xel subsidieert festival toch degenheid DE STEM Oudere biljartkampioenen Sint Jansteen trouwd DAG klapper PLAATSELIJK nieuws articulieren otie D66 Festival Zeeuws Vlaanderen krijgt steun PvdA en CDA NG AJAX onderhoud groen *n Geslaasd feest Al 'Snelle samenwerking van politie België en Zeeland' Heffingen gemeente Axel volgend jaar niet hoger Annegien Lips vierde op landelijke voorleesdag Oldtimers overspoelen voor negende keer Axel ZEELAND C2 GPV ergert zich aan slechte ^ai Peter 4x10 Kermis Hulst telt minder attracties M0RGEN 50j|Redacteuren: Peter Oggel (editie- Ine Saar Wandelvierdaagse in St.-Jansteen DRANKEN VERMEERSEN B.V. Informatiemarkt voor ouderen Hulst Ossenisse 995 ]STEM |ns, bedankje, jubileum, 8 huwelijk, verloving, ïg, prestatie, examen, I braham enz. Ier kolom 0,65 incl. BTW, 3te regel verplicht, of afbeelding, 40 mm 26.- incl. BTW. arieven op aanvraag, len niet geretourneerd. 16882 of geef uw tekst plaatsing af bij één van in. Schriftelijke opgaven tend geaccepteerd, indien bekend zijn, ook indien uw ng bijgevoegd is. ons het recht voor teksten van redenen te weigeren. :r klachten bereiken over de it behoudt de uitgever zich tor om de naam van de aver bekend te maken. jer Gefeliciteerd ada, Mevr. Anandbahadoer, arings in Etten-Leur. |er Gefeliciteerd roere in Terheyden. WOENSDAG 24 MEI 1995 ,in onze verslaggeefster ;el - Axel is niet langer de enige gemeente die niet éebetaalt aan de organisatie van het Festival Zeeuws (laanderen. its motie van D66, die gesteund jd door PvdA en CDA, maak- aan die uitzonderingspositie steravond een einde. Nog dit "artrekt Axel, net als de andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten, 75 cent per inwoner (zo'n ien mille dus) uit voor het Jturele festival. Podiumkunst belangrijk en vernieuwend en niet zonder subsidie, zo mo sterden de Democraten hun litn paar jaar geleden besloot Axel met de subsidiëring van het te stoppen. Toen werd Lelijk de organiserende Stichting Uit Zeeland opgeheven Sging de provincie Zeeland het Lid verdelen. Er bleef naar de [ia van Axel te veel subsidie in Ijntrumgemeente Terneuzen Om principiële redenen laakte Axel toen af. I Kethouder Van Schaik (PvdA) lsunde de D66-motie van harte. (,ik vind nog steeds dat we des- 's een juiste beslissing hebben ■jtiomen. We hadden gelijk, laar het heeft geen zin om daar |voortdurend achteraan te lopen. Ibe directie van het Zuidland- Itheater in Terneuzen heeft ons ;d ons standpunt te her- overwegen om een paar redenen: Axelse sponsors klagen over niet-deelname van de gemeente, andere gemeenten klagen over onze niet-deelname en, belang rijk, gemeenten krijgen voortaan meer inbreng in de programme ring van het festival. Aan u als raad de keus." De WD-fractie stemde in zijn geheel tegen de motie. „Nu het roer omgooien is zig-zag-be- leid," verwoordde fractievoorzit ter Apers de liberale gevoelens. Ook het GPV zag de motie niet zitten omdat er volgens woord voerder Dieleman 'nog niks ver anderd is'. Volgens PvdA'er Van Oyen was dat nou juist wel het geval. „Tóen ging het geld naar Ter neuzen, nü is er een budget, een krap-aan budget. Dat moet wor den veiliggesteld." Voor het CDA was het feit dat er een regionaal bestuur komt dat de zaakjes voor het Festival Zeeuws Vlaanderen gaat regelen, een be langrijke voorwaarde om voor de motie te stemmen. Bij de stemming werden er acht stemmen voor (D66: 2, CDA: 3 en PvdA: 3) en zes stemmen tegen (WD: 4 en GPV: 2) uitge bracht. CDA-raadslid Jansen was er niet. touwt vandaag in Zevenbergen li Frank de Koning een groot voet-J I ef, omdat hij fan is van alles dat :tief, omdat hij als STERSPELER anderhalve week geleden dedi iloodste. Dat er vanavond iets te t hem niet. Hij neemt het wel op nste, als het apparaat werkt, i dag! JULLIE GASTEN. in Zeidler. 23 mei 1995, Terheydei Het is nog niet aan je te j zien! Proficiat. Daisy, Kii en Jeanine Hiep hiep hoera Deze turtle na en fels wordt morgen 3 jaar. Opa-Oma Patrick-Jolandi Patrick Junior Papa-Mama Ivan onze verslaggeefster Axel - Het GPV in Axel heeft Lch groen en geel geërgerd Itsn de slechte, zelfs 'schan- dalige' toestand van het on- derhoud van het groen in de gemeente. ~"j het oorlogsmonument in de bijvoorbeeld was het de herdenkingen ge- :g een rommeltje," zei raadslid J. Dieleman gistera- Dnd. „Grondkluiten lagen her i der verspreid. Zo ontvang je toch geen gasten zeg. Schanda- J lig. Hetzelfde geldt trouwens ook Ivoor de Beatrixstraat en de bloemperken op het Szydlowski- I siein rond het gemeentehuis. I Wethouder Van Waes (CDA) gaf [weliswaar toe dat het onderhoud [voor verbetering vatbaar is, vond toch ook dat de bur en ook de raadsleden, de l in eigen boezem moesten toeken. „Ik zag op koninginne- j dag zelfs raadsleden door de ^plantsoenen dribbelen. Het is i gevoelig gebiedje. We moe iten met zijn allen eens nadenken te we die baldadigheid kunnen I voorkomen. Met het vullen van [debloembakken wachten we in i veder geval tot na de Pinkster- I kennis. Hulst - De Hulster kennis, die morgen begint, telt dit jaar iets minder attracties dan in voorgaande jaren. Dat komt omdat het markt plein, na de herinrichting, kleiner is. De kermis duurt van don derdag tot en met dinsdag en gaat elke dag rond een uur of een 's middags open. Deze lieve vrouw Wordt vandaag 50 Een dikke zoen van de j kinderen en Hans. tm Van harte gefeliciteerd Jeroen en Wouter. ylvia, ancy, Vera, arleen, Elly, lette, ■anda, leke, Ma I -De onroerend-zaakbelasting 1gelijk, rioolheffing gaan we (iet invoeren en de overige hef- en als hondenbelasting en s passen we alleen aan aan de inflatie," zo zei hij. EDITIE ZEELAND Redactie hrneuzen: Zuidlandstraat 32, ^1150-18924, fax 01150- ef), Frank van Cooten, Rein an der Helm, Florence Imandt, wi Koomen (sport), Harold oe Puysseleijr, Eugène 'erstraeten. Klokstraat 1tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- aeverslaggever). Steenstraat 14, tel. 01140- '"'51, fax 01140-19698 Sturen: Frank Deij (plv. ed. J'ef), Gerlach Hochstenbach. Wertentieverkoop ,5"®"zen: Zuidlandstraat 32, f-01150-17920. Rax 01150-96554. ertegenwoordigers: u?'n S°eije, Hans Dimmers. 13751 enstraat 14'tel- 01140- c^Jegenwoordigers- 2% van den Brande, Vo?3" Verstraeten. te|rn7cP!?ider: Harry Muurmans, le'- 076-236454. I ti!l?foonnummers en openings- P\v Jekr^rh01i:0aai6839lte Felicitaties De ongeorganiseerd^ Wethouder Picavet overhandigt de wisselbeker aan H. Neefs. Verder op de foto de kampioenen W. KindtJ. de Rijk en J. van Overloop. F0T0 WIM K00IJMAN Van onze correspondent Sint Jansteen - Ter ere van het 12!/2-jarig bestaan heeft de biljartclub voor ouderen, De Warande, besloten naast de wintercompetitie nog het kam pioenschap Groot Hulst te organiseren. Dat gebeurde in de Warande te Sint Jan steen. Daarnaast werd ook nog een neder- laagtoernooi belegd voor een achttal clubs. Na een spannende middag met veel publieke belangstelling werden de kampioenen be kend. 1. H. Neefs van Malpertuus-Clinge, 2. W. Kindt van de Warande St. Jansteen, 3. Jan de Rijk van de Lieve Hulst en 4 J. van Overloop van 't Heike Heikant. Uit handen van wethouder B. Picavet uit Hulst mocht de kampioen een grote wisselbeker in ontvangst nemen terwijl voor de 2e, 3e en 4e plaats een kleinere beker beschikbaar was. Ook voor het nederlaagtoernooi was veel animo. De eindstand van dit evenement was: 1. Meulengat Sluiskil, 2. Trefpunt Axel, 3. Rozelaar Sas van Gent, 4. Vlaschaard Koe wacht, 5. 't Heike Heikant 6. Gregorius- Axel, 7. de Lieve Hulst, 8. Malpertuus Clin- ge- De hoogste serie, 25 caramboles, werd be haald door Ch. Reijns van de Lieve uit Hulst. Van onze correspondent St.-Jansteen - De evenemen tencommissie van De Waran de houdt van maandag 29 mei tot en met 1 juni de avondvierdaagse. Deelnemers kunnen zich maan dag vanaf 18.30 uur in gemeen schapscentrum De Warande in schrijven voor de afstanden 5 en 10 kilometer De wandelroutes lopen zoals gebruikelijk door de bosrijke omgeving van St.-Jan- steen. De laatste avond worden de wandelaars te Kapellebrug ingehaald door de Rattenband. (ADVERTBNTIE) Onlangs geslaagd Tijd om de spanning af te reageren Tijd voor een goed feest Dranken Vermeersen verzorgt bars, tapcontainers, tafels, stoelen, glaswerk geluidsinstallaties en vooral drank. Korpschef Smeels van regiopolitie: Van onze verslaggever Hulst - Politiediensten in Zeeland en de Belgische provincies Oost- en West Vlaanderen willen grensoverschrijdende sa menwerking op de werkvloer zo snel mogelijk gestalte geven. I Vso onze verslaggeefster Axel - De gemeentelijke heffingen gaan in Axel volgend jaar I "iet omhoog. Dat liet wethouder Van Waes (CDA) gisteravond tijdens de raadsvergadering weten. Hij deed dat met een forse glim lach. Het gaat Axel namelijk financieel voor de wind omdat de herverdeling van de uitkerin gen uit het Gemeentefonds voor Axel goed uitpakt. „Structureel krijgen we jaarlijks 1,2 miljoen extra. Axel hoort bij de 150 gelukkige gemeenten die erop vooruit gaan. Het lijkt aan de buitenkant misschien wel alsof Axel een rijke gemeente is met aan de rand veel groen en vrij staande woningen. Maar de so ciale structuur is toch zwak. We zitten met behoorlijk veel huur woningen bijvoorbeeld." De totale economische waarde van het onroerend goed is laag in Axel, volgens Van Waes. „Dat komt omdat er nauwelijks in dustrie is hier en dat betekent dat de burgers relatief veel moe ten betalen om de voorzieningen op peil te houden. Dat soort dingen is allemaal meegeteld bij de herijking van de uitkeringen uit het Gemeentefonds." D66-raadslid J. Harpe vroeg de wethouder of de heffingen voortaan op één rekening gezet kunnen worden en of er in twaalf maandelijkse termijnen betaald kan worden. De eerste vraag beantwoordde Van Waes bevestigend, over het aantal ter mijnen moet nog worden nage dacht, zo zei hij. Wat betreft de milieu-heffingen hield de wethouder van Finan ciën een slag om de arm. „Daar bij is ons uitgangspunt dat we die kostendekkend doorbereke nen aan de burgers. Dus als de stortkosten stijgen, dan zal de afvalheffing evenredig omhoog gaan." Bel voor info dé specialist voor schuurfeesten en andere evenementen, 01140-13544. Hulst/Utrecht - De twaalfjarige Annegien Lips uit Huist is gisteren gedeeld vierde geworden tijdens de finale van de landelijke voorleeswedstrijd in Utrecht. Winnares werd Ju dith Brons uit Almere. Annegien kreeg een 'eervolle vermel ding'. Annegien, leerlinge van groep acht van de Moerschansschool, las drie bladzijden voor uit het boek 'De jongen met de gele ogen' van Margaret Mahy. „Het zelfde als tijdens de Zeeuwse voorleesfinale," aldus haar vader J. Lips. De finale vond plaats tijdens de Nationale Voorleesdag in het Utrechtse Muziekcentrum Vre- denburg. De twaalf winnaars van de provinciale voorronden namen hier aan deel. Annegien reisde gistermorgen naar de Domstad, vergezeld van haar ouders en leraren en leerlingen van de school. Annegien was volgens haar va der 'flink nerveus' voor haar op treden. „Dat kwam vooral om dat juist toen presentator Carlo Strijk (van het programma Har tendieven, red.) haar enkele vra gen wilde stellen, de microfoon uitviel. Dat haalde haar een beetje uit de concentratie." De jury bestond uit de auteurs Joke van Leeuwen, Marjan Berk en Max Velthuijs en Jeugdjour naal-presentatrice Aldith Hun- kar. Vogelwaarde - De Stichting Welzijn Ouderen Hontenisse houdt vrijdag 26 mei een infor matiemiddag voor ouderen uit de gemeente Hontenisse. Deze markt vindt plaats in een tent die staat aan de Bossestraat 46 in Vogelwaarde. Allerlei organisaties, instellingen en bedrijven, die op ouderenge- bied werkzaam zijn, presenteren zich die middag. Zoals de thuis zorg, het Rode Kruis, de Neder landse Hartstichting, De Zonne bloem, de woningbouwvereni ging, de indicatiecommissie Hontenisse en de KBO. P. Mast zorgt voor de achtergrondmu ziek. De markt duurt van 13.00 tot 17.00 uur. A. Smeels, korpschef van de re giopolitie Zeeland, sprak die woorden gistermiddag op een bijeenkomst van Belgische en Nederlandse politiechefs in het stadhuis van Hulst. Ze bekrachtigden die intentie met het plaatsen van hun hand tekening onder een samenwer- kingovereenkomst. Eind maart dit jaar vond al de instelling plaats in Hasselt (B) van het Belgisch-Nederlandse politie- overleg tussen de politiediensten van Zeeland, Brabant en Lim burg en die aan de overzijde van de grens. De politiechefs in het grensge bied Zeeuws-Vlaanderen/Oost Vlaanderen/West Vlaanderen ontvingen gistermiddag meteen het eerste tastbare resultaat van de samenwerking. Dat was het Grensrepertorium, een handige gids waar instanties op het ge bied van bestuur, politie, justi tie, brandweer en gezondheids zorg in Zeeland, Oost- en West Vlaanderen in vermeld staan. Daarmee is al een van de knel punten die er in de, overigens al langer bestaande, samenwerking tussen de politiediensten aan beide kanten van de grens be stond uit de weg geruimd: 'Bij wie kun je voor wat terecht', zo heet het Grensrepertorium. De districtschef van de Rijks wacht Gent, luitenant-kolonel R. Van de Sompel, had dat pro bleem in de ochtendvergadering nog aangekaart. Smeels herinnerde er in een toe spraakje voorafgaand aan dat de ondertekening van de samen werkingsovereenkomst aan dat er van oudsher wel contacten waren tussen Nederlandse en Belgische politie. „Maar die be perkten zich aanvankelijk tot de recherchesfeer. Met de verdere eenwording van Europa en het wegvallen van de grenzen is de roep om meer samenwerking al leen maar groter geworden. Re cent is de samenwerking daarom al uitgebreid naar het politie werk van alledag," refereerde Smeels aan de gezamenlijke grensoverschrijdende controle die onlangs in West-Zeeuws Vlaanderen al plaatsvond. De Belgische politiechef G. Wouters vond dat de politie nu het roer in handen moest nemen om de samenwerking concreet verder handen en voeten te ge ven. „De Belgische en Neder landse wetgeving verschilt, er zijn cultuurverschillen. Dat we ten we. Maar we kunnen ons nu niet meer permitteren om maar te zien waar we ergens zullen uitkomen." Met het plaatsen van handteke ningen zijn tevens twee nieuwe overlegstructuren in het leven geroepen tussen de Zeeuwse po litie en de korpsen in Oost- en West Vlaanderen. Allereerst is er een beleidsoverleg dat een keer per jaar bijeen komt om een gezamenlijke strategie uit te stippelen. Daarnaast is er over leg op operationeel (uitvoerend) niveau op het gebied van de basispolitiezorg en de zware en georganiseerde criminaliteit. De ze club komt drie keer in het jaar bij elkaar. Van onze verslaggever Axel - Zeeuws-Vlaanderen telt een klei ne honderd bezitters van een oldtimer of klassiek automobiel. Velen hebben zich ingeschreven voor het internationale Ol dtimer Festival dat morgen, Hemel vaartsdag, voor de negende keer in Axel plaats heeft. De organisatie, stichting Old Timer Axel, rekent op in totaal tweehonderd deelnemers. Naast de oldtimers pn klassieke automobie len, zijn ook de gebruikelijke legervoertui gen in groten getale aanwezig op en rond het Hofplein. Klassieke motoren, custom-cars, sportwagens en antieke tractoren, maken het geheel compleet. Volgens bestuurslid Piet de Maat is het evenement niet meer uit Axel weg te denken. „Vorig jaar stond het Hofplein bomvol met auto's, motoren, tractoren en legervoertui gen. Daarnaast kon je over de koppen lopen, zo groot was de publieke belangstelling." Voor de deelnemers begint het oldtimerfesti val om 10.00 uur al met een eenvoudige puzzel-toertocht door de regio. Axelaar Peter Snoodijk heeft de route uitgezet. Om 12.00 uur is de hele karavaan terug op het Hofplein waarna burgemeester W. de Graaf van Axel om 13.00 uur het festival officieel opent. De deelnemers aan het festival komen uit Nederland en België. De organisatie ver wacht een grote afvaardiging van de Vlaam se Vehicle Club uit Antwerpen, de MG-club en een groot aantal VW's van de landelijke VW-club. Ook de Renault-club Nederland en Midden-Zeeland uit Goes komen met 'echte oudjes'. Nederland is onder meer vertegenwoordigd met de fraaie oldtimers en klassiekers van de Classic Vehicle Club uit Zeeuws-Vlaanderen, die onder meer dertig open sportwagens, waaronder MG's en Mercedessen, telt. „Ik denk dat bijna alle merken automobielen in Axel vertegenwoordigd zullen zijn," stelt De Maat. Zoals in voorgaande jaren toont Theo Van Broeck uit Kapellebrug zijn col lectie antieke tractoren en landbouwmachi nes. „En het draait en rijdt nog allemaal ook," aldus De Maat. De rondrit door het Axelse centrum is dit' jaar uit het programma geschrapt. „Door de massale opkomst van het publiek was niet alleen het Hofplein maar waren ook de straten van de binnenstad niet meer toegan kelijk voor de automobielen. Dat betekende veel oponthoud in de winkelstraten," aldus bestuurslid Peter Snoodijk. Een jury beoordeelt de deelnemende voertui gen op originaliteit, leeftijd en staat van onderhoud. Er zijn zes categorieën en voor elk daarvan zijn drie bekers beschikbaar. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. De meeste winkels in het Axelse centrum zijn morgen overigens open. Ook is er een antiek- en curiosamarkt en zijn er diverse muziekoptredens. WOENSDAG THEATER VROUWENPOLDER Kris Kras (poppentheater) - reserve ren noodzakelijk - Camping Oranje zon Koningin Emmaweg 16a - 14.30-16.15 uur (ƒ7,50) DIVERSEN AARDENBURG Smokkelroute - puzzelrit voor au to's en fietsen - routebeschrijvingen bij Gasthof de Jonge Leeuw en Dro gisterij U.B.GoIff (t/m 9 juli) AXEL Sterrit - start en inschrijving café Cambrinus - 18.30-20.30 uur Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Expositie olieverfschilderijen - Raphaëlla Cools-Cool - streekmu seum Het Land van Axel -13.30-17.0 uur (wo t/m za t/m 1 juni) BURGH-HAAMSTEDE Neeltje Jans - wandelexcursie in het nieuwe duingebied van het voormalig werkeiland Neeltje Jans - hoogste parkeerplaats Delta Expo (naambord org.) - 14.00 uur (ƒ5 - kinderen 1) HAAMSTEDE Zepeduinen - wandelexcursie door het slotbos en de wat oudere bin- nenduinen (Zepeduinen) - Toe- ganspoort Slot Haamstede Noord straat-13.30 uur 5) GOES Goes En Passant - wandelroute langs kunstwerken met prijsvraag - route verkrijgbaar bij WV - diverse winkels binnenstad - 9.00-17.00 uur - niet op zo (van do t/m wo) GRAAUW Schieting - tijdens Boomwaifeesten -19.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling SPZC De Bruinvis - openbare bibliotheek -13.30-17.00 uur Kaarting - De Regenboog - ANBO - 14.00 uur CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Handwerken, kaarten en biljar ten - KBO - Malpertuus -13.30 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur TERNEUZEN Lezing - J.P. Guepin - Porgy Bess - 20.15 uur 10,-, CJP/65+ 7,50) Jokeren - 't Schelpenhoekje - 19.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur OSSENISSE Gaaibollen - camping De Zee meeuw-21.00 uur Kip- en wijnkaarting - camping Mussennist - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater woe/14.00 uur Richie Rich 20.00 uur Legends of the Fall 't Beest do/20.30 uur Once were warriors HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Outbreak woe/20.00 uur; do/14.00 en 20.00 uur Rob Roy woe/20.00 uur; do/14.00 en 20.00 uur Don Juan 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Streetfighter do/14.00 uur Richie Rich do/20.00 uur Terminal Velocity MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Quiz Show OOSTENDE Ledeltheater do/20.00 uur Forrest Gump VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 20.00 uur Rob Roy 14.00 uur Streetfighter 20.00 uur Outbreak 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Boys on the side 14.00 en 20.00 uur Don Juan KNOKKE Beverly Sereens do/15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Malice woe/15.00 en 20.00 uur; do/15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Exit to Eden woe/15.00 en 20.00 uur IQ woe/15.00 en 20.00 uur; do/15.00, 17.30,20.00 en 22.30 uur Outbreak woe/20.00 uur; do/17.30, 20.00 en 22.30 uur Shawshank Redemption 15.00 uur Richie Rich DONDERDAG MARKTEN EN BEURZEN CADZAND-BAD Hobbymarkt - en Braderie - Dag centrum DOMBURG Braderie - Centrumplein Hof Dom burg Schelpweg 7 - 11.00-17.00 uur (gratis) GOES Kunstmarkt/boekenbeurs - Man- huistuin - 10.00-17.00 uur (gratis) THEATER GOES Desiree Delauney (dans) - geïnspi reerd door verhaal van Juditha en Holofernus - 't Beest Beestenmarkt 3 - 20.30 uur (f 15) POP EN JAZZ OVEZANDE Klomp Pop Festival - m.m.v. The Bob Color, Hans Dulfer Band en The Hoax - Festivaltent - 12.30-24.00 uur (ƒ15) WESTDORPE Optreden Defence d'Afficher - De Gravin - 22.00 uur (gratis) SPORT BROUWERSHAVEN Zeilwedstrijden - O.N.K. F.D. en selektie Javelin en Contender - Gre- velingenmeer - do t/m za 11.00 uur - zo 10.00 uur (gratis) BRUINISSE Bruniversails (do t/m za) GOES Zeeuwse Wandeldagen 10-20-30-40-50 km - Scaldis College Rommerwalestraat 1 - 7.30 uur (do t/mza) 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Dauwtraptocht Kasporgo - Wan deltocht 5 en 10 km - H. Hendrikhuis te Werfstraat 18 - 6.30 uur VLISSINGEN-OOST 4-Takt en Quads - Nederlands kam pioenschap /nat. 250 cc) - Engeland- weg-12.30 uur (ƒ10) DIVERSEN HENGSTDIJK Bieden en jokeren - camping De Vogel -10.00 uur Vleeskaarting - café 't Jagershuis - 14.00 uur DE KLINGE Kermisschieting - Terminus -15.00 uur LAMSWAARDE Schieting - café De Lamsoren - 14.30 uur AARDENBURG Smokkelroute - puzzelrit voor au to's en fietsen - routebeschrijvingen bij Gasthof de Jonge Leeuw en Dro gisterij U.B.GoIff (t/m 9 juli) GOES Goes En Passant - kunstwerken van verschillende kunstenaars - diverse winkels binnenstad - 9.00-17.00 uur - do t/m wo - niet op zo (gratis) Stoomtreindag - Station Van Door nestraat 20 dagkaart) HULST Kermis - Grote Markt za t/m di Winkelopenstelling - Binnenstad - 14.00-18.00 uur (gratis) MELSELE Aardbeifeesten - kijktuintjes, op tredens, tentoonstelling - tent op Kerkplein - dagelijks vanaf 14.00 uur (tot 30 mei) AXEL Oldtimerfestival - Centrum (gratis) Expositie olieverfschilderijen - Raphaëlla Cools-Cool - streekmu seum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (wo t/m za t/m 1 juni) Schieting - Ons Vermaak -14.30 uur CADZAND-BAD Vliegerfestival - met demonstraties - Strandpaviljoen Caricole Strand Boulevard - 11.00-17.00 uur (gratis) BIERVLIET Geuzenfeesten - diverse locaties centrum MIDDELBURG Heropening Miniatuur Walcheren - met clownsorkest, lopend kin dertheater, dweilband, schminkers en steltlopers - Miniatuur Walcheren Koepoortlaan 1 - 9.00-18.00 uur (kin deren gratis) VROUWENPOLDER Vrouwenpolderse dagen - ballon wedstrijd 13.00 uur - optredens DEZZ, looporkest Juppe Klamp - ho reca Boekanier en Onder de Panne - centrum OSSENISSE Bingo - camping Mussennist - 20.00 uur Schieting - camping De Zeemeeuw -15.00 uur Koersbal - Hof ter Nesse -14.00 uur Bingo - camping De Zeemeeuw - 21.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - café De Kastanje -19.30 uur GRAAUW Bieden en jokeren - tijdens Boom waifeesten - 20.00 uur KOEWACHT Schieting voor bejaarden - café 't Hoekske-15.00 uur LAMSWAARDE Schieting - café De Lamsoren - 14.30 uur SAS VAN GENT Dauwtrappen, fietstocht en wan deltocht 10 km - start nabij De Roselaer - 06.00 uur 7,50) NIEUW-NAMEN Bingo - café St.-Cecilia - 20.00 uur CLUBMATCH - De Club match '95, de internationale hondententoonstelling die af gelopen zaterdag in Den Dul- laert gehouden werd, telde drie winnaars uit Zeeuws- Vlaanderen. BINGO - Feest- en activitei tencomité Ossenisse houdt vrijdag 26 mei een lentebingo in dorpshuis Hof ter Nesse. Aanvang 20.00 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 15