Geen steun voor VS-boycot Iran De postbezorging Blijf vooral zakelijk! N rond Bevrijdingsdag. Klein vonkje in ex-Joegoslavië genoeg voor oplaaien oorlog KORT Proces tegen moordenaars Falcone begonnen Ruandese militairen voor de krijgsraad Kamer: toch as] Europese Commissie wil 'kritische dialoog' op gang houden Verkiezingsdebat Chirac en Jospin laat op gang 11e vestij DE STEM BUITENLAND afstem 5 mei is dit jaar behalve een feestdag ook een vrije dag. Die dag zal er géén buslichting en postbezorging plaatsvinden. De dag waarop uw post bezorgd wordt, kunt u terugvinden in onderstaand overzicht. Hebt u nog vragen over de postbezorging rond Bevrijdingsdag, bel dan met PTT Post Klantenservice: 06-0417. 'Debat V-raad over bouwplan Israël' Het Vento Atlantic-pakket voor f 895,- (ind.btw/b™ fokker Ehno Zonnepanelen poor Nasa-sat F kker-dochter heef' I °r meer dan 25 Eu Peten gebouwd WOENSDAG 3 MEI 1995 Door Aart Heering Rome - Er bestaat een ge grond vermoeden dat de dood van maffiarechter Giovanni Falcone een 'bloedbad van de staat' is geweest. Niet alleen de maffia, maar ook met haar verbonden politici zouden verantwoordelijk zijn voor de aanslag op rechter Falcone, waarbij ook zijn vrouw en drie lijfwachten om het leven kwamen. Dat heeft de advocaat van de familieleden van de slachtoffers, Carlo Palermo, gezegd in de Si- ciliaanse stad Caltanisetta. Daar is gisteren het monsterproces te gen de vermoedelijke moorde naars begonnen. Falcone, zijn vrouw en zijn lijf wachten werden op 23 mei 1992 Advocaat van familieleden slachtoffers: 'Ook politici betrokken bij aanslag' het slachtoffer van een radiogra fisch tot ontsteking gebrachte bom onder de weg die van het vliegveld Punta Raisi naar de 'Siciliaanse hoofdstad Palermo voert. Na bijna drie jaar van geduldig onderzoek heeft de po litie een nauwgezette constructie kunnen maken van de aanslag. Zij werd daarbij geholpen door de getuigenis van twee van de daders: Salvatore Cancemi die het onderzoek ter plaatse uit voerde en Santo Di Matteo, die met zijn draadloze telefoon de verplaatsingen van Falcone en zijn metgezellen doorgaf. Volgens het onderzoek waarop de aanklacht is gebaseerd, was tot de aanslag besloten door de zogeheten Koepel, het coördine rend orgaan van de verschillende Siciliaanse maffiaclans. Falcone was een te gevaarlijk man geble ken. Hij had de eerste pentiti (verklikkers) van de maffia aan het praten gekregen, vooral door zijn toedoen was een strenge anti-maffiawetgeving aan geno men en hij dreigde de leiding te krijgen over de pas opgerichte anti-maffiabrigade DIA. De uitvoering van de moord werd overgelaten aan de nog altijd voortvluchtige Palermi- taanse maffioso Bernardo Brus ca. Hij formeerde daarvoor een commando van vijftien man dat na weken van voorbereiding met militaire precisie zijn taak uit voerde. Het gisteren geopende proces zal naar verwachting anderhalf jaar duren. Dat is een gevolg van het grote aantal verdachten, in to taal 41, van wie er nog acht voortvluchtig zijn, onder wie de huidige leden van de Koepel: Leoluca Bagarella, Pietro Aglie- ri, Bernardo Provenzano en Brusca. Ook het aantal getuigen is in drukwekkend: circa 700 onder wie 49 verklikkers. Slechts twaalf verdachten hebben zich bereid verklaard om aan de zit tingen deel te nemen. Onder hen zijn Salvatore Riina, die als lei der van de 'clan der Corleonesi' de sterkste man was binnen de Koepel tot aan zijn arrestatie begin 1993, Nitto Santapaola, de leider van de maffia van Cata nia, en de gebroeders Gravino die onder meer de moord op de Palermitaanse pater Puglisi op hun geweten hebben. Het al twee keer verdaagde pro ces begon gistermiddag met een vertraging van meer dan twee uur, omdat Riina nog niet aan wezig was. De maffialeider moest met een zwaarbewapende politiehelikopter van de gevan genis in Palermo naar de rechts zaal worden ovegerbracht, maar werd opgehouden door slecht weer. De eerste zittingen zullen voor namelijk aan procedurele aange legenheden gewijd zijn en naar verwachting nog weinig vuur werk brengen. Eerst daarna zul len de rollen van de verschillen de daders uit de verf komen, evenals de eventuele medeplich tigheid van politici als oud-pre mier Andreotti die als getuige is opgeroepen. Tot de getuigen behoren verder de huidige minister van Poste rijen, Brancaccio, en de voorma lige openbare aanklager in het Schone Handen-onderzoek, An tonio Di Pietro. Di Pietro is in het verleden het doelwit geweest van moordplannen van de maf fia. Brussel/Parijs (afp/rtr/dpa) - De bondgenoten van de Verenigde Staten hebben gisteren geweigerd zich aan te sluiten bij het totale handels- en investeringsembargo van Iran dat de Amerikaanse president Clinton zondag aankondigde. Van kanten werd aan het nut van de boycot getwijfeld. De enige uitzondering was Israël. Jeruzalem juichte de maatregel toe. De Europese Unie liet gisteren weten dat zij het Amerikaanse voorbeeld niet volgt. „Ons standpunt is dat we een kritische dialoog met Iran in stand willen houden," aldus een woordvoer der van de Europese Commissie. Hij voegde eraan toe dat de EU de bedrijven vrij wil laten in handel met Teheran. „Als er al sprake is van verandering, dan moet die aangebracht worden in het Europese veiligheidsbeleid en in de buitenlandse politiek. Maar zo'n beleidswijziging valt niet te verwachten." Een woordvoerder van het Ne derlandse ministerie van Buiten landse Zaken had maandag al laten weten dat Nederland en de andere EU-landen niet mee zou den doen aan het embargo. Ook van buiten Europa waren de reacties niet positief. De Japanse premier Murayama bleef voor zichtig en zei dat Japan nog geen beslissing heeft genomen over zijn leningen aan Iran en pas 'na rijp beraad en zorgvuldige stu die' iets zal besluiten. Japan was in 1994 de grootste afnemer van Iraanse olie. Sinds 1993 ver strekte het leningen tot een be drag van 450 miljoen dolls'- aan Teheran. Alleen Israël was enthousiast. „De Iraniërs zijn een bedreiging voor de vrede; veiligheid en sta biliteit in de regio," zei premier Rabin tegen de bezoekende Amerikaanse VN-ambassadrice Albright. „We verzekeren u dat we president Clinton volledig steunen." Het gebrek aan positieve respons is een tegenslag voor de Ameri kaanse regering die haar bond genoten om steun had gevraagd. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Christopher maandag de boycot, die moet verhinderen dat Iran het inter nationale terrorisme steunt en atoomwapens verwerft, 'een test voor het Amerikaanse leider schap in de wereld'. Iran heeft laten weten 'in het geheel niet ongerust te zijn' over het embargo. De conservatief Chirac kiest voor een glimlach. „Ach, hier lijkt de wens mij de vader van de gedachte. Maar weet meneer Jospin, dat de Fransen een ver andering willen, niet weer het socialisme." Ongeveer 30 miljoen Fransen hqjjben gisteravond gekeken naar het verkiezings-debat tus sen de presidentskandidaten Lionel Jospin en Jacques Chirac. Het twee uur durende twistge sprek kwam langzaam op gang. Beiden kozen voor een observa tieronde, door eerst te praten over de herindeling van de rijks overheid. Maar Jospin, die als eerste het woord kreeg, begon met te zeggen dat hij eigenlijk wel waardering had voor de stijf van de zenuwen staande Chirac. De kandidaten waren het eens over de algemene diagnose van de situatie in Frankrijk. „Het gaat niet goed." Maar over de medicijnen die ze willen toedie nen, verschillen ze van mening. Chirac wil dat de regering weer (ADVERTENTIE) Gepost op: donderdag 4 mei vóór 17.00 uur vrijdag 5 mei Bezorgd op: zaterdag 6 mei maandag 8 mei Door Wilko Voordouw Parijs - „Als de Fransen mij zondag tot president kiezen, dan geven ze mij heus wel een kamermeerderheid." Lionel Jospin kijkt Jacques Chirac recht in de ogen aan. regeert, dat er een groot onder zoek wordt gedaan naar het uit gavenpatroon van de regering, dat de macht wordt weggehaald bij de ambtenaren. Jospin wil dat de Franse presi dent slechts vijf jaar aan de macht blijft, dat de ministers niet langer nog andere bestuur lijke werkzaamheden hebben. Hij vindt dat de overheid als voorbeeld moet dienen, 'te be ginnen met de president'. „Een slecht voorbeeld is deze campag ne. U, meneer Chirac heeft zeker 30 miljoen gulden uitgegeven tij dens uw campagne. Ik heb 14 miljoen uitgegeven. Volgens de wet bent u uw boekje te buiten gegaan. Dat is een slecht begin." Waarop Chirac koeltjes ant woordt: „U mag niet beschuldi gen zonder over de feiten te beschikken." Na ruim een uur debat, en wat botsingen, lag Jospin voor op punten. Maar Chirac was verre van verslagen. In de Ruandese hoofdstad Kigali moesten gisteren twaalf militairen voor de krijgsraad verschijnen op beschuldiging van moord en gewapende overvallen. Het is het eerste proces dat het leger, het vroegere Ruandees Patriottisch Front (FPR) van de Tutsi's, houdt. Het FPR verdreef vorig jaar het leger en de milities van de toenmalige regering, nadat die op systematische wijze waren overgegaan tot uitroeiing van Tutsi's en gematigde Hutu's. Sommige militairen ondernemen nu op eigen houtje wraakacties tegen mensen die volgens hen hebben meegedaan aan de slachtingen. foto epa Door Harald Doornbos Sarajevo - Er blijkt weer eens weinig voor nodig te zijn om de oorlog in het voormalig Joegoslavië volle dig op te doen laaien. Op 28 april stak een Kroaat een Serviër dood in de buurt op de snelweg Zagreb-Belgra- do, die op enkele plekken door de Servische Krajina gaat. De broer van het slachtoffer pakte vervolgens een wapen en begon op Kroatische auto's te schie ten, die over de snelweg reden. Drie Kroaten werden gedood, enkelen raakten ge wond. Direct na het incident werd de snelweg gesloten door de troe pen van de Verenigde Naties. De volgende ochtend besloten de VN de snelweg 15 dagen lang alleen bij daglicht te ope nen. Dat ging echter zaterdag alweer mis, toen de Serviërs de beslissing namen om de weg voor onbepaalde tijd af te slui ten. De Kroatische autoriteiten hadden eerder deze maand al laten doorschemeren dat ze een afsluiting niet zouden tolere ren. En dus begon maanda gochtend vroeg de Kroatische aanval op het Servische gebied rondom de snelweg. Een aanval, trouwens, die al lang voorbereid was. De Kroa ten leken alleen te wachten op het juiste moment. Al drie jaar zit het Kroatische leger in de startblokken om eindelijk eens af te rekenen met die voor de Kroaten hoogst irritante Kraji- na-Serviërs. Want die houden ongeveer eenderde van Kroatië bezet en hebben zo'n 300.000 Kroaten uit het gebied gesme ten. De situatie van vandaag toont inmiddels sterke overeenkom sten met die van vier jaar gele den. In de zomer van 1991 lokten lokale Serviërs in de Krajina enkele Kroatische po litiemannen in een hinderlaag. Daarna vermoordden de Kroa ten een stel Serviërs. Een Ser visch antwoord volgde, waarna de Kroaten weer reageerden. En binnen een mum van tijd werd een klein incident een heuse oorlog. Dat gevaar is nu ook weer levensgroot aanwezig. Acties en reacties worden steeds hevi ger. Nadat Kroatische troepen de Krajina binnentrokken, be gonnen Serviërs de Kroatische stadjes Sisak en Petrinja te bombarderen. Dat werd weer beantwoord door Kroatische straaljagers, die een brug over de rivier de Sava probeerden te vernietigen, zodat Serviërs in het aangrenzende Bosnië de Krajina-Serviërs niet te hulp konden komen. De Serviërs schoten vervolgens raketten af op Zagreb. Voor het eerst sinds het uitbreken van de oorlog, vielen er doden in de Kroatische hoofdstad. In middels is het dodental binnen vijf dagen opgelopen tot hoogstwaarschijnlijk enkele honderden. Een klein incident lijkt opnieuw zeer grote gevol gen te hebben. De Kroatische president Tuz- man heeft inmiddels verklaard, dat met de verovering door het Kroatische leger van het stadje Okucani, diep in de Krajina, er een einde is gekomen aan de Kroatische actie. Maar het is onzeker of de Serviërs dat ver lies over hun kant zullen laten gaan. Ondertussen volgt het door moslims gedomineerde Bosni sche regeringsleger in het na burige Bosnië met veel interes se de gevechten om de Krajina. Want nu de Serviërs er een nieuw front bij hebben gekre gen, wordt het steeds aanlok kelijker voor de Bosniërs om zo spoedig mogelijk een groot of fensief tegen de Bosnische Ser viërs te beginnen. Zeker in de moslim-enclave Bihac, in noordwest-Bosnië, zal men op gelucht ademhalen. De Krajina-Serviërs, die vanuit Kroatië de afgelopen maanden bijna dagelijks de Bihac-encla- ve onder vuur namen, hebben nu wel wat anders aan hun hoofd. Zij hebben in hun strijd tegen de Kroaten inmiddels hulp gekregen van de Bosni sche Serviërs, waardoor het Bosnische regeringsleger in de verleiding komt om de Bosni sche Serviërs in de rug aan te vallen. En als Serviërs in de Krajina en in Bosnië territo rium en levens blijven verlie zen, wordt de druk ook groter op de Servische president Mi losevic om zijn volksgenoten buiten Servië met wapens te hulp te komen. Blijft de vraag open: wat moet er gebeuren met de ongeveer 12.000 VN'ers in de Krajina en de ruim 15.000 blauwhelmen in Bosnië? De situatie voor de VN'ers is er hopeloos. Geen verlenging van het staakt-het- vuren voor Bosnië, een oorlog in Kroatië en een serieuze kans dat de Bosnische moslims een groot offensief tegen de Bosni sche Serviërs zullen starten. Binnen de VN houden specia listen er rekening mee, dat als de VN zich met geweld gaan terugtrekken er tussen de 30 en 70 procent van de blauwhel men omkomt. Geen van de strijdende partijen zal de VN zomaar laten vertrekken. Er zitten 700 Nederlanders in de moslim-enclave Srebrenica. Eerder genoemde cijfers zou den een huiveringwekkend sce nario creëren, waar niet alleen de blauwhelmen zelf, maar ook de politici in Nederland nacht merries van zouden moeten krijgen. Parijs/Jeruzalem (rtr/ap) Frankrijk wil een debat in de Veiligheidsraad over het Israëli sche besluit 2500 huizen en een politiebureau te bouwen in het Arabische deel van Jeruzalem. Een woordvoerder van het Fran se ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat de bouw niet strookt met het internationale recht. Frankrijk is nu voorzitter van de Veiligheidsraad. De PLO vroeg al eerder om een debat over de landonteigening. Het Israëlische leger heeft voor gesteld om zijn troepen vanaf november in fases terug te trek ken uit zes steden op de bezette Westoever. Dit meldde de Israë lische krant Haaretz gisteren. Een Israëlische functionaris be vestigde de principes van het plan, maar voegde eraan toe dat er geen tijdsperiode is genoemd. Van de PLO was niemand be reikbaar voor commentaar. Opnieuw gevechten in Grozny Moskou - In de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny zijn in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw gevechten uitgebroken tussen rebellen en Russische eenheden. Daarbij kwamen volgens het persbureau Itar-Tass drie Russische soldaten om het leven en raakten er acht gewond. De chef van de federale veiligheidsdienst, Sergei Stepasjin, is gisteren naar Grozny vertrokken om het Russische optreden tegen de nieuwe acties van de rebellen te coördineren. Met de aanvallen zouden de rebellen het Kremlin in verlegenheid willen brengen. Moskou heeft van 28 april tot 12 mei een eenzijdig staakt-het-vuren afgekondigd in de opstandige republiek. Jelt- sin hoopte met de strijd in het gebied te beperken wanneer in Moskou de overwinning op nazi-Duitsland wordt herdacht. Op 9 mei worden ongeveer vijftig wereldleiders in Moskou verwacht voor de viering. Zes doden bij brand in Italiaans hotel Caserta/Rome - Bij een hotelbrand in de Zuiditaliaanse stad Caserta, vlakbij Napels, zijn gisteren zes mensen om het leven gekomen. Dertien mensen raakten gewond. Het hotel is vrijwel volledig verwoest. De brand is mogelijk veroorzaakt door kortsluiting. Tweetal opgepakt wegens bomaanslag VS Oklahoma City - De federale politie heeft gisteren in het Amerikaanse Carthage twee mannen aangehouden in verband met de bomaanslag in Oklahoma City op 19 april. Daarbij kwamen volgens de laatste gegevens kwamen daarbij 146 mensen om het leven, ongeveer 30 tot 40 mensen worden nog vermist. De politie merkte op het parkeerterrein van een motel een auto op, die door de federale recherche FBI werd gezocht. De politie van Missouri heeft de twee verdachten overgedragen aan de FBI. Het tweetal was vlak voor de aanslag gesignaleerd met Timothy McVeigh, de belangrijkste verdachte die tot nu toe is gearresteerd. Een tweede .hoofdverdachte is nog steeds niet gevonden. Weer jurylid in proees-Simpson naar huis Los Angeles - Het gevaar dat het proces tegen O.J. Simpson bij gebrek aan juryleden mislukt, wordt steeds groter. Rechter Lance Ito stuurde maandag het zevende jurylid naar huis. Ze had gezegd 'er niet meer tegen te kunnen'. De juryleden in het Simpson-proces verblijven sinds 11 januari in een hotel, herme tisch afgesloten van de buitenwereld. Het aantal reserves die kunnen doorschuiven naar de jury van twaalf mensen is tot vijf gekrompen. Simpson wordt ervan beschuldigd dat hij op 12 juni vorig jaar zijn ex-vrouw Nicole en haar vriend Ronald Goldman heeft doodgestoken. Als het aantal juryleden tot onder de twaalf daalt, moet het proces als mislukt worden beschouwd. Vondst pyramide in Saqqara Cairo - Een Franse archeologische missie heeft vorige week in Saqqara, ruim 20 kilometer ten zuiden van Cairo, een nieuwe pyramide ontdekt van 50 meter hoog. Dat heeft de directeur van de oudheden in Gizeh en Saqqara, dr. Zahi Hawass dinsdag meegedeeld. Het aantal pyramides in Egypte dat is teruggevon den, komt daarmee op 97. De pyramide heeft een geschatte hoogte van een meter of vijftig, maar ligt voor ongeveer de helft nog onder het zand. Moord op Marokkaan schokt Fransen Parijs - De gewelddadige verdrinkingsdood van een Marokkaan tijdens een demonstratie van het extreem-rechtse Front Natio nal (FN) in Parijs heeft dinsdag in Frankrijk woede en afschuw gewekt. Aan de hand van ooggetuigenverklaringen stelde de politie vast, dat de nog niet opgepakte daders van de moord meeliepen in een mars van het FN. De leider van het Front, Jean-Marie Le Pen, bestreed elke samenhang tussen het 'inci dent' en de manifestatie van zijn partij. Talrijke politici toonden zich verbijsterd en verontwaardigd over de moord. De presidentskandidaat Jacques Chirac, tevens burgemeester van de hoofdstad, sprak van een barbaarse daad van klaarblijkelijk racistische aard. De socialistische partij hield 'de redevoeringen van haat en intolerantie' voor de dood van de Marokkaan verantwoordelijk. Een afgevaardigde van de partij eiste een parlementaire discussie over het verbieden van het Front. De organisatie SOS Racisme pleitte voor een verbod van alle openbare bijeenkomsten van het Front. Tobback ondervraagd over 'Agusta' Brussel - De voorzitter van de Vlaamse Socialistische Partij Louis Tobback is dinsdag door de autoriteiten ondervraagd in verband met het Agusta-corruptieonderzoek. Tobback is de zoveelste hoge socialist die ondervraagd wordt inzake de omkooppogingen van de Italiaanse helikopterfabriek Agusta in 1988. In ruil voor bestelling van 46 helikopters voor de Belgische luchtmacht zou de fabriek enkele miljoenen guldens aan de Vlaamse socialisten, die toen deel uitmaakten van de nationale regering, hebben betaald. Drie partijleden zijn reeds opgepakt wegens het mogelijk aannemen van steekpenningen van Agusta Navo-secretaris-generaal Willy Claes, ook SP-lid, wordt naar verwachting later deze maand ondervraagd. Zowel Tobback als Claes heeft ontkend iets verkeerd gedaan te hebben. Demirel: 'Turks-Iraakse grens verleggen' Ankara - De Turkse president Süleyman Demirel wil een verandering van het verloop van de grens tussen Turkije en Irak. Hij hoopt zo de infiltratie van Koerden vanuit Irak te verhinde ren. Volgens Turkse kranten wil Demirel de grens hebben aan de voet van de bergen op Iraaks gebied. De krant Hürriyet schreef dat er contacten tussen Ankara en Bagdad zijn geweest over een eventuele wijziging van het verloop van de grens. Het Turkse leger is bezig met een actie in Noord-Irak om de bases van verboden Koerdische Arbeiderspartij te vernietigen. Het Westen heeft het legeroptreden bekritiseerd. (ADVERTENTIE) Tijdelijk bij iedere nieuwe Volkswagen: Philips mobiele telefoon voor maar f 29,95* (t.w.v. f I.OOO,-) Cellway Laat u vooral niet imponeren door z'n lichtmetalen velgen. Blijf vooral zakelijk. Laat de Volkswagen-dealer u uitleggen uit welke 9 luxe extra's het Vento Atlantic-pakket (t.w.v. f3.000,-) verder bestaat. En zeg dan dat u daarvoor maar 895 gulden overhebt. 'Bij deze telefoon heeft u al een abonnement op Het Mobiele Netwerk® van PTT Telecom vanaf f29,95 (excl BTW) per maand. Vraag de Volkswagendealer naar de voorwaarden. Wijzigingen voorbehouden. rat euboman «#»hs mohe et fcn onze verslaggever t da De Bredase fri I„producent Hero ze lijeuwde Herschi C Uval in °P de A"merk I Cola en Pepsi. Hero lijnen twee jaar een i Indeelvan 12 a 15 Pro' lederland te verwervt L het aandeel nog op Int Uero heeft de nieuwe fri ferschi Original Cola' g L Breda is twee jaar gewe ge formule. De produktie |an onze redactie econon „nhem - Een kleine jlustriebond FNV bij jltaat van de cao-c Vestigingen van de o| |etiecomités voorber 30 Nobel (19.000 werk leeft onder meer vestigi Breda, Steenbergen en BI toom. )e vakbonden bereikte! jpril overeenstemming T lirectie van Akzo Nobel - jiejarige cao met daar] [eer experimenten met I jrige werkweek en kerktijden. Bij het jaarvan zou per 1 juli 19] Nederlandse bedrijven Nobel een 36-urige werk lorm gaan gelden. Be directie van Akzo Nj Ierland had gistermidc! W nog geen bericht d JDe afwijzing zal voor] Bond een teleurstelling: Hie delen wij," aldus dt loerder. |)f Akzo Nobel bereid is onderhandelen, kon] liet zeggen. „Maar we 1 lang en zo intensief gej le grenzen van het moge kereikt lijken te zijn." pe andere vakbonden (L j Voedingsbond CNV, i en Unie BLHP) hel jteun gekregen van hu lan bij de Akzo-bedr jjme BLHP heeft deze en laatste ledenvergade jfan onze Haagse redac Jen Haag - Een meeij elers toch toestaan toornaarde is dat dd laan om arbeidskrac. |ren. Daarnaast moelf yorden betaald. De fracties van PvdA, pn CDA zullen vandaa Waarschijnlijk een gez potie met die strekkind bjdens een spoeddebat lister Melkert (Social Iver de problemen metf p-oogst. pe telers in Noord-B: Jmburg komen nog I POO a 700 arbeidskrach lm de asperges op tijl pnd te halen. Het wgf leeft de problemen ex («naakt. Minister Melkert (Soci] tan onze verslaggever beiden - Fokker Woensdrecht wordt feld bij de bouw fonnepanelen voor 1 - die manier pril "oensdrechtse Fokka ■an de order die Fokk1 Pystems (FSS), de rd lochter van de N ["egtuigbouwer, in leeft gesleept. Pe twee zonnepanel! pmd voor de AXAFl 116 de Amerikaanse 1| ember 1998 lanceert! "e order een doorbn herikaanse markt. L echt is een bedragl ®en gulden gemoeid, r e zonnepanelen wor« JPet aan Nasa geleverl Jet Amerikaanse ruii Pijf TRW Space yIs verantwoorde! Pntwerp, de produkl mechanische gedeelt j aar zetten van de Ph. |SS besteedt een q poduktie uit aan Fott Poducts in Hoogevl mo in Woensdrech ferospace in Almel prantwoordelijk vo> 'sche ontwerp en d- gm zonnecellen. j' Pet ontwerp van de 1 L en is gebaseerd lnle,n Ara-model vJ

de Stem | 1995 | | pagina 4