H Veenstra in spoor grote broers Eindoverwinning voor Jaap den Engelsman Fries wint eerste etappe van juniorendriedaagse ink. Te koop: Sleutelklare villa's \op toplokatie! ti SPORT ZEELAND B3 ATLETIEK ANTWERPEN SCHAAKRUBRIEK Piket erft nieuwtje van Tal BRIDGERUBRIEK Kroegentocht y 652 SPORTNIEUWS KORT Abolianin wint schaaktoernooi Zeeuwse zwemkampioenschappen in Axel Eindstrijd Reseda-bokaal Groot jeugdtoernooi W Temeuzen Zeeuws record voor Rutger Veerman Trampolinespringen in Goes Scherbeijn pakt triathlontitel Nieuwe trainer voor Luctor Tweemaal goud voor Mortier Ballegeer trainer van Hoek SPORT AGENDA TENNIS ERDAG 27 MEI 1995 koopwinst aan de gemeente Wnr Üen afgedragen. Dok voor de koper zijn er i beperkingen, waarvan de hooi tan het belastbare inkomen d belangrijkste is. Met name voi' doorgeven van premie uit de n» jriode 1989-1992 ligt die nom, laag: maximaal 55000 gulden t? Ide oudere regelingen is dat 7180(1 gulden. Verder mag de koper niet fin de vermogensbelasting vallen feij de in '92 ingevoerde regelt ■verviel het recht om premie door Ite geven, maar waren er ook geen ■beperkingen meer bij verkoon lNa 1 juli zullen dus niet alleen de (premieregelingen voor nieuw» [koopwoningen verdwenen zijn Imaar ook voor opvolgende eigeJ I naren van bestaande premiewo" Iningen. Bij alle regelingen moet Ide volgende eigenaar wel binnen Idrie maanden na eigendomsover- I dracht zelf de aanvraag voor dè I subsidie bij de gemeente indie- |nen. Meer informatie: Bureau Persoon I lijke Voorlichting van het Minister.» J van VROM. Telefoon: 070 - 3395050 potheek* aanvraagt, krijgt u bmaar f 500,- cadeau. En at komt natuurlijk altijd van las als u een huis gaat kopen. Dat bedrag wordt na lassering van de akte gestort |p een aantrekkelijke giro- Ipaarrekening, de zogenaamde plusrekening. Laat u het bedrag staan, pan ontvangt u een mooie rente, daar u kunt de f 500,- uiteraard bok vrij opnemen. Wilt u meer weten, belt u p00. Heeft u liever direct een gesprek, ga dan naar uw hypotheek- of verzekerings- |>f bel |0012. POSTBANK |V erhuiscertifïcaat. I Keus uit klassiek of modern. DE STEM DATUM m onze atletiekmedewerker Mauw - Jaap den Engels man is bij de mannen-senio- «n winnaar geworden van het .„en Zeeuws-Vlaams kam- joenschap voor trimlopers. jeTerneuzenaar werd met de tinnaars van de twaalf overi- categorieën in het clubge- '#v van SV Aloy in Graauw de bloemen gezet. Bij de vrouwen senioren ging de winst naar de Belgische Tina Blanchaert. Dit open Zeeuws- Vlaams kampioenschap was de vervanger van het Runnerscrite rium en gold alleen voor de lang ste afstanden die tijdens de trim- lopen in de diverse plaatsen wer den afgewerkt. Komend seizoen komt het overi gens te vervalllen om plaats te maken voor een Halve Marathon Circuit. De belangstelling liep het afgelopen jaar wat terug, on danks dat de door SV Aloy ge organiseerde klassiekers weer een stijgende belangstelling te zien gaven. Met name Beveren- Graauw eind januari was een ab solute topper, terwijl daarnaast ook de winterserie van SV Aloy, bestaande uit vijf lopen in Graauw, weer erg goed bezet was. EINDSTANDEN OPEN ZEEUWS VLAAMS KAMPIOENSCHAP MANNEN Senioren: 1. Jaap den Engelsman (Temeuzen), 2. Didier Zeis, 3. Ivan Mees (beiden België). Veteranen A: 1. Chris .Verhage (Zaamslag), 2. Jan Geelhoedt (Ter- neuzen), 3. Rudy Neve (St.-Jansteen). Veteranen B: 1. Fons Warrens (Kloosterzande), 2. Antoine Heir man, 3. Roger de Soomer (beiden België). Veteranen C: 1. Fré de Feyter (Axel), 2. Harvy van Hauten (St.-Jansteen), 3. Han Gerritsen (Hulst). Veteranen D: 1. Francois de Decker (Temeuzen), 2. Ronny Bouchaut (Axel), 3. Walter Willems (België). Veteranen E: 1. Leo Staessens, 2. Au gust Vanderhaege, 3. Francois Guts- coven (allen België). Veteranen F: 1. Urbain Lippens, Raymond Vandecasteele, 3. Guy de Laat (allen België). Veteranen G: 1. Leo Baetens, 2. René Hamerlynck (beiden België). VROUWEN Senioren: 1. Tina Blanchaert, 2. Gla dys Ganzemans (beiden België), 3. Jante Heethuis (Temeuzen). Veteranen A: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent), 2. Mariska van Houte (Heikant), 3. Yvonne de Grave (Ter- neuzen). Veteranen B: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent), 2. Marianne Goet- hals, 3. Lisette Beelen (beiden Bel gië). Veteranen C: 1. Rita Slowac, 2. Christianne de Craene (beiden Bel gië), 3. Jolanda Bakker (Temeuzen). Veteranen D: 1. Paulette d'Huyvetter (België). an wandelen van de Grote Markt 5 M S i li' TTrl^tf ff liiïiilll tttMttt mmm. m li Hoogwaardige en ÏNIEUWBOUWAPPARTEMENTEN slpks ruime terrassen binnentuin irking naar keuze ondergrondse parking(s) 6% op verbouwingswerken WANS 00-32-3-320.92.70 ook W.E. en 's avonds 'GOED 00-32-3-226.25.24 tijdens kantooruren [oor Eddy de Schrijver Zuiddorpe - De naam van lïopke Veenstra misstaat niet op de erelijst van rit- ïinaars in de internationa le juniorendriedaagse van Groot-Axel. De 17-jarige mavo-scholier uit Surhuis- terveen pakte de zege door in de spurt de overige tien koplopers te verslaan. fcpke Veenstra is 17 jaar en het «kennen is hem met de paple pel ingegoten. Momenteel fietsen lijn grote broers Wietse in Olym piad Toer en de meer bekende Wiebren Veenstra in de Midi-Li- bre. ,Dit is natuurlijk een overwin ning die aanspreekt. Een wereld- kekerwedstrijd. Dat zegt me wel wat. Samen met die andere bui tenlanders heb ik deze koers hard iakt en ik heb het afge- rt," aldus Veenstra, die dit jaar al de Omloop van het Ronos- trand en de Omloop van de Vel- twe op zijn naam schreef. i Berkhout leek solerend te winnen in Zuiddorpe, maar de e finisher Veenstra klopte op het beslissende moment, intoi Korolev werd tweede en Emst-Jan Oudeman derde. nisator Ap den Doelder en zijn staf zagen een prima koers- (erloop. De Italiaan Greppo stak als eerste zijn neus aan het ven sier. Hij kreeg de Oostenrijker Menmayer, Van den Bergh en Vlijm met zich mee. Greppo pak te de eerste bonificatieseconden de streep in Zuiddorpe door «ii knelspurt te winnen. Het viertal wel later opgevolgd door m ander kwartet, met daarin de PoolMarciejewski - rijdend in de trui van Erotic Discount -, de Ita liaan Cogo, de Oekraïner Chyrin tnde uit Estland komende Jöksi. Dit viertal leek kans van slagen te hebben, maar werd na ruim 60 kilometer in de kraag gevat. Daarna lieten elf andere junioren hun gezicht zien in de wedstrijd. Onder hen Bos (nationale selec tie), Meekhof, Veenstra, Oude- nampsen, Berkhout en Meinardi als Nederlanders. De buitenlan ders waren dus sterk vertegen woordigd: Kobzarenko, Korolev, Nielsen, alweer de bedrijvige Greppi en de Oostenrijker Mauer. Deze renners verstonden elkaar zeer goed en de voosprong nam 'e vormen aan. In de voor de ronde bedroeg de voor sprong op het peloton zelfs meer han twee minuten. De kopgroep in de eerste etappe van de juniorendriedaagse gaat richting Zuiddorpe. FOTO WIM KOOYMAN De leiders bleven buiten schot en Boris Berkhout leek op de over winning af te stevenen. Berkhout viel echter helemaal stil. Als een sneltrein kwam Veenstra aanzet ten en hij won met speels gemak. Uit de grote groep gingen in de slotfase nog diverse renners aan de haal. Geen Zeeuwen, want die bengelden aan de staart van het peloton. Van hen gaf Walter van Overbeeke op. Dew de Dreu kwam niet aan de start. „Dat wisten we op voorhand en dus is de reactie van de KNWU op het verzoek om Van Schilt op te stel len, helemaal onbegrijpelijk," liet Den Doelder zich na afloop ont vallen. Ap den Doelder had gisteren nog een gesprek met KNWU-man Jo- chemsen over het niet toelaten van Axelaar Bart van Schilt. De renner uit Axel was zelf in koers- tenue aanwezig, maar baalde als een stekker langs het parcours. „Wij praten later met de KNWU over deze zaak. Eerst moeten we als bestuur een standpunt inne men en dan is de KNWU aan de beurt. Of dat gesprek dan nog no dig is, zullen we dan wel zien," aldus Ap den Doelder. Vandaag staat in de ochtenduren de tijdrit van Overslag naar Koe wacht op het programma, waar na in Axel een rit in lijn af te wer ken. Om 15.00 uur vertrekken de gent- tie), 9. R. Mauer (Oostenrijk), 10. hun eigen Toud op 5 sec. V. Kabzarenko (Oekraï- lemen voor d'Axel. Uitslag eerste etappe, Zuiddorpe- Zuiddorpe: 1. Wopke Veenstra (Friesland), 2. A. Korolev (Oekraïne), 3. E.J. Oudenampsen (Gelderland), 4. H. Meinardi (Groningen), 5. B. Berk hout (Zuid-Holland 1), 6. J. Niel sen (Denemarken), 7. R. greppi (Italië), 8. W. Bos (nationale selek- op ne), 11. op 7 seconden R. Meekhof (Drenthe), 12. op 1.17 min. C. Sze- keres (Hongarije), 13. M. Macie- jewsaki (Erotic, Polen), 14. P. Ar- dizi (Italië), 15. A. Barelds (Zwit serland), 16. op 2.01 min. A. Stru- by (Zwitserland), 17. J. Jonker (Gelderland), 18. M. Lewandowski (Polen), 19. C. Entringer (Luxem burg), 20. B. Arendonk (Drenthe). Schitterende villa's dlrekt aan Het w 1 of aan de golfbaan van Zeelands rno woonplan aller tijden Eigen aanlegsteiger mogelijk Topklasse wordt zonder enige zorg voor u gerealiseerd door de WBU Klassiek Landhuisstijl1 Kavelgrootte van 750 tot 1350 m Prijzen vanaf 469.000,- v.o.n. Kasparov won niet. Je roen Piket, kampioen van Nederland en kop van Jut in het VSB-toernooi, dwong de wereldkampioen in de laatste ronde eigenhandig op de knieën. Vier keer eerder aten zij tegenover elkaar en telkens was Piket kansloos ge weest. Nu was het de tweede keer dat Piket de witte stukken roocht voeren. De eerste keer herinner ik me nog zeer leven dig. Piket was onverwacht uit genodigd voor het Interpolis- toernooi in Tilburg 1989. Acht spelers traden daar aan in een dubbelrondige competitie. In de eerste ronde verloor Piket roet zwart van Kasparov en in de achtste mocht hij het op nieuw proberen. Tot groot ge noegen van het publiek, waar onder ikzelf, kwam de scherp ste variant van het Koningsin- disch op het bord. Klassiek, roet loperontwikkeling naar e3. In navolging van Kortsjnoi tim- roerde Piket hiermee flink aan de weg. Een feit waarvan Kasparov natuurlijk op de noogte was. Vanuit de span nende diagramstelling duurt net nog tien zetten. tering is nog een suggestie van wijlen Michael Tal. Piket - Kasparov Piket - Kasparov m "I 85 - g4; 20. Pb5 - c7 83t 21. Pc7xa8 Pf6-h5l; Door Theo Hommeles 22. Kgl-hl g3xf2; 23. Tflxf2 Ph5-g3+; 24. Khl-gl Dd8xa8; 25. Le2-c4 a7-a6!; 26. Ddl - d3? Da8-a7; 27. b4-b5 a6xb5; 28. Lc4xb5 Pg3 hl! In deze 13e editie van het Inter polis steeg Kasparov tot boven de legendarische rating van Fi scher (2785) in 1972 uit. Kaspa rov: „In 1972 sprong Bob Be- amon 8,90 meter. Ik heb hier 9,00 meter gesprongen." Terug naar 1995. Dit keer speelde Kasparov geen Ko- ningsindisch, maar greep hij te rug naar het Griinfeldindisch, dat hij in zijn matches met Kar- pov vaak gebruikte. Tot en met de 18e zet volgt hij de 21e matchpartij met Karpov in Se- villa 1987. Maar dit keer is het aan Piket om met een verster king te komen. In de diagram stelling speelde Karpov 19. a3?!, waarmee hij het paard de gelegenheid gaf met kracht naar d3 te springen, waar het indirect verdedigd staat door het vorkje c5-c4. Pikets verbe- 19. Pc3-a4!? Te6-e4? Welis waar een bewijs van diepe re kenkunst, maar gekoppeld aan een voor Kasparov zeldzaam geval van verkeerde taxatie. Beter was gewoon 19. Pxa4; 20. Dxa4 Pc6; 20. Lf4-g3 Pb6-c4; 21. Pa4xc5! Pc4xd2; 22. Pf3xd2 Te4-e2; 23. Db3xb4 a7 - a5; De pointe van de 19e zet. Zwart wint een kwa liteit tegen een pion, omdat de dame het paard niet kan blijven verdedigen. Maar de d-pion is veel belangrijker! 24. Db4xb7 Te2xd2; 25. dó - d7 Td2xb2; 26. Db7-d5 Tb2 - b5; Waar schijnlijk de beste zet. Het tij kan er alleen niet mee gekeerd worden. 27. Tal-dl Lg7-f8; 28. Lg3-d6 LtXxdó; 29. Dd5xd6 Ta8-b8; 30. h2-h3 Tb5 - bl; 31. Tdlxbl Tb8xbl+; 32. Kgl-h2 En Kasparov zit compleet in de tang. U heeft het einde al kunnen zien in de krant van vorige week. Na zijn grote succes in Dort mund vorig jaar ging het een tijdje zeer matig met Piket. Een overwinning als deze kan hem weer genoeg zelfvertrouwen geven om de grens van 2700 ELO te bereiken. Met 370 paren overtrof het aantal deelnemers aan de Bredase bridgekroegentocht dat van de vorige twee tochten. Hoewel het weer, de stemming, de or ganisatie, kortom alles eraan meewerkte dat iedereen een geslaagde dag had, lag dat wat de spellen betreft anders. Spel 6 was er een waarop van alles gebeurde: O gever 4 A B 8 7 6 OWkw. V 87 H762 H9 4 H V 9 2 VB52 VB A V 10 7 N W O Z 4 543 y - A 10 9 83 B 8 6 5 2 4 10 AHV109643 54 43 f- \\\1 Door Ruud van den Bergh Sjef Schuurmans opende de zuidhand met lHa. Van West kwam ISA, door Hans van de Konijnenberg gedoubleerd. Ie dereen paste en toen de laatste kaart was gelegd, werd +1400 voor NZ ingevuld (vijf down). Het normale contract was 4Ha voor Zuid, waartegen meestal met schoppen werd gestart. Dat contract kwam dan niet in gevaar, omdat slechts twee rui tenslagen en een klaverslag verloren gingen. Als met rui tenvrouw werd uitgekomen, lag dat anders. In Noord moest de heer worden doorgelegd; Oost nam en speelde ruiten na, waarna die kleur blokkeerde en Zuid zijn contract toch maakte. Maar er waren spelers die ruitenheer niet doorlegden. Oost nam de nagespeelde rui- tenboer en speelde ruiten te rug. West maakte nu een troef- slag, omdat hartenboer promo veerde en klaveraas zorgde voor de downslag. Het best geëindigde Bredase paar (vijf de) was Lia Brosens met Ha rold Joëls. Zij boden met de OW-handen op dit spel door tot 5K1. Toen Zuid met harten aas uitkwam en niet met zijn singleton schoppen, kreeg hij geen introever en werd dat con tract gemaakt. Joëls vond dat zij veel cadeau tjes hadden gekregen en liet spel 19 zien: hartenslag niet meenam, kon later de verliezende harten op klaver weg en maakte Noord acht slagen. De enige Nederlander die een internationaal erkende conven tie op zijn naam heeft, is Chris Niemeijer. Sommige buitenlan ders spelen die conventie zelfs. Het doel van die conventie is: er kan met een vijfkaart in een hoge kleur 2SA geopend wor den en er kan, na 3K1 van part ner, onder meer worden aange geven dat er een vijfkaart hoog aanwezig is. Het zou te ver gaan de conventie hier verder te beschrijven, maar Joëls en Brosens overwegen nu hem op hun systeemkaart bij te schrij ven naar aanleiding van dit spel: Z gever 4 A 2 OW kw. y B 8 6 5 92 V9765 4 HV84 y AV1042 A7 4 B 3 N W O Z 4 B 106 5 3 y H93 H 10 5 H 10 4 97 y 7 VB8643 A842 spel27 4 A 10876 Z gever y 10 4 niem. kw. 4 9 6 5 4 B7 4 V 9 2 A H V 7 3 A7 AV8 N W O Z 4 5 H B 1082 H 10 6 4 4 HB43 y B98 V3 9532 Hij (Zuid) opende 2K1, dat on der meer een 'zwakke twee' in ruiten kan betekenen. Brosens voorzag dat bod van een 'alert'. West veronderstelde dat Zuid een sterke hand had. Zij paste, waarna Noord 2Rui bood. Dat bod belooft niets, maar het houdt de bieding open. Na twee keer pas dacht West dat NZ een biedmisverstand had en paste ook. Zij had natuurlijk naar de betekenis van 2K1 moe ten vragen en was dan in 4Ha of 4Sch gekomen; een gemak kelijk contract. Omdat OW de Joëls opende als West 2SA. Brosens bood met de Oosthand 3K1 (alternatieve Stayman) en 3Ha van West beloofde min stens een vierkaart harten. Oost bood 4Ha, omdat zij lie ver dat contract wilde spelen dan 3SA met een singleton schoppen. Van zijn kant kon West niet weten dat Oost zo veel had, dus paste hij. Maar als Oost uit 3Ha had geweten dat dit een vijfkaart beloofde (vol gens de Niemeijer- conventie), was het klein slem harten zeker bereikt. Nu werd 4Ha met twee overslagen gemaakt. Agenda: 28 mei afsluitende dri ve zondagmiddagbridge Marktzicht Prinsenbeek. Hoek - De Rus Arthur Abolianin won het tweede Open Zeeuws- Vlaams Rapid Schaaktoernooi van buurtvereniging De Hoekse Rakkers. Op het evenement waren 58 personen afgekomen, bijna de helft minder dan vorig jaar. EINDSTAND 1. A. Abolianin (Rusland) 6'/2 punt ui 7 partijen, 2. J. Schalks (Box tel) 6, 3. M. de Waal (HWP), 4. G. van Rij (HWP) beiden 5'/2, 5. J. de Wolf (Middelburg) 5, 6. F. Roels (België), 7. A. Riemens (Middel burg), 8. R. Gommers (Terbneuzen) eerste jeugdspeler, 9. J. Maas (HWP), 10. H. groffen (HWP), 11. B. Torn (Almelo), 12. A. Jonkheer (Middelburg), 13. P. Demmers (Bergen op Zoom), 14. h. de Ridder (HWP), 15. R. van der Laan (Temeuzen), 16. P. van de Linde (SVW- ZV), 17. R. Paardekam (Bergen op Zoom) allen 4'/2 punt. Axel - In het openluchtzwembad 't Plaatje te Axel worden van daag (zaterdag) en morgen de Zeeuwse zomerzwemkampioen- schappen voortgezet met 34 finales in alle leeftijdsgroepen.De wedstrijden beginnen zowel zaterdag als zondag om 13.30 uur. Op dinsdag 30 mei en donderdag 1 juni worden de kampioenschap pen afgesloten met de 800 en 1500 meter vrije slag en de 400 me ter wisselslag. Deze finales beginnen om 19.00 uur. Sas van Gent - In café Reseda te Sas van Gent wordt morgen (zondag) de slotronde afgewerkt van de strijd om de Reseda-bo kaal, het driebandentoernooi op groot biljart. Het viertal finalis ten, Theo Platjouw, Cees Wissel, Cor de Jonge en Eric Grijp, komt vanaf 13.00 uur in actie. Temeuzen - De actieve jeugdafdeling van de voetbalvereniging Temeuzen houdt vandaag (zaterdag) en morgen het jaarlijkse groots opgezette Dow-jeugdtoernooi. Aan dit gebeuren nemen 25 verenigingen en 59 elftallen deel. De wedstrijden worden ditmaal afgewerkt op het sportpark Oude Vaart. Zaterdag komen vanaf 9.00 uur de A- en B-junioren in actie en zondag beginnen de wed strijden voor de C-junioren, D- en E-pupillen eveneens op dat tijdstip. Gorkum - Tijdens de Open Dordse kampioenschappen in Gorkum wist C-junior Rutger Veerman de beste Zeeuwse prestatie aller tijden te realiseren. De Wielingen atleet uit Aardenburg deed dat op de 1000 meter die hij won in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 2.44,56. Hij dook daarmee ruim een seconde onder de tijd van Jurgen de Lang van Delta sport die in 1993 de kilometer wist te lopen in 2.45,96. Veerman werd met deze prestatie ook Open Dords kampioen. Goes - De sportvereniging Volharding houdt morgen (zondag) in Sportpunt Zeeland in Goes het tweede Internationale Goes Invi tatie Springtoernooi. Er zal die dag gesprongen worden op de vol gende onderdelen: tumbling, minitrampoline, dubbele minitram- poline, het groepsspringen minitrampoline en minitrampoline- paard. Het hoogtepunt van de dag wordt de afsluitende demon stratie van de winnaars op de verschillende onderdelen. Het eve nement begint om 11.00 uur. Dordrecht - Jamie Scherbeijn uit IJzendijke pakte op Hemel vaartsdag in Dordrecht bij de meisjes de afdelingstitel op de Sprint triathlon. Haar eindtijd was 1 uur 18 minuten en 9 secon den. Bij de vrouwen veteranen die de Olympische afstand afwerkten, zwom Terese van Lare voor haar doen sterk, fietste ook goed maar had problemen op het afsluitende looponderdeel. Ze eindigde als tweede op 45 seconden van Gina Blees maar was wel de beste in haar leeftijdscategorie, de vrouwen boven de 45 jaar. Haar eindtijd was 2.16.43. De Terneuzense veteraan Mario Willems pakte in zijn categorie een keurige vierde plaats in 1.56.56. Miquel van Tongeren die pas als 45ste uit het water kwam eindigde als tiende bij de senioren in 1.52.40. De Olympische afstand bestond uit 1500 meter zwem men, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. Temeuzen - Bij de Terneuzense korfbalvereniging Luctor komt er het volgende seizoen een nieuwe trainer aan het roer. Het is de Belgische dertiger Mark Meegank, die speelt bij Floriant. Hij volgt Daniël de Rudder op, die Luctor twee seizoenen onder zijn hoede heeft gehad. De Rudder, voormalig bondscoach in België, geeft nog veel cur sussen en heeft het te druk om bij Luctor te kunnen blijven. Mee gank is een produkt van zijn trainersopleidingen. Van onze atletiekmedewerker Lisse - De RKHAV jeugd kwam van de Districtskampioen schappen voor C- en D-junioren in Lisse terug met twee gouden en twee bronzen plakken. Voor de kleine afvaardiging van Piet Lossie een uitzonderlijke prestatie. De grootste 'slokop' was C junior Martijn Mortier die begon met zijn serie 100 meter te winnen in de nieuwe persoonlijke en club recordtijd van 11,62. In de finale deed hij het nog eens dunnetjes over en liep naar een winnende tijd van 11,39 waarmee hij de beste Zeeuwse prestatie aller tij den realiseerde. Hij verdreef zijn oudere broer Er- win van de top van de ranglijst. Die liep in 1991 naar een tijd van 11,60. De tweede gouden plak voor Martijn Mortier kwam er bij het verspringen waarop hij een afstand overbrugde van 5,42 me ter. Brons was er voor C-juniore Ulri- ke Haers op het verspringen. Dit met een afstand van 4,07 meter. Op het hoogspringen greep ze met een vierde plaats en 1,35 me ter net naast het eremetaal. Brons was er verder voor D-juniore Joyce Mortier. Dit op de 60 meter waar ze haar eigen clubrecord wat op 8,75 stond brak met een tijd van 8,70. Op het verspringen werd ze vijfde met een nieuw per soonlijk record van 3,88 meter. Sandra de Block zorgde voor de derde bronzen RKHAV plak. Dit op de 600 meter met een nieuwe persoonlijke recordtijd van 1.52,47. Ook op de 60 meter liep de D-juniore een persoonlijk re cord. Dit met een vierde plaats in haar serie en een tijd van 9,45. Liesbeth Breepoel eindigde bij de D-junioren vierde op de 60 meter horden in 12,63 en werd vijfde met de discus. Haar afstand was 16,88 meter. Van onze verslaggever Hoek - De Belg Johan Ballegeer (44) wordt de nieuwe trainer van zaterdagvoetbaleersteklasser Hoek. Ballegeer, die een contract voor een jaar tekende, was het af gelopen seizoen oefenmeester bij FC Eeklo, dat uitkomt in de tweede nationale. Hoek heeft ook een technisch coördinator aangetrokken: Nico van Kerckhovcen. Van Kerckho- ven is een paar jaar niet actief ge weest in het voetballen. Daar voor was hij onder meer trainer van Corn Boys. Zondag 28 mei, landelijke com petitie. Mannen eerste klasse: Holy-Ador Sport, Nieuwenha- gen-'t Halve Maantje. Tweede klasse: Phoenix 2-Animo. Vierde klasse: Animo 2-'t Halve Maantje 2. Vijfde klasse: Animo 3-Hulster Ambacht, Aalburg 2-Drive. Mixed tweede klasse: Bastion Baselaar-De Schelde. Derde klasse: MLTC-De Lobbelaer 2, Tilburg-Souburg. Vijlde klasse: Ludo et Emergo-Roosendaal 3, Axel-Zuidwesthoek, De Zoom 2- Hulster Ambacht. Zesde klasse (151): De Schelde-Vogelvlucht. (152): Vogelvlucht 2-DOS. (155): Drive-Halsteren 2, Kapelle-Axel 2.

de Stem | 1995 | | pagina 13