zakelijk! m 'NV-leden wijzen cao Akzo af WI Tot 15 juni f500,- cadeau bij elke nieuwe Postbank hypotheek. Hero zet aanval in op Pepsi en Coca-Cola Nieuw mega-pretpark in Spanje Lamer: Polen mogen joch asperges steken He vestigingen bereiden opzetten van actiecomités voor Kleinere bedrijven zijn somber over extra banen Ledenraad VNV achter actiedreiging piloten Timmer tegen zelfgenoegzaamheid IITENLAND kort In in Grozny |nd in Italiaans hotel wegens bomaanslag VS iroces-Simpsoii naar huis Ie in Saqqara )kkaan schokt Fransen rvraagd over 'Agusta' pks-Iraakse grens verleggen' ECONOMIE A5 pikker Elmo bouwt onnepanelen Nor Nasa-satelliet Lederbedrijven moeten twee miljoen betalen Nick Leeson blijft in Duits arrest ECONOMIE kort VNU versterkt positie in Hongarije Sep wil nadruk op duurzame energie Ondernemers akkoord met bouw-cao Fonds exportfinanciering bijna leeg Aandeelhouders Philips prijzen bestuurders voor goede resultaten Voor een hypotheek kies je gewoon de Postbank. WOENSDAG 3 MEI 1995 Ie hoofdstad Grozny zijn in de nacht pnieuw gevechten uitgebroken tussen heden. Daarbij kwamen volgens het [Russische soldaten om het leven en leiligheidsdienst, Sergei Stepasjin, is jtrokken om het Russische optreden n de rebellen te coördineren. Met de en het Kremlin in verlegenheid willen In 28 april tot 12 mei een eenzijdig ligd in de opstandige republiek. Jelt- n het gebied te beperken wanneer in i nazi-Duitsland wordt herdacht. Op 9 lig wereldleiders in Moskou verwacht hotelbrand in de Zuiditaliaanse stad lijn gisteren zes mensen om het leven I raakten gewond. Het hotel is vrijwel prand is mogelijk veroorzaakt door ^derale politie heeft gisteren in het vee mannen aangehouden in verband Oklahoma City op 19 april. Daarbij btste gegevens kwamen daarbij 146 hgeveer 30 tot 40 mensen worden nog I parkeerterrein van een motel een auto jecherche FBI werd gezocht. De politie (wee verdachten overgedragen aan de ■lak voor de aanslag gesignaleerd met Jdangrijkste verdachte die tot nu toe is de .hoofdverdachte is nog steeds niet Ir dat het proces tegen O.J. Simpson bij inislukt, wordt steeds groter. Rechter [dag het zevende jurylid naar huis. Ze tegen te kunnen'. De juryleden in het len sinds 11 januari in een hotel, herme- Suitenwereld. kunnen doorschuiven naar de jury van Vijf gekrompen. Simpson wordt ervan |2 juni vorig jaar zijn ex-vrouw Nicole en dman heeft doodgestoken. Als het aantal Iwaalf daalt, moet het proces als mislukt pheologische missie heeft vorige week in neter ten zuiden van Cairo, een nieuwe ^0 meter hoog. Dat heeft de directeur van en Saqqara, dr. Zahi Hawass dinsdag i pyramides in Egypte dat is teruggevon- 97. De pyramide heeft een geschatte E vijftig, maar ligt voor ongeveer de helft Rge verdrinkingsdood van een Marokkaan Jtie van het extreem-rechtse Front Natio- |t dinsdag in Frankrijk woede en afschuw van ooggetuigenverklaringen stelde de og niet opgepakte daders van de moord Is van het FN. De leider van het Front, lestreed elke samenhang tussen het 'inci- lie van zijn partij. Iden zich verbijsterd en verontwaardigd Jesidentskandidaat Jacques Chirac, tevens hoofdstad, sprak van een barbaarse daad acistische aard. De socialistische partij In van haat en intolerantie' voor de dood jrantwoordelijk. Een afgevaardigde van de nentaire discussie over het verbieden van latie SOS Racisme pleitte voor een verbod lenkomsten van het Front. Iter van de Vlaamse Socialistische Partij Isdag door de autoriteiten ondervraagd in kusta-corruptieonderzoek. Tobback is de plist die ondervraagd wordt inzake de i de Italiaanse helikopterfabriek Agusta in Ing van 46 helikopters voor de Belgische Ifabriek enkele miljoenen guldens aan de die toen deel uitmaakten van de nationale laald. Drie partijleden zijn reeds opgepakt aannemen van steekpenningen van Agusta. traal Willy Claes, ook SP-lid, wordt naar ■ze maand ondervraagd. Zowel Tobback als Sets verkeerd gedaan te hebben. (se president Süleyman Demirel wil een I verloop van de grens tussen Turkije en Irak. Itratie van Koerden vanuit Irak te verhinde- Ikranten wil Demirel de grens hebben aan de lop Iraaks gebied. De krant Hürriyet schreef sen Ankara en Bagdad zijn geweest over een Van het verloop van de grens, bezig met een actie in Noord-Irak om de Koerdische Arbeiderspartij te vernietigen. It legeroptreden bekritiseerd. WOENSDAG 3 MEI JOT f 895," (incl.BTW/BPM) TT Telecom vanaf f 29.95 (excl. BTW) per maand. «1 ilen velgen. Blijf vooral zakelijk. Laat de eggen uit welke 9 luxe extra's het Vento 000,-) verder bestaat. En zeg dan dat u en overhebt. Lze verslaggever riaDe Bredase frisdran- r.foducent Hero zet met Ljjuwde Herschi Cola de Lal in op de A-merken Co- Lola en Pepsi. Hero denkt L twee jaar een markt- ueelvan 12 a 15 procent in Lrland te verwerven. Nu Let aandeel nog op 7 pro- 0 heeft de nieuwe frisdrank «Chi Original Cola' gedoopt. jreda is twee jaar gewerkt aan l'irmule. De produktie van de cola vindt plaats in de Herschi- fabriek in het Limburgse Hoens- broek. Sinds deze week ligt de nieuwe Herschi Cola in de winkels. Vol gende week start een reclame campagne via radio en bill boards. Volgens Hero hebben diverse grote supermarktketens, waar onder Albert Heijn en Superunie, besloten de cola in hun assorti ment op te nemen. Hero heeft de nieuwe formule uitgebreid laten testen door con sumentenpanels. „Meer dan de helft van de ondervraagden pre fereerde onze cola boven de hui dige A-merken," aldus R. Oom- ens, product-manager bij Hero. Behalve door deze 'smaak op top niveau' moet de Nederlandse consument over de streep worden getrokken door de prijs, die met zo'n anderhalve gulden per fles 20 procent onder de prijs van de A-merken ligt. Volgens Hero kiezen steeds meer mensen voor kwaliteit tegen een redelijke prijs. Daarbij lopen ze minder vanzelfsprekend achter oude en gevestigde merken aan. Hero wijst op de situatie in Enge land, waar de supermarktketen Sainsbury met een eigen merk cola binnen de kortse keren een groot marktaandeel verwierf. De Sainsbury-cola wordt gemaakt door de Canades producent Cott. Inmiddels heeft Cott nu zo'n 15 procent van de Britse cola-markt in handen. De introductie van de nieuwe A- merken in Groot-Brittanië heeft daar geleid tot een prijzenoorlog. Of dat ook in Nederland gaat ge beuren, is niet bekend. Bij de Nederlandse vestigingen van Coca-Cola en Pepsi Cola was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Vorige maand wist het vakblad Distrifood te melden dat Coca Cola Nederland de prijzen met tientallen centen zal verlagen als een nieuwe cola van vergelijkbare kwaliteit op de markt zou komen. Volgens cijfers van de Neder landse Frisdranken Industrie (NFI) werd vorig jaar in Neder land 570 miljoen liter cola ge dronken. Dat is 48 procent van de totale frisdrankenconsumptie in dit land. Tien jaar terug lag dat aan tal nog op 40 procent. Volgens cijfers van Coca-Cola zelf, is dit merk marktleider in Nederland (59 procent). Pepsi Cola zou blijven steken op 17 procent en de 'overigen' op 24 procent. jnonze redactie economie „Jem - Een kleine meerderheid van de leden van de In- telriebond FNV bij Akzo Nobel Nederland heeft het re- Ltaat van de cao-onderhandelingen afgewezen. In alle jtjgingen van de onderneming wordt de oprichting van [tiecomités voorbereid. :oNobel (19.000 werknemers) tonder meer vestigingen in jda, Steenbergen en Bergen op J®. (vakbonden bereikten begin |iJ overeenstemming met de «tie van Akzo Nobel over een cao met daarin onder w'r experimenten met een 36- fjit werkweek en flexibele Glijden. Bij het welslagen (irvanzou per 1 juli 1997 bij de «itrlandse bedrijven van Akzo [oteleen 36-urige werkweek als a gaan gelden. ie directie van Akzo Nobel Ne- irland had gistermiddag for- j geen bericht gekregen, fee afwijzing zal voor de vak je! een teleurstelling zijn en Helen wij," aldus de woord- wier. If Akzo Nobel bereid is opnieuw i onderhandelen, kon hij nog |et zeggen. „Maar we hebben zo 5 en zo intensief gepraat dat [(grenzen van het mogelijke wel reikt lijken te zijn." kandere vakbonden (Industrie- |c Voedingsbond CNV, VHP Ak- Unie BLHP) hebben wel leaii gekregen van hun achter- i bij de Akzo-bedrijven. De luie BLHP heeft deze week nog stuurder H. van Luunen zei giste ren 'geen oplossing' te zien voor de nu ontstane situatie. „Het zou buitengewoon jammer zijn als het niet tot een akoord komt, want er zit voor beide par tijen een aantal aantrekkelijke elementen in." De problemen van de Industrie bond-leden spitsen zich toe op de financiering van de kortere werkduur. Personeel dat niet korter kan gaan werken, krijgt daarvoor compensatie: 3,5 procent plus vijf (voor geld in te ruilen) vrije da gen. Dat laatste nu, goed voor twee procent loon, geldt niet voor medewerkers in de vijfploegen dienst. Industriebond-onderhandelaar Roodhuizen had aanvankelijk zo veel moeite met dat element - volgens waarnemers een 'weef fout' die door toedoen van Rood huizen zelf is ontstaan - dat hij het resultaat neutraal aan de le den wilde voorleggen. De kadergroep die de onderhan delingen begeleidde, vond het re sultaat echter wel aanvaardbaar. Maar in de bedrijven bleek de af gelopen weken zestig procent van de aanwezige leden Roodhuizen In laatste ledenvergadering. Be- te willen terugsturen. F onze Haagse redactie pHaag - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil asperge- elers toch toestaan Polen in te huren om asperges te steken, oorwaarde is dat de bedrijven eerder het uiterste hebben ge- laan om arbeidskrachten van binnen de Europese Unie te wer- jtn. Daarnaast moeten de Polen volgens de Nederlandse cao lorden betaald. Ie fracties van PvdA, WD, D66 t CDA zullen vandaag hoogst waarschijnlijk een gezamenlijke ptie met die strekking indienen pis een spoeddebat met mi jster Melkert (Sociale Zaken) pde problemen met de asper- yoogst. e telers in Noord-Brabant en "burg komen nog ongeveer H a 700 arbeidskrachten tekort He asperges op tijd van het Md te halen. Het warme weer eeft de problemen extra urgent jemaakt. uister Melkert (Sociale Zaken) °nze verslaggever ftiden - Fokker Elmo uit jjoensdrecht wordt ingescha- bij de bouw van twee jonnepanelen voor Nasa. die manier profiteert de [Msdrechtse Fokker-vestiging F de order die Fokker Space [ystems (FSS), de ruimtevaart- ochter van de Nederlandse "tuigbouwer, in de wacht gesleept. r twee zonnepanelen zijn be- P»d voor de AXAF-1 satelliet, r Je Amerikaanse Nasa in sep- I er 1998 lanceert. FSS noemt f or.der een doorbraak op de merlkaanse markt. Met de op- ac"t is een bedrag van 7 mil- e" gulden gemoeid. P zonnepanelen worden niet di et aan Nasa geleverd, maar aan j™onkaanse ruimtevaartbe- 'J' TRW Space Electronics. ls verantwoordelijk voor het P Werp, de produktie van het t ische gedeelte en het in Laar zetten van de zonnepane el ^es^ee<db een deel van de Quktie uit aan Fokker Special ets in Hoogeveen, Fokker o in Woensdrecht en Urenco Fospace in Almelo. TRW is ."«woordelijk voor het elek- 1. ontwerp en de toevoeging fzonnecellen. a ontwerp van de twee zonne- |et en Is gebaseerd op het zoge- E? Ara-model van FSS. De er"!dochter heeft dit type al |etenge<b Europese satel- weigert om tewerkstellingsver gunningen voor Polen af te ge ven. Hij vindt dat er in Neder land voldoende werklozen zijn die asperges kunnen steken. Ge meenten moeten bijstandsge rechtigden die dergelijk werk weigeren maar korten op hun uitkering, aldus de minister. Vo rige week dreigde hij gemeenten die niet meewerken aan dat be leid met sancties. De Voedingsbond FNV is giste ren in de bres geprongen voor de werklozen, die mogelijk gedwon gen worden asperges te steken. Werkweigeraars die gekort wor den op hun uitkering, krijgen hun uitkering weer aangevuld door de vakbond. De Voedings bond dreigt met stakingen als werklozen gedwongen worden tijdelijk seizoensarbeid te aan vaarden. „Uitkeringsgerechtigden ver plichten werkt niet," aldus een woordvoerster over het beleid van minister Melkert. Van onze correspondente Breda - Lederfabriek Li- bo in Rijen en looierij Tanco in Dongen moeten twee miljoen gulden beta len aan Ledermaatschap pij Coremans. Dat heeft de president van de rechtbank in Breda gisteren bepaald in een kort geding dat Coremans had aange spannen tegen de bedrijven die binnenkort de poorten sluiten. De eiser verstrekte in 1991 een lening van acht miljoen gulden aan Libo en Tanco en twee verwante bedrijven. Af gesproken werd dat bij liqui datie het restant van de schuld direct opeisbaar zou zijn. Tijdens de zitting sprak raadsvrouwe mr. N. Sinjorgo haar bezorgdheid uit over de claim van Coremans. Zij vreesde dat bij toewijzing van de eis de liquidatie in ge vaar zou komen en sloot een faillissement niet uit. Bezoekers genieten van de Dragon Khan, met zijn acht 'loops' de langste achtbaan van Europa. Het gevaarte staat, samen met 29 andere attracties in het splinternieuwe pretpark Port Aventura in het Spaanse Salou, aan de Costa Brava. Het vorige week geopende park is een initiatief van de Amerikaan se brouwer Anheuser Busch Budweiseren de Britse Tussaud Group - een onderdeel van Pearson PLC. In het gebied rond Salou brengen jaarlijks zo'n 16 miljoen toeristen uit vooral Engeland, Frankrijk, Nederland en Duitsland door. foto ap Den Haag (anp) - De verwachtingen bij kleinere bedrijven over de ontwikkeling van de werkgelegenheid de komende twaalf maanden zijn niet hoopgevend. Uit een enquête onder 400 bedrij ven is gebleken dat bijna de helft van de bedrijven met een perso neelsbezetting tussen de 20 en 500 werknemers verwacht dat het aantal personeelsleden de ko mende tijd zal afnemen. Over het verlagen van het mini mumloon zijn de bedrijven ver deeld. De helft van de ondervraagden denkt dat er daardoor geen extra banen bijkomen, terwijl 46 pro cent er wel iets in ziet. Dat blijkt uit de dinsdag gepubli ceerde TrendMeter van het mid denbedrijf, waarbij onder andere Van Lanschot Bankiers en BDO CampsObers Accountants be trokken zijn. De onderzoekers noemen de ver wachtingen bij de onderzochte bedrijven wat betreft de werkge legenheid zorgwekkend. In de af gelopen twaalf maanden nam bij 23 procent van de bedrijven het aantal personeelsleden af. In de vooruitblik voor de komen de twaalf maanden is dat percen tage echter verdubbeld tot 46. Frankfurt - Nick Leeson, de ef fectenhandelaar die de Britse bank Barings aan de rand van de afgrond bracht, blijft in arrest in Duitsland in afwachting van de beoordeling van een uitleverings verzoek door Singapore. Dit heeft de rechter in Frankfurt gis teren beslist. Singapore, waar de 28-jarige Leeson voor Barings werkte, diende vorige week woensdag een officieel verzoek in tot uitle vering van de Brit. Het land be schuldigt de financiële jongleur onder meer van vervalsing van documenten. Volgens officier van justitie Hans-Hermann Eckert in Frankfurt laat eventuele uitleve ring nog maanden op zich wach ten. Leeson heeft eerder te kennen ge geven 'alles in het werk te stellen om uitlevering aan Singapore te voorkomen'. Haarlem - VNU heeft via VNU Business Information Europe met de Hongaarse uitgeverij Forka Kft in Boedapest overeenstem ming bereikt over de overname per 1 juni van het zakenblad Pri- vat Profit. Het is een maandblad bestemd voor kleine en middelgrote onder nemingen. Bij Privat Profit, dat geldt als toonaangevend op zijn gebied, werken dertien mensen. VNU neemt verder een belang van 17,15 procent in een financiële uitgeverij over. Beide overnames passen in het beleid van VNU om haar positie op het gebied van zakelijke informatieactiviteiten in Europa ver der te versterken. Vorig jaar nam VNU de Hongaarse uitgeverij Figyelö over, die een financieel-economisch weekblad uitgeeft. Arnhem - De stroomproducenten willen bij het maken voor plan nen voor de komende jaren al zo veel mogelijk rekening houden met de ontwikkeling naar een meer duurzame energievoorzie ning, halverwege de volgende eeuw. Directeur ir. N. Ketting van de samenwerkende elektriciteitsproduktiebedrijven (Sep) noem de gisteren bij de presentatie van het jaarverslag zonne-energie, biomassa en het importeren van waterkracht-energie kansrijke mogelijkheden. Het selectiever gebruiken van energie kan aan de vraagkant bij dragen tot een meer duurzame voorziening. Sep heeft een studie verricht naar de toepassing van het principe om bij uiteenlopen de energievragen de gepaste kwaliteit energie te leveren (exergie) in het uit te bouwen stedelijk knooppunt Arnhem-Nijmegen. Daaruit concludeert de organisatie dat een besparing met 35 pro cent haalbaar is. Utrecht - De leden van het Nederlands Verbond van Onderne mers in de Bouwnijverheid (NVOB) hebben gisteren ingestemd met de bouw-cao, waarover Tweede Paasdag overeenstemming werd bereikt tussen bonden en werkgevers. Een meerderheid van de leden gaf tijdens de algemene ledenvergadering in Utrecht haar fiat aan het akkoord. De leden leggen zich bij de hoge kos ten neer. De bouw-cao leidt volgens de NVOB tot een loonkostenstijging van 5,9 procent de komende twee jaar. De NVOB-leden eisten aanvankelijk van 'hun onderhandelaar' Vahstal jr. een beperking van de loonkostenstijging tot maximaal 5,5 procent. Juist deze opstelling leidde tot een staking van een kleine 35.000 bouwvak kers gedurende meer dan vijf weken. Den Haag - Staatssecretaris Van Dok van Economische Zaken is naarstig op zoek naar een oplossing voor het zogeheten matchin- gfonds. De beschikbare ruim zestig miljoen gulden is nagenoeg vergeven. Het fonds is bedoeld voor Nederlandse bedrijven die bij export van kapitaalgoederen (machines, schepen, vliegtuigen) te maken krijgen met concurrenten uit het buitenland die gunstige voorwaarden bieden, bij voorbeeld in de vorm van zachte lenin gen om de aankoop te financieren. Van Dok schrijft de Tweede Kamer dat voor dit jaar 62,4 miljoen gulden is uitgetrokken voor het fonds. In de eerste drie maanden zijn 29 aanvragen in behandeling genomen en als Economische Zaken die allemaal honoreert, is daarvoor 68,9 miljoen gulden nodig Eind maart was al 24 miljoen gulden toegekend. In het regeerak koord staat dat het budget met 30 miljoen gulden per jaar omlaag kan. De coalitie rekende daarbij op internationale maatregelen om exportsubsidies terug te dringen. Badhoevedorp (anp) - De ledenraad van de Vereniging van Ne derlandse Verkeersvliegers heeft zich gisteren unaniem ge schaard achter het voorstel van het VNV-bestuur om acties te gen de KLM te gaan voorbereiden. Onder de leden van de raad was er zelfs geen enkele stemonthou- ding, aldus een bekendmaking van de vereniging na afloop van de vergadering. Voorzitter Baksteen van de VNV maakte vorige week bekend dat de verkeersvliegers actie willen gaan voeren wegens de 'onbe trouwbare, onzorgvuldige en de loyale opstelling' van de KLM- direetie in het overleg met de ver eniging. Het vastlopen van de cao-onder- handelingen op het punt van de pensioenleeftijd en de pensioen premie vindt Baksteen slechts een symptoom van een volstrekt verziekte sfeer tussen de lucht vaartmaatschappij en haar pilo ten. Het voorstel om acties te houden, in de vorm van werkonderbre kingen en stiptheidsacties, gaat de VNV in een schriftelijke stem ming aan haar 1700 ieden voor leggen. De uitslag daarvan is rond 22 mei bekend, de eerste acties zijn van af 28 mei mogelijk. De ledenraad van de VNV heeft dinsdag uitgesproken het traject naar het voeren van actie pas te verlaten op het moment dat er een daadwerkelijk oplossing voor het conflict met de luehtvaart- maatschapij is bereikt. De ver keersvliegers eisen van de KLM- directie dat de voorstellen voor het bezuinigen op de pensioenen buiten de cao-onderhandelingen blijven. De verkeersvliegers vinden dat de pensioenleeftijd en de vraag of KLM nog enige tijd geen pen sioenpremies hoeft te betalen, in een apart overleg aan de orde moeten komen. De piloten zetten zich zo schrap omdat zij het gevoel hebben dat de luchtvaartmaatschappij dit jaar de aanval op de goede ar beidsvoorwaarden van de ver keersvliegers wil inzetten. ADVERTENTIE Eindhoven (anp) - Niet alleen de verdwaalde vogel in de nok van het Eindhovense Jaar beursgebouw zingt het hoog ste lied, ook de de 1311 aan deelhouders, gistermiddag aanwezig op de jaarvergade ring, hebben reden tot tevre denheid. Het kwik staat voor het eerst dit jaar boven de 20 graden; de koers van het aan deel voor het eerst in negen jaar boven de 60 gulden. De aandeelhouders prijzen de aanwezige bestuurders veelvul dig, met name voor de mooie fi nanciële resultaten. Maar voor zelfgenoegzaamheid is het nog te vroeg, verzekert president-direc teur Jan Timmer de aandeelhou ders. Sterker nog; met de slogan 'let's make things better' - vrij vertaald 'laten we het beter doen' - start Philips binnenkort een nieuw media-offensief. Timmer geeft alvast een voor proefje. De koers van het aandeel mag dan de 60 gulden zijn gepas seerd, volgens de president is dat allerminst voldoende. In een soe pel lopende cd-i-presentatie laat hij zien waarom: de koers/winst verhouding en de intrinsieke waarde per aandeel zijn in verge lijking tot die van de concurren tie bijzonder laag. Wie een aandeeltje Philips wil kopen betaalt negen keer de winst per aandeel. Bij concurren ten als Sony en Ericsson ligt het gemiddelde op respectievelijk 39 en 20. Verder ligt de koers van de 'flippen' 37 procent boven de in trinsieke waarde. Bij Sony en Ericsson liggen die percentages op 154 en 348. En alsof dat nog niet genoeg is laat Timmer de aandeelhouders ook nog eens zien dat de deelne mingen van Philips in Polygram, Taiwan Semiconductors, ASML en een aantal kleinere bedrijven volgens de beurskoers van be treffende bedrijven al 18,2 mil jard gulden waard zijn. Gerelateerd aan de beurskoers van 56,70 gulden op 26 april was Philips in zijn totaliteit voor 19,2 miljard te koop. Timmer, die de lage waardering toeschrijft aan de moeilijkheden die het bedrijf de afgelopen jaren heeft doorge maakt, heeft zich dan ook voor genomen de positie van Philips in de financiële wereld te verbete ren. Timmer stelt de aandeelhouders ook op de hoogte van de vorde ringen van de 'revitaliseringso peratie Centurion'. Hij is daar over niet ontevreden. Hij prijst met name de stijging van de om loopsnelheid van het geld met 51 procent sinds eind 1990 en de halvering van de lange-schulden- last tot 6,2 miljard gulden eind vorig jaar. Over de verwachtingen houdt de Philips-president zijn kruit droog. Hij vertelt de aandeelhou ders alleen dat in 1998 een kwart van de totale omzet uit Azië moet komen tegen 15 procent eind vo rig jaar. Aan een omzetprognose voor 1998 waagt hij- zich even min. „Ik heb inmiddels wel geleerd dat als je dat doet, je er tot in lengte van dagen aan wordt her innerd. Je bent dan nog meer be zig met het verklaren waarom de prognose al dan niet wordt' ge haald dan met de onderneming en dat vind ik zonde." Ais u op het punt staat een huis te kopen, doet u er verstandig aan eens aan een Postbankhypotheek te denken. De Postbank verstrekt namelijk al jaren kwaliteitshypotheken met een lage rente en gunstige voorwaarden. Maar tijdelijk is een Postbank hypotheek voor u nog aantrekkelijker. Want als u in de periode van 15 april tot 15 juni 1995 voor een nieuwe Postbankhypotheek" kiest, krijgt u zomaar f500,- cadeau. En dat komt natuurlijk altijd van pas als u een huis gaat kopen. Dat bedrag wordt na passering van de akte gestort op een aantrekkelijke giro spaarrekening, de zogenaamde Plusrekening. Laat u het bedrag staan, dan ontvangt u een mooie rente. Maar u kunt de f 500,- uiteraard ook vrij opnemen. Wilt u meer weten, belt u dan 06-0400. Heeft u liever direct een persoonlijk gesprek, ga dan naar uw makelaar, hypotheek- of verzekerings adviseur of bel L) gratis 06-0012. POSTBANK 'Deze actie geldt niet voor verhogingen en 2e hypotheken, en niet in combinatie met het Postbank Verhuiscertificaat.

de Stem | 1995 | | pagina 5