hellicht parkeerplaats Smidswal SE ASPERGES 0! Gelegenheid DE STEM De muziek werd letterlijk bijeen gedweild BEVEILIGING ontroleurs speuren voor hondenbelasting naar Sasse viervoeters DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT I Ifemeente Terneuzen onderzoekt mogelijkheden; Kalashnikov wil gaan verhuizen Getrouwd ket 65 jaar jaar Er f26, *505, Voetbalclub RIA bouwt [tribune voor 200 man ren ♦f opwaaien, iir.„ Duif van Ch. De Beule wint vlucht Chateauroux Voorzomerfeesten: geen volle loods, wel gezellig Twee bureaus gaan orde op zaken stellen in Hontenisse errit ZEELAND A6 particulieren editie zeeland Twee gewonden Zadels gestolen Inbraak in auto Vakantiewoning Heroïne het veiligste adres MEI 1995 MAANDAG 22 MEI 1995 rSelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, ■verwinning, prestatie, examen, Abraham enz. I er mm per kolom 0,65 incl. BTW, I één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, I iaat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag, to's worden niet geretourneerd. sl 076-236882 of geef uw tekst igen vóór plaatsing af bij één van e kantoren. Schriftelijke opgaven 2n uitsluitend geaccepteerd, indien len adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. ihouden ons het recht voor teksten Kr opgaaf van redenen te weigeren, ie uitgever klachten bereiken over de leven tekst behoudt de uitgever zich Et recht voor om de naam van de pdrachtgever bekend te maken. van Gent - Voor belastingont- «ende hondenbezitters in Sas li. Gent is er geen ontkomen meer L Over een paar weken gaan Ce controleurs op pad om alle fcvoeters die er in de gemeente l-dlopen, te registreren. Eigenaren je geen belasting betalen, worden zo alsnog gedwongen hun 75 gulden over te maken. De gemeente heeft de controle uitbe steed aan Fiscal Control, een organisa tie die gespecialiseerd is in incasso-ac tiviteiten voor gemeenten. Wethouder J. Platschorre van financiën laat desgevraagd weten dat het om een huis-aan-huis-controle gaat die naar verwachting zo'n twee weken gaat du ren. Zowel overdag als 's avonds gaan de hondencontroleurs de straat op. Zijn mensen op een bepaalde tijd niet thuis, dan komen de controleurs later nog een keer terug. Sancties voor niet-betalers zijn er vooralsnog niet. „De mensen krijgen geen bekeuring als ze nog geen belasting betalen voor hun hond. Als ze na de controle voortaan wel betalen, is er niets aan de hand." De gemeente hoopt door 'deze gedegen controle-procedure' de ongelijkheid tussen wel- en niet-betalers voor de 'korte en lange termijn' op te heffen. Dat staat althans in de advertentie die de gemeente afgelopen zaterdag in de dagbladen liet plaatsen. „Wellicht is het raadzaam om voor aanvang van de controles uw trouwe viervoeter te laten registreren," adviseren burgemeester Van Rest en gemeentesecretaris Zwar- telé daarin de Sasse burgers. Bezitters van blindegeleidehonden en politiehonden hoeven geen hondenbe lasting te betalen. l(Ineuzen - De gemeente Terneuzen onderzoekt de g van een parkeerterrein in het centrum van de [ad aan de Smidswal. Bezorger Gefeliciteerd I in Breda, Niels Roks in Terheyden, Yvonni I Judenbosch, Imze Minnen in Prinsenbeek I en Marjolein Pallandt. Breda, 20 mei 199J t (0)ma I sliciteerd met ig huwelijk. I kleinkinderen Hoera, met deze man vat wie wij stiekem heel veel houden, gaan we vanda^ een feestje bouwen. Oitil zomaar een gebaar, wanf onze lieve pa wordt of nie maar HG, je vrouw en kinderet „'ethouder J. van Rooijen vertel- jdat in de vergadering van de immissie Ruimtelijke Ordening Verkeer. Hij deed die mede- naar aanleiding van vra- door het GroenLinks-raads- J. Meijer. leijer zei dat het jongerencen- Kalashnikov een plan had iend om het jeugdhonk te luizen van welzijnscentrum Triangel naar de Smidswal. ij vroeg Van Rooijen hoe het met dat plan, maar die wees naar zijn collega-wet- Stahl-Hemelsoet, die lijnszaken in haar porte- lille heeft. van de verantwoorde die binnen zijn porte- lille vallen, wilde Van Rooijen iter wel kwijt dat de gemeente dit moment één mogelijkheid ir de Smidswal serieus in on- ik heeft. „We kijken of het de gebruiksmogelijkheid grond mogelijk is daar s parkeervoorziening te reali- [en", aldus Van Rooijen. Voor een deel van het terrein aan de Smidswal is mogelijk bodemsa nering nodig, omdat daar in het verleden een garagebedrijf ge vestigd was. Jongerencentrum Kalashnikov was vroeger tot tevredenheid van de club gehuisvest in De Bomvrije aan de Nieuwstraat. Tegen hun zin moesten de jonge ren daar enkele jaren geleden verkassen omdat een onderne mer een café wilde beginnen in het pand. Met hangen en wurgen namen ze vervolgens hun intrek in De Triangel. De stichting Kalashnikov pro beerde vervolgens om te zien naar een ander onderkomen maar daar is tot op heden niets van terecht gekomen. Volgens wethouder Stahl-Hemelsoet wordt momenteel aan de hand van een door Kalashnikov inge diend plan over de wenselijke afmetingen van een ander jonge rencentrum bekeken wat er mo gelijk is. |ing Co voor z'n knie Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS ïiJcijaarf pestdorpe - Voetbalvereniging Rooms In Alles (RIA) uit fetdorpe gaat een tribune bouwen waar zo'n tweehonderd pensen de wedstrijden onder een overkapping kunnen volgen. beslist de gemeenteraad van Sas van Gent over de aankoop daar van. De gemeente wil de paro chiegemeenschap een ton beta len voor de velden. Voor dat geld schaft de kerk zich een nieuwe verwarming aan. Het idee om een tribune te bou wen leeft al een jaar, zegt Die- rickx, en vormde eigenlijk de aanleiding voor de gemeente om de velden van de kerk aan te kopen. Diericks is bescheiden over de RIA-tribune: „Je moet je er niet te veel bij voorstellen hoor. Het gaat maar om een simpele overkapping van een meter of twintig. Niets spectacu lairs." RIA-W is dit jaar gedegradeerd en komt volgend jaar in de twee de klasse uit. Gemiddeld worden de wedstrijden volgens Dierickx door enkele honderden liefheb bers bezocht. investering voor de club is limaal, vertelt voorzitter F. ferickx. „Dat zal misschien al- bij elkaar op een duizend Wen uitkomen. We bouwen 'm 11 en het materiaal, voorname- Ijt profielstaai, hebben we ge- ionken gekregen. Wij zijn een latief kleine club met 200 le en en hebben dus niet zo veel i. Maar daar staat tegenover we als bestuur altijd kunnen senen op een groep mensen die de handen uit de mwen steken voor de club." Ie voorlopige bouwvergunning- ivraag ligt al bij de gemeente toestemming om met de bouw beginnen, zal naar verwach- van de voorzitter snel bin ten zijn. Het wachten is nog «en op de grondverkoop van de *Wes. Die zijn nu nog in bezit an de parochie Onze Lieve (rauw Visitatie, maar woensdag Stem, 076-236911 Jer advertenties minder bijtende de reportages over bijv. duiste- Het zijn de reklame-inkomsten llen om te overleven. Reklame Denk er maar eens over na. naakt het verschil, USING ASSOCIATION fc winnende vogel arriveerde 's middags om 13.41 uur op het thuishok en overbrugde daarmee k ruim 521 kilometerlange 'lucht met een gemiddelde snel- Wd van 1286 meter per minuut. 4an dit gezamenlijk concours ïiJi zaterdag- en zondagvliegers *d door 9200 oude duiven Wgenomen. Redactie emeuzen: Zuidlandstraat 32, ®7^150"18924, fax 01150- icteuren: Peter Oggel (editie- J. Frank van Cooten, Rein «der Helm, Florence Imandt, »ri Koomen (sport), Harold Puysseleijr, Eugène straeten. 5s: Klokstraat 1tel. 01100- 30, fax 01100-21928. acteur: Cees Maas (provin- jeverslaggever). S,: Steenstraat 14, tel. 01140- 0 Ipl, fax 01140-19698. (U iMeil: Frank Deij (plv. ed. -Gerlach Hochstenbach. ^ertentieverkoop kneuzen: Zuidlandstraat 32, H 01150-17920 '01150-96554. i,'™96nwoordigers: atinBoeije, Hans Dimmers. 1lTi S,eenstraat 14, tel. 01140- rtcP!ficier: HarrV Muurmans, 076-236454. Telef, l'jden v Pa9ina A2." nonnummers en openings- vaa overige afdelingen op Meer dan 25 dweilbands zorgden voor een geweldige sfeer in de binnenstad van Hulst. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente Hulst - De zon was er en de binnenstad van Hulst bleek in trek. Duizenden mensen slenterden door de straten en pikten ook af en toe een terrasje mee. Waar ze ook liepen, de muziek vergezel de hen. Zondag werden de noten in de Reynaertstad letterlijk bijeen gedweild. „Gezellig toch, een lekkere pint, amusement en prachtig weer. Ik kom er van in vakantie stemming," verklaarde een toeschouwer met een glimlach van rechts naar links over zijn gelaat. Meer dan 25 dweilbands uit heel Nederland en Vlaanderen zorgden voor een geweldige sfeer in Hulst. Terwijl in de ene straat de Bolero van Ravel werd gekoppeld aan een vrolijke deun, bliezen de organiserende Ba- reelen het lied 'we gaan nog niet naar huis' en dat was eenieder duidelijk. De muzikan ten hadden er plezier in en zagen kans om nieuwsgierigen ook nog tussendoor het ver schil tussen een bombardon en een bugel uit te leggen. De bands biev.en regelmatig plakken bij een van de vele terrassenwaar dagtoerist en Hulstenaar een plaatsje hadden gevonden. Rond de Grote Markt en in de winkelstraten stonden de mensen in rijen het spektakel te bekijken. Het leutige repertoire bleek groot genoeg om de luisteraars enkele uren bezig te houden. Het slotconcert, een soort Jam Session op de Grote Markt was een swingen de afsluiter. Dag van de Muziek Zaterdag was het de Dag van de Muziek en dat werd in Oost Zeeuws-Vlaanderen goed gevierd. In de Halle in Axel repeteerden Vlaamse en Zeeuwse jeugdige musici in de namiddag enkele werken in en deze werden tijdens een dubbelconcert 's avonds ten gehore gebracht. Het Zeeuws Jeugdorkest onder leiding van Mathieu Meijs speelde balletmuziek van Grétry, de Symfonie in G (KV110) van Mozart en de Serenade 1963 van Mathias. Het Jeugdorkest van de Acade mie Knokke-Heist speelde onder leiding van Hans Vermeersch twee werken van deze dirigent: Gita voor viool met als soliste Gwen van de Langerijt en Kancheri met als solist basklarinettist Stephan Vermeersch. Na de pauze stonden op het programma: een deel uit de Symfonie in D van Arriaga en de Tannhausersuite van Wagner. In de rk kerk van Vogelwaarde trad voor de eerste keer La Chorale voor het voetlicht. Het kamerkoor zong onder leiding van Paul Meeusen composities uit de renaissance, ba rok en romantiek en als slot vier Europese volksliedjes. Medewerking aan het concert verleenden de organist Jan Oppeneer en het Instrumentaal Ensemble A Tre. Het concert werd afgeloten met de koraal 'Befiehl du deine Wege' van Bach. laneuzen - De zaterdag gehouden provinciale wedvlucht 'Muit Chateauroux is gewonnen door een duif van Ch. de Me te Heikant. Het was tevens de eerste wed vlucht in dit seizoen die ook in ZNB-verband (de afdelingen Zeeland, West-, Midden- en Oostbrabant) werd gehouden. Deelname: 15437 oude duiven. Voor de Zeeuwse duivenhouders hieraan waren geen kopprijzen weggelegd. Door de langs vrijwel de hele vluchtlijn waaiende zuidwestelijke wind was dat ook niet mogelijk. Groot overwin naar van het ZNB-concours werd F. Aarts uit Tilburg: hij won 1, 2 en 5. Vroegste meldingen Zeeland: Ch. de Beule, Heikant, 13.41 uur, 1286mpm. J. Bras, Wemeldinge, 14.02 uur, 1279mpm: Combinatie Bisschop/De Waal, Kloosterzan de, 13.54 uur, 1274mpm: E. van Deursen, St.-Jansteen, 13.46 uur, 1273mpm: Th. van Zeele, Sas van Gent, 13.40 uur, 1269mpm: P. Rokven, Graauw, 13.51 uur, 1268mpm: Combinatie Haak/Del- zaine/de Grote, Terneuzen, 13.49 uur, 1264mpm: J. Weesepoel, Axel, 13.47 uur, 1263mpm: Th. Weemaes, Graauw, 13.54 uur, 1263mpm: A. Neve, Biervliet, 13.49 uur, 1262mpm: J. van Goethem, Clinge, 13.53 uur, 1259mpm: P. de Smet, IJzendijke, 13.48 uur, 1259mpm: P. Ridder hof, Yerseke, 14.10 uur, 1259mpm: J. Steenhard, Goes, 14.09 uur, 1255mpm: W. Daansen, Breskens, 13.56 uur, 1251mpm: B. van de Slikke, Driewegen, 13.54 uur, 1248mpm: H. van de Veeke, Westdorpe, 13.49 uur, 1247mpm: du Puy, Sluiskil, 13.53 uur, 1245mpm: Ch. de Poorter, Oost- Souburg, 13.56 uur, 1243mpm: A. Duininck Cadzaand, 13.54 uur, 1242mpm: A. Wauters, Boschka- pelle, 14.02 uur, 1237mpm: R. van Damme, Koewacht, 13.56 uur, 1231mpm. ZNB-concours: 1, 2 en 5. F. Aarts, Tilburg, 3. R. Wouters, Baarle, 4. Comb. Lammers/Van de Lind, Kaatsheuvel, 6 en 7. W. Zoontjes, Riel, 8. J. Verhoeven, Goirle, 9. W. Wijnings, Sprundel, 10. L. Lau- werijssen, Rucphen. De Hulsterse formatie Vision op het popconcert van zaterdagavond FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Kloosterzande - Ook al was het geen volle aardappelloods met toegestroomd publiek, de voorzomerfeesten van de Ko ninklijke Harmonie St.Ceci lia afgelopen weekend in de loods van Bas Rijk zijn vol gens de organiserende mu ziekvereniging succesvol ver lopen. Op de openingsavond was het gezellig druk met 'The Young Ones', 'Ut mag hin naom èn', 'Sjores Ambras' en 'Windkracht Negen'. Zaterdag waren er achttien stands ingericht voor de snuffel- markt, waar vooral in de voor middag veel mensen op afkwa men. 's Avonds kwam eigenlijk pas na tien uur het publiek bin nen voor het grote popconcert door de drie popgroepen 'Them Bones', 'Melting Point' en 'Vi sion'. Er passeerden zo'n 160 jongeren de kassa. Gistermiddag bezochten een honderdtal belangstellenden de film van Kloosterzande in de jaren 1936 - 1954. Eenzelfde aantal mensen tekende in of had reeds ingetekend voor een video band van deze film. Vervolgens hield 'Alte Kameraden' de gezel ligheid erin met hun optreden. Om zes uur sloot voorzitter B. Rijk van de harmonie de feesten af met de bekendmaking van de uitslag van de loterij en de trek king van de winnaar van de reis naar Parijs voor twee personen. Deze reis werd gewonnen door de secretaris van St. Cecilia, Frans van Waes. MARKTEN FILMS MIDDELBURG Boeken- en Verzamelmarkt - Markt - 11.00-17.00 uur (gratis) SPORT WAASMUNSTER Pinsterwandeltochten - 6, 12 en 20 km - vertrek lagere school Kerk straat- 8.00-15.00 uur DIVERSEN GOES Goes En Passant - wandelroute langs kunstwerken met prijsvraag - route verkrijgbaar bij WV - diverse winkels binnenstad - 9.00-17.00 uur - niet op zo (van do t/m wo) SLUISKIL Kermis (18 tot 22 mei) SINT NIKLAAS Lezing - De anatomische les van de bio-ethiek - Comparatieve filosofie - door i. Broekman - Hotel Serwir - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - De Kroon - 14.00 uur CLINGE Koersbal - Malpertuus -13.30 uur Kaarting - De Landbouw - 20.00 uur SAS VAN GENT Kaarting - Sint-Albert -14.00 uur HULST Kaarting - De Blaauwe Hoeve - 13.00 uur KOEWACHT Schieting - 't Hoekske -15.00 uur GOES Grand Theater 20.00 uur Legends of the Fall HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Terminal Velocity 20.00 uur De Vliegende Hollander 20.00 uur Stargate 20.00 uur Streetfighter MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Caro Diario VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Streetfighter 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Boys on the side 20.00 uur Don Juan KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Exit to Eden 20.00 uur IQ 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Shawshank Redemption Scharpoord 20.30 uur Rapa Nui Sas van Gent Maandag 22 mei. Tentoonstelling SZPC de Bruinvis. Openbare Bibliotheek. Open van 13.30 tot 20.00 u. Goes - Bij een verkeersonge val in Goes zijn zaterdag avond een 43-jarige vrouw uit Kloetinge en haar 14-jarige dochter gewond geraakt. Per ambulance werden ze overge- brachht naar het Oosterschel- de ziekenhuis in Goes. Na be handeling konden beiden naar huis. Het ongeval gebeurde rond kwart over acht op de kruising Ringbaan-oost/Noor- dhoeklaan/Louise de Colig- nylaan. Een 27-jarige, onder invloed verkerende, automobi list uit Goes verleende op de kruising geen voorrang aan de personenauto die bestuurd werd door de vrouw uit Kloe tinge. Door de klap werd ook een derde voertuig, bestuurd door een 60-jarige man uit Goes, bij het ongeval betrok ken. Alle auto's moesten wor den weggesleept. De veroorza ker van het ongeval kreeg naast een proces verbaal ook een tijdelijk rijverbod opge legd. Nisse - Bij een inbraak in een stoeterij aan de Gerbernesse- weg te Nisse is voor ongeveer 50.000 gulden aan paarden tuig gestolen. Van de eigenaar zelf werden acht dure rijza- dels compleet met tuigage ont vreemd. Verder zijn twaalf rij- zadels met toebehoren gesto len van klanten van de stoete rij. Ook wordt een portemon nee met geld vermist. Hulst - Zaterdagavond is in gebroken in een aan de paar denmarkt te Hulst geparkeer de personenauto. Uit het voer tuig werd een radio cd-wisse- laar ontvreemd met een waar de van tweeduizend gulden. Walsoorden - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd in gebroken in een vakantiewo ning aan de Oudelandsedijk te Waloorden. Uit de woning worden een aantal goederen, geld en cheques vermist. Terneuzen - De koninklijke marechaussee in Terneuzen heeft zaterdag op de Guido Gezellestraat in Terneuzen een franse personenauto on derschept. Dat gebeurde na een tip van een burger die kon vertellen dat aan de buitenzij de van het voertuig verdoven de middelen waren verstopt. De marechaussee vond tien gram heroïne, dat in beslag werd genomen. De beide in het voertuig zittende Fransen (26 en 23 jaar) hadden de drugs in Terneuzen voor acht honderd gulden gekocht. Ze kregen een boete van duizend gulden. De auto, met een waarde van ongeveer 17.000 gulden, is eveneens in beslag genomen. Hontenisse - Niet één maar twee accountant-bureau's gaan orde op zaken stellen in Hontenisse. De commissies algemeen be- De hele administratie van de gemeente moet worden doorge licht en daar hebben B en W een ton voor over. Aanvankelijk was het de bedoeling dat 'huis-ac countant' VB-Accountants de klus zou gaan klaren. Maar daar had de politiek moeite mee. Van uit de oppositie kwamen gelui den over een 'frisse wind' die het, in hun ogen, minder afhan kelijke bureau Moret, Ernst en Young door de gemeentelijke bu relen zou kunnen laten waaien. stuurlijke zaken en financiën dwongen het college van B en W het voorstel terug te nemen en aan te passen. Vandaar dat de gemeenteraad woensdag 24 mei in zijn verga dering gaat beslissen over een compromis-voorstel. VBA gaat zich voor 54.300 gulden buigen over de doelmatigheids-vraag stukken. Moret, Ernst en Young mag zich voor 45.700 gulden bezig houden met rechtmatig heids-problemen. INBRAAK Ettend Uneto ^jl Beveiligings- Installateur een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1995 | | pagina 7