Sport Knollenveld krijgt de schuld Koewacht blijft in de race Clinge en Robur in evenwicht in nacompetitie NAC lijdt zevende thuisnederlaag in slappe derby tegen RKC Amateurkampioenschap voor Kozakken Boys TOEGIFT OP MAANDAG Ui tgesproken. DE STEM ZEELAND AFDELINGSVOEJBAL Twee dubieuze strafschoppen beslissen duel Ook Karelse onder het mes EERSTE KLASSE B Attractief duel tegen Luctor'Bf» eindigt in terechte 2-2 VIERDE KLASSE H Tolerantie Problemen rond ADO-Hoek Holst kiest, voor Hoek Hoek en Buitelaar nog niet eens Happening Iforse schadeclaim voor Oostburg Jaar cel voor Tapie [Enorme grafkelder Ivan zonen I Ramses II ontdekt Lijmpoging conflict Nederland-Turkije Mulder Boskoop Inaar O-Europa Hansweerste Boys wint promotieaw' pop verhuist waarschijnlijk AFDELINGSVOETBAL B runs wijk getuigt cocaïnezaak Politie Japan doet J^Val kantoor sekte MAANDAG 15 MEI 1995 Door Guus Heutinck Clinge - Niets is nog beslist in de strijd om promotie naar de vierde klasse. Clinge en Robur hielden elkaar in hun eerste nacompetitieduel in even wicht met 1-1. Beide doelpun ten vielen uit een strafschop. De beslissing zal nu volgende week vallen in Goes, waar beide ploegen elkaar voor de tweede keer treffen. Jan d'Olieslaghers, trainer van Clinge, en Jos van Bélzen, speler trainer van Robur, kwamen na afloop gezamenlijk in goede har monie van het veld gewandeld. Beiden waren duidelijk tevreden met het resultaat. d'Olieslaghers zal ongetwijfeld tevreden ge weest zijn, dat zijn ploeg de draad toch weer goed heeft opge pakt na de afstraffing van vorige week tegen IJzendijke. Van Bel zen zal gedacht'hebben, dat het resultaat perspectief biedt voor de komende thuiswedstrijd. Ro bur zal dan wel moeten winnen, want bij een tweede gelijk spel is het Clinge, dat aan het langste eind trekt. Op basis van de betere klassering in de competitie zou het dan promoveren. Beide trainers kunnen echter niet tevreden geweest zijn over het vertoonde spel. Geen van beide ploegen kon imponeren met aan sprekend veldspel. Wellicht, dat de belangen daarvoor te hoog waren. Jan d'Olieslaghers had bovendien nog een bijkomend excuus: „Ik miste bijna een half elftal. Als je zoveel omzettingen moet doen, gaat dat natuurlijk ten koste van het spel." De lijst van absenten was inder daad indrukwekkend: Jan de Vis ser, Pascal Delforge, Edwin Mar tens, Tom Willaert, Richard van de Linden en Roland de Block waren allen geblesseerd of ge schorst. Geen wonder, dat de oe- fenmeester zich kon vinden in het gelijke spel, dat na negentig mi nuten op het scorebord stond. De eindstand stond overigens al na vijf minuten op het bord, waarbij het er aanvankelijk op leek, dat scheidsrechter Paarde- koper een grote stempel op de wedstrijd zou gaan drukken. Al na twee minuten wees hij naar de stip, toen Walter Bonte de bal te gen zijn hand kreeg na een halve misser. Aangeschoten hands leek het, maar Paardekoper kende, geen pardon. Verdediger René de Kok ook niet. Hij liet doelman Vincent Martens kansloos. Maar de arbiter besloot aan de andere zijde ook een soortgelijke dubieuze penalty te geven. Ing- mar Hoefnagels kwam ten val bij een poging de bal te koppen en tot ieders verbazing wees Paar dekoper weer naar de beruchte stip. Nu was het Boudewijn van Craenenbroek, die zich het bui tenkansje niet liet ontglippen en Arnold Uitterhoeve de bal uit hét net liet halen. Daarna floot Paardekoper echter een uitstekende wedstrijd en ont wikkelde zich een aantrekkelijke eerste helft, waarin beide ploe gen de kansen netjes verdeelden. Twee goede kansen voor Ingmar Hoefnagels, die zelfs de paal raakte, aan Clinge-zijde en twee dito kansen voor Gerard Tibbe van Robur, die eveneens de paal raakte, waren daarvan het ge volg. De tweede helft was het aankij ken eigenlijk niet waard. Wel licht hadden beide ploegen vrede met het resultaat. Feitelijk waren er maar twee momenten, die het vermelden waard zijn en ook de ze waren weer broederlijk over beide partijen verdeeld. Eerst was het invaller Adrie Abraham- se, die de bal vol op de pantoffel nam vanaf een twintigtal meters en doelman Martens verplichtte tot een fraaie redding. En in de laatste minuten had Peter Dru- mont nog bijna de beslissing ge forceerd, maar zijn hoge bal be landde op de paal. Maar eigenlijk kon ook- het thuispubliek daar vrede mee hebben, want deze wedstrijd had geen winnaar ver diend. Door Jacques Hendriks Breda - Vorig seizoen, maar ook in een grijzer verleden kwamen voetbalploegen altijd met knikkende knieën naar de Bredase Beatrixstraat. Zelfs spelers van de top drie lagen enkele nachten wakker als ze NAC een bezoek je moesten brengen. t)e ploeg van trainer Ron Spelbos is haar reputatie dit seizoen aar dig aan het verspelen. Ruim twee weken terug liet NAC tegen FC Twente weliswaar zijn oude ge zicht zien (2-1), zaterdag verloor de Bredase trots echter alweer voor de zevende maal dit seizoen in eigen huis, dit keer in een slap pe wedstrijd tegen streekgenoot RKC,. 1-2. Niet de spelers of de scheidsrech ter kregen dit keer de schuld van de heren trainers, Ron Spelbos en Bert Jacobs. De grote boosdoener was het veld. En inderdaad, de 'groene' mat zag eruit alsof arbi ter Schaap voor de wedstrijd het terrein wat al te nadrukkelijk geïnspecteerd had. „Goed combi natievoetbal is op dit veld onmo gelijk," stelde Jacobs. „Alleen met een schepje en wat zand- vormpjes kun je er wat van ma ken." Spelbos was het daar roe rend mee eens: „Dit veld is een 'blamage voor een eredivisie club." Toch zou het flauw zijn alleen de grasmat of de afwezigen (bij RKC Petrovic en Hutten;bij NAC Koumans, Brood, Remie, Gest- huizen, Janssen, Smit) verant woordelijk te stellen voor de saaie wedstrijd. De 22 acteurs konden vrijuit voetballen en had den de bijna tienduizend kleu mende fans toch wel wat meer spektakel mogen bieden. Bij NAC kwam het daar niet van, omdat Spelbos ervoor gekozen had om motor Ton Lokhoff niet achter de spitsen te posteren maar als libero. Kees van Wonde ren nam zijn plaats op het mid denveld in, maar kon daar niet zijn stempel op de wedstrijd drukken. „Door het gebrek aan verdedigende mensen moest dit wel. Ik'vónd een middenveld met Gerritsen, Abdellaoui én Lokhoff te aanvallend, te weinig in ba lans," was de verklaring van de toekomstige Vitesse-trainer. Omdat RKC heel behoedzaam speelde en alle initiatieven aan NAC overliet, gebeurde er bar weinig. In de eerste helft was NAC zegge en schrijve een keer gevaarlijk. Van een uitgespeelde kans was daarbij niet eens spra ke. De bal caramboleerde via een stuk of vier, vijf scheenbenen voor de voeten van Graham Ar nold. De normaal ijskoude Au straliër schrok blijkbaar van zijn kans, want in plaats van simpel te scoren, slaagde hij erin om de bal op doelman Vonk te knallen, waardoor de schade voor de Waalwijkse ploeg beperkt bleef tot een hoekschop. In de pauze (0-0) waarschuwde Ron Spelbos zijn manschappen. „Pas goed op, RKC wacht op spelhervattingen, om daaruit toe 0 te kunnen slaan." De Veenenda- ler bleek een vooruitziende blik te hebben, want al na vier minu ten legde Marcel Brands - lang geleden nog een blauwe maandag in NAC-shirt acterend - de bal uit een vrije trap bij de tweede paal, waar Youri Petrov met een schitterende volley doelman Ka- relse kansloos liet, 0-1. „Ik had dus net zo goed tegen de muren van de kleedkamer kunnen pra ten," mopperde Spelbos terecht. Die treffer zorgde ervoor dat NAC wat feller faerd. Het gevaar moest daarbij van de linkerkant komen, waar Abdellaoui de beste NAC'er was. Aan de rechterkant e had Dennis Gerritsen, die Peter Remie verving, een complete off day. Zonder enig zelfvertrouwen dribbelde hij maar wat rond, meestal eindigend met een pass in de voeten van een tegenstan der. „Hij was'rijp voor een wissel, njaar als je niets beter op de bank hebt, dan houdt het op," verde digde Spelbos zich. To.ch kwamen er kansjes voor de thuisploeg, Abdellaoui strandde op Vonk, Lammers schoot naast en Arnold zag een achterwaartse kopbal 'a la Henk Groot'-door Vonk net onder de lat weggetikt worden. Een kwartier voor tijd ging de tot dan uitstekende Woudrichemse doelman van RKC toch in de fout. Gaasbeek produceerde van zo'n meter of twintig een welis waar venijnige, maar niet on houdbare schuiver, die via de grabbelende handen van Vonk in de hoek verdween, 1-1. Deze gelijke stand leek een recht vaardige uitslag, maar zelfs dat ene puntje mocht NAC niet hou den. Nadat Gerritsen in kansrij ke positie voorlangs had gescho ten, gleed uitgerekend aanvoer der Lokhoff uit, toen hij als laat ste man de bal toegeschoven kreeg. Brands kon de bal zo op pikken en de Rus Petrov, voor de tweede maal in stelling brengen, 1-2. NAC - RKC 1-2 (0-0) - 49. 0-1 Petrov, 75. 1-1 Gaasbeek, 87. 1-2 Petrov. Toeschouwers: 9693. Scheidsrechter: Schaap. NAC: Karelse; Wilnis, Lokhoff, Van Burik, Brusselers; Gerritsen, Van Wonderen, Gaasbeek, Abdelaoui; Arnold en Lammers. RKC: Vonk; Streppel, Schreuder, Ten Hag; Verbeek, Muller, Brands, Van Haaren; Van Rijswijk (82. Van Aer- de), Van Arum en Petrov. Breda - Na libero Ruud Brood (afgelopen donderdag geopereerd aan zijn voet) gaat deze week ook doelman John Karelse van NAC onder het mes. Karelse keepte de laatste paar maanden met een blessure aan zijn schouderband, maar wilde wachten met de ope ratieve ingreep tot zijn team vei lig stond. Inmiddels is dat zo ver en dus laat hij zich donderdag opereren. Dit houdt in dat tweede doelman John Achterberg in de laatste twee wedstrijden, thuis tegen Heergnveen en uit tegen PSV, zijn kunsten weer eens kan vertonen. Verleden jaar speelde Achterberg al tweemaal in NAC 1, dit seizoen bleven zijn optredens beperkt tot' die in het elftal van kampioen NAC 2. NAC-speler Kees van Wonderen, (tweede van rechts) probeert zich te ontdoen van de RKC'ers Van Haaren (4) en Verbeek. FOTO COR VIVEEN Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het kampioen schap in de eerste klasse B van het landelijk amateur voetbal is gewonnen door Ko zakken Boys. De club uit Werkendam won op de laatste competitiedag met 4-0 van gastheer Rozen burg. Het werd daarbij onge wild geholpen door zijn groot ste concurrent Achilles Veen, dat voor eigen publiek tegen Excelsior Maasskuis niet ver der kwam dan een doelpunt loos gelijk spel. Overigens kon dat ene punt Ex celsior Maassluis niet redden, want de club degradeert. Lunte- ren won met 5-0 van het reeds ge degradeerde VVGZ, maar het beëindigde de competitie op de twaalfde plaats in de rangschik king. Dat betekent dat Lunteren nog een duel moet spelen tegen de nummer twaalf van een andere eerste klasse en die moet winnen om ook het volgende seizoen eer steklasser te blijven. GVW won in Scherpenzeel met 1-0 van De Valleivogels en pakte daarmee de derde periodetitel. Capelle, voor de aanvang van de wedstrijd te gen DOVO nog niet helemaal ze ker van behoud, won in Veenend- aal met 2-0. DVS'33-WHC ein digde bloedeloos in 0-0. DE VALLEIVOGELS-GWV 0-1 - Rust 0-0, Marcel van Dijk 0-1. Toeschouwers 400. DOVO-CAPELLE 0-2 - Rust 0-1, Mark van de Zee 0-1, Eric Mi- chiels 0-2. Toeschouwers 600. ROZENBURG-KOZAKKEN BOYS 0-4 - Rust 0-1, Jacco Ver baan 0-1 en 0-2, Patrick Leijtens 0-3, Ries Fok 0-4. Toeschouwers 1000. LUNTEREN - WGZ 5-0 - Rust 1- 0, Harold Daling 1-0, Henk Beukhof 2-0, Maarten Boekenoo- gen 3-0, Harold Daling 4-0, Dick van Laar 5-0. Toeschouwers 500. ACHILLES VEEN-EXCELSIOR MAASSLUIS 0-0 - Rust- en eindstand. Toeschouwers 1500. DVS'33-WHC 0-0 - Rust- en eindstand. Toeschouwers: 600. Door Peter Snelders Koewacht - In een levendig en attractief duel deelden Koe wacht en Luctor'88 de punten in de'nacompetitie in de vier de klasse H. Door die uitslag is Luctor'88 definitief uitge schakeld. Koewacht blijft nog in de race, maar moet volgen de week wel bij Walcheren winnen om te kunnen promo veren. „Een terechte eindstand. We had den kansen om op 3-1 te komen, maar lieten die liggen. Dat is toch een beetje de onervarenheid in de plóeg. De jeugd gaat met zo'n du el, in feite zijn het finales, heel anders om dan oudere ervaren voetballers. Met wat meer over leg in kansrijke situaties hadden we gewonnen. Maar de' gehele Wedstrijd bekeken was het wel een terechte eindstand," aldus Koewacht-trainer Rudi Rietjens. Het duel op het Berlaeresport- park werd gekenmerkt door een wisselend spelbeeld en legio doelkansen. De wedstrijd was nog maar enkele minuten oud toen de jeugdige Carlo van Grim- berghe van dichtbij tegen Luc- tor'88-doelman Beriy Simonse schoot. In de beginfase had Koe wacht het beste van het spel en het was dan ook geheel inde lijn van het vertoonde dat die forma tie in de dertiende minuut op voorsprong kwam door Johnny Lensen. Hij draaide handig weg van zijn tegenstander en scoorde fraai 1-0. Luctor'88 trok daarna het initia tief wat nadrukkelijker naar zich toe en zag André Krijger net naast koppen. Aan de andere kant trof Johnny Lensen uit een vrije trap de paal. Net voor het half uur werd het 1-1. Uit een voorzet van André Krijger ver raste Johan Beulehs met een kop bal in de korte hoek Koewacht doelman Pol van de Vijver. Daarna kwam Koewacht weer in beeld. Peter van Gremberghe zag zijn kopbal op fraaie wijze ge stopt worden door doelman Si monse en een inzet van Jacky van Nieulande werd van de lijn ge haald. Aan de andere kant vond Johan Beulens van dichtbij doel man Van de Vijver op zijn.weg. De tweede helft was nauwelijks tien minuten oud toen Johnny Lensen van een misverstand pro fiteerde. De bal werd niet goed weggewerkt en in de rebound ko gelde Lensen 2-1 op het score bord. Luctor'88 verhoogde daar na de druk en Koewacht kroop door het bekende,oog van de naald toen een schot van Jan Kees de Jonge de lat geselde. „Dat had een doelpunt moeten zijn," aldus Luctor'88-trainer Kees Hagesteijn. „Onze speler stond op nauwelijks vijf meter van het doel." Hij was ook de me ning dat de eindstand terecht was, maar verwees naar vorig week toen de definitieve uitscha keling van zijn ploeg ter sprake kwam. „Tegen Walcheren hebben we vijf open kansen laten liggen. Toen hebben we de promotie la ten schieten." Luctor'88 mocht dan wel con stant pressie uitoefenen, via uit vallen kreeg Koewacht ook mo gelijkheden. Als zowel de door gebroken Karei de Bruine en even later de eveneens doorge broken Carlo van Grimberge Koewacht-topscorer Jacky Lam bert niet over het hoofd hadden gezien had Koewacht in die fase DE REORGANISATIE binnen de KNVB maakt dat de afde ling Zeeland ophoudt te be staan. Volgend jaar is dat zo ver. Het zittende bestuur de lo pende zaken laten afhandelen zou normaal gesproken geen probleem moeten zijn. Toch moet voorzitter Cees Blomaard enigszins zuur constateren dat hem die gunst niet werd ver leend. „Ik moet op reglementaire gronden in de najaarsvergade ring aftreden. Een ultieme po ging van het afdelingsbestuur om dispensatie te krijgen voor de periode november 1995 tot 1 juli 1996 leed - zoals was te verwachten - schipbreuk. Han delen naar de geest van een re glement is niet een ieder gege ven," zei hij tijdens de algeme ne voorjaarsvergadering in Ka- pelle. Tot zijn eigen schik bleek zijn afdelingsbestuur nooit moeite te hebben gehad met het hanteren van de regels. Soepel door de bocht, was een kenmerk van handelen van de Zeeuwse afdeling van de voet balbond.- Starheid een onbe kend woord. Tolerantie daar entegen een gewoonte. Jammer voor Cees Blomaard, die zoals hij stelde: „Graag de geschie denis 'in was gegaan als laatste voorzitter van de afdeling Zee land.'' Voor hem een zure voor laatste pagina dus bij het op gaan in een nieuw district sa men met Brabant en Dordrecht met Breda als thuisbasis. HET DUEL ADO-Hoek, dat voor zaterdag 27 mei op de rol staat, wordt mogelijk verzet naar een andere datum. De Ha genaars moeten op de dag van dit treffen in de voorgevechten voor een stek in de Amstel Cup spelen voor de Haagse kran tencup. „Een door de bond er kend toernooi," aldus wed strijdsecretaris Boer van ADO. Twee dagen eerder binnen de lijnen komen, zou een alterna tief kunnen zijn. Hoek heeft op Hemelsvaartdag een familie dag en is bereid ADO in de Lo- venspolder op te wachten. Op die dag naar Den Haag verkas sen, ziet men iri Hoek voorals nog niet zitten. ADO denkt er intussen niet over om op 25 mei naar Hoek te komen en is be reid 's avonds, desnoods om 20.00 uur, tegen Hoek te spelen. „Komen we er niet uit, dan zal ik contact met de bond opne men en die moet dan maar be slissen," aldus Boer van' ADO. Hoek wacht men intussen af en hoopt ADO op eigen terrein te kunnen ontvangen. ALS DE overschrijving ver leend wordt, speelt Gianni Holst volgend seizoen bij KNVB-zaterdageersteklasser Hoek. De 22-jarige bij FC Eek- lo spelende Gianni Holst meld de zich afgelopen zaterdag bij Hoek en vulde de 'I papieren in. Hoek zou er met zijn komst een middenvelder bij krijgen. Peter Nieskens (Club Brugge) komt volgens technisch coördinator Gerrit Emans waarschijnlijk even. eens naar Hoek. Aangezien de- ze speler in Cadzand woonach. tig is, zou hij niet als buiten, lander te boek staan. „Een voordeeltje," aldus Emans "over deze spits. DE VOETBALCLUB Hoeken de onlangs ontslagen trainer Dick Buitelaar zijn het nog al- tijd niet eens over een schik- king die het uiteengaan soepel moet doen verlopen. Zaterdag leek er een compromis gevon- den te zijn, maar bij nader in- zien ging Dick Buitelaar toch niet akkoord met de op tafel liggende veranderende werk zaamheden. Komt hij niet te rug als trainer, dan zal hij waarschijnlijk vasthouden aan de contractuele verbintenis, „Ik kan iedereen recht in de ogen kijken. Ik heb met nie mand problemen gehad. Niet met het bestuur, niet met spe lers. Met niemand," zei de Rijenaar tegen eenieder die het maar horen wilde. De impasse rond zijn persoontje blijft dus bestaan en dat houdt in dat Hoek niet op zoek gaat naar een ander. Ondanks dat er a] diverse 'belangstellende' tele foontjes zijn geweest. HET EERSTE team van del korfbalvereniging Zaamslag kon afgelopen zaterdag in een rechtstreekse confrontatie met de nog als enige overgebleven! concurrent de titel pakken, moest dan wel winnen. Teg stander Swift 4 was niet van I plan de wedstrijd zomaar uit I handen te geven. Bij winst zon het naast de Zeeuws-V formatie komen en dus nog alle kansen op de titel hebben, die gegevens was het dorp al- gekomen. Zo'n 100 man lai de lijn met spandoeken en i andere daarbij behorende al- jj tributen maakten er een bij zondere happening van. Alle j ingrediënten waren dus a wezig voor een 'zegetocht'. Zover kwam het niet. Swift 41 bleek een sterke formatie I hebben gesmeed en stond het grootste deel van de wedstrijd op voorsprong. Toch leek het in de laatste minuten nog te f lukken. Zaamslag kwam voor het einde op 11-10, maar een strafworp tegen zorgde als- nog voor een gelijke stand. 'dubieuze' strafworp Zaamslag, dat overigens punten vóór blijft en week gewoon het ka schap kan pakken. Toch lichte- lijk teleurgesteld stapte Zaan- slag van het veld af. In die en- tourage kampioen worden was j héél mooi geweest. Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Rinus Verberkfl» en Rinus de Doelder. Met een „kleintje" in D< het me- Immers vele tienduize ressen (ruim 6 van de 1 langstelling voor onz ..Te koop a Hoofdplaat - De aandeelhouders van het vakantiebungalowpark Village Scaldia in Hoofdplaat i hebben een forse schadeclaim in gediend bij de gemeente Oost- |L vanwege de vertraging van Ihet project door bodemverontrei- Inieing De aandeelhouders zijn I de firma Ibis uit Antwerpen en de Iprojectontwikkelaars René Colt- Ihof Beheer en Inovast. (ZIE ZEELAND-c1 I Valenciennes - De rechter in Va- Jlenciennes heeft Bernard Tapie [tot twee jaar gevangenisstraf [veroordeeld, waarvan een jaar [voorwaardelijk. De rechtbank [achtte bewezen dat de ex-voor- fzitter van Marseille twee jaar ge lleden spelers van Valenciennes heeft omgekocht en heeft gepro- I beerd getuigen valse verklarin- en te laten afleggen. izie sport-81 I Cairo - Een Amerikaans archeo logisch team heeft in de Vallei |der Koningen bij de Egyptische s Luxor een grafkelder ont- Idekt, die groter is dan alle tot nu |toe gevonden tombes. Het bevat Ide graven van zonen van farao Ramses II. Het complex telt ten minste 67 grafkamers. De meeste |tot nu toe gevonden kelders heb ben er niet meer dan vijf. Ramses (1279-1213 voor Christus) had 2 zonen. [Lissabon - Hoge ambtenaren van [Turkije en Nederland onderne men binnen twee weken een po- [ging om de bekoelde relaties tus- sen beide landen weer te norma liseren. Dit zijn de ministers van [Buitenlandse Zaken, Van Mierlo jen Inönü, gisteren in Lissabon [overeengekomen. De verhoudin- [gen zijn slecht sinds de oprich- I ting in Den Haag van een Koer disch parlement in ballingschap. 1 zie buitenland - a4 HET WEER Buien Na een lange periode met droog weer gaat er tegen of in de avond wat regen vallen, maar eerst zijn er nog opklaringen. De komende dagen wisselvallig met af en toe een bui. Boskoop - De produktie van be- ¥T i I - tonmixerfabriek Mulder in Bos- J 1 I "aar Tsjechië of Polen. Het is vol gens grootaandeelhouder L.G. van Mook nu een 'zeer verliesge vende aangelegenheid'. ■zie economie-a5 Van onze sportmedewerker Aardenburg - Hansweertse Boys mag zich eersteklasser J# men. In de nacompetitie in de tweede klasse A van het af» lingsvoetbal op zondag klopten de mannen uit Hansweert current Aardenburg gisteren voor de tweede maal. Werd vorige week 3-1 in Hansweert, in Aardenburg eindigde decofl frontatiè in 0-4. En dat was een forse streep door de rekeni" van de equipe uit de 'kikkerstad'. Met name voor doelman Patrick Goethals moet deze tik hard aan! komen zijn. Hij was zelfverzekerd en keihard van plan de nu'®sj houden. De 26-jarige sluitpost moest echter vier keer de bal halen. De eerste keer in de eerste termijn. Een speelhelft waa Aardenburg vol elan begon. Hansweertse Boys bekeek de zaken r en speelde behoudend om via een uitval toe te slaan. Toen dat ge' de, Rinse Back maakte de openingstreffer, was de strijd gestrede zakte het spelpeil. Aardenburg kwam die tik nooit meer 'eE©-.j ging na de thee helemaal de boot in. Speler-trainer Marcel de MJ-j hiervoor de eerste aanzet door na de doelwisseling voor 0-2 Rinse Back meldde zich vervolgens voor-0-3 en Bud Aschman'0 4. Feest voor het tactisch goed spelende Hansweertse Boys en ee nieuw beginnen in de tweede klasse voor Aardenburg. Johnny Lensen van Koewacht (links) juicht nadat hij met een omhaal 1-0 gescoord heeft in het duel tegen Luctor'88. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. het duel reeds kunnen beslissen. „Dat was erg jammer," aldus Lambert, die de geruchten van RBC-interesse wegwuifde met: „Ze vroegen of ik geïnteresseerd was, maar dat heb ik afgewim peld. Ik heb mijn woord nu .een maal aan Hoek gegeven." In de laatste minuten werd het nog 2-2 door een treffer van invaller Roy Magnus. V Motorcoureur Kevin Schwartz in HUMO: „Motorracen is - elegante sport. Ik vergelijk het graag met dansen; het is 6eils voor timing en gevoel voor evenwicht." -j,; Jan Boskamp, Nederlandse trainer van het Belgische Anaenflj" in HUMO: „Elk land heeft zijn voetbalcultuur, hè. Holland-1 land, zelfs Duitsland met dat laffe countervoetbal. AHle® (België) hebben niets, wij lopen een beetje heen en weer te sc melen," j. Judocoach Chris de Korte in de Volkskrant: „De grootste cap van mensen is dat ze te veel hun verstand gebruiken. Wielrenster Leontien van Moorsel in NRC Handelsblad: jé aan vier wereldtitels als je niet gelukkig bent.J PSV'er Luc Nüis in Elf: „Bij PSV heb ik tenminste niet het ge dat ik 's ochtend's naar een fabriek ga." L°"erdam - Na maanden juri- ïsch geharrewar was het giste er: eindehjk zover: voormalig I b„ naa.I?ls rebellenleider Ronnie to „nsw?ih a^s §etuige in een gro- I da °cainezaak. Maar de Rotter- liilfSe recdlthank twijfelde open- J aan de verklaringen van J«unswijk. Tot groot verdriet Tan de verdediging. ''ie binnenland - a3 vannlü?6 JaPanse Politie heeft gedaan len grootscheepse inval de seH hoofdkwartier van de aan verdacht wordt van van Tnl?g m?ï Sif§as in metro toondJT' a e televisiezenders hoe Nn 2 directe uitzendingen zich ver? P0htiemensen van de »nb+ bi^ het terrein êeboim,K en vervolgens het Leaouw binnendrongen. ,2ie buitenland -a4

de Stem | 1995 | | pagina 22