Het extraatje van Pedigree Pal. Nederlanders in Bosnië gegijzeld r Gratis Zeeuwse koek voor koningin Justitie onderzoekt giften aan burgemeester Bergeyk V lESSEBBi Duits toeristenbureau weert joden, zwarten en Latino's Medewerker Nijpels ex-lid Rode Jeugd 1 ijrse verschillen ij huurverhoging felissen lijkt eker van zege jlympia's Tour llan springt over iek Witte Huis luim 1,1 miljard verlies Nissan Conflict KLM en Inloten muurvast Danny de Munk zingt Engels Gids De allerlaatste TV-Nomaden ^op-medewerker Berlusconi in cel Uitverkorenen Stones Paradiso Opzoek naar werk? DE STEM heeft vandaag ruim 110 vacatures. Maak er werk van seizoenkrant 95/96 076 303132 Turks meisje verzon mishandeling ZONDAG 28 ME! GEOPEND Voedselbanken bittere noodzaak Weekend Serviërs gebruiken VN'ers als levend schild Meer dan 600 occasions in alle prijsklassen! Voor maar 1,- bij: Deze week alleen bij Albert Heijn. Oh Stern-lezer» on -lezeressen kijken week in week uit in de ..Kleintjes "-rubrieken. Dat zijn elke dag vele tienduizenden mensen. Het moet dan wel heel raar lopen els juist uw ..kleintje" niet zou worden gelezen. DE STEM lise jaargang I I I I I ZATERDAG 27 ME11995 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,85 - ZATERDAG: 2,25 jjeuzen/Axel/Hulst - De Lerhoging met ingang van 1 1 dit jam- ëeeU 'n Zeeuws anderen grote onderlinge ver gillen te zien. De stijging iommelt doorgaans tussen de ien 6 procent. Sommige huur- s hebben zelfs met een huur- erlaging te maken. sezeeland-ci sendrecht - Danny Nelissen Ijkt dé eindzege in Olympia's aar niet meer te kunnen ont- jan. De Limburger bouwde oorzijn winst in de tijdrit in Os- jndrecht zijn voorsprong op de Uwe nummer twee, Hans van Ijk, uit tot 2,5 minuut. ZIE SPORT - B2 ;on - Drie dagen na de restatie van een gewapende nop het terrein van het Witte luis is gisteren opnieuw een man I de tuinen opgepakt. De indrin- swas over het drie meter hoge i bij de oostvleugel van het antoor en de woning van presi- ;r,t Clinton geklommen. Direct iaarop arresteerde de politie jtkyo - Nissan, na Toyota de jotste autoproducent van Ja- heeft het op 31 maart afge- jloten boekjaar 1994/95 een ver- ruim 1,1 miljard gulden Sleden. Nissan schrijft het echte resultaat vooral toe aan Ie koersstijging van de yen. Ver fris de uitvoer gedaald, terwijl ip de thuismarkt ook minder au- lo'szijn verkocht. hiphol - Het conflict tussen de I en de verkeersvliegers zit ■urvast. In een poging de sta ting volgende week dinsdag te oorkomen, heeft de KLM-direc- |e de piloten uitgenodigd zonder tornaarden vooraf weer rond c tafel te gaan zitten. De ver- feersvliegers voelen daar niets lor en gaan door met de voorbe- Kiding van hun actie. ItlE ECONOMIE - A4 HET WEER VANDAAG IN DEZE KRANT Danriy de Munk staat als film ster, acteur en zanger vanaf zijn 12e in de belangstelling. De Amsterdammer heeft een Engelstalige cd uitgebracht. „Ik hoop dat de liefhebbers van mijn Nederlandse nummers met me mee gaan." deeld Maandagavond zendt de VPRO de allerlaatste TV-Nomaden uit. In drie jaar tijd werden 106 af leveringen van dit roemruchte jongerenprogramma gemaakt. Ragazzi was bij de laatste opname van TV-Nomaden. ACHTERPAGINA DEELD Mooi weer Afgezien van wat stapelwolken wordt het een mooi weekeinde, fr is nauwelijks wind en vooral zondag wordt een zonnige warme dag. iorne - De politie van Milaan vt gisteren een naaste mede werker van de Italiaanse ex-pre- Meren zakenman Berlusconi ge presteerd. Marcello Dell'Utri wordt verdacht van belas- ®8ontduiking en valsheid in ge grifte. Hij zou voor 60 miljoen Wen hebben geknoeid. Het it d is deels als smeergeld naar Witici gegaan. De affaire brengt Musconi in grote moeilijkhe id BUITENLAND-A4 Van onze verslaggever Bergeyk - Burgemeester A. van Poppel (CDA) van Bergeyk wordt door justitie verdacht van het 'vermoedelijk in strijd met de wet aannemen van giften'. Tegen Van Poppel loopt een gerechtelijk vooronderzoek. De rijksrecherche heeft bij hem thuis en in het Bergeykse gemeentehuis huiszoeking verricht en papieren in be slag genomen. Het besluit om een gerechtelijk vooronderzoek in te stellen is ge nomen door de Bossche procureur-generaal Gonsalves in overleg met hoofdofficier van justitie Jansen. Aanleiding voor het onderzoek vormen publicaties in enkele Bra bantse kranten. Daarin werd een gift aan de Bergeykse burge meester door ondernemer J. Bergmans in de vorm van een goed kope en te ruim bemeten bouwkavel ter discussie gesteld. In opdracht van de raad stelde de Haagse professor Derksen een onderzoek in. De resultaten daarvan waren op 31 maart voor de raad aanleiding het vertrouwen in de burgemeester op te zeggen. Derksen ging er in zijn rapportage vanuit dat Van Poppel welis waar laakbare, maar geen strafbare feiten had gepleegd. Justitie heeft kennelijk wel aanknopingspunten gevonden, die duiden op strafbare handelingen van de burgemeester. Koningin Beatrix krijgt een boterkoek aangeboden door jonge ren van het ontmoetingscentrum, 'Het Zilveren Schor' in Arnemui- den. De vorstin opende gisteren dit centrum, dat vakantiemoge- lijkheden biedt aan jongeren, voor wie zonder financiële onder steuning geen vakantie is weggelegd. De jongeren hadden net ge zwommen, toen de koningin langskwam. foto anp advertenties Van onze verslaggever Tilburg - Het 17-jarig Turkse meisje dat beweerde vorige week donderdag in Tilburg met een klauwha mer te zijn mishandeld door twee skinheads, blijkt dat te hebben verzonnen. Als reden geeft zij op dat zij die dag een excuus wilde hebben voor haar verlate thuiskomst. In eerste instantie nam de politie de aangifte van het meisje hoogst serieus, voor al ook omdat zij een wond op het achterhoofd liet zien. Hoe die wond is ont staan, is onduidelijk. Dat het meisje mogelijk zichzelf expres heeft verwond, acht de politie niet waarschijn lijk. Na een uitgebreid onder zoek dat niets opleverde, en omdat zich geen enkele ge tuige meldde, begon de po litie aan het verhaal van het meisje te twijfelen. In overleg met de officier van justitie in Breda wordt het meisje niet vervolgd voor het doen van valse aangifte. De Tilburgse poli tie beschouwt de zaak als afgedaan. advertentie Nostalgisch setje 4 stoelen strekmetaal 1 tafel 0 105 cm piusimn Enorme collectie teakhouten tuinmeubelen mjLMliiM BELCRUMWEG 34-36 -BREDA-N00RD INHOUD 6 KATERNEN Binnen-/Buitenland A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie A5/A7 Beurs A6 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2/D3 Ragazzi D4 Weekendbijlage deel E Kleintjeskrant yr, Bijna tien jaar geleden kregen onze zuiderburen de eerste Voedselbank. Nu heeft elke Belgische provincie haar eigen Voedselbank waar vrijwilligers voedselpakketten klaarmaken en distribueren. De aanvragen nemen jaarlijks toe. deele Van onze redactie buitenland Den Haag/Sarajevo - Uit wraak voor Navo- luchtaanvallen op wapendepots hebben de Bosnische Serviërs meer dan 150 VN-solda- ten in Bosnië gegijzeld. Onder hen zijn twee en mogelijk drie Nederlanders. Van één van hen is de naam vrijgegeven. Het gaat om majoor J. Gelissen. Hij wordt in de buurt van de Bosnische hoofdstad Sarajevo vast gehouden. Van de derde Nederlandse militaire waarnemer staat nog niet vast dat hij in handen van de Bosnische Serviërs is. De Serviërs hebben in de loop van vrijdag ver schillende militaire waarnemers gegijzeld als vergelding voor de aanvallen van de Navo op Servische stellingen in Bosnië. Sommigen van hen zijn vastgeketend aan hekken rond militaire installaties, zoals wapendepots. Vannacht hebben de Bosnische Serviërs na een schietpartij tientallen Franse blauwhelmen ge gijzeld, die een wapendepot in Poljine bewaak ten. Ze zijn naar een onbekende plaats afge voerd. De Veiligheidsraad van de VN is vannacht in spoedzitting bijeen geweest om de escalatie in Bosnië te bespreken. Er is een resolutie aangeno men, waarin de Serviërs wordt gesommeerd on middellijk alle VN-soldaten vrij te laten. Begin volgende week komt de contactgroep van Bosnië in Noordwijk bijeen om zich over de si tuatie te beraden. Van de groep maken Rusland, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frank rijk en Duitsland deel uit. De Nederlandse regering heeft haar afschuw uitgesproken over het gebruiken van VN-soldaten als 'menselijk schild' tegen Navo- aanvallen. Defensieminister Voorhoeve bestempelde dat als 'puur terrorisme'. Den Haag peinst er niet over om de Nederlandse blauwhelmen uit Bosnië terug te trekken. Volgens Voorhoeve zijn de Nederlanders in Srebrenica relatief veilig. Wel is deze moslim-enclave gisteren door Serviërs beschoten. De sfeer onder de Nederlandse blauwhelmen is goed, ondanks het nijpend tekort aan brandstof en voedsel. De strijdende partijen hebben al weken geen bevooradingskon- vooien meer doorgelaten naar Het leger van de Bosnische Serviërs toonde giste ren een televisiefilm, waarin te zien was dat een Ca nadese (foto) en een Russische officier aan metalen palen waren vastgeketend. De derde, afkomstig uit Tsjechië, was met handboeien vastgemaakt aan de deur van een bunker die met artilleriegranaten is ge vuld. foto epa lemma: of uit Bosnië vertrekken, of militair ingrijpen. „En dan is de oorlog compleet," aldus Nico- laï. Hij verwacht dat de VN en de Navo binnen 24 uur zullen beslis sen of de luchtaanvallen op de Serviërs doorgaan. „Praten helpt niet meer," aldus de generaal. Hij sluit niet uit dat de blauwhelmen de komende dagen in heel Bosnië onder Servisch vuur komen te liggen. OP BUITENLAND - A4: 'De VN, de Navo, alles moet oprotten' Srebrenica en de diesel is vrijwel op. Minister Voorhoeve heeft al aan gekondigd desnoods door de lucht te gaan bevoorraden. Zo'n actie, die niet zonder risico's is, wordt al enige tijd voorbereid. Bondgenoten zijn in principe be reid transport- en escorthelikop- ters in te zetten. De Nederlandse generaal Nicolaï van de VN-staf in Sarajevo vreest dat de VN machteloos staat te genover het Servische geweld. Volgens hem staat de internatio nale gemeenschap voor een di- advertentie Bonn (dpa) - De Duitse regering is geschokt over discrimine rende praktijken van het Duitse bureau voor bevordering van toerisme in New York. Het bureau heeft liever geen joden, zwarten, Latino's en Aziaten als klant. Dat is in uitvoerige richtlijnen voor het personeel omschreven. Het schandaal kwam gisteren aan het licht door uitlatingen van plaatsvervangend bureau-chef Fred Gross, die een dag eerder zijn ontslag had gekregen. In een tv-interview maakte hij het bestaan van een intern rapport met racistische richtlijnen bekend. Gross kreeg zijn ontslag omdat hij van een extreem-rechtse mede werkster afwist, zonder stappen tegen haar te hebben ondernomen. De inmiddels ook ontslagen medewerkster had een artikel vertaald, waarin het bestaan van gaskamers in de nazi-concentratiekampen wordt ontkend. De Duitse regering dreigt de financiële ondersteuning aan het promotiekantoor in te trekken. w een tumultueus ™pen kaartverkoop is het eert van de Rolling Stones, S "?Vond in het Amsterdamse fir°' in a^e rust verlopen, «lts enkele honderden men den een kaartje te be- >t„ en voor concerten van "r"en vanavond. Naar schat- 30.000 fans zullen het con- ,l vanavond op een groot ^erm op het Museumplein vol- IIIE BINNENLAND - A3 2 JKf Mogen 5 Eskimo's t /fffcfMr* wel naar Duitsland? Honden en hotels, cam pings, bunga lows, open baar vervoer, dlerenpen- slons, stran den en bos sen... dit alles en nog veel meer komt ter sprake In de Pedigree Pal hon den-vakantiegids, boordevol vakan- tletlps voor binnen- en buitenland. Pedigree Pal hondevoer, 3 blikken 400 gram i SSf*- Pedigree Pal hondevoer, ram SS» 2 blikken 800 gram 5.99 Pedigree Pal Diner, O QQ doos 2,7 kilo -£95- O.W Pedigree Pal brokken, O QQ doos 3 kilo 995- Oi«/«7 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 3 Juni as. en zolang de voorraad strekt. Zie de actlevoorwaarden In de winkel. Van onze Haagse redactie Den Haag - De persoonlijk medewerker van AOV-frac- tievoorzitter Jet Nijpels is 25 jaar geleden een van de lei ders van de links-extremis tische Rode Jeugd geweest. Nijpels beraadt zich op korte ter mijn met haar fractiegenoten over de positie van E. van den Berg (45), maar de kans op ont slag is klein. De fractievoorzitter was in hoofdlijnen op de hoogte van het verleden van haar medewerker, die sinds enkele dagen ziek thuis zit. „Het is niet goed te praten wat er gebeurd is, maar we willen hem zijn verleden niet een leven lang nadragen," aldus de woordvoer ster van Nijpels. De publicatie in HP/De Tijd - onder de kop 'Ex- terrorist in het AOV' - heeft op nieuw voor onrust gezorgd bin nen de ouderenpartij. De Rode Jeugd, eind jaren zes tig/begin jaren zeventig vooral actief in Eindhoven, pleegde di verse aanslagen met brandbom men, onder meer op de auto van de toenmalige hoofdcommissaris van politie. Van den Berg zou in 1976 ook een guerrilla-opleiding bij het Volks front voor de Bevrijding van Pa lestina in Zuid-Jemen gevolgd hebben. In datzelfde jaar sloot hij zich aan bij de Eindhovense afdeling van de PSP. In 1985 werd hij ge arresteerd wegens mishandeling van een lid van de werkgroep Zuid-Afrika. Nijpels kent haar persoonlijk medewerker nu zo'n tien jaar, waarvan acht jaar in de Eindho vense gemeenteraad. Zij was wel op de hoogte van zijn verleden, maar niet 'in detail'. Zijn aanstelling als persoonlijk medewerker, november vorig jaar, was een van de redenen voor het geschorste AOV-kamerlid Van Wingerden om Nijpels 'vriendjespolitiek' te verwijten. Volgens hem is die benoeming 'het begin van alle ellende' ge weest. ZIE OOK BINNENLAND - A3 Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: 'Postcode:. Plaats:. Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incasso29.80 o kwartaal autom. incasso 86.90 bank/gironrkwartaal acceptgiro89.40 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode: Plaats:. In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem,Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. üt SltM. {EN KRANT DIE JE WAT ZEGT I I I I I I

de Stem | 1995 | | pagina 1