DE STEM Flinke daling aantal strafzaken Agenten krijgen flitsende scootertjes \vel wil klusteam met langdurig werkloze jongeren samenstellen ls eerste neet in Goes ubA SAMARA Toch vergunning voor komst varkensmesterij Beperkt vestigingsgebied voor coffeeshops Koninklijke Pakhoed neemt ARA-shipping in Terneuzen over politie heeft geen tijd voor schrijven processen-verbaal vanwege reorganisatie Auto met 40.000 aan filmapparatuur gestolen Terneuzen wil een lagere korting op uitkering gemeentefonds door Rijk DE STEM A Van onze verslaggever Politie pakt sleutelfiguren uit drugwereld Sleuteltje nog in contact: Zwartebessendag ACATURES Bent u de inkoop assistente die Witteveen Mode zoekt Kijk morgen in en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures VRIJDAG 12 MEI 1995 |$2 TNIEUWS kort wint titel in ZVA s de verrassende kampioen in het In de laatste wedstrijd passeerde Dey het als favoriet gedoodverfde liet te winnen nadat eerder Marine n. De zegevierende treffers in het m Peter van de Velde (2x), Henk !x), Freddy Bakker en Stefan van van het kampioenschap promo- et naar het regionale zaalvoetbal werd die stap door een door de gel ontzegd. -6, Chalet-Engelhard 8-4, Primus/ n 7-2, De Ruyter-Steelant 7-4 v»„ Steelant 4-1. -Deco 14-34, Ratjetoe 14-32, Primus/ >4-24, Gemeente 13-22, Chalet 13 Si 13-10. 10-16, Den Doelder 10-14, Broomcli» "<Uten 9-10. n in Hulst win- e rit der- li bij los nak- Jan ctie- ïish- arna nder uwe- aasse ssen- istka- Kloe- aven- 3rou- (ril- 9. P. lhoek ddel- 3. J. igemanse iwotpnacut^--' i0. van de Broeke (Middelburg).ju* ren: 1. A. Klaasse Cs-Gravenp \y 2. S. Dagevos (Wemeldinge), NU„weei^nf(fPRlleslabbekoo,n Vrouwen'; 1. G. Janse (Wolphaarts- dijk); 2.D. Tichem (Tholenl- 2. Trimmers: 1. J. Weststrate ptl> H. Slabbekoorn (Kapelle), gejjer dorp); 6. L. Weststrate (Goes), de Wijze (Kapelle); 8. N.v ar fBeonr(s"^ToZaSd,B9eenhakl<er <- Heer Arendskerke). Langen" Jeugd 11 tot 14 jaar: 1. ";erineU]Cn berg (Kapelle) 2. ,^aDeile); 4. B- (Goes); 3. L. Luteijn (Kapeu '^sand Dronkers (Goes); 5. E- va" „-bergl1 (Kapelle); 6. A. Kruijs Vooio (Wemeldinge). c Kei"16 Jeugd 8 tot 10 jaar: 1- ;Goes)i3' (Lewedorp); 2. J. Verboomt Lan, R. de Jonge (Kloetinge). ^ensen genberg (Kapelle); 5. (Hoogerheide). Zeeland |m onze verslaggever tjjl - B en W van Axel willen een tUeidsteam met langdurig werkloze samenstellen dat voor al- ia klusjes in de gemeente kan korden ingezet. li M vaat om jongeren die de gemeente in rvan het Jeugd Werk Garantie- plan (JWG) aan een tijdelijke baan moet Omdat ze volgens wethouder J. van Sehaik (sociale zaken) niet allemaal ach ter een computer in het stadhuis kunnen worden neergezet, hebben B en W nu hun zinnen gezet op een klusteam. Het team wordt bij voorkeur ingezet in de plantsoenendienst. Van Sehaik wil de jongeren zwerfvuil in het bos laten op rapen of lichte onderhoudswerkzaamhe den laten verrichten aan steigers of an dere gemeentelijke eigendommen. Het Axelse college wil een ploeg van acht jongeren formeren die onder begeleiding van een werknteester aan de slag gaat. B en W kiezen voor deze aanpak omdat het een paar keer is voorgekomen dat de gemeente geen werk had voor JWG- plichtigen. De wet oni jonggren te stimuleren werk ervaring op te doen, is gewijzigd. Door de wijziging van' het JWG draaien gemeenten na drie maanden zelf op voor de kosten van 'lege contracten'; jongeren die op papier een JWG-plaats hebben, maar in de praktijk nog steeds geen ar beid verrichten. „Je kunt geen vier mensen tegelijk koffie op het stadhuis laten rondbrengen. Maar als we geen werk voor ze hebben, dan zitten ze thuis maar moeten we ze wel uit eigen zak betalen. Dat is nu eenmaal wettelijk verplicht. Dat willen we voorkomen," aldus Van Sehaik. Hij is zich er van bewust dat het een 'moeilijke materie' is en dat langdurige werklozen een moeilijke doelgroep is om mee te werken. „Ik vind het de moeite waard om het te proberen." Het experiment gaat binnen kort onder de noemer 'project leren wer ken' de lucht in. ■eniging RKHAV zorgt op zaterdag ie Zeeuwse pupillencompetitie. De ouden op de sintelbaan van het nen om 11.30 uur. Op het program ekamp. Het bijnummer is de 1000 iresltens nde weekeinde staan de jaarlijks ices op de rol. Zeilwedstrijden op met twee man per schip, startschot om 10.00 uur gegeven, fd in de Breskense haven. De regie in twintigtal boten meedoen, is in ders en Roy van Aller. eldesport ms van Scheldesport en De Kikkers i promotie-degradatiewedstrijd in ixel. Scheldesport, dat afgelopen trijd om het kampioenschap in de verloor kan door deze wedstrijd te promotieklasse realiseren. Als De zich in deze klasse. De wedstrijd or Morres earn van Morres speelt zaterdag 13 degradatiewedstrijd met als inzet isie van de landelijke volleybalcom- e treedt dan aan tegen Euromail tegen Keukencentrum Be Fair werd en. iromotie naar de tweede divisie een earn van de Hulster volleybalvereni- r de landelijke volleybalcompetitie, visie. „We hopen dat er weer veel eunen en dan moet het wel lukken," uccesvolle trainer-coach van Morres. zaterdag om 16.45 uur in sporthal bal in Kruiningen merswaalhal in Kruiningen wordt an de strijd om de districtsvolleybal- 15 uur komen er zowel bij de mannen actie, die een halve competitie zullen gespeeld om twee gewonnen sets. listen Mytilus, Dynamo'70 2, Savok Savok kan zeker tot de favorieten arts is een echte cupfighter en zal at in de slotfase van de competitie resultaten, kan door het winnen van :n nog goed maken, óheldesport, Ardito, De Sterre en desport mag zeker tot een van de en gerekend. De Terneuzense routi- :h weer eens ouderwets vlammen. De iden de kampioens- en daarmee de igaan. Ardito was in de beslissende de kluts kwijt, maar kan samen met .nshebbers worden gerekend. Coach et nieuwe seizoen wordt opgevolgd wellicht op passende wijze afscheid Bovendien zou het winnen van de unt zijn in het 25-jarig bestaan van .terdag 10 juni wordt gevierd. De acht omstreeks 17.00 uur. 0.20 uur Mytilus-Dynamo'70 2 en Savok- us-Savok; 13.40 uur Dynamo'70 2-Voor- l:s-Mytilus en Dynamo'70 2-Savok. Man- -Ardito; 12.00 uur Ardito-de Sterre en uur Ardito-WS'92 3 en De Sterre-Schel- De Sterre. e Smickel ig De Smickel uit Hulst start zaterdag lljarttriathlon. De eerste wedstrijden jrasserie De Smickel te Hulst. Cor Dirven-Adrie Buijze en Mike ït programma. Ruim een uur later zijn evrier-Nico Kalden en Joop Holdorp- De wedstrijden gaan zondag 14 en 0 uur verder. Het aantal te maken >re, 25 band en 10 driebanden. CD competitie iekvereniging AV'56 organiseert op ;de wedstrijd van de CD competitie :ondering van Sporting Walcheren en 'se atletiekclubs present op de kunsr- tpark 't Schenge waar men om 11-0 D.:i?g5mSns?,IW/?Sïf.dr2iUi»: jEddelburg - De Zeeuwse politie heeft het vorig jaar zo druk gehad met de eigen reorganisatie dat het schrijven Ivan processen-verbaal er bij ingeschoten is. I Bel Arrondissementsparket Mid delburg ziet dat als verklaring I voorde flinke daling van het aan- I Ui strafzaken in 1994. I Bet aantal gewone misdrijfzaken Idaalde vorig jaar van 5.281 naar I (714 en het aantal kantonge- rechtszaken van 10.184 naar nonze verslaggever Iemeuzen - Met de aanhouding I tan twee inwoners van Terneu- I zen en één van Den Haag heef t de I politie in Zeeuws-Vlaanderen leen forse hoeveelheid verdovende middelen onderschept. om anderhalve kilo i en ruim duizend xtc- Daarnaast is ook een Iraurwapen en munitie in beslag I Na de aanhouding van de man- I nen, volgens de politie belangrij- I ke sleutelfiguren in de drugwe- '1, wilde de politie gisteren nog geen mededelingen doen over de vang van de in beslag geno- n verdovende middelen, arrestaties waren het gevolg Iran een langdurig onderzoek, f waarbij de regio-politie nauw sa menwerkte met de marechaussee lljoep grensoverschrijdende cri- minaliteit). Een woordvoerder de politie spreekt v?n 'een goede en grote vangst'. I Behoudens de drie aanhoudingen I verwacht de politie op korte ter- 1 «jn nog meer arrestaties te ver- I richten. In het Aktiviteitenplan 1995 stelt justitie dat met name de daling van het aantal misdrijfzaken te maken heeft met de 'naijl-effec- ten' van het reorganisatieproces bij de Zeeuwse politie. „Dit pro ces heeft onmiskenbaar de pro- duktie van de politie, gemeten in aantallen opgemaakte processen- verbaal, in negatieve zin beïn vloed." Voor wat betreft de kantonge rechtszaken wijst justitie op de invloed van de zogenaamde Wet Mulder. Sinds de invoering daar van wordt een groot aantal lichte feiten niet meer strafrechtelijk maar administratief afgedaan. Ook het feit dat meer gemeenten het invorderen van parkeerboetes in eigen hand nemen, speelt een rol. Het Middelburgse parket twijfelt er aan of allerlei doelstellingen met betrekking tot bijzondere aandachtsgebieden wel gehaald kunnen worden. Zoals de Plukze- wetgeving die criminelen recht streeks in de portemonnee treft, lokale ernstige criminaliteit, slachtofferzorg en verkeersvei ligheid. Daarnaast zijn er ook nog lande lijke speerpunten, zoals de ge organiseerde misdaad, fraude, milieu en discriminatie en racis me. Het parket is voor de uitvoering van die prioriteiten vooral afhan kelijk van de politie. „De inbreng van deze is in hoge mate bepalend voor het succes." Dat justitie zorgen heeft over de succesvolle realisatie van de prioriteiten heeft te maken met de beperkte politie- en opspo ringscapaciteit. Volgens het par ket moet er dan ook 'enige slag om de arm' worden gehouden. varkens- ADVERTENTIE be Samara 1.51 ai vanaf 20.695,- mensen zonder Bla BI Door Gerlach Hochstenbach «loosterzande - De gemeente Hontenisse gaat J. Wouters uit St. Oedenrode een vergunning verlenen voor de vestiging van ®i varkensmesterij aan de Langeweg in Ossenisse. fe college van B en W heeft het mesterijen niet tegen gehouden I ®et 'pijn in het hart' ge en, aldus burgemeester Th. nkamp. „We hebben alles uit ™s' gehaald. Maar het is op: we hebben geen argumenten Iom hem tegen te houden." I® totaal zijn bij de gemeente I ontenisse de afgelopen twee l'lar 2es aanvragen voor de vesti- van een varkenshouderij lengekomen. Wouters' aan- 'aa8voor een mesterij voor on- °Jfer zesduizend varkens is de lil5s e gehonoreerd is. I andere zijn telkens afgewezen Ivan stankcumulatie en li"'asfing van waardevolle I Pselementen. Op basis L: ,t verouderde bestem- I gsplan konden de worden. De argumenten om Wouters een vergunning te weigeren, waren er niet. Steenkamp: „We hebben alles bekeken, maar we kunnen het niet tegen houden. Daar moeten argumenten voor zijn. Om bot weg te zeggen, we gaan alles wei geren, dat is nooit het standpunt van Hontenisse geweest. Dus hebben we besloten de procedure in werking te stellen. Echter niet con amore." Eén van de zes aanvragen is nu dus gehonoreerd. „Nog geen slecht resultaat," vindt Steen kamp. „Aanvankelijk hadden we helemaal geen poot om op te staan. Nu er één van de zes door komt, moeten we daar niet al te dramatisch overgaan doen." Steenkamp benadrukt echter het belang van een nieuw bestem mingsplan buitengebied. „De ge meenteraad moet een nieuw be stemmingsplan vaststellen. Ik weet: dat ligt gevoelig in Honte nisse. Maar blijft zo'n plan uit, dan hebben de boeren het op een gegeven moment voor het uitkie zen." Het huidige bestemmingsplan dateert van 1973. „Het is antiek en het brengt de feilen en falen nu naar buiten. Het maakt ons buitengebied tot volledig speel terrein van de agrarische stand," aldus Steenkamp. „In 1988 lag er een pasklaar nieuw bestemmingsplan. Daar kwamen honderd bezwaarschrif ten van de boerenstand op. Toen is dat plan direct in een la ver dwenen. Ik heb het nooit meer te ruggevonden." „Ze hadden geen vreemde hoofdmaat hoor," zegt leve rancier De Keizer lachend nadat hij met een meetlint de omvang van de politiehoof den had gemeten. Dat moest nog gebeuren, zodat de hel men besteld kunnen worden. Want die moet wel gedragen worden op het scootertje. „Het zijn dezelfde helmen als de motorpolitie in Amerika, vertelt De Keizer. Daarvoor probeerden de acht de scoo tertjes al even uit. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Axel - Flitsende zwarte scootertjes en een echte Amerikaanse politiehelm. Vanaf maandag zijn de acht nieuwe wijkagenten voor Zeeuws-Vlaanderen ermee te bewonderen. Gisteren kregen ze in Axel de nieuwe voertuigen officieel over handigd. De scootertjes worden gebruikt om van het ene dorp naar het andere te rijden. „In de kernen doen de agenten te fiets of lo pend hun werk. Ze moeten aanspreekbaar zijn en als ze op dat brommertje zitten, is dat niet het geval," zegt districts chef F. Goudswaard. „Ze gaan er niet mee surveilleren." Hoofdinspecteur A. Pielaat voor West-Zeeuws-Vlaanderen heeft drie wijkagenten, die ie der een bepaald deel van de re gio onder hun hoede hebben. „Iedereen moet ze gaan ken nen, want de wijkagent is dege ne met wie ze van doen heb ben." De wijkagenten moéten het contact tussen politie en pu bliek verbeteren. Daarom komt er een vaste plaats en een vaste tijd waarop ze in elke kern aanspreekbaar zijn. „In het verleden liet het contact met het publiek weieens te wensen over," vertelt Pielaat. „Dan zagen ze een politie-auto rijden en voordat ze de kans hadden iets te vragen, waren we al voorbij. Met de nieuwe wijkagenten spelen we in op de behoefte aan meer veiligheid van het publiek en de burge meesters." Dichter Pielaat verwacht dat de wijka genten veel dichter op kleine zaken zitten en dat ze die zaken adequaat aanpakken. „Als ze dat niet doen, worden ze er de volgende dag weer mee gecon fronteerd. Dus als het goed is, mag een wijkagent nooit zeg gen; daar wist ik niets van." De agenten gaan ook surveilleren op evenementen in de kernen. „We gaan er bovendien vanuit dat ze meer worden aangespro ken en dus meer horen. Wat ze horen, kan net die ene speld in de hooiberg zijn waar wij naar zoeken." Om ervoor te zorgen dat de wijkagenten geen een lingen binnen het korps wor den, zullen ze elke dag de och tendbriefing bijwonen. Boven dien worden ze betrokken bij grote acties op hun werkter rein, zoals alcoholcontroles. Over een half jaar wordt de functionering van de wijkagen ten geëvalueerd. Van onze verslaggever Terneuzen - Er blijft in de Terneuzense binnenstad maar een beperkt gebied over voor de vestiging van twee zoge naamde 'coffeeshops' waar de handel in softdrugs ooglui kend wordt toegestaan. Dat blijkt uit de uitwerking van het actieve gedoogbeleid, waar toe begin dit jaar door de ge meenteraad is besloten. Het gebied waar coffeeshops worden gedoogd, wordt om grensd door de Binnenvaartweg, Schependijk, Herengracht, De Blokken en de Scheldeboulevard. Daarnaast is bepaald dat zo'n coffeeshop niet binnen een straal van 250 meter van de basisschool De Triangel in de Korte Kerk straat mag komen. Dat betekent dat slechts enkele straten in het noordelijk en oos telijk deel van de binnenstad overblijven. Bovendien mogen er dan ook nog geen bezwaren in planologische zin bestaan. Om in aanmerking te komen voor een vergunning mag er bij voor baat ook geen vrees bestaan dat in de coffeeshop in harddrugs ge handeld zal worden; dat het woon- en leefklimaat wordt aan getast; dat er agressieve reclame wordt gemaakt en dat er soft drugs worden verkocht aan per sonen jonger dan achttien jaar. De exploitant mag geen andere dealers toelaten, niet meer dan dertig gram tegelijk verkopen en geen drugs verstrekken aan per sonen waarvan hij kan vermoe den dat die met de spullen naar het buitenland gaan. „Wij zullen daar erg streng in zijn," aldus burgemeester R. Bar- bé. „We zullen niet aarzelen ver gunningen in te trekken." Op dit moment liggen er op het Terneuzense stadhuis al zes aan vragen voor de vestiging van een coffeeshop. „We hebben geen en kele voorkeur," zegt Barbé. „Wie het eerst komt, het eerst maalt. Als er maar aan de voorwaarden wordt voldaan." Zodra de ge meenteraad zich deze maand achter het standpunt van B en W schaart, kunnen de twee vergun ningen de deur uit. „De rest van de horecapanden waarin drugs worden verhandeld, krijgen dan het vriendelijke verzoek de tent te sluiten." De afgelopen maanden heeft de politie zich vooral geconcen treerd op het verbannen van de drughandel uit woonhuizen. Vol gens Barbé is die tot nu toe suc cesvol verlopen. Deze week zijn VRIJDAG 12 MEI 1995 DEEL' Van onze verslaggever Terneuzen - Een zestigjarige automobilist uit Tilburg zal de rest van zijn leven nimmer meer zijn auto achterlaten met het sleuteltje nog in het contact. Dit laatste kostte hem gisteren zijn auto inclusief een lading film apparatuur met een waarde van zijn veertigduizend gulden. De man moest in de Noordstraat in Terneuzen bij een winkel in foto-artikelen zijn om wat goederen te lossen. Hij parkeerde zijn auto voor de deur, zette de motor af, liet de sleutels in het contact en stapte uit om te lossen. Daarmee doende, stapte een onbekende man doodgemoedereerd achter het stuur, startte de auto en reed weg. De Tilburger pro- beerde nog wel de dief tegen te houden, bij welke poging hij en kele meters werd meegesleurd, hij een aantal schaafwonden op liep en zijn kleding beschadigd raakte. Tot dusver is de auto inclusief lading niet teruggevonden. Van onze verslaggever Terneuzeh/Rotterdam - Pakhoed Scheepvaart BV, een dochter van opslagbedrijf voor de olie-' en chemie-sector Koninklijke Pakhoed NV in Rotterdam, neemt scheepsagentuur Ara-Ship- ping Agency in Terneuzen over. De onderhandelingen over de overname van alle aandelen door Pakhoed zijn in een eindstadium. De overname heeft voor de werk gelegenheid van de zeven perso neelsleden van Ara in Terneuzen geen consequenties. De werk maatschappij' Ara-Shipping blijft onder eigen naam opereren. Volgens mede-directeur E. Tiele- man kwam overname in beeld toen Ara-Shipping over haar groeiende activiteiten in de Ant werpse haven moest nadenken. Auta, onderdeel van Pakhoed Scheepvaart BV, verzorgt in het Antwerpse havengebied veel ac tiviteiten voor Ara-Shipping. Tankers Op jaarbasis gaat het om zo'n 175 schepen, voornamelijk tankers voor oliën, chemicaliën en gas. „Dat aantal is groot genoeg om met een eigen kantoor in Antwer pen te kunnen beginnen. Maar als wij daar een zelfstandige onder neming zouden beginnen, zou dat een verlies van werkgelegenheid voor Auta hebben betekend. We hebben gekeken hoe we dat het beste konden oplossen. Het was voor ons óf de samenwerking met Auta intensiveren óf de samen werking verbreken. We zijn de afgelopen maanden naar elkaar toegegroeid. Het is overname ge worden," aldus Tieleman. Een bijkomende overweging is dat beide directeuren geen opvol gers hebben. „Onze kinderen wil len niet in de zaak. Door aan te sluiten bij een grote onderneming stellen we de continuïteit van Ara-Shipping veilig." Mr. A. Minderhoud, secretaris van de Raad van Bestuur van Ko ninklijke Pakhoed NV, noemde de overname gisteren een goede zaak voor Pakhoed. „Het voordeel is dat de onderne ming aansluit bij de bestaande agentuuractiviteiten Te koop Pakhoed Scheepvaart BV ope reert vanuit Dordrecht, Antwer pen, Middelsbourough en Huil en via Ara Schipping nu ook in het Scheldemond-gebied. Het initia tief kwam volgens Minderhoud van Ara Shipping. „Het bedrijf was te koop." Tieleman ontkent dit. Pakhoed boekte over 1994 een winst van f 92,7 miljoen bij een omzet van f 1,35 miljard. Van onze verslaggeefster Heinkenszand - Ruim drie kwart van de Nederlandse zwartebessen worden ge teeld in de Zeeuwse gemeen te Borsele. De grond is er geschikt voor, evenals het klimaat met vele zonne-uren. Om daaraan wat meer bekendheid te ge ven, houdt'de gemeente op zaterdag 27 mei een Zwarte bessendag. Vanaf 10.00 uur kunnen fiet sers en automobilisten een routebeschrijving halen bij de feesttent in de Dorps straat in Heinkenszand. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen heeft samen met de verge lijkbare gemeenten Geleen en Velzen een notitie geschreven waarin een oproep aan het Rijk wordt gedaan om voor een la gere bezuiniging op de algemene uitkering uit het gemeente fonds in aanmerking te komen. er opnieuw vijf sluitingsbevelen de deur uitgegaan. Niet alleen de mensen die de pan den gebruiken, maar ook de eige- naars hangen dwangsommen tot 25.000 gulden boven het hoofd voor elke overtreding die wordt geconstateerd. „Eigenaars zeg gen soms niet te weten wat er in hun panden gebeurt, maar daar trappen we niet meer in," aldus Barbé. Door maximaal twee coffeeshops te gedogen, slaat Terneuzen een andere weg in dan de overige Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Die willen namelijk helemaal geen coffeeshops toe staan. „Onze inschatting is dat we al leen op deze manier de drugpro blematiek effectief beheersbaar kunnen maken," stelt Barbé. „Ik denk dat we dit beleid een kans moeten geven. Deze notitie wordt onder andere aan de Tweede Kamer gestuurd. Wethouder K. van der Hoofd maakte dat gisteren bekend tij dens de presentatie van het Be leidsplan/Meerjarenraming 1995-1999. Hij vindt dat Terneuzen tën on rechte wordt geconfronteerd met de aangekondigde korting van vier miljoen gulden. Industrie Van der Hoofd wijst erop dat Terneuzen een kleine stad is met veel industrie. Hij vreest onder andere dat de verhoging van de bedrijfsmatige onroerende-zaak- belasting (ozb) een belemmering kan zijn voor uitbreiding van de industrie en dus de werkgelegen heid. De gemeente moet die ozb verho gen om de dreigende korting op te vangen. „Daarnaast heeft het Plan van Aanpak voor de Ka naalzone ons behoorlijk wat geld gekost en gaat dat ons nog be hoorlijk wat geld kosten. Ook brengt de aanwezigheid van veel industrie met zich mee dat we een behoorlijke milieu-deskundig heid in huis moeten hebben. En dat brengt ook extra kosten met zich mee. Daarnaast hebben we een aangepast wegennet in ver band met het woon-werkverkeer naar de grote bedrijven." Terneuzen noemt bovengenoem de zaken in de notitie als argu menten om voor een lagere kor ting in aanmerking te komen. De Tweede Kamer neemt waar schijnlijk in november een bèslis- sing over de herverdeling van het gemeentefonds. ADVERTENTIE

de Stem | 1995 | | pagina 9