an Basten wil 'lekker spelen' neemt afscheid in stijl Ajax-dimree niet te stuiten DB STEM Rijkaard herstelt sneller dan verwacht 'Halve9 gele kaarten in amateurvoetbal töcuMft Kleintje ihute springen )ure patiënt van AC Milan is de honie-trainer zat n i Diversen Dienstplicht! TATIEBEBRBJVEÜ iLAUTOMATEN H. Wefsteip Zonen B.V.j lieerenveen wint uitgerekend in Breda voor het eerst sinds drie maanden Quality 'n Questie van Kwaliteit Als er aan uw auto Iets versleten is, monteren wij de beste merken vervangingsonderdelen, gegarandeerd goed, vlug en voordelig Hel einde van Spelbos Wonderland!9 Kik Smits leidt Pacerjs maar sensatioiiale ^ege 1995 31D. zoekt nvrouw, i bezw. d. Iers, o.nr. selo- bven c.q. 'den, k te eren met ïum- inks- inve- het de ver brief aan: ;tbus ireda e.d. ont- ad- het aan en ;nve- lactie BELLER! 013-3902! Jules Vernemen ij 5015 BM Tilburg Een plaatsen: resultaten boeken. I ursussen. Tel. 01196-12910. Utrechtse Juristen Groed houdt u uit dienst ook gei in R'dam-Eindhoven I Tel. 030-332905 tot 21. Breda tel. 076-651377 Breda tel. 076-148966 Breda t'el..Ó76r224375 Sport Opm^eui^l NOVEENSt.Oara/bSj rijk, vraag alleen positiJ dingen. Bid 9 cCTj weesgegroet bij een hr3 dende kaars, ook als 1 geen zin in heeft. VraaJ dingen die vast orvnooef lijken om verhoord te wrf den en iets wat u heel ter harte gaat. Laat de dag de kaars geheel branden en publiceer bericht. U krijgt wat 1 vroeg. M.S. „nze verslaggever „sterdam - Drie Ajacieden taden zich tijdens hun vrije Üeinde zowel zaterdag als (dag op het trainingsveld ,peMeer. Frank Rijkaard, Lek Kluivert en Jari Lit- ,nen werden daar door de «jische staf onder handen liomen. .elopen vrijdag nog waren de U om Rijkaard groot. De 5 dat hij woensdag zal kun- p meespelen in de finale van de Champions League werd zelfs niet groter geacht dan vijftig pro cent. De 32-jarige speler kon eind vorige week alleen recht vooruit" dan wel achteruit lopen. Zij waartse bewegingen bleken een te grote belasting voor zijn lin kerknie. De intensieve behandelingen die Rijkaard ondergaat, lijken echter net op tijd hun vruchten af te werpen. Gisteren kon hij alweer lichte, oefeningen met de bal doen. De kans dat Rijkaard tegen AC Milan kan spelen wordt nu op '65 procent ingeschat. Ook'Patrick Kluivert maakt vor deringen. De jeugdige spits kampt al tijden met enkelklach ten, die de laatste weken weer verergerden. Maar ook hij gaat hard vooruit. De vraag is alleen of Louis van Gaal enig risico met Kluivert in zijn selectie van zes tien spelers wenst te nemen, ter wijl hij ook de beschikking heeft over zowel Ronald de Boer als Nwankwo Kanu voor de positie van diepste spits. Jari Litmanen oefende gisteren op eigen verzoek met hulptrainer Bobby Haarms. De Fin was de af gelopen dagen grieperig en had telkens lichte koortsaanvallen. De volgens Italiaanse kranten momenteel duurste speler van Europa (geschatte transferwaar- de ongeveer 28 miljoen gulden) is momenteel in ieder geval weer aan de beterende hand. Feest Inmiddels ligt er in Amsterdam een draaiboek klaar voor het feest dat gevierd wordt wanneer Ajax woensdag wint. De Ajax-se- lectie wacht dan twee hoogte punten. In de eerste plaats wor- OPENLIJK dank aan de L Clara en de H. AntoJ voor verkregen gunst| uonze verslaggever i - Marco van Basten is de home-trainer zat. Hij wil jöetballen, douchen en naar huis, met een tevreden ge- I. Zoals vroeger. Uiterlijk eind juni neemt hij een defi- litief besluit over voortzetting van zijn loopbaan. AC Mi- adeed zaterdag de verrassende mededeling dat de ster oor een jaar kan bijtekenen. Marco van Basten FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP erd in OVERNAME van of deelneming in] van in de provincie Z-Holland en N-Brabant Bunsenstraat 18, 3316 GC DORDRECHT Tel. 078-186677. (Discretie verzekerd!) ii Basten za- jag: „Ik wil j twee jaar betbaUen, t spektakel i. Lekker m, na af- douchen l naar huis. lat is een fan- Istisch ge- Weet je |at ik nu tel- zie? De liK-trainer 1 het kracht- lik op Mila- ilo." de enkel n Van Bas- in schijnt zich nieuw kraakbeen l hebben gevormd. Een soort pstituut voor het mede door Tier operaties bijna verdwenen pte kraakbeen. Daardoor schu il de botten over elkaar. Dat is j pijnlijk. Volgens Van Basten |tet moeilijk te oordelen over de situatie omdat hij mo- enteel pijn heeft bij de aan- ïhting van een spier aan de en- „Ik heb daar al drie maanden i ontsteking. Die moet eerst jnezen zijn voordat we kunnen hoe het staat met het faakbeen. ik denk dat de ont- geen uitwerking is van het aat van Ilizarov, waarmee liange tijd gelopen heb." ■t apparaat moest de enkel sta lkeren. „Omdat de ontsteking Ijn veroorzaakt ren ik nog niet 1 het veld. Zaterdag heb ik vijf wten zwaar getraind en dat jng zonder problemen. Maar het ma is dat ik niet laYiger dan Ijl minuten kan hardlopen." Mededeling van Galliani over rn mogelijk nieuw contract was ssend, omdat rekening was [houden met de afkeuring van [Nederlandse spits die al een f jaar zwaar geblesseerd is ode rechter enkel. Zijn laatste "J 'rijd dateert van twee jaar en, de Europese finale tegen mpique Marseille. Zijn huidi- ]P contract loopt op 30 juni af. foor die datum wil ik mijn oor- I vellen", aldus Van Basten. s ik besluit te stoppen, moet poker weten dat dat het goede ™it is. Ik blijf vertrouwen Men, hoewel dat moeilijk is." ft Galliani betreft tekent de Waller bij. „We wachten al tijd op een spe ler als Van Bas ten. Daarom willen we zijn contract verlen gen. Een speler van zijn niveau kan nog wel vijf jaar voetballen. Hij is zonder gelijke." Met die bood schap temperde AC Milan onge wenste opwin ding, zo kort voor de Europa Cup-finale te gen Ajax. Maar tegelijkertijd hield Van Basten bij zijn eerste confrontatie met de pérs sinds lange tijd wat slagen om de arm. Een dag later toonde echtgenote Liesbeth van Basten zich vanuit het inmiddels alweer vrijwel per manente woonverblijf in Badhoe vedorp ronduit pessimistisch over de toekomst van haar man. Via TV Sport liet zij weten dat voor negentig procent vast staat dat Marco in juni met topvoetbal stopt. De 30-jarige Van Basten was afgelopen woensdag in Ant werpen, waar hij de enkel liet on derzoeken door de Belgische chi rurg Martens. Galliani: „Volgens de doktoren is zijn enkel in veel betere staat dan een jaar geleden.' Voordat we iemand als Van Bas ten laten gaan, moeten we er 101 procent zeker van zijn dat er niets meer te doen is. We moeten niet vergeten dat hij 124 doel punten heeft gemaakt in 201 wedstrijden, een fantastisch ge middelde. Dan verleer je het voetballen niet, ook niet als je twee jaar langs de kant hebt ge staan." AC Milan staat volgens de Italiaanse media garant voor vier miljoen salaris, in het geval Van Basten bijtekent. De afgelo pen twee seizoenen kwam hij geen minuut in actie, maar kreeg hij zijn riante salaris gewoon doorbetaald. Natuurlijk houdt Van Basten inmiddels wel reke ning met afkeuring. In feite is hij al blij wanneer hij weer goed kan lopen. „Ik wil op zijn minst te rugkeren als een waardig sport man. Dat ik op zijn minst een, balletje kan trappen. In ieder ge val wil ik weer sportman zijn, desnoods golfer of tennisser." FOTO COR VIVEEN o Ton Lokhoff (tweede van rechts) schiet de gelijkmaker (2-2) voor NAC binnen. (ADVERTENTIE) In verband met verhuizingtijdelijk alleen BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 077510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 Door Jacques Hendriks Breda - Ook de laatste thuiswedstrijd is voor NAC in een deceptie geëindigd. De Bredase ploeg nam 'in stijl' afscheid van de trouwe aanhang door voor de achtste keer dit seizoen in eigen huis te verliezen, nu met 2-3 tegen Heerenveen. Enige troost voor de fans was dat - in tegenstel ling tot de oersaaie wedstrijd van een week eerder tegen RKC (1-2) - er nu bij vlkgen wel spektakel geboden werd. Zon der overigens dat het duel ook maar een moment hoogstaand was. Gezien het feit dat Heerenveen sinds 4 fe bruari al niet meer gewonnen had en met de 6-0 van vorig jaar in gedachten, was de alge mene verwachting dat NAC met een positief resultaat de serie van zeventien thuiswed strijden zou afsluiten. Het Bredaas optimisme werd alleen maar versterkt toen Peter Remie al in de vijfde minuut met een steenharde, door de Friese muur licht beroerde kogel voor 1-0'zorgde. Aanvankelijk zonder Abdellaoui, met in de achterste linie Sas voor het eerst sinds zeven maanden wèer in de basis en Lokhoff op zijn vertrouwde plekje achter de spitsen, hield NAC de Friezen een tijdlang in de houdgreep. Arnold kopte over, Lammers was tweemaal dicht bij nog een treffer. Maar omdat die uit bleef, groeide het gevoel dat de bal wel eens aan de andere kant in het netje zou kunnen belanden, een voorgevoel dat bij het verdedi gend zwakke NAC bijna altijd uitkomt. In de 36e minuut gebuerde dat dus ook. De NAC- defensie dacht na een mooie actie van Hee renveen-spits Tomasson dat de bal achter zou gaan, maar Tammer hield hem nog in en gaf een voorzet. De bal bleef wat hangen in de doelmond, Van Burik aarzelde en Tomasson zei koppend 'Dank U', 1-1. Na de pauze bleef verdediger Van Burik ge blesseerd (spierscheuring) achter in de kleed kamer en werd hij vervangen door aanvaller Abdellaoui, wat tot de nodige verschuivingen in het Bredase team leidde. Beter werd het er niet op, ten eerste omdat de NAC-spelers het drukker hadden met zich te ergeren aan de inderdaad zwak fluitende arbiter Sterk, ten tweede omdat Abdellaoui bepaald niet geïnspireerd inviel. Nadat beide ploegen wat kansen om zeep hadden geholpen, zorgde Tammer in de 68e minuut weer voor echt vuurwerk. Wat heet! De Amsterdammer in Friese dienst had blijk baar goed naar de EC Il-finale tussen Zarago- za en Arsenal gekeken, want bijna net zo wonderbaarlijk als Zaragoza-speler Nayim in de laatste seconde van dat duel, volleerde Tammmer de bal van zeker veertig meter over de verbouwereerde NAC-doelman Achter berg in het net, 1-2. De vreugde om die wondergoal was bij de gasten te groot, want NAC kon meteen terug slaan. Arnold kopte de bal door, Lammers maakte een slim overstapje en Lokhoff kon in alle vrijheid uithalen, 2-2. i De NAC-spelers konden op hun beurt niet lang genieten van die treffer, want kort nadat Regtop Roelofsen was komen vervangen, [j** Chris van Nijnatten - Danny Blind vierde 'Slopen weekeinde een iloft op Walcheren, lo- bij zijn ouders in st-Souburg en maakte zich beetje druk om een paar de-kaarten voor een goe- e vriend van hem. Niks go- niks Ajax-hype, ^finale-koorts. tl '®d wordt langzaam maar een beetje waanzinnig, |7eker todden de libero en zijn collega's ij1 gewoon een weekeindje I i hopen valt dat ze zon- pnddag nooit binnen gehoor- Idma van een Radio 3 uitzen- i' a transistor hebben ver- De jongste zender leed een voor iedere luisteraar onontkoombare vorm van Ajax- diarree. Steeds als het voetbal betreft, raakt men hier enigszins overspannen. Iedere kruidenier is alert bij welk toernobi dan ook, sinds het Nederlands elftal in 1988 totaal onverwacht Euro pees kampioen werd. In dat jaar was het oranje in de straten een produkt van louter huisvlijt. De commercie had zijn klauwen nog niet zo nadrukkelijk naar het voetbal uitgestoken. Commercie rond voetbal moet kunnen, is zelfs noodzakelijk. Maar overkill is dodelijk. Wie herinnert zich nog de opgefokte sfeer rond het Nederlands elftal vlak voor het WK '90 in Italië? En wie herin nert zich nog waartoe dat sfeer tje leidde? Een eerloze afgang door een ondergrondse zijdeur van het San Siro-stadion was al les wat oléënd Nederland restte na de bolwassing door Duits land. Maar wie denkt in dit verband terug aan dat debacle? Ajax geeft het gevoel van eigenwaar de, van randstedelijke flair, ja, zelfs Van hoofdstedelijke bluf, waaraan veel provincialen, van Vlagtwedde tot Retranchement, soms grote behoefte kunnen hebben. „Ik stap niet in Den Bosch of Eindhoven op de bus naar Wenen. Ik vertrek vanuit Amsterdam, pfff, ik zal een beet je bij die boeren in de bus gaan zitten." Dat zei zaterdagavond een Bredanaar op de tribune bij NAC-Heerenveen. Hij wist waarschijnlijk zelf niet dat hij deels model staat voor de 'nieu we' Ajax-fan. Bankdirecteur Theo Pouw, voor zitter van de 47.000 leden tellen de supportersvereniging van Ajax, zei het zo: „De mensen willen er gewoon bij horen. Ze willen het warme Ajax-gevoel delen." Hij had zelfs ontdekt, dat veel van zijn nieuwe fans nauwelijks wedstrijden willen bijwonen en vaak niet eens zo in voetbal geïnteresseerd zijn. Wat er nu met Ajax gebeurt, lijkt op het scenario van 1990 rondom Oranje. De voortekenen wijzen er echter op, dat het Ajax-collec- tief beter omgaat met de wur gende belangstelling dan de in ternationals van vijf jaar gele den. Zij zullen afgelopen woens dagavond toch wel naar de Eu- ropa-Cup-finale tussen Juventus en Parma gekeken hebben? Die finale waarvan de pers hier en daar schande sprak, omdat het er in Milaan allemaal te hard aan toe ging. Wie die partij ge zien heeft, weet dat AC Milan met de messen tussen de tanden het Ernst Happel-stadion zal be treden. „Zouden er in Italië nu ook zo veel Milan-liedjes gedraaid wor den?" Dat vroeg een platen- draaier zich in zijn onmetelijke onwetendheid hardop af op Ra dio 3. Nee, natuurlijk gebeurt dat-' niet. Italianen lachen om Ajax is oké, om de Miss Ajax- verkiezing en om Ajax-schemer- lampen. Italianen willen alleen maar winnen op het moment dat dat moet. Meestal slagen ze daarin. Vraag maar aan Johan Cruijff en TonnieBruins Slot, die zouden vorig jaar in Athene ook even van Milan winnen. Ajax is gewaarschuwd. En ge lukkig voor Louis van Gaal is Radio 3 in Wenen niet te ontvan gen. MAANDAG 22 MEI 1995 DEEL den de spelers omstreeks 16.30 uur verwacht voor een huldiging op het museumplein. Aansluitend staat er om 18.30 uur een rond vaart door cfe Amsterdamse grachten gepland. De eigenaren van de woonboten op de route die Ajax zal afleggen zijn inmiddels gewaarschuwd, zodat taferelen als in 1988 bij de intocht van het Nederlands elftal wellicht voorkomen kunnen wor den. De Amsterdamse politie zet don derdag, indien er iets te vieren valt, vijfhonderd agenten in. Door Jacques Hendriks Breda - NAC-trainer Ron Spelbos heeft zaterdagavond op een unieke manier afscheid genomen van het Bredase pu bliek. 'Walking in a Spelbos Wonderland', het leek wel een kerstsprookje in de maand mei. Waar maak je immers nog mee dat een voetbaltrainer na een zoveelste knullige thuis nederlaag door de supporters hartstochtelijk wordt toege zongen? divisie bracht en vorig jaar in die hoogste af deling een spetterend sei zoen kende. „Voor mij was dit een geden kwaardige avond," zei Spelbos. „Met het publiek heeft het 2V2 jaar fantas tisch geklikt. Er waren de laatste tijd wel wat kritische noten, maar dat hoort erbij als het minder draait. Ik had Spelbos' 'Adieu' in de Beatrixstraat leverde de achtste thuis nederlaag van dit sei zoen op, 2-3 tegen Hee renveen, maar de laat ste minuten van de wed strijd zong het publiek massaal 'Spelbos be dankt' en 'Walking in a Spelbos Won derland', een variant op het kerstliedje 'Winter Wonder land'. Nog een keer zit Spelbos in de dug-out van NAC. Naast assis tent Ton Carton, verzorger Jantje Luijkx en elftalleider Cor Bloks. NA PSV-NAC is het echt afgelopen en verhuist hij haar Arnhem, naar Vitesse, ook een club van geel en zwart. Maar, zo weet ook Spelbos, ta ferelen zoals bij NAC en dan met name 'zoals in zijn eerste anderhalf jaar, maakt hij nooit meer ergens mee. 'Spelbos Wonderland' is zaterdag van de voetbalkaart geveegd en blijft slechts in de overlevering be staan. Voor de wedstrijd tegen Hee renveen was de trainer al, sa men met speler Romeo Zonder van - die tijdens dit seizoen zijn kicksen reeds in de wilgen had gehangen - door de supporters in de bloemen gezet. Een leuk gebaar, maar waarom geen bloemen voor de oer-NAC'ers John Smit en Jack Koumans, die na vele trouwe dienstjaren te horen hebben gekregen dat ze volgend seizoen niet meer welkom zijn? Spelbos was in.ieder geval ge roerd door 'zijn' publiek dat de kritiek van de laatste maanden voor even vergat en de man eerde, die NAC in dat mooie voorjaar van 1993 naar de ere- e Ron Spelbos FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP alleen soms moeite met de sim- pelheid van die kritiek. 'Waar om stel je Koumans niet op?', vroegen ze me, terwijl Jack Koumans een half jaar lang ge blesseerd is geweest. 'Waarom geef je de jeugd geen kans?' Maar als je dan terugvraagt welke jeugdspeler daar ge schikt voor is, dan weten ze het niet. Verder heb ik hier alleen maar met verschrikkelijk veel plezier gewerkt. Want ook met de spelers en het personeel dat hier dagelijks rondloopt, had ik een hele goede band." Spelbos wees ook nog maar eens op de redenen waarom het dit seizoen na zijn eerste acht tien 'wondermaanden' bij NAC niet meer lukte. „Kijk het maar na, volgens mij hebben we niet een wedstrijd met dezelfde elf kunnen spelen. Neem vandaag, ik moest Marco Sas opstellen, die zeven maan den niet meegedaan had en kon op de bank niet eens een ande re verdediger zetten. Het is ge bleken dat je je dat op dit ni veau niet kan veroorloven. Het zat wat dat betreft gewoon niet mee dit seizoen. Ik had juist vanavond het publiek graag een overwinning gegund. Want het was in de thuiswedstrijden altijd feest. Ik heb veel respect gekregen voor de 'Yellow Ar my'. zorgde de pingelaar fraai voor een nieuwe Friese voorsprong. Hij misleidde bij zo onge veer zijn eerste balcontact Marco Sas en schoof de bal beheerst in de uiterste hoek, 2- 3. Omdat Lokhoff kort voor tijd een dot van een kans verprutste, bleek Regtops treffer de be slissende en kon Heerenveen-trainer net als zijn collega Ron Spelbos spreken van 'een ge denkwaardige dag' omdat hij voor het eerst sinds drie maanden het zoet der overwinning weer eens mocht smaken. Spelbos hekelde de scheidsrechter, maar stipte terecht ook aan dat Heerenveen meer dan NAC bereid was ge weest om op het scherp van de snede te spe len. „Als je bovendien de goals zo tegen krijgt, dan win je nooit, tenzij je zelf in staat bent om vier of vijf keer te scoren." De wedstrijd had voor NAC nog meer verve lende gevolgen. De blessure, die Dick van Bu rik in de eerste helft opliep, lijkt dermate ern stig dat hij volgende we,ek zondag in het slot- duel bij PSV niet opgesteld kan worden. Dat zelfde geldt voor aanvoerder Ton Lokhoff, die een gele kaart kreeg van arbiter Sterk en daarom automatisch geschorst is voor de eerstvolgende wedstrijd. NAC - HEERENVEEN 2-3 (1-1) - 5. 1-0 Remie, 36. 1-1 Tomasson, 68. 1-2 Tammer, 69. 2-2 Lokhoff, 75. 2-3 Regtop. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 9128. Gele kaarten: Doesburg, De Visser (beiden Hee renveen), Lokhoff en Brusselers (beiden NAC). NAC: Achterberg; Sas, Van Burik (46. Abdellaoui), Van Wonderen, Wïlnis; Remie, Gaasbeek, Lokhoff, Brusselers; Arnold en Lammers. HEERENVEEN: Swager; Doesburg, Schoenmakers, Pastoor, Pander (82. Sier); Hellinga, Roelofsen, De Vis ser (73. Regtop); Tammer, Tomasson en Van Tuinen. New York - De ster van basketballer Rik Smits blijft stijgen in de NBA. Gisteravond leidde de voormalige Eindhovenaar zijn ploeg Indiana Pacers naar een sensationale zege in New York op de Knicks van topvedette Patrick Ewing. De Pacers wonnen op het nippertje met 97-95. Nota bene Ewing miste in de slotse conde een eenvoudige lay-up. Door de overwinning plaatste In diana Pacers zich voor de finale van de Eastern Conference. Daarin treft het Shaquille O'Neal en Orlando Magic. De zege van de Pacers kwam op dramatische wijze tot stand. Vrijdagnacht had de ploeg van Smits (21 punten) al een kans gemist om New York uit te schakelen. In Indianapolis be zweek het team van de Brabantse reus onder de druk, 92-82 en ver loren daarmee weer het thuis voordeel. In Madison Square Garden bleek Indiana Pacers hersteld van die klap en leek halverwege'de derde periode op weg naar een simpele zege (59-74). Nadat Smits en zijn ploeggenoot Antonio Davis in foutenlast waren geraakt, kroop New York weer dichterbij. In de slotfase sloeg Indiana op nieuw een gat door onder meer drie gave scores op rij van de ex cellerende Smits (87-94). Pressie van de thuisclub bezorgde de Pa- cerse vervolgens nog rillingen. Vijf seconden voor tijd veroverde de Knicks nog balbezit. Patrick Ewing leek vervolgens op weg naar de gelijkmaker en een ver lenging. Maar de ongecontroleerd gemikte bal stuiterde van de ring. Den Bosch - Het amateurvoetbal krijgt volgend seizoen zogehe ten 'halve' gele kaarten. Spelbederf-overtredingen als het weg trappen van de bal en commentaar op de scheidsrechter, tellen voortaan maar voor de helft mee bij de registratie van gele kaarten. De KNVB wil daarmee het aantal wedstrijdschorsin gen terugdringen. De KNVB-afdeling Noord-Brabant stemde zaterdag tijdens de voor jaarsvergadering in Den Bosch voor het KNVB-plan, dat ook landelijk op een royale meerderheid kan rekenen. Op 3 juni volgt bekrachtiging in Zeist. De verandering vloeit voort uit de sterke toename van schorsingen sinds in 1992 ook in het amateurvoetbal gele en rode kaarten worden getrbkken. Voordien konden, sinds het begin van de jaren zeventig, al leen scheidsrechters in het betaald voetbal hun sancties met een kaart onderstrepen. In het amateurvoetbal werden spelers betraft via zoge heten officiële waarschuwingen en wegzendingen. In de laatste drie jaar dat de scheidsrechters haar de kaart mogen grij pen, blijkt van een aanzienlijke toename in de strafmaatregelen spra ke. Gemeten over circa 35.000 wedstrijden per jaar liep het aantal re gistraties in het seizoen 1992/1993 fors op van 44.387 naar 53.118. Vo rig seizoen was de stijging lichter: nanr 55.154. Ook het aantal spelers die na twee gele kaarten (c.q. waarschuwingen) van het veld werden gestuurd, kende een sterke stijging: van 1539 via 2088 naar 2082. Daarentegen nam het aantal direct weggestuurde spelers af sinds daarvoor de rode kqart wordt getrokken: van 5139 via 4866 naar 4687.

de Stem | 1995 | | pagina 11