Gelegenheid] DESTEM eyenoord hervindt zichzelf Vertrek van Dick Buitelaar verandert niets Van Hooijdonk definitief held bij Celtic Smulders opniew Europees kampioen WALTHER/ Ad Duym [ode kaart Stan Valckx breekt PSV lelijk op in boeiende topper Halsteren naar de Kuip particulieren fia en (0)ma Boermans ezorger gefeliciteerd Beuwen Francois. Getrouwd Na treffer tegen aartsrivaal Glasgow Rangers Ondanks nederlaag blijft zwoegend Hoek eersteklasser 53-77511. Fax: 04163-758067 EERSTE KLASSE B Van elk automerk en type monteren wl) elk Jaar meer uitlaten dan de betreffende dealer. Wie Is dus de ultlaatspeclallst voor uw auto? m kwens, bedankje, jubileum btie, huwelijk, verloving, Inning, prestatie, examen, Abraham enz. 1 per kolom 0,65 incl. BTW i grote regel verplicht. iFoto of afbeelding, 15 x 40 mm 26.- incl. BTW. Ige tarieven op aanvraag. [worden niet geretourneerd. ■6-236882 of geef uw tekst Tvóór plaatsing af bij één van Jptoren. Schriftelijke opgaven «sluitend geaccepteerd, indien Bres bekend zijn, ook indien uw Betaling bijgevoegd is. Iden ons het recht voor teksten [gaaf van redenen te weigeren tgever klachten bereiken over de li tekst behoudt de uitgever zich Iht voor om de naam van de Ichtgever bekend te maken. 1 50 jaar getrouwd |serdKinderen en kleinkindrJ J Oosterhout. Leonie v.d. Sanden in |n. Jerker Slootmans in Oosterhout. |s10OK GOEDE MORGEN Hartelijke Gefeliciteerd Hoera, hoera, 55 jaar. Hans Barel en Jaqueline Mol, 6 mei 1991 Etten-Leur ar MOTOR P Sport jrJacques Hendriks btterdam - Net op tijd I Feyenoord zich her ben te hebben. De ploeg maandenlang geen a van zichzelf, verloor galleen telkens van alle ,-ere clubs uit de top-zes, 'ji vorige week zelfs ook een bescheiden mid- moter als RKC. jlal de selectie ook nog eens listerd werd door een blessu- J zagen de Rotterdammers ^enhoog op tegen de topper in j tegen PSV. De opluch- as gisteravond dan ook s groot na de 3-2-zege van de felub. Een verdiende over- omdat de Rotterdam- jsiet -op een korte periode in iiaste helft na - eindelijk eens i konden brengen om achterin iiphet middenveld de concen- jtie te bewaren en voorin alteend gevaarlijk waren ia de twee beweeglijke spitsen, unent en Obiku, die voor veel i dreiging zorgden dan hun marde collega's aan de over- ildo en Nilis. eaoord-trainer Willem van cgem had, ook al omdat iksbuiten to geschorst was, gekozen ir 4-4-2 in plaats van het ge- bilelijke 4-3-3. Enkele jaren jfelen had Feyenoord - toen ponder Wim Jansen - met die welwijze al succes in zware Jrijden als tegen Ajax en IK De kans zit er zeker in dat Manegem de rest van het sei- n Vitesse, Ajax, Roda) ra deze wat meer behoudende ^telwijze zal kiezen, feyenoord heeft de wedstrijd maf het begin gecontroleerd, ze léken dan ook dik verdiend ge- men," gaf de verliezende trai nt Dick Advocaat toe, zichzelf Kiprich wordt gefeliciteerd door (vlnr) Witschge, Taument en Bosz. Links treurt PSV-doelman Stanley Menzo. vervolgens meteen rijk rekenend. „Het maakt op zich niet zoveel uit dat we verloren hebben, want ook als we vandaag hadden ge wonnen, zouden we volgende week Twente hebben moeten ver slaan om zeker te zijn van de der de plaats en dus Europees voet bal." Feyenoord, met Van Gobbel op Ronaldo, Bosz die Nilis onzicht baar maakte en Schuiteman als libero, kwam in de 20e minuut op voorsprong. Trustfull speelde Obiku aan, die met een fraaie be weging zijn bewaker Valckx voor schut zette en de bal in de hoek tikte, 1-0. Geheel onverwacht kwam PSV toch terug in de wed strijd, tot ontevredenheid van Willem van Hanegem: „We waren bijna weer eens in staat om in vijf minuten tijd een wedstrijd uit handen te geven." In de 31e minuut maakte Van Gobbel zijn enige fout van de wedstrijd. Hij gaf Ronaldo even wat ruimte en die profiteerde on middellijk geniaal met een zeer verrassend schot in de uiterste hoek, 1-1. Drie minuten later kwamen de Eindhovenaren zelfs op voor sprong. Zenden was bij de cor- nervlag net iets eerder bij de bal dan Maas en gooide de bal rich ting tweede paal, waar De Goey en Heus elkaar aankeken en Hoekstra koppend simpel scoor de, 1-2. „Ik heb Heus in de rust verteld dat ze zulke fouten in de onder bond nog niet maken," mopperde Van Hanegem. In die pauze slaagde de trainer er dit keer wel in om zijn troepen mentaal op te peppen, zodat ze geladen terugkeerden op het veld. Al in de eerste minuut so leerde Glaucio - nerveus begon nen, maar later een paar keer een genot voor het oog - het Eindho- vense strafschopgebied in, waar hij pijnlijk werd gestuit door doelman Menzo. Met een scheur tje in zijn scrotum moest de Bra ziliaan per brancard afgevoerd worden. „Gelukkig gebruikt hij dat lichaamsdeel nog niet zo veel," zei Van Hanegem glimla chen. Drie minuten later ging interna tional Valckx, die toch een off day had, opnieuw in de fout en zag hij zich genoodzaakt zijn kwelgeest Obiku in het straf schopgebied neer te duwen. Ar biter Luinge aarzelde niet en gaf Valckx een rode kaart plus Fey enoord een strafschop. Op dat moment stond invaller Kiprich langs de zijlijn klaar om voor Glaucio in het veld te komen. Hij wandelde het veld in, legde de bal klaar en scoorde ijskoud, 2-2. „Die penalty en rode kaart waren beslissend. Met elf man hadden we het al moeilijk genoeg tegen Feyenoord, laat staan met z'n tie nen," blikte Advocaat terug. Met middenvelder Van de Leegte voor aanvaller Zenden probeer den de gasten in ieder geval nog een gelijk spel in de wacht te sle pen. Feyenoord was echter ont ketend en rook dat er meer in zat dan een punt. Twintig minuten voor tijd was het zo ver: Taument en Kiprich, die elkaar toch altijd gemakke lijk vinden in het veld, gingen een een-tweetje aan in het domein van Menzo, waarbij Kiprich het laatste tikkie gaf en met elf doel punten meteen weer clubtopsco rer is, 3-2. PSV was niet bij machte om nog wat terug te doen. Feyenoord voelde zich zo superieur, dat Van Hanegem het zelfs aandurfde om de moegestreden Taument eruit te halen en 'a la Ajax' jeugdspeler Ellery Cairo (zestien jaar) het laatste kwartier aan het grote werk te laten ruiken. FEYENOORD - PSV 3-2 (1-2). 20. Obiku 1-0, 32. Ronaldo 1-1, 36. Hoekstra 1-2, 51. Kiprich 2-2 (straf schop), 71. Kiprich 3-2. Scheidsrech ter: Luinge. Toeschouwers: 31.000. Rode kaart: 50. Valckx (PSV). Gele kaart: Kiprich (Feyenoord), Valckx, Hoekstra, Van de Leegte (PSV). FEYENOORD: De Goey; Maas, Van Gobbel, Schuiteman en Heus; Trust full, Bosz, Glaucio (50. Kiprich) en Witschge; Obiku en Taument (77. Cairo). PSV: Menzo; Prommayon, Valckx, Wouters en Van Mol; Faber, Nilis en Numan; Hoekstra, Ronaldo en Zen den (59. Van de Leegte). lC houdt rekening met [vertrek van Abdellaoui [vsnonze verslaggevers i - NAC oriënteert zich op ervoor Abdellaoui. Vi- i namelijk 'vage' inte- I® voor de linkerspits. Daarom Ittftmen vanuit Breda in de af- [Kiopen week geïnformeerd naar [fiilem n'er Louis Laros. i Vitesse ook voor Laros I langstelling heeft en hij tevens liwde van het telefoontje van IWC naar zijn zaakwaarnemer I iff Blatter, weigert Laros een law driejarig contract te teke- 13 bij Willem II. „Ik heb mijn Jakwaarnemer opdracht gege- I wait te zoeken wat Vitesse pre- met me wil," aldus Laros. -Btsse gaat eerst een rechters- aantrekken en zoekt dan jaar een linkerspits. En er is nóg I® Nederlandse club bijgeko- Is® die me graag wil hebben. Ja, it inderdaad om NAC. Die ["■«bis bereid de transfersom van één miljoen gulden te I NAC-voorzitter John I ak lachte wat schamper om de I van Laros. „We hebben naar hem, maar -i. Bovendien jjoel er niemand voorbarig gaan De kans dat Abdellaoui W, is klein. Mócht hij wel gaan, dan willen wij ons gedaan hebben." s, nu trainer van NAC jaar bij Vitesse in 5I> praat niet graag over de stie rond Abdellaoui, die ove- bij NAC op een verbeterd rad kan rekenen. „Abdella- jfl^bij Vitesse nog niet aan de I Sd liiv°rige week. ™s: »Je kunt me net zo goed I Ru? We Kkuvert willen. IVitesse Kluivert dan? ii,.; 's absoluut niet aan de or- I .L klinkt anders dan 'nog' "ai de orde. "zijn." Abdellaoui ligt anders? „Dat 8 zo ver weg. De kans dat hij jitesse gaat, is heel erg Spelbos zit ermee in zijn IL® et transfercircus dezer Jij"® aüe hevigheid losbarst. I "zoclean mogelijk afscheid nemen bij NAC. Daarom vond hij het vervelend dat onlangs het volgens hem onware gerucht ge lanceerd werd dat hij zijn voorst opper Van Burik mee naar Arn hem wil nemen. Vast staat dat Vi tesse na het vertrek van Helder en Gillhaus wat te besteden heeft, dat voorzitter Aalbers niet alles onder de handen van Spel bos vandaan wil verkopen, maar Ajax serieus van plan lijkt om de Vitesse-spelers Chris van der Weerden en Roy Makaay aan te trekken. Beide spelers spraken afgelopen week met Louis van Gaal. Intussen zit men ook bij NAC niet stil. Zo is er vorige week ook gesproken met Ajax- verdediger André Ooyer, die nu bij Volendam speelt. Door Chris van Nijnatten Glasgow/Breda - Pierre van Hooijdonk is nu definitief een held bij de aanhan gers van Celtic. Hij maakte de eerste treffer in dé derby van Glasgow. Wat heet 'de derby van Glasgow'. Na Milan- Internazionale is er in Europa geen der by die meer tot de verbeelding spreekt dan Celtic tegen Glasgow Rangers. The old firm, noemen ze die wedstrijd hier," zei Van Hooijdonk gisteren na de wed strijd, die zijn ploeg met 3-0 won. Op de voorlaatste speeldag was het een ge voelige nederlaag voor landskampioen Ran gers. Geen Rangers-speler verliest graag van Celtic, ook al ben je tien jaar op rij kam pioen van Schotland. Van Hooijdonk bracht zijn fans vijf minuten na rust in extase. „Rond de 16 meter-lijn werd ik aange speeld, iedereen dacht dat ik een een-twee zou voortzetten. Dat lag ook voor de hand. Maar ik liet de bal voor mijn rechtervoet ko men en haalde uit. Wat er toen gebeurde? Ik vergeet het nooit meer." Hampden Park, het tijdelijk onderkomen voor Celtic, lag aan de voeten van Pi-air. Zoals ooit ook bij NAC gebeurde, zwaaide iedereen met zijn armen. De Schotten heb ben er iets aan toegevoegd, ze laten zich tij dens het zwaaien ook ritmisch door de knieën zakken, onderwijl Pierres naam scanderend. „Een herrie dat het was," zei Van Hooijdonk. „Zelfs op vijf meter afstand konden we elkaar niet verstaan." Hij had gespeeld tegen Brian Laudrup, te gen Basile Boli, tegen Mark Hateley, maakt niet uit, het was wel m dé derby. „Ze vertel den het me vooraf: 'Pierre, als je tegen de Rangers scoort, ben je voor altijd een held bij Celtic.' Ik kon het merken aan de sup porters. Het seizoen was slecht, hoewel we in de bekerfinale staan en dus nog Europees voetbal kunnen halen. Maar deze winst ver goedt alles. We dragen die overwinning ook op aan onze supporters, dat weten ze." Van Hooijdonk genoot na van de zege. Moo re en de Albanees Vata hadden nog 2-0 en 3- 0 gemaakt. In de leisure-club van zijn hotel was net als in de voorgaande weken een groepje Rangers-fans aanwezig. „Normaal zeg ik niks tegen ze, nu heb ik toch wel even interessant lopen doen. Je raakt besmet door die tweestrijd in deze stad. Je kunt me nooit meer los van Celtic zien." IDS EN INTERKEUKENGILDE Van onze sportmedewerker Hoek - Er was geen sprake van een nieuwe uitstraling bij Hoek, dat onder het toeziend oog van de op non-actief ge stelde trainer Dick Buitelaar, met 4-2 van koploper Kozak ken Boys verloor. Hoek bleef, evenals in vele voor gaande duels, weinig effectief met de kansen omspringen. De inzet was er als vanouds. Het bleek onvoldoende om kam pioenskandidaat Kozakken Boys te kloppen. De Werkendammers wonnen met 4-2 en bleven met nog één duel te gaan, samen met Achilles Veen, leider in deze eer ste klasse. Trainer Hans van der Zee van Kozakken Boys vond de winst van zijn team verdiend. „De twee doelpunten verschil waren te- (ADVERTENTIE) 'n Questie van Specialisme In verband mal verhuizing, üjdeljk alleen BREDAVLBURGSEWEG 139. TEL 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR 70. TEL 57590 recht. Na 3-0 hebben we tot de rust matig gespeeld. Daarna ging het weer wat beter," aldus deze tot de cursus A-trainer toegela ten winnende coach. Jaap Goossen, die samen met Gerrit Emans op de stek van voorheen Dick Buitelaar zat, noemde de ontmoeting in Wer kendam 'het duel van de gemiste kansen'. Goossen had intussen eveneens ontdekt, dat Hoek te weinig voetballend vermogen in de gelederen heeft. Een euvel dat Hoek het hele seizoen al parten speelt, nadat Roy Hendrikse naar Eindhoven verkaste. Inzet, met name door de vele mandekkers die Hoek rijk is, maakt dat Hoek gevaarlijker oogt dan het in werkelijkheid is. Jaap Goossen zag het, Dick Buitelaar wist het. „Helaas had ik daar geen greep op," zei hij desge vraagd. Deze overvloed aan mandekkers en gebrek aan spelers met over zicht en een goede pass, maakt van Hoek, ondanks veel draaf- werk, een labiel geheel. Hoek mist de juiste balans. Het vorige week wegsturen van de trainer, op aanvraag van de spelers, maakte het Hoek van zaterdag geen ander Hoek dam dat in de voorgaande weken. Die omstan digheid is iets voor de soms als Sinterklaas spelende vedetten, zoals vorige week tegen Capelle, om over na te denken. Zoals gemeld vielen de eerste tik ken al rap nadat de aanvankelijk Erik Gouda (links) en Jacco van Oord hebben hun handen vol aan Hoek-spits Gijsel. foto willem blauw excellerende Geertjan de Smet voor gevaar voor het doel van Kozakken Boys had gezorgd. Zo wel Gijsel als Minnaert kon dat karwei niet afmaken. De gasthe ren sloegen terug via Frenk van der Kleij, die Kurt Migom op zijn weg vond en door twee rake in zetten van Kees Govers: 2-0. Keihard Nauwelijks een minuut na de tweede treffer haalde Patrick Dumee hard uit voor 3-0 en zette daarmee Hoek in de 26e minuut keihard met beide voeten op de grond. Na twee zoevers voorlangs van De Smet en het opschuiven van Geert de Poorter naar de middenlinie maakte Dave Gijsel 3-1. Minnaert en Jos Kayser kre gen daarna de kans om de aan sluitende treffer te maken, maar hielpen die mogelijkheden door te gehaast optreden en gebrek aan inzicht om zeep. Na de thee ging het kansenfesti val door. Hoek kreeg hierbij op nieuw een tik, omdat Patrick Le- ijtens in de 53e minuut 4-1 scoor de na zowel Kurt Migom als doel man Jaap Pijnenburg het bos in gestuurd te hebben. Dat Frenk van der Kleij daarna nogmaals voorlangs vuurde en een keer de paal op zijn weg vond, toont aan MAANDAG 8 MEI 1995 DEEL B Smulders gaat op de schouders nadat hij even daarvoor de Euro pese titel had heroverd. foto anp Romorantin (anp) - Zo snel als in zijn jonge dagen was fast Ed dy Smulders niet meer, maar voor Christophe Girard nog veel te snel. Smulders (32) heroverde zaterdagavond de Europese bokstitel in het halfzwaargewicht. Hij liet de Fransman alle hoeken van de ring zien en behaalde een duidelijke puntenzege: 117-111 118-112 117-113. dat de score best hoger had kun nen uitvallen. Aan de andere kant was het Geert de Poorter, die als midden velder beter uit de voeten kan dan als laatste man te spelen, die een dot van een kans over lepelde en twee keer op een scherp geno men vrije trap in doelman Johan van der Werff een magnifieke doelman vond. Dat Dave Gijsel in de 94e minuut nog 4-2 maakte, was slechts leuk voor de statistie ken. Hoek verloor, maar kon na het bekend worden van de andere uitslagen toch opgelucht adem halen. Het eersteklasserschap was gered. Met ironisch genoeg de eerder behaalde 23 punten. Waarom dan toch de trainer twee duels voor het afsluiten van de competitie de laan uitsturen? Weinigen begrepen dat zaterdag. KOZAKKEN BOYS-HOEK 4-2 (3-1) - 11. Kees Govers 1-0, 25. Kees Govers 2-0, 26. Patrick Dumee 3-0, 38. Dave Gijsel 3-1, 53. Patrick Leij- ten 4-1, 94. Dave Gijsel 4-2. Scheids rechter: Gerard de Ruijter. Toe schouwers: 1100. Gele kaarten: John Verbaan, Jacco van Oort en Hank Vi- veen (allen Kozakken Boys), Mart van de Guchte (Hoek). KOZAKKEN BOYS: Johan van der Werft, Jacco van Oord, Eric Gouda, Hank Viveen, Ronald Visser (70. Ries Fok), Kees Govers, Jaco Verbaan, Patrick Dumee, Frenk van der Kleij, Patrick Leijten, John Verbaan (77. Frank Vorthoren). HOEK: Jaap Pijnenburg, Leo Kay ser, Geert de Poorter, Kurt Migom, Mart van de Guchte, Erwin Dek, Jos Kayser (65. Franky Standaert), Mare Minnaert (82. Davy Maes), Dave Gij sel, Geertjan de Smet. „Het was geen moeilijke avond," vond de winnaar. „Girard liep meer achteruit dan hij bokste." Smulders had een zware avond verwacht. Het gevecht vond plaats in Romorantin, de geboor teplaats van Girard (30). Een lieflijke plaats aan de Loire. In het zaaltje, volgepropt met 3500 man, heerste een oorlogsstem ming. De Fransen wilden bloed zien. Bloed van Smulders. Ze kwamen bedrogen uit. Smul ders dicteerde het gevecht. Met zijn linkse directe was hij con stant gevaarlijk en drong hij Gi rard in de verdediging. De Frans man, een technische puntentik- ker, kwam er in de twaalf ronden niet aan te pas. Alleen in de zesde was hij de aanvaller. In de overi ge elf ronden liep hij weg voor de vuisten van Fast Eddy. „De grote ring was een nadeel voor mij," bekende Smulders. „Ik wilde constant jagen, maar hij kon telkens achteruit lopen." Toch kwam de Brabander een paar keer goed door. In de tweede ronde kreeg Girard acht tellen, in de vierde stond de Fransman even te wankelen, in de achtste eveneens. „Toch was ik te gre tig", vond Smulders. „Daardoor kon ik de partij niet afmaken." Voor Smulders betekende de winst zijn 29e overwinning als prof. Hij verloor één wedstrijd, in maart 1994 in het Europese titel gevecht tegen Fabrice Tiozzo. Daarvoor verdedigde Smulders zijn titel in november 1993 tegen de Fransman Nicoletta met suc ces. De Eindhovenaar had de Europese kroon veroverd in mei 1993 door de zege op de Italaan Yame Davies. Smulders had zich voorbereid in Chateau-du-Dreuil Chevernar, een.dorpje in de buurt van Romo rantin. Hij leefde er als een klui zenaar. Voor zijn vertrek naar Frankrijk sparde hij bij Muscle Sports Fit, de club van zijn trai ner-coach en oud-Nederlands kampioen in het zwaargewicht Hennie Thoonen. Trainingsstages in Rotterdam bij Frans van den Heerik en in Londen bevielen Smulders minder. Hij vertrok in beide gevallen binnen een paar dagen. Smulders besefte dat zijn gevecht tegen Girard zijn laatste kans op de titel bood, op de internationa le roem én geld. Manager Ruhling kondigde na de zege direct aan op zoek te gaan naar een gevecht om de wereldtitel. „De partij te gen Davies," zei Smulders, „was veel zwaarder. Girard bokste technisch aardig, maar stoot kracht bezat hij nauwelijks." Dat had Smulders wel, al was het niet het dynamiet waarmee hij 21 partijen voortijdig beëindigde. De snelheid van zijn jonge dagen bezat hij ook niet meer. Hij kreeg de bijnaam fast door de korte duur van zijn partijen. Tegen Gi rard stond hij de volle twaalf ronden in de ring. Halverwege had hij het even knap moeilijk. De terugval duurde één ronde. „Ik raakte uitgeput," bekende Smulders. „Ik moest van tactiek veranderen. Ik liet hem komen. Mijn linkse stopstoot was con stant gevaarlijk." Vanaf de zevende stond hij er weer. Met gebalde vuisten. Gi rard deinsde terug. De Europese titel kon Smulders niet meer ont gaan. In de toekomst wil hij een WK-gevecht. „Als Tiozzo die wereldtitel vero vert, wil hij die tegen mij op het spel zetten." Een titelgevecht op Nederlandse bodem zit er vol gens Smulders niet in. „Geen geld in Nederland", dacht hij. „Boksen is in Nederland een minderwaardige sport. In Frank rijk een grote sport." Van onze voetbalmedewerker Panningen - Hoofdklasser Halsteren speelt op 25 mei om 14.30 uur de voorwedstrijd van de bekerfinale Feyenoord-Volendam in De Kuip. Halsteren kwam gisteren als overwinnaar tevoorschijn uit het halve- finaletoernooi met Panningen en ADO Den Haag. In de bekerfinale moet Halsteren het opnemen tegen de winnaar van het kndere halve-finaletoernooi tussen Argon, Stevo en WKE. Halste ren speelde gisteren eerst 0-0 tegen Panningen. De tweede wedstrijd tussen ADO en Panningen eindigde in 2-2. Het laatste en beslissende duel won Halsteren met 3-0 van ADO Den Haag. Halsteren was vanuit een gesloten verdediging de gevaarlijkste ploeg. Eerst miste Niels van Loon alleen voor de keeper, maar na een kwartier spelen was het raak. Ronald van Sliedregt stuurde Ad Glad- dines precies op tijd diep en Halsteren stond op 1-0. Een kwartier na rust werd de wedstrijd definitief beslist: Walter Bevelander speelde een snelle vrije trap in de voeten van Èrwin de Nijs en de voor Gladdi- nes ingevallen reserve-spits scoorde 2-0. Vlak voor tijd legde Mark Klippel met een droge schuiver de 3-0 eindstand vast op een voorzet van Carlo Tempelaars.

de Stem | 1995 | | pagina 11