Hoofdprijs voor Irma Heeren AZVV in promotieslag met Yerseke Olympia's Tour zit niet te wachten op profs Vrouwen Animo naderen kampioenschap rig op Keukenplein p geprijsd met spectaculaire ie keukenzaak en liet koopt bij de in de fabrieKÜH TE ZIEN. Erwin Simpelaar wint verkiezing Jong Zeeuws Sportalent RUBRIEK DESTEM SPORT ZEELAND Hoek besluit competitie in eigen huis tegen Bennekom B3 SPORTNIEUWS KORT Milieubeheer iDe uitverkiezing was bepaald lgeen verrassing, want de veelzij- ■*- 27-jarige atlete uit Middel- behaalde vorig jaar een Igroët aantal successen. Zij werd [wereldkampioen run-bike-run, [wonzilver op het Europees kam- [pioenschap run-bike-run en eis- te de nationale titels voor zich op de hele triathlon, kwart Itiiathlon en halve triathlon. Te- s schreef Heeren op haar ere lijst bij de nationale titel halve I marathon. Blessure ma Heeren, die naast andere schenken een draagbare tele- sie in ontvangst mocht nemen, deelt de laatste vijf maanden jmet blessures, maar liet weten er hard voor gaat knok- Iken om haar oude peil weer te reiken. „Ik wil me zo snel Jgelijk weer gaan manifeste- i." Van de provincie Zeeland eeg Irma Heeren een bokaal. |De regionale pers en vertegen- I wdigers hadden drie genomi- rerden voor de prijs aangewe- Op de tweede plaats eindig- |de de atlete Nelli Fiere-Cooman u de korfballer Dennis Voshart jwrd als derde geklaseerd. nieuw jasje 'k tegenstelling tot voorgaande Biiren was het Sportgala in een juieuw jasje gestoken, zeker ook wat andere categorieën betrof. jVoorheen bleef dat beperkt tot P verkiezing van Jong Zeeuws sporttalent. De 17-jarige Erwin |Mipelaar uit Goes, lid van Ï6, won in die categorie de ®te prijs. Hij is de beste ko- iplstoter en discuswerper in ons ta zijn leeftijdscategorie. pnpeiaar kreeg als prijs een '"'igsstage aangeboden. De ige Middelburgse judoka sabeth Willeboordse eindigde tweede en de derde prijs ging !®ar de 15-jarige zwemster San- Temmerman uit Hoofdplaat. r® Koewacht fe® sportploeg van het jaar Ij®1™ wouwenteam van ZCK IcfR 3 bestaande uit Susan L 3ar; Renate Louwerse, An- |i mis> Brechje Taelman en peydeBooy. n werd in het zonnetje gezet tt i?e sportvrijwilliger Li,1 hijzonder verdienstelijk gemaakt, namelijk Harry flwuit Nieuwerkerk, die zich JSr ™or de gehandicapten- Win Zeeland. De meeste prijswinnaars op het Sportgala van de Zeeuwse sportraad: v.l.n.r. Irma Heeren (eerste bij de Zeeuwse sport man/vrouw-verkiezing), Den nis Voshart (derde bij de sport- man/vrouw-verkiezing), de ge- louwerde sportvrijwilliger Harry Thijsse, Erwin Simpe laar (het grootste talent), San dra Temmerman (derde bij de jong-talent-verkiezing), de vier vrouwen (met embleem) van ZCK Koewacht (beste Zeeuwse sportploeg) en Elisabeth Wille boordse (tweede bij de jong-ta- lent-verkiezing). De presentatie van het Sportgala werd verzorgd door Jan Douwe Kroeske (Vara) en Leen Beckers (BRT). Omlijsting Als omlijsting konden de vele aanwezigen genieten van een badminton-demonstratie van de toppers Brenda Beenhakker en Quinten van Daim en er waren tevens bijdragen van het Straat theater van Wiebe de Vries en Moniek Claasen. Volgend jaar wordt het Zeeuws Sportgala 1996 gehouden in de Vlaanderenhal te Sas van Gent. Door Ad Pertijs Beesd - Olympia's Tour zit niet op de profwielrenners te wachten. Volgende week vrijdag (19 mei) gaat in Haarlem de langste etappewedstrijd van Neder land daarom weer als vanouds met ama teurs van start. De finish is tien dagen (en 1700 kilometer) later op zondag 28 'mei in Amsterdam. Ook na de wereldwijde herstructurering van het wielerpeloton 1996 blijft Olympia's Tour de amateurstatus trouw. „We hebben liever de nationale amateurtop aan de start dan tweederangs professionals," zei perschef Jaap Klokkemeijer tijdens de presentatie van het evenement in Beesd. „Een ronde voor alleen maar renners uit de toekomstige klasse 'onder de 23 jaar' lijkt me gezien het geringe aantal toprenners van die leeftijd niet verstandig en de toppers uit het profpe loton krijg je toch nooit. Een profronde is ook niet ons streven, zo'n wedstrijd bestaat immers al." En dus blijft Olympia's Tour, dat al aan zijn 44e editie toe is, trouw aan de amateursta tus. Gedeeltelijk ook noodgedwongen. Al leen als internationale amateurronde mag het evenement tien dagen duren. Zonder die status is het maximum zes koersdagen. „En die tien dagen hebben we nodig om het budget rond te krijgen," zegt Klokkemeijer. Vijftig procent van de bijna vierhonderddui zend gulden die de etappewedstrijd kost, wordt aangedragen door de etappeplaatsen. Olympia's Tour draaide vorig jaar met een verlies van 59.000 gulden op een budget van 403.000 gulden. Klokkemeijer: „Dat tekort valt een keer op te vangen, maar dit keer moeten we op nul uitkomen. De penning meester verwacht dat dit gaat lukken." De organiserende stichting heeft extra sponsors aangetrokken en bezuinigt daarnaast op de eigen uitgaven. Op de kosten voor de buitenlandse ploegen wordt niet beknibbeld. Die equipes zijn immers nodig om de internationale status te behouden. Er moeten er minimaal zes star ten om ook volgend jaar verzekerd te zijn van de noodzakelijke tien etappes. Olym pia's Tour kreeg precies zes aanmeldingen, van Australië, Italië, België, Litouwen, Rus land en Duitsland. Om niet verrast te wor den door een late afmelding, werd op het laatste moment de selectie van Wit-Rusland gecontracteerd. De begeleidende politiedienst liet zich vorig jaar kritisch uit over de opzet van de ronde. 'Te lange etappes en te late finishtijdstip- pen', vond de KLPD, die het beu was de lange karavaan door de stedelijke avondspits te dirigeren. De dienst heeft zich echter ook dit jaar neergelegd bij een nage noeg ongewijzigde opzet. „Maar we blijven er kritisch tegenaan kijken," aldus H. We- ijers van de KLPD. Hij zegt echter begrip te hebben voor de problemen van de organisa tie. Klokkemeijer: „Late tijdstippen zijn no dig om het de etappeplaatsen (en dus 50 procent van de begroting) naar de zin te maken en de lange afstanden hebben we nodig om er een echte ronde door Nederland van te maken. Wij willen immers een natio nale etappewedstrijd zijn en niet een Zuid nederlandse." De lengte van de wedstrijd betekent een fikse financiële drempel voor de wielerploe gen. Dit jaar staan slechts veertien Neder landse teams aan de start. Het hadden er vijf meer mogen zijn. Uit de top ontbreekt evenwel alleen het Zeeuwse Erotic van on der meer Louis de Koning. Een verzoek van de ploegleiders is ingewil ligd. In Limburg is dit keer een volledige 'bergetappe' uitgezet. De paar pukkels die vorig jaar op het einde van de etappe beklommen moesten worden, konden niet verhinderen dat de 'koninginnerit' eindigde in en massaspurt. Etappeschema Olympia's Tour: vrijdag 19-5: Pro loog Haarlem (7,4 km); Haarlem-Haarlem (132 km); zaterdag 20-5: Haarlem-Hoogeveen (218 km); zondag 21-5: Hoogeveen-Varsseveld (154 km); ploegentijdrit Varsseveld (34,6 km), maan dag 22-5: Varsseveld-Rhenoy (153 km), dinsdag 23-5: Linne-Meerssen (193 km), woensdag 24-5: Meerssen-Tilburg (163 km); donderdag 25-5: Til- burg-Schijndel (157 km), vrijdag 26-5: Schijndel- Ossendrecht (163 km); tijdrit Ossendrecht (21 km), zat. 27-5: Ossendrecht-Ridderkerk (160 km); zondag 28-5: RidderkerkAmsterdam (177 km). Openingstijden: mo.t/m vr.9-18u.,*>v" Koopavond vrij. tot 21 u- 11 °nze tennismedewerker JSizen - in de dis- ["■«renniscompetitie voor 1 staat Animo op het orn voor de derde keer .uccessie kampioen van and te worden. De Ter- ense formatie was met L^terk voor Hulster Am- TENN1S iSto!?5 Was er 'n vier van de «ter ven sPrake van een drie- >5f° versloeg Pia Vos met iüi Neefs en won f»nini?°ns met °"6- 7"5 van j 1Ue van Rattingen. Suus Körner won eenvoudig met 6-2, 6-1 van Michelle Deltour. Voor het team uit Hulst redde Lisette van Gaever de eer door haar partij tegen Ria Jetten via de tie-break in de derde set in haar voordeel te beslissen: 6-3, 3-6, 6-7. Beide dubbels gingen naar Ani mo dankzij de combinaties Vos/ Moons en Jetten/Körner, die ze gevierden over respectievelijk Van Gaever/Neefs (6-4, 6-3) en Deltour/Van Rattingen (3-6, 6-1, 6-4). De Terneuzense vrouwen hebben met nog één wedstrijd te gaan een voorsprong van twee punten op Ovezande. Met de uitwed strijd in Cortgene tegen hekke- sluiter Noord-Beveland voor de boeg staat niets prolongatie van de titel voor Animo nog in de weg. UITSLAGEN VROUWEN DIS TRICT ZEELAND ENKELSPEL Hoofdklasse: Animo 2-Ovezande 2-4, Yerseke-Animo 2r4, Souburg- Philten 5-1, Hulster Ambacht- Noord Beveland 6-0; Philten-Animo 2 2-4, Ovezande-Souburg 5-1, Ani- mo-Hulster Ambacht 5-1. Eerste klasse A: Animo 5-De Klap pers 3-3, SJEF-Animo 4 5-1, Scel- veringe-Drive 4-2, Golfbreker-De Schelde 6-0; Drive-Animo 5 2-4, De Schelde-SJEF 4-2, De Klappers- Scelveringe 5-1, Animo 4-Golf breker 3-3. Eerste klasse B: Veere-Bathse Kreek 1-5, Boskreek-Animo 3 2-4; De Bon- gerd-DOS 3-3; DOS-Boskreek 4-2, Bathse Kreek-De Schelde 2 6-0, Animo 3-De Bongerd 4-2. Tweede klasse A: Animo 8-Axel 3 2-4, Ovezande 2-De Schenge 5-1, Souburg 4-Tiola 2-4; Tiola-Animo 8 3-3, Dauwendaele 2-Ovezande 2 3-3, Axel 3-Souburg 4 2-4. Tweede klasse B: TV Goes-Boskreek 2 1-5; De Stoof 2-Animo 7 1-5; Tebo-Ador Sport 5-1; Golfbreker 2-TV Goes 5-1, Ador Sport-De Stoof 2 3-3, Animo 7-Tebo 4-2. Tweede klasse C: Animo 6-Nieuw- dorp 4-2, Westerschouwen-Axel 2 1-5, Noord Beveland 2-De Bongerd 2 5-1; De Bongerd 2-Animo 6 0-6, Souburg 2-Westerschouwen 4-2, Nieuwdorp-Noord Beveland 2 3-3. Tweede klasse D: Animo 9-De Stoof 3-3; Axel-Kapelle 5-1; Souburg 3-Axel 4-2, De Stoof-Dauwendaele 1-5, Kapelle-Zierikzee 5-1. DUBBELSPEL Hoofdklasse: 't Halve Maantje-Hoek 4-0, St.- Annaland-Mariekerke 2-2, Souburg 2-Domburg 0-4, Kruinin- gen-Souburg 2-2; Domburg-'t Halve Maantje 4-0, Souburg-St. -Anna- land 2-2, Hoek-Souburg 2 4-0, Ma- riekerke-Kruiningen 3-1. Eerste klasse A: Hulster Ambacht- Ovezande 4-0, Vogelvlucht-'t Halve Maantje 2 2-2, De Stoof-MLTC 2-2, Bru-ten-Sluiskil 4-0; MLTC-Hulster Ambacht 2-2, Sluiskil-Vogelvlucht 1-3, Ovezande-De Stoof 0-4, 't Hal ve Maantje 2-Bru-ten 2-2. Eerste klasse B: Lewedorp-Wester- schouwen 0-4; De Klappers-Brou wershaven 1-3, Eegedima-Golfbre- ker 4-0, Tiola-Hontenisse 1-3; Golf- breker-Lewedorp 3-1, Hontenisse- De Klappers 2-2, Westerschouwen- Eegedima 2-2, Brouwershaven-Tiola 4-0. Tweede klasse A: Kapelle 2-WPD 0-4, Sluis-Hulster Ambacht 2 1-3, Noord Beveland-Slagvast 1-3, Ludo et Emergo-Dauwendaele 0-4; Slag- vast-Kapelle 2 4-0, Dauwendaele- Sluis 1-3, WPD-Noord Beveland 2-2, Hulster Ambacht 2-Ludo et Emergo 4-0. Tweede klasse B: Mariekerke 2-Sluis 2 2-2, Oud-Vossemeer-Ka- pelle 2-2, Racket-MLTC 2 2-2, Bru ten 2-Zaamslag 3-1; MLTC 2-Marie- kerke 2 2-2, Zaamslag-Oud Vosse- meer 0-4, Sluis 2-Racket 3-1, Kapel- le-Bru-ten 2 2-2. Tweede klasse C: 't Halve Maantje 3-Biervliet 3-1, Vrouwenpolder- Animo 4-0; Zer Oirts-Jacoba van Beieren 0-4; Goblin-De Schelde 2-2; Jacoba van Beieren-,t Halve Maan tje 3 2-2, De Schelde-Vrouwenpol- der 2-2, Biervliet-Zer Oirts 0-4, Animo-Goblin 2-2. Tweede klasse D: Zierikzee-Ga- me'78 2-2; De Sprink-Westkaap 4-0, Domburg 2-Souburg 3 3-1; West- kaap-Zierikzee 1-3, Game'78-De Sprink 1-3, Schoondijke-Domburg 2 1-3. X ft» Ie interne omtrent; n de AO/IC en imaal f 5446,- ;he uit van de [eetels, rmelding van tfan onze sportmedewerker lsej - Eersteklasser Hoek L zaterdag voor de afslui- L van de competitie. Ben- ekom komt op bezoek en dat een tegenstander die net 1 Hoek buiten de prijzen alt in de derde klasse aast AZVV op promotie naar de Leede klasse. De Axelaars komen in en tegen Yerseke it Koewacht treft zondag »n eigen veld Luctor'88 in L gevecht om de algehele periodetitel in de vierde klas se H. VOETBAL gjek-Bennekom is een strijd Itaarin de hoofdmacht van de I «astheren aan moet tonen dat de 'Haag tegen Capelle in de >e thuiswedstrijd een misser was. Dit foutje was verre van een toonbeeld van het doen aan klantenbinding. Het was tevens de laatste confrontatie van de blauw-witten onder regie van Dick Buitelaar, die door de 'se lectie' voor verder samengaan werd afgewezen. Vorige week kreeg Hoek desondanks van Ko zakken Boys klop. Tegen Benne kom is het voor het keurkorps daarom de laatste kans zich waar te maken. Mogelijk met Tony Coppens in de gelederen. Deze liet namelijk weten graag nog een keer in actie te komen. Of hij zover is, is aan het koppel Jaap Goossen-Gerrit Emans. Meer op het spel staat er voor AZW in de nacompetitie. AZW won in deze reeks met 2-0 van Arnemuiden, dat vervolgens te gen Yerseke met 2-2 gelijk speel de. De Axelaars hebben daarom aan een puntendeling in Yerseke genoeg om zich algeheel perio dekampioen te mogen noemen en zich te plaatsen voor de eind strijd om de tweede promo- tiestek. De winnaar van voor noemde titel komt voordat pro motie zeker is nog uit tegen de winnaar van de nacompetitie in de derde klasse B. Paul van Kouteren, coach bij AZW, zegt over de confrontatie met Yerse ke: „Ik ga voor de winst. Op een gelijk spel mikken, is te angstig. Zeker daar ik er van overtuigd ben dat Yerseke alles uit de kast zal halen. Fysiek zal het er stevig aan toe gaan. Met vooraf voor beiden een gelijke kans op de winst. De vorm van de dag zal van beslissende aard zijn." Dat AZW in promoveren ge looft, maakt de Axelaars zeer strijdbaar. Het gevecht in Yerse ke gaat AZW aan zonder Wilco Broekhoven (geschorst) en met de van vakantie teruggekeerde Jaap den Doelder. Aangezien beiden linksbenig zijn, verandert er weinig op die flank. Voor de rest zijn de AZW-ers fit. Koewacht-Luctor'88 kende veer tien dagen geleden 4-2 als eind stand. Grote man in dat duel was Carlo van Grimberghe. Deze 20-jarige Koewachtenaar scoor de twee keer en gaf een beslis sende voorzet. Die inbreng' bracht de ommekeer. Van 0-2 werd het 4-2. „We werden toen compleet over rompeld. Die fout zullen we zon dag niet maken. We zullen er staan. Zeker daar elke Koewach tenaar positief tegenover dit duel staat. Een wedstrijd waarin Luctor'88 moet winnen. Alles wat minder is, is voor de ploeg uit Heinkenszand funest. Wij mogen evenmin verliezen. Gelijk spelen kan nog. Zij het dat wij dan volgende week van Walche ren moeten winnen. Verliezen mag in geen geval, want dan is het feest voor ons ook uit en zal Walcheren de week daarop een makkie aan ons hebben," aldus Carlos van Grimberghe, die vol gend seizoen als student aan de sportacademie in Tilburg moge lijk speler bij Axel zal zijn. Dit samen met doelman Carlo de Deckere (Hulst), die de vermoe delijk van Axel naar STEEN vertrekkende Danny Oppeneer opvolgt, en de Hontenissenaren Danny Pauwels en Job Zwegers. Koewacht moet zondag Danny Vlassenrood nog missen. Hij zit zijn laatste duel schorsing uit. PROGRAMMA ZATERDAG 13 MEI Eerste klasse B: De Valleivogels- GVW, DOVO-Capelle, Rozenburg- Kozakken Boys, Hoek-Bennekom, Lunteren-WGZ, Achilles Veen-Ex celsior Maassluis, DVS'33-WHC. Nacompetitie tweede klasse A: Roda Boys-Kloetinge, Derde klasse A: Yerseke-AZW, Vierde klasse A: Dauwendaele-SKNWK. ZONDAG 14 MEI Eerste klasse E: WSC-UDI'19, Tweede klasse B: DESK-TAC/BWB, Derde klasse D: Patrijzen-Moerse Boys, Vierde klasse H: Koewacht- Luctor'88, AFDELING ZEELAND Eerste klasse: Clinge-Robur, Tweede klasse A: Aardenburg-Hansweertse Boys. ZATERDAG 13 MEI 1995 Breskens oefent tegen 't Harde Breskens - Het 75 jarig bestaan vierend Breskens speelt zaterdag 13 mei met zowel het eerste als het tweede team op sportpark Baersande een vriendschappelijk duel tegen het Veluwedorp 't Harde. Beide wedstrijden beginnen om 14.30 uur. Volgende week dinsdag komt Breskens II in actie tegen Clinge. Dit in het kader van de afdelingsbeker. Aanvang 19.15 uur. Biervliet vriendschappelijk tegen PCP Biervliet - Biervliet, dat in de tweede klasse van de afdeling Zeeland uitkomt, speelt morgen (aanvang 13.30 uur) op eigen veld een oefenwedstrijd tegen het Bredas PCP (tweede klasse afdeling Brabant). Toernooi W Ria Westdorpe - De voetbalvereniging Ria houdt zondag 14 mei het jaarlijske toernooi voor lagere elftallen. Ook dit keer staat dit gebeuren op het sportpark in Westdorpe in het teken van 'Nederland-België'. Dit houdt in dat zes Nederlande ploegen de strijd aanbinden met zes Belgische. Voor Nederland komen Quick Nijmegen, DLC Rotterdam, IJzendijke, Old Stars RIA, OSDO Amsterdam en WVHEDW uit Amsterdam in actie. België wordt vertegenwoordigd door Oostrozebeke, Benny Sport Asse nede, Zeistar Zelzate, Euromond Aalst, Gent en The Young Ones Zelzate. Het toernooi begint om 10.00 uur en de prijsuitreiking is voorzien omstreeks 17.00 uur. Zwemtoernooi in Zelzate Zelzate - Zondagmiddag wordt in het zwembad te Zelzate het Michel Remery zwemtoernooi gehouden. Het is een wedstrijd ter nagedachtenis van de onlangs overleden ere-voorzitter van de zwemclub De Bruinvis uit Sas van Gent. Naast een aantal Zeeuwse clubs, waaronder bekerhouder de Stormvogel uit Vlissingen, heeft de Bruinvis ook enkele Belgische zwemclubs uitgenodigd. De wedstrijd begint om 14.15 uur. Ton Lokhoff naar Philippine Philippine - NAC-profvoetbalier Ton Lokhoff komt zondagmid dag 14 mei naar Philippine. In de voetbalkantine zal hij de jeugd van Philippine uitleg geven over zijn profloopbaan en het betaalde voetbal in het algemeen toelichten. Er wordt een videoband gedraaid en na afloop krijgt de jeugd gelegenheid tot het stellen van vragen. Erotic naar Omloop van de Kempen Hulst - De Eroticformatie, deze keer onder leiding van Ab Verplanke, vertrekt zondag in de Omloop van de Kempen, een wedstrijd die meetelt voor de topcompetitie. Erotic staat na de uitstekende resultaten van vooral goudhaantje Louis de Koning op een keurige vierde plaats in de stand. KNVB-onderscheiding voor Bombelijn Kapelle - Tijdens de algemene voorjaarsvergadering van de KNVB afdeling Zeeland in Kapelle, werd Loet Bombelijn uit Philippine onderscheiden met de 'Waarderingsspeld in zilver'. Een erespeld die afdelingsvoorzitter Ces Blomaard de 55-jarige Philippinenaar namens de KNVB opspeldde wegens zijn langdu rig dienstverband als scheidsrechter. „Met hem eer ik duizenden vrijwilligers," zei Blomaard tijdens het overhandigen van de bijbehorende oorkonde. Loet Bombelijn begon in 1970 met arbitreren op de velden en is daarin nog steeds actief bij jeugdwedstrijden. Het 'grote' voetbal moest hij wegens het bereiken van de reglementaire maximum leeftijd, laten schieten. In zijn 25-jarige loopbaan was Bombelijn eveneens een tiental jaar een gewaardeerd zaalvoetbalscheids rechter. Middelkamp naar Frankrijk Goes - Een amateurploeg van de ZRTC Theo Middelkamp neemt zondag 14 mei deel aan de 6e Grote Prijs Leijs lez Lannoy, een wedstrijd over 198 kilometer in Frankrijk. Het Zeeuwse team zal bestaan uit: Arnold Duijnhouwer, Francois Franse, Wilfred Geijs, Jacco Luteijn, Dennis Mesu, Michel Rommers, Jos Schip per en Toon Vermeulen. Eens was de Ooster- schelde een glorieu ze zeearm. Eens het visrijkste watermilieu van mischien wel heel West-Euro pa, de kraamkamer van vele soorten jonge vis uit de Noordzee. Het beste viswater dat je je bedenken kon. Werkelijk, het wemelde van de vis, aanlei ding voor het ontstaan van een groot aantal bloeiende zeehengelsportbedrijven. Plaats voor duizenden aasspit- ters, onder wie tientallen die er beroepsmatig met hard werken hun brood konden verdienen. We waren er als sportvisser jaren bang voor dat de veran deringen aan het milieu van de Oosterschelde desastreuze gevolgen zou hebben voor de visvangst, maar de bedreigin gen komen uit een andere, veel gevaarlijker hoek. Dat de Oosterschelde minder toegankelijk werd, heeft me nigeen best over voor een goed milieu, een groot gebied (zowat de helft) ten westen van de Zeelandbrug ontoe gankelijk verklaren voor een enkele zeehond, hakt er fors in, maar met even slikken is dat te verteren. Onverteerbaar, en dan druk ik me zachtjes uit, is het wan neer de rest van de Ooster schelde ten prooi valt aan niets ontziende beroepsvissers (die voor het grootste deel al lang weggesaneerd hadden moeten zijn), die dag in dag uit de zeer beperkte vrije vis gronden leeg vissen. Bedoel de het Rijk dat soms met voorrang voor de beroepsvis serij? Of vindt men het in milieukringen normaal dat mosselvissers soms dagelijks de gebieden rondom de per celen afkorren naar zeester ren, deze door middel van zout doden en dan weer te rugkieperen. Daarbij wordt wel eventjes de hele habitat van de rest van zoute waterle ven om zeep geholpen. Wat jammer nu dat al die zeester ren niet kunnen gillen Het is spijtig voor de sportvis- serijtak, maar het rijk heeft in al haar wijsheid besloten dat het milieu van de Ooster schelde gerust gezien mag worden, als je maar niet on der water kijkt. Daar is het goed mis. De schar en de schol zijn door het beroep finaal uit de Noordzee gevist. De kabeljauwstand is drama tisch en wie ooit als sportvis ser op de Noordzee een schel vis heeft gevangen, behoort tot de happy few. Zou de scheidende dr. R. Boddeke dan toch gelijk heb ben met zijn betoog dat het gebrek aan fosfaten (lees: te schoon water) onze visstand in de Noordzee op een veel lager peil zal brengen? De feiten lijken in die richting te wijzen. Waarom is de visstand van de Westerschelde de laat ste jaren zo sterk verbeterd? Omdat voor veel vis de voed- selrijkdom er uitstekend is, al twist ik niet over de mate van vergiftiging van diezelfde vis. Dat de Oosterschelde een sterke behoefte toont aan zoet water, valt af te lezen aan de palingstand (zeer zwak), het ontbreken van opgroeien de platvissen (met name bot, maar zeker ook schol en schar). Zou de mossellobby zoveel macht (lees: geld) heb ben, dat men het Oosterschel- demilieu daaraan opoffert en geen zoet water toelaat, ter wijl dat wel nodig is? Milieu beheer Oosterschelde? Welk milieu? \D „„„h-Haamstede - Tij dens het Sportgala van de Zeeuwse Sportraad in het 'fraaie Sport- en Recreatie- leentrum Westerschouwen is Irma Heeren gekozen tot IZeeuwse sportvrouw van Door Rien van Nunen

de Stem | 1995 | | pagina 15