Plons.... Koud was het wel in DSVDVH ,v. Zeeuwse Babbels Verkeersveiligheidstest HÉ JA, DAT KEN I Zeelandkaart fcE STEM ZEELAND C4 merker (m/v) 'ROTEC nv Secretaresse Koppig DA LIG EEL EMOSJONEEL 0p*ee van de Sc&ooféae Tarief je rflrt I V5»* f~ 1 V. /m '4 V'i} PREDIKBEURTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN Rechtshulp geeft boekje uit voor bezwaarmakers 995 ZATERDAG 13 MEI 1995 derneming met 31 enthou •n installaties om water rs, demineralisatie, omge- bpast. Vanwege deze grote all-round technische ken- kst, en bezit de eigenschap laarvoor benodigde kennis pok door zelfstudie moeten eerdere jaren werkervaring ^gelijkbare functie is een uit te kunnen werken. Drering en adequate secun- "beloning naar prestatie" het lijf geschreven, dan met c.v. en referenties aan: zaam op het gebied van vochtbestrijding t voor haar vestiging in Etten-Leur op naar full-time vóór eind 1995 pn Nederlands en Engels, no. omputerprogramma's Windows en Lotus. eerde C.V., vergezeld van een recente f< |ntoor: «IV, Moerenhoudt, Industriezone 22, België. eland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van d De Stem. Bijdragen deze week van Gerlach Hochstenbach, 1 Verstraten, Eugene Verstraeten, Peter Oggel en Wim Kooijman. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme ndingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- of aanmerkingen belt u: 01150 - 18924. U kunt ook schrijven Ijjr postbus 145,4530 AC Terneuzen. jet is met bezoekersaantallen als met legendes. Je moet erin jo'n brutale diefstal, da's toch niet te filmen? Hontenisse geeft knorrend vergunning. Agenten moeten brommen. jet zullen wel weer de inwoners zijn die de broekriem moeten aantrekken. Zo'n kunstbeleid uitstippelen is nog een hele kunst. Werkgroep gehandicaptenbeleid heeft geen poot om op te staan, t Eindelijk wordt de promotie-uitspraak 'alle banken staan in Hulst' aaigemaakt. 1 Brief stuit GS tegen Borst. Boor mottoborden je snelheidsmeter niet meer zien ZOMER zullen wij ewn dubieuze primeur beleven; onze novincie heeft de eer de Zee- andkaart te mogen introduce- Na het oplaadbare boot pasje voor de veren over de Westerschelde, kunne we ons nu verheugen op het zoge naamde Zeeland Vakantiepasje. Mijn portemonnee staat bol en niet van het geld, maar van de pasjes die we voor van alles en nodig hebben. Nu kan ik best begrijpen dat er in de bibliotheek een identificatie no- is en dat men bij de bank weten wie de geldau tomaat staat te melken, maar daar hebben we het nog niet nee gehad. Ook de videotheek 'erstrekt een pasje zonder het welk je geen banden meekrijgt. En ongevraagd krijg je van het ziekenhuis, de boekenclub, de ANWB, de damesbladen, de ziektekostenverzekering en di verse andere instellingen een rersoonlijk ponskaartje toege- ituurd. Pardon, ze heten Mas- er, Credit, Pinpas en meer van dergelijke suggestieve namen, worden geacht deze keur kaartjes bij ons te dragen en op het juiste moment tevoor- nhijn te toveren. kt gaat bij de Zeelandcard om in voorloper van de door de in het vooruitzicht lestelde oplaadbare chipcard. U ''eet wel, een kaartje waar je ilane boodschappen mee kunt laan betalen zonder geld op ak Ter introductie krijgen we allemaal gratis, totdat we (t aan verslaafd zijn en niet "eer zonder kunnen dan wordt 'wegens hoge kosten' een ne jaarlijkse bijdrage ge ragd. Kassa! 'teraard hoort er bij de nieu- *6 kaart ook een nieuwe pinco- maar dat kan nauwelijks «er een probleem zijn. Inmid- hebben wij elkaar genoeg pelsbruggetjes aan de hand ge- vier cijfertjes baas te 'arden want lukt dat niet dan 'wat je pasje ingeslokt en dan «ie daar! Voor de mensen die echt niet kunnen onthouden !1» er schuifkaartjes ontwik te een codesyteem waar ik rct een cursus voor zou moe- Zeelandcard is e«i unicum i m Plaats van multifunc- zoals van onszelf tegen- vereist wordt, is hij FOTO WIM KOOIJMAN slechts zeer beperkt toepasbaar, Twee parkeerdgelegenheden op Beveland en een ritje met de zomerbus. Zo'n kaart is dus alleen maar aantrekkelijk voor de passofielen; dat zijn die men sen die je vol trots een waaier aan kaarten en pasjes tonen als waren het zeldzame postzegels. Kijk eens waar ik allemaal bij hoor! Het idee dat er lieden rondlopen die bereid zijn vrijwillig nieuwe exemplaren aan hun verzame ling toe te voegen, is voor mij onbegrijpelijk. Ik hoef geen Air Miles. Nee, dank u! Wanneer één of andere idioot de kans krijgt om de verschillende be standen te koppelen ligt meteen mijn hele dagindeling bloot, in clusief hetgeen ik de afgelopen jaren geleend, gegeten, aange schaft, gelezen of gezien heb. Met die inlichtingen kun je een aardige profielschets samenstel len! Een schat aan informatie waar van alles mee gedaan kan wor den. Vraagt u zich nooit af waar al die persoonlijk geadresseerde post vandaan komt? Bedrijven waar u nog nooit van gehoord hebt, doen u, als goede klant, allerlei aanbiedingen toekomen. Gelooft u mij maar, ze spelen allemaal onder één hoedje. Nog even en iemand uit de super markt staat voor de deur met de artikelen die u zojuist, uit ver veling, even op teletekst bekeek. Ik ga wel met de trein naar Goes en met de auto langs de kust, aan mij is al die nieuwig heid niet besteed. Over het juiste bezoeker saantal wordt in De Stad Van De Vliegende Hollander (DS VDVH) nog steeds geredet wist. Deze krant meldde er 350, de Provinciale Zeeuwse Courant (PZC) maakte gewag van tweeduizend mensen en Omroep Zeeland sprak in de ether zelfs over 'ruim' twee duizend bezoekers. En baas boven baas, een mid denstander uit DSVDVH bel de deze krant met de medede ling dat er wel meer dan drie duizend mensen op de Markt aanwezig waren. Maar daar staat weer tegenover dat één onzer collega's de scribent van het stukje over de filmverto ning met zijn aantal van 350 schromelijke overdrijving ver weet. Want volgens deze colle ga waren het er hooguit 150. Tja, tellen is dus een kunst. Maar daar van afgezien, over één ding was iedereen het roe rend eens: koud was het 's avonds op de Markt in DSVD VH wel. Waarvan acte! FOTO WIM KOOIJMAN DENK JE als bewoner van de Hulster Tuinstraat een paar rustige weekjes te heb ben omdat de straat is afge sloten, vergeet 't maar. De Tuinstraat is een stukkie opengebroken. Ze leggen er aan de kant van de Kleine Bagijnestraat een nieuwe riolering aan. Auto's en fiet sers kunnen er niet door, voetgangers ternauwernood. Ze hebben een paar joekels van bprden geplaatst aan het begin van de Tuinstraat, bij de Paardenmarkt. 'Door gaand verkeer gestremd' en 'omleiding' staat er met koeieletters op. Ze staan weliswaar op het trottoir, toch kun je ze haast niet over het hoofd zien. Maar automobilisten zijn hard nekkig. Willen met eigen ogen zien of ze er met hun heilige koe door kunnen. Dus rijden ze de Tuinstraat in, om vervolgens te moeten constateren dat die borden er niet voor niets staan; de straat is écht wel openge broken. Geïrriteerd in de achteruit dus, terug naar de Paardenmarkt, om plaats te maken voor een andere kop pige automobilist. Af en aan gaat het.(GH) Zeeuws-Vlaamse start binnenkort een nieuwe verkeers- «®Pagne. Het doel is duidelijk: minder slachtoffers op de Zeeuws- Jamse wegen. De campagne, waarvan de inhoud van de week in ieuzen werd gepresenteerd, krijgt als motto mee: 'Je wordt p i °Ppeld aan de nieuwe verkeerscampagne zijn vier zogenaamde (H,7®Veiligheidstests. Want - Nederlandser kan het niet - aan ac'ie, aan elk evenement, aan elke campagne behoort een taagje te zitten. En dus ook aan de verkeerscampagne. Het I Waagje (te winnen: een achttal fietsen en een postzegel is niet behelst het meten van de 'duurzaam- veiligscore' middels ks vragen over vier verschillende verkeersgedragingen. ikd' °m a^emene kennis. Wat zijn de gevolgen van drankge- consequenties van te hoge snelheden, om er maar enkele Jf® Maar om nog een tipje van de sluier op te lichten: de Öjgr 'era van de vragen zijn ook behept met een dosis humor. 'an tl6 daarvan valt evenwel te twisten. Wat te denken e volgende: 'Kinderen met een oranje fietsvlag zijn trouwe „elw »era van het Nederlands elftal'. Of: 'Ik draag geen autogor- 8j ^eb een goede levensverzekering'. !(woo mor- Gelukkig is er meer: 'Als ik gedronken heb doe ik teVee|n P11!11 lichten uit, dan zien ze me niet'. En deze: 'Als ik met ,a'oohol op achter het stuur gepakt word, moet ik voor straf |ag opblazen'. dat komt er van als je teveel hebt gedronken. (PO) Wij komm'm eel goed over een in ons familie, aongetr- oud net zo goed as eigen. Waor'n d'r al 's oppermar- ten, geen ruzie, dingen die g'in iedere familie keu krij gen, lik as't sterven van mijn moeder en zo, dan wierta d'ammel opgelost op e fasoendeluke manier; da d'è d'echt nooit geen on vertogen woord gekost. Mijn vaoder wou naort over- laien van mijn moeder in zijn uisken blijven. Stuik allenug, maor atte mens da wil, ist'r niks op tegen. Mee zijn vijven onderouw'm zijn boeltjen, opkuisen en de was oor deur de vrouwen gedaon en wijjer moei'm d'r ons nie mee: ij is ook groot, ij kan gewoon zijne gank gaon. Alleen, da d'emmen afge sproken en onzen Isedoor ett'm da nog's goed uitge- leed, attij gao sukkelen, en ij was daormee elemaol akkoord, da d'èttij duideluk gezeed, dan maok'm wij uit of tij naort bejaordenuis moet of nie en ook wanneer en waor! Op zone leeftijd kan n'n ouwen mens da toch zelf nie meer! En, da's ook afgesproken, we gaom'm nie zitte marte len enfolen n'n elen tijd. Ammen zien da't niks nie- mer oor, kijgtij 'n spuitjen of 'n pil, zonder zwaoregeid. Daor zijment ammel over seens, ij dus ook zitt'm alleenug nog mee één pro bleem; wa toemen laoter mee zijn ondsjen, geen mens dietta d'eigeluk gjèrn overneem. 1 I ;.J' \\-A 't Is nou al 'n oud en mottug Lik 9ezeed: voor in uis aolen deenksken, maor ze zijn voe9een mens van de fami- nogal gegecht aon makaor e eigeluk veel. en dan naort asiel doen of e Opeluk vinn'm e goed adres- spuitjen geven, da toej' toch ken voort beestjen, want da nie zomaor. Hg ammel nogal emosjoneel. DAT DE parkeermeter nieuw was, had die mevrouw op de Tenieuzense markt wel gezien. Maar met haar hoofd al bij de Hema had ze er gewoon twee kwartjes ingegooid. En wachtte. Er kwam geen kaartje. Op de Jierstelknop gedrukt, kwartjes er nog eens ingestopt, weer niets. Terwijl achter haar enke le andere kooplustigen aanscho ven, ging ze nu toch maar eens lezen wat de nieuwe meter te melden had: één gulden voor twintig minuten. „Dat is nogal een tariefje," zei ze, lichtelijk geïrriteerd naar nog twee kwartjes zoekend. Gevieren verdwenen ze in de gleuf, maar eentje bleef stug terugkomen. Een behulpzame journalist bood aan de muntjes om te ruilen voor een heuse gulden en daar ging ze graag op in. Ook het apparaat slikte het deze keer, zodat ze even later toch liep te winkelen. Wat ge haast, want voor dubbel geld had ze tien minuten korter dan anders. Door het parkeren op de markt duurder te maken, dwingt Ter- neuzen automobilisten om naar andere plekken te zoeken: de parkeergarage bijvoorbeeld. Er valt de gemeente dus niets te verwijten. Hóewei, ze hadden wel even kunnen wachten tot die garage af was. Gelukkig staat daar het nieuwe imago van Barbé en de zijnen tegen over. De deuren van het ge meentehuis staan voortaan wa genwijd open voor iedereen. En zo zal het straks dus gaan: „Mögge, burgemeester! Kun je me even een paar gulden lenen? Over een half uurtje heb je ze terug." (RV) zaterdag 13 mei ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u. ds. C. Betram. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. G. Tap. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. G. Tap. zondag 14 mei HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (St. Baafskerk): 10.30 u. ds. J. Blokland, Oosten de. Axel: 10 u. ds. J. Maasland (HA). 17 u. ds. R.v. Elderen (SOW- dienst). Biervliet: 9.30 u. dhr. Kruidenier. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar. Cadzand: 9.30 u. ds. Bosma. Groede: .10 u. dienst te Water landkerkje. Hoek: 10 u. ds. A.v.d. Maas. Hontenisse: 9.30 u. vic. mevr. C. Don. Hoofdplaat; dienst te Biervliet. Hulst: 11 u. vic. mevr. C. Don. Nieuwvliet: 10 u. ds. J.v.d. Hoek, Oostburg. Oostburg: 10 u. dienst te Zuid- zande. Schoondijke: 10 u. dienst te Wa terlandkerkje. Sint Anna ter Muiden: 11 u. ds. Bosma. Sint Kruis: 9 u. ds. J. Blokland, Oostende. Sluiskil: 10 u. ds. R. Wasterval. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. W. de Boer. (Goede Herderskerk): 10 u. ds. A. de Haan. 19 u. dhr. D. de Best. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. A. Bosch. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. J. Boersma. Waterlandkerkje: 10 u. ds. v.d. Sar (comb, dienst). IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders. Zuidzande: 10 u. ds. C.v. Duinen. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 en 17 u. ds. R.v. Elderen. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. ds. A. de Haan. 19 u. ds. D. de Best. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. A. Bosch. (Noordstraat- kerk): 10 u. ds. W. de Boer. Zaamslag: 10 u. dienst, 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaar. Oostburg: 10 u. dhr. P. Hania, Lemmer. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blo kland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. prof. K. Ded- dens, Biervliet. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Sou man. Terneuzen: 9.30 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leef tink. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. br. G. Lammerds van Bueren. Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. •dhr. Schragen. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. ds. L. Mietus. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. L. Mietus. Retranchement: 10 u. dhr. H. Ja ger, Purmerend. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Middelburg: 11 u. mevr. C. Rezel- man. Vlissingen: 9.30 u. mevr. C. Rezel- man. Aardenburg: 10.30 u. dhr. T. Postma. Goes: 10 u. ds. J. Nienhuis, Cu- lemborg. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 10.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 9.30 u. Verre zen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 11.00 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond, 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. G. Claessens, St. Jansteen, tel. 01140-20159. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor H. de Vrieze, tel. 01177-1472 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. C. Dochy, tel. 01159-1346. Van onze verslaggeefster Goes - Het Buro Rechtshulp Zuid-Holland en Zeeland heeft een boekje gemaakt hoe je het best bezwaar kunt maken tegen bouw plannen die in strijd zijn met gemeentelijke bestemmingsplannen. Het boekje is bedoeld voor milieugroeperingen en particulieren die bezwaren willen maken tegen aan anderen verleende bouwvergun ningen. Het gaat vooral in op de zogeheten artikel-19a-procedure waarmee gemeenten kunnen afwijken van een bestemmingsplan. Aflevering 407 We kregen een spoedoproep. Een lezer zoekt voor een bruiloft die op korte termijn plaatsvindt de muziek en de tekst van navolgend liedje, waarin dit fragment voorkomt: Ik ga vissen in het riet achter het oude schuuutje. En als het regent dat het giet kom ik bij jou in 't schuurtje. Ook zoekt hij naar de volledige tekst van onderstaand gedicht of vers, waarin volgende drie regels voorkomen: In de donkere straat Waar het belletje gaat Gaat het deurtje al rinkelend open (of zoiets!) Reacties liefst zo snel mogelijk naar Pegam: Van Vollenhoven- straat 5, 4561JJ Hulst, telefoon 01140-15289. Wij blijven een beetje in de sfeer van oorlog, politionele acties en dergelijke en het daarbij behorende verlangen naar huis en naar de geliefde(n). We kozen voor een lied van J. Beda en W. Berkers uit het repertoire van onder meer De Marktzangers. MARIE SUSAN Marie Susan ik moet je gaan verlaten. Marie Susan ik ga nu van je heen. En in de vreemde zal ik aan je denken Marie Susan ik laat je nu alleen. Marie Susan toch kan ik jou niet haten, Marie Susan al moet ik van jou gaan. Onder de palmen zal ik aan jou denken, Ginds in de vreemde ver van jou vandaan. Marie Susan ik kan geen afscheid nemen. Marie Susan dat doet alleen maar pijn. Maar in de tropennacht zullen mijn gedachten Alleen bij jou in het verre landje zijn. Marie Susan als ik in tropennachten Niet slapen kan van 't stil verdriet om jou. Marie Susan dan kus ik weer die foto, Die ik bezit en ook niet meer missen wou. De melodie is ons bekend. 'Pegam. e

de Stem | 1995 | | pagina 25