BIEDINGEN ifeesten] IIDENBERG DAG b 11995 i I 'Rob Roy': vechten en vrijen in mooie Schotse Hooglanden Oerwoudjongen op avontuur met wilde, gedresseerde beesten ectaculaire .Suiting leleeuwse irbranding MER- ESTEN win*- 21 bekende actrices in komedie o°k in de biosco°p UITGIDS D7 tflLJLfc- figuranten van o.a. reniging "De Fles" ichtwachtgilde eniging uit Brielle Stadsschutterij uit en Bourtange uit Maarden, Delft, ch en Zaandijk EACH- iALTOERNOOI •Tl ie Zwaluwe fLUCHT PER .IKOPTER 55.- p.p. lm Krabbé inomineerd voor Gouden Strop pera Zuid doet vee opera's fijfde wedstrijd andsculpturen Scheveningen f deelnemers komen uit Neder- d, België, Denemarken, fflkrijk, Ierland en Portugal, p thema hebben ze Reizen rond I wereld opgekregen. Minister [kstal van Binnenlandse Zaken t op 27 mei de winnaar be- N 'Kids' slaat ials een bom J s is een bijzonder harde en fusche film over een dag in het 'The Junglebook' als Disney-speelfilm Armatrading, Little Feat, Allman Bros OENSDAG 24 mei 1995 D'hSTEM WOENSDAG 24 MEI "lf .erisdag 1 juni In Breda van 14.00 tot 23.30 uur Met o.a.: fatie topvolleyballers 00 21.30 uur laire turndemonstratie Jse touwtrekwedstrijd 3S-demonstratie dioos eindfeest in Beecker Wetselaar Ie dag Braziliaanse muziek en Intertainment isfeest 25-26-27-28 mei rdag vanaf Vliegveld Seppe- van 10.00 uur tot 17.00 uut n van deze bon is de prijs rmale prijs 65.-) ER 8 MINUTEN te voorkomen tijdig reserveren Seppe Air Service. ■18167 PffSTEM bijwonen van een lezing over j i bijzondere zon-aarde-relatie n deze bon krijgt u een ver rijs van 12.50 voor 10 gulden uur houdt Niels Nelson een lezing rewacht Simon Stevin te Hoeven jen bijzondere zon-aarde-relatie. oollicht is een bijzonder bewegelijk el. Het heeft haar oorsprong bij de gasuitbarstingen. Na een inleiding fan het verschijnsel zal een specta- er het poollicht worden vertoond, s gemaakt door een poollicht- ut in Alaska. Het fraaie dynamische )llicht komt in deze video sterk tot rveren is gewenst. Voor meer infor- en voor deze activiteit op de Volks in Stevin kunt u bellen met het tele- imer: 01659-2439 of 2493. W alleen op donderdag 1 juni en niet J wisselbaar tegen geld. cimum van 4 personen per bon. '0nze kunstredactie -.sterdam - De strijd om de [den Strop, de prijs voor beste Nederlandstalige Lnende boek, gaat dit jaar Ln De vrije singel van Lji Apotheker, Tegenliggers n René Appel, Vertraging 3 Tim Krabbé, Dump van juries den Tex en De bid- Ifukhaan van Jacob Vis. lallend in het lijstje van geno- I jeerden is de aanwezigheid L Tim Krabbé, die niet bekend |at als een thrillerauteur pur L Maar de jury wil de blik Ler richten dan het afgeba- tde genre van spannende lec- - Dat leidde er vorig jaar toe "kaarten 't Hart met de eer .strijken (Het woeden der ge- Ii'bo rde). Ide vijf nominaties ontbreken keer gerenommeerde au- als Tomas Ross en Bob es die al eerder een Gouden in de wacht sleepten. De van de winnaar van de iden Strop, die is ingesteld liet Genootschap van Ne- „ndstalige Misdaadauteurs de winkelketen Bruna, wordt ad gemaakt op donderdag ini. De jury bestaat uit Aad den Heuvel, Diny van de jakker, Jacomijn de Raad, je Wieringa en Johan Diep- iten (recensent van De Stem). jaastricht (anp) - Opera in Maastricht presen ile! komende seizoen opera's: L'Amour des lis oranges van Sergej Pro- Ifjev en Don Giovanni van llfgang Amadeus Mozart. |i Brabants Orkest tekent voor muzikale begeleiding van mour des trois oranges. Het is |or het eerst dat dit orkest sa- inwerkt met Opera Zuid. Diri- pt is de Fransman Jacques trcier. werk gaat op 4 november in pdhoven in première en is ma nog te zien in verschillen en in onder meer Noord- jabant. In Giovanni is een volledige ei- pproduktie. De regie is in han- B van de Belgische theaterre- fseur Dirk Tanghe. Het Lim- rgsSymphonie Orkest is onder ling van de Italiaanse dirigent rco Zambelli verantwoorde- li voor de begeleiding. Aan de Kcra werken onder andere de fderlandse sopraan Miranda n Kralingen en het Zuidelijk Jeaterkoor mee. De première is 127 april in Maastricht. Daarna jat de opera op toernee langs paantal zuidelijke podia. fteveningen (anp) - Op het pnd van Scheveningen begint perdag de vijfde internationale fcdsculpturen-wedstrijd, ofwel 1 International Sand Sculpture piival. inweek lang werken tien teams [twee solisten aan een ontwerp tand. In het weekeinde zijn het 5 de voorbereidingen, maar landag begint één en ander al F» te krijgen. onze filmredactie [het 48e filmfestival van Clan- I's de film 'Kids' van fotograaf Clark ingeslagen als een paden geleden berichtte het l®ikaanse vakblad Variety al Pr de sensationele kwaliteiten [deze film. Pnt detail is dat de film ge- Tduceerd is door de maat- Miramax, eigendom van [Walt Disney Company. Hoe- L ?,e Past 'n de catalogus W1 Disney, staat de film haaks [alles wat ooit door de maat- Tjppij uitgebracht is. f® een groepje jongeren in r iork. I js een bijzonder ontluisteren- I Hm °ver jongeren. In rauwe, [amentaire-achtige beelden [«at regisseur Larry Clark een Kü-rnferno waar alleen de k telt. scenario is geschreven door I Jongen, die Larry Clark toe- Ij 8 op straat in New York ont vette. Idq'6' rea''sdsche karakter van Irlr n verh°8en gebruikte In amateurs die ver- L^/aren met het milieu F n de film zich afspeelde Scène uit 'Rob Roy' met Tim Roth als de perverse avonturier Cunningham. Door Marjan Mes Over Rob Roy, de legendarische, 18e eeuwse Schotse volksheld, werd in 1954 door Disney Pro ductions een heel flauwe film gemaakt. Veertig jaar later plaatst de Schotse regisseur Michael Ca- ton-Jones de nobele held bij tijd en wijle in een heel wat cyni scher decor; dat van de decaden te Engelse adel, die arrogant maling heeft aan de Schotse clans in hun tartans, de geruiten uniformen met rokjes. Voor het overige is deze Rob Roy net zo'n onschuldig romantisch schouw spel als de voorganger, met dat verschil dat er gewelddadig wordt gevochten en stevig wordt gevreeën. Robert Roy MacGregor, leider van de gelijknamige clan, kwam begin achttiende eeuw in op stand tegen de Engelse markies Montrose en de Engelse koning. Zijn verhaal wordt in de film Rob Roy met brede streken ge schilderd, met de nobele, forsge- bouwde Liam Neeson (Schind- ler's List en Nell) in de titelrol. Rond 1700 zucht Schotland on der de tirannie van de Engelsen, ziektes en armoede. Het land raakt ontvolkt door emigratie naar Amerika. De clans dreigen te verdwijnen en plunderende bendes maken de Hooglanden onveilig. Rob Roy en zijn door armoede geteis terde clan proberen deze bendes met geweld te bestrijden. Rob Roy legt beslag op het vee dat door zo'n bende gestolen is van de markies Montrose (John Hurt). Hij bezorgt de markies diens vee terug en sluit in ruil een lening van duizend pond bij hem af. Deze lening wordt verstrekt door een onbetrouwbare rent meester, die de aan lager wal ge raakte Engelse avonturier-edel- man Cunningham (Tim Roth), beschermeling van de markies, op de hoogte brengt van de transactie. Zonder medeweten van de markies doodt de perver se Cunningham de afgevaardig de van de MacGregor-clan en gaat er met het geld vandoor. Rob Roy is zijn geld kwijt, maar kan niet bewijzen dat er vuil spel is gespeeld en zit vast aan de aflossing van de lening. Als hij hoort dat Montrose hem wil laten arresteren door Cunning ham vlucht hij de bergen in. Cunningham probeert Rob Roy uit zijn verblijfplaats te lokken door Roy's vrouw Mary (Jessica Lange) te verkrachten. Een duel tussen Rob Roy en Cunningham is dan onvermijdelijk. Rob Roy komt nogal traag op gang en bouwt het verhaal wei nig samenhangend op. De na druk ligt op de landschaps- pracht van de Schotse Hooglan den en het idyllische leven van Rob Roy en zijn gelukkige gezin. Rob en Mary vrijen er stevig op los en dansen heel wat af op volksfeesten bij Keltische mu ziek. Deze pittoreske plaatjes worden afgewisseld met pikante scènes van de Engelse adel in de Pruikentijd. John Hurt vormt als de onbetrouwbare Montrose samen met Tim Roth als de per- verseling Cunningham een fraai stelletje slechteriken. Tim Roth met zijn gevaarlijke engelenlach staat als Cunningham voor niets. Hij rijgt mensen aan zijn zwaard, verkracht man en vrouw, liegt en bedriegt. De kolossale, altijd weer sympa thieke Liam Neeson speelt zijn Schotse held erg vlak. De man bestaat hoofdzakelijk uit kin derlijk eergevoel. Hoewel Rob Roy zeker geen grootse film is, zal hij het met zijn harde ge weldsscènes (zwaardgevechten en en messetrekkerij) en zijn ro mantiek zeker goed doen bij het grote publiek. Tot nog toe maakte Caton-Jones eigenlijk maar één echt overtui gende bioscoopfilm: Scandal, over een prostitutieschandaal in Engelse regeringskringen. 'Rob Roy' van Michael Caton-Jo- nes draait in Casino in Breda en in de Koning van Engeland in Hulst. Jason Scott Lee als de oerwoudjongen Mowgli in de Disney-avonturenspeelfilm 'The Junglebook'. FOTO frank connor Door Marjan Mes De verhalen van de 19e eeuwse Britse schrijver Rudyard Ki pling over de oerwoudjongen Mowgli en zijn dierenvrienden werden al in 1942 door Zoltan Korda verfilmd, maar kregen pas echt grote bekendheid als de Disney-tekenfilm Junglebook. Inmiddels is deze prachtige ani matiefilm uit 1969 met zijn zin gende oerwoudbeesten al een klassieker die regelmatig wordt hervertoond. De Disney-studio's hebben de avonturen van de oerwoudjon- gen Mowgli ditmaal in een grootscheeps speelfilmspektakel verwerkt, The Junglebook. Een avonturenfilm van het ouder wetse soort, met een kinderlijk maar toch meeslepend verhaal vol actie en sentiment. Oerwoudromantiek met slechte Britse kolonialen, een naïeve, edele jungleboy, gevaarlijke maar aandoenlijk mooie, wilde gedresseerde beesten en fraaie Indiase landschappen. Een speelfilm op cinemascope-for maat die vooral spannend is voor jong, maar toch ook wel leuk voor oud. Zeker wanneer oud er door herinnerd wordt aan de avonturenfilms uit de jeugd toen sprookjes nog realiteits waarde hadden. Na een ongeluk worden het In diase jongetje Mowgli en zijn vriendinnetje Kitty (een Shirley Temple-achtig poppetje) van el kaar gescheiden. De jongen groeit eenzaam op bij de wolven in het oerwoud die zijn beste vrienden worden, evenals een bruine beer, een zwarte panter, een hele apenkolonie, de ko ningstijger Shere Khan en de kolossale slang Holloway. Op een dag maakt de volwassen Kitty, nu Katherine (Lena Hea dy), met haar leraar, dr. Plum- ford (John Cleese), een uitstapje naar het oerwoud om landschap te tekenen. Plotseling verschijnt daar een donkergekleurde oer woudbewoner die niet kan pra ten. Hij draagt een zilveren arm band bij zich die ze als kind aan Mowgli had gegeven en Katheri ne begrijpt dat de jongeman haar jeugdvriendje moet zijn. Hoewel haar vader, een Britse majoor, (Sam Neill), zich schaamt voor de 'onbeschaafde' wilde, krijgt de eigenzinnige Katherine het voor elkaar dat Mowgli (Jason Scott Lee) in hun villa Engels leert praten en zich netjes gedragen. Dit zeer tot on genoegen van Katherine's arro gante Engelse aanbidder en diens racistische collega-officie- ren. De onbedorven Mowgli wordt door de Engelse kolonialen ver nederd, gepest en gevangen ge zet, maar de oerwoudjongen blijkt in al zijn onschuld na tuurlijk sterker dan de zoge naamd geciviliseerde Britten. De Engelse slechteriken hebben het gemunt op de legendarische Apenstad waar groepen mak aken een Indiase schat bewaken. Tijdens een gevaarlijke expedi tie door het oerwoud proberen zij misbruik te maken van Mow gli's kennis van de natuur en de wilde beesten. Dit spectaculaire laatste gedeel te van de film doet denken aan meer recente avonturenfilms als Raiders of the Last Ark, met woeste actie in een geheimzinni ge locatie waar vloeren en mu ren plotseling in beweging ko men en booswichten verplette ren. De dieren beschermen Mowgli en Katherine, terwijl de enorme koningstijger Shere Khan zich als een lieve grote poes door Mowgli laat temmen. Hoewel alle rollen vlak zijn en stereotiep doet dat weinig af aan de charme van het sprookjes achtige verhaal waarin goed en kwaad kinderlijk duidelijk te gen elkaar worden afgezet. De rol van Mowgli wordt door Jason Scott Lee zelfs absoluut houterig gespeeld, op het bela chelijke af, maar een kniesoor die daar op let. 'The Junglebook' draait in Grand in Breda. De Gidsen van Edward Montie brengt 21 bekende actrices samen in een komedie over de hilarische verwikkelingen tijdens een jaar lijks zomerkamp in Frankrijk van zestien padvindsters en drie leidsters. Op 6 juni is deze nieuwe, absurde Nederlandse komedie in De Kring in Roosendaal in plaats van in het Chassé Theater. Nelly Frijda, Elsje de Wijn, Yvonne van den Hurk, Yoka Ber- retty, Margo Dames, Hetty Hey- ting, Moniek Kramer, Erna Sas sen en vele anderen spelen onder regie van Victor van Swaay jonge meisjes wier leven bedreigd wordt na het eten van vergiftigde appels uit de kloostertuin. Dat maakt de moeder-overste hen al thans wijs. Zij richten als reactie Het geheim Verbond der Martela ressen van de Natuur op en en- scèneren een zelfmoord. Het de cor is van Paul Gallis, de kos tuums zijn van Serge Henri Val- cke. DE CHIPPENDALES komen op 25 en 26 mei naar De Nobelaer in Etten-Leur met hun erotische show A New Experience; een op gefriste voorstelling met nieuwe acts en nieuwe Amerikaanse playboys. De Chippendales, door Joop van den Ende gecontrac teerd voor Nederland, vormen een van de grootste publiekstrek kers in ons land, vooral voor vrouwen. VRIJEN MET DIEREN is op 30 en 31 mei in schouwburg De Kring in Roosendaal. Een verras sende revue-achtige voorstelling door De Blauwe Maandag Com pagnie waarin nochtans het leed van uitgebluste huwelijken her kenbaar naar voren komt. Het door Stany Crets geschreven en geregisseerde stuk houdt met zijn fragmentarische scènes het mid den tussen volksvertier en sociaal engagement. Er wordt sterk ge acteerd, gezongen en bewogen door o.a. Jan Decleir, Peter van den Begin, Els Dottermans en Karlijn Sileghem. (Verplaatste voorstellingen Chassé Theater) DANSACADEMIE BRA BANT, afdeling toneeldans/jazz, geeft op zaterdag 3 juni de jaar lijkse voorstelling in schouwburg De Kring in Roosendaal. Uitge voerd worden jazzdansstukken van de Amerikaanse choreogra fen Diane McCarthy en Bruce Taylor. Daarnaast staan er musi calfragmenten, samengesteld door zes eigen docenten, op het programma, begeleid door een li ve-band van het Brabants Con servatorium. Bovendien presenteert de Voor opleiding Dans Tilburg een jazz- dansstuk van Yvonne Schriller en de opleiding expressionistisch danstheater de choreografie The me of the Deerhunter van Wim Kannekens. HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK, het Amerikaanse to neelstuk uit 1958, komt op 8 juni naar De Nobelaer in Etten-Leur in de boeiende, amusante en aan grijpende, nieuw bewerkte versie van Mies Bouhuijs, met o.a. Josée Ruiter en Boudewijn de Groot. (Verplaatste voorstelling Chassé Theater) IS ER leven nadat je als groep of artiest over je muzikale hoogtepunt heen bent of zou er in popmuziek een hoge instan tie moeten komen die artiesten op hun retour fijntjes laat we ten dat aan verdere produktie hunnerzijds geen behoefte meer bestaat? Natuurlijk, het publiek beslist uiteindelijk via plaataankopen en concertbezoek wie er wel en niet mogen blijven, maar je hoeft maar om je heen te kijken om te beseffen dat de smaak van het grote publiek niet al leen makkelijk te beïnvloeden is, maar bovendien altijd de absolute middelmaat boven laat komen. Artiesten zijn boeiend zolang ze er in slagen om een opgaan de lijn in het oeuvre vast te houden. Als de artistieke hoog tepunten alweer van een aantal jaren terug dateren dan is nieuw plaatwerk van zo'n groep of artiest eigenlijk over bodig. Een typisch voorbeeld daarvan is Joan Armatrading. Haar sterkste platen dateren uit het begin van haar carrière. Daar na heeft ze in de jaren tachtig het gebrek aan bevlogenheid nog even kunnen camoufleren met een stevige roek-aanpak, maar de platen die daarna kwamen, zijn amper nog de moeite waard. What's inside, Joans nieuwe cd, is van datzelfde inmiddels verbleekte laken een wel zeer gedateerd pak. De magie en de emotionele aantrekkings kracht van vroeger zijn ver dwenen. En omdat er noch in compositorisch noch in tekstu eel opzicht sprake is van we zenlijke veranderingen, is saai heid troef. Op een enkele fan na zal niemand het erg vinden als deze Joan Armatrading op houdt met platen maken. (RCA) Sommige groepen drijven vooral op het talent van één enkel bandlid. Bij Little Feat was wijlen Lowell George de figuur die niet alleen als zan ger/componist onmisbaar was, hij wist zijn mede-bandleden ook tot grootse prestaties te verleiden. Hij was de katalysa tor die van Little Feat een mo nument maakte. Het Little Fe- at-oeuvre mét Lowell George behoort tot het allerbeste dat de popmuziek tot op heden heeft voortgebracht. Little Fe at zonder Lowell is volstrekte middelmaat, zoals blijkt uit de nieuwe cd Ain't had enough fun. Even denk je bij eerste be luistering dat Bonnie Raitt meezingt, maar dat blijkt dus het nieuwe bandlid Shaun Murphy te zijn. Instrumentaal klinkt de plaat op het eerste gehoor prima, maar al snel mis je het heilige vuur en vooral de muzikale verrassing. De Little Feat van vroeger maakte betoverende, grensverleggende muziek. Nu hoor je de afzonderlijke delen nog wel, maar ze worden niet meer aaneengesmeed tot de som die veel meer is dan een optelling van die delen. Zoveel fun als op Sailin' shoes, Dixie Chicken of Feats don't fail me now zal deze jaren-negentig versie van Little Feat nooit i kunnen creëren. Op slappe af treksels zit niemand te wach ten. (Zoo Entertainment, RCA) Toch zijn er acts die er na een paar decennia van platen ma ken nog altijd in slagen om met opwindende muziek voor de dag te komen. De Allman Brothers Band slaagde er destijds al in om het verongelukken van Duane All man te boven te komen. Dat kwam enerzijds, omdat de groep in de persoon van Dickie Betts nog altijd een gitarist van absolute wereldklasse in huis had en anderzijds omdat het karakteristieke stemgeluid van Greg Allman in ieder geval voor herkenbare continuïteit zorgde. Na jaren van stilte doet de All man Brothers Band sinds het begin van dit decennium weer regelmatig van zich spreken met sterke studio-albums. Het is de groep op de een of andere manier gelukt om de bloedelo ze clichés te vermijden en om ook nu nog bezielde, springle vende, hoogst eigen muziek te maken. Dat de grote kracht van de Al lman Brothers op het podium ligt, bewijst de cd 2nd set, An evening with the Allman Brot hers Band. Deze live-plaat laat een zeer hecht spelende en ui termate geïnspireerd klinken de band horen. In de persoon van Warren Hayes heeft de groep nu een gitarist in de ge lederen die niet alleen Dickie Betts goed aanvult, maar die bovendien met zijn eigen stijl in staat het is Allman Brothers geluid te verrijken. De opna men werden gemaakt tijdens één concert in '92 en twee con certen in '94. De plaat bevat recent werk zoals Sailin' 'cross the devil's sea, Soulshine en Back where it all begins, maar ook klassieke stukken zoals You don't love me, In memory of Elizabeth Reed en Jessica. Heel opmerkelijk is de akoesti sche versie van Elizabeth Reed. De wat traag op gang komen de, bijna zestien minuten du rende versie van Jessica mondt al snel uit in een fraai gitaar duel tussen Betts en Hayes en vormt een zinderend slot. 2nd set is een daverende plaat die perfect is opgenomen en die vooral laat horen dat een live album nog altijd meer kan (en misschien wel moet) bevatten dan podium-versies die angst vallig dicht bij de studio-origi nelen blijven. 2nd set voegt een dimensie toe aan de Allman Brothers-muziek. (Epic, Sony Music) WIM VAN LEEST In de romantische komedie Don Juan waant Johnny Depp zich de legenda rische vrouwenverleider. Is hij gek of een geniale levensgenieter? Zijn psy chiater, Marlon Brando, raakt ondef de indruk en weet zijn uitgebluste hu welijk met Faye Dunawaye nieuw le ven in te blazen dankzij de mooi» praatjes van de jonge Don Juan. Dien» avonturen worden getoond in flauw» sprookjesbeelden. (Cinésol in Breda, Roxy in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst) In Boys on the side speelt Whoopi Goldberg een lesbische zangeres die met twee andere vrouwen New York ontvlucht. Onderweg groeit het trio ondanks de verschillen in karakter etl afkomst naar elkaar toe. Een aardig» smartlap en vrouwenkomedie van Herbert Ross. (Casino 2 in Breda) De 13-jarige Olivier Tuinier speelt in De Tasjesdief van Maria Peters heel overtuigend een jongetje dat door twee jeugdboefjes wordt gecham teerd nadat ze zijn oma hebben be roofd. Een spannende en leuke filrr» voor kinderen vanaf acht jaar. (Ciné sol 2 in Breda) j In Streetfighter moet Jean-Claud» van Damme de dictator van een Azia tisch land (Raul Julia) bestrijden. Acj tie, geweldsexplosies en alle mogelij ke vechtsporten daveren in sneltrein vaart over het doek. (Mignon in Bre da, City in Roosendaal, Cinemactueel in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst) Het Amerikaanse kindsterretje Ma- caulay Culkin speelt in Richie Rid» zonder veel overtuiging een ongeluk kig, eenzaam schatrijk joch, dat sa men met een groepje straatkinderen de strijd aanbindt met de boef, di» het op het familiefortuin heeft voor zien. De Koning van Engeland in Hulst) In de spannende maar nogal gladde, moralistische thriller Outbreak van Wolfgang Petersen speelt Dustin Hof fman een arts die de mensheid wil be hoeden voor een dodelijk virus. (Casi no 3 in Breda, City in Roosendaal, D» Koning van Engeland in Hulst) In de rommelige actiefilm Drop Zone van John Badham regent het duiker» aan parachutes die zich met doodsge vaar omlaag storten, maar aan d» grond is de actie nogal saai. (Cinemac- tueel in Bergen op Zoom) Legends of the Fall is een roman tisch maar ook nogal drakerig melo drama van Edward Zwick over de on mogelijke liefde van drie broers voor hetzelfde meisje aan het begin van deze eeuw. (Cinésol 1 in Breda, De Ko ning van Engeland in Hulst) In de klucht Dumb and Dumber ha ten de onnozele Jim Carrey en Jeff Da niels rare streken uit tijdens een auto rit met een koffer vol gestolen geld. (Casino 4 in Breda) In de boeiende, romantische film Nelt van Michael Apted speelt Jody Foster een onbedorven, 'wilde' jonge vrouw, die door een aardige arts (Liam Nees on) tegen de boze buitenwereld wordt beschermd. (City in Roosend aal) In de met Oscars overladen, aandoen lijke Amerikaanse maastschappijsatir» Forrest Gump speelt Tom Hanks een succesvolle zwakbegaafde held, die ondanks zichzelf de Amerikaanse ge schiedenis naar zijn hand weet te zet ten. (Cinésol 2 in Breda). 101 Dalmatiërs, de reprise van da kostelijke Disney-tekenfilm met schat tige hondjes, blijft te zien in Casino 1 in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, Centraal in Geertruidenberg, City in Roosendaal, Roxy in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. Jim Carrey speelt een komische rol at» detective in de dwaze thriller Ac» Ventura. (Cinemactueel in Bergen op Zoom) In Just Cause komt Sean Connery al» onderzoeksrechter in het diepe Zui den van Amerika op het spoor van een krankzinnige seriemoordenaar als hij de moord op een blank meisj» onderzoekt. Een zwarte jongen is ten onrechte tot de strop veroordeeld. Een spannende maar soms ook onge loofwaardige thriller van Am» Glimcher. (Centraal in Geertruiden berg) Filmclub Paradiso vertoont op dins dag de schitterende en amusante Rus sische film Urga van Nikita Mikhalkov in Cinemactueel in Bergen op Zoom. Op woensdag draait zij in City in Roosendaal de klassieke thriller The lady vanishes van Hitchcock. (20.30 7

de Stem | 1995 | | pagina 29