AN DIOR Iwezerijnen ergert zich dood Vitesse-duo wil graag naar Ajax loiiiiel gsggasè ïLIGER DE STEM Eltingh eindelijk een ronde verder 00 Heister slaat de woede van zich af UITSLAGEN standen Jelibas makkelijk naar kwartfinale WK boksen in Berlijn five gauche RIVE GAUCHE van YVES SAINT LAURENT KENZO D'ETE vanKENZO OPIUM van YVES SAINT LAURENT I 3£kQÖ~ schoenen voetgezondheid Kistemaker nieuwe trainer Utrecht, Neumann definitief naar Anderlecht VDN wijst topsportplan KNBB af Van Moorsel stelt rentree uit Tweede dode in Lissabon Valckx wacht één duel schorsing Excuses PSV aan supporters Luyendijk nog sneller in Indy Van der Weert maanden op non-actief BASKETBAL GOLF HANDBAL SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL WIELRENNEN MEI 1995 Si ill O*' l i SUPERIOR SHOES V Bordeaux, blauw, zwart en bruin. Smal en breed an Gran Dorado Van ee" tOPdevoo^c(,e,üe mu de toilette wtporisaJeHf natural spray M^1Nl£\URENT eau de toilette spray 25 ml 4&5QT eau de toilette spray 30 ml j64^a im Fans eau de toilette spray 30 ml lg zolang de voorraad strekt Prijswijzigingen voorbehouden l.l//»s**C A Speciaalzaak {li»*' voor 110-Tel. 01620-53873 OOSTERHOUT Sport (anp/sid) - Jacco Theeft eindelijk weer ervaren hoe het is te win- Althans in het enkelspel, tijdens de Open kampioenschappen ite hij evenals Krajicek Isiemerink de tweede ronde [Hamburg. In drie sets ver- L de ex-wereldkampioen [lispel de Fransman San- 6-3 3-6 7-6. Las bijna vier maanden gele- C jat zijn deelneming tijdens t \TP-tennistoernooi langer L rondje duurde. Half ja- nuari tijdens de Australian Open drong hij nog door tot de kwartfi nales. Aaron Krickstein versper de hem later de weg naar de hal ve eindstrijd. Boris Becker en het toernooi in Hamburg vormen bepaald geen twee-eenheid. Voor de derde keer op rij moest de drievoudige Wim- bledon-kampioen voortijdig ver trekken. Dit keer bij zijn eerste optreden in de tweede ronde. Dinsdag verloor de als derde ge plaatste Duitser na 1 uur en 44 minuten van de Peruviaan Jaime Yzaga: 2-6 6-2 6-3. Stephanie Rottier bereikte in Praag de tweede ronde. De als achtste geplaatste Zeeuwse ver sloeg de Amerikaanse Lee zeer overtuigend, 6-0 6-2. UITSLAGEN Praag. Vrouwen, 170.000 gulden. Eerste ronde: Rottier (Ned/8)-Lee (VSt) 6-0 6-2, Schett (Oos)-Po (VSt) 7-5 6-0, Halard (Fra/l)-Martincova (Tsj) 6-1 6-0, Pelikanova (Tsi)-Har- vey-Wild (VSt/4) 7-6 6-3, Kleinova (Tsj)-Pitkowski (Fra) 6-4 6-3, Suarez (Arg)-Lubasova (Tsj) 6-2 6-1, Rich- terova (Tsj)-Rubin (VSt/3) 3-6 6-4 7- 6, Avila (Spa)-Dahlman (Fin) 6-1 6- 2. Pinehurst. Mannen, 450.000 gulden. Eerste ronde: Enqvist (Zwe/2)-Roux (Fra) 6-4 7-5, Wheaton (VSt/4)- Johnson (VSt) 6-1 5-7 6-3, Larsson (Zwe/1)-Steven (NZe) 6-2 6-3, Stolt- enberg (Aus/3)-Woodbridge (Aus) 6- 0 7-6, Arrese (Spa)-Wilander (Zwe) 6-2 6-2, Rusedski (Can)-Vasek (Tsj) 4-6 6-4 7-6, Raoux (Fra)-Woodforde (Aus/5) 2-6 7-6 6-4, McEnroe (VSt)- Antonitsch (Oos) 6-2 6-1, Meligini (Bra)-Adams (VSt/7) 6-2 6-1, Bryan (VSt)-Morgan (Aus) 6-2 6-3. Hamburg. Mannen, 2,78 miljoen gul den. Eerste ronde: Eltingh (Ned/14)-San- toro (Fra) 6-3 3-6 7-6, Gaudenzi (Ita/13)-Filippini (Uru) 4-6 7-6 6-1, Carlos Costa (Spa)-Dreekmann (Dui) 6-1 6-3, Renzenbrink (Dui)-Corretja (Spa) 6-3 6-3, Knowles (Dui)-From- berg (Aus) 6-2 6-7 7-5, Ferreira (ZAf/9)-Poljakov (Oek) 6-2 6-3, Raf ter (Aus)-Javier Sanchez (Spa) 6-3 3- 6 7-6. Tweede ronde: Yzaga (Per)-Becker (Dui/3) 2-6 6-2 6-3, Medvedev (Oek/12)-Washington (VSt) 6-4 6-2, Gross (Dui)-Berasategui (Spa) 6-3 6- 2, Schalier (Oos)-Kafelnikov (Rus) 6- 3 6-1, Rosset (Zwi)-Furlan (Ita) 6-2 3-6 7-5. Rome. Vrouwen, 1,24 miljoen gul den. Eerste ronde: Mulej (Slw)-Gorrocha- tegui (Arg/11) 6-3 6-2, Ramon (Spa)- De Swardt (ZAf). 7-5 6-2, Bobkova (Tsj)-Tarabini (Arg) 7-6 6-1, Coetzer (ZAf 10)-Lubiani (Ita) 6-2 1-6 6-3, McGrath (VSt)-Frankl (Dui) 6-2 6-1, McGrath (VSt)-Frankl (Dui) 6-2 6-1, Serra-Zanetti (Ita)-Courtois (Bel) 6- 4 6-1, Gaidano (Arg)-Ritter (Oos) 7-6 6-2, Sawamatsu (Jap/9)-Wagner (Dui) 6-0 4-6 6-0, Gavaldon (Mex)- Cacic (VSt) 6-2 6-4, Deyaseelan (Can)-Farina (Ita) 6-2 6-2, Hack (Dui)-Watanabe (VSt) 7-5 6-4. Tweede ronde: Sanchez (Spa/1)-Ru- ano-Pascual (Spa) 6-7 6-2 6-2. rlijn(anp) - Ben Zwezerijnen was als hardslaande bok- jeenbetonvreter. Wie de Utrechtse vrijbuiter ook te- 1 jaover zich vond in de ring, hij lustte zijn opponent Angst kende de oud-prof niet en ontzag was hem al elemaal vreemd. ite het WK voor amateurs in siijnziet'bondscoach Zwezerij- o weinig van zichzelf terug bij jf'jongens. Het is hem allemaal jllelief en te aardig. Hij mist de over-mijn-lijk men- fcitbij de huidige generatie, tai de ervaren lichtgewicht Ar- iSantana. De Rotterdammer lach zondag in Berlijn twee aten flink raken door een Rus i vervolgens de handdoek randen. Het stukje textiel was van Zwezerijnen, die schaamde voor het ratte verweer van Santana. kwam de boksfa- aitweer in de verleiding om de te gooien. Hij ergerde hchdood aan het slappe optreden ia Eric van den Heuvel tegen de tokkaanse wildeman Mesbahi. hield zich tijdens de partij nog net in, ■rontplofte na de volstrekt on- ig van de 25-jarige tetader(5-2). Htportier fit een lafaard, wat een weglo- I»," brieste de sportschoolhou- fc annex nachtportier. „Ik heb ban in de hoek helemaal verrot Als hij tijdens het ge rit nog één keer in elkaar was nopen, had ik de handdoek ge lid. Niet om hem een pak slaag besparen, maar om hem voor Alt te zetten. Want ik voelde me dor Eric flink belazerd. Verlie- ■boortbij de sport, maar op de- Manierben je niets waard. Hij tót nauwelijks een stoot uitge- ijnen legt Van den gezegend met een keihar- ie stoot, te weinig hart en bd in het boksen. „Hij zoekt veel tt veel de publiciteit. Eric moet ®t maar eens internationaal presteren, dan komen de Misten vanzelf." De withete «Wijnen had die woorden in ;f catacomben van de Nschlandhalle nog niet uitge ven, of Van den Heuvel kwam «tl gebogen hoofd langs. „Hè, moet je zijn," riep de balende "coach. „Je wilt toch altijd zo je verhaal vertellen? Dan je nu ook niet kinderachtig Ik was te passief en te zuini". En ik kon niet overweg met de druk die mijn tegenstander uitoefende. Van mijn gekneusde hand heb ik geen last gehad. Die was goed ver bonden en bovendien had ik van teamarts Van Wijk in het toilet een pijnverdovende injectie ge had. Nee, deze nederlaag heb ik helemaal aan mezelf te wijten." Voor de woede-uitbarsting van Zwezerijnen kon Van den Heuvel begrip opbrengen. „Zo is hij nu eenmaal. Ik denk dat Ben zich door mij in de steek gelaten voel de. Ik heb de laatste maanden veel vertrouwen gekweekt bij hem. Maar dat heb ik nu heel erg be schaamd. Ik besef dat ik iets heb goed te maken." Delibas Orhan Delibas is in Berlijn klaar met het kruimelwerk. De geboren Turk benutte dinsdagavond ook zijn tweede partij om warm te lo pen voor de 'grote jongens'. Speels en soepel draaide hij tegen de kansloze Syriër Ghiyath zijn rondjes af. Delibas, die zijn tegen stander in de slotfase een knock out bespaarde, zegevierde met 15- 2. Zijn eerste WK-duel won hij met 11-2. Vanavond wacht in de kwartfinales de eerste serieuze opponent. De Duitser Markus Beyer is een taaie vechtjas, die in elk geval op de steun van het pu bliek en wellicht ook een beetje op de hulp van de juiy kan rekenen. Bij winst stuit Delibas vrijdag avond op zijn Roemeense rivaal Francisc Vastag, titelverdediger in Berlijn. UITSLAGEN Weiter, tweede ronde: Saitov (Rus) w.o.p. (9-4) van Janssen (Ned). Zwaarwelter, tweede ronde: Delibas (Ned) w.o.p. (15-2) van Ghiyath (Syr). Middengewicht, tweede ronde: Mesbahi (Mar) w.o.p. (5-2) van Van den Heuvel (Ned). Halfzwaar, tweede ronde: Aurino (Ita) wint van Sterkenburg (Ned) door inter ventie van de arbiter in eerste ronde. .-V 1 Örhan Delibas bereikte in zijn gewichtsklasse simpel de kwartfinale. FOTO ANP Heuvel had op dat mo- -ml echter nog geen trek in een w. Zwaar aangeslagen slofte 1 naar de kleedkamer. Na een Uurtje was hij een beetje be- van de schrik. „Ik ben ont- fluisterde hij. „Ik voor mijn gevecht. Het «ergens op. Deze partij had Voluut niet mogen verliezen. Tïanjin (anp) - De Chinezen keken verbaasd op van de vreugdekreet van Danny Hei ster. De Nederlandse tafelten nisser was dinsdag, tijdens het kwalificatietoernooi voor het- individuele WK in Tianjin, zijn tegenstanders de baas en vier de dat met een gebalde vuist omhoog. De vuist die hij een dag eerder nog graag tegen een Chinees hoofd had willen planten. Danny Heister had op grond van zijn wereldranking (64e) direct een plaats in het hoofdtoernooi verdiend. De Chinese toernooilei- ding maakte echter 'een fout' bij de loting. De plaats van de 23-ja- rige Amsterdammer ging naar een speler van het thuisland. De fout werd toegegeven, maar niet meer teruggedraaid. „Het persoonlijke belang van Heister weegt niet op tegen het algehele," zo luidde de officiële verklaring. Heister had er, toen hij de verkla ring hoorde, tabak van. De rook kwam uit zijn oren, hij was serieus furieus en wilde eigenlijk alleen nog maar direct naar huis. Dins dag vond hij toch de juiste prik kels, veegde achtereenvolgens de Cyprioot Vasiliou, Sayal uit India en de Zuidkoreaan Kim Bong Chui van de tafel en vormt met Gerard Bakker, die aan twee kwa lificatiezeges voldoende had, en Trinko Keen de mannelijke Oran je-afvaardiging in het hoofdtoer nooi. De Chinese Limburger Chen Sung viel af. Bij de kwalificaties van de vrou wen ging Emily Noor onderuit. De Brabantse, in topvorm naar het WK afgereisd, verloor van de Kroatische Baros. UITSLAGEN Tianjin. WK, individueel, kwalificatie. MANNEN Eerste ronde: Heister (Ned)-Vasiliou (Cyp) 21-4 21-9, Szafranek (Pol)-Chen Sung (Ned) 21-13 21-11. Tweede ronde: Heister-Sayal (India) 21-3 21-11, Bak- ker-Abramenko (Kaz) 21-14 16-21 21- 10. Derde ronde: Heister-Kim Wong Chui (ZKo) 21-14 21-17, Bakker-Al-Hamma- di (Qat) 21-16 21-17. Bakker in hoofd toernooi tegen Chatelain (Fra), Heister in hoofdtoernooi tegen Skiersky (Pol). Dubbel, eerste ronde: Chen/Bakker (Ned)-Ward/Jenkins (Wal) 23-21 21-17. Tweede ronde: Chen/Bakker (Ned)-Sid- ler/ Staufer (Zwi) 18-21 21-4 21-11. Chen en Bakker gekwalificeerd voor hoofdtoernooi. VROUWEN Tweede ronde: Noor (Ned)-Baros (Kro) 21-16 14-21 19-21. Gemengd dubbel, eerste ronde: Noor/Bakker (Ned)- Rop/Sang (VSt) 21-19 21-5, Keen/Keen (Ned)-Prasad/Rodrigo (SLa) 21-18 21- 12. Tweede ronde: Noor/Bakker-Lang- ley/Zhou (Aus) 21-10 21-7, Keen/Keen- Ruiz/Rojas (Col) walk over, Noor/Bak ker en Keen/Keen geplaatst voor het hoofdtoernooi. !an?nze verslaggever «Uiem - Ajax stelt alles in om Rob Makaay en van der Weerden van aan te trekken. De jes die technisch -■v« Louis van Gaal vo- fweek aflegde aan de twee Wegenaren resulteerden in verzoek aan het Amster- s« bestuur de onderhan den te openen. iijju-®eva' Van der Weerden I.,a* concurrent PSV aardig De Eindhovenaren Ismi.n-1 kun zinnen gezet op >n '^e'innele speler, maar achter het net te gaan vis- kr Weerden praat vanmid- zijn zaakwaarnemer Rob en wil tot dat gesprek ei- j fer rJ7n mededelingen doen Ajav rm tussen PSV en iete«raariZtegt h'j; "Eigenliik ie" n.I mi^aan naar Ajnx te bcsW we' m'n meer nt genomen, maar wil toch eerst met Jansen praten." Zowel Van der Weerden als Ma kaay wil in ieder geval weg bij Vitesse. „Ik heb niets te kiezen. Alleen Ajax heeft zich gemeld, en daar wil ik ook naar toe. Hoe het nu zit, weet ik niet, ik denk dat de twee clubs eerst moeten praten," zegt Roy Makaay. Vitesse stelt zich voorlopig echter op het standpunt dat er niet over een transfer van de twee jonge spelers te praten valt. Vitesse-di- recteur Rein Papenburg: „Beide spelers zijn niet te koop. Ze heb ben een doorlopend contract en vormen de bouwstenen van het Vitesse van de komende jaren. In onze visie past geen verkoop van dergelijke voetballers." Ajax-penningmeester Arie van Os, die in de regel de onderhan delingen leidt, ziet het allemaal heel wat genuanceerder. „Wij willen die twee spelers hebben. Dat Papenburg nu zegt dat er niet te praten valt, dat verbaast me niets. Zo begint Vitesse altijd. Naar ik me herinner had John van den Brom twee jaar terug ook nog een contract voor 'het leven' bij Vitesse." Een hartewens van Simon Kistemaker is dinsdag in vervul ling gegaan. De huidige trainer van eerste-divisieclub Telstar maakte nooit een geheim van zijn verlangen te werken bij een sub topper in de eredivisie. Daarbij noemde hij FC Utrecht vaak als voorbeeld. Een club naar zijn hart. Gisteren presenteerde het Utrechtse bestuur Kistemaker als de nieuwe trainer voor het vol gende seizoen. Dé Noordhollan der heeft een contract voor twee jaar getekend. „FC Utrecht is een van de mooi ste, betere clubs van Nederland met een prachtig stadion," zegt Kistemaker, die bij Telstar een nog doorlopend contract had. De Velsense club verleende echter alle medewerking aan de positie verbetering van zijn trainer. „Daarvoor ben ik het bestuur zeer dankbaar," aldus 'De Kist'. Veel tijd om de spelersgroep te inventariseren', heeft hij nog niet gehad. Over 'het probleem Gor ter' kon hij dan ook niet veel zeg gen. Hij wist dat de beste speler van FC Utrecht zijn contract niet wenst uit te dienen en aan het einde van het seizoen stopt. „Maar ik ga zeker met hem pra ten," verzekerde Kistemaker. „Praten kan altijd," zei Gorter, die verder geen commentaar wenste te geven. Herbert Neumann is tot nieu we trainer van Anderlecht be noemd. Dit heeft de Brusselse club dinsdag officieel bekendge maakt. De Duitser volgt de Ne derlander Jan Boskamp op, die op eigen verzoek de jeugdoplei ding wil gaan leiden. Neumann (41) tekent bij Ander lecht een contract voor een jaar. „Ik heb nooit verbintenissen lan ger dan een jaar ondertekend," verklaarde Neumann. „Het is de eerlijkste manier. Ais het klikt, dan kun je nog altijd verlengen. Als het niet klikt, heb je ook geen problemen de verbintenis te beëindigen." Neumann vertelde geen idee te hebben in welke functie Bos- WOENSDAG 10 MEI 1995 DEEL B kamp straks actief zal zijn bij de Belgische landskampioen. Indien het bestuur de wens van de ex- Feyenoorder - om de jeugdoplei ding onder beheer te nemen - ho noreert, valt hij onder de supervi sie van Neumann. „Ik voel me dan geen baas over hem. Hij is een collega. Beiden hebben we hetzelfde doel: een zo goed moge lijk voetbalprodukt afleveren", meent Neumann. Tijdens de persconferentie in Brussel werd ook de aankoop van vier nieuwe spelers officieel be kend gemaakt: Gilles de Bilde (Eendracht Aalst) doelman Geert de Vlieger (Beveren), Glen de Boeck (KV Mechelen) en Manu Karagiannis van FC Seraing. Eerste-divisieclub Emmen heeft in Azing Griever de opvol ger gevonden van de aan het ein de van het seizoen naar NEC ver trekkende trainer Leen Looyen. Griever (49) heeft een contract voor een jaar gekregen. Hij was de afgelopen jaren werkzaam bij Heracles, waar hij op 15 maart van dit jaar ontslagen werd. Den Haag - Het bestuur van de Vereniging Driebanden Neder land (VDN) wijst het Beleidsplan Topsport van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) volledig af. De KNBB biedt het plan op zaterdag 27 mei ter goedkeuring aan bij de bondsvergade ring. De VDN, in augustus vorig jaar opgericht uit onvrede van de top- driebanders met het bondsbeleid, is voorstander van een zelfstan dige sectie driebanden binnen de KNBB. Die zou verantwoording moeten afleggen aan de bondsvergadering. In het nieuwe beleids plan is daar opnieuw geen sprake van. Over een aparte sectie driebanden spreekt het rapport niet. De VDN heeft er verder problemen mee dat de organisatie, on danks mondelinge en schriftelijke afspraken met de bond, niet betrokken is bij het opstellen van het topsportplan. „Het drieban den is in het rapport 'als wormvormig aanhangsel terug te vin den," verklaart de VDN de afwijzing van de plannen. Den Haag - Leontien van Moorsel heeft haar terugkeer in het wie- Ierpeloton uitgesteld. De Boekelse zou na afwezigheid van bijna een jaar zaterdag bij de Flevotour aan de start verschijnen. „Ik voel me nog niet goed genoeg," stelt Van Moorsel. „Ik wil pas met wedstrijden beginnen als ik weet dat ik met de besten mee kan. Dat is nu nog niet het geval. Ik wil niet rijden voor een plaats in het peloton." Na 22 mei gaat Van Moorsel met bondscoach Piet Hoekstra om de tafel zitten. „Als Piet vindt dat mijn achterstand te groot is, zet ik misschien een punt achter mijn carrière. Maar voorlopig blijf ik lekker trainen." Lissabon - Het ongeluk in het voetbalstadion Alvalade in Lissa bon, zondagavond voor de topper Sporting-FC Porto, heeft een tweede dode geëist. In de nacht van maandag op dinsdag bezweek een jonge supporter in het ziekenhuis Sao José aan zijn verwon dingen. Twee gewonden liggen nog in coma. Het ongeluk ontstond anderhalf uur voor het begin van de wed strijd als gevolg van het instorten van een platform, waarbij enke le tientallen fans een val van circa tien meter maakten. Enkele tientallen supporters van Sporting probeerden dinsdag avond tijdens de halve finales van de Portugese beker tussen hun club en Vitoria Setubal het veld te bestormen. De in het zwart ge klede fans wilden daarmee hun verdriet uiten over de dood van de twee supporters. Ze werden door de politie naar de tribunes te ruggedreven. Het duel ging gewoon door. Sporting won met 3-0 en plaatste zich daarmee voor de eindstrijd. Zeist - Stan Valckx wacht voor zijn rode kaart bij Feyenoord- PSV een schorsing voor één wedstrijd. De overtreding van de PSV-voetballer, die tegenstander Obiku daarmee een scorings kans ontnam, is conform artikel 21A van het tuchtreglement door de tuchtcommissie met een zogeheten registratie afgedaan. Daar voor geldt uitsluiting voor één wedstrijd. Valckx mist daardoor zondag de wedstrijd PSV-FC Twente. De tuchtcommissie beslist nog deze week of van het incident tus sen Petrov (RKC en Sol (Feyenoord) een tuchtzaak wordt ge maakt. Het vooronderzoek is inmiddels afgerond. Eindhoven - PSV heeft in een brief aan de seizoenkaarthouders zijn excuses aangeboden voor het niet zorgvuldig toelichten van de certificatenregeling. In de brief zegt PSV dat de belangrijkste oorzaak van de misverstanden over het certificatenstelsel door onduidelijkheden in zijn berichtgeving zijn veroorzaakt. Zater dagochtend krijgen de seizoenkaarthouders die nu de beste 1650 plaatsen op de Zuidtribune hebben een nadere uitleg van PSV- voorzitter Willem Maeyer en de zijnen. Indianapolis - Arie Luyendijk heeft maandag op de Indianapolis Motor Speedway het snelste rondje uit de geschiedenis afgelegd. De 41-jarige ex-Brabander, die in Scottsdale (Arizona) woont, legde de vier kilometer af met een gemiddelde snelheid van 376,76 kilometer per uur. De prestatie komt echter niet in de recordboe ken te staan omdat alleen de rondjes tijdens officiële kwalificaties tellen. Het oude officieuze record stond sinds 4 mei 1992 met 375,66 km/u op naam van de Brit Jim Crawford- Sittard - Robert van der Weert, de 26-jarige topscorer van Fortu- na Sittard, staat vier tot acht maanden op non-actief. Gisteren kreeg hij na een MRI-onderzoek (een speciale scan) in het zieken huis in Brussel te horen dat de achterste kruisband in zijn knie doormidden is gescheurd. Deze week nog zal Van der Weert in overleg met de Sittardse or- thopeden Van Os en Draaijer én clubarts Ruers overleggen of hij voor twee maanden zijn knie in het gips laat zetten of dat hij zich laat opereren. Voor de duur van zijn herstel maakt een van beide ingrepen niets uit. Keflavik. Mannen, oefenserie, derde wedstrijd. IJSLAND - NEDERLAND 93-83 (46-35). ^Topscorers Nederland: Van Poelgeest 35, Franke 16, Derks 11, Te Velde 11. Noordamerikaanse profcompetitie NBA, play-offs. Western Conference, halve finale (best-of-seven), tweede wedstrijd: San Antonio Spurs-Los Angeles La kers 97-90 (na verlenging). Stand:' 2- 0. Herkenbosch. Muermans Vastgoed Cup, stand na eerste ronde: 1. Muntz 67 slagen, 2. Steenkamer 69, 3. Wechgelaer 73, 4. Gee, Saxton 74, 6. Van der Velde, Smits van Waesberg- he 75. Reykjavik. WK Mannen. Groep A: Verenigde Staten-Honga- rije 14-26 (7-13), Zuid-Korea-Zwit- serland 22-25 (6-10). Stand: 1. Zwitserland 2-4, 2. IJsland 1-2, 3. Hongarije 2-2,4. Zuidkorea 2- 2, 5..Tunesië 1-0, 6. Verenigde Staten 2-0. Gfoep B: Cuba-Tsjechië 26-29 (12- .16), Slovenië-Rusland 22-27 (12-13). Stand: 1. Tsjechië 2-4, 2. Rusland 2- 4, 3. Kroatië 1-2, 4. Marokko 1-0, 5. Slovenië 2-0, 6. Cuba 2-0. Groep D: Wit-Rusland-Spanje 27-30 (13-12), Brazilië-Zweden 21-29 (9- 15). Stand: 1. Zweden 2-4, 2. Spanje 2-4, 3. Egypte 1-2, 4. Kuwait 1-0, 5. Wit- Rusland2-0, 6. Brazilië 2-0. Toto 18: eerste prijs: 1 winnaar, bru to 57.962,10; tweede prijs: 4 win naars, bruto 2.747,30; derde prijs: 31 winnaars, elk 886,20. België, return halve finale finale be ker: Club Brugge-Eendracht Aalst 3- 0. Eerste wedstrijd: 0-0, Brugge naar finale. Engeland, Premier League: Ipswich Town-Everton 0-1, Leeds United- Crystal Palace 3-1, Tottenham Hot- spur-Coventry City 1-3. Tweede elftallen, eredivisie: FC Utrecht-Vitesse 2-3, Willem II-Roda JC 0-5, Fortuna S.-FC'Twente 0-3, PSV-Feyenoord 2-2, Den Haag-Ajax 1-4, Heerenveen-Spafta 2-3. Sparta kampioen. Woerden. Prof koers: 1. Veenstra (Zundert) 80 km 1.58.03, 2. Talen (Kalmthout), 3. Hoffman (Kalmt- hout) 0.53, 4. Van Heeswijk (Bae- xem), 5. Boogert (Den Haag), 6. Za- noli (Amsterdam), 7. Pieters (Zwa nenburg), 8. De Vos (Oosterhout), 9, Van Steen (Dongen), 10. Hart (VSt). Pordenone. Ronde van Friulië: 1. Ko- nisjev (Rus) 210 km in 4.27.20 (43,851 km/u), 2. Frattini (Ita), 3. Massi (Ita), 4. Canzonieri (Ita), 5. Vona (Ita), 6. Cattai (Ita), 7. Faresin (Ita), 8. Ceng- hialta (Ita), 9. Nelson Rodriguez (Col), 10. Miceli (Ita) 0.42. Bredene. Prof koers: 1. Feys (Bel) 168 km in 3.57.00, 2. Van Haecke (Bel) 0.05, 3. Notebaert (Bel) 0.10. Usti. Vred'eskoers, amateurs. Vierde etappe, Oberwiesenthal-Usti: 1. Rittsel (Zwe) 149 km in 3.45.43, 2. Boiitsjoekov (Mol), 3. Gebka (Pol) 1.40, 4. Trkal (Tsj), 5. Nazon (Fra), 6. Lehmann (Dui). Algemeen klassement: 1. Lehmann 17.38.39, 2. Trkal 0.11, 3. Padrnos (Tsj) 0.13, 4. Gottschling (Dui) 0.23, 5. Axelsson (Zwe), 6. Rotar (Oek) 0.36.

de Stem | 1995 | | pagina 9