Biljartbond in rustig vaarwater Vrouwenteam Savok slaat toe Morres strijdend ten onder Ilyo too P atric WS'92 verovert districtsbeker bij de mannen ZCK is opnieuw superieur Concours DE STEM SPORT ZEELAND Cor Dirven: 'Schelde Top Toernooi moet blijven' Promotie voor Scheldesport SPORTNIEUWS kort Guido de Beule: 'Seizoen is toch geslaagd' DE STEM Eerste rit Omlj v&rrr°rdeiiik vo°r -t MAANDAG 15 MEI 1995 Bfj Van onze biljartmedewerker Sluiskil - De vergadering van het district Zeeuws-Vlaande- ren van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond (KNBB) stak schril af bij de bijeenkomsten van de laatste jaren. Toen waren er regelma tig strubbelingen, maar nu verliep alles in hotel-café-res taurant Dallinga te Sluiskil op rolletjes en was de bijeen komst in minder dan twee uur afgelopen. Het district is dui delijk in rustig vaarwater te recht gekomen. BILJARTEN „Het geeft aan dat we het goed doen. Aan dit vlotte verloop heb ben we als bestuur allemaal ons steentje bijgedragen," was het te vreden commentaar van secreta ris Rien Janse na afloop. Er vielen nauwelijks wanklanken te horen en voorzitter Cor Dirven sprak dan ook van een vruchtba re en constructieve vergadering. Een minpuntje vormde het com mentaar op het niet doorgaan van het offcieus Zeeuws kam pioenschap triathlon, het 'Schel de Top Toernooi'. Daarvan werd Zeeuws-Vlaanderen de schuld in de schoenen geschoven. En dat zette kwaad bloed bij districts voorzitter Cor Dirven. Hij wees alle beschuldigingen van de hand. Wel gaf hij aan daarover nog apart te vergaderen om te voorkomen dat dit evenement de finitief van de wedstrijdkalender verdwijnt. Vanuit de deelnemers was er eni ge aversie tegen de selectie voor het kampioenschap beker-kader van Zeeuws-Vlaanderen. Volgens de huidige normen moet een deelnemer die een jaar niet van de partij is zich via nationale voorwedstrijden kwalificeren. Verschillende deelnemers zagen die selectieprocedure niet zo zit ten. Van bestuurszijde deelde men mede, dat die procedure pas start als er een te grote toeloop van finalisten is. Voor dit jaar is dat zeker niet het geval. Tijdens de bestuursverkiezing werden Joop Holdorp en Robin Claerhoudt herkozen. Louis Dal linga en Frits Bakker stelden zich beschikbaar om in noodgevallen de wedstijdleider van de per soonlijke kampioenschappen, Robin Claerhoudt, te ondersteu- Tevens werden tijdens deze ver gadering de districtskampioenen bij de teams gehuldigd. Dat zijn: CBC (Cl-klasse), HGL/KOT'86 (C2-klasse), NASA (C3-klasse), SBC (C4-klasse), De Smickel 1 (driebanden groot biljart) en De Smickel 5 (driebanden klein bil jart). Het district groeit nog steeds en dat werd onderstreept met de komst van nieuwe vereni ging 't Keldertje uit Terneuzen. Voor het kampioenschap derde klasse driebanden waren op deze vergadering nog geen kandidaten en de titelstrijd vierde klasse driebanden is, wegens te weinig belangstelling, van de kalender geschrapt. KALENDER DISTRICTSKAMPIOENSCHAP PEN Tweede klasse driebanden: van 15 tot en met 17 september bij De Smic kel Hulst. Eerste klasse driebanden: van 6 tot en met 8 oktober bij GBC Groenen dijk. Hoofdklasse driebanden: van 15 tot en met 17 december bij Den Ouden Arend St.-Jansteen. Derde klasse driebanden groot bil jart: van 24 november tot en met 3 december bij De Smickel. Zesde klasse libre: van 22 tot en met 24 september bij DOS Hoek. Vijfde klasse libre: van 30 september tot en met 2 oktober bij HBC/De Troubadour Clinge. Vierde klasse libre: van 20 tot en met 22 oktober bij WBC Walsoorden. Derde klasse libre: van 3 tot en met 5 november bij SBC Sluiskil. Tweede klasse libre: van 17 tot en met 19 november bij Den Ouden Arend. Eerste klasse libre: van 12 tot en met 14 januari bij CBC Clinge. Hoofdklasse libre: van 26 tot en met 28 januari bij De Smickel. Vijfde klasse bandstoten: van 19 tot en met 21 januari bij KOT Terneu zen. Vierde klasse bandstoten: van 9 tot en met 11 februari bij Ed Horemans Axel. Derde klasse bandstotcn: van 8 tot en met 10 maart bij CBC. Tweede klasse bandstoten: van 15 tot en met 17 maart bij HBC/De Trouba dour. Topklasse bandstoten: van 22 tot en met 24 maart bij De Smickel. Beker-kader: van 2 tot en met 4 fe bruari bij Hof van Eede. GEWESTELIJKE KAMPIOEN SCHAPPEN Zesde klasse libre: van 10 tot en met 12 november bij De Kastelein Eede. Eerste klasse libre: van 23 tot en met 25 februari bij Dow Terneuzen. Vijfde klasse bandstoten: van 1 tot en met 3 maart bij De Smickel. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP Tweede klasse bandstoten: van 31 mei tot en met 2 juni bij GBC Groe nendijk. JEUGD Zesde klasse libre: 9 en 10 september bij JBH Hulst. Vijfde klasse libre: 7 en 8 oktober bij NASA Axel. Vierde klasse libre: 21 en 22 oktober bij Hof van Eede. Derde klasse libre: 13 en 14 januari bij JBH. Door Willy van Leeuwen Kruiningen - Het eerste vrouwenteam van Savok, dat on langs kampioen werd in de promotieklasse vrouwen, won zaterdag de finale van de strijd om de districtsbeker. Bij de mannen ging de bokaal naar de 'oudjes' van VVS'92 3, een team dat De Sterre, Scheldesport en Ardito achter zich liet. VOLLEYBAL VROUWEN - Savok was bij de vrouwen de torenhoge favoriet. De kersverse kampioen, die niet zal promoveren naar de landelij ke volleybalcompetitie, ging in de eerste wedstrijd voortvarend aan de slag. Dankzij een harde aanval werd Voorwaarts vrij ge makkelijk aan de kant gezet met 2-0. Ook in de tweede wedstrijd tegen Mytilus bleef de opslag van de equipe uit Sas van Gent scherp en dat leverde in de eerste set een winst op van 12-15. Door concentratiegebrek ging de twee de set echter verloren met 15-8. Coach Richard van de Acker zet te even de puntjes op de i en Sa vok kreeg weer vleugels. De 8-15 setstand spreekt boekdelen. Kriebels Na twee uur wachten moest Sa vok in de laatste wedstrijd aan treden tegen Dynamo'70 2. Op papier een gemakkelijke tegen stander, maar dat bleek zaterdag toch even anders uit te pakken. Dynamo'70 verraste de kampioen met een 15-12-setwinst in de eer ste set. Savok kreeg toch wel even kriebels in de buik, maar onder aanvoering van Sonja Ing- hels, die tijdens deze finalewed strijden zeker tien tot twaalf aces sloeg, gingen ze er keihard tegen aan. De Middelburgse vrouwen wankelden en Savok kon via 3-15 en 7-15 de eindoverwinning en dus de beker veiligstellen. Het feest kon beginnen. „Dit is natuurlijk de kroon op het werk. Vooral Vivian van Campen mogen we dankbaar zijn. Die is ingevallen toen Natasja Reijns en Jolanda Wieland geblesseerd wa ren. Zonder haar hadden we deze successen niet behaald," zei een tevreden Richard van Acker na de bekerfinale. Van Acker blijft volgend seizoen trainer bij Sa vok. „Het is een leuke groep om mee te werken," besloot Van Ac ker voordat hij zich samen met zijn team in het feestgedruis ging storten. MANNEN - Bij de mannen wa ren er vooraf enkele favorieten getipt. Ardito, Scheldesport en De Sterre waren de grote kans hebbers volgens de kenners, maar het was WS'92 3 dat vriend en vijand verrastte. Ardi to, dat in de slotfase van de com petitie de mist in ging, wilde za terdag eens lekker stunten. Het werd echter een bittere teleur stelling. Tegen Scheldesport werd verloren met 2-0. Na 7-7 serveerde Jurjen Bakker Schel desport naar 7-15. Tegen De Sterre kwam Ardito wat beter uit de verf, maar verder dan een 1-2- nederlaag kwam het niet. Aan flarden Pim van Söelen en Rob Verhage van WS'92 3 sloegen alle illusies van Ardito aan flarden door sa men met hun geroutineerde ka meraden met 2-0 te zegevieren. „Op de laatste plaats hadden we toch niet gerekend," zei René Burgers van Ardito na afloop. „Toen we zelf in het kampioen schap in de competitie gingen ge loven is het fout gegaan. Volgend seizoen blijven we bijna com pleet. Marco Pleijte gaat varen en Eugène Engel neemt zijn plaats in. Luc Fermont wordt de nieuwe trainer-coach en zal bij noodge vallen als speler invallen." Meer strijd Bij De Sterre was men teleurge steld. Na de tweede plaats in de competitie moesten de mannen uit Zuiddorpe ook deze keer ge noegen nemen met het nummer 2. Tegen Ardito en Scheldesport werd er gewonnen en de beslis sing moest dan maar vallen in de laatste wedstrijd tegen VVS'92 3. Dit team uit Vlissingen trad aan met 'oudjes' zoals Joop Steketee, maar daar was in het veld niets van te merken. „Vooral Pim van Soelen en Rob Verhage scoorden er flink op los," zei Ronald van de Vijver van De Sterre na afloop. De eerste set ging verloren via 11-11 en 15-13. In de tweede set leek De Sterre zich te herstellen en nam het zelfs een 5-0- en 9-3-voorsprong. WS'92 knokte zich terug tot 10- 10, maar De Sterre raakte niet meer in zijn eigen spel. VVS'92 bleef goed acteren en won in de spannende slotfase met 16-14. „Best jammer natuurlijk," ver volgde Ronald van de Vijver. „We hebben een sterk seizoen achter de rug, maar de prijzen worden verdeeld aan de meet," besloot hij. Dolle pret Bij het team van WS'92 3 was het na de bekerwinst dolle pret. De gemiddelde leeftijd van dit team ligt boven de 40 jaar en als outsider hebben ze het dan ook prima gedaan. „De Sterre was overgeconcentreerd, terwijl wij al een Palmpje voor onze neus hadden," aldus Chris de Witte van WS'92. „Als team hebben we uitstekend gepresteerd. We wilden deze be ker graag winnen. Dankzij Pim en Rob is het toch gelukt." Er werd zaterdagavond dan ook flink gefeest in Vlissingen. UITSLAGEN Vrouwen: Mytilus-Dynamo'70 2 2-0, Savok-Voorwaarts 2-0, Mytilus-Sa- vok 1-2, Dynamo'70 2-Voorwaarts 1-2, Voorwaarts-Mytilus 0-2, Dyna mo'70 2-Savok 1-2. Mannen: Scheldesport-Ardito 2-0, Ardito-De Sterre 1-2, VVS'92 3- Scheldesport 1-2, Ardito-WS'92 3 0-2, De Sterre-Scheldesport 2-0, VVS'92 3-De Sterre 2-0. EINDSTANDEN Vrouwen: 1. Savok, 2. Mytilus, 3. Voorwaarts, 4. Dynamo'70 2. Mannen: 1. VVS'92 3, 2. De Sterre, 3. Scheldesport, 4. Ardito. Bij de heren verrastte VVS'92 vriend en vijand door kampioen te worden. foto's jaap wolterbeek Na het kampioenschap in de promotieklasse veroverde het vrouwenteam van Savok ook de dis trictsbeker. Van onze volleybalmedewerker Axel - Na twee mislukte po gingen was het zaterdag zo ver. Drie keer is scheepsrecht dus. Het eerste vrouwenteam van Scheldesport promoveert na de 3-1-overwinning op De Kikkers naar de promotie klasse van de districtsvolley- balcompetitie. VOLLEYBAL Scheldesport werd in zijn titelas- piraties telkens dwars gezeten door WS'92 3, waardoor het in het rechtstreekse duel met De Kikkers alsnog een plaats moes ten zien te veroveren voor de pro motieklasse. Coach Els Zweistra had de Terneuzense vrouwen op scherp gezet. Nu moest het maar gebeuren. De Kikkers kreeg in de eerste set weinig kansen en zag Scheldesport al snel een voor sprong opbouwen en uiteindelijk de set winst binnenslepen met 7- 15. Het team uit Aardenburg knokte in de tweede set nog even terug, maar het was opnieuw Scheldesport dat de setwinst greep: 7-15. De Kikkers vocht voor zijn laatste kans en nam in de derde set een kleine voor sprong. Scheldesport kon naar hartelust wisselen, maar de winst kwam niet in gevaar: 10-15. Het promotiefeest kon beginnen, maar daar was trompetter Harry Poel dan ook al mee begonnen. „Vooral Annemarie Bakker was vandaag weer op dreef," aldus een gelukkige coach Els Zweistra na afloop. Zweistra zal nu haar taak als coach van dit team beëindigen. „De promotie naar de promotieklasse betekent toch een hele opluchting. We zaten er twee keer dichtbij, maar nu is het de derde keer toch gelukt. We hebben een sterk, maar ook leer zaam seizoen achter de rug." Naast coach Els Zweistra stopt ook Annemarie Bakker bij Schel desport, dat de promotie vierde met een rondje drank en een flink portie bitterballen in plaats van de gebruikelijke bloemen. Baanwedstrijden in Zierizee Zierikzee - De atletiekvereniging Delta Sport houdt dinsdag 16 mei een avondmeeting op het kunststof van sportpartk 'De Ban- nink' te Zierikzee. Dit voor de A-, B-, C- en D-junioren en senio ren. Bij de mannen-senioren staat een aantal aantrekkelijke nummers op het programma met een 100 meter, 110 meter horden, 5000 me- ter, verspringen en kogelstoten. De vrouwen-senioren krijgen voorgeschoteld een 100 meter, 100 meter horden, 1500 meter hoogspringen en discuswerpen. De wedstrijden beginnen oni 19.00 uur. Trimlopen Terneuzen uitgesteld Terneuzen - De trimlopen die Jogging Club Dow op woensdag 11 mei op de kalender had staan zijn om organisatorische redenen uitgesteld. Men start nu de serie lopen die komende zomer rond om sportpark 'Oude Vaart' hun beslag krijgen op woensdag 21 ju. ni. Jubileumwedstrijd W Vogelwaarde Vogelwaarde - De jubilerende voetbalvereniging Vogelwaarde (50 jaar) laat vrijdag 26 mei in het kader van de festiviteiten rond om dat gebeuren het eigen standaardteam in actie komen tegen een selectie uit de vierde klasse H van het zondagvoetbal. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur op het sportpark in Vogelwaarde Gelijktijdig speelt het tweede team van de jubilerende vereniging tegen een selectie van Hontenisse, Terhole en SDO. De selectie uit de vierde klasse H is als volgt samengesteld: Rudi Thomaes (Hoofdplaat), Jacky Lambert, Danny Vlassenrood, Pol van de Vijver (Koewacht), Ronny van Deursen, Marco Ottjes (STEEN), Edward Laarman, Eric Moens (Walcheren), Peter Ham elink, Ritchie Bosma (Philippine), Joep Frusch, Mike van Rosse» en Gino van de Broecke (Axel). Coach van dat team is Rinus Ze- gers. Jeugdtoernooi VV RIA Westdorpe - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging RIA houdt zaterdag 20 en zondag 21 mei het jaarlijkse Outokumpu- jeugdtoernooi. Op beide dagen komen zo'n vijftig jeugdteams uit Nederland en België in actie. De wedstrijden beginnen dagelijks om 09.00 uur en zijn omstreeks 17.00 uur afgelopen. Zaterdag komen de B-junioren en D- en E-pupillen in actie en zondag worden de toernooien voor C-junioren en F-pupillen afge werkt. Deelnemende verenigingen zijn: Eendracht Aalst, Bonhei den, Racing Heirnis Gernt, SC Lokeren, Bassevelde, Boekhoute, De Klinge, Balgerhoeke, Sparta Wortegem, SLV Zelzate (allen België), Axel, Sluiskil, Corn Boys, Koewacht, Philippine, RIA, Stiphout Vooruit, IJzendijke, Zeelandia en RPC Eindhoven (Ne derland). Vergadering zaalvoetbal Sas Sas van Gent - Het zaalvoetbalrayon Sas van Gent houdt maan-1 dag 22 mei de jaarlijkse algemene ledenvergadering in de kantint van de voetbalvereniging Corn Boys. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Naast de bekende jaarverslagen en mededelingen komt de nade-1: rende competitie ter sprake. Ook de bestuursverkiezing, een jaar lijks heet hangijzer, is een vast agendapunt. Stuwende krach' Fonny Kox en penningmeester Chris de Roover zijn al jaren naar- stig op zoek naar uitbreiding van het bestuursbestand, maars' gen er steeds niet in dit te realiseren. Men hoopt dat het nu anders zal zijn. Voorwedstrijd HW'24-Lierse SK Hulst - Als voorwedstrijd van het vriendschappelijke duel I HVV'24-Lierse SK spelen dinsdag 16 mei de Cl-junioren van Clinge en HVV'24 tegen elkaar. Zij zijn als enigen overgebleven uit de regionale voorronde voor de Nike-Premierdag. Het duel tussen deze C-junioren begint om 17.30 uur en de winnaar daar van gaat door naar de nationale eindstrijd. Daarmee houdt hel i nog niet op, want de Nederlandse winnaar mag uitkomen in de in-1 ternationale eindstrijd in Parijs. ZWEMMEN Het was opnieuw gezellig druk in zwembad De Driehoek te Hulst waar deze drie uur durende ma rathon voor de vijfde keer werd gehouden. Naast de 27 deelne mende ploegen van acht perso nen konden de 'hoofdrolspelers' ook rekenen op de menatle on dersteuning van heel wat suppor ters. Ondanks de luidkeelse aan moedigingen ontspon zich in het water een opvallend sportieve strijd. In het langebaangebeuren Door Willy van Leeuwen Hulst - Het eerste vrouwen team van Morres is zaterdag in zijn tweedepromotie-de gradatiewedstrijd tegen Euro mail/Radius strijdend ten on der gegaan. Nadat Morres de eerste twee sets op achter stand was gezet herstelde het team van trainer-coach Guido de Beule zich uitstekend. Het mocht niet baten. Na vijf set- points verloor de thuisploeg de vierde set met 16-17 en de wedstrijd met 1-3. Euromail Radius handhaaft zich hier door in de tweede divisie en Morres blijft in de derde divi sie. VOLLEYBAL Bij het inspelen werd het al dui delijk, Euromail Radius was naar Hulst gekomen voor de winst en probeerde door veel kabaal te maken de Hulster speelsters te intimideren. Afgelopen donder dag had de ploeg uit Gouda, evenals Morres vorige week, met 3-1 van Keukencentrum gewon nen. De winnaar van deze wed strijd speelt volgend seizoen in de tweede divisie. Zoals gezegd liet Morres zich in de eerste set volledig intimideren door de luidruchtige tegenstand sters. Door een zwakke stop bij de thuisploeg en prima aanvalsspel bij Euromail bouwden de be zoeksters een grote voosprong op: 2-10. Morres probeerde de zaak nog recht te trekken, maar het mocht niet baten. Binnen een mum van tijd stond er 3-15 op het bord. In de tweede set was Morres wat over de schrik heen en aanval lend begon het beter te lopen. De gevarieerde aanval van Euro mail, dat weinig fouten maakte, was voldoende voor een 7-12- voorsprong. De kleine, maar han dige spelverdeelster van de ploeg uit Gouda, bediende haar aanval- sters op maat en Morres had via 9-13 en 9-15 opnieuw het nakij ken. De kopjes hingen bij Morres wat naar beneden, terwijl de bezoek sters steeds meer zelfvertrouwen uitstraalden. Aangemoedigd door het talrijke publiek ging Morres in de derde set toch voortvarend van start. Annemarie Fermont, die afgelopen week een sport kamp had gehad, werd als spel verdeelster vervangen door Fieke Verschueren. Morres bouwde een 4-0-voorsprong op en groeide in de wedstrijd. Verdedigend werd er ook meer gepakt, waardoor de toeschouwers konden genieten van enkele sensationele ralleys. In de beginfase bleef het lange tijd gelijk op gaan tot Cindy van Goethem haar vizier wat scher per ging zetten. De Hulster speelster knalde er lustig op los en bracht haar team op een ver diende 11-7-voorsprong. Euromail wilde de overwinning forceren, maar ging toen teveel fouten maken. Morres won, na twee zwakkere sets, verdiend met 15-9 en alles leek nog mogelijk. Ondanks felle aanmoedigingen vanaf de bank moest Morres in de beginfase van de vierde set weer even terrein prijsgeven. Euromail bouwde opnieuw een ruime voor sprong op en de strijd leek gestre den: 5-10. Gesteund door het publiek bief Morres er toch voor gaan en het team bloeide opnieuw helemaal op. Via 10-10 en 13-11 leek er een klein wonder te gebeuren en Eu romail raakte even in paniek. Hoewel Morres voldoende kansen kreeg, kon het de set niet afma ken. Vijf setpoints werden door Euromail weer teruggepakt en na 14-14 werd het erg spannend. De teams gaven elkaar geen duimbreed toe en bij 16-15 leek de setwinst in de Hulster tas te zitten. Het pakte echter anders uit. Euromail bleef prima aanval len en won uiteindelijk met 16- 17. De moegestreden Hulster speelsters kregen na afloop dan ook een verdiend applaus van het publiek, maar de bloemen kon den in de twee emmers blijven. Euromail handhaaft zich door deze zege in de tweede divisie. „Ik moest mijn team wel van ei gen kunnen overtuigen," aldus Ruud Kraan, interim-coach van Euromail, die drie weken geleden pas bij het team kwam. „Mijn tweede team is kampioen gewor den in de promotieklasse en doordat de trainer van het eerste vier weken geleden door het team aan de kant werd gezet moest ik het overnemen." Guido de Beule van Morres wilde graag naar de tweede divisie pro moveren, maar dat is mislukt. „Ik ben wel teleurgesteld. We za ten er echt dichtbij," zei De Beu le na afloop. „We zouden de tweede divisie wel aankunnen. Het tempo ligt hoger, maar de competitie wordt niet in één, maar in 22 wedstrijden beslist. We zijn nu als tweede geëindigd in de prommotie/degradatiewed- strijden, dus we hebben nog een waterkansje als een team wordt teruggetrokken." Ondanks het missen van de pro motie is het volgens De Beule toch een geslaagd seizoen van zijn team. „We hebben met dit jonge team een goed seizoen ge- Aanval van het Hulster Morres van Euromail Radius. speeld," vervolgt hij. „We hebben het publiek veel leuke wedstrij den laten zien. Vandaag heeft Fieke Verschueren het goed gedaan, ook Cindy scoorde veel. Die meiden van Eu romail waren autoritair en bij ons heeft niemand een grote (links van het net) op het blok foto wim kooyman. mond. Volgend seizoen blijven we bij elkaar, ook ik ga verder als trainer-coach, dus we proberen het volgend seizoen maar weer opnieuw. Door deze uitslag blijft Morres 2 vrijwel zeker in de promotieklas se vrouwen. Koewachtse zwemclub wint vijfde keer op rij Van onze sportmedewerker Hulst - Aan de hegemonie van ZCK in de zwemmarathon' drie uur van De Driehoek' kon opnieuw niet getornd worde) Weer was de Koewachtse langebaan-ploeg de sterkste bij dtl wedstrijdzwemmers. Bij de recreanten legde Het Ravelijn uil Hulst beslag op de eerste plaats. wil het nogal eens voorkomen dij men elkaar snijdt en andere tra uithaalt om het correcte wal strijd verloop te beïnvloeden, tij j dens deze happening viel opi'1 gebied geen wanklank te hori Dat stemde de organisator! zwembad De Driehoek en i zwemvereniging ZCK uit Koe wacht, tot grote tevredenheid. Meer strijd verwacht Op het sportieve vak had de ld ding overigens wel wat nW strijd verwacht. Zeker bijl wedstrijdcategorie. ZCK-trai José van de Berghe wees opvoffj hand De Schelde uit Temer" dat voor de eerste keer deelt en met drie teams vertegen»*') digd was, als een serieuze co current aan. In de praktijk® dat totaal anders uit te Toen het eerste half uur voor was had ZCK als een flinke P geslagen met De Schelde was duidelijk dat het teamvanO] Koewachtse zwemclub op' vijfde zege in successie 0 Het achttal, bestaande uit van de Berghe, Willy de B Martin van de Zwan, Pascal naeve, Ruud Hamelink, Bert' Waes, Martijn Verbist en J' than de Witte, had aan het ein van de race een voorsprong maar liefst 1550 meter of bouwd, een onderstreping hun overmacht. ZCK ever»' met 15.600 meter het record deze zwemmarathon, maar in de slotfase net het scherpte om het record te bi Bij de recreanten was er sn van een meer evenwichtige Het Ravelijn uit Hulst mo nodige concurrentie dirt® DeHontel. Toch liep Het Ravelijn bes^ uit Adriaan van der Sar, van de Berghe, Saskia Roelands, Madeion oe Martine van Guliek, Ad en Albert Mailers, heel g ui lijk weg van De Honte en het einde van de mara voorsprong van 350 met Van onze atletiekmedewerker Hulst - De Zeeuwse pupille: competitie is qua belangstel ling uitstekend van start g gaan. Op de accommodat van en met de Hulster atl tiekvereniging RKHAV als c ganisator, waren alle leeftijd categorieën sterk bezet. Naa de gebruikelijke driekair stond er in Hulst, waar i baan er goed bij lag, als bi nummer een 1000 meter - het programma. Snelste op t, jOOO meter was David Schri; van het Vlissingse Atletica r de jongensp-pupillen B 3.38,3. ATLETIEK Van onze paardesportmedewer ker Nieuwvliet - Tijdens hj concours hippique van Zwinruiters in Nieuwvliel] Bad was de 22-jarij springruiter Ilyo de Lor uit Hulst een klasse apai De voor de Axelse Oranjr ruiters uitkomende ruitr veroverde met zijn paar Factice de eerste plaats de Z-klasse. PAARDESPORT In die klasse plaatsten drie dee nemers zich voor de barrag maar het was Ilyo de Loos c zonder een splinter van het hoij werk te halen naar een bijzond scherpe tijd reed van 69,39 seco den. Dat bleek een niet te ben deren prestatie. Piet Huige met Geraidine, stijlruiter uit Nisse, gooide él balk uit de lepels en ook zijn tij van 74,99 was niet verontrusteil voor De Loos. Die prestatie van Piet Hui| bleek goed voor zilver. De derf plaats kwam op naam van J; Noordhoek van De Zwinruite met Edwin. Ook hij gooide et balk neer en scoorde een tijd v? 75,60 seconden. Noordhoek vi overigens ook in de prijzen in i M-klasse. Met Firini pakte hij via de barr ge het zilver. In de L-klasse kwamen 24 comh naties op het parcours van op werper Bram Schilleman in actj Daarvan kwalificeerden zich v deelnemers voor de barrage, die barrage reed Jan Martens Hoofdplaat met Caitwick a laatste alle gevestigde tijden al narden. Bil de Pony's vervulde de pon; club Hulst opnieuw een nadru' elijke hoofdrol. In de M-klas: categorie C was het oranjeli: voor de 9-jarige Heikantse ami zone Esther de Vetter met Donj! Haar clubgenote Rachel Beri eindigde met Winston BB als de ,e acnter de uit Yerseke afkop Inca lien van de plasse In diezelfde klasse, maar dan J D-categorie, waren alle er Plaatsen voor Hulst. De hoofd was voor Josee de Vetter mi *b?n pirl. die in de barrat' tv,o joud°ze rit afwerkte, ffi: en derde plaats warl boor Fred Rabout VelanHndiïke De sterke B lo kon formatie van Cape Isritv jteren in de openin, !Zei,r Vierde 0ml°Op vJ trim anderen vol •SS/nSchomdiike"i Ln de H-renners Jof PB-reSe^ JaaP Westra Iten ze rn 4 Beenhakker z I groep. zes man grote koj 1 purt^door h a^r ket verbes g B"lssens Pe Belg Patri EINDSTANDEN Wedstrijdzwemmers: 1. Jjl wacht) 15.600 meter, 2. De»» J (Terneuzen) 14.050, 3. (Hulst) 13.500. Eeereanten: 1. Het Kavehl jjj 10.800, 2. De Honte 1 3. De Driehoek (Hulst) 10.2™ jj ns. 1 [leu. Marco van der Mei 'riiaM Smif™ ,r!!et Bolssens I i:e format? j1-11 zes man st{' Naletrpi h e de schitterenT IVarij ke gaf. 1aatste0L^I®,ltlen waagde in I^Schonnd-u6 twaalf ronden J l 'i Pakte V? !f ^ragel ziln kail acht®r aaJ m Wd meter' Daa aarzelde men.

de Stem | 1995 | | pagina 18