DE STEM ,erste klap een daalder waard Breukink maakt zich geen illusies 'Klassieker' komt ongelegen UITSLAGEN STANDEN L 27,950.^ Eltingh en Siemerink in voetsporen Haarhuis }rovinciaaltjer Parma verslaat Juventus in finale UEFA-cup j pTÏS NOC 'NS EENgSTAPPRIJS! dio mark neelemans ntrum erberkmoes loiHYUnDHI Pele roept voetballers I op tot staking I Mt de Braziliaanse I voetballers opgeroepen te I staken. Volgens de minis ter van sport is dat voor tai de enige manier om I zich te beschermen tegen Ids vaak ondoorzichtige handelwijze van de eige- I naren van de voetbalclubs' I in Brazilië. Nijdam verkeert in een zegeroes h^lTrMo- Feyenoord-Ajax toetje seizoen én opwarmertje Europa Cup-finale SPORTNIEUWS KORT BWA houdt Ceulemans aan contract Voetballer Van Gompel verongelukt Cippolini tekent bij Vinke opgenomen in hockeyselectie voor EK Bunnik - Bondscoach Tom van 't Hek heeft zeventien speelsters opgenomen in de selectie voor het toernooi om de Europese titel, dat van 14 tot en met 25 juni in het Wagenerstadion van Amstel veen wordt gehouden. De groep is dinsdagavond begonnen met de laatste fase van de voorbereidingen op het evenement. Rechtbank heft schorsing Krabbe op Van Basten: Geen commentaar Verstappen test Benetton Bedrog van juryleden in Berbjn BADMINTON BASKETBAL HANDBAL RUGBY SCHAKEN VOETBAL IJSHOCKEY ZAALVOETBAL SPQRTPRIJSVRAGEN HOCKEY 1995 M Hyundai Lantra 1.51 CL ak kans op een 2e super honeymoon... irk neelemans R EEN REPORTAGE! :en en mogelijkheden (ook 's avonds) I. 01150-18184 fax 01150-16243 ;raat 174 "erneuzeri 12199/31340 P^TÉUwTwERiLDMiRK II»"-'- 'mhhhwW" Sport |Le (rtr/afp) - Jacco Eltingh jan Siemerink traden Lensdag in Rome in de voet- wren van Paul Haarhuis, die a in de eerste ronde al iar huis was gestuurd. Linas Muster sloeg Siemerink et 3.6 6-4 6-3 uit het met 3,2 biljoen gedoteerde tennistoer- Jj van Rome, Eltingh verloor dezelfde plaats van de als dtste geplaatste Spanjaard Jfiergi Bruguera. De winnaar van Land Garros versloeg de Gel- jerlander met 6-2 4-6 6-4. De partij tussen Muster, als ze vende geplaatst, en Siemerink werd onderbroken wegens regen, maar dat deerde de Oostenrijker nauwelijks, ook al verloor hij de eerste set. 'Mister Ironman' boek te tegen Siemerink de 600e over winning uit zijn carrière. In de eerste set had hij het zich naar ei gen inzicht onnodig moeilijk ge maakt. De gravelspecialist heeft dit jaar al vier toernooien op ge malen baksteen op zijn naam ge bracht. Tegen linkshander Sie merink noteerde hij zijn 24e overwinning op rij op die onder grond. „Ik ben er op voorbereid dat die serie eens stopt", besefte de Oostenrijker, die in 1990 het Open Italiaanse kampioenschap won. Coral Springs. Mannen, 400.000 gul den. Eerste ronde: Baron (Vst) - Larsson (Zwe/1) 7-6 6-3, Enqvist (Zwe/2) - Vasek (Tsj) 6-2 6-2, Wheaton (VSt/3) - Morgan (Aus) 6-3 6-3, Woodforde (Aus/4) - Hadad (Col) 6-7 6-1 6-4, Rusedski (Can/6) - O'Brien (VSt) 6-4 6-4, Frana (Arg/8) - Ho (VSt) 6-2 6-4, Stolle (Aus) - Sznajder (Can) 3-6 6-3 6-4, Woodbridge (Aus) - Raoux (Fra) 6-4 6-1, Pereira (Ven) - Oncins (Bra) 6-4 6-4, Emilio Sanchez (Spa) - Meli- geni (Bra) 7-6 6-3. Rome. Mannen, 3,2 miljoen gulden. Tweede ronde: Muster (Oos/7) - Sie merink (Ned) 3-6 6-4 6-3, Bruguera (Spa/8) - Eltingh (Ned) 6-2 4-6 6-4, Chang (VSt/2) - Carbonell (Spa) 2-6 6-2 6-3, Ivanisevic (Kro/3) - Spadea (VSt) 6-4 6-3, Wayne Ferreira (ZAf/4) - Yzaga (Per) 6-4 7-6, Ulihr- ach (Tsj) - Martin (VSt/10) 6-4 3-6 6- 3, Edberg (Zwe/12) - Rios (Chl) 6-3 6-3, Medvedev (Oek/14) - Reneberg (VSt) 6-4 6-4, Björkman (Zwe/16) - Tsjesnokov (Rus) 7-6 6-3, Tarango (VSt) - Gross (Dui) opgave Gross, Fromberg (Aus) - Guardiola (Fra) 6- 3 7-5, Santoro (Fra) - Dosedel (Tsj) 7-5 6-7 6-4, Washington (VSt) - Göl- lner (Dui) 7-6 6-2, Borroni (Ita) - Carretero (Spa) 7-6 7-6. Dubbel, eerste ronde: Carbonell/Sie- merink (Spa/Ned) - Palmer/Rene- berg (VSt/5) 2-6 7-6 7-6. Berlijn. Vrouwen, 1,3 miljoen gul den. Tweede ronde: Sanchez (Spa/1) - Tauziat (Fra) 6-2 6-3, Sabatini (Arg/4) - Gavaldon (Mex) 6-4 6-0, Date (Jap/6) - Meier (Dui) 6-0 6-4, Zvereva (Bul/7) - Wachtershauser (Dui) 6-0 6-3, Fernandez (VSt/8) - Rittner(Dui) 6-2 6-2, Spirlea (Roe) - Coetzer (ZAf/10) 7-5 6-4, Halard (Fra/12) - Zrubakova (Slw) 7-5 6-1, Bradtke (Aus) - Gorrochategui (Arg/14) 4-6 6-2 6-4, Hack (Dui) - Hingis (Zwi/16) 6-3 1-6 6-3, Begerov (Dui) - Kandarr (Dui) 4-6 6-1 7-5, Temesvari (Hon) - Tu (VSt) 6-3 7-6, Ignatieva (WRu) - Grossman (VSt) 7- 6 6-3. i (anp) - De eerste van drie slagen tussen Parma en [uventus was een echte voetbaloorlog, gewonnen door na. Een veldslag was eigenlijk het juiste woord, want ge wedstrijd in Milaan was schandelijk hard. |t komende weken staat voet- 1 Italië nog wat te wach- k Zondag ontvangt Juventus je rivaal voor de competitie, met jet kampioenschap als inzet, en jok voor de nationale beker vol ta nog twee onderlinge confron- JBes. gjde 1-0 voor Parma in de eerste rijd eindigde het duel van j in Milaan in 1-1. Uit- trekend Dino Baggio, die afge- Ipen seizoen nog voor Juventus 1de, was de grote man van ma. Hij maakte in de finale Jeide doelpunten van de provin- Irelub, die voor het derde jaar prij in een Europese finale was jt bewonderen. Twee seizoenen jeleden won Parma de bokaal oor bekerwinnaars. Saillant is lit Vitesse in de eerste ronde nog p keer wist te winnen van Par iaenpas diep in de tweede wed- Parma volgt Interna- i op als winnaar van de IEFA-Cup. Dino Baggio, inter- [ational, mocht een jaar geleden rekken uit Turijn, .mede om- lat zijn gigantische salaris druk- jeopde begroting van Juventus, jat mede door de crisis bij spon- JorFiat van een paar dure krach- li afwilde. Twee seizoenen gele- jenwas hij aan de zijde van Ro- ïto Baggio (geen familie) met kventus nog veel te sterk voor Rio de Janeiro - Pele Bij veel clubs rommelt het, omdat het bestuur de recet- I te-inkomsten heeft 'bevro- I ten. Daardoor vallen de lies van de spelers lager Ijlt .verklaardePele. I Be legendarische ster heeft I d steun gekregen van Roma- Ino en Branco, spelers van amengo. „De trucs van de ■voetbalbazen kunnen niet Ijoorde beugel", aldus Pele. I te voorzitter van deBrazili- ■ge voetbalbond, Viana, isonriigde in een reactie aan Ispelers in de toekomst 1111 de kasboeken bij de clubs Ijjogen kijken. Bovendien zei I") dat clubs die gaan staken 1 Ponten verliezen Borussia Dortmund in de finale. Scheidsrechtgr Van den Wijngae- rt uit België was woensdag abso luut niet berekend voor zijn taak. Hij liep alleen maar te sussen, de rode kaart was hij blijkbaar ver geten mee te nemen. Zelfs toen Vialli even na de 1-1 met zijn noppen de buik van Susic be kraste, overigens na een onbe houwen sliding van de Parma- speler, weigerde hij rood te ge ven. Van den Wijngaert gaf slechts af en toe een gele kaart, maar beleid viel daarin niet te ontdekken. De wedstrijd was een aaneenschakeling van onvrien delijkheden, onbehoorlijke over tredingen, spelers die de ver moorde onschuld speelden, die de bal in het gezicht van een collega schoten als die op de grond lag. Italianen hebben wel vaker de gewoonte elkaar op dergelijke wijze te bestrijden. Nog geen mi nuut was gespeeld voor 81.000 toeschouwers in Milaan, Juven tus week van Turijn uit naar Mi laan vanwege de inkomsten, of de Portugees Couto schopte Rava nelli, met negen doelpunten top schutter van het toernooi, onder uit. Couto ontsnapte al in de eer ste helft aan de rode kaart, die hij in september overigens al eens had gekregen tegen Vitesse. Ju ventus was vrijwel voortdurend in de aanval en kreeg spoedig kansen via Ravanelli en Vialli. De openingstreffer, na 34 minu ten, was een schoonheid. Vialli liet de verre pass van Torricelli een keer stuiten en volleerde de bal vervolgens prachtig in de kruising. Parma opteerde voor de tegenaanval en kreeg een prach tige kans toen de Colombiaan Asprilla demarreerde en de jonge Fiore vrij voor doelman Peruzzi zette. Fiore miste de bal. Juven tus leek na rust op weg naar de beslissing, maar vlak nadat Tor ricelli alleen voor doelman Bucci diens lichaam raakte, scoorde Parma tegen. Invaller Mussi zette voor, Porrini raakte de bal en Di no Baggio kopte vallend in. Ju ventus moest nu twee keer scoren en dat was blijkbaar te veel. Tor ricelli maakte nog wel een doel punt, maar op het moment van zijn uithaal met links stond Vial li buitenspel. UEFA-BEKER Milaan, finale, tweede wedstrijd. JUVENTUS (ITA) - PARMA (ITA) 1- 1 (1-0). 34. Vialli 1-0, 53. Dino Bag gio 1-1. Scheidsrechter: Van den Wijngaert (Bel). Toeschouwers: 80.754. Gele kaart: Ravanelli, Vialli, Ferrara (Juventus), Couto, Minotti, Crippa, Asprilla, Castellini (Parma). Eerste wedstrijd: 0-1. Parma wint UEFA-beker. JUVENTUS: Peruzzi; Ferrara, Jarni, Torricelli en Porrini; Di Livio (81. Carrera), Sousa, Roberto Baggio en Marocchi (73. Del Piero); Vialli en Ravanelli. PARMA: Bucci; Benarrivo (46. Mus- si), Minotti, Couto, Di Chiari (80. Castellini) en Susic; Dino Baggio, Fi ore en Crippa; Zola en Asprilla. Fabricio Ravanelli van Juventus wordt klem gezet door twee Italiaanse verdedigers. Binche - 'Snelle Jelle' Nijdam verkeert in een zegeroes. Woensdag boekte de renner uit de TVM-ploeg zijn zesde overwinning van het seizoen. De vierde in nauwelijks een week tijd. Afgelopen vrijdag schreef de 31- jarige onder Priem opgeleefde routinier een rit in de Tour de l'Oise (2e categorie) op zijn naam, zondag volgde de eindzege. Dins dag dubbelde hij in de Ronde van Strijen, voor amateurs en profs, het complete veld. En woensdag soleerde hij in de slotfase naar de overwinning in de ééndaagse Belgische rit van Binche via Doornik terug naar Binche. Nijdam had na 207 kilometer twee tellen voorsprong op zijn vroegere ploegmakker bij Jan Raas, Edwig van Hooydonck, en drie seconden op Edwin Thys. Frans Maassen finishte als ne gende op ruim een halve minuut. Nijdam zorgde voor de vijftiende zege van de ploeg Priem. Met Je roen Blijlevens, die dit jaar al vijf keer een overwinning pakte, draagt hij met zes zeges het leeu- wedeel bij aan de produktie. In maart won hij Dwars door België en in april een rit in de Ronde van Aragon. Nijdam is nog drie zeges van de honderd verwijderd, bij een gereden sinds zijn debuut in 1984. Binche-Doornik-Binche: 1. Nijdam (Ned) 207 km 5.22.00, 2. Van Hooy donck (Bel) 0.02, 3. Thijs (Bel) 0.03, 4. Sergeant (Bel) 0.16, 5. Redant (Bel) 0.32, 6. Dierckxsens (Bel), 7. Feys (Bel), 8. Van den Akker (Ned) 0.34, 9. Maassen (Ned), 10. De Meester (Bel) 0.36, 14. Hoffman 0.57, 18. Verhoe ven 2.17, 25. Van der Poel 3.25, 28. Van Steen. Van onze sportredactie Tortoreto Lido - Erik Breukink, speelde gisteren in de vijfde etappe van de ronde van Italië sinds lange tijd weef eens mee voor de overwinning in een aanspreken de wedstrijd. Tot de hoogste trede op het podium reikte hij echter niet, want zowel favoriet Rolf Sören- sen voor de dagprijs als hijzelf werden verrast door de Italiaanse neoprof Filippo Casagran- de, met 21 de jongste deelnemer aan de Giro. Filippo Casagrande is de jongste van de drie fietsende broers in de familie, voor wie vader Primo dag en nacht werkt. Breukink bleef met Sörensen, Casagrande en Chiesa over van een kopgroep van 36 renners, die al na 25 ki lometer gestalte kreeg. Tien renners scheid den zich af en bereikten een maximale voor sprong van elf minuten. Op dat moment fiets te de Deen Sörensen in de leiderstrui. Het tijdverlies van meer dan vijf minuten een dag eerder had Breukink niet extra geprik keld. De 31-jarige kopman van ONCE was niet uit geweest op persoonlijke genoegdoe ning. Breukink: „Het is een aardig resultaat. Dat stimuleert je weer een beetje, maar het was niet vooraf zo uitgestippeld. Ik had geluk bij die vroege ontsnapping betrokken te raken. Het was puur toeval. Ik maak me niet te veel illusies voor het klassement. Deze etappe was een makkie in vergelijking wat ons nog de ko mende week wacht", stelde de Nederlander vast. De technische leiding van de Giro had het dreigement van de ploegleiders gistermorgen ter harte genomen als niet meer tijd werd in geruimd voor het verzorgen van de renners. Om die reden werd de start in Porto Recanati met een kwartier vervroegd. Op het moment dat technisch directeur Castellano de weg vrij maakte voor de coureurs, dronk een aantal van hen nog een kop koffie in de VIP-tenten. Zo ook Jesper Skibby, de Deen van de TVM- ploeg van Cees Priem. Skibby kwam veel te laat aan de start, ging het peloton in zijn een tje nog achterna, maar staakte al na zes kilo meter de strijd. Ronde van Italië Vijfde etappe, Porto Recanati-Tortoreto Lido: 1. Filippo Casagrande (Ita).. 182 km 4.39.02 (gem. snelheid 39,135 km/u), 2. Sörensen (Den), 3. Breukink (Ned), 4. Chiesa (Ita) 0.04, 5. Gelfi (Ita) 0.31, 6. Svorada (Slw) 1.06, 7. Zanatta (Ita), 8. Gi- raldi (Ita), 9. Arrieta (Spa), 10. Mantovan (Ita), 11. Cipollini (ita) 3.49, 12. Fidanza (Ita), 13. Spruch (Pol), 14. Konisjev (Rus), 15. Martinello (Ita), 25. Chiappucci (Ita), 39. Rominger (Zwi), 44. Berzin (Rus), 53. Ugrumov (Let), 66. Fondriest (Ita), 75. Jonker, 119. Voskamp 5.18, 128. Nijboer, 145, Rooks. Algemeen klassement: 1. Rominger 19.50.39, 2. Fondriest 0.51,3. Francesco Casagrande (Ita) 1.07, 4, Berzin 1.15, 5. Ugrumov 1.28, 6. Davide Rebel- lin (Ita) 1.45, 7. Tonkov (Rus), 8. Lelli (Ita) 1.49, 9. Belli (Ita) 2.07, 10. Zaina (Ita) 2.10, 11. Chiappuc ci 2.11, 12. Simon (Fra) 2.12, 13. Elli (Ita) 2.16, 14. Madouas (Fra) 2.17, 15. Imboden (Zwi) 2.26, 17. Jonker 2.37, 29. Breukink 3.01, 107. Rooks 23.04, 152. Voskamp 32.53, 176. Nijboer 41.36. Ronde van Asturië Tweede etappe, Ovideo-Aviles: 1. Chiurato (Ita) 172 km 4.23.55, 2. Moncassin (Fra) 0.07, 3. Sciand- ri (Ita), 4. Jarmann (Zwi), 5. Van Bon (Ned), 6. Giuseppe Pepito(Ita), 7. Castano (Col), 8. Fernan dez (Spa), 9. Rubiera (Spa), 10. Politano (Ita), 12. Boogerd, 16. Indurain (Spa), 40. De Vries, 75. Dek ker, 89. Zberg (Zwi), 111. Talen 7.23. Algemeen klassement: 1 Indurain 4.36.23, 2. Chiurato 0.23, 3. Zberg 0.26, 4. Cuetsa (Spa), 5. Blanco (Spa) 0.41, 6. Aparicio (Spa) 0.42, 7. Cal- vero (Spa) 0.53, 8. Nino (Col) 0.55, 9. Ozols (Let) 0.59, 10. Mauri (Spa) 1.00, 12. Dekker 1.04, 26. Boogerd 1.29, 38. Van Bon 1.50, 40. De Vries 1.57, 111. Talen 10.37. i°JrJacques Hendriks 'srdam/Amsterdam - Fey- ptoord-Ajax is dé voetbal- u! p enn Nederland. Zelfs r® Feyenoord enkele jaren fcj de weg kwijt was en Oraan de ranglijst van de [L Wsie bungelde, bleven de Ratl(s met de eeuwige j altijd iets zéér Claals houden. jiV^Jev®ng> die vanavond P het 5 uur> in de KuiP Pmgramma staat, komt Ita n ecbter hoogst onge- fokT„e ^Petitie is beslist, ftFevsn j landskampioen teomvi°°j moet alleen probe- ï'taand 6 te bliJven zodat het |eft ledoerT n00i mee piS,gkS,proken is er dan n°g lel SKathet Prestige dat op het laar een ,,a u etJ leedvermaak van beide supporters- kampen weer even mee vooruit kan. Vandaag hebben de beide clubs van rood en wit wel iets an ders aan hun hoofd. De toeschou wers ook blijkbaar, want voor het eerst sinds jaren is het sta dion niet uitverkocht voor dit du el. De verwachting is dat slechts 35.000 van de 51.000 plaatsen be zet zullen zijn. Ajax staat over zes dagen (woensdag 24 mei) in de finale van de Champions League tegen AC Milan en kan zo kort daar voor een strijd vol emoties, op het scherpst van de snede, absoluut niet gebruiken. Technisch direc teur Louis van Gaal neemt van avond het zekere voor het onze kere en laat Rijkaard plus de aan zijn enkel geblesseerde Kluivert in ieder geval uit de basis. Moge lijk blijven ook doelman Van der Sar, Litmanen, Ronald de Boer en Finidi aan de kant. Feyenoord speelt op donderdag 25 mei zijn belangrijkste wed strijd van het jaar, namelijk de nationale bekerfinale tegen Vol- endam, waarin het toch nog een hoofdprijs en vooral ook een tic ket voor Europees voetbal kan verdienen. En dus hebben de Rotterdammers evenmin zin in een gevecht waar de spaanders van af vliegen. Feyenoord is de laatste tijd toch al genoeg opge schrikt door fysieke ongemakken van spelers én trainer Willem van Hanegem. Met Van Hanegem gaat het overi gens erg goed. Anderhalve week geleden werd bij hem pleuritis (borstvliesontsteking) geconsta teerd. Gisteren genomen longfo to's wezen uit dat hij inmiddels al heel ver hersteld is. „De dokter vond het ongelooflijk hoe snel hij vooruit gaat, hij geneest echt zeer snel," vertelde de opgeluchte echtgenote Marianna van Hane gem. Haar Willem mag maandag weer heel rustig aan beginnen met zijn werk. Mogelijk dat hij met de bekerfinale al zijn rentree maakt als coach. Ook een andere patiënt, Jozsef Kiprich, kreeg gisteren goed nieuws in het ziekenhuis. De vol gend seizoen naar Cyprus ver trekkende Hongaar werd dinsdag tijdens de training onwel en bracht vervolgens een nacht op de hartbewaking van een Rotter dams hospitaal door. Gisteren bleek alles bij een fiets-test erg mee te vallen en mocht hij weer naar huis. „Ik kreeg een heel raar gevoel in mijn borst tijdens de training, dan denk je meteen aan je hart," aldus publiekslieveling Kiprich. „Gelukkig bleek het al leen wat overmoeidheid te zijn. Tegen Ajax kan ik nog niet mee doen, maar vrijdag mag ik weer rustig beginnen met trainen. Ik hoop dan in de bekerfinale mijn afscheidswedstrijd in de Kuip te kunnen spelen." Behalve Kiprich mist trainer Geert Meijer ook doelman De Goey (gebroken middenhands- beentje), Heus (liesblessure), Scholten (enkel), Fraser (achil lespees) en Maas (geschorst). Daar staat tegenover dat spits Henryk Larsson wel weer voor het eerst inzetbaar is sinds gerui me tijd. Waarschijnlijk begint hij zelfs in de basis, wat ten koste zal gaan van de in de laatste wed strijden juist zo succesvolle Mike Obiku. VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN FEYENOORD: Van Dijk; Refos, Van Gobbel, Schuiteman, Witschge; Trustfull, Bosz, Kliouev; Taument, Larsson en Blinker. AJAX: Grim; Reiziger, Blind, F. de Boer, Bogarde; Seedorf, Van den Brom, Davids; O vermars, Kanu en Van Vossen. DONDERDAG 18 MEI 1995 DEEL B Bilzen (anp) - De BWA, de wereldbeker biljartbond driebanden, houdt Raymond Ceulemans aan zijn contract. Dat heeft algemeen secretaris Cielen woensdag medegedeeld. Dinsdag maakte een van 's werelds beste driebanders bekend dat hij brak met de BWA. Als speler, maar ook zou hij geen mana- gerstaken van de bond voor professionals voor zijn rekening ne men. 'Mister Honderd' tekende op de Belgische luchthaven Zaventem een verklaring met die strekking van zijn persoonlijke sponsor, Minolta België. De Belg heeft echter ook een spelerscontract met BWA/DELSA. En daarin verplicht hij zich aan alle BW A-toer nooien deel te nemen. Bovendien kan die organisatie bepalen aan welke andere evenementen hij mag deelnemen. DELSA heeft het vetorecht wat betreft alle privé-sponsoring van de bij haar aangesloten spelers. Ceulemans heeft geen toestem ming gevraagd voor de nieuwe verbintenis met Minolta. Antwerpen - De Belgische voetballer Kurt Van Gompel, speler van FC Antwerp, is woensdag bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Ook tweelingbroer Raf liet het leven. De 22-jarige Van Gompel, overgenomen van KV Mechelen, scoorde dit seizoen vijf keer. Afgelopen zondag speelde hij zijn laatste wedstrijd. Thuis tegen St Truiden verloor Antwerp met 3-0. Het fatale ongeluk had plaats in Genk. Tijdens hevig noodweer raakte de auto in de slip en belandde tegen een paal. Tortoreto Lido - Supersprinter Mario Cipollini heeft zijn contract met Mercatone-Uno met twee jaar verlengd. Ook zijn ploegmaat Francesco Casagrande blijft nog twee seizoen bij de Italiaanse ploeg. Michele Bartoli van de zelfde ploeg en uitblinker in de voorjaars klassiekers, verhuist volgend seizoen naar de MG-ploeg. De selectie is: Jolein Abbas (Bloemendaal), Ingrid Appels, Margje Tee- uwen, Irvy Scheepstra, Cécile Vinke (MOP), Mijntje Donners, Dillianne van den Boogaard, Jacqueline Toxopeus (Den Bosch), Jeanette Lewin, Stella de Heij, Machteld Derks, Marlies Vossen (Kampong), Nicole Kooien (HDM), Suzan Plesman, Wietske de Ruiter, Florentine Steen- berghe en Suzan van der Wielen (HGC). München - De arrondissements-rechtbank München I heeft woensdag de schorsing van Katrin Krabbe opgeheven. De atlete was op 22 augustus 1993 door de Duitse bond en de Internationa le Amateur Atletiek Federatie (IAAF) voor twee jaar geschorst wegens onsportief gedrag. De rechtbank oordeelde dat de schorsing niet werkte. Bovendien oordeelde rechter Wolfgang Rabl dat de Duitse bond en de IAAF verplicht zijn de tweevoudige oud-wereldkampioene op de 100 en 200 meter de door de schorsing veroorzaakte fianciële schade te vergoeden. De uitspraak heeft nog geen rechtskracht omdat de Duitse bond en de IAAF in beroep gaan. Antwerpen - Marco van Basten is woensdag in de Aprakliniek van Antwerpen opnieuw onderzocht door de Belgische professor Martens. De spits van AC Milan is al ruim twee jaar geveld door een blessure aan de rechterenkel. Onmiddellijk na het consult bij Martens is Van Basten naar Milaan vertrokken. Hij weigerde elk commentaar over het al dan niet voortzetten van zijn loopbaan. De algemene verwachting is dat Van Basten niet meer zal spelen. Ook Martens wilde, op verzoek van de leiding van AC Milan, niet reageren op de laatste ontwikkeling. Een woordvoerster van de orthopeed deelde mee dat Van Basten na overleg met zijn club za terdag in Milaan opening van zaken zal geven. Maaseik - Jos Verstappen test eind mei de Benetton-Renault waarmee de Duitser Michael Schumacher en diens teamgenoot Johnny Herbert afgelopen zondag in Spanje als eerste en tweede eindigden. De 23-jarige Limburgse Formule-I-coureur test op 30 en 31 mei, twee dagen na de Grand Prix van Monaco, op het cir cuit van Silverstone de bolides. Berlijn (sid) - Karl-Heinz Wehr, de secretaris-generaal van de Wereld Boks Bond Amateurs (AIBA), heeft de afzetting van de complete scheidsrechterscommissie geëist. Volgens de Duitser Wehr is bij het WK, dat afgelopen zondag in Berlijn werd afgeslo ten, op grote schaal met de uitslagen van wedstrijden gemanipu leerd. Lausanne (Zwi). WK. Landen- wedstrijd, tweede categorie: Ne derland - Rusland 3-2 (Mi- chels/Van den Heuvel - Zujev/M. Jakoesjeva 17-14 7-15 7-15, Hoog land - Ribkina 11-8 11-8, Van Dijk - Tichomirov 15-4 15-9, Coe- ne/Glebbeek - I. Jakoeseva/Tsjer- vakova 15-12 15-4, Michels/Pelu- pessy - Antropov/Zujev 6-15 11- 15). New York. NBA, play-offs, best- of-seven. Eastern Conference, halve finales: Orlando Magic - Chicago Bulls 103-95 (stand: 3-2). Western Conference, halve fina les: San Antonio Spurs - Los An geles Lakers 96-98 na verlenging (stand: 3-2), Phoenix Suns - Hous ton Rockets 97-103 na verlenging (stand: 3-2). Reykjavik. WK, mannen. Kwartfinale: Frankrijk - Zwitser land 28-18 (15-7), Duitsland - Rusland 20-17 (12-7), Kroatië - Egypte 30-16(13-8) Om negende t/m twaalfde plaats: Spanje - Cuba 32-29 (16-18), Zuid-Korea - Algerije 33-25 (16- 13). Finale beker: Castricum - DSRC 47-14. Amsterdam. VSB-toernooi. Vijfde ronde: Kasparov (Rus) - To- palov (Bul) 1-0, Lautier (Fra) - Pi ket (Ned) Zi-Zi. Stand: 1. Kasparov, Lautier 3V4, 3. Topalov 2, 4. Piket 1. Ramat-Gan (Isr). Vriendschappe lijk. Israël - Brazilië 1-2 (0-2). 40. Tulio 0-1, 42. Rivaldo 0-2, 82. G. Bru- mer 1-2. New York. Play-offs NHL, eerste ronde, best-of-seven. Eastern Conference: New York Rangers - Quebec Nordiques 4-2 (New York wint met 4-2), Was hington Capitals - Pittsburgh Penguins 1-7 (Stand: 3-3). Eredivisie, finale play offs le wedstrijd: AIS - Bunga Melati 7-9 MIDLOTTO: 9-10-12-34-37-39, reservegetal: 7 CIJFERSPEL: 482271, extra cij- ferspel: 705697. DUITSE LOTTO: trekking A: 4-8- 10-17-27-33, reservegetal: 26, trekking B: 3-17-18-26-29-46, re servegetal: 37. SPIEL'77: 5750571, super 6: 190367. BELGISCHE LOTTO: 5-8-12-17- 31-42, reservegetal: 24, joker: 4688690 Hobart. Mannen, vriendschappe lijk. Australië - Engeland 3-3 (1-1). 3. Crutchley 0-1, 28. Stacey 1-1, 37. Thompson 1-2, 45. hager 2-2, 50. Lewis 3-2, 69. Thompson 3-3.

de Stem | 1995 | | pagina 9