Nelissen neemt laatste twijfels weg Stunt Kroatië kost tennisteam geld Werk Patrick Jonker niet afgemaakt Van Hooijdonk snakt naar een pilsje Gilbert treft juiste snaar Agassi UITSLAGEN standen Van Elven bevestigt tijdrit-talent in drukbevolkt Ossendrecht DESTEM SPORT B2 Spits vandaag met Celtic in Schotse Cup Final tegen Airdrieonians sportnieuws KORT Hitldink roept Oranje eerder bijeen Voorronde dreigt voor PSV Tweede nederlaag Indiana Pacers Eerste nederlaag volleybalteam Henk de Laat in BWA-bestuur Sponsor voor volleybalvrouwen BADMINTON GOLF RUGBY VOETBAL ZEILEN ZATERDAG 27 MEI 1995 Mr Jacques Hendriks Éast-Kilbride Pierre van qooijdonk speelt vandaag in ;et nationale stadion Hamp- jen park in Glasgow de be- jngrijkste wedstrijd uit zijn (jrrière tot nu toe. De West- ,rabantse spits van Celtic kan j namelijk met zijn maatjes -or zorgen dat de roemruch- katholieke club voor het ,dst in zes jaar weer eens een jtoodnodige hoofdprijs pakt joor in de Schotse Cup Final underdog Aidrieonians, dat divisie lager speelt, te ver slaan, Een overwinning die levens plaatsing voor het Eu- i-Cup-II-toernooi zou be kkenen. jlijn debuut vorig jaar in het Nederlands elftal tegen Luxem burg was ook belangrijk natuur lijk, maar toen viel ik in op een moment dat Oranje al ruim voor stond. De druk was veel minder groot dan nu," vertelt de voor malige held van NAC in zijn ka mer in het Westpoint-hotel in East-Kilbride, een rustig dorpje onder de rook van Glasgow. Celtic, Europa-Cup-I-winnaar in 1967 en 29-voudig Schotse FA Cup-winnaar, snakt naar successen en naar een terugkeer op de Europese velden. Om dat te bewerkstelligen kochten de Schotten Van Hooijdonk en ho pen ze binnenkort Anderlecht- vedette Marc Degryse vast te leggen. „Ik heb een goede hoop dat Mare komt, en dat is nodig ook," zegt Van Hooijdonk. „Ik heb sinds mijn komst in januari nu zeven doelpunten gemaakt, vier in de competitie, drie voor de beker. Dat zouden er meer moeten zijn, maar door een gebrek aan crea tiviteit in de ploeg krijg ik ge woon minder kansen dan ik bij NAC gewend was." De wedstrijd van vandaag moet de eerste aanzet worden tot de terugkeer naar de top. De Cup Final. Die van Engeland is een wereldwijd fenomeen, maar het Schotse alternatief maakt even zoveel emoties los in dat prach tige, rauwe land ten noorden van Engeland. De hele afgelopen week stonden de kranten in het teken van de seizoensafsluiting in het voet balgekke Schotland, tussen het ooit zo grote Celtic en het kleine, door bakker Dalziel gesponsorde Airdrieonians. En natuurlijk kwam ook Big Pe te aan het woord. Zoals in de Daily Mail, waarin hij zei over tuigd te zijn van de winst van zijn team: „De jaren van frustra tie zullen zaterdag te horen zijn uit de kelen van onze fans. Zij verdienen het dat we winnen, wij verdienen dat we winnen. Onze tijd om te oogsten is geko men." Om drie uur Britse tijd is de kick-off. Dan zullen 38.000 fans in een uitverkocht Hampden Park voor een gekkenhuis zor gen. En de groen-witte fans zul len hopen op een herhaling van 1975, toen Celtic en de eenmali ge FA-Cup-winnaar Aidrieo nians (1924) ook tegenover el kaar in de finale stonden. Celtic won met 3-1, onder leiding van de legendarische manager Jock Stein. Voor zo'n uitslag tekenen de Cel- tic-fans vandaag, want de Cup Final van 1995 moet de aanzet worden tot de terugkeer van Cel tic naar de absolute top. En bo vendien de wedstrijd die Pierre van Hooijdonk eindelijk toestaat de mini-bar in zijn hotelkamer te openen, waar de nodige koude Nederlands pilsen klaar staan. Dat weet inmiddels heel Glas gow, want in de Daily Mail ver klapt hij waar hij naar snakt: „Ik heb een aardig voorraadje Oranjeboom hier op mijn kamer, maar ik heb er nog niet van ge dronken. Dat bewaar ik voor a sweet moment of celebration, na de wedstrijd van zaterdag in Hampden Park." 15. Nelissen (Dex), 17. De Crom (West), 24. Van Elzakker (West), 25. Hoondert (Low) alle z.t., 33. De Vries (DJR) 0.27, 46. Van Elven (Mil) 0.50, 66. Van der Velden (DJR), 82. Dubbel dam (West), 88. Hoevenaars (DJR) al len z.t. Uitslag tijdrit (Ossendrecht-Ossen- drecht) 1. Nelissen 21 km in 26.01 (gem. 48.171), 2. Luppes (Euro) op 0.11, 3. De Beni (Ita) 0.17,4. Lehmann (Dui) 0.33, 5. Van Elven (Mü) 0.40, 6. Van Dijk (Forel) 0.49, 7. Gutte (Pie) 0.52, 8. Collinelli (Ita) 0.53, 9. Trentini (Ita) 0.55, 10. Van der Steen (Agu) 0.58, 11. Fulst (Dui) 1.05, 12. Boven (Forel) 1.07, 13. Van de Wolf (Forel) 1.11,14. Wolfkamp (Vre) 1.15,15. Ro- zendaal (Alc) 1.16, 37. De Crom 2.03, 41. Van Elzakker 2.17, 42. Dubbel dam 2.18, 52. Hoondert 2.31, 64. Re- mijn 2.46, 67. Van der Velden 2.54,74. De Vries 3.11, 81. Hoevenaars 3.32. Algemeen klassement: 1. Nelissen 30.24.19, 2. Van Dijk 2.31, 3. Priem (Aus) 3.00, 4. Luppes 3.43, 5. Jansen (Forel) 3.46, 6. Van der Steen 3.58, 7. Vierhouten (Vre) 4.24, 8. Van Elzak ker (West) 4.34, 9. Van Orsouw (Pie) 4.55, 10. Wolfkamp 5.24, 11. Casa- grande (Ita) 6.11, 12. Kemper (Dex) 6.55, 13. Peeters (Agu) 7.11, 14. The bes (Euro) 6.35, 15. Van Riel (Forel) 8.14, 29. Hoondert 11.45, 44. Hoeven aars 31.07, 48. De Crom 31.44, 49. De Vries 31.51, 57. Van Elven 33.06, 66. Dubbeldam 38.07, 75. Remijn 50.07, 81. Van der Velden 51.18. Ossendrecht - Danny Nelissen heeft gisteravond tijdens je 21 kilometer lange tijdrit in het drukbevolkte Ossen drecht de laatste twijfels, zo die er nog waren, weggeno men aangaande de eindzege van Olympia's Tour. De Limburger won de rit tegen het uurwerk met grote voorsprong en bouwde daarmee de kloof met de nieuwe nummer twee Hans van- k uit naar tweeënëenhalve mi lt. Nelissen haalde een uurge- middelde van 48 kilometer en 170 meter. De man die als prof nooit echt uitblonk in het tijdrijden, was daarmee een stuk sneller dan de Italiaanse specialist Luca Co- vorig jaar. Dit kwam toen [weliswaar over een iets grotere afstand) tot een gemiddelde van 47.654. Jk kon overal de 'dertien' blijven rijden," sprak de na zijn inspan- j snel herstelde kopman van Dextro-Volendam. „Daarnaast had ik al snel de voor me gestarte Pnem in het vizier. Dat was een mikpunt." Nelissen griste op het laatste moment in een volg- ikt Ossendrecht nog de zege g voor de neus van Marcel Lup- Werd de motor van Nelissen door het moreel, dat hij sinds dinsdag heeft opgedaan, Luppes zocht getergd revanche voor hetgeen hem in de middag etappe was overkomen. In de jacht op de vierde etappeze ge hadden zijn ploegmaats van Europolis de hoog in het klasse ment staande Drent over het hoofd gezien. Luppes verspeelde daarmee vijftig kostbare secon den. De etappezege van John den Braber werd binnen het Europo- listeam dan ook met gemengde ge voelens ontvangen. Marcel Lup pes baalde als een stekker. In de keiharde finale sleurde onder meer Pascal Appeldoorn het pelo ton naar een kopgroepje van zes renners. Het tempo lag op een ge geven zo hoog, dat de grote groep brak. De klassementsrijders The bes en Luppes zaten in het tweede gedeelte en verloren bijna een mi nuut. Luppes: „En dat had niet mogen gebeuren. Zonder dat fout je had ik nu uitzicht gehad op de tweede plaats." De mannen en vrouw van het Os- sendrechte wielercomité konden op geen foutjes betrapt worden. Ze liepen dan ook de hele dag met een brede grijns op het gezicht door het dorp. Zowel tijdens de aankomst van de middagetappe en met name bij de tijdrit waren er veel meer toe schouwers dan in andere jaren. In de rit naar Ossendrecht pro beerden de Westbrabanders wel iets te ondernemen, maar dankzij het hoge tempo dat de ploegen van de sprinters ontwikkelden, was er voor mannen als Huib de Vries (mee in een kopgroep die in de straten van Ossendrecht werd in gelopen) en Eric de Crom geen wegkomen aan. s Avonds op het fraaie tijdritpar- cours door de polders ten westen .van Ossendrecht zorgde Daniël ■van Elven voor de eerste echte re gionale opsteker. De tijdritspecia list uit Rucphen liet de vijfde tijd noteren. «Jammer dan er geen wind stond, want anders had ik nog hoger kunnen eindigen," zei de in Os sendrecht gelegerde militair. Van Elven rijdt immers nog altijd een klein verzet (52x15 of 16), waar de andere specialisten de grote molen (52x13) ronddraaien. „Wanneer het flink waait kunnen zij veel moeilijker die versnelling rond draaien dan ik mijn kleinere. Zo won ik ook de tijdrit in de Te- teflex-tour. Ik reed daar met wind eenzelfde gemiddelde van bijna 47 Per uur als hier zonder." Niels van Elzakker, die in de mid- oagetappe was opgeklommen naar de zesde plaats, zakte 's avond twee plaatsen. „Ik ben nu eenmaal geen tijdrijdenVan El zakker had verwacht in te kunnen 'open op Jansen en Vierhouten, maar ook dat gebeurde niet. „Ik heb alles gegeven en ben wel 25 keer kapot gegaan. Meer dan dit zat er gewoon niet in." Sua.ch,tst« etappe Schijndel-Os- John den Braber wint de achtste etappe in Ossendrecht. Zijn ploeggenoot Anthony Theus juicht eveneens. foto de stem/ben steffen Düsseldorf (anp) - Uitgroeien van brekebeen tot redder van de natie. Dat kan zo maar ge beuren als het om Kroatië gaat. De tennisser Sasa Hirszon, dagen lang alleen maar gezien als het on handige hulpje van Goran Ivanis evic, presteerde het vrijdag in Düsseldorf als enkelspeler over eind te blijven tegen Andrei Tsjes- nokov (4-6 7-6 6-2) en zo zijn nieuwe vaderland ten koste van Rusland de finale van de World Team Cup binnen te loodsen. Daarin gaat het dan tegen de win naar van de ontmoeting Zweden - Duitsland, die zaterdag wordt ge speeld. Tsjesnokov, toch al een dromer van formaat, verspeelde bij 1-5 in de tweede set vier matchpoints. Als Rusland gewoon van Kroatië had gewonnen, zou Nederland als tweede zijn geëindigd in de groep. Ongeacht de nederlagen van El- tingh tegen Berasategui (4-6 4-6) en Krajicek tegen Bruguera (1-6 4-6). Nu viel Oranje terug tot de laatste plaats. „Dat scheelt negen tigduizend dollar," moest Paul Haarhuis even slikken. Inmiddels probeerde men in het Nederlandse kamp de moed erin te houden. Wat niet meeviel. Haarhuis en Eltingh waren ook in hun derde dubbeloptreden over tuigend. Maar van de zes enkel spelen in Düsseldorf gingen er vijf verloren. De enige (dikke) winst was die van woensdag van Jacco Eltingh op de inmiddels veelbe sproken Hirszon. Met het oog op Roland Garros geen beste balans. In Parijs stuit Krajicek in de eer ste ronde op Martin Sinner. „Ja ren geleden kwam ik hem bij de challengers vaak tegen. Ik vond hem toen heel goed met een sterke backhand. Daarna is hij geloof ik een jaar of drie geblesseerd ge weest. Als je dan terug komt bij de eerste vijftig, vind ik dat heel Haarhuis moet eerst tegen David Wheaton. In Monte Carlo ervoer hij onlangs nog, dat de Amerikaan op gravel goed uit de voeten kan. Jacco Eltingh speelt zijn eerste duel tegen de Duitser Carl-Uwe Steeb, van wie hij vorig jaar in de eerste ronde won, en Jan Sieme- rink treft de als negende geplaats te Rus Kafelnikov. In het vrouwentoernooi zijn drie van de vier direct voor het hoofd toernooi geplaatste Nederlandsen in de onderste helft van het speel schema beland. Stephanie Rottier is de uitzondering, zij speelt eerst tegen de Duitse Babel. Miriam Oremans ontmoet de Franqaise Dhenin, Brenda Schultz de Letse Neiland en Kristie Boogert de Ar gentijnse Tarabini. Düsseldorf. Mannen. WB landenteams, 2,9 miljoen gulden. Blauwe groep: SPANJE - NEDER LAND 2-1. Berasategui - Eltingh 6-4 6- 4, Bruguera - Krajicek 6-1 6-4, Berasa- tegui/Costa - Eltingh/Haarhuis 1-6 2-6. Nederland uitgeschakeld. KROATIË - RUSLAND 2-1. Ivanisevic - Kafelnikov 6-4 7-6, Hirszon - Tsjesno kov 4-6 7-6 6-2, Ivanisevic/Saric - Ka- felnikov/Olhovski 6-4 1-6 5-7. Kroatië naar finale. Straatsburg. Vrouwen, 250.000 gulden. Kwartfinales: Date (Jap/2) - Oremans (Ned/8) 6-2 6-4, Kamio (Jap) - Appel mans (Bel) 6-4 6-3. Edinburgh. Vrouwen, Wereldbeker dub bel. Halve finales: Bollegraf/Stubbs (Ned/Aus/2) - Fendick/Hetherington (VSt/Can) 0-6 6-1 6-4, McGrath/Neiland (VSt/Let/1) - Adams/Garrison (VSt/4) 7- 5 6-1. Rouen. Mannen, invitatie-toernooi. Halve finales: Guardiola (Fra) - Sam pras (VSt) 7-6 3-6 6-2, Agassi (VSt) - Courier (VSt) 6-3 4-6 6-4. Bologna. Mannen, 490.000 gulden: Kwartfinales: Rios (Chi) - Schalier (Oos) 6-1 3-6 6-2, Filipini (Uru) - Dosedel (Tsj) 6-4 7-6, Javier Sanchez (Spa) - Burillo (Spa) 6-4 6-4. Parijs, Roland Garros, kwalificatie. Tweede ronde: Muns-Jagerman (Ned) - De Weille (Ned) 7-6 6-3, Quentrec (Fra) - Koutstaal (Ned) 6-3 1-6 6-4. Eovereto (anp) - Patrick Jonker was gisteren een op vallende verschijning in de dertiende etappe van de Ronde van Italië. De half Australische, half Neder landse renner uit de ONCE- ploeg was de meesterknecht voor Oliver Rincon. Afma ken kon de Colombiaan het voorbereidende werk niet; Rincon had in de eindsprint geen kans tegen de Zwitser Pascal Richard. Diens land genoot Tony Rominger bleef in het rose. Na 130 van de 218 kilometer tus sen Pieve di Cento en Rovereto ontstond een kopgroep van vijf tien renners. Met, opmerkelijk, drie Nederlanders. Het voor naamste obstakel van dag der tien in de Giro was de 1314 me ter hoge San Valentino, met een klim van 17 kilometer lengte. Het werd Bart Voskamp en Er- win Nijboer te veel, maar Jonker hielp mee ploeggenoot Rincon in kansrijke positie te brengen. Zelf kwam Jonker ten val in de afdaling, waar het wegdek door de regen gevaarlijk glad was ge worden. Jonker sloot snel weer aan en bepaalde op het vlakke parcours naar de volgende berg, de Pato- ne, het tempo. Daar kon Rincon profiteren, met Richard reed hij naar de finish. Beide renners wachtten lang met hun laatste krachtsinspanning. Bijna nog profiteerde de Rus Bobrik. Ri chard reageerde net op tijd, Rin con was kansloos. Ronde van Italië. Dertiende etappe, Pieve di Cento - Rovereto: 1. Richard (Zwi) 218 km in 5.44.07, 2. Rincon (Col), 3. Bobrik (Rus) 0.03, 4. Guerini (Ita) 0.26, 5. Piccoli (Ita) 0.48,6. Rebel- lin (Ita) 1.22, 7. Chiappucci (Ita), 8. Casagrande (Ita), 9. Heppner (Dui), 10. Zaina (Ita), llrfêSittai (Ita), 12. Tonkov (Rus), 13. Hervé (Fra), 14. Madouas (Fra), 15. Ro minger (Zwi), 19. Oegroemov (Let), 20. Berzin (Rus), 31. Jonker 4.37, 70. Voskamp 15.12, 78. Nij boer 16.48, 87. Breukink. Algemeen klassement: 1. Romin ger 55.00.18, 2. Oegroemov 3.08, 3. Berzin 3.16, 4. Casagrande 3.20, 5. Chiappucci 5.12, 6. Zaina 6.24, 7. Cenghialta (Ita) 6.48, 8. Tonkov 6.52, 9. Rebellin 7.12, 10. Imboden7.14,11. Rincon 7.41,12. Totschnig (Oos) 7.56,13. Montoya (Spa) 8.32, 14. Madouas 8.36, 15. Richard 9.03, 28. Jonker 18.57, 58. Breukink 54.19,126. Voskamp 1.47.59, 130. Nijboer 1.52.49. Midi Libre. Derde etappe, Rodez - Carcasson ne: 1. Jalabert (Fra) 205 km in 5.07.51, 2. Virenque (Fra), 3. In- durain (Spa) 0.02, 4. Leblanc (Fra), 5. Zülle (Zwi) 0.05, 6. Bro- chard (Fra) 0.36, 7. Politano (Ita), 8. Robin (Fra), 9. Lebreton (Fra), 10. Mauri (Spa), 11. Laurent (Fra), 12. Lino (Fra), 13. Bouvard (Fra), 14. Rojas (Spa), 15. Arroyo (Mex). Algemeen klassement: 1. Indu- rain 14.50.13, 2. Virenque, 3. Le blanc 0.08, 4. Spruch (Pol) 0.21, 5. Jaermann (Zwi) 0.25, 6. Laurent 0.30, 7. Rojas 0.39, 8. Robin 0.42, 9. Jalabert 2.43, 10. Boardman (GBr) 3.27, 11. Casero (Spa) 3.38, 12. Zülle 3.41, 13. Politano 3.43, 14. Bouvard 3.47, 15. Zanolini (Ita) 6.38. I""FF1- ouitjtiuct-w- sendrecht: 1. Den Braber (Euro) 164 m 3.51.16, 2. Theus (Euro), 3. ™nr™Uten (Vre>- 4- Sienders (West) ïr Remiin (P'e), 6. Sarkauskas ,Yan der Helm (Forel), 8. Casa- Fp If Mikli (Gol), 10. Jansen fe1'.'T De Louw (Giaj, 12. Smith 'A"s), 13. Dams (Bel), 14. Priem (Aus), VERVOLG VAN VOORPAGINA SPORT André Agassi groeit stilaan uit tot de held van de jaren negentig. Po pulair bij de massa en een idool voor de jeugd. Zijn kenmerkende tennis-outfit en gevoel voor show hebben van de flamboyante Ame rikaan een gewild reclame-object gemaakt. Vrouwenbladen betalen gigantische sommen voor een fo tosessie. Met schoenenfabrikant Nike sloot hij een nieuw contract af, dat hem de komende tien jaar tussen de 100 en 150 miljoen dol lar op moet leveren. Agassi blijft er koel onder. „Ik probeer gewoon mezelf te blijven, ik uit me op een manier, waar ik me lekker bij voel. Als mensen me zien, roepen ze spontaan 'wauw' en dat is voor mij een groot compliment," De rivaliteit tussen de tegenpolen Agassi en Sampras kan de tennis sport een nieuwe dimensie geven. De herinneringen uit de laatste twintig jaar draaien vooral om Björn Borg en een reeks uitdagers: de Argentijnse dichter Guillermo Vilas, de onstuimige Jimmy Con nors en de vechtlustige John McEnroe. Borg tegenover Connors en McEnroe was ijs tegenover vuur, koele afstandelijkheid te genover vurige emotie. Zal het du el Agassi-Sampras gaan in de geest van de rivaliteit tussen McEnroe en Connors? Brad Gilbert, de huidige coach van Agassi, denkt van wel. Hij verwacht dat de tweestrijd tussen Agassi en Sampras het tennis de komende jaren zal beheersen. „Het doet de vroegere rivaliteit tussen Connors en McEnroe ver bleken," voorspelt Gilbert. „Agas si en Sampras hebben ieder hun eigen wapens. Hun klasse voegt iets extra's aan het spel toe." Begin vorig jaar stond André Agassi nog 24e op de wereldrang lijst en zat zijn pols in het gips. Onder invloed van Brad Gilbert, met wie hij nu vijftien maanden samenwerkt, slaagde Agassi erin zijn rivaal Sampras van de troon te stoten. De voormalige top-10- speler Gilbert verbaast die op mars niet. Hij stelt dat zijn leerling serieuzer en toegewijder is geworden. De Agassi van 1995 doet consciën tieus wat hem opgedragen wordt. Gilbert: „André serveert beter, speelt met meer geduld en slaat de bal harder dan ooit. Hij staat nu eindelijk met de juiste motivatie op de baan. Het resultaat is dat hij de tegenstanders zijn wil oplegt." Tien jaar werkte Agassi samen met Nick Bolletieri, de drilser- geant in de tenniswereld, die po wer laat prevaleren boven tech niek. Meer dan zijn voorganger accep teert Gilbert de eigenaardigheden van de gevatte jongen uit Las Ve gas - door velen gezien als een na gemaakte persoonlijkheid - in plaats van ze te veroordelen. Agassi doet er zijn voordeel mee. „Ik realiseer me dat ik in het ver leden niet altijd mijn best heb ge daan. Ik wilde de beste tennisser ooit worden, maar had er niet al les voor over." Brad Gilbert lijkt bij zijn pupil de juiste snaar te hebben geraakt. De combinatie klikt wonderwel, hoe uiteenlopend hun persoonlijkhe den ook zijn. Agassi heeft een dui delijke verklaring voor de succes formule. „Brad won als tennisser een hele boel wedstrijden, die hij eigenlijk niet behoorde te winnen, terwijl ik veel wedstrijden heb verloren die ik niet had mogen verliezen." Zondag 11 juni wil de glamourboy uit Las Vegas voor de derde keer in zijn loopbaan in de finale van de open Franse staan. Mocht hij winnen, dan is hij de eerste speler sinds Roy Emerson en Rod Laver, en de eerste Amerikaan sinds Don Budge in 1938, die in het bezit is van alle Grand-Slam-titels. Het mooie is dat ook zijn belager Pete Sampras in Parijs deze historische prestatie kan leveren. Zeist - Bondscoach Guus Hiddink neemt twee dagen extra voor bereidingstijd met de spelers van het Nederlands elftal voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Wit-Rusland. Het duel, waarin de volle winst vereist is, heeft op 7 juni plaats in Minsk. Hiddink roept de internationals, die zondag klaar zijn met de Ne derlandse competitie, woensdag 31 mei al op voor een tweedaag se bijeenkomst in Zeist. Trainen doen zij bij de amateurclub Sae- stum en op het KNVB-sportcomplex. De 'buitenlanders' sluiten in het pinksterweekeinde bij de selectie aan voor de traditionele bij eenkomst in Noordwijk. Eindhoven - Vrijwel zeker moet PSV in augustus twee voorronde- wedstrijden spelen om zich te plaatsen voor het toernooi om de UEFA-beker. Volgende week maakt de UEFA een lijst met 28 clubs bekend die rechtstreeks geplaatst zijn. Op de betreffende ranglijst staat PSV 29e en Roda JC 28e. De wedstrijden in de voorronde worden gespeeld op 8 en 22 au gustus. FC Twente-aanvoerder Nico-Jan Hoogma verlengde zijn con tract met FC Twente met drie jaar. De 35-jarige doelman Jan van Grinsven (MW) keert na drie jaar terug bij FC Den Bosch. FC Den Bosch bereikte bovendien een akkoord over contractverlenging voor twee jaar met Marcel van Helmond (28). De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers in het be taald voetbal voor een wedstrijd geschorst: Fraser, Witschge (Feyen- oord), Steur, Wasiman (FC Volendam). Orlando - De kansen voor basketbalclub Indiana Pacers de NBA- finale te bereiken, worden steeds kleiner. Donderdag leed de club van Rik Smits de tweede nederlaag in de eindstrijd van de Eas tern Conference. In Orlando was Magie opnieuw te sterk: 119- 114. Shaquille O'Neal was de uitblinker bij Orlando Magic. Hij scoor de 39 punten, waarvan liefst 17 in het laatste kwart. Reggie Mil ler maakte 37 punten voor de Pacers. Rik Smits was goed voor 19 punten. NBA, Playoffs, Eastern Conference. Tweede wedstrijd (best-of-seven): Orlando Magic - Indiana Pacers 119- 114. Stand in playoffs: 2-0. Ankara. EK-kwalificatie, vrouwen. NEDERLAND - LETLAND 84-69 (39-25). Topscorers Nederland: Lewis 25, Van Embricqs 19, Berends 16. Portugal - Engeland 57-49 (29-22), Zweden - Azerbeidzjan 95-21 (53- 13), Polen - Turkije 83-68 (45-40). Stand: 1. Polen 5-10, 2. Zweden 5-8, 3. Nederland, Letland en Portugal 5-6, 6. Turkije 5-4, 7. Engeland en Azerbeidzjan 5-0. Kavadarci (Mac). EK-C-kwalificatie, mannen: NEDERLAND - IERLAND 68-57 (36-26). Topscorers Nederland: Huy- bens 13, Van Poelgeest 12, Van Dinten 10. Wit-Rusland - Albanië 108-73, Macedonië - Noorwegen 99-79. Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Macedonië 3-6, 3. Wit-Rusland 3-4, 4. Alba nië 3-2, 5. Ierland 3-0, 6. Noorwegen 3-0. Sofia - De Nederlandse volleybalploeg heeft vrijdagavond in So fia de eerste nederlaag geleden in de World League 1995. Na twee zeges op Griekenland in Groningen verloor Oranje nu met 3-1 (16-17, 15-10, 15-13, 15-10) van Bulgarije in een vreemd duel, waarin fouten, misverstanden en hoogstandjes elkaar in rap tem po afwisselden. Oosterhout - Het bestuur van de BWA (Billard World Cup Associ ation) is met drie leden uitgebreid: Raymond Ceulemans, Henk de Laat, de organisator van Nederlands enige World-Cup-wedstrijd (in Oosterhout), en C. van Erp. Papendal - Hoe meer leden van de volleybalbond, hun familiele den en vrienden een nieuwe autoverzekering bij Polis Direct af sluiten, hoe meer geld beschikbaar komt voor het nationale vrou wenteam. Op het nationale sportcentrum Papendal sloten gisteren de Nij meegse verzekeraar, de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) en de Stichting Top Volleybal Nederland (TVN) een overeenkomst voor twee jaar. Na die periode overweegt Polis Direct om ook de financier van de mannenploeg te worden. Dankzij de nieuwe geldstroom kan bondscoach Bert Goedkoop zich met zijn selectie optimaal voorbereiden op de Olympische Spelen in Atlanta volgend jaar. Nederland moet zich hiervoor nog wel kwalificeren. Selectie nationale vrouwenteam: Saskia van Hintum, Henriette Weer- sing, Cyntha Boersma, Erna Brinkman, Petra Groenland, Elles Lefe- rink, Jolanda Elshof, Ingrid Visser, Marjolein de Jong, Jerine Fleurke, Irena Machovcak, Sandra Wiegers, Marrit Leenstra en Henriette van Beers. Femke Wieringa en Claudia van Thiel (beide WC) mogen erva ring op doen in het team. Lausanne. WK badminton, indivi dueel toernooi. Vrouwenenkelspel: halve finales: Ye (Chi/5-8) - Susanti (Ino/1) 5-11 11-8 11-2. Mannenernkelspel: kwartfinales: Park (ZKo/5-8) - Kusuma (Ino/3- 4) 18-15 15-9, Stuer-Lauridsen (Den/5-8) - Sidek (Mal/9-16) 15- 10 15-1, Arbi (Ino/1) - Supriarito (Ino/3-4) 15-8 15-7. Mannendubbelspel: kwartfinales: Mainaky/Subagdja (Ino/1) - Jons- son/Axelsson (Zwe/5-8) 18-16 15- 8. Gemengddubbelspel: halve fina les: Lund/Thomsen (Den/1) - Atonsson/Crabo (Zwe/3-4) 12-15 17-14 15-9, Eriksen/Kirkegaard (Den/) - Liu/Ge (Chi/5-8) 15-5 15- 3. Molenschot. Mannen, zomerwed strijd, eindstand na 36 holes: 1. Buschow (Eindhovensche) 141, 2. Ruiz-Fonhof (Koninklijke Haag- sche) 144, 3. Kraay (Rosendael- sche) 146, 4. Van de Graaf (Ko ninklijke Haagsche), De Bruyn- Kops (Hilversumsche), Derksen (Rijk van Nijmegen), Metselaar (Merwelanden) 149. Wychen. Vrouwen, zomerwed strijd, eindstand na 36 holes: 1. Neggers (Eindhovensche) 145, 2. Zelsmann (Rosendaelsche) 148, 3. Heyster (Koninklijke Haagsche) 154, 4, Thijssen (Kleiburg), Van Tienhoven (Koninklijke Haag sche), Croockewit (Hilversum sche), Van Oosten (Sallandsche) 156. Soderasens (Zwe). Mannen, Chal lenge Tour, stand na twee ronden: 1. Nielsen (Noo) 140, 2. Björn (Den), Edlund (Zwe) 143, 31. Steenkamer (Ned) 150, cut (151) gemist: Woof (Ned) 156, Lovey (Ned) 158. Wentworth. Britse PGA-kam- pioenschap. Stand na eerste ronde: 1. Senior (Aus) 66, 2. Faldo (Eng) en Langer (Dui) 67, 4. Nobilo (NZe), Parne- vik (Zwe) en Sherbourne (Eng) 68, 7. Strüver (Dui), Olazabal (Spa), Canizares (Spa), Mitchell (Eng), Riley (Aus) en Campbell (NZe) 69. WK. Rustenburg/Pretoria (ZAf). Groep D, eerste dag: Schotland - Ivoor kust 89-0 (34-0), Frankrijk - Ton ga 38-10 (6-0). Port Elizabeth (ZAf). Groep A: Canada - Roemenië 34-3 (11-3). Zuid I: tweede klasse A-B: TOP- DESK 3-3 DESK w.n.s. en promo veert. KNVB-beker: eerste ronde (ama teurs): Fortuna S. 2-STEVO 2-4. Edmonton. Canada Cup. CHILI - NOORD-IERLAND 2-1 (0-1). 7. Dowie 0-1, 74. Valencia 1- 1, 79. Mardones 2-1. Toeschou wers: 6124. Bundesliga: 1860 München-FC Köln 2-1, FCVKaiserslautern- Hamburger SV 4-1. Medemblik. Spa Regatta, standen na derde dag MANNEN Laser: 1. Adamson (VSt) 11 pun ten, 2. Domingos (Por) 15,3. Ewart (Fin) 16, 12. Kats 25, 29. Brandt 41, 41. Zielhuis 52, 46. Duetz 56. 470: 1. Merricks (GBr) 22, 2. Wes- terlind (Zwe) 24, 3. Kosmatopou- los (Gri) 33, 32. Kouwenhoven 102, 33. Paardenkooper 103, 41. Stibbe 126. Soling: 1. Walker (Aus) 7, 2. Palm (Den) 18, 3. Doreste (Spa) 18, 18. Potma 61, 21. Den Outer 65, 24. Donker 69. Star: 1. Hestbaek (Den) 11, 2. Smith (GBr) 15, 3. Rasmussen (Den) 15, 8. Loef 35, 11. Bekking 38, 12. Dercksem 39. Tornado: 1. Leon (Spa) 43, 2. Gae- bler (Dui) 33, 3. Sach (Dui) 33, 20. Van Teylingen 82, 33. De Miranda 145. Finn: 1. Rohart (Fra) 13, 2. Lööf (Zwe) 18, 3. Presti (Fra) 25, 19. Schippers 70, 40. Heiner 144. Mistral: 1. Fernandez (Spa) 4, 2. Galvan (Arg) 4, 3. Inbar (Isr) 6, 34. Matthieu Koops 31, 41. Van Gee- men 35, 42. Van Paasen 37. VROUWEN Europe: 1. Kaitila (Fin) 18, 2. Via Dufresne (Spa) 19, 3. Smedberg (Fin) 20, 5. Verbeek 23, 7. Brouwer 28, 16. Matthijsse 51, 24. De Vos 66, 25. De Koning 67, 28. Fokke 69. 470: 1. Shige (Jap) 23, 2. Le Brun (Fra) 26, 3. Raggatt (GBr) 31, 12. Ammerlaan 73,16. De Lange 85. Mistral: 1. Nuvolone (Fra) 11, 2. Lee Lai Shan (HKo) 13, 3. Sturges (Aus) 13, 4. De Vries 14, 12. Stal man 35.

de Stem | 1995 | | pagina 11