Ruimte voor beeldende kunst o ïgenheid Richting Den Dullaert krijgt wat extra subsidie voor 'Uit in Hulst' ouwd Sint Jansteen dagenlang in ban van de muziek Terneuzen zingt de blues DAG klapper POLITIE rapport DUIVEN sport Jij DE STEM ticulieren iTerneuzense cultuurcommissie wil samenwerking tussen expositieruimtes MENSCHAP ERNEUZEN longe PopPe Terneuzenaar krijgt boete en raakt zijn wagen kwijt ZEELAND A6 Na 50 jaar Theorie (snel) cursus MOTOR/AUTO W. VERMEULEN DMAKING betrouwbare (emeente ontenisse Fanfare St. Jan vierde dit weekeinde honderdjarig bestaan Uitlaatklep voor gehandicapten het veiligste adres MAANDAG 15 MEI 1995 edankje, jubileum, lelijk, verloving, restatie, examen, am enz. ilom 0,65 incl. BTW, igel verplicht, afbeelding, im 26.- incl. BTW. en op aanvraag, liet geretourneerd. 1 of geef uw tekst atsing af bij één van chriftelijke opgaven geaccepteerd, indien nd zijn, ook indien uw ijgevoegd is. het recht voor teksten redenen te weigeren, achten bereiken over de houdt de uitgever zich im de naam van de bekend te maken. gefeliciteerd. in Rucphen, Dennis Vinger- I in Breda. |van onze verslaggever Halst-Burgemeester en wethouders van Hulst en stichting Den Dullaert enigszins tege- it komen in haar vraag om meer subsidie lioor de programmering van 'Uit in Hulst'. De emeenteraad besliste in januari dat Den Dul- iert jaarlijks een halve ton krijgt. B en W wil len dat bedrag nu met tweeduizend gulden ver- Den Dullaert maakte bezwaar tegen het raadsbe sluit van januari. De stichting vroeg om 57.500 gul den per jaar. In het bezwaarschrift wees de stich ting erop dat de afgelopen jaar de uitkoopsommen voor voorstellingen soms met een kwart zijn geste gen. Tegen dat licht is het 'onmogelijk met een ge lijkblijvende subsidie dezelfde kwaliteit en kwanti teit van voorstellingen te blijven programmeren'. Den Dullaert voerde ook als argument aan dat de bezoekersaantallen van de voorstellingen de afgelo pen jaren aanmerkelijk zijn gestegen. Daarom zou het bestuur het betreuren als dat werk teniet wordt gedaan door het raadsbesluit de subsidie niet op te krikken. Echter, volgens B en W is het gemiddeld aantal bezoekers per voorstelling de afgelopen ja ren juist gedaald. „Dit argument is dus naar onze mening ongegrond," aldus het college. B en W is bij de berekening van het subsidiebedrag uitgegaan van twintig voorstellingen per jaar a 2568,80 gulden subisidie. Het totaal wordt afgerond op jaarlijks 521000 gulden voor de periode 1995 tot en met 1997. „Dit bedrag zal tussentijds niet meer worden verhoogd," aldus hel college die aan de sub sidietoekenning de opmerking verbindt dat 'Uit in Hulst mag experimenteren, maar dat er wel reke ning moet worden gehouden met de behoeften van de inwoners'. De commissie Financiën buigt zich donderdag 19 mei over het wijzigingsvoorstel. Aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. chuurmans 13 mei 1995 lan Rijswijk 13 mei '95 Gilze Zijn zij het gouden paar. Zij hebben deze datum weten te bereiken, en dat wil de familie laten blijken. Van harte gefeliciteerd namens: Marja, Bernard, Benny, Emmy, Jack, Henny, Fred, Marital aanvang 23 mei examen 8 juni opgave: Verkeersschool Wilhelminastr. 78 St. Jansteen 01140-13268 et Havenschap Terneuzen n verband met het bouwen overgangen, een gedeelte in de gemeente Terneuzen li en op vrijdag 19 mei 199-1 7.00 uur of zoveel langer als mogelijk, gestremd zal zijn nde verkeer. Alle bedrijven Engelhard, de bulkternnmai en Elocoat vanaf de brug Ovet vanaf de richting Ter- 995 ;en directeur voornoemd, .G. Philippen VERWARMINGS- ALLATIE dienst en 24-uursservice 148-1243-2970-Klooster; de Ruimtelijke Ordening Hontenisse maakt ter v°j^p de Itikel 19a, lid 4, van deWeW. bekend dat van 16 t/m 3 ijn onze verslaggever irneuzen - Samenwerking sen verschillende in- om expositieruim te creëren; het opstellen vaneen beleidsplan voor de ■eldende kunst; leeg- itaande ateliers tegen gere geerde prijs aanbieden laan Temeuzense kunste naars en een wandelroute nenstellen langs heel kunst in openbare ntes. itzijn enkele van de hoofdpun- i uit het deelplan van de ge- itelijke coordinaliecommis- i cultuur. Deze commissie wil de beeldende kunst de ko- e jaren vastere voet krijgt in Temeuzense cultuurwereld, tcommissie vindt dat in de no- jakunst- en cultuurbeleid, die de nteraad vorig jaar heeft ild, beeldende kunst te lig aan bod komt. Zeker in igtlijkmg met bijvoorbeeld de [nuziek. den voor de commissie het slplan beeldende kunst voor de zetten in de reeks plannen {uiteindelijk de nota kunst- en «Huurbeleid voor de periode i vorm moeten geven, {commissie streeft vier doel- gen na. Ten eerste moeten temeuzenaren voldoende moge lijkheden hebben zich te infor- «eren over beeldende kunst, foor dat doel moet het huidige inbodvan de bibliotheek op het id van beeldende kunst min- gehandhaafd blijven. Ge- kers van de kunstuitleen, inds april gevestigd in de biblio- ik, moeten op termijn meer juloed krijgen over het reilen en pen van deze voorziening. d van educatie wil de [omissie dat het gemeentelijk Tut Toonbeeld een beleids- specifiek bedoeld voor «ldende kunst, opstelt en uit- oert. jkrde punt uit de nota behelst de sentatie van kunst in de ge ste. Zo wil de gemeente de menwerking tussen ziekenhuis, en bibliotheek wat Wsatie van exposities be- fit, bevorderen. De gemeente lecollectie moet vaker aan het piek tentoongsteld worden en |ient een wandelroute langs de kunst in openbare Hes te komen. wil de commissie pro- in de woningbouwvereniging [jee te bewegen leegstaande iers tegen een gereduceerde san te bieden aan Terneu- kunstenaars. De plannen ten volgens de commissie niet «an de huidige 250.000 gul- Mie de gemeente dit jaar aan wende kunst spendeert. Een muziekfeest bestekent niet alleen spelen, maar ook luisteren naar de prestaties van college's. Hier luisteren muzikanten naar de klanken van Wel Doen door Ver maak uit Clinge. foto's camile schelstraete Van onze correspondente Sint Jansteen - Het kan de he le Steense bevolking niet ont gaan zijn dat fanfare St. Jan afgelopen weekend haar hon derdjarig bestaan vierde. Van vrijdag- tot zondagavond was Sint Jansteen onmiskenbaar in de ban van de muziek. De klanken van de verschillende muziekverenigingen waren door het hele dorp te horen. De festiviteiten begonnen met een bonte avond waarbij de Steense toneelvereniging Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene de drie eenakters Voor de dokter, De Vergadering en Leopold op vrijersvoeten op de planken bracht. De uitvoering werd een succes. De muziekvereniging zorgde voor sfeervolle intermez zo's. Zaterdag trok circus Reinardi en poppenthater de Wielewaal een bomvolle feesttent. De jeugd was in groten getale aanwezig en maakte daarnaast ook nog ge bruik van het reuze luchtkussen in de Wilhelminastraat. Hoogtepunt van het feestweek end vormde de jubileumreceptie zaterdagavond toen vele verte genwoordigers van regionale ver enigingen van de gelegenheid ge bruik maakten de jubileumvier- ende vereniging geluk te wensen. Ook de wethouders G. van de Voorde en B. Picavet van de ge meente Hulst gaven acte de pre sence. Voorzitter J. van Eek van St. Jan bracht hulde aan de drie jubila rissen A. Saman, J. van Goethem en P. Weemaes. Zij vierden hun vijftigjarig lidmaatschap van de vereniging. De voorzitter over handigde hen een tinnen bord met inscriptie. Voorzitter W. Pilaet van de We- zebo gaf aan dat er wel duidelijke verschillen zijn in de muziekver enigingen van vroeger en nu: „Was het aanvankelijk een gezel ligheidsclub, er is nu sprake van een vereniging waar mensen een professionele hobby op basis van scholing uitoefenen." Nadat Pilaet de vereniging ge lukwensen had aangeboden, kre gen de drie jubilarissen de offi ciële legpenning van de Wezebo. De zaterdag werd besloten met het optreden van de Kleinste Fanfare ter Wereld, afkomstig uit België. Op zaterdag en zondag was er te vens een muziekfestival waar vijftien muziekverenigingen aan deelnamen. Zij zorgden op het marktpleintje voor vrolijke mars muziek of traden in de muziek tent voor het voetlicht. op de gemeentesecretaris^ pge ligt het plan tot he woning op het percee plan is in strijd met het b^st GurgemeesW vriistf fhistem- nde bepalingen van heit sing van artikel 18a WR wat ge- beslissing te nemen, o rmijn van tervisielegginS in te slijk als mondeling be:zW ten|s- ter en wethouders van tent en de betere bluesartiesten n zaterdagavond voor een geslaagd Wival in het Portaal van Vlaanderen in fcult'ïl® Blues Promotie wilde met het fes- |iescjfju"aiwi vestigen in het Nederlandse LJft had zaterdag daar alles voor in Ktnhj i zeker een goede indruk achterge- |i j 1 ae ruim duizend bezoekers. ei 1995. s burgemeester van I .A.M. Steenkamp Hjlu'f "'""■aent wisselden de optreden elkaar Hrtirit °m vijf wr Give Buzze het podium ficj Is het nog niet zo druk. De groep geeft "e werk te zien van de rock-rhythm blues. Terwijl het steeds drukker wordt be klimt Junoir Wells (zang en harmonika) het po dium. Deze all-round entertainer spuugt in de bluesharp als het publiek in een pilsje. Het dak gaat er even af bij het optreden van de Rythm Sheiks. Deze groep maakte in Terneu zen furore aan de vooravond van hun tournee door Europa. Nog was de koek niet op. Otis Grand and his Big Bluesband viel voornamelijk op door het sublieme gitaarspel van Grand die als een mae stro de touwtjes in handen had. Robben Ford Live sloot het festival in stijl af. foto wim kooijman Vari onze verslaggever Terneuzen - Duizend gulden boete voor het rijden onder invloed, verbeurd verklaring van een 17 jaar oude Volvo 66 en een voorwaardelijke rij ontzegging. Dat vonniste poli tierechter Rammeloo gisteren tegen 47-jarige P.V. uit Ter neuzen. Hij kreeg vrijspraak voor het ingooien van een ruit bij zijn ex-vriendin. V. reed op 19 november 1994 vanuit Spui naar Axel, waar zijn ex-vriendin woont. „Ik hoorde dat het niet goed ging in Axel, daar aangekomen was het een grote puinhoop. Glas voor de ge vel en een ruit eruit. Ik heb een steen richting het huis gegooid, maar die kwam tegen de gevel," zei V. om aan te geven dat niet hij voor de rotzooi verantwoordelijk was. „Waarom deed u dat?," vroeg rechter Rammeloo. „Uit een soort frustratie," was het korte antwoord. De rechter kon niet bevatten waarom V. nou toch naar Axel was gereden. Wat hij ook probeerde, meer dan 'ik hoorde dat het niet goed ging' kreeg hij niet te horen. De ver klaring van de ex-vriendin en van de politie-agenten die ter plaatse waren geweest boden echter niet voldoende bewijs dat P.V. daadwerkelijk een ruit had ingegooid. V. verzette zich fel tegen de snel heid waarmee hij gereden zou hebben, 135 kilometer per uur binnen de bebouwde kom. „Die Volvo is zeventien jaar oud. Ik betwijfel of het ding wel zo hard kan." De verklaring van de agenten dat zij twee kilometer achter hem aangereden hadden op zo'n hon derd mpter achter hem, was eveneens onjuist volgens de Ter neuzenaar. „Hebben de agenten die het verbaal hebben opge maakt dan allemaal gelogen?," vroeg de politierechter. „Hun verhaal klopt niet," antwoordde V. „Of uw verhaal," zei de rech ter. Maar volgens V. zat er oud zeer bij de politie. In zijn eis sprak officier van jus titie van een 'onzin-verhaal' dat V. hield over zijn te snelle rijden. „In de raadkamer heeft u eeder al gezegd dat u voor de politie vluchtte." Hij eistte darom 1500 voor rijden onder invloed en ingooien van de ruit. Voor te hard rijden eistte de officier 250 en een ontzegging van de rijbe voegdheid van vier maanden. De advocaat van V. wist de rech ter ervan te overtuigen dat V. zijn rijbewijs voor zijn werk nodig heeft. Voor dat argument toonde rechter Rammeloo zich gevoelig. „Gelijk het rijbewijs innemen vind ik wel drastisch," waardoor V. zijn werk op oproepbasis ook in de komende tijd per auto kan bereiken. Clinge - Bewoners De Sterre in Clinge hadden zaterdag de dag van hun leven toen leden van mo torclub De Uitlaatklep uit Middelharnis hen achter op de motor namen. „Het was een leuke middag. We hadden geluk met het weer," aldus Janine Van- hecke van De Sterre. „De mo torrijders maakten met de be woners een ritje langs de pa viljoens. De meesten gingen achterop, sommigen kropen in de zijspan. Ze kregen een echt leren jack aan, een mo torsjaaltje om en de muziek was aangepast: hardrock dus." MARKTEN MIDDELBURG Boeken- en Verzameimarkt - Markt - 11.00-17.00 uur (gra tis] DIVERSEN GOES Goes En Passant - wandelroute langs kunstwerken - diverse winkels binnenstad - 9.00- 17.00 uur (gratis) GRIJPSKERKE Workshop voorjaarsmand - Imkerij Poppendamme Pop- pendamseweg 3 - 13.15-15.15 uur en 19.30-21.30 uur 27,50) VL1SSINGEN Wandelvierdaagse - 5-10-15 km - Clubhuis Zeeland Sport Baskensburgplein - 18.00 uur (ƒ4) CLINGE Kaarting - café De landbouw - 20.00 uur Reis naar Brabant - KBO LAMSWAARDE Kaarting - café De Lamsoren - 14.00 uur AXEL Avondvierdaagse - 5, 10 en 15 km -18.30 uur - AZVV-kantine ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur Bingo - KBO - De Warande - 13.30 uur KOEWACHT Koersbal - De Vlaschaard - 14.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling SZPC De Bruinvis - openbare biblio theek - 13.30-20.00 uur ZUIDDORPE Koningsschieting - schutters- lokaal -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Legends of the Fall HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Stargate 20.00 uur Richie Rich 20.00 uur Streetfighter MIDDELBURG Cinema 20.00 uur The days VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Streetfighter 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Leon 20.00 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur IQ 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Shawshank Redemp tion Scharpoord 20.30 uur Little Buddha Drank Kapellebrug - Bij een inbraak in een supermarkt aan de Gentsevaart in Kapellebrug is voor een bedrag van circa 20.000 gulden aan drank en si garetten ontvreemd. Men had zich toegang tot het pand ver schaft door het vernielen van een ruit. De eigenaar deed hiervan za terdagmorgen aangifte bij de politie in Oost-Zeeuws-Vlaan deren. Kleding Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft een 31-jarige vrouw uit die plaats aangehou den verdacht van een winkel diefstal gepleegd in een winkel aan de Nieuwstraat in haar woonplaats. De vrouw had on der haar rok een zevental kle dingstukken verborgen,tot een bedrag van 438 gulden. De vrouw kreeg een dagvaarding overhandigd. Autodief Philippine - Vanaf een par keerplaats aan de Kasteel straat te Philippine werd vrij dagmiddag rond drie uur een groene Nissan Bluebird ont vreemd. De 55-jarige eigenaar van het voertuig was even een bank binnengegaan en had de sleu tels in het contact laten zitten. Hij hoorde dat iemand in zijn auto met gierende banden weg reed in de richting IJzendijke. M. Buijsse wint wedvlucht Etampes Terneuzen - De gisteren gehou den provinciale wedvlucht van uit Etampes is gewonnen door een duif van M. Buijsse te Oost burg. De winnende vogel, ge klokt om 11.41 uur, liet daar mee een snelheid voor zich af drukken van 1335 meter per mi nuut. Het Zeeuwse convooi duiven werd, nadat de lossing op zater dag vanwege het slechte weer, voornamelijk boven Noord- Frankrijk, een dag moest wor den uitgesteld, gistermorgen om 07.30 uur aan het luchtruim toevertrouwd. De verdere vroegste meldingen kwamen van: C. Riemens, Groede, 11.45 uur, 1326mpm. Comb. Haak/ Teröneuzen, 11.48 uur, 1323mpm: A. Rammeloo, Philippine, 11.44 uur, 1323mpm: H. de Poorter, Hoofdplaat, 11.51 uur, 1315mpm: C. Hermes, Lewedorp, 12.02 uur, 1314mpm: H. Mookhoek en zoon, Breskens, 11.52 uur, 1312mpm: J. Bras Wemeldinge, 12.10 uur, (2x), 1311mpm: H. Beulens, Kwaden- damme, 12.01 uur, 1311mpm: Koks en zoon, Goes, 12.07 uur, 1310mpm: G. Snelders, Sas van Gent, 11.44 uur, 1307mpm: M. Rodts, IJzendijke, 11.46 uur, 1307mpm: L. de Waal, Klooster- zande, 12.- uur, 1305mpm: gebrs. Van Houten, Heikant, 11.51 uur, 1304mpm: Sdrie Thijs, St.-Jan- steen, 11.51 uur, 1303mpm: Duif van Duerinck wint vlucht uit Roye Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen van uit Roye 457 duiven. Winnaar werd een duif van G. Duerinck uit Sint Jansteen met een snel heid van 1358,45 meter per mi nuut. 2 en 9. E. van Deursen, 3 en 8. B. Danckaert, beiden uit St.-Jansteen, 4. L. de Wilde. 5. Ed. de Nijs, 6. Th. Casteels, 7. J. Dhanis, 10. A. van Helsland, allen te Hulst. Herleving Kloosterzande, 292 dui ven, 1345,48mpm: 1 en 4. F. de Kort, 2, 5, 6, 8 en 9. R. de Nijs, 3. Jo. Voet, 7. W. Bogaart, 10. R. Mahu. De Reisduif Graauw, 170 duiven, 1363,10mpm: 1,6, 7 en 9. G. Vioen, 2. Gebrs. De Koster, 3 en 10. P. Rokven, 4 en 5. Alph. d'Hondt, 8. R. Heijens. De Postduif Heikant, 194 duiven, 1351,75mpm: 1. A. Cockheyt, 2, 4 en 10. Th. de Block, 3. Ed. Ver- schueren, 5. IJ. Kuypers, 6. J. Leen- knegt, 7. Ch. de Beule, 8. J. de Kind, 9. C. van Goethem. De Snelle Duif Clinge, 160 duiven, 1352,47mpm: 1, 4 en 5. J. van Goet hem, 2. Is. Merckx, 3. L. Willaert, 6. P. Bolsens, 7, 9 en 10. Comb. Smet/Kerkhoven, 8. B. van de Branden. Nieuw Leven Koewacht, 117 dui ven, 1358,44mpm: 1, 7 en 9. Rob. van Damme, 2, 5 en 10. R. van de Bilt, 3 en 6. H. van Dijk, 4. A. Kips, 8. R. van Hijfte. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 253 duiven, 1349,85mpm: 1, 2 en 3. J. van Maldegem, 4 en 6. P. van Bre men, 5, 7 en 10. D. Rijk, 8 en 9. J. van't Westeinde. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 187 duiven, 1314,70mpm: 1, 3, 7 en 9. Sj. van Eykeren, 2, 4 en 6. D. van de Dries, 5 en 10. J. Franse, 8. A. Mois- on. De Postduif Lewedorp, 115 duiven, 1342,10mpm: 1, 2, 4 en 5. P. Pieters, 3. A. Hazen, 6 en 8. M. de Jonge, 7, 9 en 10. J. Buise. Orleans Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 233 oude duiven, 1216.42mpm: 1, 5, 6 en 7. P. Pieters, Lewedorp, 3 en 4. J. van Maldegem, Heinkenszand, 3. Mevrouw G. de Jonge, 's-Heer Arendskerke, 8. C. Hermes, Lewedorp, 9. D. Rijk, 10. Th. Hoondert, beiden Heinkens zand. CC Walcheren, 338 oude duiven, 1207,6lmpm: 1 en 2. H. de Ridder, Vlissingen, 3. H. Biemans, 4 en 9. Karin Wielemaker, 5, 7 en 10. K. Wielemaker en zoon, 6. P. Borre- mans, 8. J. van Peenen, allen Oost- Souburg. De Posthoorn Vlissingen, 170 oude duiven, 1207,62mpm: 1 en 2. H. de Ridder, 3. H. Siereveld, 4. G. Wey- ers, 5. R. Bosschaert, 6. P. Theune en zoon, 7. Comb. Meerman/Tee- uwen, 8. R. van Dalen, 9. J. Lijnse, 10. M. van Belzen en zoon. Luchtbode Souburg, 168 oude dui ven, 1192,24mpm: 1 en 10. H. Bie mans, 2 en 7. Karin Wielemaker, 3, 5 en 8. K. Wielemaker en zoon, 4. P. Borremans, 6. J. van Peenen, 9. T. IJzer. (ADVERTENTIE) BEVEILIGING Erkend Uneto Installateur Oranjestraat 5 Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1995 | | pagina 9