Gebakkelei over accountant 6De Sterre wordt echte zijstraat' DE STEM Kapelletje uit dankbaarheid voor behoud Hulst genheid Commissies Hontenisse oneens over vraag wie administratie moet nakijken trouwd Trekharmonica's en dweilbands in Hulst AGDEN ITEERDÜ trouwd DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS DUIVEN SPORT Boomwaifeesten in Graauw ef van 20,- -236882 i/e Peter jemorgen 5ESTEM ZEELAND C2 ticulieren 1 Hulst - Hulst wacht een muzikaal weekend. Zaterdag 20 mei l .jdt in de Reynaertstad een trekharmonicadag plaats, zon- Ijigbevolken meer dan 25 dweilbandjes de binnenstad. p jaren Jubileum Rode Kruis Colonne Wouter rot op want Eerste concert van La Chorale Instituut voor verstandelijk gehandicapten bouwt zes nieuwe woningen editie zeeland V Ingezegend Opknappen Gedenksteen Clinge 995 WOENSDAG 17 MEI 1995 bedankje, jubileum, welijk, verloving, prestatie, examen, ham enz. olom 0,65 incl. BTW, regel verplicht. afbeelding, mm 26.- incl. BTW. iven op aanvraag, niet geretourneerd. 82 of geef uw tekst aatsing af bij één van Schriftelijke opgaven d geaccepteerd, indien kend zijn, ook indien uw bijgevoegd is. het recht voor teksten n redenen te weigeren, dachten bereiken over de lehoudt de uitgever zich om de naam van de *r bekend te maken I Kan onze verslaggever koosterzande - Wie moet de jieentelijke administratie van Hontenisse op orde brengen? I ^-Accountants, de huisaccoun- lunt van de gemeente of een Ibureau van 'buiten', in dit geval Ijloret, Ernst Young. I Gebakkelei tijdens de vergaderingen Ijjjde commissies financiën en alge- sn bestuurlijke aangelegenheden af men maandagavond, leidde ertoe t burgemeester en wethouders nog deze week een gewijzigd voorstel aan de raad doen toekomen. Het college stelde voor het bureau VB- Accountants de administratieve huis houding op orde te laten brengen. Dit tot ongenoegen van een meerderheid van de politieke fracties, die de voor keur uitspraak voor Moret, Ernst Young. Diens offerte viel weliswaar duurder uit, 118.500 tegenover 97.000 gulden, maar volgens de meeste fracties is een bureau 'van buiten' geschikter om de boel door te lichten. „Een derge lijk bureau heeft een frissere kijk. Dat is nodig op orde op zaken te stellen als de gemeente Hontenisse zelfstandig wil bijven," stelde M. Ie Roy (Progressief Hontenisse) in de commissie algemeen bestuurlijke aangelegenheden. Ook J. de Koek (lijst P. Mangnus) sprak de offerte van Moret meer aan. „Zeker wat aanpak, begeleiding en ondersteu ning betreft. Het geeft meer garantie dat het zijn vruchten afwerpt." J. Hageman (lijst Mangnus) en E. van Goethem (CDA) konden zich vinden in het voorstel van B en W om de goed koopste oplossing - die van VB-Accoun- tants - te kiezen. Later die avond, tijdens de vergadering van de commissie financiën, werd de discussie nog eens dunnetjes overge daan. A. Roctus (Algemeen Belang) mengde zich in de discussie en voerde aan dat wat hem betreft 'zo'n onder zoek niet eens nodig is'. Hij vond dat de gemeente best zelf de administratie op orde kan brengen, 'omdat Hontenisse maar een kleine gemeente is'. „Waarom dan zoveel geld uitgeven?", vroeg Roc tus zich af. „Maar als het dan toch moet, dan kiezen we voor Moret." A. Sponselee (CDA) voerde aan dat de keuze van een accountant eigenlijk een zaak van B en W is. „U laat de raad kiezen over iets waarover uzelf moet kiezen." De verdeeldheid van de commissieleden bracht burgemeester T. Steenkamp er toe een voorstel van De Koek, om het accountantswerk te verdelen over beide bureaus, ter harte te nemen. Nog deze week ontvangen de raadsleden een ge wijzigd B en W-voorstel. In dat voorstel zou VB-Accountants de administratieve functies van de gemeente gaan beschrij ven en een aantal verordeningen van de nieuwe Gemeentewet vervaardigen. Moret krijgt dan de taak de doelmatig heid van de administratieve huishou ding aan te scherpen en de administra tieve procedures vast te leggen. Wordt vervolgd in de raadsvergadering van dinsdag 23 mei. ■van onze correspondente ■Veertig trekharmonicaspelers Een muzikant van de Bareelen legt nog even uit dat het woord dweilen uit de studentenwereld /m 17 Juni kunt U geslaagden alen van hun diploma onder de AAGD" tegen een aantrekkelijk e advertentie is 4x4 cm. BLAD DE STEM, 3 Breda enties jurlijk ook even bellen zaterdagmiddag door I Halst. Ze komen met allerlei Isxrten trekharmonica's, zoals ouderwetse trekzakken. die vorig jaar nog dweilkapellenf estival heette, t zondag tussen 14.00 en ■18.00 uur plaats. I De organisatie, Hulst Reynaert- 1 en de band de Bareelen, wanderde niet alleen de naam r ook de opzet van het eve- Inement. In 1994 dweilden zeven orkestjes door de Hulster bin- Dit jaar is het aantal I tends fors uitgebreid. Er hebben lich al meer dan 25 bands ge- |ntld, goed voor ruim 400 muzi- anten. De groepen komen uit Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren, Zuid-Beveland, Noord-Brabant i staat niet stil, ;n verschil. H.G. Je vrouwtje. J I .Omdat het aantal groot is, ope- i de bands niet alleen in de limenstad maar zullen er ook Imsiceren bij het Stationsplein Ie andere locaties," aldus een lande organisatoren. ■Een groot aantal horecabedrij ven werkt mee aan het evene- 1 ment. Zij voorzien de muzikan- lltn van drankjes en hopen dat liet publiek op haar beurt de Iterrassen vult. Hulst Reynaert- I stad ziet dit muzikale evenement |ils een ludieke promotie en t dat er een spectaculair tje ontstaat met zoveel er Gefeliciteerd la, Mevr. van Gils-Verschuren in John Stuy in Geertruidenberg, Rovers in Breda. artelijk gefeliciteerd met jullie Kinderen en kleinkinderen Van onze correspondente Hulst - De Rode Kruis Colon- afdeling Hulst/Hontenisse staat twintig jaar. De lei ding houdt donderdag 18 mei M informatieve avond. Ir is het afgelopen jaar veel aandacht besteed aan opleiding, training en nieuwe takenverde- üug in de colonne. Het bestuur wt de balans opgemaakt en is tot de conclusie gekomen dat er 1CQ= rwje jongeren zouden moeten ther Meijers, 16 mei 1995Po^fatalf,mpn de ]eiding Ir zijn specifieke taken voorzien 1 de colonne die een snelle in- Wlling vereisen, In de ruimten ub het Rode Kruis wordt 18 mei gelegenheid geboden om met edonneleiding te praten over opleidingen en mogelijkheden "aarna. bedrijven en instellingen B]n deze avond eveneens wel- ®- Ook voor groepen is het toteressant om opleidingen te De leiding is van 20.00 tot 22.00 aanwezig. ectificatie: Schuurman 13 mei 1995 kort, t. met anny, ug- IG 3rd. (O)pa en (O)ma, H.G. Met jullie 50-jarig huwelijk Greet, Willy, Patr,i?k'ia Chantal, Anouska, Son Benny, Ria, Joop en Eveli Hubert komt de straat op. H.G. B.L.P. Chesterfields fabriek uit Engeland;^ - tie voor u g] »en Brande, IC!erstraeten. 076^36®54Harr7 Muurmans' I'lek 'Wen _°oinummi van ers en openings- komt, waar het de betekenis van 'boemelen' heeft. „Wij willen vooral sfeer maken en de zon dagnamiddag in Hulst nu eens muzikaal stofferen. We zouden er ook een jaarlijkse traditie van willen maken. De animo is groot genoeg, na één jaar kun je al spreken van een groei van mini maal 300 procent. Er zit muziek in Hulst en de dweildag is nu al een begrip bij de Nederlandse en Belgische bands." Vogelwaarde - Op de landelijke dag van de muziek verzorgt vo caal ensemble La Chorale zater dag 20 mei zijn eerste concert. Het koor dat optreedt in de Sint Gerulphuskerk in Rapenburg/ Vogelwaarde, staat onder leiding van Paul Meeusen. Het ensemble telt negen leden: twee sopranen, drie alten, twee tenoren en twee bassen. De balans is die van een dubbelkwartet. Het koor is een jaar geleden opgericht. Er wor den uitsluitend vierstemmige composities ingestudeerd. „Wij zingen met negen mensen koralen uit de Matthaus Passion van Bach en een koraal uit de Elias van Mendelssohn. Normaal worden deze vertolkt door grote re koren, maar in deze bezetting klinkt het doorzichtig en mooi," vertelt tenor Willy Waumans die al meer dan veertig jaar koor zanger is. Aan het concert in Vogelwaarde werkt ook organist Jan Oppe neer uit Axel mee en het instru mentaal ensemble A tré, dat voor deze gelegenheid is samen gesteld uit twee fagottisten en een piccolofluitspeler. A tré speelt het concerto for flautino van Vivaldi. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangskaarten kosten vijf gulden. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Bewoners van De Sterre in Clinge bekijken de modelwoningen voor hun nieuwe behuizing. Van onze verslaggever Clinge - Een van de bewoners van De Sterre heeft zijn keus al gemaakt. Hij wil de slaapkamer aan de voorkant. Met dat grote raam, zegt hij opgetogen. Hij zal nog tot eind volgend jaar moeten wachten, want dan kunnen de zeventig verstandelijk gehandicapten van insti tuut De Sterre in Clinge de zes nieuwe woningen betrekken. De huidige woonpaviljoens van De Sterre en ook de andere gebouwen, waarin onder meer de keuken, de werkafdeling, het restaurant en de winkel zijn gevestigd, kampen met betonrot. Nieuwbouw is dus bittere nood zaak. Tent Hoe de nieuwbouw eruit komt te zien, toont De Sterre momenteel in een tent op zijn terrein. Een houten modelwoning, op ware grootte, laat zien dat elke woning twaalf slaapkamers bevat, twee ruime badkamers, een grote gemeenschappelijke ruimte, toilet ten en een multikamer. Die laatste is te gebruiken als logeer- of hobbyruimte. De zes woningen komen aan beide zijden van de Sterredreef, drie aan drie. „We willen de woningen toebrengen naar het het dorp. Het wordt zo een echte zijstraat van de 's Gra venstraat en een onderdeel van het dorp Clinge," stelt De Sterre-directeur J. Bieg- straaten. De Sterre heeft de modelwoning neergezet om de bewoners te laten zien hoe ze straks gaan wonen, maar vooral ook om eventuele uitvoeringsfouten bij de bouw te voorkomen. „Hoe de bereikbaarheid ervan is, of het gebruik van rolstoelen en bedden geen moei lijkheden oplevert." Opvallend in de woning zijn de schuin toelopende gangen, terwijl ook de woonka mer - die overigens in tweeën is te delen - niet kaarsrecht is. „Daardoor wordt de wo ning levendiger en kun je de massaliteit doorbreken," aldus Biegstraaten. Eerste fase De zes woningen op het terrein van de Sterre vormen de eerste fase van de totale nieuw bouw waarmee een investering van meer dan 32 miljoen gulden gemoeid is. Een zevende woning komt aan de Zuiderparklaan in Terneuzen, bestemd voor een aantal bewo ners van De Sterre en mensen die in Terneu zen op de wachtlijst staan. Biegstraaten: „De eerste steen wordt waarschijnlijk aan het eind van dit jaar gelegd. Dan kunnen de bewoners hun nieuwe behuizing eind 1996 betrekken." De tweede fase, nieuwbouw voor alle andere afdelingen van De Sterre, is volgens Bieg straaten nog voor de eeuwwisseling gereali seerd. tóaetie Zu'dlandstraat 32, *767 8924, fax 01150- Jtokcteuren: Peter Oggel (editie- Frankvan Cooten, Rein Tonir6 Florence Imandt, ""omen (sport), Harold r'aeten/'EU9ène S?oks,raat 1. tel. 01100- ff;,ax 01100-21928. C?Ur: Cees Maas (provin- fffs'aggever). 137s5i straat 14, tel. 01140- £fax 01140-19698. cm leu^n: Frank Deij (plv. ed. 2rtGoer ach Hochstenbach. 2> verkoop tol OiïSn<! Zuid!andstraat 32, 5» nil ?920. £01150.96554 luist-' f»oe'Je' Hans Dimmers. '3?5i straat 14, tel. 01140- overige afdelingen op 07-A0.C HULST is niet slecht uit de Tweede Wereldoorlog gekomen. Wat heet 'niet slecht'? Dertien doden is niet gering natuurlijk, maar als je het dan met Bres- kens vergelijkt, bijvoorbeeld.... Toch zal het een van je eigen dierbaren maar zijn die tot de slachtoffers behoort! De toren spits van de basiliek eraf, het dak beschadigd natuurlijk, nog wat schade door granaatinsla gen en door een opgeblazen brug. Spijtig allemaal, maar als je het vergelijkt met Oostburg of Ee- de...! Hulst heeft het er genadig afgebracht en voor pastoor-de- ken Rops was dat de reden een Mariakapelletje te laten bou wen aan de Zoutestraat op de wei van de paters Maristen, Het stond vlak achter hun bos, na genoeg recht tegenover de Li niestraat. Nu is er een volks tuintje. Het was een heel eenvoudige kapel voor Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand, maar het was ook slechts een noodoplossing. Later moest er een mooiere kapel komen, een met meer allure, een die tevens levenslang de herinnering zou vasthouden. Tijdens het dekenaat van Rops is dat niet meer van de grond gekomen. Hij overleed in 1947. Drie dekens later werd de draad weer opgenomen door Ant. Koopmans. Rond 1960 kreeg de kerk een stukje grond geschonken op de hoek Zou testraat en IJzerenhandstraat. Het stond bekend onder de naam Aards Paradijs of als de Hof van Eden. Het hoorde toe Door George Sponselee aan een van de twee broers van de befaamde Lewies Baert (lees daarover in de boekjes van juf frouw Anneke Wauters!) en aangezien die Adam heette... Het was bovendien een akkertje vol pruimebomen. Op zaterdag 29 april 1961 wer den de Mariakapel en het beeld plechtig ingezegend. Het beeld stelt Maria, Koningin van de Vrede en Moeder van Barmhar tigheid voor. Het stond bij de Benedictijner monniken in Oos terhout of het is daar in op dracht gemaakt, maar het is nooit duidelijk geworden waar om het juist dit beeld moest worden. Sommige mensen vin den het wat aan de grote kant. Er wordt wel eens beweerd dat de kapel is opgericht als dank voor de behouden terugkeer van de jongens die in Indonesië gediend hebben. Dat is niet waar. Het is de dank van Hulst omdat het tijdens de oorlog en bij de bevrijding voor grote rampen gespaard is gebleven. In het boekje uit 1962 'De Schijnwerper op de parochie van de H. Willibrordus te Hulst' van pastoor-deken Koopmans, staat een foto die duidelijk laat zien hoe mooi het gebouwtje is. Een buurtbewoonster zorgt al vijfentwintig jaar lang voor het schoonmaken en ze sluit het 's avonds af en opent het in de ochtend weer. Naast schoon maak is er ook onderhoud no dig en dat was in de loop van de tijd wel wat verwaarloosd. Begin 1991 toen het 20-jarig bestaan van de Rotary-club Hulst-Hontenisse nakende was, heeft Jo Morres de aandacht op de kapel gevestigd. De Rotary liet haar opknappen en op 26 april 1991 werd het project af gesloten met de onthulling van een gedenkplaat. Priester-dich ter Jos Pirenne - van de Maris ten - onthulde een zwart mar meren plaat waarin een kort gedicht van hem gebeiteld is. - 1940 uit dankbaarheid 1944 Keerden wallen het geweld. Door vertrouwen in U gesteld Werd de bescherming aange dragen. Zorg voor die ons zijn ontval len; Blijf met liefde ons omwallen. - Ongeveer vier jaar na de res tauratie, op 20 april 1995, kwam de kapel weer in het nieuws: vandalen hadden de vloer en het beeld besmeurd met grond. Nu is deze rubriek niet bedoeld om commentaar te leveren, maar.... staan er niet teveel en te hoge bomen rond de kapel? De dichte beplanting maakt het vandalen erg gemak kelijk, al is dat nog geen reden om bomen te kappen. Er is ook nog iets anders: van de hele mooie zeskantige vorm is' bijna niets meer te zien. Dat is ook zonde. Evenmin is deze rubriek be doeld om suggesties te doen, maar... is deze kapel niet de uitgelezen plaats om een pla quette, gedenksteen of wat ook te plaatsen voor alle Hulster gevallenen in de Tweede We reldoorlog? Iedereen weet van de zes doden door een gra naatinslag op de hoek van de Lange en Korte Nieuwstraat. Hetzelfde geldt voor de heer L. Brand en de drie genoemden op de plaquette in het Stadskan toor. Nooit echter horen we de naam van Bernhard Jansen, on vrijwillig in Engeland terecht gekomen en daar gestorven. Van de in Duitsland tewerk gestelde en daar overleden Emiel Burn of van Leendert Stoorvogel, die in het concen tratiekamp Amersfoort heeft gezeten en ergens in Duitsland is gestorven of omgebracht. Met dank aan pater Jos Pirenne te Lievelde en Eddy Taelman te Hulst. Sommige mensen vinden het Mariabeeld wat aan de grote kant. FOTO CAMILE SCHELSTAETE THEATER WOENSDAG 17/5 GOES Achillis - met Oidipous in Kolonos - 't Beest Beestenmarkt 3 - 20.30 uur (ƒ12,50) VROUWENPOLDER Kris Kras (poppentheater) - reserve ren: Camping Oranjezon Koningin Emmaweg 16a -14.30-16.15 uur SPORT ZEEUWS-VLAANDEREN Avondwandel vierdaagse - Axel vertrek 18.30 uur in de Sportlaan - Breskens vertrek aan het Wapen van Breskens - Hulst vertrek aan den Dullaert 19.00 uur (15 t/m 19 mei) VLISSINGEN Wandelvierdaagse - Clubhuis Zee land Sport Baskensburgplein - 18.00 uur 4) DIVERSEN BURGH-HAAMSTEDE Neeltje Jans - wandelexcursie in het nieuwe duingebied van het voormalig werkeiland Neeltje Jans - hoogste parkeerplaats Delta Expo (naambord org.) - 14.00 uur (ƒ5 - kinderen 1) GOES Goes En Passant - wandelroute langs kunstwerken - diverse winkels binnenstad - 9.00-17.00 uur (gratis) OOSTKAPELLE Beestenboelmiddag - voor kinde ren 9-12 jaar - Zeeuws Biologisch Museum Duinvlietweg 6 14.00-16.00 uur (ƒ5) SAS VAN GENT Engelenroos - kaarting -14.00 uur Openbare bibliotheek - tentoon stelling De Bruinvis -13.00 tot 17.00 uur AXEL Gregoriuscentrum - koersbal - 14.00 uur CLINGE .Malpertuus - handwerken, kaarten en biljarten -13.30 uur Malpertuus - koersbal ANBO - 13.30 uur TERNEUZEN 't Schelpenhoekje - jokeren -19.30 uur HULST De Kroon - kaarting -14.00 uur KOEWACHT De Lange Akkers - kaarting -13.30 uur HEIKANT 't Heike - schieting KBO -13.30 uur ST.-JANSTEEN De Warande - jokeren KBO - 13.30 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur The Pagemaster 20.00 uur Legends of the Fall HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Stargate 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Streetfighter MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Heavenly Creatures VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 20.00 uur Streetfighter 14.00 uur Outbreak 20.15 uur Jeanne la Pucelle 14.00 en 20.00 uur Leon 20.00 uur Forrest Gump 14.00 uur 101 Dalmatiërs KNOKKE Beverly Sereens 15.00 en 20.00 uur IQ 15.00 en 20.00 uur Outbreak 15.00 en 20.00 uur Legends of the fall 15.00 uur Richie Rich 20.00 uur Shawshank Redemption WANDELING - Op donder dag 25 mei om 4.00 uur wordt er een wandeling gehouden in de bossen van Clinge. De ex cursie start op de parkeer plaats van de Sterre en wordt geleid door C. Smet en E. Bogaert. De tocht voert door het afwisselende dekzand- landschap langs de grens met Belgie. Zo in de vroege och tend is dat zeer sfeervol. Tra ditioneel wordt deze wande ling besloten met een geza menlijk ontbijt tussen 6.30 uur en 7.00 uur. Opgave is ver plicht en men kan zich opge ven tot uiterlijk maandag 22 mei. PRIJS - Sylvia van Kampen uit Hulst heeft de derde prijs gewonnen in de nationale te kenwedstrijd van verffabri- kant Talens. Ze won een schil- derkist met inhoud en een ont werp van haar is vijftig keer als ansichtkaart afgedrukt. Van Kampen is lerares teke nen aan de Jansenius scholen gemeenschap. Ook is zij acti viteitenbegeleidster van insti tuut De Sterre in Clinge en geeft ze cursussen tekenen en schilderen aan de Kreatieve Vorming in Hulst en de ZVU in Kloosterzande. Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen hield met een deelname van 470 oude duiven een wedvlucht vanuit Etampes. Winnaar werd een duif van P. Pladdet uit Philip pine, met een snelheid van 1323,83 meter per minuut. 2. Comb. Rarhmeloo/Wiskerke, Philippine, 3. Comb. Haak/Del- zaine, Terneuzen, 4 en 6. J. de Mul en zoon, Philippine, 5. G. Snelders, Sas van Gent, 7. Th. van Damme, Boschkapelle, 8 en 9. P. Baecke, Westdorpe. 10. Th. van Zeele, Sas van Gent. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 171 oude duiven, 1299,91mpm: 1, 8 en 10. Adrie Thijs, St.-Jansteen, 2. Ed. de Nijs, Hulst, 3 en 4. A. van helsland, Hulst, 5 en 7. J. Verheyden, St.-Jansteen, 6. E. van Deursen, St.-Jansteen, 9. Ed. van Goethem, St.-Jansteen, Concours Combinatie Walcheren, 133 oude duiven, 1300,35mpm: 1, 3, 8 en 9. K. Wielemaker en zoon, Souburg, 2. P. Theune en zoon, Vlisingen, 4, 5 en 6. H. de Ridder, Vlissingen, 7 en 10. Comb. Japie- jo/De Nooyer, Souburg. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 229 oude duiven, 1313,78mpm: 1, 4 en 7. C. Her mes, Lewedorp, 2 en 10. L. Goe- degebure, 's-Heer Arendskerke, 3, 6, 8 en 9. D. Rijk, Heinkenszand, 5. C. Rentmeester, 's-Heerenhoek. De Postduif Heikant, 138 oude duiven, 1304,05mpm: 1 en 7. ge- brs. Van Houte, 2. Fr. Thijs, 3 en 9. Jac. Elegeert, 4, 5 en 8. Cl. Thui, 6. Cam. de Beule, 10. J. Leenknegt. Nieuw Leven Koewacht, 31 oude duiven, 1264,64mpm: 1, 2, 4 en 6. Rob. van Damme, 3. G. Schal- kens. De Snelle Duif Clinge, 84 oude duiven, 1303,42mpm: 1 en 10. Comb. Antheunis/Goethem, 2 en 4. R. van Gaever, 3 en 9. Is. Merckx, 5, 6, 7 en 8. J. van Goethem. De Reisduif Philippine, 104 oude duiven, 1323,68mpm: 1 en 5. P. PLaddet, 2. Comb. Rammeloo/ Wiskerke, 3, 4 en 7. J. de Mul en zoon, 6. J. Verstelle, 8. O. Haers, 9 en 10. A. Gommers. Samenspel Aardenburg/Eede, 37 duiven, 1308,69mpm: 1. Cl. de Cock, 2. N. Dhonfdt, 3. E. Rijkae- rt, 4. O. de Vriendt, 5. Ph. Ram- melaere. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 68 duiven, 1297,83mpm: 1, 6, 7 en 8. L. Goedegebure, 2, 3, 4, 5 en 9. D. Rijk, 10. J. Geluk. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 71 duiven, 1285,97mpm: 1, 4, 5, 8 en 9. C. Rentmeester, 2, 3 en 7. Sj. van Eykeren, 6. A. van de Dries, 10. A. Moiso.n. De Postduif Lewedorp, 100 dui ven, 1313,78mpm: 1, 2, 3, 6, 7 en 8. C. Hermes, 4. Mevrouw G. de Jonge, 5 en 10. A. Hazen, 9. J. Buise. De Luchtbode Oost-Souburg, 70 duiven, 1300,35mpm: 1, 2, 4 en 5. K. Wielemaker en zoon, 3 en 6. Comb. De Nooyer/Japiejo, 7 en 8. C. de Poorter, 9 en 10. F. Neu mann. De Posthoorn Vlissingen, 63 dui ven, 1295,78mpm: 1, 5, 6, 8 en 10, P. Theune en zoon, 2, 3 en 4. H. de Ridder, 7. H. Maas, 9. P. Vercam- men. Moeskroen De Voorwaarts Zaamslagveer, 93 duiven, 1145mpm: 1, 2, 4 en 9. M. Hamelink, 3, 6, 8 en 10. H. de Feijter, 5 en 7. D. Nice. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 35 duiven, 1090,75mpm: 1 en 2. L. Dingemans, 3 en 5. G. Neels en zoon, 4. Gebrs. Scheele. Van onze correspondent Graauw - De voetbalvereniging Graauw heeft ook ditmaal weer een uitgebreid programma samengesteld voor de jaar lijkse Boomwaifeesten, die van woensdag 24 tot en met zondag 28 mei op het sportpark van de W Graauw gehouden worden. PROGRAMMA Woensdag 24 mei: 19.00 uur: schieting liggende wip. Donderdag 25 mei: 14.30 uur: voetbalwedstrijd Graauw 1-Graauw Bloed, 20.00 uur: prijskaarting bieden en jokeren. Vrijdag 26 mei: 13.30 uur: spelencircuit voor de jeugd, 15.30 uur: Penalty bokaal, 20.00 uur: grote Graauwse Playbackshow. Zaterdag 27 mei: 13.30 uur onderling vooetbaltoernooi, 17.00 tot 18.30 uur: receptie ter gelegenheid van jubileum voorzitter en secretaris, 21.00 uur: feestavond met medewerking van orkest The Romantics. Zondag 28 mei:^2.30 uur: wijken- en familietoernooi. 22.00 uur: sluiting.

de Stem | 1995 | | pagina 15