Dodental Zaïre door Ebola-virus valt lager uit Claes snel gehoord over Agusta Mijnwerkers treuren om doden PEUGEOT O O Isabel Allende Eva Luna Veel n ontsla bij Fo I 'Wie met A4 Ex-secretaris SP zou partij medewerkers zwart betaald hebben met omkoopgeld Kernwapenverdrag voor onbepaalde tijd verlengd CBA zette zonder rede DE STEM BINNEN BUITENLAND Registratie voertuigen puinhoop NU BIJ ONS IN DE SCHIJNWERPERS: DE PEUGEOT 306 COMFORT. AL VANAF F 27.995,-. TIJDELIJK: NU HALEN, 1 JANUARI 1996 PAS BETALEN. Leiders westen om de tuin geleid bij parade Moskou Fruitvlieg heeft reuze-zaadcel EENMALIGE UITGAVE B0|J(H A N D E L - T BUITENLAND kort DE STEM Duitse Lufthansa er VRIJDAG 12 MEI 1995 Kinshasa (rtr/afp/anp) - De We reldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft gisteren bevestigd dat het bij de ziekte, die in de Zaïrese stad Kikwit tientallen doden heeft ver oorzaakt, gaat om het Ebola-virus. Er zijn tot nu toe echter veel minder doden gevallen dan eerder door Artsen zonder Grenzen werd gemeld. Gistera vond werd bekend dat er 27 mensen aan de ziekte zijn overleden, terwijl eerdere berichten een aantal van 170 noemden. Het verschil is te verklaren doordat er nog twee ziektes heersen met dezelfde symptomen: ernstige diarree en een ty- fus-soort. In ziekenhuizen liggen 22 met Ebola besmette mensen in een kritieke toestand. De Zaïrese autoriteiten proberen de verspreiding van het virus te voorko men. Inmiddels is een soortgelijk virus ook opgedoken in een tweede plaats, Masengo, waar twintig mensen zouden zijn besmet. Het is nog niet zeker dat het hier om het Ebola-virus gaat. Personeel van het plaatselijke zieken huis is waarschijnlijk besmet geraakt door een Italiaanse non die van Kikwit naar het ziekenhuis in Masengo was overgebracht. De gouverneur van Kinshasa zegt scherpe maatregelen te hebben geno men om de Zaïrese hoofdstad Kinshasa af te grendelen van de naburige provin cie Bandundu, waar Kikwit en Masengo liggen. Volgens kranten is het virus inmiddels ook in een aantal andere steden gesignaleerd. De autoriteiten in Kinshasa zeggen dat Kikwit, een stad van een half miljoen inwoners, is afgegrendeld. Maar autori teiten ter plaatse erkennen dat zo'n quarantaine niet is af te dwingen. Vol gens de BBC zagen ooggetuigen in Kinshasa vrachtwagens afkomstig uit Kikwit. Mogelijk hebben de bestuurders ervan de soldaten omgekocht die de weg naar Kinshasa moesten bewaken. Mensen zouden ook te voet de afgrendeling hebben doorbroken. De gouverneur van Bandundu zegt dat de regering niet het recht heeft zo'n grote stad, die hulp van buiten nodig heeft, af te sluiten. De WHO is sceptisch over de mogelijkheden verspreiding van het virus te voorkomen. WHO-deskun- digen troffen in het 350 bedden tellende ziekenhuis van Kikwit nog maar twin tig patiënten aan. Gevreesd wordt dat besmette patiënten ook richting Kins hasa zijn gevlucht. Het virus veroorzaakt koorts, diarree en inwendige bloedingen. Er zijn geen middelen bekend tegen het virus, dat relatief gemakkelijk is in te dammen en zich slechts moeizaam verspreidt. Ne gentig procent van de patiënten sterft. Voorzover bekend kan besmetting al leen gebeuren via lichaamsstoffen, zoals bloed, braaksel en uitwerpselen. Het virus is genoemd naar het riviertje Ebola in het uiterste noorden van Zaïre, op zo'n zestig kilometer van de Sudane se grens. In 1976 werd het virus daar voor het eerst geconstateerd. De medische wereld gaat er vanuit dat het virus afkomstig is van apen en dat armoede en slechter hygiëne er de oor zaak van zijn dat mensen er bevattelijk en besmet door raken. Door Bert Schampers Brussel - De Belgische justitie wil Navo secretaris-gene raal Willy Claes voor de parlementsverkiezingen van 21 mei ondervragen over zijn rol bij de aankoop van 46 Agusta-helicopters voor de Belgische landmacht. Mogelijk wordt Claes vandaag of anders begin volgende week ver hoord, meldt persbureau Belga. Carla Galle, de vroegere secreta ris van de Vlaamse socialisten en partner van Europees Commissa ris Karei Van Miert, is gisteren in staat van beschuldiging gesteld. Zij en een boekhouder van de SP worden verdacht van geknoei met de boekhouding. Gisteren heeft het gerecht in Luik Galle gedurende twintig uur gehoord en geconfronteerd met andere SP-medewerkers. Ook de aangehouden penning meester van de partij, Etienne Mangé, was daarbij aanwezig, evenals de onlangs afgetreden minister van Buitenlandse Za ken, Frank Vandenbroucke. Aanleiding voor de confrontatie waren verklaringen van Mangé dat topmedewerkers van de SP gedurende jaren zwarte premies bovenop hun salaris hebben ont vangen. Volgens de penning meester ging het om Agusta- smeergeld. Secretaris Carla Galle zou de premies hebben uitbetaald en zichzelf maandelijks met 25.000 frank hebben bedacht. Justitie, fel bekritiseerd omdat de gebruikte methoden in de rich ting wijzen van een politieke af rekening, is bezig een vermogens staat op te maken van alle aange houden personen en hun part ners. Ook van topmensen van de SP worden de rekeningen nage trokken. Woensdag werd het voorarrest verlengd van vier ver dachten in de smeergeldzaak. In dien het verhoor van Willy Claes, oud-minister van Economische Zaken en in 1989 medeverant woordelijk voor het Agusta-be- sluit, geen nieuwe feiten aan het licht brengt, zouden zij mogelijk spoedig op vrije voeten komen. De Navo-ambassadeurs hebben er volgens bronnen op aange drongen dat Claes zo snel moge lijk aan de tand wordt gevoeld. Zij wensen duidelijkheid omtrent zijn positie voor de Navo-minis- terraad van 30 en 31 mei in Noordwijk. VERVOLG VOORPAGINA Zagreb - Twaalf tot vijftien vrachtwagens zijn bij de ongevallen waarbij de Nederlandse VN-macht in ex-Joegoslavië betrokken was 'total-loss' gereden, terwijl zes of zeven jeeps ook verdwenen met be stemming autokerkhof. Het ministerie van Defensie bevestigt de problemen met de registratie van de voertuigen. „Als je daar te lang op wacht wordt het steeds moeilijker om dat geld terug te krijgen van de VN," zegt Defensie woordvoerder M. Beneker. Transport-officier Horseling probeert nu vanuit Tuzla zijn de Neder landse eenheden in Bosnië ervan te overtuigen dat ze zo snel mogelijk hun voertuigen moeten aanmelden bij de VN. „Hopelijk lukt het bin nen enkele weken," zegt een cynische Horseling. Het Nederlandse per soneel is volgens hem slecht opgeleid en uitgerust. Zo gebruiken de Nederlanders computers met een Nederlands Wordperfect-program- ma. Dat systeem is weer niet afgestemd op hetcomputer-systeem van de VN. - Verbijstering spreekt uit de gezichten van twee collega's van de ruim honderd mijnwerkers die werden gedood doordat een loco motief in een liftschacht viel. foto ap Johannesburg/Orkney - Bij een mijnramp in Zuid-Afrika zijn vermoedelijk 106 zwarte mijnwerkers om het leven gekomen. Vaal Reefs is één van de grootste goudmijnen bij de stad Orkney, 150 kilometer ten zuidwesten van Johannesburg. Eén van de loco motieven van de mijn raakte on- (AD VERTE NTIE) -o De speciale 306-Comfort modellen voegen extra luxe toe aan de stan daard al compleet uitgeruste Peugeot 306. Met vanaf het basismodel al stuurbekrachtiging en getint glas. Waardoor ze, ieder voor zich, zeer veel Peugeot bieden voor uw geld. Leverbaar als XN, XR, XS of XT Comfort. 3- en 5-deurs. Uitgerust met 1.1, 1.4, 1.6 of 1.8 liter benzine-injectie- motor (ook met automaat) of met 1.9 diesel- of turbodieselmotor. Ga snel bij de Peugeot-dealer langs voor een proefrit. Kijk voor zijn adres in de Gouden Gids of bel 06 - 022 41 21. AFGEBEELD: PEUGEOT 306 XS COMFORT. LICHTMETALEN VELGEN TEGEN MEERPRUS. FINANCIERINGSAANBIEDING IS GELDIG BIJ AANKOOP VAN EEN NIEUWE PEUGEOT 306 IODE VAN 1 MEI 1995 T/M 24 MEI 1995 EN BIJ TENAAMSTELLING VAN HET KENTEKEN VÓÓR 1 JUNI 1995. PRUZEN INCL BTW/BPM, EXCL N VERWIJDERINGSBIJDRAGE. WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. bestuurbaar en reed door de af grendeling. Het 12 ton zware voertuig viel samen met een aan hanger in een liftschacht en drukte een liftkooi 500 meter naar beneden. De mijnwerkers in de lift hadden geen enkele kans aan de dood te ontsnappen, zo zeiden deskundi gen al direct na het ongeval. Pas tegen de middag slaagden red dingswerkers er in zes doden uit de 2300 meter diepe schacht te bergen. Een officiële oorzaak van het on geluk is nog niet bekend, maar volgens de mijnwerkersvakbond waren de veiligheidsvoorschrif ten onvoldoende. De bond drong herhaaldelijk aan op extra veilig heidsmaatregelen en vraagt nu om een onafhankelijke onder zoekscommissie waarin interna tionale experts zitting moeten nemen. De Zuidafrikaanse minister van energie, Roelof Botha, pleitte evenzeer voor een internationaal onderzoek. Hij was echter van mening dat de eerste berichten aantoonden dat sprake is van een menselijke fout. Door Kees Elenbaas Moskou - Tegen alle gemaakte afspraken in marcheerden er op 9 mei tijdens de veteranenparade op het Rode Plein in Moskou ook eenheden mee die deelnamen aan de gevechten in Tsjetsjenië. De vijftig regeringsleiders die de feestelijkheden in Moskou bijwoonden zijn blijkbaar moedwillig door de Russische autoriteiten om de tuin geleid. De meeste Westerse leiders vertoonden zich niet bij de mi litaire parade uit protest tegen de oorlog in Tsjetsjenië, maar woonden wel de veteranenpa rade op het Rode Plein bij uit eerbetoon aan de offers die de Sovjet-Unie tijdens de tweede wereldoorlog bracht. Van diverse regeringsleiders, waaronder premier Kok, is be kend dat ze waren weggeble ven als ze hadden geweten dat er militairen meeliepen die deelnamen aan de gevechten in de Kaukasische republiek. Ko lonel Nicolaj Malisjev, hoofd van het perscentrum van de Russische landstrijdkrachten, gaf gisteren toe dat er zich in de staart van de parade Tsjets jenië-veteranen bevonden. Kok werd maandagmiddag door minister Van Mierlo op de hoogte gebracht van de kwes tie. De Amerikanen lieten in middels hun ambassadeur in Moskou een onderzoek instel len. Deze kreeg maandagavond de verzekering dat er geen mi litairen die in Tsjetsjenië heb ben gevochten aan de parade zouden deelnemen. Londen (dpa) - De kleine fruitvlieg blijkt de nieuwe recordhouder in de categorie 'lengte van een zaadcel'. De staart van zijn spermatozoon meet zes centimeter, twintig keer de lengte van het diertje zelf. Deze opzienbarende ontdek king van een Amerikaanse bioloog staat in de nieuwste uitgave van het gerenom meerde Britse wetenschaps tijdschrift Nature. De zaad cel van een man is tiendui zend keer kleiner. De wetenschap tast in het duister over de reden voor de gigantische lengte van de zaadcel bij de soort Drosop- hila bifurca. De staart zit he lemaal opgerold in het li chaam. Tien procent van het diertje bestaat uit voortplan tingsorganen. Volgens de huidige theorie is er de meeste kans op be vruchting met veel kleine zaadcellen. New York (rtr/afp/anp) - Het verdrag dat de verspreiding van kernwapens moet voorkomen krijgt een permanent karakter. Dat is gisteren in New York besloten. Daar hebben 178 landen vier we ken gesproken over het zogeheten Non Proliferatie Verdrag (NPV). Dat was in 1970 voor 25 jaar af gesloten. Het wordt beschouwd als een hoeksteen van de wapen beheersing in de wereld. In de nieuwe versie van het ver drag staat dat het 'voor een onbe paalde tijd van kracht zal blij ven'. Met name de Verenigde Staten en de andere landen die beschikken over kernwapens hadden daarop aangedrongen. Het besluit werd pas mogelijk na een compromis met Arabische staten die zich keerden tegen Is raël en de atoomwapens die dat land hoogstwaarschijnlijk heeft. In een resolutie wordt Israël nu opgeroepen zich bij het verdrag aan te sluiten. Washington heeft echter weten te bereiken dat in de tekst van de resolutie Israël niet bij name wordt genoemd maar dat wordt gesproken van landen in het Mid den-Oosten met 'niet-gecontro- leerde nucleaire faciliteiten'. Naast Israël weigeren India, Pa kistan en Noord-Korea zich aan het NPV te binden. Ook van India en Pakistan wordt verondersteld dat zij kernwapens bezitten of kunnen maken. (ADVERTENTIE) WERELDBIBLIOTHEEK BIJ DE B 'Hezbollah-commandant ontvoerd' Jeruzalem - Israëlische militairen hebben in Zuid-Libanon een commandant van de Hezbollah-militie ontvoerd, aldus de Israëli, sche televisie. Een Hezbollah-functionaris bevestigde dat oileik door Israel was opgepakt, maar ontkende dat hij een van hun commandanten was. Israël heeft in het verleden diverse moslimleiders ontvoerd in he hoop informatie los te krijgen over Ron Arad, een luchtmacht™, loot die in 1986 boven Libanon werd neergehaald. In mei vorig jaar ontvoerden commando's de Libanese militieleider Mustafa Dirani, die Arad twee jaar zou hebben vastgehouden alvorens hem te 'verkopen' aan Iraanse Revolutionaire Gardisten in Oost- Libanon. Iran, de broodheer van Hezbollah, wordt door Israel verantwoordelijk gehouden voor het lot van de vliegenier. Protest Vietnamezen in Hongkong Hong Kong - Bij gevechten tussen de politie van Hongkong Vietnamese asielzoekers die protesteerden tegen de deportatie van sommigen van hen zijn gisteren ten minste 55 mensen gewond geraakt. De gevechten braken uit nadat de autoriteiten woensdag hadden geprobeerd 38 Vietnamezen mee te nemen om hen op het vliegtuig naar Vietnam te zetten. De 38 mensen die gedeporteerd moeten worden, werden opgepakt en naar een gevangenis overge- bracht.Hongkong wil alle Vietnamese asielzoekers terugsturen voor de Britse kroonkolonie in 1997 in Chinese handen overg Veel van de 21.500 Vietnamezen die nog in Hongkong verblijven hebben jaren in kampen doorgebracht en weigeren om met een premie vrijwillig naar Vietnam terug te keren. SPD-politicus pleegt zelfmoord Berlijn - Enkele dagen voor het begin van zijn proces wegens ver meende spionage voor de Stasi heeft de Berlijnse SPD-politicus Bodo Thomas zelfmoord gepleegd. De 63-jarige socialist hing zich op. Maandag zou in Berlijn twee jaar vooronderzoek het proces tegen Thomas en zijn vrouw beginnen. Thomas zat van 1971 tot 1989 in het parlement van West-Berlijn, waar hij onder meer lid was van de commissie voor federale aangelegenheden. In februari 1993 werd hij gearresteerd op beschuldiging van spionage voor de Stasi, de geheime politie van de voormalige DDR. Tegen borgtocht kwam Thomas op vrije voeten. Enige tijd later werd ook een spionage-aanklacht inge diend tegen zijn vrouw Helga (58), eveneens SPD-afgevaardigde in Berlijn. VS: 700 miljoen dollar voor Oekraïne Kiev - President Bill Clinton heeft gisteren tijdens zijn staatsbe zoek aan Oekraïne 700 miljoen dollar (bijna 1,1 miljard gulden) economische hulp aan het land beloofd. Clinton prees de 'moedige en wijze' beslissing om het Oekraïnse nucleaire wapenarsenaal op te geven en riep de Oekraïners op om de democratische koers en economische hervormingen vol te hou den. „De Verenigde Staten en het westen zullen aan uw zijde blij ven staan", zei hij. De Oekraïense president Leonid Koetsjma zei dat de Oekraine klaar stond om samen met de Verenigde Staten en de rest van de wereldgemeenschap de 21ste eeuw vorm te geven en zich voorde vrede in te zetten. Bommelding om vliegtuig te halen Rome - Een inwoner van Napels heeft een originele manier vonden om zijn vliegtuig tijdig te bereiken. Toen de man merkte dat hij te laat op het Romeinse vliegveld Fiumicino zou aankomen om de vlucht naar Caracas nog te halen, belde hij met zijn autote lefoon het alarmnummer 113 om de aanwezigheid van een bom in het bewuste vliegtuig te melden. Terwijl het vliegtuig werd doorzocht, slaagde de politie er echter in om de herkomst van het anonieme telefoontje na te gaan. Op het vliegveld aangekomen, werd de Napolitaan onmiddellijk vastgenomen en aangegeven wegens het slaan van vals alarm. Kort daarop werd hij vrijgelaten, net op tijd om nog mee te kun nen vliegen naar Caracas. Weliswaar heeft hij zijn doel dus be reikt, maar bij zijn terugkeer zal er waarschijnlijk een fikse scha devergoeding van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij op hem liggen te wachten. 'Congres VS moet relatie Rusland herzien' Washington - Het Amerikaanse Congres moet de betrekkingen tussen Washington en Moskou herzien nu de top tussen presiden ten Clinton en Jeltsin 'op een mislukking is uitgelopen'. Dat zegt de leider van de Republikeinen in de Senaat, Bob Dole. Dole noemde de top succesvol voor wat het ceremonieel betreft, maar niet wat de inhoudelijke resultaten aangaat. Hij zei teleur gesteld te zijn dat Clinton Moskou niet heeft weten af te houden van de verkoop van een kerncentrale aan Iran, waarmee dat land een eigen atoombom zou kunnen ontwikkelen. Ook betreurde hij het dat er geen vooruitgang is geboekt over de oorlog in Tsjetsje- Lid Japanse sekte erkent produktie sarin Tokyo - Een chemicus van de Japanse sekte die ervan wordt ver dacht de gifgas-aanval op de metro van Tokyo te hebben ge pleegd, heeft toegegeven dat de groep sarin heeft gemaakt, het ze nuwgas dat bij de aanval is gebruikt. Eerder hadden de autoritei ten in Australië meegedeeld dat de sekte daar met het gas op schapen had geëxperimenteerd. De Japanse politie houdt de grootste geheimhouding in acht over het onderzoek.De politie verwacht dat de bekentenis van de chemicus, de eerste van een lid van de sekte, van groot belang zal zijn bij het formuleren van aan klachten tegen de sekte en haar geheimzinnige leider, Shoko Asa- hara. Advocaat Tadic vecht tribunaal aan Den Haag - Michail Wladimiroff, de advocaat van de Bosnische Serviër Dusko Tadic die wordt verdacht van oorlogsmisdaden, zal de bevoegdheid van het Joegoslavië-Tribunaal aanvechten. Dit heeft hij donderdagochtend tijdens een hoorzitting van het tribu naal bekendgemaakt. Tadic verscheen donderdag voor de tweede maal voor de rechters. Wladimiroff meent verder dat de aanklacht tegen zijn cliënt met conform het rechtsprincipe is dat een verdachte niet door twee verschillende rechtbanken kan worden berecht. Duitsland, waar Tadic vastzat sinds hij begin vorig jaar in München werd opge pakt, heeft namelijk de procedure tegen Tadic afgebroken en me officieel beëindigd. Britten ontmantelen porno-netwerk Londen - De Britse politie heeft gisteren een groots opgezet net werk ontmanteld dat pornografische produkten produceerde voo een niet nader genoemd bedrijf in Nederland. Een twintigtal mensen is aangehouden. De politie heeft honder den videocasettes, cd-roms en diverse publikaties in beslag gen™ men in Londen, Birmingham en andere steden. Ook is video-op name- en -duplicatieapparatuur in beslag genomen tijdens ra zia's waaraan meer dan 200 agenten meededen. Moord op Duitse juristen in Frankrijk Rennes - Gisteren zijn in het Franse Bretagne de doorzeefde h) ken ontdekt van een Duits juristen-echtpaar. Ingrid en Hartm Gaul onderzochten internationale activiteiten van neo-nazi s. Bij een regionale radiozender werden twee dozen met docu® ten en computerfloppy's over extreem-rechtse beweging® aanf> troffen. a. Aan de dozen was een Engelstalig briefje bevestigd met de vn i5 de documenten over te dragen aan de commissie voor de men rechten van de VN in Genève. Mogelijk liet het echtpaar die do achter. „Zij voelden zich duidelijk bedreigd," aldus een van de zender. De echtelieden, beiden in de vijftig, ~J""s januari in Finistère. Botterdam - Een spectaculai re verbetering in de chemie en or, twintig procent hogere nteprijs hebben bij Shell de rinst over het eerste kwartaal !ef 23 procent opgestuwd tol "3 361 miljoen 1.280 min). no resultaten in de chemie na- In met 304 miljoen ofwel 541 docent toe tot £360 miljoen naarmee tekent deze sector „aar de afgelopen jaren scherp „erd gesaneerd, voor tweederde „an de winststijgingen van het Ze concern. Vorig jaar kwam ghell Chemie net terug uit de Amsterdam - De ingrijpende r banen kost, gaat met veel m paard dan aanvankelijk aange len te noemen gaat de Fokker- enige honderden' lager uitkon Bij de bekendmaking van de re organisatie zei Fokker-topman B van Schaik dat er veel ge dwongen ontslagen zouden val len. Door de saneringen van de voorgaande jaren zou de rek er inmiddels flink uit zijn, waar door de vliegtuigbouwer wel naar dit harde wapen zou moeten grijpen, zo beweerde Van Schaik toen. Fokker heeft inmiddels met de bonden een onderhandelingsre sultaat bereikt over een sociaal plan dat in grote lijnen overeen komt met de regelingen die vorig jaar zijn afgesproken. Toen schrapte het bedrijf ruim 1900 banen. Secretaris G. Melchers van de Centrale Ondernemingsraad wijst erop dat de exacte invulling van het banenverlies nog afhangt van de situatie in de diverse Fok- rer-lokaties. Daar moeten de af delingsdirecteuren samen met de overlegorganen (vakbonden en ondernemingsraden) vaststellen op welke manier de reorganisatie precies wordt ingevuld. Pas na 28 mei gaan ontslagaanzeggingen de deur uit. Volgens Melchers zijn er vier factoren waardoor het aan tal gedwongen ontslagen binnen de perken kan blijven. In de eer ste plaats is het natuurlijke ver- Den Haag (anp) - Het College ven (CBB) neemt het het Cen voorziening (CBA) bijzonder k reautjes op onheuse wijze de v< Het ene bureau is Dolan Metaal bv uit Dongen, het andere is Pee- ters bv in het Limburgse Oirlo. In dit laatste geval verspeelt het CBA een dwangsom van 1000 per dag indien het niet op korte termijn een nieuwe beslissing neemt over de eerder afgewezen uitzendvergunning. In het Dongense geval laat de be stuursrechter niets heel van alle argumenten die het CBA heeft aangevoerd om Dolan een ver winning te weigeren. Dolan doet in voormalige Oostduitse metaalarbeiders. In de metaal sector was begin jaren negentig, oen de strijd tussen Dolan en het boor Willem Reijn tockholm - 'Wie doet het met le- luidt de meest gestelde aag in de luchtvaart. Giste- §ln& een nieuwe hoofd- LIn' Duitse Lufthansa Z et Scandinavische SAS gaan per 1 januari 1996 inten- a samenwerken. Zij preten- a^s combinatie straks de L, aanbieder van lucht- °er in Europa te zijn. ut aankondiging van deze nieu- in sfa egische alliantie gisteren èenS?lm volgt OP de over- bena tussen Swissair en Sa- sloten sf VOri?e week werd ge- af rlat Wlasa'r lost Air France vol ho I? °PÜ> thuis de handen °PteSenmdeeigenpr0blemen 'uvermiriaf fdlianties zijn het boor m de luchtvaart. 'uchtvaa^amenwerking hopen teivoord^maltS?happi:'en kos~ voor ailo behalen. Dat geldt kin» vormen van samenwer- Tp P'jen'vbf^l kunnei) maatschap- een int P alliances samen aat>bied;enCanïinentaal netwerk hannes,. 1 veel dichter is dan - men alleen moet vlie- Waarbij vaw T"\° aalISeoouen, de betrntu thuishaven van lende S? airhners aanslui- "Uchten naar de eindbe-

de Stem | 1995 | | pagina 4