0% Arrestatie Japanse sekteleider Chirac benoemt wellicht Juppé tot premier Antwerpse wethouder wint kort geding van seksbaas Boekhouder Bom ontploft na aanhouding van hoofdverdachte gifgasaanval metro Tokyo "Bevoorrading Dutchbat desnoods via helikopters' "Duitse politie mishandelt steeds vaker buitenlanders' Asahara vindt Hitier ware profeet BUITENLAND A4 Personeel-Vraag] HEN ISA Lastechniek Elect. Tig. Mig-Mag of combi, 1e pijpfit- ters, bankwerkers, apparatenbouwers. Tel. 01652-18877. toefzbSder S I ehng of een 'patroon van brengt mensen Koerd gepakt voor aanslagen Turkse doelen Duitsland BUITENLAND KORT 9 5 pESTEM WOENSDAG 17 MEI 1995 ton onze verslaggever inwerpen - De zakenman en seksbaas Gerard Cok uit Sluis is er niet in geslaagd de Ant- „erpse wethouder Patsy Sö rensen het zwijgen op te leg den De Belgische rechter oor deelde gisteren in een kort ge ding dat een spreekverbod in strijd is met het grondwette lijk recht op vrije meningsui ting. In hoeverre de uitspraak consequenties heeft voor de bouw" van een grootschalig sekspaleis in het centrum van /intwerpen, is nog onduide lijk. Z'n kansen zijn er niet beter op geworden," aldus een reactie van Sörensen. Volgens de wethouder heeft de rechter het maatschap pelijk belang van haar uitspra ken over Cok voorrang gegeven boven de individuele belangen van de omstreden Sluise onder nemer. Sörensen beschuldigde Cok en zijn pr-adviseur Hans Knoop er de afgelopen weken herhaalde lijk van banden te hebben met de criminaliteit. Het was een onder deel van haar strategie om te ver hinderen dat Cok in het hart van Antwerpen een eroscentrum zou bouwen. In de media beschuldigde ze de Zeeuwse seksbaron van kinder prostitutie, het witwassen van geld en andere misdadige activi teiten. Cok en Knoop hadden geëist dat de Antwerpse schepen zich voor taan zou onthouden van grieven de uitspraken aan hun adres op straffe van een miljoen frank (circa 55.000 gulden) voor elke nieuwe belediging. Volgens advocaat Francine Wachsstock hebben haar cliënten door het optreden van de schepen grote schade geleden. Cok en Knoop zetten dan ook de rechts zaak tegen Sörensen voort, zo kondigden zij gisteren direct na de uitspraak aan. In de verdere procesgang die maanden kan du ren zal vooral een door Cok van het Antwerps gemeentebestuur geëiste schadevergoeding cen traal staan. De Nederlandse seksbaas wil bo vendien een gesprek met het nieuwe gemeentebestuur over zijn plannen voor het eroscen trum. Hij is bereid eventueel een andere bestemming te geven aan het centrum dat al in aanbouw is. Sörensen, die in België grote be kendheid geniet dankzij haar strijd tegen vrouwenhandel, ver zet zich uit angst voor toenemen de criminaliteit tegen de komst van het Eros-centrum van Cok. Cok is een Zeeuwse pornohande laar die recentelijk het imperium overnam van de Amsterdamse seksbaron Dikke Charles Geerts. De bewering dat hij zich schuldig De Antwerpse wethouder Patsy Sörensen. foto ruben schipper heeft gemaakt aan het witwassen te vooral gebaseerd op kranten van zwart geld en kinderprosti- knipsels die later op last van de tutie, waren volgens zijn advoca- rechter zijn gerectificeerd. financiering VERLENGDE MIDDEN- [INT GLAS EXTRA BREDE 14 INCH VELGEN DE 1 6i) ACHTER- f>ORTSTUUR DONKERE JNITS SPORTSTOELEN 'S'-LOGO. N |OP len B.V., Beatrijsweg 63, Jamweg), 01620-54353. 2210. anciert een bedrag met een maximum vanm bN Car b v.. Leusden, tel.: Q33-951550.r Behangen-witten- schilderen Heel Brabant 01620-21971 verzorgt uw (loonadmini stratie tegen een vast tarief. K&S 076-422506. vraagt voor div. aank.proj. G6 lassers met geldige eert. Grasmaaier Medewerkers groenvoorziening boomkwekerij piantenkwekerij. ABC-Agrarisch Banen Centrum Dongen 01623-20900. Tarmex Service vraagt voor diverse projecten: lassers, P'JP fitters, ijzerwerkers, branders en bankwerkers. Tel. 01158-54627 Fax 01158-54615 Gevr. voor 5 uur "1 d® voorheen. Xokyo (rtr/afp/dpa) - De Japanse politie heeft gisteroch tend de leider van de Aum Shinri Kyo-sekte gearresteerd in diens hoofdkwartier in Kamikuishiki. De sekteleider Shoko Asahara wordt verantwoordelijk gehouden voor de gifgasaanval in de metro van Tokyo, waarbij twaalf doden en vijfduizend gewonden vielen. Enkele uren na de arrestatie ont plofte een pakketbom bij het kantoor van de gouverneur van Tokyo, Yukio Aoshima. De gou verneur had'eerder verklaard te gen de Aum Shinri Kyo-sekte te zullen optreden. Twee beambten van het kantoor raakten gewond. Eén van hen verloor bij het ope nenvan het pakje zijn hand. Het is niet duidelijk of verbolgen sekteleden achter de aanslag zit ten. Een politiewoordvoerder zei de actie te beschouwen als 'een terroristische poging de gouver neur te doden'. Sekteleider Asahara had zich voor het moment van zijn arres tatie verschanst in een uitgebreid gebouwencomplex achter stalen deuren. Hij zat te mediteren in een geheime, slechts één meter hoge ruimte toen hij werd aange houden. De agenten hadden geruime tijd nodig om door de vergrendelde deuren heen te komen. „Kan iemand die blind is als ik, zoiets doen," zei de bebaarde en in een paars gewaad gehulde goe roe tegenover de politie toen het arrestatiebevel werd voorgele zen. De Japanse premier Murayama heeft verklaard dat nog steeds gezocht wordt naar sekteleden en opslagplaatsen met chemicaliën. „Het onderzoek heeft een hoogte punt bereikt, maar het kan niet worden uitgesloten dat de sekte nog ergens sarin-gas verbergt. We moeten waakzaam blijven," aldus de premier. De regering had 80.000 politiemensen ingezet om vergeldingen door sekteleden te verijdelen. Onderzoek van de politie na de gifgasaanval in maart heeft aan het licht gebracht dat sekteleden ook bezig waren met andere vor men van moderne oorlogvoering. Aum Shinri Kyo-leden werkten aan genetische manipulatie en ontwikkeling van virussen. Voorhoeve wijst Kamer op hulpaanbod Den Haag (anp) - Frankrijk, Groot-Brittannië en Noorwegen zijn bereid helikopters in te zetten om de Nederlandse blauw helmen in de enclave Srebrenica, in het oosten van Bosnië, door de lucht te bevoorraden. Dat heeft minister van Defensie Voor hoeve gisteren in de Tweede kamer gezegd. De bewindsman waarschuwde overigens dat bevoorrading door de lucht 'geen sinecure' is. De Nederlandse manschappen in Srebrenica hebben nog voor der tig dagen voedsel. Vers voedsel is I er nog voor vier dagen, daarna en zij op gevechtsrantsoenen I moeten teren. Zij hebben nog ui terlijk voor een halve maand I brandstof. Er is door de Bosni sche Serviërs al 80 dagen geen Woorradingskonvooi meer tot I Srebrenica toegelaten. I "lister van Buitenlandse Zaken «anMierlo veklaarde in het par- ""ent dat de VN 'krachtiger en tffldeti oename van geweld door agenten tijdens arrestaties. |Le_ Duitse minister van Binnen- Zaken Manfred Kanther in een reactie ontkend dat e is van 'een patroon van ,i„ —""ding' van buitenlanders I «»«rde politie. lïl minister, verantwoordelijk I Li i Pphtie, ontkende ook dat I™nd de misstanden pro- e 'oe Ie dekken en noemde I Vu ^PHgeri van Amnesty I "Wie sPreekt van Uw huis op dit format'" de krant kost me" minder dan een hypotheekrente en verkoopt sneller, w Je huis in de krant over de vloer. ADVERTENTIE En de maliela?' nten- wanten en kran Shoko Asahara, de gearresteerde leider van de Aum Shinri Kyo-sekte, sluit zijn ogen wanneer hij in een busje wordt afgevoerd naar het hoofdkwartier van de politie in Tokyo. De sekteleider wordt verdacht van het organiseren van de gifgasaanval in de metro van Tokyo in maart. foto ap ADVERTENTIE effectiever' moeten gaan optre den. „Bij de troepenleverende landen, maar ook bij de VN neemt het ge voel toe dat wij niet zo kunnen doorgaan," aldus Van Mierlo. Volgens hem komt VN-secreta- ris-generaal Boutros Ghali bin nenkort met voorstellen om het functioneren van de VN-vredes- macht te verbeteren. In de Bosnische hoofdstad Sara jevo zijn gisteren de zwaarste ge vechten sinds een jaar uitgebro ken. Een 12-jarig meisje kwam om het leven bij een granaatbe schieting. Amnesty International bezorgd in rapport Bonn/Den Haag - Amnesty International (AI) maakt zich zor- j Sen over het gedrag van de Duitse politie jegens buitenlanders. e organisatie voor de mensenrechten bespeurt een verontrus- mishandeling' vervalst de werke lijkheid," zei Kanther in een ge schreven reactie op het Amnesty- rapport. De bewindsman zei dat beschuldigingen van mishande ling door de politie eerder uit zondering dan regel zijn, en snel en grondig worden onderzocht. Amnesty zei in het gisteren ver schenen rapport dat de Duitse politie zich geregeld schuldig maakte aan geweld tegen buiten landers en minderheden. De be trokken agenten gaan echter meestal vrijuit, ondanks de on derzoeken die na alle geuite be schuldigingen worden ingesteld. Amnesty telde van januari 1992 tot maart 1995 70 gevallen van mishandeling van vreemdelingen en leden van minderheidsgroe pen, waarvan meer dan de helft in Berlijn. In zeker twee gevallen zou van regelrechte marteling ge sproken kunnen worden, stelt Amnesty. De meeste slachtoffers van het politiegeweld waren buitenlan ders, onder wie vluchtelingen en asielzoekers. Het toedienen van slagen, waar aan agenten zich schuldig zouden maken, zou vaak gepaard gaan met racistische taal. In enkele ge vallen liepen de slachtoffers bot breuken en gebroken tanden op. Door Ton Loots Tokyo - De gisteren gearres teerde, nagenoeg blinde Ja panse sekteleider Shoko Asahara, leidt zijn volgelin gen met harde hand. Om eventueel verzet van nieuw komers te breken werden deze in het hoofdkwartier in Kami kuishiki vastgehouden in cel achtige ruimten zonder ramen, waar ze urenlang gedwongen waren te mediteren. De nieuwe lingen kregen ook 'medicatie' (injecties in de nek) en moesten liters warm water drinken uit aan de muur bevestigde jerry cans. Dit om het lichaam van binnen te reinigen. De sekteleden kre gen tevens elektrische schokken toegediend. Shoko Asahara werd in 1955 in het zuiden van Japan geboren als Chizuo Matsumo. Hij was de vierde zoon van een mattenma ker, die nauwelijks in staat was zijn gezin te onderhouden. Asahara had een moeilijke schooltijd, hij werd veel ge plaagd om zijn dikke brillegla- zen en vocht vaak. Na de mid delbare school werd hij niet toe gelaten tot de universiteit en probeerde hij aanvankelijk, net als zijn vader, als mattenmaker de kost te verdienen. Met weinig succes. Ook als accupuncturist en verkoper van geneeskrach tige kruiden mislukte hij. Asahara richtte begin jaren '80 achtereenvolgens 'The Heaven ly Blessing Association' en 'the Aum Divine Wizzard Associa tion' op. Beide sektes verdwe nen na korte tijd vanwege ge brek aan aanhangers, In 1987 toog Asahara naar het Himalaya-gebergte, waar hij naar eigen zeggen een openba ring kreeg en tot het hoogste werd geroepen. Hij zegt sinds dien te kunnen zweven. In dat zelfde jaar richtte hij de sekte van de 'Opperste waarheid' (Aum Shinri Kyo) op. De eerste maanden verzamelde hij slechts tien volgelingen om zich heen. In relatief korte tijd kreeg hij echter duizenden volgelingen. In 1990 besloot Asahara in een vlaag van grootheidswaanzin een gooi te doen naar zetels in het parlement. In geen van de districten lukte dat, ondanks de maskers van olifanten en van Asahara zelf, die tijdens de campagne gedragen werden. In zijn boek 'The ultimate po wer' beweert Asahara dat hij de enige in Japan is die de 'staat van ultieme verlichting' heeft bereikt. Zijn teksten ademen echter een sfeer van angst en haat tegen zijn vele vijanden. Een van de weinige mensen die hij bewondert, naast oude Boeddhistische heiligen, is Adolf Hitler. Volgens Asahara is Hitier een 'ware profeet, die de toekomst helder zag doordat hij mystieke gaven had'. Het laatste boek van Asahara heet 'Het land van de rijzende zon op weg naar een bitter lot'. Daarin beweert hij dat de Vere nigde Staten en Europa de han den ineen hebben geslagen om Japan naar de economische af grond te brengen. Hij voorspelt een nieuwe Ame rikaanse kernaanval op Japan in 1997, maar zegt dat zijn vol gelingen zullen worden gered om een nieuwe wereld te stich ten. Bonn (rtr) - De Duitse politie heeft een 36-jarige Koerd gear resteerd die ervan wordt ver dacht het brein te zijn achter tientallen brandaanslagen op Turkse doelen in Duitsland. De man, Aziz Y., zou in opdracht van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) ook politieke tegenstan ders hebben uitgeschakeld. Hij werd zondagavond in Mainz aan gehouden. De verdachte zou be trokken zijn bij 33 aanslagen op banken, reisbureaus en restau rants in 1993. 'Manilla schendt Chinese soevereiniteit' Manilla/Peking - China heeft de Filipijnen ervan beschuldigd in breuk te maken op zijn soevereiniteit door verslaggevers rond te leiden op de omstreden Spratly-eilanden. Dergelijke activiteiten kunnen 'ernstige gevolgen' hebben, zo waarschuwde gisteren een woordvoerder van het Chinese minis terie van Buitenlandse Zaken. China en de Filipijnen maken - net als Taiwan, Vietnam, Maleisië en Brunei - aanspraak op de eilandengroep in de Zuidchinese Zee. De bodem zou grote gas- en olievoorraden herbergen. Paus wil controle op wapenhandel Vaticaanstad - Paus Johannes Paulus II wil dat de internationale wapenhandel effectief wordt gecontroleerd. Verder moet er daad werkelijk bij het uitbreken van een crisis kunnen worden inge grepen. Met wapens worden conflicten niet opgelost; veeleer wor den daardoor nieuwe en grotere spanningen opgeroepen. Dit schrijft de paus in een gisteren uitgegeven verklaring naar aanleiding van de capitulatie van nazi-Duitsland vijftig jaar ge leden. Greenpeace bouwt dam tegen gif Izmir - De milieu-organisatie Greenpeace heeft in de baai van Iz mir in Turkije een kunstmatige dam aangelegd om te wijzen op de vervuiling van de rivier de Meles. Greenpeace liet de 50 meter lange dam vanaf een brug in de rivier zakken om zo industrieel en huishoudelijk afval tegen te houden dat in de Meles wordt geloosd. Volgens Greenpeace dumpen meer dan 300 niet geregistreerde fabrieken en bedrijven bij Izmir giftig afval in de rivier. Veel doden bij brand Filipijnse veerboot Manilla - Door brand op een Filipijnse veerboot zijn gisterochten vermoedelijk meer dan 100 mensen verdronken. De houten boot, Viva Antipolo, was op weg van het eiland Marin- duque naar de havenstad Lucena, bijna honderd kilometer ten zuiden van de hoofdstad Manilla. De Viva Antipolo zonk in het zicht van de haven. Redders hebben 157 overlevenden en 37 lijken geborgen. Gevangenisstraf voor Turkse journalisten Istanbul - Een hof voor de staatsveiligheid in Istanbul heeft gis teren twee journalisten en hun uitgever veroordeeld tot gevange nisstraffen wegens het citeren van vermeende pro-Koerdische uitlatingen d'oor een Koerdisch parlementslid dat vorig jaar ge vangen werd gezet. Hidir Goktas en Metin Gulbay, mede-auteurs van het boek „Van koude oorlog tot hete vrede - de nieuwe wereldorde en Turkije", werden tot 20 maanden cel veroordeeld en hun uitgever Hasan Basri Ciplak tot vijf maanden. De drie mannen zijn nog op vrije voeten, in afwachting van het beroep dat ze hebben aangetekend. Het drietal werd veroordeeld krachtens artikel 8 van de Turkse anti-terreurwetgeving, een ruim gesteld artikel dat separatis tische propaganda verbiedt. Op basis van de wet zijn tientallen schrijvers en journalisten gevangen gezet, meestal wegens kritiek op de toestand van de mensenrechten in Turkije en zijn behande ling van de Koerdische bevolking. Premier India tegen oorlog met Pakistan New Delhi - De Indiase premier P.V. Narasimha Rao heeft giste ren een voorstel van een kabinetslid verworpen om het land voor te bereiden op een oorlog met het buurland Pakistan. Minister van Spoorwegen Jaffer Sharif deed het voorstel in een reactie op het recente geweld in de opstandige moslim-regio Kashmir. „Het is geen regeringsbeleid oorlog te voeren tegen Pakistan," zei Rao in een toespraak tot het federale parlement. Hij noemde Sha- rifs uitlating 'een individuele mening'. De politie in de hoofdstad van Kashmir, Srinagar, gebruikte gisteren traangas en wapen stok om een menigte van honderden moslims uiteen te drijven die protesteerden tegen de verwoesting van een moskee, afgelopen donderdag. Het heiligdom in de plaats Char-e-sharif werd in brand gezet bij een bestorming door regeringstroepen nadat het gebouw twee maanden bezet was geweest door moslim-rebellen. Meer dan 30 rebellen werden bij de bestorming gedood. Akkoord met Zapatista's in Mexico San Andres Larrainzar - Vertegenwoordigers van de Mexicaanse regering en de Zapatista-rebellen hebben een akkoord bereikt over de terugtrekking van het nationale leger uit een deel van de zuidelijke provincie Chiapas. De partijen spraken in een verkla ring zelf van een 'minimaal' akkoord. Het regeringsleger zegde toe troepen van wegen in het zuidoosten van Chiapas tussen Las Margaritas en de Lacandon-jungle terug te trekken. Tot februari hadden de Zapatista-strijders hier de macht in handen. Zij mo gen het gebied nu samen met het leger controleren. Van hun kant beloofden de opstandelingen zich uit twee pro-Zapatista gemeen schappen, Guadalupe Tepeyac en Aguascalientes, terug te trek ken. PLO-troepen in de leer bij politie Israël Jeruzalem - Leden van de PLO-politiemacht zullen in Israël bij collega's in de leer gaan om zich te bekwamen in het in bedwang houden van relschoppers en het beteugelen van oproer.De Pales tijnse politieagenten zullen tijdens de les ondermeer te horen krijgen hoe Israëlische soldaten zich verweerden tegen de stenen gooiers tijdens de intifadah in de bezette gebieden.Een Israëli sche politiefunctionaris bevestigde gisteren dat tientallen PLO- officieren uit de Gazastrook geleerd zal worden hoe ze rubberko gels moeten afschieten, hoe waterkannonen op massa's ingezet moeten worden en op welke manier relschoppers het beste ach tervolgd kunnen worden. Moskou prijst referendum Wit-Rusland Moskou - Het besluit, bij referendum, van de bevolking van Wit- Rusland om nauwere economische banden met Rusland na te streven is door de Russische autoriteiten gunstig ontvangen. De voormalige partijkrant Pravda noemde het zelfs een eerste stap naar wederopbouw van de Sovjetunie. De Russische president Jeltsin heeft na het bekend worden van de referendum-uitslag in een boodschap aan zijn Witrussische ambtgenoot Aleksandr Loe- kasjenko zijn 'tevredenheid' uitgesproken over de wens tot inte gratie met Rusland. Ook minister van Buitenlandse Zaken Andrej Kozyrev reageerde positief. Zijn ministerie noemde de uitslag 'overtuigend bewijs' dat de Witrussen het eens zijn met 'het stre ven van onze landen naar,verdere integratie en samenwerking'. Door Wilko Voordouw Parijs - Vandaag om even over elven is Jacques Chirac presi dent van Frankrijk. Dan kent hij de geheime codes, die het Franse kernwapenarsenaal in actie kunnen brengen en heet hij officieel de nieuwe bewo ner van het pand aan 55 rue du Faubourg-Saint-Honoré, het adres van het presidentië le paleis. In Parijs wordt nu gespeculeerd over de vraag of Chirac al van daag of pas morgen bekend maakt wie zijn premier wordt. Het is een publiek geheim dat Alain Juppé wordt benoemd. De vijftigjarige Juppé, allerwegen gezien als een briljante minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet-Balladur, was de afgelo pen dagen vrijwel onafgebroken in bespreking met Chirac. Hij zal naar verwachting heel snel de sa menstelling van zijn regering be kend maken. In het Parijse geruchtencircuit gaan de namen van nogal wat ou de getrouwen van Chirac. Zo zou de huidige minister van Cultuur Jacques Toubon worden be noemd op Binnenlandse Zaken. De ultra-liberaal Alain Madelin zou baas worden van een groot ministerie van Economische Za ken en Financiën. Voor Justitie denkt Juppé aan Jean-Louis De- bré, een voormalige rechter-com- missaris. Het ministerie van De fensie lijkt te worden toever trouwd aan het houwdegen Ber nard Pons. Behalve Madelin zijn het allemaal oudgedienden van het gaullisme. Oud-president Giscard d'Estaing behoudt zijn invloed door de waarschijnlijke benoeming van Hervé de Charet- te tot minister van Buitenlandse Zaken. De namen van twee vrouwen worden met grote regelmaat ge noemd: Elisabeth Hubert zou mi nister worden van Sociale Zaken en Colette Codaccioni bewinds vrouwe van Familiezaken. Chi rac's campagnewoordvoerder Frangois Baroin, zou dezelfde functie gaan bekleden, maar nu in dienst van de regering-Juppé. Volgens de Parijse geruchtenma chine kan de nieuwe regering morgen al worden benoemd. Chirac zal morgen zijn eerste reis maken als versgekozen president van Frankrijk. Hij ontmoet in Straatsburg de Duitse Bonds kanselier Helmut Kohl. Die snel le ontmoeting wordt in Parijs be schouwd als een 'belangrijk te ken' in de richting van de Euro pese partners. De afgelopen we ken was nogal wat twijfel gere zen over de Europese gezindheid van Chirac. Vooral toen hij op enkele dagen van de tweede ron de van de verkiezingen aankon digde dat hij een referendum wil de houden over de vernieuwde Akkoorden van Maastricht. Over die herinrichting van de Europe se Unie wordt volgend jaar ge sproken tijdens de zogenaamde Intergouvernementele Conferen tie. Over enkele uren komt er dus een einde aan wat ook wel 'de fluwe len machtswisseling' wordt ge noemd. Chirac en Mitterrand hebben tijdens de tien dagen dat de een afscheid nam en de ander zijn verhuizing voorbereidde, re gelmatig contact gehad. En steeds waren beide heren goedge luimd. De ceremonie van de machts overdracht is simpel, zo blijkt uit het scenario. Klokslag om elf uur komt Jacques Chirac aan bij het Elysée, alwaar een erehaag is op gesteld van tachtig manschappen van de Republikeinse Garde. President Mitterrand wacht zijn opvolger op de trappen van het Elysée op. Daarna hebben beide presidenten een tête-a-tête, tij dens welke de atoomcodes wor den overgedragen. Als die laatste formaliteit is vervuld, vertrekt president Mitterrand. Hij gaat daarna op bezoek in het pand van de socialistische partij. Daar heeft hij tijdens de veertien jaar van zijn presidentschap geen voet gezet, omdat hij 'president Jacques Chirac, vandaag officieel benoemd tot president van Frankrijk. foto ap van alle Fransen' wilde zijn. Chirac ontvangt daarop enkele honderden genodigden en zal zijn eerste toespraak houden. Later in de middag groet Chirac het Pa rijse volk, tijdens een traditionele autotoer over de Champs Elysées. Onder de Are de Triomphe ont steekt hij de vlam bij het graf van de Onbekende Soldaat. Daarmee komt een einde aan het officiële gedeelte van de festivi teiten.. Jacques Chirac wil, zo blijkt uit het marstempo, aan het begin van zijn mandaat vooral een krachtige indruk maken.

de Stem | 1995 | | pagina 5