érnieuwing platteland stokt 6Ik ga op dezelfde voet verder' istburg beslist over geld voor aanpassen Schelphoek Eede zwaait Canadezen uit LIJK NIEUWS 121i\ PLAATSELIJK NIEUW! UITSLAGEN rerheid en belangengroperingen houden nieuwe ontwikkelingen tegen Meer dan 25 bands op Dweildag Hulst PPORT ZEELAND C4 uws HET KORT EXAMENS Omer Gielliet neemt afscheid als pastor in Breskens: Breskens 1 I 5ENSDAG 10 MEI 1995 fV eveneens gepakeerde nersn nenauto had geplaatst. Vandalisme It bij school Schoondijkc - Namens het be stuur van de openbare basis! |n school in Schoondijke is giste |r ren bij de politie in West" Zeeuws-Vlaanderen aangifte, gedaan van vernieling. Het af dekzeil van een zandbak was daarbij dusdanig beschadig, ln dat de noodzakelijke reapart fte tiekosten waarvoor het be- Lg stuur komt te staan tussen 2 in a 500 gulden gaan kosten. WOENSDAG 10 MEI 199S U verslaggever - De gemeenteraad van velt donderdag 18 mei een over het voorstel van burge en wethouders geld uit te Ijn voor de aanpassing van de basisschool De Schelphoek in iens. De fracties van de politieke partijen maakten daar enkele weken geleden een algemeen voorbehoud over in de verga dering van de commissie Financiën. De aanpassingen zijn nodig om twee groepen van de openbare basisschool onder te brengen bij De Schelphoek. De openbare school kampt als bekend met ruimtegebrek, maar mag van het minis terie van onderwijs het gebouw niet uitbreiden. Daarop is in onderling overleg besloten twee groepen leerlingen van de openba re basisschool te huisvesten in De Schelphoek. Die school heeft ruimte over. In verband met het onderbrengen van de leerlingen van de openbare school zijn echter aanpassingen nodig aan het gebouw van De Schelphoek. De kleutergroep moet een andere plek in de school krijgen en daarom moet er onder meer een nieuwe zandbak komen. Ook is een nieuwe buitenberging voor speel materiaal nodig, moet er in twee loka len linoleum komen in plaats van vloer bedekking en zijn aanpassingen aan de toiletten nodig. Alles bij elkaar worden de kosten ge raamd op vijfenzestigduizend gulden. De gemeente Oostburg moet dat uit eigen zak betalen want het Rijk ver leent geen bijdrage. Het werk moet snel beginnen, want anders is de Schelphoek voor aanvang van het nieuwe schooljaar niet gereed om de 'nieuwe' leerlingen te verwelkomen. De gemeenteraadsverga dering begint om 19.30 uur. Brandje in woning Sluis - Tijdens afwezigheid van de bewoners van een wo- ning aan de Ridderstraat te Sluis was in de woonkamer ln een brand (je) ontstaan. Ver- a" moedelijk door een brandende kaars die op een eettafel stond. De brand werd met ei- de gen middelen geblust. De ge- ®r~ alarmeerde brandweer van !r° Sluis hoefde dan ook niet in f"1®1 actie te komen. De schade bleef beperkt tot verbrand UJ~ vloertapijt en wat schade aan twee stoelen en de eettafel. Duizenden guldens weg Terneuzen - De eigenaar van een bedrijf aan de Nieuwstraat te Terneuzen deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van een inbraak in zijn woning. Daar uit werd een kluisje ont vreemd met daarin een bedrag van enkele duizenden guldens. Verder had men ook een kas sa-lade meegenomen waarin ook nog eens een paar duizend gulden zat. Men had zich toe gang tot de woning verschaft door het forceren van een raam aan de achterzijde van het pand. Zwaaien lijdt tot ongeval Terneuzen - Bij een eenzijdig verkeersongeval is maandag de bromfiets bestuurd door een 22-jarige man uit Terneu zen aan de voorzijde vernield. De man reed met zijn voertuig over de Drebbelstrat in zijn woonplaats. Hij zag op een gegeven moment een bekende aankomen die hij zwaaiend begroette. Daarbij lette hij, niet op en reed achterop tegen een geparkeerdstaande bestel- auto. Ik in raat Iper- Irige ht is Itele- I had nbe- laten iets be ls in laan een ge- laan- flotte uit het ürey- fstel- -verf Ipend Tldaar uur. De toegang kost slecht twee gulden. Er zijn weer tal Initia- van spelletjes zoals de succes- Itureel volle danswedstrijd met leuke pkbak prijzen. Dit is de laatste kin kin- derdisco voor de zomervakan- fcngat. tie. Zondag 10 september gaat 1170 0 men weer verder. ehroe- door i 17 Itussen et be- met voens- I mei is verkeer lleid. 17 van de bogaars Ing van Wal- cheren. Dat gebeurt vanaf 20.00 uur in wijkcentrum Open Hof, Paauwenburg. HOECHST - Hoechst Vlissin- gen houdt dinsdag 16 mei een bijeenkomst in het Arionhotel om met omwonenden over het milieubeleid van het bedrijf te praten. Aanvang: 19.30 uur. Goes SYMPOSIUM - Het patiënten/ consumentenplatform Zeeland houdt vrijdag 12 mei een sym posium in verpleeghuis Ter Valcke. Gedeputeerde G. de Kok zal de provinciale visie over patiëntenbeleid uiteen zetten. Aanvang 13.00 uur. pnover- Vaart llvelden euzense Ihet ju- gelegen- estaan. laren er ptond er opge- I maakte Ifamilie- ING, 3. C Nota- Poule 2: 1. Dow, 2. De Pooter, 3. Artiand Artland, 4. Beldo, 5. Scheldesport, 6. VC Schelde Poule 3: 1. V&SH, 2. Voor waarts, 3. B&S, 4. Foaks, 5- URS. Jazz-demonstratie Goes - Het Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnastiek Verbond (KNCGV) houdt za terdag 13 mei jazzdemonstra- ties. Dit keer gebeurt dat in sporthal Tuinwijk in Bergen op Zoom, aanvang 13.30 uui- Aan deze demonstraties doen de verenigingen Genie uit Ber gen op Zoom, OKK uit Goes, Veldo uit Middelburg en DIU& uit Oost-Souburg mee. sterschelde, schakelopleiding horeca. ®e' O. Bernaerdt, Terneuzen en A. Gras, Sa edewerker: M. van Boven en A. Mooj, n C. Eekhout, Terneuzen; M. Nachtegaai, iot, Aardenburg. |fUgene Verstraeten iijke - Nieuwe ontwikkelingen, die het Zeeuws- Jase platteland een impuls kunnen geven, komen ;of nauwelijks van de grond. Waar de overheid niet Jtvoor beperkingen zijn er wel allerlei belangengroe- a die er een stokje voor steken. itrtman van de Kamer van jlstdel voor Zeeuwsch- jieren stelde dat gisteren Js een discussiedag over stadsvernieuwing in de jouwpraktijkschool te jndijke. Volgens Geertman :t dringend noodzakelijk dat «chillende kampen, land- i natuur en recreatie, el- taiger gaan omhelzen, discussie over plattelands- rtteling wordt vooral ge- d vanuit het gezichtsveld ielandbouw. Het gaat daar net name over onderwerpen «uwe produkten, neventak- »als recreatie en natuurbe- Allemaal zaken die er mis- sitoe kunnen bijdragen dat iai straks het hoofd boven krkunnen houden. rieus probleem erkende gisteren dat te is van een serieus pro- i. waarvoor echter geen al- nattende oplossing te be at valt. Iedere ondernemer rijn eigen plekje moeten vin- ip de markt. „Maar kennen dit markt nog wel?", hield tijn gehoor voor. „Hoe weet ter waar de consument om ajt en hoe kan hij zich bin- de markt onderscheiden ieder geval niet met bulkpro- tóe, aldus Geertman. Dus d het over een andere boeg. itter ook hier komen we hob- ii legen. Zeeuwse Vlegel en «is bier spreekt de mensen Wand wel aan, maar onze lismarkt is natuurlijk niet zo #1. We moeten ook anderen Wijk zien te maken dat onze tiwse produkten uitmunten Kt gebied van milieuvriende- heid en kwaliteit." Een «ws kwaliteitsimago dus. Betbekendste produkt 'Zeeuws feje'met de slogan 'geen cent I reel hoor' maakt wat dat tót de start niet gemakke- t" liltelandstoerisme n ander alternatief voor de is het plattelandstoeris- Alleen jammer dat de pro- tie juist de kuststreek bom- tot aandachtsgebied f1-' piattelandstoerisme. „Niet 1 als het gaat om het II ie grond zien te krtijgen een authentiek plattelands- Jukt," aldus Geertman. Het- »de verhaal geldt voor zoge- 'fflde trekkershutten. Die zijn behouden aan gewone cam- «De campinghouders zijn geïnteresseerd en het 1 produkt heeft Wei 's leer van doen met 'verblij dt het platteland.'." Volgens ftlntan blijft het balanceren gen van de geves- K ondernemers en het nieuwe *kt, wat in zekere mate de '■turrentieza' vergroten. „Nou haar niks mis mee, zolang 'Terende ontwikkelingen jS tóet gesubsidieerd wor- P'atteland interessant ma- wor dagtochtjes dan Maar daar liggen de drempels 'r »et oprapen. Er komen mooie Euregionale fiets- Maar wei over ook door druk bereden polderwe- w moeten dus wegen wor- j 'gesloten. Andere ideeën watersport in het binnen branden ook tot nu toe kansloos. Bijvoorbeeld de uit breiding van kanoroutes in West- Zeeuws-Vlaanderen. En dan zijn er nog allerlei regeltjes op gebied van milieu en ruimte lijke ordening die ontwikkelin gen blokkeren. „Kortom, de overheid wil met haar beleid soms wel, maar wordt door de eigen regelgeving sterk beperkt." Als het om plattelandsontwikke ling gaat zijn er bijna net zoveel meningen als mensen. Alge meen-secretaris G. Kok van het Landbouwschap vergeleek het met een container. „Ieder kan er een inhoud aan geven zoals men dat past." Het hangt er maar vanaf uit welke invalshoek je het bekijkt. Maar telkens weer ko men toch dezelfde punten terug: duurzame landbouw, een leef baar platteland, behoud en ver sterking van produktie-activi- teit, de wijze van landbouwpro- duktie en inkomen en werkgele genheid. „Dat laatste, daar draait het toch eigenlijk allemaal om," concludeerde Kok. „Daar heb ben al die andere punten mee te maken." Volgens Kok moet plat telandsontwikkeling geen ver lengstuk zijn van stedelijke ont wikkeling. Een gebied waar de stedeling terecht kan die op zoek is naar rust, ruimte en recreatie. „Plattelandsontwikkeling moet primair gericht zijn op en vanuit de behoeften van de plattelands bevolking zelf." Geen weg terug J. IJsebaert van de Landbouwor ganisatie 3-ZLO bleek gemengde gevoelens te hebben bij de trend naar streekeigen milieuvriende lijke produkten. „De bedrijfs ontwikkeling is in dertig jaar enorm snel gegaan," stelde hij. „Van zware lijfelijke arbeid naar verregaande automatisering. Er is geen weg terug. We kunnen wel dingen bijstellen, maar niet terug naar de jaren dertig. Voor nostalgie is geen plaats." Volgens IJsebaert moeten ge meenten ophouden de onwikke- ling van bedrijven via bestem mingsplannen te blokkeren, moet de provincie geen groter beslag op landbouwgronden leg gen dan nodig is en moet de regering zorgen voor kostenver laging en vereenvoudiging van regelgeving. „Dan kunnen wij iedere concurrentie in Europa aan." Jsebaert vindt dat bedrijven vooral moeten doorgaan met het zoeken naar alternatieven. „Maar er zijn echt niet veel mogelijkheden en dan nog zijn die er slechts voor een beperkt aantal deelnemers." K. van de Velde van de Vereni ging van Campingexploitanten waarschuwde de landbouw er voor te veel hoop te vestigen op de recreatie. „Men denkt nog steeds dat in het toerisme de toekomst ligt, maar de rek is eruit. De grote koek van de re creatie is verdeeld en de stukjes worden steeds kleiner." Van de Velde wees erop dat steeds meer plaatsen op mini- campings een te groot aanbod tot gevolg heeft. „We zijn te individueel bezig,, stelde hij. Wat we moeten doen is geza menlijk zoeken naar mogelijkhe den. Wat zeker niet moet is el kaar in de wielen rijden of el- kaars markt stuk maken." De scheidende pastor Omer Giellet (69) bij het beeld van Abraham, een van de vele sculpturen voor de parochiekerk in Breskens. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze verslaggever Breskens - 'Mijn loopbaan als priester gaat op dezelfde voet verder, alleen niet meer als verantwoordelijk pastor in deze parochie. Er verandert in mijn leven niets. Wat mij be zielt, blijft hetzelfde. Ik kan zo, bij wijze van spreken, nog duizend jaar doorgaan." Zondag neemt de van Biervliet afkomstige pastoor Omer Gielliet (69) afscheid als her der van de Barbaraparochie in Breskens. „Het is een afspraak die wij binnen het bisdom hebben gemaakt. Wie zeventig jaar wordt, legt zijn ambt neer. Het enige dat voor mij verandert is dat ik van vergaderin gen en overleg verlost ben. En dat is voor mij echt geen ramp." Geen spijt Sinds zijn priesterwijding in 1950, waarna het zijn eerste taak werd om tijdens de bietencampagne in Stampershoek op zonda gen tweemaal een mis op te dragen in de suikerfabriek, tot zijn afscheid is er zowel in kerk als wereld veel veranderd. Toch heeft hij van zijn priesterkeuze nog steeds geen spijt. „Ik zou het weer doen en er opnieuw middenin springen." Het woord 'priesterroe ping' wuift hij weg. „Er hebben er veel naar mij geroepen en ik heb geprobeerd te luiste ren. Dat gevoel heb ik althans." Via parochies in Zegge, Clinge, Sas van Gent en Oostburg werd Gielliet in 1967 benoemd tot pastoor in Breskens. „En hier blijf ik ook wonen. Ik zou bij wijze van spreken ook heel goed kunnen wonen tussen de indianen in de Amazone, maar ik heb hier met mijn op vanghuis voor asielzoekers mijn verantwoor delijkheden. Ik kan die mensen toch niet in de steek laten Hulp aan bedreigde mensen is feitelijk de leidraad voor zijn leven. Bedreigde mensen zijn niet alleen asielzoekers, die huis en haard ontvluchten en bij hem een warm onthaal vinden, maar ook de westerse mens die volgens hem ten onder gaat aan de 'verworvenheden' van de moderne tijd. Met zijn milieu-vervuiling en het zich afsluiten voor vreemde culturen. En het is tegen allerlei van die verworvenheden waartegen Gielliet zijn stem heeft geheven. Protest „Ik heb bezwaren gehad tegen de kerk, tegen de kerncentrales in Borssele en Doel, tegen de grote chemische industrieën en ik heb mij laten horen." Van harte deed hij mee aan de actie Red de Schelde. „De vervuiling van de rivier is maar een klein symptoom van wat er met ons gebeurt. Het is een onderdeeltje, een klein draadje van een groot spinneweb. Maar door die draad te pakken, kun je beginnen aan het ontrafelen van hele sys teem." De betrokkenheid van Gielliet bij allerlei protestbewegingen is hem door zijn parchia- nen niet altijd in dank afgenomen. „Er zijn best mensen boos op mij geworden, omdat ik in de kerk mijn mening liet horen. Omdat ik eens veertig dagen een zwarte vlag -als teken van rouw - hebben laten hangen uit protest tegen de kruisraketten. En ook om dat het ontwikkelen van wapensystemen altijd ten koste gaat van de armen. Kijk maar eens wat er nu in Rusland aan de hand is. Armoe troef omdat alles in de wapenin dustrie werd gestopt. Er zijn parochianen elders gaan kerken, omdat men het niet met mij eens was." Bedreigend Voor Gielliet was dit laatste aanleiding zich op het beeldhouwen te werpen. „Ik wilde van de kerk niet leven. Het is niet eerlijk als je het niet met de mensen eens bent dat je geld van ze aanneemt. Daarom voorzie ik door het beeldhouwen in mijn eigen onder houd. Ik heb de mensen ook niet willen beledigen, alleen geprobeerd mijn visie over te brengen. De ogen en oren te openen voor wat er om ons heen gebeurt. Dat is natuur lijk bedreigend. Zit je gezellig te eten komt er een met de boodschap dat het met de wereld volledig de verkeerde kant opgaat." Wat Gielliet ook probeert over te brengen is dat de komst van asielzoekers heel verijkend kan zijn. „Dat zijn geen bedelaars en be- hoeftigen. Dat zijn mensen die alles opgeven omdat zij niet onder een onmenselijk sys- teem willen leven. Die kunnen zeggen: ik kom niet met lege handen. Ik maak muziek die jullie niet kennen, heb kennis die jullie niet bezitten. Die mensen geven onze samen leving juist een enorme veerkracht, als je je ervoor openstelt. En doordat je die mensen kan helpen, verrijk je je eigen leven. Word je zelf een beter mens, ben je eigenlijk ook zelf weer geholpen. Bovendien hebben die men sen het recht om te wonen en leven waar ze willen. De aarde is van ons allemaal." Roepende Voelt hij zich een roepende in de woestijn „Nee, niet echt. Mensen zoals ik zijn er meer, overal op de wereld. Regelmatig komen die elkaar tegen, die zoeken elkaar op. Net als donderbeestjes, alleen -helaas- nog niet met zoveel." De keuze op welke plaats hij gefotografeerd wil worden is snel gemaakt. Bij het beeld van Abraham, een van de vele sculpturen voor de parochiekerk in Breskens. „Want Abraham maakte zich los van eigen grond en ging op weg om iets te doen aan de onrecht vaardigheid die hij om zich heen zag," verklaart de pastor zijn keuze. Pastoor Gielliet neemt zondagochtend 14 mei tijdens de mis van 10.00 uur afscheid van zijn parochie. Daarna is er nog een receptie. i a" onze verslaggever ede - Eede zwaait vandaag e6er»tig Canadese vete- n uit die de afgelopen ■niaTieen tariiieuwde ken- |2akjng met bevrijd Ne- I a»d hebben gemaakt 'orïeurt met Plechtige en 'ellk« momenten. Om hiivf<.Zi'n er kransleggin- i«oot v Jf monument in Eede I iet 7 eSenwoordigers van J eeuws-Vlaams verzet, van Wapenbroeders, schoolkinderen en een Canade se veteraan. En er zijn speeches van onder meer P. Roozen, voorzitter van het Comité Thank You Canada Zeeland. Daarna, rond 19.00 uur, is er in het Hof van Eede een af scheidsfeestje voor de vetera nen en de veertig gastgezinnen die de oud-strijders tien dagen lang onderdak boden. Na het diner verkast de groep naar het Ledeltheater waar scholieren van scholengemeen schap 't Zwin liedjes zingen uit de musical 'Cabaret'. Een deel van de veteranen be zoek 's morgens enkele basis scholen in West-Zeeuws- Vlaanderen. In Aardenburg gaan de vetera nen naar Op de Dreef en de Vorsteman van Oyenschool, In Breskens woont een groepje ve teranen de lessen op basis school Op de Bres bij. Voor veel veteranen is woens dag de laatste dag dat zij in het door hen bevrijde gebied ver toeven. De meesten gaan don derdag naar huis. V Van onze correspondente Hulst - Het dweilkapellenfes- tival in Hulst is dit jaar om gedoopt tot Dweildag. Het evenement vindt zondag 21 mei plaats tussen 14.00 en 18.00 uur. De organisatie, Hulst Reynaert- stad en de band de Bareelen, veranderde niet alleen de naam maar ook de opzet van het ge beuren. In 1994 dweilden zeven orkestjes door de Hulster binnenstad. Dit jaar is het aantal bands fors uitgebreid. Er hebben zich al meer dan 25 bands gemeld, goed voor ruim vierhonderd muzikan ten. De groepen komen uit Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren, Zuid Beveland, Noord-Brabant en België. „Omdat het aantal groot is, ope reren de bands niet alleen in de binnenstad maar zullen er ook musiceren bij het Stationsplein en andere locaties," aldus een van de organisatoren. Een groot aantal horecabedrij ven werkt mee aan het evene ment. Zij voorzien de muzikan ten van drankjes en hopen dat het publiek op zijn beurt de terrassen vult. Hulst Reynaert- stad ziet dit muzikale evenement als een ludieke promotie en TENTOONSTELLING - Op dit moment exposeert A. de Koster uit Oostburg met schil derijen over zeegezichten, landschappen en bloemstuk ken in de expositieruimte van de VSB-bank aan de Dorps straat. Voor zijn schilderijen gebruikt hij olieverf en aqua reltechniek. De Koster is pas na het beëindigen van zijn bakkerszaak met schilderen als hobby/tijdverdrijf begon nen. Hij heeft geen opleiding genoten. Vanwege de geuro- verlast van het olieverven in huis, heeft hij zich toegelegd op aquarellen. De tentoonstel ling loopt nog tot en met 30 juni en is te zien tijdens de kantooruren van de bank. hoopt dat er een spectaculair sfeertje ontstaat met zoveel 'blaasgeweld'. Een muzikant van de Bareelen legt nog even uit dat het woord dweilen uit de studentenwereld komt, waar het de betekenis van 'boemelen' heeft. „Wij willen vooral sfeer maken en de zondagnamiddag in Hulst nu eens muzikaal stofferen. We zouden er ook een jaarlijkse tra ditie van willen maken. De ani mo is groot genoeg, na één jaar kun je al spreken van een groei van minimaal 300 procent. Er zit muziek in Hulst en de dweildag is nu al een begrip bij de Neder landse en Belgische bands." KAARTINGEN Axel - Kaartclub Ons Genoegen. Bieden zonder roem: 1. Tanja de Groote, 2. Eddy Bogaerd, 3. Dirkje van de Berge. Jokeren: 1. Jan Rie- mens, 2. Long Bogaerd, 3. Roza Theunissen. Clinge - KBO, Malpertuus, 44 deelnemers. Jokeren: 1. Mevrouw Braem-van de Gucht, 2. mevrouw Aerts-Lernout, 3. mevrouw De Burger-van der Ha. Stand kam pioenschap: 1. mevrouw Lernout- Meijs, 2. mevrouw Ras-Danckaert, 3. F. de Vet. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, achtste wedstrijd competitie. Groep A: 1. echtpaar Sandrini, 2. Touw-Van de Zande, 3. echtpaar Speelman. Groep B: 1. Dekker- Willemstein, 2. echtpaar Burger, 3. Mattens-De Jonge. Groep C: 1. echtpaar Korst en Zorge-Blankers, 3. Miedema-IJsebaert. Biervliet - Zaal Lippens, vijftig personen. Jokeren: 1. mevrouw Hamelink, Axel; 2. mevrouw Kop- mels, IJzendijke; 3. L. de Ruiter, Philippine. Bieden: 1. Th. Vermeu len, IJzendijke; 2. I. Naeye, Bier vliet; 3. J. Schmidt, Terneuzen. Hulst - Bridgeclub Hulst, vijfde wedstrijd competitie. Groep A: 1. De Bruijns-Van Wijnsberghe, 2. De Nijs-Van Leeuwen, 3. echtpaar Biesbroeck. Groep B: 1. Dorselaer- Van Wijnsberghe, 2. echtpaar Hol la, 3. Dourleijn-Deltour. Groep C: 1. echtpaar Veldhoen, 2. Stolte- Van de Velde, 3. Kint-Nypels. Groep D: 1. Seijdelitz-Van Opstal, 2. echtpaar Lammers, 3. Tieleman- Lossie'. Groep E: 1. Wolf-Huis, 2. De Kock-Schillemans, 3. Merison- Eggink. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 34 personen. Bieden: 1. P. Poppe, 2. T. de Vet, 3. mevrouw Van Geertruy. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2, mevrouw Ferket, 3. R. de Cock. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, zestien personen. Bieden: 1. A. van Gink, 2. E. Zwartelee, 3. Ch. Aarts. Jokeren: 1. mevrouw Van Gink, 2. mevrouw Claassen, 3. mevrouw Van Goethem. Clinge - Zaal De Landbouw, 36 personen. Bieden: 1. E. Weemaes, 2. J. Michielsen, 3. E. Bracke. Jokeren: 1. R. Verbrugge, 2. J. Vrbrugge, 3. mevrouw Warrens. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Jokeren: 1. me vrouw Weemaes, 2. mevrouw Del- forge, 3. J. Andeweg. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, twaalf personen. Bieaen: I. Th. de Vet, 2. M. van Dorselaar, 3. Th. Bolssens. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Bieden: 1. J. van Remortere, 2. R. van de Branden, 3. P. Ras. Jokeren: 1. C. Weemaes, 2. mevrouw Van de Kelen, 3. me vrouw Warrens. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 27 personen. Bieden: 1. me vrouw De Waal-Bun, 2. J. Saeye, 3. mevrouw Goossen. Jokeren: 1. R. Roctus, 2. R. Verbrugge, 3. R. Verschuren. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, twintig personen. Bieden: 1. L. Elegeert, 2. R. Poppe, 3. A. Destombes. Jokeren: 1. J. Saeye, 2. mevrowu Claassen, 3. mevrouw Hellen. Axel - Gregoriuscentrum, 28 per sonen. Bieden: 1. J. Hamelink, 2. B. van de Bos, 3. F. Vink. Graauw - Gemeenschapshuis, 29 personen. Bieden: 1. V. de Caluwé, 2. Th. Weemaes, 3. C. Boone. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 25 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw Rodrigo, 3. me vrouw Van Goethem. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. P. Pauwels, 3. me vrouw Destombes. Hulst - Zaal De Kroon, 42 perso nen. Bieden: I. I. de Winkel, 2. E. Rietjes, 3. R. Tilleman. Jokeren: 1. G. Manhaven, 2. R. Rodrigo, 3. F. Esseling. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, zestien personen. Bieden: 1. P. Pauwels, 2. E. de Maat, 3. A. van Gink. Jokeren: 1. mevrouw Bouchaut, 2. mevrouw De Waal, 3. J. de Waal. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 26 personen. Bieden: 1. R. Ver- bruggen, 2. C. de Kort, 3. mevrouw Tilleman. Jokeren: 1. mevrouw De Waal-de Waal, 2. mevrouw Ver schuren, 3. mevrouw Tieleman. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 44 personen. Bieden: 1. R. Linthout, 2. P. Valent, 3. J. Ceton. Jokeren: 1. mevrouw Dobbelaar, 2. A. de Vos, 3. F. Buys. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 24 personen. Bieden: 1. D. van Damme, 2. mevrouw Dierickx, 3. E. de Maat. Jokeren: 1. mevrouw Rademakers, 2. mevrouw De Waal-Tieleman, 3. W. de Waal. Axel - Zaal De Boemerang, 32 personen. Bieden: 1. M. de Cock, 2. R. de Waal, 3. C. van Boven. Jokeren: 1. mevrouw Van Opdorp, 2. mevrouw Van Tol, 3. R. Diele- man. Clinge - Zaal De Landbouw, 47 personen. Bieden: I. F. Piessens, 2. M. van Leeuwen, 3. L. Buys. Joke ren: 1. mevrouw De Nijs, 2. G. van Haver, 3. mevrouw Ras. Sluiskil - Zaal Atlanta, veertig personen. Bieden: 1. E. van de Branden, 2. J. Piraer, 3. I. Naeye. Jokeren: 1. mevrouw Ketting, 2. mevrouw Dekker, 3. mevrouw Vonhout. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 37 personen. Bieden: 1. mevrouw Riemens, 2. J. Slock, 3. J. Schmiet. Jokeren: 1. mevrouw Van Dronge- len, 2. mevrouw Vonhout, 3. me vrouw Scheele. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 69 personen. Bieden: 1. E. Zwartelee, 2. P. Haulez, 3. P. Pauwels. Joke ren: 1. mevrouw Patijn, 2. me vrouw Lernout, 3. mevrouw Noela. Hulst - Zaal De Kroon, zestig personen. Jokeren: 1. L. Bogaert, 2. L. de Bruyn, 3. R. de Vos. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. Th. de Vet, 3. J. Bogaert. Hengstdijk - Camping De Vogel, 38 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. mevrouw Bolleman, 3. C. Zwa- nink. Jokeren: 1. mevrouw Houck, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Martinu. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, zestien personen. Bieden: 1. V. Marevoet, 2. K. Hulleweg, 3. F. Moorthamer. Hoek - Camping De Braakman, 39 personen. Bieden: 1. K. Oosterling, 2. J. van Kruysen, 3. P. van Oos terling. Jokerrn: 1. mevrouw De Diels, 2. C. van de Klerk, 3. D. Hazebroek. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 37 personen. Bieden: 1. G. Ferket, 2. R. Sloot, 3. J. Pauwels. Jokeren: I. W. Reunis, 2. F. Esseling, 3. me vrouw Weststrate. SCHIETINGEN Aardenburg - St.-Sebastiaan, der de puntenschieting, 22 schutters. Beide hoge vogels: M. Minnaert, eerste zij vogel: D. van Hermon, tweede zijvogel: F. van Ecke, der de zijvogel: W. Scheele, grootste aantal (4): R. de Wispelaere, F. Lampaert, D. van Hermon en N. "7iin schap: R. de Wispelaere 19 punten, van de Wijnckel. Stand kampioen- G. de Valcke en D. van Hermon 15, M. Minnaert 13, P. van Vooren 12 punten. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 22 schutters. Blokschieting. B. Jansen 2 blokken, zeven schutters met elk 1 blok. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 56 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: G. Poppe, tweede hoge en tweede zijvogel: R. van Hoeke, eerste zij vogel: J. Vermeire, derde en vierde zijvogel: M. Suy. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Baes, tweede hoge vogel: P. Martens, eerste zijvogel: E. Inghels, tweede zijvogel: G. Poppe, derde zijvogel: A. Elegeert, vierde zijvogel: R. ae Weer. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 28 schutters. Hoge vogel: C. Martens, eerste zij vogel: E. Fierens, tweede zijvogel: B. Dankaert, grootste aantal (4): A. de Waal. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, vijftien schutters. Hoge vogel: F. de Meyer, eerste zijvogel: F. Pie- ters, tweede zijvogel: A. van de Velde, grootste aantal (5): N. Goossen. Hulst - Zaal De Kroon, achttien schutters. Hoge en eerste zijvogel: G. Herwegh, tweede zijvogel: P. van Kerkhoven, grootste aantal (8): L. van Kerkhoven. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 22 schutters. Hoge vogel: G. Cor- nelissen, eerste zijvogel: F. de Klerk, tweede zijvogel: P. Strobbe, grootste aantal (5): J. de Gucht. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 24 schutters. Hoge en eerste zij vogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: E. Baart, grootste aantal (6): J. van Hove. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, zestien schutters. Eerste hoge vo gel: L. van Hoeke, tweede zijvogel: P. van de Velde, eerste zij vogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: P. Gau- we, grootste aantal (5): E. Pottel- berg. Hulst - Zaal De Kroon, 27 schut ters. Eerste hoge en tweede zijvo gel: L. van Kerkhoven, tweede ho ge vogel: A. Geerts, eerste zijvogel: A. D'Hondt, derde zijvogel: J. Dobbelaar, vierde zijvogel: G. Herwegh, grootste aantal (6): J. Serie. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, negentien schutters. Hoge en beide zijvogels: G. Piessens, - grootste aantal (7): G. Vercaute- ren. Koewacht - St.-Sebastiaan, 61 schutters. Wip 1: beide hoge vo gels: R. de Koning, eerste zijvogel: R. Wante, tweede zijvogel: M. de Vos, derde zijvogel: J. Vermeire, vierde zijvogel: M. de Groote. Wip 2: Eerste hoge vogel: F. Herwergh, tweede zijvogel: M. de Klerk, eer ste zijvogel: L. de Smedt, tweede zijvogel: T. Donkers, derde zijvo gel: P. Mannaert, vierde zijvogel: M. Schoonjans. Wip 3: eerste hoge vogel: L. de Bruyne, tweede hoge vogel: R. van Haver, eerste zijvo gel: S. Martens, tweede zijvogel: L. de Pauw, derde zijvogel: R. Ross, vierde zijvogel: M. de Groote. Ossenisse - Camping Mussennist, 26 schutters. Hoge vogel: W. Mare voet, eerste zijvogel: T. Pardaen, tweede zijvogel: R. van VUerber- gen, grootste aantal (6): S. Maas. Koeawcht - St.-Sebastiaan, 67 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: E. de Letter, tweede hoge vogel: G. de Maare, eerste zijvogel: J. Ver meire, tweede zijvogel: A. van Damme, derde zijvogel: E. Segh- ers, vierde zijvogel: A. Geerts. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Poppe, tweede hoge vogel: A. Noens, eer ste zijvogel: A. van Quanthum, tweede zijvogel: R. de Keizer, der de zijvogel: J. Strijmeer, vierde zij vogel: J. Verstraten. Wip 3: Eer ste hoge vogel: Y. Raats, tweede hoge vogel: A. Geerts, eerste zijvo gel: J. Vermeire, tweede zijvogel: G. de Caluwé, derde zijvogel: G. de Maare, vierde zijvogel. R. de Kort. KOERSBAL Lamswaarde - KBO, zaal de Lui fel: 1. L. Sala/A. van Driessche, 2. G. de Schrijver/F. Janssen, 3. L. Platjouw-van Poele/A. Lauwers. Terhole - KBO, dorpshuis: l. M. van Campen-Schelfhout/A. Lau wers, 2. G. Freijser-Hemelaar/E. Volleman-Caluwé, 3. J. de Maat/E. van Driessche. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 25 personen: 1. H. de Gucht/R. van de Velde, 2. B. Kint/ M. van Goethem, 3. A. Weesepoel/ L. Ivens. Clinge Zqaal Malpertuus, zes- tienprsonen. mat 1: 1. P. van Broeck/L. van HOeyland, 2. M. Vonk-van de Keelen/I. van hauten. Mat 2: 1. W. kegels, 2. M. Goovae- rt/L. de Wit. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. A. Rottier/R. Reyns- de Kort, 2. E. de Maat/A. Mannae rt, 3. M. Rademakers-Warrens/R. de Waal-Cambeen. Axel - Gregoriuscentrum, zes per sonen: 1. mevrouw Snoek, 2. me vrouw Markusse, 3. mevrouw Braun. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, twaalf personen: 1. A. Vale/B. Rammeloo, 2. mevrouw Vale/A. de Maesschalk, 3. P. de Bruyn/N. Bal- Westdorpe - Zaal Concordia, zes tien personen. Mat 1: 1. M. de Moor-de Smet, 2. M. de Dobbe laar-de Pachter. Mat 2: 1. W. Kal le, 2. M. de Smet-de Kever. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1. L. Kegels/C. Kegels, 2. M. de Vos/C. Baayens. Mat 2: 1. C. Kegels, 2. L. Kegels. BOLLINGEN Ossenisse - Camping Mussennist, 34 personen. Hoge vogel: P. Wau- man, linker zijvogel: R. de Staelen, rechter zijvogel: S. Maas, grootste aantal (7): P. Wauman. I

de Stem | 1995 | | pagina 19