (Drente), 11. op2nl Venenberg (Noord-Holland), 12. P. Schep (nationale selectie), 13. R. Hasseiy cher (Oostenrijk), 14. R. Walcher (Oostenrijk), 15. M. Maciejewski (p0|J Zeeuwen: 57. op 5.26 A. Klaasse, 72. op 16.38 S. Dagevos. 9,1 Uitslag Koewacht-Koewacht: 1. A. Korolev (Oekraïne) 141 kilometer 3.21.56, 2. T. Venenberg (Nood-Holland), 3. R. Hasselbacher (Oostenrijk) *1 Ardizi (Italië), 5. M. Duyn (nationale selectie), 6. T. Hiemstra (Friesland) 7 j Jöksi (Estland), 8. O. Stenström (Finland), 9. J. Nielsen (Denemarken), ij' Smink (Midden-Nederland), 11. op 1.01 G. Löwik (nationale selectie), 12 pl Oudenkampsen (Gelderland), 13. C. van den Bergh (Brabant Zuidwest) 11 M. Chyrin (Oekraïne), 15. S. Matej (Slovenië). Zeeuwen: 70. A. Klaasse,77 J Dagevos. 'a Uitslag Axel-Axel: 1. P. Schep (nationale selectie) 104 kilometer in 2.24.uo T. Veenenberg (Noord-Holland), 3. G. Löwik (nationale selectie), 4. W. VeaL stra (Friesland), 5. C. van den Bergh (Brabant Zuidwest), 6. H. Meinardi (SI ningen), 7. M. Chyrin (Oekraïne), 8. M. Vlijm (Noord-Holland), 9. b. \y (Groningen), 10. W. van der Linden (Zuid-Holland), 11. J. Smink (Middel Nederland), 12. M. Post (Estland), 13. E.J. Oudenkampsen (Gelderland), ijj Zwaneveld (Drente), 15. A. Masseurs (Brabant Zuidwest). Zeeuwen: 3 Klaasse, 86. S. Dagevos. Tijdrit Overslag-Koewacht 10,5 km: 1. C. Entringer (Luxemburg) 13.29.68 J op 1 sec. P. Schep (nationale selectie), 3. op 8 sec. R. Greppi (Ialië), 4. W. Ved stra (Friesland) 13.38.39, 5. E.J. Oudenampsen (Gelderland) 13.38.45 6 3 Nielsen (Denemarken) 13.39.06, 7. E. Cogo (Italië) 13.41.23, 8.1. Alvisi (Ital 13.41.48, 9. S. Cirlincione (Italië) 13.42.15, 10. T. Venenberg (Noord-HoUa 13.42.22, 11. W. Bos (nationale selectie) 13.42.44, 12. S. Ritter (Zeela 13.43.66, 13. A. Strüby (Zwitserland) 13.47.02, 14. A. Klotser Trojel (Den# marken) 13.49.98, 15. D. Sipöcz (Hongarije) 13.50.25, 16. R. Mauer (Oostsw rijk) 13.51.24, 17. C. Pömer (Oostenrijk) 13.53.74, 18. M. Duijn (nationale3 lectie) 13.55.41, 19. A. Lischer (Zwitserland) 13.56.88, 20. P. Ardizi (Ital 13.56.99. Van onze sportmedewerker Axel - De eindstanden van de diverse klassementen in delnteJ nationale Juniorendriedaagse Groot-Axel zien er als volgtuivj Jongerenklassement: 1. J. Nielsen (Denemarken), 2. W. Veenstra (Freislan 3. R. Maurer (Oostenrijk). Groene trui: 1. W. Veenstra 59 punten, 2. E.J. Oudenkampsen 51, 3. T. Vene berg 49. Rode trui knelspurten: 1. M. Duyn 14, 2. A. Korolev 7, 3. S. Uros Kasseienklassement: 1. M. Duyn 31, 2. J. Nielsen 15, 3. M. Post 13 punten, l Ploegenklassement: 1. Nationale selectie 10.07.50, 2. Friesland zelfde tijd,! Oekraïne, 4. Noord-Holland zelfde tijd, 5. Oostenrijk, 6. Italië, 7. Estland,! Midden-Nederland, 9. Zwitserland, 10. Brabant Zuidoost, 18. Zeeland? 10.56. Yersekenaar sterker dan Schipper en Van Hees Door Rien de Jonge Kwadendamme - Vital Tim mermans werd zondag win naar in dé 42e wielerronde van Kwadendamme. De ren ner uit Yerseke toonde zich in de eindsprint veel rapper dan Henk van Hees en Jos Schip per, met wie hij twee ronden voor het einde het beslissende gaatje had gemaakt. De regen die in het eerste koers- uur viel was voor veel renners blijkbaar aanleiding om er de brui aan te geven. Na drie kwar tier was het veld van veertig ver trekkers dan ook reeds' gehal veerd. De plaatselijke favoriet Francois Franse en zijn streekge noot Franklin Klaasse hadden overigens geen angst voor Plu- vius en het natte wegdek. Het startschot had nauwelijks ge klonken of dit tweetal zocht de ruimte op en pakte geleidelijk een halve minuut winst. Na 40 kilometer'kwam er echter reactie achter de leiders. Toine Goense, Henk van Hees, Wilfred Geijs, Patrick van Passel, Jos Schipper en Vital Timmermans raakten op drift en dit zestal maakte na een korte jacht de aansluiting. Een groep van zeven volgde toen op 45 seconden ach terstand en zat in feite reeds in de vernieling. Toine Goense moest afhaken door pech, op dat mo ment gingen Jos Schipper, Pa trick van Passel en Franklin Klaasse aan de haal. Franse karwei bekwaam af. Hij vierde met een paar fietslen) voorsprong. Bij de nieuweliij domineerden Carlo van LienS en Kees Kipping. Eerstgenoei klopte zijn vluchtmakker in eindsprint. Linda Vis, Natl Nelemans en Hester Kroes maak ten de dienst uit bij de vrouw Linda Vis beschikte over snelste eindschot. UITSLAGEN A-amateurs: 1. V. Timmermans (Ye-j seke), 90 kilometer in 2.01.50,2.1 van Hees (Hoogerheide), 3. J. Schip per (Hansweert), 4. F. Franse (Ki dendamme) op 23 seconden, 5. P. Passel (Sluiskil), 6. W. Geijs (Ki dendamme), 7. F. Klaasse (Ye 8. A. Goense (Lewedorp) op conden; 9. D. Mesu (Heinkensz; op 1.15,10. T. Vermeulen (Kloetui, 11. J. Elen (Loon op Zand), 12." van Vlimmeren (Hoeven), 13. Rommers (Rilland), 14. J. Gunte (Yerseke), 15. M. de Jaeger (Westdor pe), 16. E. Vereecken (Hulst), 11' Duijnhouwer (Brouwershaven), i E. van Loo (Ouwerkerk), 19. G. v Gessel ('s-Heerenhoek), 20. N. Sch nasse (Bergen op Zoom). Nieuwelingen: 1. C. van Liende (Berkel-Rodenrijs), 40 kilometer u I.06.12, 2. C. Kipping (Monster),3 J Verstraten (Roosendaal), 4. T. fa Hoedt (Ridderkerk), 5. D. deDreufl Gravenpolder), 6. B. Knijnenbui? (Hoek van Holland), 7. P. van te Valk (Middelharnis), 8. P. Noorè ven (Gouda), 9. E. Jongeneelen(Hw ven), 10. D. Sanders (HellevoetsM II. B. Speetjens (Rijswijk), 1M Slabbekoorn (Kapelle), 13. L. Marion (Abbenbroek), 14. J. Schui (Arnemuiden), 15. M. Klaver fi Zand), 16. W. van Rijn (Pijnacker 17. R. Alleman (Bergen op Zoom),H F. Koen (Hulst), 19. B. Knuijt(0é water), 20. D. de la Parra (Gouda). Vrouwen: 1. L. Vis (Alphen aand Rijn), 60 kilometer in 1.32.16,2.' Nelemans (Willemstad), 3. H. Ki# (Hattem), 4. S. de Vries (Rotterdam 5. S. van der Heide (West-Been^ 6. A. van Smoorenburg (Langer# 7. N. den Ouden (Galder), 8. A et-IKKE TEUK Kleintjes" in De Stem 1 i" zoveel bijzondere en fes&ante aanbiedingen in 1 wan E|l<e aag weB' Lneuzen - De Zeeuws-Vlaamse litie is niet in staat om twee Inten de klok rond te laten urveilleren in de binnenstad van [Leuzen. Ook slaagt de Dis- ricts Ondersteunings Groep er L jn 0m wekelijks minimaal lén illegaal drugpand in de stad guiten. Hoofdinspecteur E. tint gerfttoe dat beide doelstel- ingen voor de politie in de gege- ,en omstandigheden onhaalbaar "zie zeeland -c1 Staking dreigt bij 'hilips Terneuzen {«neuzen - Een staking bij Phi- s Lighting in Temeuzen lijkt afwendbaar. De directie houdt tast een reorganisatie. Daardoor |aan er 340 banen verloren. De tonden willen hier echter niet in. zie zeeland - c1 „isterdam - Frank Rijkaard is lenoemd tot bondsridder van de De Ajacied ontving de inderscheiding in de Amster- lamse RAI uit handen van Jos jtaatsen, voorzitter van het sec- jebestuur betaald voetbal, lijkaard beëindigde afgelopen mndag zijn loopbaan. Behalve 'lij Ajax speelde hij ook bij AC 'ilan en Real Zaragoza. Hij .am 73 keer uit voor het Neder lands elftal. oskou - Bij de aardbeving zon- lag op het Russische eiland lachalin zijn zeker 2000 mensen imgekomen, aldus lokale autori tten. Tot nu toe zijn ongeveer I lijken geborgen uit het puin. ;r zijn 938 overlevenden geteld, ie autoriteiten ontkennen dat er iprake zou zijn van een olieramp loor gebarsten leidingen. zie buitenland - a4 zorgde zoals bekend voor veel commotie. De organisatie had liever Van Schilt in de ploeg ge zien. „Maar men wist al vanaf fe bruari dat deze jongen voor ons zou rijden. Dat ik later nog ie mand moest missen was voor ons sneu. Over het geheel genomen neem ik mijn petje af voor mijn jongens," aldus Vermeule. fschfpluiden"teI10.9 JC éZtf groep aan tot meer spoed. De sa menwerking liep gesmeerd en de drie koplopers werden dan ook in de kraag gegrepen. Twee ronden voor het einde werd het tempo hoog opgevoerd door Timmer mans, Van Hees en Schipper, die een bres wisten te slaap. De an deren bleven het antwoord schul dig en Timmermans maakte het Dchipl (Eindhoven). Jeugd (racefietsen): 1. D. meldinge), 3. B. DronkerS (Goes). Dikkebanden (9-11 jaar): 1. H Hemert (Kwadendamme), 2. S.N mei (Lewedorp), 3. C. Govers (K*> dendamme). Dikkebanden 6-8 jaar: 1. N re (Kwadendamme), 2. M. D02 (Kwadendamme), 3. G. vandePl^ (Kwadendamme) HET WEER MIN./MAX. 9/20 Weinig verandering Een lagedrukgebied ten westen van Engeland houdt het weer wisselvallig. Vandaag eerst brede opklaringen, in de middag wisselend bewolkt en een enkele bui. Den Haag (anp) - De leden van de Vereniging van Nederlandse Ver voor Door Eddy de Schrijver Axel - Willy de Bosscher won zaterdagmiddag de Grand Prix de Nostalgie in Axel. De circa dertig deelnemers - dat aantal viel wat tegen, maar aantallen zeggen helemaal niets over de sfeer en het ver loop in de koers - maakten er weer een prachtig schouwspel van voor het publiek bij cul tureel centrum De Halle. Willy de Bosscher spurtte net wat beter dan de toch vroeger niet als een strijkijzer bekend staande Fons van Katwijk uit Oploo. Henk de Jong werd in het pak ge stoken door twee vrouwen en moest genoegen nemen met de derde plaats. Willy de Feber had er zin in en spurtte naar de vierde plaats met Jaap Kersten als vijf de. „Ik rijd alleen wedstrijdjes op uitnodiging. Ik ga niet smeken om ergens mee te mogen doen. Nee, dat doe ik nooit. Ik weet dat ik in Nederland veel populairder was dan in mijn eigen kloteland je. Dat is puur jaloezie natuur lijk. De baan in Gent. Nee, daar heb ik het sehijt aan." Met die veelzeggende woorden wilde De Bosscher laten zien dat een koning in eigen land niet dik wijls geëerd wordt. Op het affiche van deze Grand Prix de Nostalgie stonden heel wat bekende namen uit binnen- en buitenland. Uit België waren Willy de Bosscher, Richard Buck- acki en Willy de Geest van de partij. Grote bekendheden die ooit al eens in Axel reden zoals Rentmeester, De Roo, Jansen, Ot- tenbros en Knetemann stuurden om wat voor reden dan ook hun kat. De stemming zat er onder weg prima in. Na een 22 kilome ter lange tocht door de polders van Axel kwamen Henk de Jong en Els Kodloos-Van Leeuwen als eersten door. Ze werden later te ruggepakt. Cees Bal, nog steeds in die houding van weleer, de marreerde bij de jurywagen en dan val je inderdaad op. Dat deed ook Tineke Fopma, dié lange tijd op de overwinning leek af te stevenen. Later werd ze uit eindelijk derde, nadat de jury haar eerst de tweede stek had toebedeeld, maar ze werd er een rondje ingereden en dat had ie dereen wel in de gaten gehad. Be halve dan de jury, maar dat zijn ook mensen. De Jong en de uit Amerika over gevlogen Ad 't Gilde staken hun neus nog eens aan het venster, maar er kwam weer een hergroe pering tot stand nabij de einds treep. De beslissing viel in de laatste ronde. De Jong, De Bosscher en Van Katwijk maakten zich los van de rest en De Bosscher leek zo naar de overwinning te rijden. De snelle Van Katwijk kwam nog langszij en mogelijk over De Bos scher. De Bosscher werd als eerste ge klasseerd en dat leverde hem de bloemen en de kussen op van Omloop-miss Nathalie van Heeze uit Middelburg. Deze schone kweet zich gedurende de hele driedaagse uitstekend van haar taak. Op het podium namen ook Fons van Katwijk en Henk de Jong plaats. Bij de vrouwen ging de overwinning naar de sterk ac terende Els Kodloos-Van Leeu wen uit Lisse. Minie de Jong- Brinkhof uit Heerenveen werd tweede en Tineke Fopma derde. De uitslag doet er overigens bij deze categorie niet tpe. Na afloop kwamen de sterke wie lerverhalen weer uit de oude doos tevoorschijn en de verhalen duurden deze keer wel heel erg lang. Dat is juist de kracht van deze Prix de Nostalgie, waarvoor de organisatie weer heel wat moeite moest doen om de groot heden te bereiken. Met een tevreden lach op het ge laat nam Ap den Doelder de com plimenten in ontvangst. Tussen de bedrijven door was Henk Lub- berding - hij was vrijdagavond laat vanuit Ossendrecht naar Axel afgereisd - aan de micro foon te beluisteren. „Het wielrennen in Nederland zit in een dal en het zal zeker nog twee jaar duren voordat we uit dat dal zijn. Want er komen pas meer renners en jeugd op de fiets als ze zich kunnen optrekken aan bekende namen. Als wij weer renners in de klassiekers en in de ronden krijgen die meespelen voor de hoogste prijzen, dan pas zal het wielrennen weer opleven. Ik zie wel degelijk het nodige ta lent rondrijden hier. Daar ben ik voor gekomen. De jongens moe ten wel willen. Ik heb niks aan jongelui die niet weten wat ze willen." Bert van Gils liet de toeschou wers aan de meet op de van hem bekende deskundige manier ho ren wat er onderweg in de koers gebeurde. Pierre Eysackers be commentarieerde de doorkom sten. UITSLAG 1. W. de Bosscher (België), 2. Fons KLM, houden vandaag een werk- onderbreking van tien tot vier (Kapelle),,2. A. Kruis Voorbei# uur. Gisteren liep een laatste po- „ij v T3 1-, i ir.M ging hgt arbeidsconflict tus sen vliegers en KLM bij te leggen, op niets uit. zie economie-a5 Amsterdam - Het zogenoemde Schipholteam heeft deze week op de luchthaven Schiphol de 1000e drugkoerier gearresteerd. Het team is sinds 1992 actief. Het is een samenwerkingsverband van de Koninklijke Marechaussee en de douane. In totaal probeerden de 1000 koeriers die zijn opgepakt 2500 kilo heroïne en cocaïne en 4000 kilo hasj en marihuana Neder land binnen te smokkelen. De 1000e was een Arubaanse vrouw Het Schipholteam trof een hoe veelheid verdovende middelen aan met een straatwaarde van ongeveer zeven ton. Utrecht - Het speciale 06-num- JJter voor prostaatklachten is een piorslaand succes. Dagelijks bel- ,e.n ruim 1000 mannen met deze „Blijkbaar slaagt de cam pagne erin een taboe te doorbre- en,zeggen de dames van de Prostaatlijn. zie binnenland - a3 Oudgedienden gaan van start in de Grand Prix de Nostalgie in Axel. foto wim kooym* van Katwijk (Oploo), 3. Henk de jong (Goes), 4. Willy de Feber (Hoek), 5. Jaap Kersten (Siebenge- wald), 6. Theo van Wijchen (Etten- Leur), 7. Pé vap Stralen (Hippolytus- hoef), 8. Ad 't Gilde (Zwitserland), 9. Piet Damen (Helmond), 10. Wim de Jaeger, 11. Rinus Hoogerland (Ka pelle), 12. Willy de Geest (België), 13. R. Buckacki (België^. 14. Kees Bal (Kwadendamme), 15. K. ToD1 (Yerseke). T Vrouwen: 1. Els Kodloos-Van L - wen, 2. Minie de Jong-Brin*110 Tineke Fopma. 2 cc Dat zaakje stinkt 4

de Stem | 1995 | | pagina 20