E L t outje kost Van Hoepen zege Hoofdplaat heeft het weer gered BROOS MACHINES Clinge wil sportieve revanche tegen IJzeiiclijke Erik van de Wekken wint Supercross in Walsoorden. IUIKTE AUTOMOBIELEN UITSLAGEN tótem sport AGENDA SPORT ZEELAND B3 ii Spanning loopt hoog op na uitlatingen IJzendijke-trainer Olga Gommer haakt af HOCKEY TENNIS Oostrom naar NAC Ton Lokhoff bezoekt W Philippine Marc Waebeke: moet worden de mouwen opgestroopt' VOETBAL Aparts Routinier Kampioensreceptie Terneuzen BRIDGERUBRIEK Bijzondere spellen TENNIS El 1995 X 80 ZATERDAG 6 MEI 1995 HOUTBEWERKINGSMACHINES HOLZBEARBEITUNGSMASCHINEN B.V. rialen is een toonaangevende Ihe. hommeerde merken, nersbedrijven, timmer- en tellingen en de gehele fij op zoek naar enthousiaste lerhoudt u de contacten met onze weet u de klantenkring uit te breiden, en en weet deze in verkopen om te ondersteuning vanuit de basis in vergelijkbaar niveau; bij voorkeur in koopmanschap. Ervaring in onze i bedrijf. Wij weten prestaties naar lunt u contact opnemen met onze en ('s avonds bereikbaar op tel.: bto en c.v. kunt u naar onderstaand Postbus 16 5240 AA ROSMALEN Fax 04192-14139 1986 'Laser an 1.5 1987 'cl 1988 i.6 Florida I» RE 0* CL ïdan 1.3 LX LPG B1.36LX .6 0 1.2 LPG Audi 60 2.0 E Alfa 1551.8 TS BMW 318i Citroen ZX 1.6 A Citroen ZX Reflex 1.4" Citroën XM 2.0 CL Ford Orion 1.8 D CL Ford Scorpio 2.0 CL Hyundai Lantra1.5 GLi Mazda 626 HB 2.0J GLX Mazda 626 HB 1.8 LX Mitsubishi Galant 1.8 GLi Nissan Prjmera 1.6 Opel Astra 1 6i HB Opel Astra 1,7 SHB Opel Astra GLS1 8i Opel Corsa1.5 D Opel Vee tra 1.6i Opel Vectra 1.8i LPG Opel Vectra 1.7 DHB Peugeot 106 XN 1.1 Peugeot 405GRM.9 Peugeot 605 SU 2.0 Peugeot 605 SRi2.0 Renault 19 TRi Renault 19 RL diesel Renault 25 TX Renault Clio diesel Renault Clio RL Suzuki Swift Cabrio Suzuki Swift GS 1.3 VW Golf CL Alfa 164 2.0 TS Audi 80 2.0 E Fiat Uno 45 Ford Escort CL 1.6 Ford Fiësta 1.1. Flash Ford Sierra 2.0i GL Ford Mondeo 1.6 CLX Hyundai Lantra 1.5 GLi Mazda 323 Solid Mazda 626 Sedan 1.8 LX Opel Astra 1.7 0 Sedan Opel Corsa1.2 Opel Vectra 1.6i Peugeot 106 XN 1.1 Peugeot 205 1.4 Plus Renault 19 RN 14 Renault 19 RL 19D Renault Clio RL rane 2.2 VI Audi 80 Guattro Ford Escort 1.3i CLX Ford Fiesta 11 Flash Opel Astra 1.4i 1.2 Sw 2.01 a 1.3 LB ■a 1.6 Sedan it 106 XR111 Seat Ibiza 1.3 CLX Seat Toledo 1.8 CL Class Suzuki Vitara Cabrio ja VW Polo Coupé Fox I1.8D CL Tl 2.41 CL b 2.0i CL tedan 1.3 LX Eedan 1.7 0 I 6 Sedan 0 0 2.5 ly Florida 1.7 0 |1 4i 12 Oi 12.4i Diamond 5 XE 1.1 5 GL 1.6i IndPrixLE JGTR diesel fiurai High Roof blla 1.3 XLi TGE-inj. snbus 9-persoons 1.4 CL inata 2.0 CLi GLX 1.8i Sedan 1.8 GLX OD 0E nera 2.0 D 1.7 D 1.6i Sedan 1.8i LPG 1 6i 5 TD 1.8 05 GXi 1.6 051.9 GRi 144 GTR 1GT0 SD I Si rift 1.6 Sedan ^^23222222 Audi 80 Avant Audi 80 Avant Citroen XM Comfort Station Citroën BX Break 1.6 GTi Ford Escort Stahon 18 XLO Ford Sierra 2.0 CL Station Ford Sierra 1.8 TD Combi Ford Sierra 1.8 TD Combi Mazda 626 Station 2.0 D GLX Mazda 626 Station 1.8 GLX Mercedes 200 TD Mercedes 300 TE Nissan Sunny 2.0 D Station Nissan Primera Slation d Opel Astra Station 1.4 Opel Astra Station 1 7 D GLS Opel Omega Station 2.0 Peugeot 405 GLD Break Peugeot 405 Beak GRi 1.9 LPG Renault 21 Nevada TL Renault 21 Nevada GTD Renault 21 Nevada TD VW Passat CL Variant BMW520i24V Citroën XM V6 Ambiance Chrysler Le Baron Convertible Chrysler Le Baron Cabrio Mazda 626 Sedan 2.0 GLX Opel Kadett 1.3 S HB Opel Senator 3.0 CD Peugeot 605 SRi 2.0 1HM1 Suzuki Swift Sedan 1.6 GLX gg1 VW Passat 1.8 l-H-HMHHBg 1994 1993 1991 1991 1992 1992 1991 1990 1991 1991 1991 1994 1992 1991 1991 1987 1991 .X Break i Rocky diesel HT jner18D ort Van D sta 1.1 s 300 TD ii Colt Van 1.3 GL y 1.3 Van itte 1.5 itte 2.0 D Nissan Cabstar 2.0 OpelCorsa 1.0 S Van Renault Express Van 1.6 D Seat Terra Van VW Taro diesel 1990 1003 1992 1990 1989 1991 1988 1992 1991 1992 1990 1992 bij autobedrijf MOLENEIND 25 OSSENDRECHT Tel. 01647-4155/2429 Jt0nze sportmedewerker Ije/Westdorpe - De span- loopt hoog op aan de fend van de beslis- .jsivedstrijd om het kam- 'Jnschap in de eerste klas- afdeling van het zondag- Aal tussen Clinge en IJ- jat de hoofdrolspelers van A teams zondag om half drie |tstdorpe tegen elkaar in het .jperk treden heeft IJzendij- fïainer Rudy Veraart al zijn jjfflkingen geuit over het wel aniet correcte verloop van het ijjte competitieduel tussen en RIA. Eerste elftalleider ju van Boele van Clinge weer zie beschuldigingen. J, Boele: „Wij gaven er niets jgvoor. Toen we in de voor- ,tste wedstrijd van Lewedorp- se Boys verloren, kwamen we een punt achter op IJzendijke. Toen dachten we dat we ons volledig moesten richten op de na-competitie. IJzendijke heeft het zelf laten zitten. Winst tegen een kansloos Robur was vol doende voor het kampioen schap." Even terug naar de slotfase van de competitie. Doordat Clinge in de voorlaatste wedstrijd met 2-1 van Lewedorpse Boys verloor en IJzendijke met 1-3 van Hulster- loo won, leverde Clinge de roos kleurig koppositie in en had het de zaak niet meer in eigen hand. IJzendijke trof in het laatste duel het voor de titel kansloze, maar wel reeds een periodetitel op zak hebbende Robur. Clinge moest aantreden tegen het nog voor lijfsbehoud vechtende RIA.- IJzendijke kwam niet verder dan 0-0 en Clinge won met 4-2. „Op dat moment dachten we dat het gebeurd was. Robur had per slot van rekening niets te winnen of te verliezen tegen IJzendijke. Wij troffen een gemotiveerd RIA tegenover ons. Daarom vinden wij het zo vreemd dat IJzendij ke-trainer Rudy Veraart door liet schemeren, dat RIA zijn sportieve plicht niet gedaan zou hebben. Waar die man dat op baseert begrijp ik niet. Natuur lijk stonden we bij rust met 0-2 achter en het is sterk, of getuigt in ieder geval van veerkracht, dat we die achterstand in de tweede helft ombogen in een 4-2-zege. Maar we heben al eer der in de competitie op die ma nier gestunt. In het thuisduel tegen IJzendijke stonden we bij rust met 0-3 achter en speelden nog gelijk. RIA heeft het zeker niet cadeau gegeven. In die tweede helft wa ren wij wel beter, maar RIA deed ook toen nog goed mee en schoot zelfs tegen de paal. Dan lanceer de IJzendijke ook nog het ver haal dat de wedstrijd van ons een kwartier later begonnen zou zijn. Dat klopt ook niet. Door een langdurige blessurebehande ling begon de tweede helft inder daad wat later. Maar wat heeft dat er allemaal mee te maken. IJzendijke moet de hand in eigen boezem steken. Ze hadden ge woon moeten winnen van Robur, dan was er niets aan de hand. Ik denk dat heel deze opgeblazen toestand een kunstgreep is van Rudy Veraart om zijn mannen op scherp te krijgen. Anders kan ik het niet goed plaatsen." IJzendijke kan op volledige 'oor logssterkte' aantreden in deze beslissingswedstrijd. Dat ligt bij Clinge anders. Marc van Boele: „Wij missen vier basiskrachten. Roland de Block en Tom Willae- rt liggen nog in het ziekenhuis met zware blessures en Richard van der Linden, onze topscorer, is pas uit het gips na een gebro ken been. Dat liep hij nota bene tegen IJzendijke op. Het meespe len van Pascal Delforge is zeer onzeker. Hij heeft last van een liesblessure." Over het de naderende duel zegt hij: „Ik verwacht een interessan te wedstrijd. IJzendijke vecht voor de laatste kans. Verliezen ze dan kunnen ze nergens op terugvallen. Wij kunnen dan als nog via de na-competitie promo veren. Maar dat laatste mag voor ons geen reden zijn om zondag minder gemotiveerd te spelen. We zijn uit op een sportieve revanche." jionze motorsportmedewerker Walsoorden - Niet altijd wint de beste in de sport. Bij de tipercross in Walsoorden was dat gistermiddag weer as het geval. Niet uitblinker Dave van Hoepen uit tosterzande ging met de hoofdprijs naar huis, maar et was Erik van de Wekken, die de bokaal meenam Zierikzee en zo ook de leiding neemt in het fcsement om de Zeeuwse Supercrosscup. uil motorfietsen voor hoge prijzen t organisatoren van motor- ub Hontenisse hadden A geen beter weer kunnen i voor hun evenement. De •peren ploert deed zijn werk en ervoor, dat het stof hoog j. Jammer genoeg viel het ilal deelnemers wat tegen, al met name te wijten viel aan !t feit, dat er in België gewoon werkt werd. Zo kon de win- !i van vorig jaar, Brik fcliaut, zijn titel dus ook niet Moor leek de weg vrij in de voor de lokale favo- ïl Dave van Hoepen. In deze werd er gereden wdrie manches. En het zou de este ronde uit de eerste reeks i, die Van Hoepen de eindzege i kosten. In dit begin kwam ij ten val en in zijn haast om aansluiting te krijgen for te hij nogmaals. Opnieuw a de Kloosterzandenaar ten al en daardoor werd hij zover mggeworpen, dat hij uiteinde- jk niet verder zou komen dan Nijmegen - In het kam pioenschap van Neder land jeugdschaken spelen Je Zeeuwse deelnemers e» deelneemsters geen rol ®er van betekenis op te eerste plan. lot en met de zesde ronde presteerde Olga Gommers ®n de schaakvereniging «neuzen uitstekend en zelfs nog uitzichten op ffste plaats in de meis- jisgroep tot 16 jaar. üj bleef lang in de sporen de absolute titelkandi- o. In de zesde ronde m daar nauwelijks ver wering in. Toen speelde een knappe remise tegen wploopster Maartje de Jon- Se. In de zevende ronde wij- We die gunstige situatie, •oen moest ze de meerdere ®tanen in haar streekge- We Veerle Leenhouts van WZV uit Oostburg. Olga '"""mers en Veerle Leen- s staan nu op een ge- ie derde plaats met 4 Ponten uit 7 wedstrijden. «1 de jongens tot 16 jaar Posteert Ralf Gommers van schaakvereniging Ter zen eveneens behoorlijk. °ezet na zeven ronden m„ ^deelde vijfde plaats *4 punten. De man, die van al die tegenslag voor Van Hoepen niets merkte, en rustig naar de eerste reeksze ge stuurde, was Erik van de Wekken uit Zierikzee. Hij hield de weer van een blessure herstel de Marco Overweel uit Middel burg achter zich en sloeg meteen het beslissende gat naar Van Hoepen. In de twee volgende reeksen zou deze laatste met overmacht de concurrentie op grote achter stand zetten. Daarbij verbaasde hij ook het publiek met zijn gewaagde en spectaculaire sprongen. Erik van de Wekken had echter allang uitgerekend op zijn rekenmachine, dat twee tweede plaatsen hem toch de eindzege zouden brengen en nam geen overbodige risico's meer. Bij de vrije-tijdsrijders was het Ron Doppegieter, die in de finale met kop en schouders boven de concurrentie uitstak. Hij sloeg in de eerste ronde het beslissende gaatje en breidde de voorsprong gestadig uit. Achter zijn rug ont spon zich een interessante strijd tussen twee generaties. Vader Hennie Gijsel duelleerde met zijn vijftienjarige zoon Bas om de tweede plaats. Een klein fout je wierp de jeugdige Heikante naar terug naar de vierde plaats en zorgde ervoor, dat de vader voorlopig zijn zoon op de motor nog de baas blijft. In de B-finale was Coen van Hoeve de sterkste. Hij nam na een aantal ronden het comman do over van Terneuzenaar Hans Kolijn, die vanaf de start geleid had en stond de leiding vervol gens niet meer af. De volgende wedstrijd in de reeks van vijf voor de Zeeuwse Supercrosscup wordt verreden op 27 mei in Kwadendamme. UITSLAGEN Superklasse: 1. Erik van de Wekken (Zierikzee) 2. Dave van Hoepen (Kloosterzande) 3. Marco Overweel (Middelburg) 4. Davy Doeselaere (Beernem) 5. Cees den Hollander (Aagtekerke) 6. Piek Cruson (Bres kens) 7. Peter de Booy (Klooster- zand e) 8. Aswin Vandamme (Zuid- dorpe) 9. Frank van Kruyssen (Kloosterzande). Vrije-tijdsrijders A-finale: 1. Ron Doppegieter (Hoofdplaat) 2. Hennie Gijsel (Heikant) 3. Rob Luyckx (Et- ten-Leur) 4. Bas Gijsel (Heikant) 5. Rutger Bimmel (Domburg) 6. Alex Freijser (Hulst) 7. Dennis Schelle- man (Axel) 8. André Stockman (Ter- neuzen) 9. Nic Weemaes (Hulst) Vrije-tijdsrijders B-finale: 1. Coen van Hoeve (Zaamslag) 2. Hans Ko lijn (Terneuzen) 3. Bart Lijbaert (Sas van Gent) 4. Bram Buurman (Koewacht) 5. Robby Bilterijst (Hengstdijk) 6. Peter Vaal (Axel) 7. Mike de Jong (St.-Niklaas) 8. Geert Blankenstein (Kortgene) 9. Anton van Belzen (Arnemuiden). Ï22AGENDA ,"s 7 mei: Rapide-Liberty Parit rv!e D m£mnen), sport- ')te Kreekweg Hulst, aan- Ö,,m'30 uur- HSD-Rapide 'ark t>, sf C vrouwen), sport- uuf1 Zierikz<*> aanvang QfljlDKORFBAL tesse''u: Tl°ba-Quick (tweede l««or-torn man§ 15-30 uur- aanvang ™e Wasse 0)' Aideli tetste vu Za.amslag-Tjoba 4 aur. bkt aanvang 16.00 Zaterdag 6 mei: Zeeuwse dis trictscompetitie: hoofdklasse: Duiveland-Game'78, Yerseke-'t Halve Maantje, De Boskreek-Gó- blin, Souburg-St.-Annaland; eer ste klasse A: Hontenisse-Animo, Hulster Ambacht-Philten, Waar- de-Kruiningen, Game'78-Smash. Zondag 7 mei: landelijke compe titie: mannen: eerste klasse: Nieu- wenhagen-Ador Sport en Pola- nen-'t Halve Maantje; tweede klasse: Rhoon-Animo; vierde klasse: Duiveland-Animo 2 en Zierikzee-'t Halve Maantje 2; vijfde klasse; Animo 3-Aalburg 2, Hulster Ambacht-Drive; mixed: tweede klasse: De Schelde-Mer- letten; derde klasse: BTC Ivy- MLTC; vijfde klasse: Axel-Ludo et Emergo, MLTC 4-Hulster Am bacht; zesde klasse: Vogelvlucht- Zierikzee 2, Steenbergen-Vogel- vlucht 2, MLTC 5-Axel 2, Drive- De Zoom 5. Een beeld van de cross in Walsoorden. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Breda - Sander Oostrom speelt het volgende seizoen bij NAC. De 27-jarige aanvaller van Tel star tekende een contract voor twee seizoenen. Oostrom geldt al jaren als het grote miskende talent van de eerste divisie. De kleine techni cus was de afgelopen acht sei zoenen de aanvalsleider van Tel star. Bij NAC krijgt hij de kans zich ook op het niveau van de eredivisie te bewijzen. Trainer Wim Rijsbergen ziet in de Am sterdammer een mogelijke op volger van Ton Loldioff. „Ton wordt al een dagje ouder. Daar mee zeg ik niet dat hij voor mij afgeschreven is, maar je zult er wel rekening mee moeten hou den dat hij geen jaren meer doorgaat." Philippine *- In het kader van het 40-jarig bestaan van voetbalver eniging Philippine brengt Ton Lokhoff zondag 14 mei een be zoek aan Philippine. Door Fred Rabout Hoofdplaat - Voetballend Hoofdplaat heeft het weer gered. In het dorp achter de dijk werd het vierdeklassser- schap opnieuw veilig gesteld. Niet met veel overschot, maar toch ruim voldoende, al ken de men traditioneel na de winterstop weer een inzin king. Mare Waebeke, als voetballer al tien jaar een vaste waarde in De Oesterput, maar na zijn huwelijk 'geëmigreerd' naar Breskens, be seft dat het steeds moeilijker wordt om uit de greep van het afdelingsvoetbal te blijven. „De aanwas wordt steeds minder. Voor dorpsclubjes als de onze is dat de doodsteek. We moeten het immers hoofdzakelijk van de ei gen jeugd hebben. Hoofdplaat heeft nu eenmaal niet de moge lijkheden en de aantrekkings kracht om talenten van buitenaf te halen. Toch zie ik de komende jaren weinig problemen om ons te kunnen handhaven. De kern die we nu hebben is vrij jong. Blijven die jongens in Hoofd plaat, dan kunnen we nog een jaar of zes vooruit." Toen Hoofdplaat een paar jaar terug naar de afdeling degra deerde dacht iedereen dat het gebeurd was. De Oesterput, bij vele tegenstanders uit de voet balgeschiedenis een gevreesd terrein, leek historie te gaan worden. Na een opmerkelijke bloeiperiode, waarin men zelfs een aantal jaren in de derde klasse vertoefde, leek het voet bal in 'Klein Volendam' in de vergetelheid te geraken. Men kwam echter gelijk terug uit de afdeling en dat was wellicht de redding. Onder leiding van Henk Ottens was men maar een jaar tot het afdelingsvoetbal veroor deeld. Een andere generatie kwam. Waebeke: „Het Hoofdplatenaar is iets aparts. Ik woon al een aantal jaren in Breskens. Nog nooit heb ik er maar een minuut over gedacht om me bij Breskens aan te sluiten. Ik weet niet wat dat is. Dat valt niet te omschrij ven. Er heerst hier toch altijd een aparte sfeer. Onze kracht is gewoon het collectief. Er zijn geen spelers meer die er echt bovenuit steken, maar als het moet stropen we de mouwen gewoon nog even verder op. Er is een aantal jonge spelers bijgeko men met onder meer de gebroe ders Marco en Ricardo van Waes, Pascal Pijcke en Robbie Jonkman. Dat betekent dat we een jonge selectie hebben die het vierde klasserschap de komende jaren moeten weten te behouden. Dat moet ook, want we hebben op dit moment alleen nog maar B- junioren en daarnaast nog D- en F-jeugd. Een kloof die dus over brugd moet worden en het zal ooit wel een keer ophouden. De vergrijzing laat ook Hoofdplaat niet ongemoeid, ondanks dat het voetbal hier enorm leeft. Als je Hoofdplatenaar bent moet er een geel-zwart tenue in de kast lig gen. Daarbij kregen we er dit seizoen met doelman Stefan Dij kers een jongen bij die aardig wat puntjes voor ons heeft ge pakt. Toen Pol van de Vijver vorig jaar naar Koewacht vertrok, leken er onder de lat problemen te gaan komen. Dijkers heeft dat pro bleem keurig opgelost. Hij viel gelijk goed in de groep en groei de na een aarzelende start uit tot een van de betere keepers van de vierde klasse. Zulke dingen zijn voor ons soort clubjes van kapi taal belang." Waebeke, met zijn dertig jaar een van de routiniers van dit Hoofdplaat, vertolkt al jaren lang een onopvallende rol in het Mare Waebeke, al tien jaar een vaste waarde in de hoofdmacht van de voetbalvereniging Hoofdplaat. foto camile schelstraete. Hoofdplaat-bastion. Is het een matige wedstrijd, dan is hij een van de beteren, draait het wat beter dan is hij een van de elf die onopvallend het vuile werk op knapt, Een werkpaard dus, in iedere ploeg van onschatbare waarde. Verdedigende midden velder of als het technisch con cept daarom vraagt voorstopper. Hij kent zijn mogelijkheden en haalt daar het meest mogelijke uit. „De verdedigende rol ligt me. Mijn scorend vermogen is niet erg hoog. Dit seizoen heb ik er maar één geproduceerd en dan nog vriendschappelijk tegen Aardenburg. Er lopen in Hoofd plaat geen wereldvoetballers rond. Wel jongens die een hechte band vormen. Dat is onze kracht en daar heeft trainer Jan Peters afgelopen seizoen goed mee om weten te gaan." Of deze Waebeke straks aan zijn elfde seizoen begint is ook voor hem nog niet bekend. „Daar ben ik nog niet uit. Mijn probleem is het feit dat ik in ploegendienst werk. Dat geeft problemen. Ik heb sportieve collega's die wel wat van me willen overnemen, maar je kunt daar niet steeds een beroep blijven doen. Als ze me nodig hebben zal ik dit ongemak blijven proberen op te lossen. Dan moet ik er wel steeds bij kunnen zijn, want speel je in een eerste dan moet er getraind wor den en moet je er vriendschappe lijk ook zoveel mogelijk bij zijn. Alleen op de zondagmiddag met mijn tasje naar het veld ligt me niet. Zo zit Waebeke niet in elkaar." Terneuzen - Het bestuur van de voetbalvereniging Terneuzen houdt zaterdag 13 mei een kam pioensreceptie in de kantine van de club aan de Zuiderparklaan in Terneuzen. Dit ter gelegen heid van het behalen van de titel door het eerste team in de derde klasse D van het KNVB-zondag- voetbal en de promotie naar de tweede klasse. Voorts voor het behalen van het kampioenschap door het tweede team in de re serve derde klasse A van het KNVB-zondagvoetbal en de daaraan verbonden promotie naar de reserve tweede klasse B. De receptie duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Eigenlijk zijn de vol gende spellen, die ik afgelopen winter aan de bridgetafel tegen kwam, te bijzonder om ze zo maar in de prullebak te laten verdwijnen. Het enige wat ze met elkaar gemeen hebben is misschien dat de verdeling een beetje vreemd was. Neem dit spel dat nog uit een Inter polisvoorronde komt: f* Door Ruud van den Bergh Z gever All. kw. 4 AV V B84 VB 2 108763 B986 107 5 3 764 «94 N W O Z 4 732 *962 1098 5 AB2 4 H 1054 A H V A H 3 H V 5 Met deze NZ-handen kwam elke zuidspeler in 6SA te recht. Toen ik het spel zag, kwam West uit met ruitenze ven. De leider nam in Noord en deed uit de hand ruitendrie weg; foutje. Een klaver was voor klaverheer want Oost dook. Met schoppen stak de leider over, waarop West met de negen aan-signaleerde. Nu nam Oost de volgende klaver wel met het aas en speelde schoppen na. Uit Zuid was op klaveraas de vijf weggedaan en een derde klaver ging via de boer naar de vrouw, maar in Noord was geen entree meer om de vrije klaveren te benutten. Aan het eind werd daarom nog een schoppenslag afgegeven. Als de eerste slag in Zuid was genomen en kla verheer was daarna op tafel gelegd, had de leider het goed kunnen doen. Wat te denken van dit spel: schoppenzeven. West kwam met de negen aan slag en had nog ruitentwee zodat hij niet naar de H - B vork van schop pen hoefde te spelen. Resul taat: 4Ha -1. Aan de andere tafel bood Noord 5KI na 4Ha en verhoogde Zuid, min of meer uit nijd dat zijn bod door zijn partner was afgeno men, 6K1. Ook hier was de uitkomst ruiten voor het aas en ruitenheer na die getroefd werd. De troeven werden ge trokken en een harten ging naar het aas. Op hartenvrouw legde West de heer; Noord troefde en de resterende har tens waren vrij. Resultaat: 6K1 C. In dit spel uit een clubavond gaf de uitkomst het contract weg. O gever 4 V10 5 3 OW. kw. A 6 B 10982 H6 486 B 10972 54 AB87 N W O Z 4 A B 9 742 HV53 -- «10 5 2 4 H *84 AHV763 «V943 Z gever 4 6 5 3 Niem. kw. 7 B63 AHV983 4 V1092 H542 AH2 «75 N W O Z 4 84 *83 4 V 10 9 875 B 10 2 4 AHB7 A VB 10 96 4 *64 In een voorronde van het se- niorenviertallentoernooi speelde Zuid aan de ene tafel 4Ha na deze bieding: Z - IHa; W - dbl.; N - 2K1; O - pas en Z - 4Ha. Uitkomst was ruitenaas en -heer; in Zuid getroefd. Met klaver werd overgesto ken en de hartensnit werd geprobeerd. West nam en speelde weer klaver waardoor de klaveren van Noord niet konden worden benut, voor dat de troeven waren getrok ken. Met schoppen kwam Zuid terug in zijn hand. Na het troeftrekken speelde Zuid Het bieden ging: O - ISch; Z - 2Rui; W - dbl. (negatief); N - 2Sch (mancheforcing); O - 3Ha; Z - 4Rui; W - 4Ha; N - 5Rui; O - pas; Z - pas; W - dbl. en allen pasten. West zat voor het probleem een goede uitkomst te kiezen. Klaver was niet aantrekkelijk. Met een troefstart maakte hij de tegenstanders toch niet troef- kort om introevers te voorko men; zij hadden genoeg troe ven. De keus ging dus tussen harten en schoppen. Uit het bieden vie! af te leiden dat NZ meer schoppens dan har tens hadden zodat met een schoppenstart misschien een slag bij hen vrij gemaakt zou worden. West kwam wel met schoppen uit, om een ondui delijke reden. De harten van Oost kwam in slag twee al te laat, want een verliezende harten van Zuid kon nu op schoppenvrouw weg. Agenda: 13 mei Teteringen 200 BC De Baronie en Bergs Kampioen schap Bergen op Zoom. DISTRICT ZEELAND MANNEN Hoofdklasse: Game'78-De Boskreek 4-2, 't Halve Maantje-Souburg 3-3, Goblin-Duiveland 4-2, St. Anna- land-Yerseke 2-4. Eerste klasse A: Animo-Waarde 6-0, Philten-Game'78 2 4-2, Kruiningen- Hontenisse 6-0, Smash-Hulster Am bacht 4-2. Tweede klasse A: Drive-SJEF 1-5, Hoek-Animo 2 4-2, Ovezande-Sou- burg 2 4-2, DOS-De Schelde 2 5-1. Tweede klasse B: Sluiskil-Game'78 3 5-1, De Boskreek 2-Schoondijke 1-5, Souburg 5-Smash 2 6-0, Hans- weert-Kruiningen 2 2-4. Derde klasse A: Schoondijke 2-Animo 3 4-2, SJEF 2-Drive 2 4-2, De Eikenhof-Tiola 4-2, Philten 2-Smash 3 4-2. Vierde klasse A: MLTC 4-Souburg 8 4-2, Smash 4-Animo 4 3-3, Yerseke 2-Hontenisse 2 5-1, Goblin 4-DOS 3 2-4. Vierde klasse B: De Boskreek 3-Hoek 2 4-2, De Schelde 5-De Westkaap 2 4-2, Smash 5-Zer Oirts 2 3-3, Sluiskil 2-Con Forza 5-1. Vijfde klasse A: Animo 5-Ador Sport 4-2, Game'78 4-Sluiskil 3 6-0, De Splinter-Philten 3 5-1, Drive 3-Hulster Ambacht 2 0-6. Vijfde klasse B: Axel-Tebo 2 3-3, Ovezande 4-Hoedekenskerke 2 2-4, Goes 2-Kruiningen 3 6-0, Game'78 5-De Eikenhof 2 5-1. Vijfde klasse C: 't Halve Maantje 5-De Schelde 7 1-5, Goes 4-De Bos kreek 4 4-2, DOS 4-Axel 2 2-4, Hoek 3-Ludo et Emergo 3-3. Hoofdklasse 35+: Antmo-MLTC 4-2, Animo 2-De Schelde 1-5, Hulster Ambacht-'t Halve Maantje 1-5, Hontenisse-Noord Beveland 5-1. Eerste klasse A 35+: MLTC 2-Animo 3 2-4, Zaamslag-Kapelle 2-4, Hul ster Ambacht 2-Game'78 2 4-2, SJEF-De Stoof 3-3. Eerste klasse B 35+: De Golfbreker- Vogelvlucht 5-1, De Bongerd-MLTC 3 1-5, Ludo et Emergo-Hulster Am bacht 3 6-0, Game'78-Philten 5-1. Tweede klasse A 35+: Sluis 2-Zaam- slag 2 6-0, Vogelvlucht 2-Animo 5 5-1, Con Forza-Game'78 3 1-5, Tio- la-Ador Sport 5-1. Tweede klasse B 35+: Souburg 2-De Bongerd 2 6-0, Animo 4-Schoon- dijke 3-3, Kruiningen-DOS 2 2-4. Tweede klasse C 35+: Yerseke 2-Ka- pelle 3 5-1, Ador Sport 3-Sluis 2-4, Philten 2-Goes 3-3, Axel-Hansweert 1-5. STAND DISTRICT MANNEN Hoofdklasse: Game'78 22 punten, Goblin 21, De Boskreek 19, 't Halve Maantje 17, Duiveland 13, Souburg 12, Yerseke 9, St. Annaland 7. Eerste klasse A: Philten 23, Animo en Kruiningen 22, Smash 20, Ga me'78 2 13, Waarde 8, Hontenisse en Hulster Ambacht 6. Tweede klasse A: Souburg 2 23, Ovezande en DOS 19, Hoek en De Schelde 2 16, SJEF 14, Animo 2 7, Drive 6. Tweede klasse B: Sluiskil 28, Sou burg 5 18, Game'78 3 en Schoondij ke 17, De Boskreek 2 en Kruiningen 2 13, Hansweert 9, Smash 2 5. Derde klasse A: De Eikenhof 25, Animo 3 20, Tiola 19, Schoondijke 2 en Smash 3 14, Philten 2 12, SJEF 2 10, Drive 2 6. Vierde klasse B: Sluiskil 2 en Zer Oirts 2 21, Smash 5 19, De Boskreek 3 16, De Schelde 5 15, Hoek 2 en Con Forza 10, De Westkaap 2 8. Vijfde klasse A: Hulster Ambacht 2 23, Game'78 4 en De Splinter 22, Animo 5 18, Sluiskil 3 en Drive 3 11, Ador Sport 7, Philten 3 6. Vijfde klasse B: Goes 2 29, Game'78 5 20, Axel 17, Tebo 2 16, Kruiningen 3 12, De Eikenhof 2 10, Hoedekens- kerke 2 9, Ovezande 4 7. Vijfde klasse C: De Boskreek 4 26, Goes 4 en Hoek 3 20, Ludo et Emergo 19, De Schelde 7 12, Axel 2 10, DOS 9, 't Halve Maantje 5 4. Hoofdklasse 35+: MLTC 21, Honte nisse 20, De Schelde 18, Animo 16, ,t Halve Maantje 15, Hulster Am bacht en Noord Beveland 11, Animo 2 8. Eerste klasse A 35+: Hulster Am bacht 2 23, SJEF 19, Animo 3 17, Kapelle 16, MLTC 2 15, Game'78 2 11, De Stoof 10, Zaamslag 9. Eerste klasse B 35+: MLTC 3 27, Game'78 22, De Golfbreker 18, De Bongerd 15, Ludo et Emergo 13, Philten 12, Vogelvlucht 7, Hulster Ambacht 3 6. Tweede klasse A 35+: Tiola 25, Vo gelvlucht 2 23, Sluis 2 21, Animo 5 15, Game'78 3 13, Ador Sport 12, Con Forza 9, Zaamslag 2 2. Tweede klasse B 35+: Schoondijke 4-21, Animo 4 4-19, Souburg 2 5-17, DOS 2 4-13, Kruiningen 4-9, Ludo et Emergo 2 4-7, De Bongerd 2 5-4. Tweede klasse C 35+: Hansweert 29, Sluis 23, Axel 21, Ador Sport 3 15, Yerseke 2 11, Philten 2 8, Goes 7, Kapelle 3 6. LANDELIJK MIXED Tweede klasse (12): Halfweg 3-Ba- stion Baselaar 5-3, SBOZ-BLTV 2-6, Merletten-Strokel 3-5, Holy-De Schelde 5-3. Derde klasse (26): MLTC-Tilburg 1-7, Loon op Zand-BTC Ivy 6-2, Roosendaal-Hoek van Holland 4-4, Lobbelaer 2-Souburg 2-6. Vierde klasse (35): De Schelde 2-Halfweg 6 5-3, Etten-Volley 4 6-2, BTC Ivy 2-Breda 3-5, Zaltbommel- MLTC 2 5-3. Vierde klasse (36): Parkhoeven 2-De Schelde 3 4-4, Haagse Beemden- Markendaal 2-6, Passing Shot-De Zoom 3-5, Lobbelaer 3-Be Quick-M 3 2-6. Vijfde klasse (76): De Zoom 2-Axel 4-4, Hulster Ambacht-Zuidwest hoek 2-6, Roosendaal 3-MLTC 4 4-4. Vijfde klasse (77): Warande 5-Zie- rikzee 6-2, Halsteren-Hamo 4-4, Prinsenbeek 2-Haagse Beemden 2 5-3, MLTC 3-Tilburg 5 8-0. Zesde klasse (151): Souburg 2-De Zoom 3 7-1, Halsteren 3-De Schelde 4 2-6, SBOZ 5-Vogelvlucht 5-3, Zie rikzee 2-Bru-ten 0-8. Zesde klasse (152): MLTC 6-Steen- bergen 2-6, Vogelvlucht 2-De Schel de 6 7-1, Hansweert-De Zoom 4 5-3. Zesde klasse (155): De Zoom 5-Zuidwesthoek 3 1-7, Kapelle-Dri- ve 6-2, Axel 2-Halsteren 2 2-6, De Schelde 5-MLTC 5 5-3. Zevende klasse (295): Souburg 3-Hulster Ambacht 3 4-4, Bathse- Kreek 2-SBOZ 8 7-1, MLTC 7-Ka- pelle 2 8-0, 't Halve Maantje-Tiola 8-0. Zevende klasse (296): Hontenisse- Golfbreker 6-2, SBOZ 6-Animo 2 6-2, Drive 2-Bathse Kreek 3-5, Swaecke-Souburg 4 2-6. LANDELIJK MANNEN Eerste klasse (600): Holy-Duno 1-5, Halfweg-Alta 5-1, 't Halve Maantje- Nieuwenhagen 4-2, Ador Sport-Po- lanen 3-3.

de Stem | 1995 | | pagina 15