r Wilfried Bastiaanse ziek afgestapt elje af voor Danny Nelissen MAAR TDIE INGING kVOND. WC rond met Atmodikoro Feyenoord rekent op De Goey UITSLAGEN standen jmburger geeft amateurpeloton een lesje fietsen in bergrit Olympia's Tour •t Yan Bastei AC Milan (j STEM SPORT Rotterdammers in afzondering voor bekerfinale sportnieuws KORT Samenwerking marathonlopers Mansell weg bij McLaren Houston opent tegen Spurs met zege Loodgieter aangeklaagd voor dood Gerulaitis Schumacher vijftig miljoen waard AUTOSPORT BADMINTON BASKETBAL GOLF SOFTBAL TENNIS VOETBAL VOLLEYBAL SPORTPRIJSVRAGEN AG 24 MEI 1995 DEEL WOENSDAG 24 MEI 1995 B2 hidden nan de belangstelling. fotoaJ t gaat wel even om onze Sony SL.V-EE /let Trilogie Plus, dat videokoppen en tapes n optimaal beeld, iefst 9 Sony videotapes met een speelduu' urlijk) bij. Ga dus vóór vanavond even M Ie wedstrijd gerust een uurtje of 16 uitlopen TAPES BIJ DE JAAR '95. ONLYSOU^ „onze verslaggever urssen Wilfried Basti- se stapte gisteren na 80 ,weter ziek, zwak en mis- jjjjj van de fiets, jan uit Hoogerheide dit juist jaar in een van de twee toburgse etappes van Olym- 's Tour landelijke faam ver- kon voor de start al geen Jel binnenhouden, bezoek aan de dokter bracht [orgen niet de gewenste verbetering. Tegenover de trieste afgang van Bastiaanse stond de heldenrit van zijn plaatsgenoot Niels van Elzakker. De lectuurshop-hou- der schuwde tijdens de loodzwa re bergetappe de vroege aanval niet en' werd daarvoor rijkelijk beloond. Van Elzakker was een van de weinigen die tot de finish in het spoor wist te blijven van de ontketende Danny Nelissen. Hij klom dankzij zijn vijfde plaats van gisteren op naar de zevende plaats in het algemeen klasse- ments en staat nu slechts tien tellen achter op de nummer vijf. Van de andere Westbrabanders liet alleen Erik Hoevenaars zijn gezicht van voren zien. Ook de Gilzenaar was een van de eerste aanvallers. Na 130 kilometer kreeg hij even een terugslag en moest hij lossen uit de leiders- groep. Even later herstelde hij zich en sloot aan bij een achter volgend groepje. Op de Cauberg moest hij toch de beteren weer laten gaan. "Het scheelde niet veel of had kunnen vastklampen. Voor me vielen ze en daardoor kon ik het helemaal vergeten om terug aan te pikken," zei Hoeve- naars, die op zeven minuten van de winnaar ais 22e eindigde. Eric de Crom had pech. Hij viel door een lekke band weg uit de groep die net op dat moment aansluiting ging maken bij ach tervolgers. De rest van de Westbrabanders had een complete off—day en kwam in de 'bus' op grote ach terstand over de streep. e Nederlandse voetballer ok maar enige concurrentil looit toegeven en de functional .1 niet, maar dat optreden val lot z gepland geweest. kelijkste. Boban haalde het wd reldnieuws toen hij in 1990 3 het stadion van Dynamo Zagrej een politie-agent een schoppen had verkocht, toen pol litieke demonstranten door a» dere agenten van het veld jaagd werden. De Kroaat kon destijds waai] schijnlijk niet vermoeden, da zijn hardhandigheid het vool hoedegevecht betekende val veel vreselijker tonelen in vooq malig Joegoslavië. Tegenwoordi is-ie veel vriendelijker. Hij greep zelfs de journalistiek! geilheid van Schoots. „No pro] blem, ga naar Van Basten," ze] de voetballer tegen de RTL-ven slaggever. „Netjes van hem, nie] zo netjes van mij," voni Schoots. Maar Van Basten had zijn doi bereikt. Hij haalde op een langrijk moment even wat dn van de ketel bij zijn club. He] was het minste dat hij voor vie] miljoen gulden per jaar teri had kunnen doen. Een mooi baar was het. Ook de UEFA had een mot gebaar kunnen maken. Op mei is het precies tien jaar geil den dat 39, negen-en-dertig, Ita lianen om het leven kwamej voor de Europa Cup-finale I Brussel tussen Liverpool en Juj ventus. Ze waren slachtoffer v supportersrellen tussen aanhai gers van beide clubs. Toege# ven, er is in dit jaar door het Europa heen al heel wat het dacht en gevierd, maar de van Brussel' hadden vandaaj tien jaar na dato, in Wenen zijn minst een moment van b zinning verdiend, liefst pal voc het begin van de finale. UEFA-voorzitter Lennart Jo| hansson was niet blij met vraag naar zoiets als een minui] stilte. „We moeten vergeten e tegelijkertijd herinneren," spra het orakel uit Zweden bot. „W| hebben niets gepland, maar a de andere kant besteden we n| zoveel geld aan veiligheidsmaatj regelen omdat we nooit me? zoiets mee willen maken." SONYl jrAd Pertijs leerssen - Danny Nelissen 5 weer beroepswielren- worden. „Pas op hé, leen goed prof. Bij een seen goede ploeg dus," ïduidelijkte de Limbur- f meermaals. „Zoiets kt alleen als je opvalt." j dus nam hij gisteren ;aens de vijfde etappe 3 Olympia's Tour geen jive maatregelen. imog 150 kilometer en prakti-' ie alle kuitenbijters voor de koos hij de aanval. „De 1 wel gedacht hebben: hij [geit geworden," gniffelde de taf. Nelissen wist immers waar hij aan begon toen de jacht opende op een nog der vertrokken kopgroep van gevaarlijken'. In een pure de- tistratie van macht zette hij complete klassement op zijn j. Alleen de dagzege werd nog de in de slotfase ontsnapte stralische medevluchter ban Priem gegund. [dissen heeft de paarse ieider- li na gisteren stevig om de loaders. Priem volgt op iets er dan zestig seconden en de dere klassementsrijders staan pnog veel grotere achterstand, /heersers van de eerste dagen b. Theus, De Jongh, Van der ai, Luppes, en Thebes) wer- minuten gereden. En dus Nelissen een lange neus de renners die de laatste j kritiek leverden op zijn lier van rijden. „Ze moeten jet over een ander oordelen," lonk het verbeten uit zijn lid. revanche had hij gisteren Tristan Priem en Danny Nelissen tijdens hun eenzame tocht naar Meerssen. alvast binnen. Nu de bazen van de profploegen nog. Priem zette hem vorig jaar aan de kant en diens collega's durfden het ken nelijk niet aan de besmet ver klaarde wielrenner met de ver meende hartritmestoornissen over te nemen. „Deze jongen hoort gewoon bij de profs thuis. Wij waren van daag kansloos," sprak de ge* klopte Raymond Thebes van Eu ropolis. Zoals de meeste verlie zers gisteren respectvol hun pet je afdeden voor de man uit Sweikhuizen. „Gewoon geklopt op tactiek. We durfden ais ploeg niet al zo vroeg te reageren op de aanval van Nelissen," erkende Niels van der Steen van Agu. De onttroonde leider Steven de Jongh, die meer dan acht minu ten verloor, kon ook niet anders dan constateren dat Nelissen het slimmer had aangepast dan hij. Nelissen: „Dat moment van aan vallen, had ik niet tevoren ge pland. Zoiets moet je aanvoe len." Hij wist alleen dat er aan gevallen moest worden. „En wel zo vroeg mogelijk. Hoe langer je wacht, hoe kleiner de kans wordt dat ze je laten lopen." Dus speelde hij gisteren al snel het 'nu of nooit'-spelletje. „Ik wist ook dat ik alleen vandaag mijn slag kon slaan. Tijdens die vlak ke ritten lukt me dat niet." Hij ging op de Moorveld-klim, na 41 kilometer. Samen met Priem, Van Riel en Hiemstra. „Ik heb bij de prof wel eens meer 150 kilometer in de aanval gere den. Dat moest nu dus ook kun nen lukken. Ik moet zeggen: de timing was perfect. Pas in de laatste kilometer ging ik kapot." 'De ontketende Nelissen 'raapte' ,in zijn veldtocht een voor een de achttien vluchters van het eerste half uur op. Alleen Priem volgde hem op de jacht naar de laatste vier: Van Elzakker, Van Dijk, Vierhouten en Jansen. Had Ne- foto cor vos lissen daarvoor praktisch alles in zijn eentje moeten doen, ook in de uiteindelijke kopgroep van zes renners moest hij het leeuwe- deel van het werk doen. „Ik heb denk wel 130 van 150 op kop gereden. Je kunt je daar wel aan gaan ergeren, maar dat is ver spilde energie. Op een gegeven "rftoment heb ik mé dan ook maar niets meer van de rest aange trokken." Zoals hij ook laconiek heenstap te over het moment dat hij de verkeerde weg koos. In de fase dat hij samen met Priem achter de vier leiders reed, sloeg hij ergens rechts in plaats van links af. Nelissen: „Normaal gaan we daar namelijk altijd rechtsaf." Hij werd door de motor van de NOS snel weer de juiste karit opgestuurd. Het was de enige keer dat Nelis sen zich gisteren liet verrassen. „Ik heb vandaag op mijn trai- ningsparcours gereden. Het wa ren precies al die klimmetje waarop in mijn interval-trainin- gen doe. Daarom wist ik van daag precies hoe ik mijn krach ten moest verdelen." De concurrentie wist dat dus niet. Die likte slechts de wonden en sloeg zich massaal voor de kop. „Ze hadden Nelissen nooit moeten laten lopen," wist ook Europolis-adviseur Jan Gisbers. „Maar daarvoor zijn zij ook amateurs en hoort Nelissen bij de profs thuis. Een man trok zich niks aan van de reputatie van de Limburger: Tristan Priem, een ver familielid van de TVM-ploegleider. („Maar ik geloof niet dat hij me kent"). Hij reageerde wel op de uitval van Nelissen. „Maar niet omdat ik wist dat hij de sterke man zou zijn. Want eerlijk, ik kende hem niet eens," vertelde de etappe winnaar vol opgewekte Australi sche onschuld. Uitslag vijfde etappe (Linne Meerssen): 1. Priem (Aus) 186 km in 4.43.40, 2. Jansen (Forel) op 0.37, 3. Van Dijk (Forel), 4. Vierhouten (Vre), 5. Van Elzakker (West) 0.44, 6. Nelissen (Dex) 0.49, 7. Kemper (Dex) 3.27, 8. Dubbeldam (West), 9. Van Riel (Forel), 10. Van Orsouw (Pie), 11. Wolfkamp (Vre), 12. Casa- grande (Ita), 13. Van der Steen (Agu), 14. Luppes (Euro), 15. Thebes (Euro) allen z.t., 22. Hoevenaars (DJR) 7.10, 38. Hoondert (Low) 8.19, 56. Van Elven (Mil) 21.27, 64. Re- mijn (Pie), 71. Van der Velden (DJR), 73. De Vries (DJR) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Nelissen 10.04.45, 2. Priem op 1.05, 3. Van Dijk 1.40, 4. Jansen 1.49, 5. Vierhou ten 2.04, 6. Van der Steen 2.09, 7. Van Elzakker 2.14, 8. Luppes 2.41, 9. Van Orsouw 3.07, 10. Wolfkamp 4.06, 11. Thebes 4.20, 12. Van Riel 4.25, 13. Kemper 4.45, 14. Casagran- de 4.45, 15. Peeters (Agu) 5.09, 29. Hoondert 9.19, 47. De Vries 22.07, 49. Van Elven 22.25, 63. De Crom 23.08, 65. Hoevenaars 26.45, 67. Dubbeldam 27.42, 77. Remijn 40.48, 80. Van der Velden 41.03. - NAC heeft gisteren en akkoord bereikt met de 24-jarige speler van Dord- echt'90, Maarten Atmodi- loro. De Bredase club moet fog wel tot een akkoord komen met de huidige club 'an de verdediger, die voor twee jaar bij NAC kan teke nen. taodikoro, geboren op 4 fe- Riari 1971 jn Paramaribo, be lt® met voetballen bij DEH in «otterdam. Hij debuteerde in «t betaalde voetbal bij SW, i bet seizoen '90—'91. Via de eruchte fusie tussen SVV en 'ordreeht belandde hij aan de Jordtse Krommedijk. wnodikoro begon als midden kader, maar speelde de laatste pen voornamelijk in de verde ling van Dordrecht, zowel op Ie flanken als in het centrum. "AC ziet in hem voornamelijk vleugelverdediger. Als Wschopspecialist kwam hij 't seizoen tot nu toe tot drie 'ompetitietr ef f ers met de Australiër Tony heeft NAC een ak- oord bereikt. Het wachten is 'u °p de bereidwilligheid van o™s club Adelaide om de 'ansfer inderdaad ook af te "kielen. NAC heeft tot nu toe '°S geen reactie ontvangen uit ustralië. Harry Decheiver heeft gis mond persoonlijk de hoop 'end gehouden dat Go Ahead agles ook volgend seizoen uit- Mnt in de eredivisie. e scoorde in het duel "C Groningen drie keer en zorgde zijn club de overwin- 3-2. Ab Fafié, trainer van Deventemaren, genoot °aar Onder zijn leiding naaide de degradatiekandi- ja Ult He laatste zes wedstrij- "twaalf punten. ;AC;ik'NFGEN - GO AHEAD -1 4(1 cv-3 10-1). 2. Decheiver -2 co' „10n 1-1, 61. Decheiver S Der-v, erens 2-2 (strafschop), 'an rieeive„r 2"3' Scheidsrechter: 12 Dés r- Kle Toeschouwers: «e IPp o rt: R°°rda, Boek- ?c° Ahead Eaglei1)®611'' Gr°mngen: Roorda; Boekweg, Veenhof, Koeman en Gall; Bée- rens, Huizingh en Gorré; Schreu- der, Bombarda en Sion. Go Ahead Eagles: Hiele; Hulshoff, Verhagen, Marbus en Verkuyl; Mi- chels (46. Leferink), Steinmann en Schenning; Heering (81. Kamme- ron), Decheiver en Rorije. Lothar Matthaüs heeft snel ler dan verwacht zijn rentree gemaakt op het voetbalveld. De Duitse international, die vier maanden geleden aan zijn achillespees is geopereerd, speelde dinsdag mee in het tweede elftal van Bayern Mün- chen dat met 4-1 verloor van Waldhof Mannheim. Matthaüs (34) speelde één helft, als laat ste man. Paul Gascoigne en Paul Ince zijn terug in de selectie van het Engelse elftal. Manager Terry Venables selecteerde het twee tal voor een volgende maand te houden vier-landentoernooi. Gascoigne was meer dan een jaar afwezig wegens een bles sure, Ince ontbrak de vorige keer wegens zijn betrokken heid bij het incident rond de inmiddels geschorste Cantona. Tegen Ince loopt nog een ge rechtelijk onderzoek, wegens vermeende misdragingen tegen supporters. FC Den Bosch betrekt bij de start van het seizoen 1996/'97 een 'mini-stadion. Gistermid dag presenteerde profclub en gemeente de plannen voor een bijna acht miljoen gulden kos tende verbouwing van stadion De Vliert, waarbij cfe capaciteit wordt teruggedrongen van 30.000 haar 4500 toeschou wers. Het mini-kuipje zal het kleinste stadion in het betaalde voetbal worden. Momenteel heeft TOP Oss die twijfelachti ge eer met een kuipje voor 5300 toeschouwers. De Vliert is thans nog een van de grootste stadions van het land. Een grotere behuizing zit er om financiële redenen voorlopig niet in voor FC Den Bosch, dat in het seizoen 1982/'83 een nog steeds bestaand nacompetitie- record vestigde met 55.000 toe schouwers in drie wedstrijden en in het seizoen 1988/'89 in de eredivisie nog gemiddeld 5800 toeschouwers naar De Vliert trok. Dit seizoen registreerde Den Bosch gemiddeld 1200 toeschouwers per wedstrijd. De Graafschap gaat in be roep tegen de straf voor Jan Oosterhuis, die door de tucht- commissie van de KNVB als nog voor vier wedstrijden is geschorst. De verdediger van De Graaf schap maakte op 6 mei in het duel tegen Fortuna S een over treding op Robert van der Weert, die daar een gescheurde achterste kruisband en een ka potte meniscus aan overhield. Scheidsrechter Uilenberg be strafte de overtreding wel, maar gaf geen geel. De waar nemer op de tribune diende ook geen rapport in. Aan de hand van de televisiebeelden en de aanklacht van Van der Weert dat er opzet in het spel was, besloot de tuchtcommissie een vooronderzoek te houden. Körver hoopt na het hoger be roep op vrijspraak, zodat Oos terhuis beschikbaar is voor de nacompetitie. De commissie van beroep van de KNVB buigt zich mogelijk maandagavond over de zaak. Vier clubs uit de hoogste afdeling van het Franse voet bal mogen voor het komende seizoen geen nieuwe spelers contracteren. Het gaat om St. Etienne, Bastia, Montpellier en Rennes. Ze hebben te veel schulden. Van het kwartet, waarvan slechts Rennes zeker is van klassehoud, hebben St. Etienne en Bastia beroep aangetekend tegen het dinsdag door de bond genomen besluit. Hoe hoog de schulden van de betrokken clubs zijn, is niet bekendge maakt. Bernard Tapie gaat in be roep tegen de gevangenisstraf van twee jaar (waarvan een jaar voorwaardelijk), die hem op 15 mei door de Franse rech ter werd opgelegd. De oud voorzitter van Olympique Mar seille werd veroordeeld wegens omkoping van voetballers van Valenciennes en het beïnvloe den van getuigen. Door Jacques Hendriks Rotterdam/Volendam - In de schaduw van de alle aan dacht vretende Europa Cup I-finale van vanavond in We nen, staat morgen ook nog de nationale bekerfinale op het programma: Feyenoord-Vo- lendam, vanaf 18.00 uur in de Rotterdamse Kuip. Aan het geringe aantal journa listen dat gistermorgen de moei te nam om de training van Feye noord op het hoofdveld te aan schouwen, was goed te merken dat alle media-aandacht deze dagen naar Ajax-AC Milan gaat. Bij Feyenoord vinden ze dat he lemaal niet erg, want zo kunnen de Rotterdammers zich in alle rust voorbereiden op de voor hen belangrijkste wedstrijd van het jaar. „Winst is absoluut noodza kelijk, want dat betekent plaat sing voor een Europees toer nooi," beseft de volledig van zijn ziekte herstelde trainer Willem van Hanegem. Bij Feyenoord gaat men er van uit dat morgen toch gewoon weer Ed de Goey in het doel staat. Anderhalve week geleden - in de competitiewedstrijd tegen Vitesse - brak de nationale doel man het middenhandsbeentje van zijn rechter duim. Voor de genezing van zo'n duimbreuk staan normaal vier, a vijf weken, toch trainde de Gouwenaar gis termorgen alweer mee, met een ingepakte duim. „Ik heb het heel rustig aan gedaan," aldus De Goey. „Woensdag train ik wat intensiever, dan kan ik meer zeggen over mijn kansen." Vol gens clubarts Ben van den Bosch bestaat er geen twijfel: „Hij heeft een metalen plaatje erin zitten. Die duim is dus alleen maar sterker. Ed speelt, geen probleem." Tot de selectie, die vandaag na de ochtendtraining in afzonde ring gaat, behoort waarschijnlijk niet Arnold Scholten. De van een enkelblessure herstellende Bra bander trainde wel mee, maar maakte nog geen fitte indruk. „Ik denk niet dat hij meegaat," Feyenoord-trainer Van Ha negem overlegt met doelman Ed de Goey. foto anp zei Van Hanegem, die verder vraagtekens zet bij de fitheid van Obiku (enkel), Kiprich (gis teren pas voor het eerst getraind sinds zijn black-out op de training van vorige week) en Van Bronckhorst (enkel). Fraser (achillespees), Heus (lies) en Bosz (kuit en rug) lijken wel op tijd te zijn. Eerherstel Eerherstel na een uiterst wissel vallig seizoen - dat de club met een hooguit vierde plaats en in ieder geval 51 tegendoelpunten in de competitie zal afsluiten - wil Van Hanegem eventuele winst op Volendam niet eens noemen. „Ik zal dolgelukkig zijn met die beker. Maar als ze me vragen of ik nog zo'n seizoen zou willen, met weer een beker als afsluiter, dan toch liever niet. Er was dit jaar geen peil op te trekken. We bleven kwakkelen, terwijl de spelers toch ook een paar keer hebben laten zien wel degelijk in staat tot iets goeds te zijn." Die wisselvalligheid - deels door een ongekend groot aantal lang durig geblesseerden - bezorgde Van Hanegem dit seizoen regel matig slapeloze nachten. En f naarmate de bekerfinale nadert, wordt dat alleen maar erger. „Er zijn mensen die zeggen dat ik gewoon een knop in mijn hoofd om moet draaien, maar dan mo gen ze me wel eens vertellen waar die knop zit, want ik heb hem nog nooit gevonden." Van Hanegems collega Wim Rijsbergen, die volgend seizoen van Volendam naar NAC ver huist, kan met zijn team veel onbevangener naar de finale toe leven. Feyenoord - ook al beker winnaar in '91, '92 en '94 - moet winnen, Volendam - de nummer tien van de eredivisie - moet niks. Maar Rijsbergen zou het toch mooi vinden als zijn ploeg 'Europa' haalt, zei hij vorige week tijdens een persconferentie in de Kuip. „Iedereen vraagt zich af wat wij in Europa te zoeken zouden hebben. Ik vind dat onzin. Dat een 'kleine' club zich plaatst, is nu eenmaal de charme van het toernooi. En we kunnen winnen van een 'grote' tegenstander. Anders waren we ook niet zover gekomen. Daar naast doet Feyenoord nog eens alle pogingen ons de favorieten- rol op te dringen, door even met 5-0 van Ajax te verliezen. Maar daar trappen wij echt niet in..." Rijsbergen kent ook wat twijfel gevallen in zijn selectie. Stefano- vic (rug), Wasiman (kuit), Den Ouden (enkel) en Ooyer (knie) zijn niet helemaal fit. VERMOEDELIJKE OPSTELLIN GEN FEYENOORD: De Goey; Van Gob- bel, Fraser, Schuiteman, Heus; Trustfull, Bosz, Witschge; Taument, Larsson en Blinker. VOLENDAM: Zoetebier; Ooyer, Binken, Molenaar, Hermans; Steur, Wasiman, Wilson; Vukov, Stefano- vic en Smeets. Nieuwegein - De marathonloper Van Vlaanderen, Godlieb, Gielen en Krotwaar gaan nauw samenwerken in de aanloop naar de olympische marathon van Atlanta 1996. Dat hebben hun trainers in overleg besloten. De vier maken deel uit van de olympische Atlanta (1996)/Sydney (2000)-selectie van de atle- tiekbond (KNAU). Het kwartet zal gezamenlijke trainingen plannen en zo mogelijk schema's op elkaar afstemmen. De gezamenlijke trainingsaan- pak is tot stand gekomen na overleg tussen de KNAU en Michel Lukkien, de manager van de vier. De atletiekunie ondersteunt de vier atleten en trainers door extra gelden beschikbaar te stellen voor de gezamenlijke trainingskampen. Stuttgart - De samenwerking tussen voormalig wereldkampioen Nigel Mansell en het formule 1-team McLaren/Mercedes is voorbij. Beide partijen hebben dinsdag in Stuttgart het contract in goed overleg ontbonden. Het dienstverband van de Britse autocoureur bij de Brits-Duitse renstal heeft precies 110 dagen geduurd. De verbintenis is verbroken wegens het uitblijven van succes. Mansell (41) tekende bij McLaren op 3 februari een 1-jarig contract met een optie voor 1996. Met de overeenkomst was een bedrag van ruim vijftien miljoen gulden gemoeid. Mansell, in 1992 wereldkampioen formule 1 en in 1993 kampioen van de' Amerikaanse IndyCar-serie, haakte anderhalve week geleden af tijdens de Grand Prix in Barcelona. Hij was ontevreden over de prestaties van zijn bolide. San Antonio - De Houston Rockets hebben de eerste wedstrijd in de finale van de Western Conference in het Amerikaanse profbasketbal (NBA) gewonnen. In San Antonio, Texas, versloe gen de Rockets de Spurs met 93-94. Het winnende schot vertrok 6,5 seconden voor het einde uit handen van Robert Horry. Twintig seconden eerder had Sean Elliott van San Antonio verzuimd op 93-92 de overwinning min of meer veilig te stellen door twee vrije worpen te missen. Voor de Rockets maakte center Olajuwon 27 punten. Hij pakte bovendien 12 rebounds. Zijn directe tegenstander David Robin son was goed voor 21 punten. Elliott had er 24. New York. Playoffs NBA. Western Conference, finale: San Antonio Spurs - Houston Rockets 93-94. Stand in best-of-seven: 0-1. Southampton (sid) - De 35-jarige loodgieter Torpay wordt dood door schuld ten laste gelegd in verband met het overlijden van Vitas Gerualaitis. De 40-jarige voormalige tennis-ster overleed op 18 september in het huis van zijn vriend Martin Raines in Southampton bij New York. Als oorzaak werd koolmonoxide-vergiftiging vastgesteld, ver oorzaakt door een defect verwarmingsapparaat. Dat apparaat werd aangelegd door Torpay. Kort voor het bezoek van Gerulai tis voerden Torpay en een werknemer een onderhoudsbeurt uit, nadat Raines geklaagd had over een storing. Monte Carlo - Michael Schumacher is vijftig miljoen waard. Vindt zijn manager Weber. Hij baseert dat op het gegeven dat de Duitse coureur in de Formule I anderhalve seconde sneller is dan ieder ander. „Om anderhalve seconde sneller te zijn moet een renstal tientallen miljoenen investeren in de techniek. In verhouding is Michael een koopje." In de pitstraat van de Formule I gonst het van de transferge ruchten. Aan het einde van het seizoen lopen de contracten van de acht topcoureurs bij de grote vier, Benetton, Williams, Ferrari en McLaren, af. Schumacher, bij Benetton in dienst, wil voor geen gulden blijven bij de Italiaanse multinational. Zes jaar geleden verdiende Schumacher (26) 2000 mark per maand. Sinds 1992 is hij miljonair. Benetton nam hem in dienst voor een miljoen per seizoen. Een jaar later verzesvoudigde de renstel dat inkomen, in 1994 volgde een verdubbeling. In dit seizoen rijdt hij voor 20 miljoen mark in een Benetton. Voor volgend seizoen heeft Schumacher reeds een aanbieding van 34 miljoen markontvangen van Ferrari. „Te weinig", oordeelt Weber. „Als Michael dit seizoen de wereldtitel verovert, is hij minstens 50 miljoen waard." McLaren en Williams zijn eveneens geïnteresseerd in de Duitser. Tinerhir (Mar). Atlas-rallye, tweede etappe. Auto's: 1. Vatanen/Pons (Fin/Ita) Citroën 4.01.51, 2. Lartigue/ Périn (Fra) Citroën 5.08, 3. Salo- nen/Gallagher (Fin/GBr) Citroën 9.22, 4. Saby/Serieys (Fra) Mits ubishi 17.39, 5. Shinozuka/Mag- né (Jap/Fra) Mitsubishi 25.34. Klassement: 1. Vatanen 6.40.07, 2. Lartigue 0.19, 3. Salonen 13.43, 4. Saby 15.13,5. Shinozu- ka 31.30. Motoren: 1. Agradi (Ita) Honda 4.21.41, 2. Arcarons (Spa) KTM 1.29, 3. Magnaldi (Fra) 2.06, 4. Sainct (Fra) Honda 4.44, 5. Perez (Fra) Kawasaki 5.54. Klasse ment: 1. Arcarons 6.56.25, 2. Magnaldi 2.44, 3. Perez 18.49, 4. Sainct 21.53, 5. Agradi 48.44. Lausanne. WK, individueel toer nooi, tweede dag Mannen, enkelspel, tweede ron de: Bengtsson (Zwe) - Van Soer- land (Ned) 15-11 15-9, Bruil (Ned) - Cocagne (Fra) 15-1 15-9, dérde rondef Pelupessy (Ned) - Oévarov (Rus) 17-18 15-9 15-12, Johansson (Zwe) - Bruil (Ned) 15-4 16-17 15-7. Vrouwen, enkelspel, derde ron de: Abdullah (Sin) - Hoogland (Ned/9-16) 11-9 11-3, Kartika (Ino) - Glebbeek (Ned) 11-1 11-4. Vrouwen, dubbelspel, eerste ron de: Glebbeek/Beenhakker (Ned) Nielsen/Asgeirsdottir (IJsl) 15-6 15-4. Ankara. EK-kwalificatie, vrou wen, tweede dag. Nederland - Engeland 80-63 (44-35). Topscorers Nederland: Berends 29, Van Embricqs 18. Letland - Azerbeidzjan 118-37 (62-18), Polen - Zweden 84-71 (43-32), Portugal - Turkije 70-57 (34-32). Stand: 1. Polen 2-4 (212-105), 2. Letland 2-4 (189-95), 3. Neder land 2-2 (133-119), 4. Turkije 2-2 (131-129), 5. Portugal 2-2 (128-128), 6. Zweden 2-2 (127-137), 7. Engeland 2-0 (122-154), 8. Azerbeidzjan 2-0 (71-246). Madrid. Kwalificaties WK matchplay: Parnevik (Zwe) ver slaat Gilford (Eng) 2 en 1, Lan ger (Dui) verslaat Lyle (Sch) 3 en Hoofdklasse:, Pirates - HCAW 2-3, DSC '74 - Twins 3-2, Robur '58 - Sparks 0-9, RCH - Terras- vog. 0-6. Düsseldorl. WB landenteams, 2,9 miljoen gulden. Rode groep. Kroatië - Spanje 2-1. Ivanisevic - Berasategui 1-6 6-3 7-5, Hirs- zon - Carlos Costa 3-6 3-6, Ivan- isevic/Hirszon - Berasategui/ Carlos Costa 7-5 6-3. Blauwe groep. Zweden - Australië 3-0. Larsson - Stoltenberg 6-7 6-2 6-4, Ed- berg - Rafter 6-4 6-7 7-5, Ed- berg/Björkman - Woodforde/ Woodbridge 7-6 7-6. Bologna. Mannen, 500.000 gul den. Eerste ronde: Wilander (Zwe) - Bates (GBr) 6-0 3-6 7-5, Furlan (Ita/8) - Ruud (Noo) 6-4 6-4, Philippoussis (Aus) - Clavet (Spa/3) 6-4 6-2, Carbonell (Spa) - Morejon (Ecu) 5-7 6-4 6-1, Boetsch (Fra/5) - Tarango (VSt) 6-3 6-3, Calvelli (Ita) - Spadea (VSt/6) 2-6 6-4 7-5, Pennisi (Ita) - Martinez (Spa) 6-0 6-1, Stark (VSt) - Shelton (VSt) 6-1 7-6. Straatsburg. Vrouwen, 250.000 gulden. Eerste ronde: Rottier (Ned) - Reinach (ZAf) 6-3 1-6 6-3, Mary- Jo Fernandez (VSt/3) - Sugiya- ma (Jap) 6-2 6-3, Wiesner (Oos/6) - Gavaldon (Mex) 6-1 6-1, Werdel-Witmeyer (VSt/7) - Dechaume-Balleret (Fra) 6-4 5-7 6-0, Fusai (Fra) - Poruri (VSt) 6-4 6-0, Testud (Fra) - Telia (Bra) 6-3 6-4, Whitlinger-Jones (VSt) - Dechy (Fra) 7-5 6-7 6-2, Vieira (Bra) - Lee (VSt) 6-3 6-2, Endo (Jap) - Martincova (Tsj) 7-5 6-3, Bradtke (Aus) - Bernard (Can) 6-0 6-2, McNeill (VSt/5) - Bittighoffer (Fra) 6-0 6-1, Da venport (VS/1) - Paz (Arg) 7-5 6-2. Edmonton. Exhibitiewedstrijd. Canada - Noord-Ierland 2-0 (2-0). 9. Peschisolido 1-0, 24. Peschisolido 2-0. Toeschouwers: 12.112. Mannen, promotie/degradatie ere/eerste divisie: Sudosa - Ly- curgus 1-3. TOTO: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: geen win naar, derde prijs: 10 winnaars, f. 2434,00.

de Stem | 1995 | | pagina 9