liïSS Dubbele winst voor Pien Stams Ilyo de Loos toont klasse Patrick Bolssens succesvol Cor Koekkoek wint halve marathon Verlies Corn Boys via strafschoppen Concours hippique Nieuwvliet DESTEM SPORT ZEELAND IEUWS kort rizee I Van onze paardesportmedewer- lker I Piet Huige met Geraldine, de stijlruiter uit Nisse, gooide één balk uit de lepels en ook zijn tijd I van 74,99 was niet verontrustend [voor De Loos. Eerste rit Omloop Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers kANDAG 15 MEI 1995 B6 MAANDAG 15 MEI 1995 lüelta Sport houdt dinsdag 16 Itstof van sportpartk 'De Ban- Ib-, c- en D-junioren en senio- bantal aantrekkelijke nummers ter, 110 meter horden, 5000 me- lüe vrouwen-senioren krijgen CO meter horden, 1500 meter |De wedstrijden beginnen om litgesteld ging Club Dow op woensdag 17 n om organisatorische redenen lopen die komende zomer rond- Islag krijgen op woensdag 21 ju- 1 Vogelwaarde Ivoetbalvereniging Vogelwaarde 1 kader van de festiviteiten rond- Haardteam in actie komen tegen Jh van het zondagvoetbal. Deze fc het sportpark in Vogelwaarde. Im van de jubilerende vereniging Terhole en SDO. is als volgt samengesteld: Rudi tmbert, Danny Vlassenrood, Pol Lny van Deursen, Marco Ottjes t Moens (Walcheren), Peter Ham- Joep Frusch, Mike van Rossem Joach van dat team is Rinus Ze- van de voetbalvereniging RIA mei het jaarlijkse Outokumpu- [comen zo'n vijftig jeugdteams uit wedstrijden beginnen dagelijks Il7.00 uur afgelopen. 1 en D- en E-pupillen in actie en lor C-junioren en F-pupillen afge- len zijn: Eendracht Aalst, Bonhei- ILokeren, Bassevelde, Boekhoute, la Wortegem, SLV Zelzate (allen Boys, Koewacht, Philippine, RIA, leelandia en RPC Eindhoven (Ne lhal Sas Irayon Sas van Gent houdt maan- Ine ledenvergadering in de kantine |Boys. Deze vergadering begint om 1 en mededelingen komt de nade- tk de bestuursverkiezing, een jaar- Ist agendapunt. Stuwende kracht Ichris de Roover zijn al jaren naar- |an het bestuursbestand, maar sla beren. Men hoopt dat het nu anders |24-Lierse SK van het vriendschappelijke duel hsdag 16 mei de Cl-junioren van Lr. Zij zijn als enigen overgebleven bor de Nike-Premierdag. Het duel I om 17.30 uur en de winnaar daar- lale eindstrijd. Daarmee houdt het dse winnaar mag uitkomen in de in- |]'s- wint vijfde keer op rij ïuw superieur Ian ZCK in de zwemmarathon 'De kon opnieuw niet getornd worden.: kngebaan-ploeg de sterkste bij de I recreanten legde Het Ravelijn uit bats. wil het nogal eens voorkomen dat men elkaar snijdt en andere trucs uithaalt om het correcte wed strijdverloop te beïnvloeden, tij dens deze happening viel op dat gebied geen wanklank te horen. Dat stemde de organisatoren, zwembad De Driehoek en de zwemvereniging ZCK uit Koe wacht, tot grote tevredenheid. Meer strijd verwacht Op het sportieve vak had de lei- ding overigens wel wat mee strijd verwacht. Zeker bij wedstrijdcategorie. ZCK-train José van de Berghe wees op voo hand De Schelde uit Terneuzen, dat voor de eerste keer deelna en met drie teams vertegenwoo digd was, als een serieuze co current aan. In de praktijk be dat totaal anders uit te P3®.: Toen het eerste half uur voort" was had ZCK als een flinke klo» geslagen met De Schelde l was duidelijk dat het team va Koewachtse zwemclub op vijfde zege in successie atg B- Het achttal, bestaande uit A van de Berghe, Willy de D Martin van de Zwan, Pascal naeve, Ruud Hamelink, Ber Waes, Martijn Verbist en than de Witte, had aan hete 1 van de race een voorsprong maar liefst 1550 meter PB bouwd, een onderstreping hun overmacht. ZCK even met 15.600 meter het recor^ste deze zwemmarathon, maar in de slotfase net het ui scherpte om het record te Bij de recreanten weis 1er van een meer evenwichtig Het Ravelijn uit Hulst m nodige concurrentie dul DeHontel. ^„„taande Toch liep Het Ravelijn 0 uit Adriaan van der bar' goj van de Berghe, Sask' rjiercgi Roelands, Madeion o KortsiA Martine van Gullek, A jeide- en Albert Mailers, heel g lijkwegvanDeHonte het einde van de ma voorsprong van 350 merci EINDSTANDEN k 1 (Koe I Wedstrijdzwemmers: 1. z. Schelde'l wacht) 15.600 meter, 2. De s0u«sj (Terneuzen) 14.050, o. ïïMSSSSi!®»*?' uanonze atietiekmedewerker Veel belangstelling openingsdag Zeeuwse pupillencompetitie gulst - De Zeeuwse pupillen- D 01 00 11 an en met de Hulster atle- tjekvereniging RKHAV als or ganisator, waren alle leeftijds categorieën sterk bezet. Naast je gebruikelijke driekamp stond er in Hulst, waar de baan er goed bij lag, als bij nummer een 1000 meter op het programma. Snelste op die 2000 meter was David Schrier van het Vlissingse Atletica bij je jongensp-pupillen B met 3.38,3. ATLETIEK In de oudste leeftijdscategorie bij de jongens pakte Gert-Jan Lau- ret van De Wielingen de winst op die 1000 meter in 3.42,7. Dorien Dek van AV'56 was het snelste meisje in de oudste leeftijdscate gorie. Haar winnende tijd was 3.49,6. Tijden die gezien de weersom standigheden gezien mochten worden. Op de driekamp scoorde Hans Stoutjesdijk van Delta Sport het hoogst. Hij kwam bij de jongens-pupillen A tweedejaars tot 1344 punten. De enige die twee keer op de hoogste trede van het podium kwam" te staan was C-pupille Pien Stams van Schel- desport, die zowel de driekamp als de 1000 meter won. De weers omstandigheden waren de orga nisatoren niet echt gunstig ge zind. Het hoogspringen moest tij dens de wedstrijden, doordat de lat uit de staanders ging, ver plaatst worden naar de Tiet Los- sie-hal', zodat het gedeeltelijk in door werd. Op het sprintonderdeel had men de wind volledig in het nadeel. Het balwerpen nivelleerde dat weer, want op dit onderdeel had den de deelnemers de wind in het voordeel. UITSLAGEN DRIEKAMP Meisjes-pupillen C: 1. Pien Stams (Scheldesport) 542 punten, 2. Cathy de Vries (Wielingen) 527, 3. Sabrina Molders (RKHAV) 503. Meisjes-pupillen B: 1. Ellen Schreurs (Delta Sport) 766, 2. Ankie de Feyter (Wielingen) 692, 3. Tara Woutêrse (RKHAV) 658. Meisjes-pupillen Al: 1. Denise Pro voost (Scheldesport) 986, 2. Rosa- lien de Rijk 958, 3. Cecilia Jangba- hadoer (beiden Atletica) 927. Meisjes-pupillen A2: 1. Wendy Doc- ters (Scheldesport) 1057, 2. Vera Wisse (Atletica) 934, 3. José de Jon ge (Delta sport) 923. Jongens-pupillen C: 1. Andres Vla ming 751, 2. Hein Weesepoel 735, 3. Wouter Jansen (allen Atletica) 731. Jongens-pupillen B: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 1014, 2. Davy Briars (Atletica) 924, 3. Joran Roggeband (Delta Sport) 794. Jongens-pupillen Al: 1. Dennis Verburg (Atletica) 1059, 2. Pascal Mortier (RKHAV) 982, 3. Wouter Blokland (Scheldesport) 953. Jongens pupillen A2: 1. Hans Stout jesdijk (Delta Sport) 1344, 2. Emiel Goudswaard (Scheldesport) 1231, 3. Chris-Jan Harting (Atletica) 1199. 1000 METER Meisjes-pupillen C: 1. Pien Stams (Scheldesport) 4.24,3, 2. Cathy de Vries (Wielingen) 4.28,8, 3. Tessa Blokland (Scheldesport) 4.30,0. Meisjes-pupillen B: 1. Kayleigh de Block (Wielingen) 4.05,4, 2. Tara Wouterse (RKHAV) 4.10,4, 3. Nicole de Maayer (Delta Sport) 4.20,5. Meisjes-pupillen Al: 1. Rosalien de Rijk (Atletica) 3.51,7, 2. Iris Kloet (Delta Sport) 3.53,0, 3. Mireille de Koeyer (Scheldesport) 3.59,5. Meisjes-pupillen A2: 1. Dorien Dek (AV'56) 3.49,6, 2. Linda Wouterse (RKHAV) 3.51,7, 3. Wendy Docters (Scheldesport) 3.55,8. Jongens-pupillen C: 1. Wouter Jan sen 4.06,00, 2. Andres Vlaming (bei den Atletica) 4.17,3, 3. Yannick Boi- din (RKHAV) 4.19,2. Jongens-pupillen B: 1. Niek Rent meester (AV'56) 3.55,3, 2. Guy de Wilde (RKHAV) 4.01,0, 3. Bart van Kralingen (Delta Sport) 4.09,9. Jongens-pupillen Al: 1. David Schrier (Atletica) 3.38,3, 2. Wouter Bokland (Scheldesport) 3.46,9, 3. Dennis Verburg (Atletica) 3.54,8. Jongens-pupillen A2: 1. Gert-Jan Lauret 3.42,7, 2. Marijn de Feyter (beiden Wielingen) 3.46,8, 3. Emiel Goudswaard (Scheldesport) 3.46,9. blok yman. lijven er als beren weer rres 2 klas- Nieuwvliet - Tijdens het concours hippique van De Zwinruiters in Nieuwvliet- was de 22-jarige I springruiter Ilyo de Loos I uit Hulst een klasse apart. I De voor de Axelse Oranje- I ruiters uitkomende ruiter [veroverde met zijn paard I Factice de eerste plaats in I de Z-klasse. PAARDESPORT I In die klasse plaatsten drie deel- I nemers zich voor de barrage, c het was Ilyo de Loos die «reen splinter van het hout- I werk te halen naar een bijzonder I scherpe tijd reed van 69,39 secon den. Dat bleek een niet te bena- I deren prestatie. [Die prestatie van Piet Huige bleek goed voor zilver. De derde plaats kwam op naam van Jan Soordhoek van De Zwinruiters B met Edwin. Ook hij gooide een balk neer en scoorde een tijd van 115,60 seconden. Noordhoek viel s ook in de prijzen in de I Met Firini pakte hij via de barra- I ge het zilver. IfodeL-klasse kwamen 24 combi- aties op het parcours van ont- I werper Bram Schilleman in actie. I Daarvan kwalificeerden zich vijf [deelnemers voor de barrage. In J 1 irrage reed Jan Martens uit plaat met Caitwick als |laatste alle gevestigde tijden aan rden. de pony's vervulde de pony- I™ Hulst opnieuw een nadruk- r-ijke hoofdrol. In de M-klasse I categorie C was het oranjelint 'oor de 9-jarige Heikantse ama- ®e Esther de Vetter met Donja. naar clubgenote Rachel Bergs lemdigde met Winston BB als der fde achter de uit Yerseke afkom- 1% Carolien van de Plasse met Jlnca. r ^zelfde klasse, maar dan in Ie D-categorie, waren alle ere- sen voor Hulst. De hoofdr- IPijs was voor Josee de Vetter met If3 fn barrage It ioutloze rit afwerkte. De J Weede en derde plaats waren voor Stieven van de Bunder met respectievelijk Diamanta en Roc ky. Mieke van de Bosch met Borinda (Graeve Jan) moest in het Z- springen Christiaan van de Plas se met Evident (Zuid-Beveland) voor laten gaan, maar kan tevre den terugblikken op een uitste kende tweede plaats. De 11-jari- ge Angelique de Beule uit Kapel- lebrug was de sterkste in de bar rage van de L-klasse met haar pony Flower. Het brons was voor haar Hulster clubgenote Colinda Cornelissens met Au Revoir. De hoofdprijzen in de hoogste klasse dressuur paarden Z1 en Z2 waren voor de Zeeuws-Vlaamse afvaardiging onbereikbaar. De sterk rijdende Eppo Roovers scoorde met Hereno 179 punten. Een punt minder behaalde Suzan Malcorps met Houston van De Zwinruiters. Met een bijzonder hoge score van 191 punten reed Ina Nijssen (Zuid-Beveland) met Fellow re gelrecht naar goud in de Z2-klas- se. Nicole Faes-Schieman (Oran- jeruiters Axel) eindigde met Ba gatelle op de derde plaats. Ha- ringruiters-amazone Germa Hey- koop was met Evita goed voor 161 punten en de eerste plaats in de M2-klasse. UITSLAGEN DRESSUUR PAARDEN Zl-klasse: 1. Eppo Roovers met He reno (Paardebloem), 2. Centien de Jonge met Hollywood (Zuid-Be ve- land), 3. Arianne Hanse met Gentle man (Schouwse Ruiters). Z2-klasse: 1. Ina Nijssen met Fellow (Zuid-Beveland), 2. Mieke Roovers met Evelien (Paardebloem), 3. Nicole Faes-Schieman met Bagatelle (Oran- jeruiters). Ml-klasse: 1. Ina Nijssen met Ikarus, 2. Eppo Roovers met Jappeloup, 3. Annemarie de Visser met Desiré (Gouwe Reyers). M2-klasse: 1. Germa Heykoop met Evita (Haringruiters), 2. Rianne Wondergem met Dora (Gouwe Rey ers), 3. Laura Broodman met Gobert (Zwinruiters). L-klassé ring 4:1. Liesbeth Cornelis- se met Fellow, 2. Laura Broodman met Ibar (beiden Zwinruiters), 3. Mirjam de Feber met Etoile (Hulst). L-klasse ring 5: 1. Marion Tollenaar met Imagination (Oranjeruiters), 2. Moniek de Maat met Hyerion (Hon- teruiters), 3. Marja Kielman met Im posant (Oranjeruiters). B-klasse ring 5: 1. Jeannot Bakker met Janneke U, 2. Frans Pieters met Harold (beiden Zwinruiters), 3. Tina Wetselaar met Jennifer (Oranjerui ters). B-klasse ring 6: 1. Gilles Quist met Jalvo, 2. Inge Kok met Julian (beiden Weelruiters), 3. Jan Noordhoek met Juventus (Zwinruiters). TWEEDE PROEF Z2-klasse: 1. Mieke Roovers met Evelien, 2. Eppo Roovers met Dou blet (beiden Paardebloem). M-2klasse: 1. Eppo Roovers met Jap- peloupe, 2. Rianne Wondergem met Dora, 3. Karin Vos met Condor (Gou we Reyers). L-klasse ring 3: 1. Loes Huige met Installateur (Weelruiters), 2. Mascha Bustraan met Joli Cour (Zuid-Beve land), 3. Evelien Sturm met Heaven Star (Honteruiters). L-klasse ring 4: 1. Moniek de Maat met Hyperion (Honteruiters), 2. Mo nique Hellemum met Fiksone (Oran jeruiters), 3. Eveline de Winne met Querida (Hulst). B-klasse: 1Frans Pieters met Harold (Zwinruiters), 2. Gert-Jan Salm met King (Zuid-Beveland), 3. Carmelina den Boer met Daimini (Oranjruiters). PONY'S Z2-klasse: 1. Angela Daande met Amedijk's Orin (Zuid-Beveland). Ml-klasse ring 2: 1. Wendy Moelker met Helenique (Paardebloem), 2. Pe tra Kopp met Roxanne (Graeve Jan), 3. ex aequo Esther Meyers met Sun ny Boys (Zwinruiters) en Mieke van de Bosch met Borinda (Graeve Jan). M-klasse ring 3: 1. Franca Reynierse met Rapid Star (Scheldestad), 2. Ai- mee de Rooy met Boudewijn (Zuid- Beveland), 3. Rachel Wolff met Dia mond (Paardebloem). L-klasse, categorie D/E: 1. Petra Maas met Esprit (Graeve Jan), 2. Ruth Jakobsen met Fury (Oranje zon), 3. Wendy van Elzen met More- na (Kleppertjes). Cetegorie A/B/C: 1. Kim de Maat met Daisy (Honteruiters), 2. Rachel Bergs met Winston BB (Hulst), 3. Christi- anne Weyer met Blue Velvet (Paar debloem). B-klasse categorie C: 1. Marjolein van Kerckhoven met Beverly (Hon teruiters), 2. Simone van Wezel met Roxanne (Kleppertjes), 3. Miranda Prins met Canina's Djoeke (Zwinrui ters). Categorie D/E: 1. Hans Vinke met Jaromir, 2. Marijke Thomaes met Amber (beiden Kleppertjes), 3. Eva Jakobsen met Laika. TWEEDE PROEF M2-klasse: 1. Franca Reynierse met Rapid Star, 2. Mieke Bosch met Bo rinda, 3. Rachel de Wolff met Dia mond. L-klasse categorie D/E: 1. Ingeborg van Zeele met Galinde (Zwinruiters), 2. Wendy van Elzen met Morena, 3. Petra Maas met Esprit. Categorie A/B/C: 1. Christianne Weyer met Blue Velvet, 2. Kim Maat met Daisy. B-klasse catergorie C: 1. Simone van Wezel met Roxanne, 2. Eline de Zeeuw met Yakari, 3. Mieke de Regt met Rakker (allen Kleppertjes). Categorie D/E: 1. Kenny Pieters mnet Pino, 2. Stephan Meyers met Falco (beiden Zwinruiters), 3. Marij ke Thomaes met Amber. SPRINGEN PAARDEN ZZ klasse: 1. Bart Bomeré met Kada- phi JH (Zwinruiters). Z-klasse: 1. Ilyo de Loos met Factice (Oranjeruiters), 2. Piet Huige met Geraldine (Weelruiters), 3. Jan Noodhoek met Edwin (Zwinruiters). M-klasse: 1. Ingrid Verburg met Boy (Oranjezon), 2. Jan Noordhoek met Ferini, 3. Rens Wondergem met Cazi- mir (Gouwe Reyers). L-klasse: 1. Jan Martens met Cait wick (Zwinruiters), 2. Ilyo de Loos met Nadir (Oranjeruiters), 3. Luc Jan Martens uit Hoofdplaat met Catwick van De Zwinruiters in actieMartens schreef het L-sprin- gen paarden op zijn naam. foto wim kooyman. Cornelissens met Imposant Star (Hulst). B-klasse: 1. Peter Klaasse met Gino (Walcheren), 2. Luc Cornelissens met Orbal, 3. Ellen Briquet met Top Gun (beiden Hulst). PONY'S ZZ-klasse: 1. Christiaan van de Plass met Quarry Hill (Zuid-Beveland). Z-klasse: 1. Christiaan van de Plasse met Evident, 2. Mieke van de Bosch met Borinda (Graeve Jan). D-klasse: 1. Josee de Vetter met Ara bian Girl, 2. Stieven van Bunder met Diamanta, 3. Stieven van Bunder met Rocky (beiden Hulst). M-klasse: 1. Esther de Vetter met Donja (Hulst), 2. Carolein van de Plasse met Inka (Zuid-Beveland), 3. Rachel Bergs met Winston BB (Hulst). L-klasse: 1. Angelique de Beule met Flower (Hulst), 2. Carolein van de Plasse met Ambassador, 3. Colinda Cornelissens met Au Revoir (Hulst). B-klasse categorie C: 1. Femnke de Buck met Ilyo B (Hulst), 2. Miranda Prins met Pukkie (Zwinruiters). Categorie D: 1. Naomi Sutcliffe met Elmerinka (Zwinruiters), 2. Kenny Pieters met Pino (Zwinruiters), 3. Femke van Goethem met Max (Hon teruiters). Lor Fred Rabout c londijke - De sterke Be- aandse formatie van Capel- 011 gisteren in de opening- van vierde Omloop van vws-Vlaanderen voor Niezen ^c'100n^iike niet 'andJvi11811'de A"renners John l«»B.5°0STlerenJaaPWestrate iej ze ^ees Beenhakker za- groep zes man gr°te kop- ttttS0 Jnaar het verlies ge- tasens°r Pe Belg Patrick &ntMW00rdeliik V°°r dat Was Marco van der Meu- Joaald'tf^60 'met Assens en lif lormar de zes man ster" !W®> t'u de sebitterende 'gestalte gaf. katsteeL^ulen waagde in de Wu ®de twaa'f ronden op 'akw!'1 s,eTragelziinkans. ir aaJlw rd meter' Daar" "Mzelde men. Er werd terecht naar de drie Ca- pello's gekeken. Daarachter een fel jagend pelo ton, dat slechts een vijftiental se conden had goed te maken. John van de Klooster, vorig jaar win naar van de Omloop ging het dan maar doen. Bolssens gleed lekker mee en knalde als een raket gelanceerd Schoondijke binnen. Hij wist dat, als hij op winst mik te, op kop de drie laatste bochten moest pakken. Jaap Westrate deed nog wat hij kon, maar kwam niet meer aan het achterwiel van Bolssens, die zijn derde seizoen- palm op deze 'moederdag' mee naar Kieldrecht mocht nemen. Kees Beenhakker maakte de zure druiven voor Capello wat zoeter. Hij klopte Ronald Smits in de spurt en pakte de bloemen in de B-categorie. De Belg Luc Van- haecke spurtte vervolgens naar de winst in het peloton dat amper op tien seconden van de koplo pers sneuvelde. Het was het slot van een schitterende openings dag van de Omloop met een per fecte organisatie van het Schoon- dijkse wielercomité. Het enige wat tegenviel was het aantal deelnemers, want slechts 28 ren ners kwamen in 'Bon Ami' het rugnummer afhalen. De wedstrijd vergoedde veel. Het was John van de Klooster die de wedstrijd open brak. Dit even voor halverwege de koers. Vijf mannen beseften dat het nu al aan het gebeuren was. Marco van der Meulen, Patrick Bolssens, Ronald Smits en de Ca- pello's Kees Beenhakker en Jaap Westrate slopen mee, zodat men zes leiders kreeg. Ze kwamen nooit echt weg, want er was het peloton waarin de Bel gen Steven Mortier en Wim van Hecke (hij zou even later met een lekke band teruggeworpen wor den) veel werk verzetten. Patrick Bolssens testte vervol gens zijn gezellen. Een viertal kilometer reed hij so lo, maar het was met de glimlach op het gelaat, wetend dat hij aan de streep toch nog altijd zijn kan sen gaaf zou houden, als de zaak weer samenkwam. De zaak kwam samen en Capello kon het niet afmaken. Dat kon Baukje Doedee eerder op de middag wel. In de tweede van de zes ronden ging zou bij de vrouwen aan de haal. UITSLAGEN A-categorie: 1. Patrick Bolssens '(België) 58 km in 1.35.11, 2. Jaap Westrate (Goes), 3. Marco van der Meulen (Oostburg), 4. John van de Klooster ('s-Heer Arendskerke), 5. op 12 seconden Leon Westrate (Goes), 6. Rinse van Etten (Hulst), 7. Steven Mortier (België), 8. Edwin van Oos ten (Goes), 9. Wim van Hecke (Bel gië). B-categorie: 1. Kees Beenhakker ('s- Heer Arendskerke), 2. Ronald Smits (Clinge), 3. op 12 seconden Sjaak Beun (Biervliet), 4. Hans van Riet (Kapelle), 5. Etiënne van de Velde (België), 6. Trevor Jones (Zuid-Afri- ka), 7. Jan Herenthals (Terneuzen). C-categorie: 1. Luc Vanheacke, 2. Dirk Komngs (beiden België), 3. Pa trick van Daele (St.-Jansteen), 4. Wilfred Raas (Axel), 5. Eric Stijns (België), 6. Marco Wagenaar (Borsse- le), 7. Jurgen Thuy (Graauw), 8. Ron- Start van de halve marathon van het Terneuzense Scheldesport. foto wim kooyman. Door Fred Rabout Terneuzen - Cor Koekkoek won zaterdag een door de wind en regen geteisterde halve marathon van Terneuzen. De Axelaar is daarmee de eerste Scheldesport-atleet die deze door zijn vere niging georganiseerde wedstrijd op zijn naam heeft geschreven. Door het wegvallen van het pre dikaat wedstrijd heeft de Ter neuzense halve marathon, die voor de dertiende keer werd gelo pen, duidelijk aan imago verlo ren. Het was voor het eerst een 'open' wedstrijd. Dat betekende dat zowel de KNAU-licentiehou- ders als trimlopers met elkaar in de slag gingen en waarvoor het aantal deelnemers exact tachtig bedroeg waaronder vijf vrouwen. „Het is jammer dat we hem van de wedstrijdkalender hebben moeten schrappen, maar we had den geen keuze. Door het wegval len van een aantal hoofdsponsors konden we geen degelijk prijzen pakket aanbieden en dan moet je als organisatie je conclusies trek ken," aldus Ferdi de Klerk, lid van de commissie halve mara thon. Het is jammer maar begrijpelijk. Qua organisatie hadden de men sen van de commissie halve ma rathon er alles aan gedaan. Men had echter een aantal dingen te gen. In Knokke was er een halve marathon met een goed gevulde prijzentafel en daarnaast weiger den de weergoden hun diensten. Een paar uur voor aanvang werd een enorm aantal liters water bo ven Terneuzen en omgeving uit gestrooid, terwijl er een tot storm aanwakkerende wind stond. Snelle tijden konden daardoor vergeten worden, temeer daar het ook tijdens de wedstrijd nog even ging regenen. Cor Koekkoek had daar allemaal geen boodschap aan. De 30-jari- ge atleet, die tijdens de marathon van Rotterdam nog halverwege moest uitstappen omdat hij to taal verzuurde, was er gelijk bij toen er zich in de straten van Ter neuzen een kopgroep van een tiental eenheden vormde. Even voorbij buurtschap Othene had hij aan een enkele versnelling ge noeg om alleen voorop de komen. Er kwam nog even gevaar toen de Belg Christophe Antheunis van uit de achtergrond terugkwam. De 24-jarige atleet uit Lokeren- ging bijzonder langzaam van start. Was er nog niet bij toen de kopgroep van tien in het prille stadium gestalte kreeg, maar kwam bij 'De Griete' plotseling zijn wagonnetje aanhaken bij Koekkoek. Antheunis, die vol gens Jo David, die op een knappe derde plaats beslag legde, als een 'rekker' liep, probeerde Koek koek met een aantal versnellin gen te verrassen. „Hij liep inderdaad erg onregel matig. Ik wist in eerste instantie niet wat ik aan hem had," zou Cor Koekkoek na afloop verkla ren. Toch had de blonde Schelde- sporter geen problemen met zijn gezel. In de buurt van 'De Val', na zo'n 12 kilometer wedstrijd, moest Antheunis zonder dat Koekkoek versnelde afhaken. Een persoonlijk record zat er voor Koekkoek nooit in. „Dat staat sinds de Zwinstedenloop vorig jaar in Sluis op 1.15.40. Een tijd die vandaag onder deze om standigheden niet verbeterd kon worden." Dat gaf ook Antheunis toe. „Amai, wat was het zwaar. Zeker het eerste gedeelte met de wind vol op kop." Het was zijn dertigste halve ma rathon waarop hij een beste tijd van 1.13.00 heeft staan. Achter dit duo liep Jo David naar een keurige derde plaats. In zijn typi sche wat schokkende stijl was hij er vanaf het begin bij. Toen Koekkoek ging bleef hij de ach terblijvende gezellen trouw. „Het boterde echter niet erg. Niet dat er ruzie was, maar de meesten schuwden het kopwerk toen Cor van ons weggelopen was. Later kwam Antheunis er bij, maar die liep dusdanig onregelmatig dat ik niet mee durfde gaan toen hij de jacht op Koekkoek opende. Even later ben ik wel met Rudy Neve uit het groepje weggelopen én na tien kilometer liep ik al al leen op de derde plaats. Op de twintig kilometer had ik bijna Antheunis te pakken toen die een kleine wegvergissing maakte. Hij zette echter tijdig zijn zaken recht, maar ik ben zeker niet on tevreden." UITSLAGEN MANNEN 3,5 km: 1. Nithin Klapwijk (Axel) 14.24, 2. Erik Goossen (Terneuzen) 14.40, 3. Martijn Kox (Sas van Gent) 15.53, 4. Paul van de Veire (Oost burg) 16.58, 5. Omur Aksoy (Terneu zen) 17.19. 6 km: 1. Matthieu Warrens (Kloos- terzande) 25.18, 2. Patrick de Boeve- re (Terneuzen) 25.41, 3. George Valckx (Ossenisse) 26.45, 4. Steven van de Veire (Oostburg) 29.38, 5. Lennart Nicolai (Breskens) 31.52. 12 km: 1. Marlon Roels (Axel) 44.01, 2. Angelo van Goethem (Terneuzen) 46.10, 3. Leo Kats (Vlissingen) 46.22, 4. Tonnv Lauret (Zaamslag) 46.57, 5. Eddv Kox (Sas van Gent) 47.20. Halve marathon: 1. Cor Koekkoek (Axel) 1.18.06. 2. Christophe Antheunis (België) 1.19.18, 3. Jo Da vid (Koewacht) 1.19.35, 4. Rudy Ne ve (St.-Jansteen) 1.20.14, 5. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 1.20.34, 6. Frans Woerden (Mijdrecht) 1.20.37, 7. Johan Goense (Philippine) 1.20.46. 8. Ivan Fierens 1.21.19, 9. Ronnv Van Gaver (beiden België) 1-21.31, 10. Karei Meertens (Hoek) 1.22.00, 11. Jos de Koek (Klooster- zande) 1.22.12, 12. Sjaak Boekhout 1.22.39, 13. Darwin Kint 1.22.52, 14. Jaap den Engelsman (allen Terneu zen) 1.23.35, 15. Wies Martens 1.23.50, 16. Henk Vonk (beiden Hulst) 1.23.58, 17. Karei Blommaert (Heikant) 1.24.52,18. Kees de Winter (Goes) 1,24.57, 19. Henk Bracke (Clinge) 1.24.59, 20. André Maes (Terneuzen) 1.25.07. VROUWEN 3,5 km: 1Gina de Cap (België) 19.57. 6 km: 1. Hester Vink (Westdorpe) 36.11, 2. Coby Bom (Terneuzen) 40.14. 12 km: 1. Ingrid Cauwels (België) 52.36, 2. Tina Kats (Vlissingen) 57.17, 3. Els Zweistra (Terneuzen) 1.02.05. Halve marathon: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 1.26.51, 2. Rina de Wijs 1.27.28, 3. Yvonne de Grave 1.45.41, 4. Jante Heethuis (allen Ter neuzen) 1.48.14, 5. Willemien Runia (Naaldwijk) 1.59.08. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de strijd om de afdelingsvoetbalbeker voor zon dagclubs werd Corn Boys in de kwartfinale gewipt door Lewe- dorpse Boys. Het duel gisteren in Lewedorp gespeeld eindigde in 1-1, maar de thuisclub benutte de strafschoppen beter. Patrick Bolssens uit Kieldrecht op weg naar de overwinning in de eerste etappe van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers. foto camiie schelstraete. ny Versluys (Zuidzande), 9. Norbert Decoster (België). Vrouwen: 1. Baukje Doedee (Kloos- terzande) 28 km in 55 minuten 54 se conden, 2. op 2 minuten Siona Bos (Oostburg), 3: Annick Geeraert, 4. Veerle Suy (beiden België), 5. Terése van Lare (Sluis), 6. Tanja Ghijselin- ck, 7. Vernonique Berbaert (beiden België), 8. Ingrid Verheye (Breskens). AFDELINGSBEKER Hulsterloo bekert verder na de 0- 4-winst tegen gastheer Zierikzee 3. De club uit Nieuw-Namen speelt in de halve finale tegen Le- wedorpse Boys. LEWEDORPSE BOYS-CORN BOYS 1-1 - De thuisclub kwam in de vijfde minuut op 1-0. Een door de Corn Boys-verdediging slecht weggewerkte bal kwam bij Ollie Blaha die gemakkelijk kon scoren. In het verdere verloop van de eerste helft waren de bes te kansen voor Lewedorpse Boys, maar die werden niet benut. Na de doelwisseling was Corn Boys wat meer in het offensief. Halver wege werd het verdiend 1-1 door een treffer van Jeroen Navarro. Beide teams kregen hierna nog enkele mogelijkheden, maar in de stand kwam geen verandering meer. Strafschoppen moesten het duel beslissen. De thuisclub ver zilverde er vier, Corn Boys drie en dat bracht dus lewedorpse Boys in de halve finale. ZIERIKZEE 3-HULSTERLOO 1 0-4 - Al in de tweede minuut werd het 0-1 door een doelpunt van Mark van Hecke. Hulsterloo schiep zich hierna vrijwel de hele eerste helft een groot overwicht, maar vergat daarbij de kansen te benutten. Vlak na het begin van de tweede helft werd het via Ma rio Vermeirssen 0-2. Daarna zak ten de gasten terug tot voetbal van een bedenkelijk niveau. Ook Zierikzee 3 speelde zwak en on samenhangend. Pas in de slotfase veerde Hulsterloo nog wat op. Dat leverde nog twee goals op, respectievelijk gescoord door Jacky van Dam em Artan Qualin- da.

de Stem | 1995 | | pagina 19