'ANORAMA, NKEL. Lambert weer beste schutter Overeenkomst tussen Hoek en Buitelaar nog niet ontbonden Toernooi IZY groots spektakel Trimbonden niet zo blij met KNWU 'Als spits is de wedstrijd waarin je scoort de mooiste' Kampioenswedstrijd Clinge-IJzendijke 1 )-KUBUS KADO Het flexibele woonsysteem vo geslaagde combinaties. tóTEM SPORT ZEELAND B2 0 Bekenden in de bajes. Regelmaat ZAALVOETBAL Dertien nationaliteiten geven kleur aan uniek voetbaltoernooi Activiteiten Spoormans op dreef in Rilland Bath SPORTNIEUWS KORT Eerste wedstrijd seniorencompetitie Algemene ledenvergadering ZAVIO Omloop van de Valcke in Sas van Gent Sasse Drive laat belangrijke punten liggen tegen De Bocht TENNIS \G 4 MEI 1995 Buro van de baas 1.048,- Kijk, zo heb je al je zaakjes nanr op een rijtje. DONDERDAG 4 MEI 1995 re naai- .794.- zien in hand- bkhoek. Ladenblok op wielen 715.' Zoveel ri; die prijs? Zoveel rijdende ruimte voor y Complete, compacte w erkplek 474,- M'n eigen studeer- en hobby-stekkie, gs - «s s&sli m gjppine - Er wordt dan samengewerkt tussen de fjj trimbonden in Zeeland fJeKNWU, maar er wringt .jiduidelijk wat. Tijdens de jeiitatie van de Omloop |j Zeeuws Vlaanderen voor mers bleek duidelijk dat i samenwerking eigenlijk «ringen vertoond. L stichting Wieier Trim Bond d namelijk een verzoek aan fgNWU om te bekijken of er de Omloop van Zeeuws jnderen ruimte was voor een jopetitie voor dikke banden- jjemers. De jongelui zouden h in een gele en blauwe trui jjjen gehesen na wedstrijdjes [jchoondiike -zondag 14 mei- en Graauw -15 mei- en mogelijk ook tijdens de slotdag op woens dag 17 mei. „Maar we moeten nog steeds antwoord krijgen en dat vinden we helemaal niet fijn", aldus de mening van het voltallige be stuur. De contacten liepen via Frank de Bruyeker. Ook Bert van Gils was op de hoogte van de plannen. Frank Janssens -hij zit namens de Trimbelangen Midden-Zee land in de werkgroep 'dikke banden'- heeft nooit wat ge hoord van dit verzoek. „Dit is voor mij helemaal nieuw", aldus Janssens, die deze zaak binnenkort aankaart tij dens een overleg op het kantoor van de Zeeuwse Sportraad. „Maar eigenlijk kan dit niet. Maar wij organiseren ook dikke bandenwedstrijden en in mijn woonplaats Oudelande had ik er ook een gepland. Nu blijkt er ook nog eentje te zijn elders. Ik vind dat geen beleid voeren. En als de trimbond in Zeeuws Vlaanderen wat op poten wil zetten, moet dat toegejuicht. Uit het uitblijven van een reactie blijkt dat er geen behoefte blijk baar is aan dikke bandenwed strijden die door trimbonden worden aangedragen", aldus Janssens. Honkie Pieters, bestuurslid van de trimbond in Zeeuws Vlaande ren, liet zich eveneens uit over de jeugdopleiding. „We hebben met z'n allen de trainingen in St. Jansteen goedgevonden en toe gejuicht. Wat gebeurt er. Na de eerste de beste keer wordt die training naar Sluiskil overgehe veld. Dat snap ik echt niet. Nee, op deze manier heeft samenwer ken geen enkele zin". Jan van Haneghem heeft de bui 'al lang zien hangen. „Vandaar dat beide trimbonden een echte .vuist dienen te maken om zo als volwassen partner te worden ge accepteerd tijdens vergaderin gen. Men knikt bij de KNWU allemaal braafjes ja en amen, ■maar naar ons luisteren is niet genoeg. Als er wat moet uitge voerd worden is de KNWU niet thuis. Jammer natuurlijk. We hebben het bij TMZ zelf onder vonden met de ploegentijdrit in september. Die zou op de kalen der geplaatst worden. Wat ge beurt er. Die staat er dus niet op". De stichting Wieier Trim Bond had opnieuw een verzoek gericht aan consul Henk Remijnsen om George van der Sijpt de gelegen heid te geven zijn fotofinishap- paraat bij de trim-Omloop te mogen gebruiken. Opnieuw kreeg de trimbond nee te horen. „En dat in deze tijd. Welke bond kan er nu eigenlijk iemands hob by verbieden", werd er hardop gedacht. „Vorig jaar liep de fo tofinish in de Omloop op de eerste dag in het honderd. Kijk, de KNWU heeft een mond vol over belangen in de wielersport. Maar als je vakbekwame mensen niet toelaat bij de trimmers, dan dien je de wielersport dus hele maal niet". limaal f 750.- bij Lundia besteedt aan het tot u deze memo-kubus met beukenhouten p-kubus ook kopen (f 39.95) in de Lundia-winker* btmarktpassage 24-26, tel. 076-143731 1 5CH. Kerkstraat 44. tel. 073-141291 likestraat 2. hoek Boschdijk. tel. 040-4451711 Lonze sportmedewerker «wacht - „De linkse heb ik weggedaan. Wie rekent 0p dat ook die verzilverd had moeten worden," stelt )Ay Lambert, met enige trots kijkend naar zijn eerder trzilverde rechterschoen, die een ereplaatsje kreeg in lize Lambert in Koewacht. Een prijs die hij vorige jaar itving als Zeeuws topscorer met 25 doelpunten. Dit :oen is hij met 21 goals opnieuw de succesvolste jitter in de KNVB-competitie. Lïen prijsje als periodekam- pioenschap of het winnen van B topscorers-klassement, zou nis goed doen," zei Rudi Riet trainer van Koewacht enige b geleden. lijn club zou er volgens de Koe- jjichtse coach gelukkig mee zijn [omdat Koewacht dit jaar 50 jaar jtetaat. De jubileumviering zou smeer glans door krijgen. Riet- jas werd intussen op zijn wen- Ki bediend. Koewacht won de ferde periodetitel en kwalifi- Igerde zich samen met Luctor'88 jen Walcheren voor de nacompe- ititie. Topschutter Jacky Lambert, vo- in Dinteloord gehuldigd voor het winnen van het topsco- ■klassement van De Stem, prolongeerde die titel en dat be tekent dat hij binnenkort op nieuw een zilveren schoen mag ontvangen. De kersverse win naar van deze begeerde trofee glundert bij die gedachte. Jk had er niet op gerekend, 'ant twee maal achtereen win- komt vrijwel nooit voor," inmiddels 23-jarige Koe wachtenaar, die binnenkort de HEAO in Vlissingen met goed iltaat vaarwel zegt. Zijn stu- commerciële economie zit er op. Uitkijken naar werk en samenwonen met vriendin Danille zijn zaken die intussen koog op de rol staan. Interessant Eveneens uitzien naar zijn nieu we sportieve uitdaging Hoek. lambert kwam met deze club overeen nadat deze zaterdag eer steklasser samen met het Bel- gische Haasdonk uit een rijtje belangstellende clubs als 'inte ressant' over waren gebleven. .Het werd tijd eens naar iets anders uit te kijken. Hoek lijkt een aantrekkelijke club. Het is sportief gezien een vooruit- fang. Mede daarom heb ik die vereniging de voorkeur gegeven boven belangstellende verenigin- 881 als HW'24, Breskens en As- Mede," aldus Jacky Lambert, ie zijn oude club dus gaat ver laten. Een vereniging waarbij hij het overigens uitstekend naar zijn heeft en heeft gehad. De verbintenis met de geel-roden dateert als sinds hij zes jaar was. pa Adrie was in die tijd mede oprichter van de F-jes. Na het doorlopen van de jeugdteams, debuteerde Jacky Lambert als 16-jarige in de hoofdmacht en sindsdien was het er niet meer Weg te denken. „In de laatste drie jaar heb ik maar één duel wegens een teenblessure moet missen," zegt hij. Voor een spits, die steevast met mandekkers te maken krijgt, is dat bijzonder weinig. Een ver dienste als gevolg van het aan voelen van de situaties. Iets dat een speler moet hebben en in stinctief aan moet voelen. Dat aanleren is nauwelijks mogelijk. Dit aanvoelen van de situatie is tevens de basis van zijn doeltref fendheid. Jacky Lambert: „Intussen ben ik fysiek ook wat sterker geworden en als voetballer gegroeid. Dit gekoppeld aan mijn snelheid, hebben mij completer gemaakt. De toekomst, in eerste instantie bij Hoek dus, zal dus bepalen of dat werkelijk zo is. De resultaten daar zullen meespelen in mijn verdere sportieve carrière," Opmerkelijk in dit geheel is dat de Koewachtenaar door zijn stu die in Vlissingen tot nu toe slechts een keer per week train de. Op de vrijdagavonden. „En dan nog slechts afwerken op doel en een partijtje doen," zegt hij over de wekelijkse bijeen komst met zijn maten. Teamge noten met wie hij op een enkele rimpeling in het vrijwel altijd rustige Koewachtse water best overeen kwam en voor wie hij via een regelmatige score diverse punten pakte. Die regelmaat stemt hem tevreden. „Slechts een keer, tegen Zeeland Sport, scoorde ik drie maal. De rest was verdeeld met na 13 duels 12 doelpunten. Na 22 nu dus 21. Een score waarmee hij op de valreep bijna geklopt werd door Arno Wauters van Vogel waarde, die, met nog één duel te gaan van 13 naar 19 een gevaar lijke concurrent werd. Temeer daar Jacky Lambert in het slot- duel tegen Luctor'88 droog bleef. Wauters pikte toen nog een doelpuntje mee. Een narrow escape dus. Met de nacompetitie voor de deur, wil Jacky Lambert waar dig afscheid nemen van zijn maatjes. „Met de nacompetitie wil ik het seizoen samen met Koewacht goed afmaken. Daar na blijf ik mijn oude club volgen en bezoeken," besluit Jacky Lambert, die in de onlangs als 'wereldgoal' omschreven omhaal in het treffen met Sluiskil, zijn mooiste doelpunt van het afgelo pen seizoen maakte. Jack Lambert (links) tijdens Axel-Koewacht op 24 april jongstleden (1-3). Lambert scoorde in die wedstrijd 0-2 met een mooie volley. foto camile scfielstraete Van onze sportmedewerker Hoek - Voetbalvereniging Hoek en Dick Buitelaar hebben nog geen oplossing gevonden voor het ontbinden van het lopende contract. Zoals bekend onthief Hoek de trainer van zijn functie on danks dat de verbintenis nog een jaar door zou lopen. Tot een aanvaardbare handdruk als afscheid kwam men nog niet. „De onderhandelingen lopen nog. Dick had een contract tot en met het seizoen 1995-1996 en daarvoor moet een oplossing geyonden worden," aldus Guido van Schaik, vice-voorzitter van Hoek. Deze 'onder koning' is momenteel woordvoerder van de zaterdag eersteklasser omdat voorzitter Ed dy Dobbeleir wegens drukke werkzaamhe den niet te bereiken is. Dinsdagavond was deze overigens wel aanwezig tijdens het gesprek met Dick Buitelaar. Zijn stilte is daarom des te opmerkelijker. Temeer daar in de wandelgangen al gesuggereerd wordt dat hij op zal stappen. Iets waarmee hij eerder al dreigde. Dit in een strijd om de 'macht' binnen Hoek. Aanvaller, voor zover dat zo genoemd mag worden, was toen John Bravenboer, die dat in die periode ontkende. Desondanks wordt deze aangemerkt als drijvende kracht achter het ontslag van de trainer. Insiders weten dat het dagelijks bestuur, bestaande uit Eddy Dobbeleir, Nel van de Velde en Leo Breepoel, dat niet van plan was. Afgelopen winter, toen de positie van Dick Buitelaar al wankelde, dacht penningmees ter Breepoel hardop: „Dat zou teveel kosten. En het is trouwens ook niet nodig." Het vuurtje dat toe smeulde werd, zoals nu blijkt, nimmer geblust. De door het bestuur aangekondigde harde maatregelen ten spijt. Diek Buitelaar toonde zich overigens giste ren nog altijd verbaasd over zijn ontslag. „Vorige week was het tijdens de finale om de KNVB-beker Zuid 1 nog allemaal koek en ei. Zaterdag heb ik met de voorzitter in Philip pine nog een hapje gegeten. Wat er is gebeurd, weet ik niet. Het is een bijzondere operatie geweest, die achter de rug om heeft plaatsgevonden. Wie de kwade genius is geweest, is gissen. Al heb ik wel mijn vermoedens." Dick Buitelaar zei des te meer verrast te zijn omdat hem eerder een vijfjarig contract werd aangeboden. Op zijn eigen verzoek werd dat omgezet in twee jaar met een optie van nog een jaar. Verbazing alom bij Dick Buitelaar, die verder over Hoek zegt: „Ik blijf het een leuke club vinden." Over de kritiek betreffende gebrek aan discipline zegt Buitelaar: „Door de vele schorsingen had ik soms de meeste moeite een team op de been te brengen. Tegen Achilles Veen bij voorbeeld, miste ik zeven man. Toch wonnen we met 3-1 en dan was het allemaal hallelu ja." Dat de resultaten in de competitie tegenvie len, werkte evenmin in het voordeel van Buitelaar. Hoek had op meer gerekend. Vo rig seizoen liep alles goed. Temeer daar Hoek in de top meedraaide. Enerzijds door voldoende te winnen, anderzijds omdat de concurrentie zo goed was punten te verspe len op momenten dat Hoek verloor. Met de komst van onder andere Roy Hen driks, zou Hoek het dit seizoen gaan maken. Maar Hendriks vertrok naar Eindhoven, Hoek bleek geen goede laatste man te heb ben, miste spelbepalende middenvelders en moest Dave Gijsel erbij halen om voorin wat meer stuwkracht te krijgen, omdat Mike But als spits een regelrechte miskoop bleek. Mede daardoor werd Hoek een ploeg met teveel mandekkers. Het spel maken kon Hoek dus niet. De jeugd waarnaar Buitelaar terug moest grijpen, was er nog te onervaren door. De balans binnen de hoofdmacht ont brak. Een nieuwe crisis ligt op de loer. John Bravenboer was gisteren ondanks herhaalde pogingen niet voor commentaar bereikbaar. Van onze sportmedewerker Graauw - Het grootste zaal voetbaltoernooi in de bui tenlucht, zeker binnen Zee- jand maar misschien ook wel ln Nederland, staat in de startblokken. Zaterdag 20 roei hoopt een aantal nijvere bestuursleden de kroon op net maanden durende voor bereidende werk te zetten, «s het zevende toernooi on- oer de noemer '5 A side- teernooi' afgewerkt wordt. Gok deze keer kan de orga- roserende zaalvoetbalvereni- Swg izv bogen op de in breng van tal van ploegen en ?.en flink gekleurd interna tionaal deelnemersveld. Voorzitter Joop de Jonge, secre- s en stuwende kracht Carlo t ®an' Penningmeester Henk nu j en bestuursleden Ri- m de Bruijne, Wilfried de Frank Nielen, Ewald Poot en wedstrijdcommissaris Co Leenhouts zijn er volledig klaar voor. Het startsein voor dit toernooi met een deelname van 56 mannen- en 12 vrouwen teams kan gegeven worden op het sportpark van de voetbal vereniging Graauw, waar maar liefst acht velden naar zaalvoet balafmetingen zijn uitgezet. Onder de deelnemende ploegen zijn teams uit Polen, Slowakije, Litouwen, Oostenrijk, Duits land, Nederland, Schotland, Italië, Rusland, België, Letland, Tsjechië en Oekraïne. Uit laatstgenoemd land neemt de nationale vrouwenselectie deel, maar ook uit de andere landen komen sterke teams. Enkele ploegen hebben zelfs een semi- professionele status. Eén van die sterke deelnemende teams, Crona uit het Russische Nizhny Novgorod, won vorig jaar dit gebeuren en verdedigt dus zijn titel. De wedstrijden beginnen zater dag 20 mei om 09.00 uur en hebben een tijdsduur van twaalf minuten. Omstreeks 17.55 uur wordt de finale en de strijd om de derde en vierde plaats bij de mannen betwist. De finale en de strijd om de derde en vierde plaats bij de vrouwen wordt om 17.30 uur afgewerkt. Naast deze wedstrijddag heeft de organisatie nog tal van acti viteiten op het programma staan. Vrijdag 19 mei worden de meeste buitenlandse ploegen ontvangen en gaan die onder leiding van een gids op bezoek in Hulst. Na een rondgang wordt het gezelschap om 16.00 in het stadhuis ontvangen. Om half acht 's avonds is er Karao ke en een 'Miss IZV-verkiezing' in de grote feesttent op het terrein van de voetbalvereni ging Graauw. Aan die miss-verkiezing zijn in teressante prijzen verbonden. Na de wedstrijddag is er een groots opgezette feestavond on der de noemer 'Zomercarnaval'. Een dag na dat gebeuren wor den er twee vriendschappelijke wedstrijden afgewerkt. Het tweede team van Graauw speelt dan tegen het Schotse Pet Shop Boys (aanvang 11.30 uur) en om 15.00 uur treden het zaterdag team van Graauw en het Osstenrijkse Immendorf tegen elkaar in het strijdperk. Om de organisatie van dit unie ke toernooi met ruim 230 wed strijden rond te krijgen kan IZV rekenen op de inbreng van zo'n vijftig vrijwilligers. Negentien scheidsrechters leiden het ge heel in goede banen en zo'n zes tot zevenhonderd voetballers en voetbalsters zullen dan actief zijn. Met de daarbij genoemde publieke belangstelling kan men rekenen op een overvol sportpark in Graauw. DEELNEMENDE PLOEGEN MANNEN Poule A: AZV, FDP (beiden Kloos- terzande), Immendorf 1 (Oosten rijk), Old Smuggler (België), De Punters (Schiedam), Semptex (Slo wakije), WM (Hoek). Poule B: BIB (Letland), Disco Love, 't Laantje (beiden Kioosterzande), Dynamo Lier (België), HWD (Rot terdam), Tango Zakom (Polen), Sierex (Lisse). Poule C: Brouwershuis (De Klinge), Crona (Rusland), Kok/Blue Boys (Leeuwarden), Max Korting (Hulst), La Mella 2 (Italië), Philips (Terneuzen), Video Action (Weert). Poule D: Bal B.oys (Utrecht), Engel hard (Terneuzen), IZV (Kiooster zande), Maxims (België), Medicus (Litouwen), La Mella 1 (Italië), To- telos 2 (Eindhoven). Poule E: B&G (Budel), Van de Gucht 2 (Hulst), Immendorf 2 (Oos tenrijk), Life Line (Wijchen), Maas (Tereuzen), Mini St.-Gillis (België), Solpol (Polen). Poule F: Dino Flora (Tsjechië), Fam Boys (Zaamslag), Graspollenkop- pers (Rotterdam), Van de Gucht 1 (Hulst), PA Nova (Polen), Pet Shop Boys (Schotland), VOM (Oost-Sou burg). Poule G: Heinsman (Ridderkerk), De Kampioenen (Koewacht), Van der Poel/Beijaert (Hulst), Polexim (Polen), Pubbles ('s-Heer-Hen- drikskinderen), Tempo (Slowakije), ZVC Moerbeke (België). Poule H: CT PTAK (Polen), Polder gasten (Kieldrecht), Swatje (Koe wacht), Totelos 1 (Eindhoven), Turp (Zaamslag), Vesel (Slowakije), ZVC (Zieuwent). VROUWEN Poule J: Daelco (Volkel), Disco Lo ve (Kioosterzande), Germania (Groesbeek), St.-Gillis-Waas (Bel gië), SSV Merten 2, Wacker Vor- warts (beiden Duitsland), Zuidland (Zuidland). Poule K: Fenix (Sittard), 't Fust (Vianen), Hontenisse (Kiooster zande), SSV Merten I (Duitsland), Pubbles ('s-Heer Hendrikskinde ren), Van der Sluijs (Spijkenisse), Ukraine (Oekraïne). Van onze sportmedewerker Westdorpe - De beslissingswedstrijd om het kampioen schap in de eerste klasse afdeling van het zondagvoetbal, tussen Clinge en IJzendijke, wordt zondag 7 mei op het sportpark van de W RIA in Westdorpe gespeeld. Dit duel begint om 14.30 uur. Daarvoor (12.30 uur) staat de bekerwedstrijd RIA-Biervliet op het programma. Deze beslissingswedstrijd is noodzakelijke omdat zowel Clinge als IJzendijke met evenveel wedstrijdpunten de competitie in de eerste klasse afdeling afsloten. IJzendijke gaf in het slotduel van de reguliere competitie het punt voorsprong weg door thuis 0-0 te spelen tegen Robur. Clinge boog in de thuiswedstrijd te gen RIA een 0-2-achterstand om in een 4-2-zege en kwam daardoor op gelijke hoogte met IJzendijke. Sluit Clinge het duel in West dorpe met verlies af dan heeft dat team nog een herkansing. Als periodekampioen moet het dan strijd leveren met de an dere periodekampioen Robur uit Goes. IJzendijke moet win nen wil het promotie naar de fel begeerde vierde klase H verwezenlijken. Bij verlies grijpt dat team overal naast. Bij de voetbalvereniging Graauw zal men het duel in Westdorpe met argusorgen volgen. Die ploeg is er bij gebaat dat Clinge wint. Dan neemt die formatie de tweede periodetitel over van die ploeg en kan alsnog via een zijdeur promotie bewerkstelligen. Rilland-Bath - De deelne mers die de eerste ronde van het internationaal drieban- dentoernooi Jacobs overleef den zijn bekend. Zowel op kleine biljart als op groot biljart werd de eerste rond in poulevorm afgewerkt. Een opvallende prestatie op groot biljart leverde Martin Spoormans. Hij sloot de poule- wedstrijden met het sterke alge meen gemiddelde van 1,229 af. Tevens scoorde hij samen met Marcel Hopmans de hoogste reeks met 9 caramboles. De kort ste partij tot nu toe was voor Hopmans: 25 caramboles in 12 beurten. Op klein biljart sprongen de eindmoyennes van Durnissaeu (1,339), Uytdewilligen (1,288) en Franken (1,260) in het oog. De kortste partij (21 caramboles in 6 beurten) was voor René Fran ken en de hoogste reeks voor Jos Roovers met 13 caramboles. Van de 84 deelnemers op klein biljart, die in 21 poules onderge bracht waren, stromen de eerste twee uit de poules en de zes beste verliezers door naar de volgende ronde. Daardoor komt het aantal op 48. Terneuzen - Op zondag 7 mei wordt in Barendrecht met Energie als organiserende club de eerste wedstrijd van de Districtscom petitie voor senioren afgewerkt. Dit voor zowel mannen als vrouwen. Vrijwel alle Zeeuwse atletiekciubs met uitzondering van de Wielingen, Sporting Walcheren en Dynamo komen in actie. Oostburg - De West Zeeuws Vlaamse zaalvoetbalvereniging ZAVIO houdt op vrijdag 12 mei haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Plaats van de handelingen is cafe 'De Tol' aan de Oostburgse Nieuwstraat waar men om 20.15 uur begint. Sas van Gent - In Sas van Gent wordt zaterdag de Omloop van de Valcke gelopen een aantal trimlopen georganiseerd door de Sport- en Ontspanningsafdeling van de voetbalvereniging Corn boys. Dit in samenwerking met SV Aloy. De jeugd krijgt een afstand van 1 kilometer voorgeschoteld en start om 14.30 uur. Om 15.00 uur gaan de vier, acht en twaalf kilometer van start bij sportpark „de Valcke,,. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in de kantine van Corn Boys. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - Drive heeft enkele belangrijke punten laten liggen in de strijd om het kampioenschap in de vijfde klasse van de landelijke tenniscompetitie voor mannen. Eerder was Drive wel succesvol tegen Animo 3 (6-0) en Eegedima (4-2). Thuis in Sas van Gent kwam Drive niet verder dan een puntendeling tegen De Bocht uit Rucphen, een team dat tot dusverre nog weinig had kunnen imponeren: 3-3. B2-speler Onno van Quekelberghe verloor als eerste man van Cl-speler De Bruyn: 3-6, 1-6. Niek Stellenaar (Cl) redde het zelfs niet tegen Rietdijk die slechts de Dl-speelsterkte bezit: 4-6, 3-6. Gelukkig voor het Sasse team etaleerden Timothy Poppe en Menno Leeuwenburg (hij vooral) een prima vorm. Dit ondervonden Buik mans respectievelijk Koevoet die niet veel verder kwamen dan het redden van de eer. In het dubbelspel won het duo Poppe/Leeuwen- burg opnieuw overtuigend van dezelfde tegenstanders, terwijl de combinatie Van Quekelberghe/Stellenaar in twee sets verloor van Rietdijk/De Bruyn. In dezelfde vijfde klasse ging Hulster Ambacht in Roosendaal met 5-1 onderuit tegen het sterke Vierhoeven. Een week eerder verloor de Hulster formatie met dezelfde cijfers van Haagse Beemden, net als Vierhoeven kampioenskandidaat. Opnieuw slaagde alleen Roland Renique erin het zoet van de overwinning te smaken. Hij was via twee keer 6-3 te sterk Van Bergen, wederom een speler met een hoger klassement dan Renique zelf. In Breda leed Animo 3 het maximale verlies tegen Haagse Beemden: 6-0. Met slechts één schamel punt uit drie wedstrijden staat het sein op rood voor het Terneuzense team. Het tweede team van Animo vergaat het één klasse hoger aanmerke lijk beter. Op het eigen sportpark Oude Vaart werd voor de derde keer in successie met ruime cijfers gewonnen. Nu was Wouw het slachtoffer: 5-1. Alleen Norwin van Riel verloor zijn partij via 7-5 in de derde set van Jongmans. Verder wonnen Ronald van Remortel en Menno van den Hout hun partij in twee sets, Richard Hamelink zegevierde in drie sets. 't Halve Maantje 2 deed (in dezelfde vierde klasse) prima zaken door in Goes Capelle aan den IJssel met 5-1 te verslaan. Maurice van den Hemel en Marco Jongsma wonnen beiden na een zware drie-setter. Pascal van Driel won simpel in twee sets. Slechts Martijn Proos vond in drie sets zijn Waterloo tegen Van Rijn. In de mixed-competitie eindigde in de vijfde klasse het duel in de onderste regionen tussen De Zoom 2 en TV Axel onbeslist: 4-4. Riny Kort en Marjan Fraanje slaagden er in Bergen op Zoom in om hun single te winnen. In Hulst verloor Hulster Ambacht met 6-2 van lijstaanvoerder Zuidwesthoek dat door dit resultaat de titel nauwe lijks nog kan ontgaan. Het Hulster team ging eervol onderuit want in vijf van de acht partijen was er sprake van een drie-setter. Er werd dan ook gespeeld van tien uur 's morgens tot acht uur 's avonds. Als eerste man was Guido van Poecke middels twee tie-breaks te sterk voor Braeken: 7-6, 1-6, 7-6. Vervolgens verloor invaller Niek van Remortel, die drie bespanningen kapot sloeg, ruim van Jansen. Verder redden ook Simone Tijssen en Sophie van Dierendonck het niet. Van Dierendonck moest aantreden tegen de pas 11-jarige Ilona Somers, de nummer één van Nederland bij de meisjes tot en met 12 jaar. Er was meestal sprake van lange rallies waarin Van Dierendon ck uiteindelijk minder vast bleek en als eerste de fout maakte: 3-6, 1-6. Het overige winstpunt voor Hulster Ambacht kwam tot stand in de eerste mixed. In een zeer boeiende partij rekende het koppel Sophie van Dierendonck/Guido van Poecke af met Hendriks/Govers: 7-6, 6-7, 6-3. In de zesde klasse (151) verloor Vogelvlucht uit Vogelwaarde voor de derde achtereenvolgende keer. In Bergen op Zoom sleepte SBOZ 5 de kleinst mogelijke overwinning uit het vuur: 5-3. Voor Vogelvlucht slaagde Daniëlla Strijdonk-De Schepper erin haar partij in winst om te zetten. Beter vergaat het Vogelvlucht 2 in de zesde klasse, afdeling 152. Thuis werd De Schelde 6 op een 7-1-nederlaag getracteerd. Alleen Tom de Rijk verloor zijn partij. In Kapelle, zesde klasse afdeling 155, versloeg het gelijknamige team met 6-2 Drive. Voor het team uit Sas van Gent bedwong Harold Verhelst in zijn partij in drie sets Martijn Pluymers. Eveneens in drie sets zegevierde Muriël Boddaert over Simone Vroegop. Oor de Jonge ging zwaar onderuit tegen Edwin Nieuwland. Hetzelfde geldt voor Debby Schelfaut tegen Sandra van Eenennaam. In de overige vier partijen bood alleen de Sasse combinatie Muriël Boddaert/Harold Verhelst nog enige tegenstand van betekenis. Tegen dit koppel ging de winst echter in drie sets naar Van Eenennaam/Pluymers.

de Stem | 1995 | | pagina 11