Rallysprint bol van spektakel André van Espen in vorm Treffer Lammers brengt NAC in veiligheid met een been reede divisie UITSLAGEN STANDEN Succes voor Buitenkist elt Biervliet uit i Combinatie Van den Hoorn/Findhammer boekt succes Opnieuw succes De Koning 'ORTNIEUWS KORT looi w Hoek „iSTEM SPORT ZEELAND B8 autosport 'en winnen met 3-1 Goormachtigh [haalt limiet WK sport KORT wielrennen Zaalvoetbaltoernooi Terneuzen Zeeuws record Van Gemert in Vlissmgen Bart Lijbaert toont zich sterkste in Axel motorsport Nieuwdorp te sterk voor Patrijzen MAANDAG 8 MEI 1995 •rkste schaker rChris van Nijnatten - NAC is veilig, in te halen door de 1,'„m>nten' onderin; géén Wolf uit Middelburg en lid van a nptitie géén degrada- n- Bredanaars werkelijk In punt in door twee keer remise te m *>esterd m de prachtlge dotronde winst boeken tegen ziin d h" ^!fprt- Lammers te zij" van de eindzege. Daarin slaag." rwp Sas van Gent) 6 punten uit 7 Darti- h) 5'/=, 3. Joop Maas (HWP) 5, 4. J0 van R,,)"' fcoes) 5S4, 6. Eric Clarisse (Vlissingen w .Oame Kruinmgen) 4'A, 8. Paul van R„ 7' ■n Waterschoot (HWP) 4'/.. Sooiien *n (Goes) 3'/i, 2. Menno van de Boom Gw, |3. Martijn Nije (Goes) 3 punten. chel" pioenschap Middelburg ereniging Middelburg houdt ook ditiaar oenschap van Middelburg'. Dit kam Pw betwist over zeven ronden, fiag 19 mei om 20.00 uur in het clubhuis [van de voetbalvereniging Hoek hield een (Qor F- en E-pupillen. Bij de F-pup;ijen .-pupillen legde het organiserende Hoek pats. 1 laamslag, 3. STEEN El, 4. AZW, 5 Tem»,, PTerneuzen, 8. Sluiskil, 9. STEEN E2 1 Axel, 3. STEEN A, 4. Spui, 5. Graauw s ilippine B, 9. Terneuzense Boys, 10. Sluiskil K 13. Hoek A, 14. Hoek B, 15 STEEN B 16.' t 'erder na strafschoppen im de afdelingsbeker voor zondagclubi van Biervliet te winnen zich geplaats atzelfde bereikte ook Breskens 2 dooi I Oostburg 1. profiteerde nog een keer en 1 was Gerben Dierickx die in slotfase de eindstand op 3" bracht. HULSTERLOO-TERNEUZEN 2-2 (Hulsterloo wint na straf} schoppen) - Een gelijk opgaand wedstrijd waarin in de eersti helft de score dubbelblank bleef] Na de hervatting opende Joh Elibodi voor Hulsterloo de scon na een verkeerde terugspeelb van een Terneuzen-verdedigei Uit een vrije trap bracht Pete Vermast de stand op 1-1 en TerJ neuzen weer in de wedstrijd, rood-zwarten kwamen zelfs od een 1-2-voorsprong door eenj treffer van dezelfde speler oj aangeven van Pascal de Ridder, Acht minuten voor tijd werd he via Jurgen de Decker verdiend 2-j 2. BRESKENS 2-OOSTBURG1U - Oostburg moest het karwei zie: te klaren met tal van invallers, het team stonden drie A-junioreij in de opstelling en enkele spelen uit het tweede team. Dat doet aaif de overwinning van Bresken overigens niets af. Het speeldtj beter en won uiteindelijk ver diend. het ene en naar later zou' blijken beslissende doelpunt kwam vlak voor de rust gescoor' door Marcel Hendriks. JONG AMBON-LEWEDORPSE BOYS 0-2 - Voor Jong Ambon werd het de match van de gen te kansen, zeker in de eerste heli Kort voor de thee scoorde Ton Huyskens voor Lewedorpse Boy 0-1. Na de hervatting een gelijk op gaand duel met wisselende sen. Met nog enkele minuten spelen maakte Edwin Fraanie aan alle onzekerheid een eindej door 0-2 te scoren. MAANDAG 8 MEI 1995 .b was het ie spits kopte tien mi- Jen voor rust de enige tref- ■r.iaii veel gebeuren in een jaar. 2 seizoen liep NAC een Eu- 1. Cup-avontuur mis, deze tpetitie wordt degradatie- Ubal ontsprongen. \et dftal in het juiste spoor F, krijgen, is er een hoop ge- d aan de Beatrixstraat. Na 4., debacle tegen Go Ahead lades (5-1) is er zowel aan de 3ct,ek als aan het moreel driftig jjuteld. Dat dubbele karwei tot nu toe vier punten op, twee tegen FC Twente en evenveel tegen NEC, dat door NAC vast in de onderste zone werd gedrukt. „Ik heb nooit getwijfeld aan de inzet van de spelers. Maar ik heb ze na 'Go Ahead' wel toegespro ken. Er moest rust in de tent komen. Wie er nu nog kritiek naar buiten brengt, kan opdon deren," aldus directeur Vreijsen, die de kritische houding van een deel van de NAC-aanhang niet ontgaan was. Niet alleen Vreijsen liet van zich horen. Op het trainingsveld in het Mastbos werd ook gewerkt. Die arbeid van het duo Spelbos/ Carton heeft tot resultaat, dat de spelers van NAC in belangrijke duels na een doelpunt niet meer als gekken op jacht gaan naar een grotere voorsprong. Geheel volgens die nieuwe opvatting speelde NAC gisteren de vlakke wedstrijd uit. De uitblinkers Lokhoff en Van Wonderen hiel den vanuit het centrum hun col lega's strak in het gareel. Zo ontspon zich voor de NEC-sup- porters een vervelende wed strijd. NEC kon niet en NAC, inclusief de paar honderd mee gereisde supporters, vond het best zo. De opstelling van NAC was het zelfde als in de beste tijden met Van Hooijdonk: 4-4-2. Gaasbeek ving op links Hoekman op, Wil ms ontfermde zich aan de andere kant over Pothuizen, terwijl in het centrum Van Burik de sterke spits Lok onzichtbaar maakte. Op de flanken waren steeds Brusselers (links) en Remie aan speelbaar voor de centrale spe lers Lokhoff en Van Wonderen. In de spits liepen de geslepen Arnold en de weer in goede doen geraakte Lammers. NEC ontbeerde de instelling van een ploeg die voor zijn laatste kans vocht. Aan de andere kant legde NAC een zó gediscipli neerd positiespel aan de dag, dat de Nijmegenaren er moedeloos van leken te worden. In de 35e minuut incasseerde NAC een voorschot op het ver diende loon. Arnold kopte hard op de paal, waar een hulpeloze doelman Brookhuis lag te grab belen. Lammers profiteerde er van de rebound en kopte raak: 0-1. ■Vanaf de tribunes werd NEC- coach Kees van Kooten verbaal hard onder vuur genomen. Dat hij op moest rotten, had hij al meer gehoord. Maar toen hij van zijn stoel opstond om een aan wijzing te geven en er iemand keihard in het verder doodstille stadion riep: 'Het leeft, het leeft!', moet de gezette oefen- meester zich toch even onge makkelijk gevoeld hebben. Na rust hracht hij Janssen voor Van Diemen in. Het veroorzaak te iets meer diepte in het desola te spel van NEC. Zo kwam er zelfs een enkel kansje. Voor Crü- den bijvoorbeeld. Maar Wilnis wierp zich in de baan van de harde uithaal van de NEC'er. Van Kooten dacht dat het Van Burik was, zo zei hij, maar die ziet er toch echt anders uit dan Wilnis. Even voor dat moment passte Remie onder druk prach tig van heel ver op Arnold, maar de Australiër stond te geïsoleerd van zijn collega's om de Bredase voorsprong uit te kunnen bou wen. Na ruim een uur verdiende Ka- relse een punt voor zijn ploeg. Hij pareerde met een perfecte reflex-beweging een geplaatste kopbal van Pothuizen. In de Goffert dacht men dat de bal de lijn gepasseerd was, maar grens rechter Boot had goed gezien, dat het anders was. Daarna kwam de voorsprong van NAC niet echt meer in gevaar. Ster ker, Lammers had pech dat Brookhuis een fraai schot van hem over tikte. NEC - NAC 0-1 (0-1). 33. Lammers 0-1. Scheidsrechter: Zuidema. Toe schouwers: 3500. NEC: Brookhuis', Verhoeven (70. Van Eijkeren), Van der Linden, Aal- bers en Stok; Cruden, Van Wanrooy en Pothuizen; Lok, Van Diemen (46. Janssen) en Hoekman. NAC: Karelse; Gaasbeek, Brood, Van Burik en Wilnis; Remie, Van Wonderen, Lokhoff, Brusselers; Ar nold en Lammers. [w Peter Snelders st - De derde editie van de 'Vierhouten Pallets lallysprint' nabij Hulst stond weer bol van het spekta- Net zoals in de voorgaande edities kregen de 128 [deelnemende equipes een uiterst lastig parcours voorge- schoteld. Winnaar, ondanks een forse 'aanvaring' met |lwee bomen, werd het semi-professionele duo Eddy van Hoorn en Johan Findhammer in een Escort Oos- ferneu- |raw bij pen als komen. |ok het Corn Islissen. Ibetere. 1-1 Jfschop- lineerde |talrijke benut. Ivoor de het eni- tweede i Boys- Ina een J maakte lam het logelijk- 1 het Ni- It score- pe eind- nemen tie Corn fesvol. |Een te- vinning brpe die |de. Hal- (oor een i Grem- zet feil- fdoelman voor de Erwin i gesuk- |ging te net suc- trvatting Bg in ver- kllen van Igen mis- ideRIA- 6nd. RIA Iwerker pouwenteam van Morres heeft zaterdag del adatiewedstrijd in de landelijke volley- Üeukencentrum/Be Fair met 3-1 gewon-i [iner-coach Guido de Beule staat door ditj pen in de tweede divisie, want zaterdag 13 huiswedstrijd tegen Euromail/Radius del (en mengeling van bonte en emmige kleuren, ronkende gas gevende moto oi, verschroeid rubber en asfalt de niet weg te denken geur [tan uitlaatgassen werd er op- liesw met overgave strijd gele- [verd in de verschillende klassen. Er waren zelfs Zeeuwse deelne- van de partij. Niet zo maar aeerste de besten, want het duo Hannewijk (Kapelle) en Henkemans (Goes) verde- dit jaar de titel in de Fiat ito Trofeo. Deze keer [«sten de titelverdedigers ge- Legen nemen met een zesde [plaats, ruim achter de winnaars [Heo van den Bergen en Ronald Even werd door Han- (ijk/Henkemans overwogen protest in te dienen, omdat leen voor hen eindigende equipe vee! te laat ingeklokt zou heb- ita. De rekenkamer liet al weten dat dit protest weinig kans haakt, omdat dan de schuld- haag opdoemt wie fout was, de [organisatie ter plaatse of de rij- )en Haag - Discuswerpster Jac- Iqneline Goormachtigh heeft als perste Nederlandse atlete een startbewijs bemachtigd voor het VK atletiek, dat van 4 tot 13 rugustus in Göteborg wordt ge- iwdec. De 25-jarige atlete van <le Rotterdamse vereniging PAC «erp zondag, op de eerste dag N de atletiekcompetitie, in Wa 60,28 meter. De eis voor WK is op 60,00 meter ge- jsteld. Mter Goormachtigh, die haar prestatie leverde in de vierde en l»atste worp, eindigde Corrie de «iiin als tweede met een per- zinlijk record van 57,98 meter. Niettemin toonde David Hanne wijk zich wel tevreden met het resultaat in Hulst. „Vorig jaar werden we zevende, dus er is sprake van vooruitgang. Het is een schitterend parcours hier, maar het ligt ons niet zo. Je hebt veel blinde bochten. Ondanks het juiste advies van mijn maat Remi Henkemans wil ik toch nog wel eens in allerlaatste instantie het gas even loslaten, terwijl meer ervaren collega's blind va ren op hun navigator en er 'vol' doorheen gaan. Daar verspelen we wat tijd mee, maar we gaan niet door ten koste van alles. Maandag wil ik weer gewoon naar mijn werk gaan. Over het gehele jaar mogen we de minst goede resultaten laten vallen. Het zit er dan ook dik in dat Hulst daar bij zal horen." Vorig jaar veroverde het Zeeuw se tweetal de titel en ook nu voert men de klassering aan in de Fiat Conquecento Trofeo. Die voorsprong is na Hulst wel ge slonken tot één punt. Deze cate gorie is overigens erg in trek. Sceptici zagen bij het begin deze wedstrijden niet zitten, om in deze in de volksmond genaamde 'koekendozen' een heuse compe titie te starten. Hun negatieve gevoelens zijn duidelijk afge straft, want de populariteit is groot. Momenteel komen zo'n 25 Fiat Cinquecento's uit in wed strijdverband. „Deze klasse is nog betaalbaar. Het zijn leuke auto's. De top ligt natuurlijk niet hoog met maxi maal 155 kilometer per uur, maar dat geldt voor ons alle maal. Daarnaast is de aanschaf prijs, zo'n dertigduizend gulden, ook voor een particuliere rijder goed betaalbaar," aldus Hanne wijk. Die prijs steekt schril af bij de bolide van de winnaars van het totale klassement, Eddy van den Hoorn en Johan Findhammer. Zelf laten zij het in het ongewis se wat hun professionele uitrus- Flinke ravage in de omgeving van Lamswaarde na het weigeren van de remmen van één van de wagens in de rallysprint te Hulst. foto wim kooyman. ting kost, maar stemmen in de wandelgangen spreken van circa anderhalve ton. Zij waren overi gens niet de enigen in deze ral lysprint die met zo'n geavan ceerde 'bak' aantraden. Ook Er- win Docter en zijn teamgenoot hadden het neusje van de zalm tot hun beschikking. Omdat het voor hen een eerste optreden was in die Escort Cosworth, reden zij in de beginfase nogal voorzich tig. Dat leverde hen vooral in de eerste twee klassementproeven een flinke achterstand op. Vanaf de derde proef, toen men reeds gewend was aan het nieuwe ma teriaal, ging men voluit. Na de vijfde proef bedroeg de achter stand op koplopers Van den Hoorn/Findhammer nog zo'n 45 seconden. Juist in die zesde en laatste proef ging het leidende duo in de fout en ramde twee bomen. Een flink beschadigde auto en een ontzette achteras waren het gevolg. Die handicap resulteerde in fors tijd verlies, maar het geluk lachte de koplopers toe. Erwin Docter kreeg te kampen met materiaal- pech. Een iosgetrild boutje was er debet aan dat het gas niet goed meer functioneerde. Men besloot uit de race te stappen en liet daardoor, ondanks dat met dit mankement nog wel te rijden was, waarschijnlijk de eindzege schieten. De rallysprint in Hulst werd door de meeste deelnemers als lastig, maar wel interessant er varen. De warmte stelde het uit houdingsvermogen van velen op de proef en ook het altijd moei lijke parcourss vergde een heel krachttoer. Toch bleef de mate riële schade vrij beperkt. Slechts één deelnemer moest door een aanrijding vroegtijdig de strijd verlaten. Bij het uitremmen nam hij een bus en twee brommers mee. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. De opgelopen schade aan derden werd afgedaan met: „Dat is verzekeringswerk." UITSLAG TOTAALKLASSEMENT 1. Eddy van den Hoorn/Johan Find hammer (Ford Escort Cosworth) 35 minuten en 46 seconden, 2. Hies Huis- man/Han Hoogendoorn (Ford Sierra Cosworth) 36.04, 3. Piet van Hoof/ Mascha Corvers (Ford Sierra Cos worth) 36.12, 4. Hans Weys/Haico Martens (VW Golf Rally G60) 36.32, 5. Mark Verhoeven/Theo Lam (Mits ubishi Lancer EVO) 36.54, 6. Johan van Heek/Ab Molkenboer (Ford Escort Cosworth) 36.56, 7. Rudy Schreurs/ Gert Kamphuis (Ford Sierra Cos worth) 36,58, 8. Edwin Abbring/Etiën- ne Struijs (Ford GSI 16V) 37.07, 9. Hans Kous/Jan-Albert Bosscha (Ford Escort Cosworth) 37.38, 10, Hein Jon kers/ Erik Schol te Albers (Mercedes 190 2.3-16) 37.40. FIAT CINQUECENTO TROFEO 1. Theo van de Berg/Ronald Wassink 42.41, 2. Arnold van de Smeede/Patri- cia Berk 42.48, 3. Wubbo Boiten/Rein Boiten 43.08, 4. Sandra van der Sloot/ Suzanne van Iperen 43.28, 5. Evan Kersbergen/Orhan Simons 43.30, 6. David Hannewijk/Remi Henkemans (Kapelle/Goes) 43.34. Voetbal HET SEIZOEN voor HSV-doel- man Uli Stein is voorbij. De 40-jarige keeper liep bij een bot sing met zijn teamgenoot Bach een gebroken jukbeen op. Hij is zeker vier tot zes weken uitge schakeld. Drafsport ZATERDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Reserve eerste klasse: Meeuwen 3-Bruse Boys 2 2-1 (Meeuwen 3 kampioen). Tweede klasse B: Heinkenszand 3-Nieuwland 2 1-5, Hoek 3-Serooskerke 4 5-3. Vierde klasse A: Wlssenkerke 2-Serooskerke 5 5-2. Vierde klasse C: Kapelle 4-Mid- delburg 4 1-2. Vierde klasse E: Waarde 3-Apollo 3 7-0. Afdelingsbeker: Nieuwdorp l-SSV'65 2 4-1, Meeuwen 1-Be velanders 2 0-1. ZONDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Derde klasse B: Walcheren 4-Zeeland Sport 4 2-4. Derde klasse C: RIA 3-Graauw 2 0-1. Vierde klasse B: Volharding 4-Zeelandia 6 5-5, Jong Ambon 4-Volharding 4 5-1. Vierde klasse E: Terhole 3-Graauw 4 4-5. Bekerwedstrijden: Corn Boys 1-Graauw 11-1 Corn Boys 1 wint na strafschoppen, Oostburg 1-Breskens 2 0-2, Hulsterloo 1-Terneuzen 3 2-2 Hulsterloo 1 wint na strafschoppen, Jong Am- bon 1-Lewedorpse Boys 1 0-2, RIA 1-Biervliet 1 3-0. Eurotic-renner wint Ronde van Overijssel Van onze wielersportmedewerker Rijssen - Na de Groningse Gasbeltoer pakte Louis de Koning een tweede zege in de topcompetitie. Dit in Rijssen aan het eindpunt van de 197 kilometer lange Ronde van Overijssel. De kopman van de Eurotic Discount Center-formatie vloerde vijf medevluchters in de spurt. De Koning toonde zich sterk, evenals vorige week in de Hel van Mergelland. De gehele wed strijd was hij er steeds bij en ook toen de beslissing leek te gaan vallen. De definitieve ontsnap ping kwam er pas tijdens de plaatselijke ronden in Rijssen toen zes man zich wisten los te maken. De Koning nam in de laatste rechte lijn van ver de kop en hield een half wiel over op Rik Rutgers en Niels van der Steen. Zijn winnende tijd was 4 uur, 29 minuten en 50 seconden. Daarmee pakte hij weer het maximale aantal punten voor de formatie van ploegleider Rinus Verboom. Edward Farenhout sprokkelde eveneens nog twee puntjes bij elkaar. Hij eindigde als 31e, maar omdat er twee buitenlan ders voor hem finishten pakte hij twee punten. Antoine Goense en Vital Timmermans eindigden in het grote peloton. Johan van Schaik kwam in de laatste plaat selijke omloop nog ten val, maar bereikte ook de eindstreep. Peter Mol moest halverwege met een kettingbreuk de strijd staken. „Het gaat boven verwachting," aldus Verboom. „Uitstraling was onze doelstelling in het eerste jaar. Dat hebben we ondertussen bereikt. De moraal is uitstekend. Alle jongens doen wat van hen verlangd wordt en als je dan met De Koning, een man hebt die het afmaakt, kun je je geen beter debuut wensen." Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het zaalvoetbalteam van Buitenlust uit Cadzand won het negentiende Zilveren Bierpul-toernooi. In de finale versloeg dat team Gemeente uit Terneuzen met 1-2. De Gerrie Mühren-trofee werd opnieuw gewonnen door Mark Wieland. DE DRAVERS Gold cup is zater dag bij de seizoensopening in Groningen gewonnen door de 7-jarige hengst Allergy met Hen- nie Grift in de sulky. Op het laatste rechte stuk verwees hij Meadow Wingfield, de winnaar van het vorig jaar, naar de twee de plaats. Favoriet Flower Flora met Maria Poort werd al in het begin gediskwalificeerd. De eer ste prijs was 6500 gulden. Organisator Jan de Wolf kan met een tevreden gevoel terug blikken op zijn stokpaardje. Dit regionale zaalvoetbaltoernooi in sporthal 't Zwaantje te Terneu zen werd opnieuw gekenmerkt door een zeer sportieve sfeer. Er was nauwelijks een wanklank te horen en het arbitrale drietal Machiel van Hese, Piet de Reus en Henk van Keulen had geen moeite alles in de juiste banen te leiden. Toernooiwinnaar Buitenlust Van onze zwemmedewerker Vlissingen - Bij. plaatsingswed strijden voor de Zeeuwse zwem- kampioenschappen in Vlissingen heeft Eelco van Gemert van De Stormvogel het Zeeuwse record op de 800 meter vrije slag verbe terd. In zijn race over 1500 meter was zijn tussentijd van 9.05,3 op de 800 meter voldoende voor een record. Het vorige record (9.07,7) stond sinds 29 mei 1987 op naam van Ronnie Babijn uit Terneu zen. Met zijn eindtijd op de 1500 meter van 17.19,2, bleef Van Ge mert zeven seconden verwijderd van het Zeeuwse record. Tliezen," tafgelopen door de [eslaagd." iach had :ze eerste ;oed op le warme was het 'at extra zodoende log wat te ft was net zei Guido [de Hulster eerste set :n set van led volley- direct een itrum kon [ster ploeg :en, waar- duidelijke In de twee- n coach De ■arend van ballen, die it verkeerd ist beperkt tempera- Waddinx- ep en Mor- ag verslap- >loeg sterk „Hierdoor verloren we deze onnodig met 16-14," vervolgde j Beule, die zijn team weer spoorde tot grote daden. De waarschuwing van de der® set hadden de bezoeksters blijk baar goed in de oren geknoopl Dankzij een goede opslagdruk en de motivatie om de hete sportza3 zo snel mogelijk te willen ver!la ten, kwam Morres op een gr° voorsprong en uiteindelijk zel een 1-15-eindstand. De eerste twee punten uit de pr motiewedstrijden zijn binne j Keukencentrum blijft op n punten staan. „Dit is een lew opsteker natuurlijk," zei een vreden Guido de Beule na af» P-1 „Woensdag spelen Keukencen trum en Euromail tegen ,e ,„n Dat is een echte derby. Wij spe dan zaterdag thuis tegen Fu mail. Gezien het feit dat we tn nog steeds ongeslagen zijn, re ik er toch op dat we het dan K nen afmaken. Dit rescdtaaj g toch ook weer aan dat we dit zoen goed bezig zijn geweest. De wedstrijd tussen Morre Euromail/Radius begint zate om 16.45 uur in sporthal Dullaert in Hulst. Promotie de tweede divisie van de vro zou, naast het kampioens van de mannen, dit seizoen Morres extra geslaagd make Van onze notorsportmedewerker - Maar liefst 110 cou reurs verschenen aan het starthek bij de vierde club strijd om de RES-trofee °P net Smitschorrecircuit in "brei- Ondanks de zonnige omstandigheden hadden ve- en toch de weg naar het motorcrossterrein gevonden. superklasse pakte Axe- aar André van Espen twee reeksoverwinningen. In de fale van de vrijetijdsrijders was Bart Lijbaert uit Zand- raat de sterkste na een in- Pressante race. de superklasse viel er jammer 8 oeg niet veel te genieten van H anln S,Sante duels- Slechts een II rijders stond op de ni»m ?n det verwonderde beirf»31? André van Espen eina t n als eerste over de Kv, kwam. Peter Rottier in hpri» - in de eerste reeks niet U kan/1®611, omdat bij naar de dpfiwm?est, met een technisch hii t,„' tweede reeks kon 8e ronden lang profiteren van een stuurfoutje van Van Espen in een bocht, maar na een kwart van de race had deze de oude orde weer hersteld. In de 250 cc-klasse vrijetijdsrij ders viel er des te meer te genieten van spektakel. De gro te opkomst dwong de organisa tie tot het houden van twee voorrondes, die uiteindelijk re sulteerden in een A- en een B-finale. In de A-finale had na de eerste ronde Sluiskillenaar Sam Jan sen de leiding genomen en hij' was in felle strijd verwikkeld met de tegenwoordig in Zelzate woonachtige Frank Traa. Op korte afstand werden zij ge volgd door Bart Lijbaert en Jo han Schelleman. Traa ging voor de eerste plaats, maar nam daarbij teveel risico. In de bocht aan het eind van het lange stuk bij de start kwam hij ten val en kon zich vervolgens niet meer in de strijd om de eerste plaats mengen. Sam Jan sen kon de eerste plaats echter niet vasthouden en viel terug naar een zesde plaats. Blijkbaar was Bart Lijbaert het best opgewassen tegen de hitte, want hij greep de koppositie en nam ook steeds meer afstand van Axelaar Johan Schelleman, die als enige bleef volgen. 'Overkanter' Marcel de Bok was intussen naar de derde plaats geslopen en hield daarmee de zuiderburen David Delcampe en Jos Machiels achter zich. Met deze overwinning mengt Lij baert zich ook weer in de strijd om het kampioenschap, waarin Johan Schelleman en Sam Jan sen aan de leiding gaan. Bij de 125 cc-vrijetijdsrijders was de deelname eveneens op vallend groot. Dennis Schelle man uit Axel en Coen van Hoe ve uit Zaamslag moesten hier hun meerdere erkennen in de Belg Bruno Malyse. De volgen de RES-cross wordt verreden op zaterdag 1 juli. UITSLAGEN 80 cc: 1. Tim Goovaart, 2. Peter Maas, 3. Bart de Metsenaere (allen België). Vrijetijdsrijders 125 cc: 1. Bruno Ma lyse (België), 2. Dennis Schelleman (Axel), 3. Coen van Hoeve (Zaamslag), 4. Steven Vanavondt, 5. Patrick Frank (beiden België). 250 cc: 1. Bart Lijbaert (Zandstraat), 2. Johan Schelleman (Ayel), 3. Marcel de Bok (Nieuw- en St.-Joosland), 4. David Delcampe, 5. Jos Machiels (bei den België). 500 cc: 1. Serge Put, 2. Luc van Looy (beiden België), 3. Ad Geldof (Oostka- pelle), 4. Stanny Mathon, 5. Stanny Willems (beiden België). Licentiehouders: 1. André van Espen (Axel), 2. Herman van de Bos (Koe wacht), 3. Ronald Doens (Biervliet), 4. Peter Rottier (Axel), 5. Piek Cruson (Breskens). Beeld van de start van de A-serie in de 250 cc-categorie tijdens de RES-mot or cross op het Smitschorrecircuit in Axel. FOTO wim kooyman. werd in de B-poule afgetekend winnaar en plaatste zich daar door moeiteloos voor de finale. Alleen in het eerste duel tegen Mechielsen moest dat team een punt inleveren via een gelijk spel. De overige vier wedstrijden werden in winst omgezet. Van W Dow werd met 1-0 gewon nen, van Bonded Stores met 0-3, van Bliek met 0-2 en van De Groote Slock met 0-1. In poule A plaatste Gemeente zich voor de finale na een nek-aan-nek-race met Crunchtime. Beide teams eindigden met zeven punten, maar Gemeente kon bogen op het betere doelsaldo. De Gerrie Mühren-trofee werd opnieuw gewonnen door Mark Wieland. Hij kan de bal vrijwel onbeperkt hoog houden. Afgelo pen week, tijdens voorbereiden de activiteiten voor deze wed strijd, stopte hij maar toen hij het aantal van duizend had be reikt. Ook nu was hij ongenaak baar. UITSLAGEN Eindstand toernooi: 1. Buitenlust, 2. Gemeente, 3. Mechielsen, 4. Crunch time, 5. De Ridder/Kiss, 6. Bonded Stores, 7. Bliek, 8. Schippers, 9. W Dow, 10. 't Keldertje, 11. De Groote Slock, 12. De Zwaantjes 4. Gerrie Münhren-trofee: 1. Mark Wieland, 2. Danny van de Velde, 3. René van de Nieuwenhof. Topscorer: Danny van de Velde 7 doelpunten. Beste speler: Peter Nieskens. Beste keeper: Wim Dekkers. Minst gepasseerde doelman: Bart Dees. Sportiefste team: 't Keldertje. Sportiefste speler: Piet Mechielsen. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In het inhaalduel in de derde klasse van het afde lingsvoetbal voor vrouwen ver loor Patrijzen met 5-1 van Nieuwdorp, dat daarmee de kop positie van Zeeland Sport over nam. In de vijfde klasse B liet Koewacht in het duel tegen STEEN een kostbaar puntje lig gen door met 1-1 gelijk te spelen. STEEN, dat in het afgelopen weekeinde twee keer binnen de krijtlijnen kwam, verloor giste ren op eigen veld met 3-4 van Hontenisse en is nu voor de titel defenitief uitgeschakeld. Daar voor komen alleen nog Koe wacht en IJzendijke in aanmer king. Terneuzen sloot de compe titie af met een 3-3-gelijk spel tegen Spui 2. UITSLAGEN Derde klasse: Patriizen-Nieuwdorp 1-5. Vierde klasse A: Kloetinge 2-Ter- neuzense Boys 2 5-5. Vijfde klasse B: STEEN-Koewacht 1-1, Spui 2-Terneuzen 3-3, STEEN- Hontenisse 3-4. STANDEN Derde klasse: Nieuwdorp 9-16, Zee land Sport 9-15, Patrijzen 9-9, Apollo 9-9, Veere 9-3, Meeuwen 9-2. Vierde klasse A: Kloetinge 2 8-12 (Kloetinge 2 kampioen), Wemeldin- ge 7-8, Bevelanders 7-8, Terneuzen se Boys 2 7-7, SVD 7-1. Vijfde klasse B: Koewacht 11-18, IJzendijke 9-14, STEEN 10-11; Hontenisse 10-10, Hoek 2 11-8, Ter neuzen 12-6, Spui 2 9-5.

de Stem | 1995 | | pagina 19