JjlfÊ 'Ajax is er helemaal klaar voor' KOM MAAR OP MET DIE VERLENGING VANAVOND. DE STEM Duizenden Ajax-supporters naar Wenen Lennart Johansson houdt vast aan huidige vorm NAC ron Limburger g< Finalisten in Wenen kennen geen geheimen meer voor elkaar Eindelijk scoort Van Bastei weer eens voor AC Milan Happy weekend shoes bootschoenen Bekkers sPeciaalzaak I ivleerssen Teller staat nu al op ruim dertig miljoen GRATIS 9 TAPES BIJ DE VIDEO VAN HET JAAR '95. ONLY SON^ w voor SChOCnCn voetgezondheid Kerkstraat 10 - Tel. 01620-53873 OOSTERHOUT Sport IoëSTEM Van onze sportredactie .Eindhoven - Met moeite, heel veel moeite waren er gisteren in de namiddag nog wat .kaartjes te krijgen voor de i wedstrijd Ajax-AC Milan. Over de prijzen zullen we het maar niet hebben, of toch? t Een meneer biedt via zijn draag bare telefoon, naar te horen van- uit een Amsterdam café, kaartjes -inclusief busreis- aan voor ƒ1350,- „Mot je wel vanavond om tien uur weg. Wacht even, mijn gabber doet er een meier voor je af. Wijffie, voor jou twaalfvijftig, vanavond om tien uur weg. Of wil je vliegen? Kan ook. Voor morgen heb ik er nog drie, 2200 gulden per stuk." Een vriendelijke dame staat kaartjes-jagers te woord via haar antwoordapparaat: „U belt waarschijnlijk voor de kaartjes, helaas die zijn al weg. Voor een persoonlijke boodschap kunt u na de piep inspreken..." „Kaartje?, nee dat is verkocht. Wat ik er voor gekregen heb? Voor driehonderd gekocht en een rug voor gekregen, dat is pas zaken doen, niet dan?" A. Vernimmen van Ticketcen trum Amsterdam vindt het alle maal maar niets die handel. „Ik ben tussenhandelaar voor voet balkaartjes, maar die bedragen die er nu voor neergeteld worden kan niet over mijn lippen krij gen. Voor een kaartje zonder reis willen ze al 1500 gulden beta len." Vernimmen had twee kaartjes, voor vierhonderd gul den gekocht van een kennis die ze bij een of andere wedstrijd had gewonnen. Hij verkocht ze voor achthonderd gulden per stuk, maar niet met plezier. „Ik heb liever mensen die voor paar tientjes een kaartje voor Ajax- Volendam komen halen. Dat zijn mijn klanten." Toch zijn er duizenden Ajax- fans die wel flinke bedragen over hebben voor een plaatsje in het Ernst Happelstadion. Naar schatting 20.000 Nederlanders zullen vanavond de finale van de Champions League bijwonen. De 17.000 kaartjes die voor de Ne derlandse supporters waren be stemd, zijn verhandeld via Reis bureau Roever in Amsterdam, die ook de vliegreizen verzorgt. De busreizen zijn uitbesteed aan reisorganisatie Group Travel Amsterdam. Ajax-AC Milan kost per bus tussen de 370 en 420 gulden. Ajax-fans die liever met het vliegtuig gaan moesten tus sen de 730 en 1200 gulden neer tellen. E. van Rooijen van Roever Reis bureau betreurt het dat hij 'maar' 17.000 kaartjes heeft ge kregen. „Ruim 50.000 mensen hebben gebeld, maar het groot ste deel van de kaartjes was al twee dagen na Ajax-Bayern Munchen verkocht." Van Rooijen vindt dat de UEFA in het vervolg wel rekening moet houden met de capaciteit van een stadion voor zulke populaire wedstrijden. „Ik had liever ge zien dat deze finale in een Spaans of Engels stadion ge speeld werd, dan had ik niet zoveel Ajax-fans hoeven teleur stellen." Gisteravond vertrokken ruim 160 bussen vanuit verschillende plaatsen in Nederland, ook van uit Eindhoven reden negen bus sen in Oostenrijkse richting. De andere supporters vertrekken vandaag met meer dan dertig vliegtuigen naar Wenen. Het transport van de ruim achtdui zend supporters is daarmee de grootst georganiseerde luchtbrug uit de Nederlandse sportgeschie denis. Daarnaast zijn naar schatting ongeveer tweeduizend voetballiefhebbers op eigen houtje naar Oostenrijk afgereisd. Wenen - Met een volledig open vizier bestrijden Ajax en [AC Milan elkaar vanavond in het dan uitpuilende Ernst Happel-stadion. Totaal onverwacht legden de coaches Fabio Capello en Louis van Gaal hun kaarten dinsdag al jop tafel. Waar normaal gesproken de opstellingen tot vlak voor de wedstrijd geheim gehouden worden, daar kwamen gisteravond de elftallen zomaar voor het voet- dicht, i Mogelijk voelde Van Gaal zich uitgedaagd door Capello, want de Italiaan onthulde zijn keur korps een aantal uren voor de officiële media-speech van Van j.Gaal. De feiten bleken aanmerkelijk minder verrassend dan de daad op zich; de bekende namen staan op het wedstrijdformulier. Bij f AC Milan is Dejan Savicevic een j licht twijfelgeval, bij Ajax heeft i Frank Rijkaard die rol. Maar J beide vedettes zullen, zo zeiden ihun trainers, in Wenen vrijwel zeker aan de start verschijnen. Mocht Savicevic niet kunnen spelen, dan vervult Massaro die vacature. Wie er eventueel voor Rijkaard zou invallen, wilde Van Gaal niet bekend maken. Maar in weerwil van de Ajax-fi- losofie, dat de club uit De Meer zich nimmer aan de tegenstander aanpast, lijkt er nu toch enig water bij de wijn gedaan. Ronald •de Boer speelt tegen Milan, in plaats van reserve Kanu, als [diepste spits, omdat zijn be- 1 weeglijkheid de statisch geachte Milan-defensie uit elkaar moet trekken. Op zijn rechtshalf-posi- jtie, staat nu Seedorf. Per saldo levert Ajax dus aanvallend ver bogen in, omdat Seedorf offen- sief gezien aanmerkelijk minder te brengen heeft dan Ronald de Boer. ,Als het om ervaring gaat, valt het voor Ajax te hopen, dat dat s aspect niet de doorslag geeft. 'Vanaf 1989 speelde Milan vijf keer, inclusief de wedstrijd van vandaag, de finale van het toer nooi der landskampioenen. Drie keer wonnen de Milanezen, slechts in 1993 werd er in Mün- jchen van Olympique Marseille verloren. De elf Italianen die vandaag aan de start verschij nen, zijn gemiddeld 27,5 jaar 'oud, terwijl Ajax gemiddeld 24,8 jjaar oud is. Bij Ajax speelde 'alleen Rijkaard (3x) weieens eer- jder de belangrijkste der Europe se finales. Bij Milan is alleen aanvaller Simone een debutant. Louis van Gaal kent die statis- tieken ook, maar bleef zelfverze kerd wanneer hij over zijn team sprak, oogde zelfs vrolijk tijdens de trainingen, maar ontstak ook dinsdag weer in woede als de UEFA ter sprake kwam. De overkoepelende Europese bond, organisator van de Champions i League, tracht zo ongeveer alles te regelen en daar ergert Van Gaal zich groen en geel aan. De f irritatie van Van Gaal lijkt kleinzielig. Maar bij Ajax houdt J men zelfs tot in de kleinste de- i tails vast aan de geijkte voorbe- reiding op wedstrijden. Tot dus- j verre leidde dat tot niet gering j succes en dus voelt Van Gaal zich sterk in zijn chagrijn. Eerder op de dag werd UEFA- baas Lennart Johansson gecon fronteerd met de mening van Van Gaal over de Champions League. Zoals bekend vindt de Ajax-coach het toernooi een 'commerciëel gedrocht', waarin het voetbal ondergeschikt wordt gemaakt aan het geld. De Zweed verheugt zich op een debat met Van Gaal, maar de coach zei dat het daar wel nooit van zal ko- men. „Ik heb Joao Havelange 1 (voorzitter FIFA) ook al eens over voetbal horen praten. Ik j ken de opvattingen van dat soort heren, ik spreek dus liever niet met ze. Maar ik ben wel blij dat ze nu mijn mening ook kennen," aldus de strijdvaardige trainer vlak voor een door de UEFA georkestreerd perspraatje. Ook Milan-coach Capello was niet gelukkig met de plichtple gingen waaraan hij bloot stond. Zijn persconferentie duurde exact drie minuten en vijftien seconden. „Vragen? Geen vra gen! En wag was-ie, tot verbijs tering van tientallen blauwe bla zers. Op het trainingsveld voel den beide coaches zich in het Oostenrijkse lenteweer veel be ter op hun gemak. Capello werd er op figuurlijke wijze uit de wind gehouden door een plotseling praatgrage Marco van Basten en Van Gaal leefde zich als een jonge hond uit op zijn spelers. Toen vrijwel alle Ajacieden al in de bus op weg waren naar spelershotel Am Sachsengang, nam Van Gaal zijn doelman Edwin van der Sar zwaar onder vuur. „Ik heb het idee dat we nu echt klaar zijn," sprak Van Gaal 's ochtends al voor de training. „En we maken ons ook niet te druk," benadrukte aanvoerder Danny Blind. „We weten wat er gaat gebeuren. Milan zal gaan jagen op de man in balbezit bij ons. Maar op onze beurt, spelen we dan ons eigen spel en zoeken de vrije man die er dan per definitie ergens rondloopt. Die spelen we dan aan. Zo simpel is het. Milan schuift met een verde digend blok op-en-neer over het veld. Die strategie impliceert dat er ergens ruimte ontstaat. Ajax is uitstekend in staat om van die ruimte te profiteren." Opstellingen: Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, F. de Boer; Seedorf, Litmanen, Davids; Finidi, R. de Boer, Overmars. AC Milan: Rossi; Panueei, Baresi, Albertini, Maldini; Costaeurta, Do- nadoni, Desailly, Boban; Simone, Savicevic (of Massaro). Scheidsrechter: Ion Craciunescu (Roemenië). Aanvang wedstrijd: 20.30 uur. Rijkaard bij de eerste paal, Van Gaal bij de tweede: geen verrassingen. Door Jaap van Essen Wenen - Het voorkomen van UEFA-voorzitter Lennart Johansson personificeert bij wijze van spreken het succes van de Champions League. Het imposante brok Zweeds welvaren kan niet anders dan uiterst tevreden zijn over de huidige opzet van toernooi om de Europacup I. Veranderingen aan het huidige concept met zestien deelnemers in vier poules, ziet de grote man van de Europese Voetbal Unie op korte termijn dan ook niet plaatsvinden. „De Champions League is een groot succes. Natuurlijk is er links en rechts kritiek. Maar ik ben keihard van mening dat de huidige opzet het meest tege moet komt aan ieders wensen." Een van de kritiekpunten is dat het aantal van 16 deelnemers te beperkt is. Meer clubs zouden in de gelegenheid moeten zijn uit de rijkelijk gevulde ruif van de Champions League mee te eten. Johansson meènt echter dat er al meer dan genoeg mee gegeten wordt. „In totaal is er 29 miljoen Zwitserse Frank (een kleine 40 miljoen gulden, red.) uitgekeerd aan bonden en clubs die niet deelnamen. Hongarije bijvoorbeeld heeft ruim 1 mil joen frank gekregen, geld waar het totale Hongaarse voetbal baat bij heeft." Dat er in sommige landen aan een soort solidariteitsbijdrage van de deelnemers aan de Champions League wordt ge dacht vindt Johansson nauwe lijks interessant. „Wanneer de nationale bond in Nederland besluit dat Ajax een deel 'van het geld dat nu verdiend wordt gedeeld moet worden met de andere clubs, dan is dat een Nederlandse aangelegenheid. Daar staan wij als UEFA bui ten." 1 Kritiek in de geest van 'de rij ken worden door de Champions League nog rijker', wijst Jo hansson ook categorisch van de hand. „In de eerste plaats zie ik geen enkel fundepienteel ver schil met de situatie van pak weg tien jaar geleden. Toen was het steeds hetzelfde kleine groepje clubs dat dankzij de Europacup veel geld verdiende. Inderdaad, de clubs uit de grote landen, de landen met een grote tv-markt." i i „Dat deelnemers aan de Cham pions League een veel te grote voorsprong op de nationale con currentie krijgen zie ik ook niet. Zo zullen we volgend seizoen niet veel van'de huidige zestien deelnemers aan de Champions League terugzien. Simpel om dat er andere teams landskam pioen zijn geworden. Zo uit mijn hoofd geloof ik dat alleen Gothenburg en Ajax weer mee doen. Steaua Boekarest is nog geen kampioen maar maakt wel een goede kans dat weer te worden." Hoewel de huidige'formule van de Champions League als zeer bevredigend wordt ervaren, kijkt men op de burelen van de UEFA verder. „Natuurlijk", zegt Johansson, „het samenvoe gen van verschillende beker toernooien zoals de UEFA-Cup en Europacup I wordt bestu deerd. Een Europese competitie, ook daar wordt aan gedacht. Er is van alles mogelijk, maar niet de komende twee jaar. Wat er daarna gebeurt, wie zal het zeg-- gen. We leven in een turbulente wereld. Bovendien wil ik er voor waarschuwen dat de Champions League ook in: de huidige opzet niet eeuwig kan groeien in commercieel, finan cieel en sportief opzicht. Mis schien moeten we straks wel weer een andere koers inslaan. Alleen is een terugkeer naar het oude knock-out-systeem vol gens mij uitgesloten." Punt van discussie was het zo genaamde ranking-systeem, aan de hand daarvan wordt uitge maakt welke clubs geplaatst zijn voor de Champions League en bijvoorbeeld hoeveel deelne mers ieder land voor het toer nooi om de UEFA-Cup mag leveren. Nu nog is er een dubbel sys teem. In principe worden alle punten die clubs uit een be paald land in de verschillende Europese toernooien halen bij elkaar opgeteld en dat levert een gemiddelde op. De landen met het hoogste gemiddelde zien de landskampioen in de Champions League terug. Er is echter een uitzondering gemaakt, juist om bepaalde clubs wat voordeel te gunnen. Een succesvolle vereniging uit een matig voetballand kan als individuele club een-zeer hoog eigen gemiddelde halen en op grond daarvan toch in de Champions League terecht ko men. Ajax ontliep daardoor bij voorbeeld de voorronde. Vandaag praat de UEFA verder over dit systeem. Van onZe verslaggever Wilfried Basti- WOENSDAG 24 MEI 1995 deelB Use stapte gisteren na 80 silometer ziek, zwak en mis- Ijijk van de fiets. Oefflan uit Hoogerheide dit juist «rig jaar in een van de twee Limburgse etappes van Olym- ji's Tour landelijke faam ver- Lrf kon voor de start al geen voedsel binnenhouden. bezoek aan de dokter bracht istermorgen niet de gewenste Door onze verslaggever Wenen - Ajax wordt nog ette lijke miljoenen rijker dankzij de Champions League dan de club gedacht had. Al in 1994 ontving Ajax uit de goedgevulde UEFA-pot 700.000 gulden als voorschot op de tele visierechten. Onlangs werd pen ningmeester Van Os verblijd met de mededeling dat hij bovenop dat bedrag nog eens 4)4 miljoen gulden tegemoet kan zien. Daar bij komt nog een half miljoen uit de recette die het uitverkochte Ernst Happel-stadion oplevert. Al met al verdient Ajax door de deelname aan de Champions League dit seizoen meer dan 30 miljoen gulden aan directe in komsten. De tien wedstrijdpun- ten uit de poule-wedstrijden le verden zes miljoen gulden op. De plaatsing voor de kwartfinales tegen Hajduk Split nog eens 3,6 miljoen. Hetzelfde bedrag van 3,6 miljoen werd verdiend door de Kroaten uit te schakelen, de winst in de halve finales tegen Bayern Mün- chen nog een miljoen meer. Aan premies verdiende Ajax derhalve in totaal al 20,8 miljoen gulden. Met de televisierechten van 700.000 en 4,5 miljoen gulden, en de 500.000 gulden finale-re cette, geeft de teller een stand aan van 2614 miljoen guldens die namens de UEFA vanuit Zwiter- sland naar de Amsterdamse huisbankier vloeien. Daarmee is de koek nog lang niet op. Ajax had tenslotte in de vijf duels die in het Olympisch Stadion werden afgewerkt tel kens een uitverkocht huis. Ge middeld leverde die bezetting ruim een miljoen gulden per duel op, dik 5 miljoen in totaal dus. Zodat Ajax al met al 31,5 mil joen gulden aan inkomsten uit de deelname aan de Champions League kon bijboeken. Fors zijn daartegenover ook de premies voor de spelers. In pou le-wedstrijden verdienden de spelers die bij de zestien geselec teerden zaten telken 15.000 per punt. Later keerde Ajax plaat singspremies uit. In totaal ver dienden de spelers die voor alle tien duels in de selectie zaten ongeveer 450.000 gulden. Winst in de finale levert nog eens 50.000 gulden op. 'San Marco' van Basten in het midden van de belangstellim FOTO; Door Chris van Nijnatten Wenen - De meest opvallende Nederlandse voetballer Wenen was gisteren zonder ook maar enige concurrent Marco van Basten. Hij zal het nooit toegeven en de function rissen van AC Milan al helemaal niet, maar dat optreden Van Basten is natuurlijk van a tot z gepland geweest. joor Ad Pertijs leerssen - Danny Nelissen weer beroepswielren- jer worden. „Pas op hé, illeen goed prof. Bij een bij een goede ploeg dus," jerduidelijkte de Limbur- -i -ger meermaals. „Zoiets jukt alleen als je opvalt." F0™ En dus nam hij gisteren Üjdens de vijfde etappe ran Olympia's Tour geen halve maatregelen. 'Trainer,' heeft Van Basten wel licht vorige week al gezegd, 'ik word nu al zo lang vorstelijk betaald voor hooguit een paar revalidatietrainingen, ik wil weieens wat terug doen. In Am sterdam proberen ze Milan tot favoriet te pushen, laat ik eens wat druk wegnemen bij jullie. Ik laat weglekken dat ik een pers conferentie geef, trek die weer in en geef hem dan uiteindelijk toch op de zaterdag voor de finale. Als ik dan meemag naar Wenen, dan doe ik daags voor de finale nog wat extra's voor jul lie.' Fabio Capello mag dan ooit Ruud Gullit de spelersbus uitge gooid hebben, toch is hij de beroerdste niet. Marco mocht mee en hij zou scoren ook. En zo gebeurde het, dat Van Basten dinsdag in het Ernst Happel-sta dion even wat rondjes liep en vervolgens van het veld wandel de. Geen persmuskiet had nog aan dacht voor Milan. Van Basten houdt bijna altijd zijn mond, dus is hij 'hot' als hij in het wild zomaar voorbij komt lopen. Wie praat er dan nog met Baresi, met Costaeurta of Simone? Hooguit Savicevic loopt dan nog het ge vaar in een bos microfoons te verdwalen, maar de spits was geheel volgens plan al naar de kleedkamer verdwenen met een zwak verhaal over een vermeen de kwetsuur. Op het moment suprème stond RTL-verslaggever Martin Schoots met Zvonimir Boban te praten. Schoots was na afloop ontroerend eerlijk. Hij inter viewde Boban wel, maar zag vanuit zijn ooghoek het pande monium rond Van Basten. „Mijn cameraman zag dat ook, die zwenkte er langzaam naartoe met zijn lens. Automatisch draaide ik mee en wilde er heen," bekende Schoots. „Toen dacht ik, ik doe iets wat niet klopt. Ik sta al met een speler te praten." En niet zomaar een van de mak- (ADVERTENTIE) kelijkste. Boban haalde het reldnieuws toen hij in 199! het stadion van Dynamo Zagn een politie-agent een schoppen had verkocht, toen m litieke demonstranten door dere agenten van het veld jaagd werden. De Kroaat kon destijds \w schijnlijk niet vermoeden, zijn hardhandigheid het w hoedegevecht betekende veel vreselijker tonelen in v« is-ie veel vriendelijker. Hij greep zelfs de iournaM®7starPriem gegund geilheid van Schoots. „No T™n Priem gegund. Iet nog 150 kilometer en prakti- che alle kuitenbijters voor de helen koos hij de aanval. „De it zal wel gedacht hebben: hij gek geworden," gniffelde de ud-prof. Nelissen wist immers recies waar hij aan begon toen ij de jacht opende op een nog erder vertrokken kopgroep van ongevaarlijken'. In een pure de- ronstratie van macht zette hij et complete klassement op zijn malig Joegoslavië.Tegen* .ÏEfZlS an de in de slotfase ontsnapte lustralische medevluchter blem, ga naar Van Basten, de voetballer tegen de RTU slaggever. „Netjes van hem, r zo netjes van mij Schoots. Maar Van Basten had zijn it bereikt. Hij haalde op een' langrijk moment even watt van de ketel bij zijn club. was het minste dat hij voon miljoen gulden per jaar li had kunnen doen. Een mooi baar was het. Ook de UEFA had een gebaar kunnen maken. mei is het precies tien jaai den dat 39, negen-en-dertig, lianen om het leven kwa voor de Europa Cup-fii Brussel tussen Liverpool ventus. Ze waren slachtoffer supportersrellen tussen gers van beide clubs. Ti ven, er is in dit jaar Europa heen al heel wat dacht en gevierd, maar van Brussel' hadden vanc' tien jaar na dato, in zijn minst een moment va» zinning verdiend, liefst pal het begin van de finale. UEFA-voorzitter Lennart hansson was niet blij n vraag naar zoiets als een stilte. „We moeten verg tegelijkertijd herinneren," het orakel uit Zweden bot. hebben niets gepland, maar de andere kant besteden s zoveel geld aan veiligheids regelen omdat we nooit zoiets mee willen maken." dissen heeft de paarse leider- rui na gisteren stevig om de ihouders. Priem volgt op iets leer dan zestig seconden en de adere klassementsrijders staan p nog veel grotere achterstand, ie heersers van de eerste dagen .a. Theus, De Jongh, Van der teen, Luppes, en Thebes) wer en op minuten gereden. En dus 'ok Nelissen een lange neus ar de renners die de laatste igen kritiek leverden op zijn ianier van rijden. „Ze moeten iet over een ander oordelen," lonk het verbeten uit zijn lond. ie revanche had hij gisteren Breda - NAC heeft gisteren een akkoord bereikt met de '24-jarige speler van Dord- recht'90, Maarten Atmodi- koro. De Bredase club moet nog wel tot een akkoord komen met de huidige club van de verdediger, die voor twee jaar bij NAC kan teke- en. SOP Dit is niet zomaar een actie. Het gaat wel even om onze Sony SLV-E80 De Videorecorder van het Jaar. Met Trilogie Plus, dat videokoppen en* perfect op elkaar afstemt voor een optimaal beeld. U krijgt er nu gratis maar liefst 9 Sony videotapes met een speel van 120 minuten (per tape natuurlijk) bij. Ga dus vóór vanavond uw Sony-dealer langs. Dan mag de wedstrijd gerust een uurtje ot 16 uitW Tmodikoro, geboren op 4 fe bruari 1971 in Paramaribo, be- [on met voetballen bij DEH in 'otterdam. Hij debuteerde in bot betaalde voetbal bij SW, 'n het seizoen '90—'91. Via de jeruchte fusie tussen SW en ordrecht belandde hij aan de 'ordtse Krommedijk. tmodikoro begon als midden- older, maar speelde de laatste paren voornamelijk in de verde lging van Dordrecht, zowel op o flanken als in het centrum. "AC ziet in hem voornamelijk een vleugelverdediger. Als trafschopspecialist kwam hij t seizoen tot nu toe tot drie ijjompetitietreffers. °k met de Australiër Tony vidmar heeft NAC een ak- °ord bereikt. Het wachten is u op de bereidwilligheid van lens club Adelaide om de pansfer inderdaad ook af te ikkelen. NAC heeft tot nu toe geen reactie ontvangen uit ustralië. Harry Decheiver heeft gis- erav°nd persoonlijk de hoop «vend gehouden dat Go Ahead ,agles ook volgend seizoen uit- omt in de eredivisie. e spits scoorde in het duel FC Groningen drie keer en hi^°r„ ziin k de overwin- T B' ?~2. Ab Fafié, trainer van ■Lu.Deventernaren, genoot bZ1 aar- Onder zijn leiding je de degradatiekandi- uit de laatste zes wedstrij- 'Ar(i5NINGEN i^GLES 2-3 (O-ii GO AHEAD 4Q (0-1). 2. Decheiver ■2 fl«' nIon 1' 01- Decheiver DeeheBiveerreS!32"-(^r-afSCl?0p)' Van der Ende. Scheidsrechter: Toeschouwers: veg58/pne^^aart: R°orda, Boek- |Py Ahead Eagles)^0n)' Verhag6n Groningen: Roorda; Boekweg,

de Stem | 1995 | | pagina 8