ieuwe plannen voor milieu park Wij maken de school veilig' •andenbedrijf krijgt weer uitstel om te voldoen aan vergunning UITSLAGEN nog huiverig mzorgcentrum Loners van Waterlandkerkje kunnen hun strijdbijl weer opgraven Voor onverzekerd rijden straf van twee weken cel ZEELAND C4 Met auto door aardappelveld Nieuw-Namen - Onbekenden hebben schade toegebracht aan een perceel aardappelen gelegen aan de Koningin, nestraat door er met een perso nenauto doorheen te crossen. Winkeldiefstal Inbraak in sporthal Winkeldievegge Verkeerscontroles 4b» i •mpel Terneuzenaar al twee keer eerder gesnapt ixperiment voor Zeeland én West-Brabant op scholen in Terneuzen Concert van Flutissimo in Hulst Politie neemt drugs in beslag bij inval in pand Terneuzen Weduwe generaal Maczek overleden WOENSDAG 3 MEI 1995 C3 ËfljlgTEM WOENSDAG 3 MEI 1995 PPORT pn 31 Is" Vs" F" fcl- ■o- ki- pen ns- ■at- r de va- |er- net uit br de uden ver- arbij lastig lnaar pwam aan (tie in filing iwam lalen. |Oost- gis- i Ant- aan- fnkele en is Terneuzen - Uit een winkel aan de Drebbelstraat werd voor tientallen guldens aan goederen gestolen. Tegen een 28-jarige man uit Terneuzen werd daarvoor proces-verbaal opgemaakt. Terneuzen - In de kantoor ruimte van sporthal 't Zwaan tje werd een kluisje openge broken en daaruit werd een ge ring geldbedrag ontvreemd. Ook wordt een draagbare tele foon vermist. Vermoedelijk heeft de dader zich maandag laten insluiten om gisternacht zijn slag te slaan. Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft maandag een 18-jarige vrouw uit die plaats aangehouden verdacht van het plegen van winkeldiefstallen. Een winkelier uit de Nieuw- straat is daarbij benadeeld voor enkele tientallen guldens. Uit een nader onderzoek bleek dat de vrouw ook een zaak in de Noordstraat te hebben be stolen voor een bedrag van 65 gulden. Terneuzen/Zaamslag - Bij een maandag op de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen ge houden verkeerscontrole zijn twaalf automobilisten bekeurd wegens het niet dragen van een gordel. Zestien weggebruikers werden bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid. Gecontroleerd wer den 224 voertuigen. Bij een snelheidscontrole op de Ter- neuzensestraat buiten de be bouwde kom van het dorp Zaamslag zijn 29 automobilis ten bekeurd die harder reden de toegestane maximum snel heid van 80 kilometer per uur, met als hoogst gemeten snel heid 131 kilometer per uur. Gecontroleerd werden 1053 voertuigen. HET Oostburgse sporthal 'De Veer- hoek' anders over dacht. Met doelman René Verstraéte in ilevard een absolute hoofdrol en de Iran de handige dribbelaars Johnny re- den Besten, Robin Buitendijk, Bres- Marco van Drie en Mare l beker- Boeckhout kon Oud Sluis zich 'avoriet geen echt uitgespeelde kansen pn Oud scheppen, i graag Mare Boeckhout mocht zich na fikt. De afloop tot matchwinnaar laten lende in kronen. Hij was het die halver- pinnen. wege de eerste helft een toch (iet mee uitstekend keepende Alois dat een Deetens geen schijn van kans mlevard gaf. Het bleek genoeg voor de lie in de winst. Ingeren blijken nog huiverig te zijn om jpr het woonzorgcentrum De Cavalier Ter- schikbare plaatsen voor jongeren met een |zijn er nog maar twee bezet. niet-geïndiceerden zijn bezet. Naar aanleiding van vragen in de statencommissie Welzijn gaan Gedeputeerde Staten ook in op de bezettingsgraad. Volgens GS zijn er in ieder geval geen signa len dat de huur voor de apparte menten voor niet-geïndiceerden te hoog zou zijn. GS constateren dat de bezet tingsgraad van de overige appar tementen te wensen over laat. Ze onze verslaggever Ijlerlandkerkje - De drie bewoners van Lrlandkerkje die onoverkomelijke be- Len hebben tegen de aanleg van een 1ettpark door het bedrijf Bron kunnen strijdbijl opnieuw opgraven. de Raad van State nog een uitspraak moet de door de provincie verleende milieu- „ining zijn GS al bezig via een nieuwe Sure toch de weg vrij te maken voor het milieupark. Dat blijkt uit een brief waarin GS de Raad van State verzoeken zo snel mogelijk schoon schip te maken met de kwestie. Pas als er een uitspraak ligt kan die nieuwe procedure worden opgestart. Het dagelijks provinciebestuur gaat er voor het gemak alvast vanuit dat de Raad van State de milieuvergunning zal vernietigen. Niet omdat, zo als de bewoners aanvoeren, er een hoop stank-, stof- en geluidsoverlast zal zijn, maar gewoon omdat de zaak verkeerd in het vat is gegoten. Dat bleek al tijdens een zitting in februari toen de Raad van State, in afwachting van de definitieve uitspraak in de bodemprocedure, besloot de ver gunning te schorsen. Bron heeft in Waterlandkerk je al een werkplaats voor onderhoud van vracht wagens en een parkeerplaats voor containers en heeft daarvoor een milieuvergunning. Het bedrijf wil uitbreiden met een milieupark met groenafvalvalverwerking. Daar kunnen inwoners van de gemeente Oostburg dan terecht met afval dat niet met de vuilnisauto mee mag. GS hebben daarvoor apart vergunning verleend, maar dat is volgens de Raad van State in strijcl met de Wet Milieubeheer. Er moet namelijk een geheer nieuwe vergunning komen voor het totale bedrijf. Dat betekent dat het in de definitieve uitspraak strak vrijwel zeker zal uitdraaien op vernietiging van de milieuvergunning. Vooruitlopend op die uitspraak hebben GS inmiddels al een vooroverleg gestart voor een nieuwe vergunningaanvraag. Dit keer wel volgens de regeltjes. Uiteraard kan daar tegen straks door de bewoners weer volop bezwaar tegen worden gemaakt. L v V de bezet- Jekkend," van het Ire, waar- 8, Wij heb- lon de kat pen. Even 1 allemaal de hoop Ig die op 9 orden ge- |iuis-geïn- apparte- Lanvanke- ling ook te (inmiddels lit op. Nu Iten bezet, enten voor UI snel een te Chopin- pt is toege- htebestuur. I maatregel lerzoek van Idse Hoeve, ^bestuur op in verband basisschool de Chopin- n de ver- ;root op ze- In de handenarbeidruimte in De Oude Vaart wordt er onder meer op gewezen waar de spullen thuishoren om ongelukken te voorkomen. foto's camile schelstraete Van onze verslaggever Terneuzen - Tot twee keer toe was M. H. uit Terneuzen vorig jaar gesnapt toen hij in een auto reed die niet verzekerd was. Dat had hij niet moeten doen, want er hingen hem nog twee voorwaardelijk straffen, ook voor onverzekerd rijden, boven het hoofd. ïosisschool De Oude Vaart in Terneuzen beperkt zich tot de veilioheid binnen school en op het schoolplein. erneuzen - Een gat in et hoofd door een val an een klimrek, vergif ti- ing door drinken van ihoonmaakmiddelen. der jaar moeten 150 uizend kinderen tussen ijf en twaalf jaar oud aarvoor naar de huis- rts of het ziekenhuis. De lichting Consument en eiligheid wil het aantal tigelukjes op school te- ïgbrengen. Als proef art ze bij drie basis- Men in de gemeente erneuzen het project ffij maken de school eilig'. >or Wijnand Nijs wijzen erop dat er alles wordt gedaan de bezetting te op timaliseren. „Wij blijven de zaak op de voet volgen," voegt het da gelijks provinciebestuur er nog aan toe. Hulst - Het dwarsfluitensembh Flutissimo geeft zaterdag 13 Wej een concert in de Baudeloo-zaa' in Hulst. Aanvang 20.00 uur Flutissimo is een ensemble uit de Achterhoek, dat bestaat uit ne gen jonge fluitisten en een pb' nist. De groep bestaat sinds sep tember 1992 en heeft in maart van dit jaar de eerste prijs ge' wonnen op het nationaal concours in Bilthoven. Op het programma van 13 mel staan naast licht klassiek 0°" jazz en solo's voor piccolo drums. 1 het dan zo slecht gesteld met F veiligheid op basisscholen, 11 dit project nodig is „Nee," 'nadrukt consulent voor Zee- ad en West-Brabant Simon J'iers meerdere malen. Hij be reidt het project 'Wij maken de hooi veilig' bij de drie scholen terneuzen. (e drie Terneuzense scholen zijn enige in Zeeland en West-' abant die aan het experiment edoen. De stichting zocht >r de proef naar scholen in Welijke en klein-stedelijke ge- ten. Terneuzen voldeed aan 8 eisen, net als negen andere eenten in het land. Consument en Vei- Leid's een landelijke organi se die ongevallen in de privés- P onderzoekt, zoals een val Been keukentrapje of een glij- mj op een spekgladde vloer. De stichting richt zich ook op het voorkomen van dergelijke ongelukken. Daarvoor is in elke regio een consulent werkzaam. „Als je kijkt wie de meeste onge lukken in de privésfeer krijgen, dan zijn dat ouderen en kinde ren. Die ongelukken kunnen ver oorzaakt worden doordat men sen zich onveilig gedragen of omgaan met onveilige produk- ten. Een school of een huis kan zo'n onveilig produkt zijn." Het project op de basisscholen is een middel voor de stichting om ouders en hun kinderen met de neus op de feiten te drukken. Scholen kunnen zelf uitmaken in wat voor omvang ze het project behandelen. De Oude Vaart in Terneuzen beperkt zich tot de veiligheid binnen school en op het schoolplein. Op Weg in Hoek betrekt ook de routes naar school en speelplaatsen in de gemeente bij het onderzoek. Met controlelijsten van Consu ment en Veiligheid in de hand zijn drie groepjes van twee lera ren door De Oude Vaart gelopen. Ze stuitten vooral op kleine ge breken. Adjunct-directeur Ma rijke Drost van de Oude Vaart: „De stopcontacten zijn onveilig, de radiatoren moeten beschermd worden. Op het schoolplein zit ten gaten en putten waar na flinke regenbuien water in blijft staan. Dat is gevaarlijk, zeker als het vriest." De foutjes die de leraren aan troffen, deden Drost niet van verbazing achterover slaan. „Het is niet zo dat onze ogen nu gigantisch geopend zijn. Dat bij voorbeeld de stopcontacten be veiligd moeten worden, dat weet je. Maar nu gaan we er iets aan doen." Bij Op Weg in Hoek krijgt het project meer aandacht, vooral door de inzet van de medezeg genschapsraad. De kinderen van Op Weg gaan met hun ouders het dorp in. Op een kleine plat tegrond zetten ze een kruis bij onveilige punten, zoals over steekplaatsen of speeltuintjes met gevaarlijk, kapot, speeltuig. Alle kaartjes worden met elkaar vergeleken en dan stelt de school een oplossing voor aan het ge meentebestuur over de gevaar lijkste punten. Omdat Op Weg een openbare school is moet het gemeentebe stuur ook aangesproken worden voor gebreken in het schoolge bouw. Het gemeentebestuur is immers het bestuur van een openbare school. De Oude Vaart, als christelijke school, hoeft dat niet. Dat veel basisscholen voor een succesvolle afloop van de actie afhankelijk zijn van een gemeen tebestuur kan problemen opleve ren, vindt ook Simon Zwiers. „Wij bieden dit project aan, maar we kunnen geen garantie geven dat met de bevindingen van de scholen iets gedaan wordt. Daar moeten ze zelf ach teraan zitten. De Stichting Con sument en Veiligheid kan hoog stens helpen bij het aanbieden van het rapport." Directeur J. van de Lijke van Op Weg is zich daarvan bewust. „Als blijkt dat een gevaarlijk kruispunt veiliger wordt met de aanleg van een dure rotonde, dan begrijp ik dat dit moeilijk kan zijn." De kracht van dit onderzoek is volgens hem dat het niet alleen om een enkel verkeersbord gaat, maar om het hele dorp. De ondersteuning kan net dat steuntje in de rug zijn. Bij vergelijkbare onderzoeken in het verleden probeerde de stich ting gemeenten vooraf toezeg gingen te laten doen over maat regelen. „Maar daar trapte geen enkele gemeente in," vertelt Zwiers. „Je bent daarom afhan kelijk van de welwillendheid van het gemeentebestuur." Vandalisme is voor Op Weg mo menteel de grootste boosdoener voor de veiligheid van de scho lieren. „Bijna elk weekend is het raak," vertelt Van de Lijke, „Maandagmorgen lag het hele plein én de zandbak vol met glas van kapotte bierflesjes. Dat is erg gevaarlijk voor de kleintjes." Afsluiten van de speelplaats mag niet, omdat het een openbare school is, moet het plein toegan kelijk blijven. De school benadert nu bureau Halt om het vandalisme aan te pakken. Dat bureau schakelt be trapte vandalen meteen in voor opruimen van de schade. Om de kans op ongelukken, bijvoor beeld onderweg naar school, te verkleinen gaat de school de fietsen van de leerlingen contro leren. De twee plaatselijke fiet senmakers helpen daarbij. Ook gaat groep acht samen met de politie de weg naar de middelba re scholen in Terneuzen verken nen. Opfrisproject Het project wordt in de school afgesloten met een tentoonstel ling. Daarvoor maken de kinde ren in de les werkstukken over veiligheid, uiteenlopend van te keningen tot opstellen. 'Wij maken de school veilig' is volgens Van de Lijke voor een belangrijk deel een opfrisproject. De interne veiligheid is voor een groot gedeelte al gecontroleerd vanwege de Arbo-Wet voor de arbeidsomstandigheden. „Het is vooral een goede manier voor de ouders om meer betrokken te raken bij het welzijn van hun kinderen op school." De man had in juni de verzeke ring van een auto laten over schrijven op een ander. In ver band met een schadegeval was er een expert van de verzekerin gen bij gekomen, maar die had per ongeluk de verkeerde - van de twee identieke auto's - mee genomen. In november reed M. H., nu met weer een andere auto, onverzekerd over de Gre- nulaan in Terneuzen. Door aller lei privé-problemen zou de ver zekering aan zijn aandacht zijn ontsnapt. Hoewel H. dus de expert, althans voor de eerste overtreding aan sprakelijk stelde, was officier van justitie Van Nooijen het daar niet mee eens. H. was als kentekenhouder zelf verant woordelijk, vond zij. Zij bracht en passant het strafblad van de Terneuzenaar in herinnering: veroordelingen voor onverzekerd rijden in 1987, 1988, 1991 en 1992. Zij eiste daarom zeshonderd gul den boete, een rijverbod zes maanden en twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf. „Hard ingrijpen is hier op zijn Van onze verslaggever Terneuzen - De politie heeft gisteravond om 22.30 uur een inval gedaan in een pand aan de Tholensstraat in Terneu zen. Daarbij werd een hoe veelheid drugs in beslag ge nomen. Bij de inval werden drie aanhou dingen verricht. Daarnaast is aan een verdachte een transactie aangeboden van achthonderd gulden omdat hij driehonderd gram hasj bij zich had. In de woning werden aanzienlijke hoeveelheden hard- en softdrugs aangetroffen. Ook vond de poli tie xtc-pillen. De inval werd uitgevoerd door de districts-ondersteuningsgroep van de regiopolitie Zeeuws- Vlaanderen. plaats. U moet maar eens ophou den om met onverzekerde auto's te rijden," vond kantonrechter Klarenbeek. Hij vonniste con form de eis. Van onze verslaggever Edinburgh Breda - In haar Schotse woonplaats Edin burgh is op 85-jarige leeftijd Zofia Maczek overleden. Zij was de weduwe van generaal Stanislaw Maczek, de bevel voerder van de Eerste Poolse Pantserdivisie die in 1944 en 1945 vele Franse, Belgische en Nederlandse steden en dorpen bevrijdde van de Duitse bezetting. Overmorgen wordt Zofia Mac zek in stilte begraven. Henry Weber, een van de veteranen van de Eerste Poolse Pantserdivisie, heeft gisteren vanuit Engeland laten weten dat de weduwe van generaal Maczek vorige week, 27 april, is overleden. Haar echtge noot is op 11 december vorig jaar op 102-jarige leeftijd in Edinburgh gestorven en in Breda met volledige militaire eer be graven op het Pools Militair Ere- veld, te midden van zijn man schappen. Toen in september 1939 de oor log uitbrak, en haar man strijd leverde tegen de Duitsers, week zij vanuit Polen uit naar Groot- Brittannië. In 1944 bevrijdden Stanislaw Maczek en zijn pant serdivisie onder meer de stad Breda en Oost-Zeeuws-Vlaande- ren. Na de oorlog wenste het echtpaar niet terug te keren naar het geboorteland Polen, waar zich een communistisch regime had gevestigd. Mede uit zorg voor hun gehandi capte dochter kozen zij de Schotse hoofdstad als woon-* plaats. Zofia en Stanislaw Mac zek brachten een zoon en twee dochters groot. Afgelopen de cember, na het overlijden van haar man, liet zij burgemeester Nijpels nog haar groeten over brengen aan de bevolking van Breda. Jn onze correspondent CieJburg - Ze kreunden Tndag diep daar voor het in V?n economische po- F «rechter in Middelburg, de Ie? van het bandenbedrijf Again in Terneuzen. »nfru-ee? ^ecteur A. Z. (47) WW rs!\ en bedrijfsdirecteur s J„°»ult Kuitaart hoorden iJ®. borte van tien mille órwa "a r\sen plus n°g een jnzes m ?e gevangenisstraf rf1 zes maanden. I et bedriif zelf, Tire Again dus, zou van de officier een"ton waarvan de helft voorwaardelijk moeten betalen. En voor alle drie: het voorwaardelijke deel zou definitief worden als op 1 november van dit jaar niet alles volgens het boekje en volgens afspraak was geregeld. Ze hadden hun best gedaan, maar officier van justitie mr. A. de Lange wilde afrekenen en hun 'we hebben ons best ge daan'. De zaak tegen Tire Again was al eerder uitvoerig behandeld op 5 december van het vorige jaar, toen het Openbaar Ministerie het meer dan zat was en eiste dat Tire Again eens eindelijk aan de vergunningseisen zou gaan vol doen. Het lijstje met overtredingen was niet mis. De miljoenen ban den lagen simpel gezegd op een grote hoop in plaats van keurig gestapeld, aan brandpreventie was nauwelijks iets gedaan en omdat het eigen terrein kenne lijk vol was, werd het terrein van zowel Broom Chemie als het Ha venschap als opslagplaats ge bruikt. Bij de laatste zitting maakte Tire Again een duidelijke afspraak met zowel de officier, politie- rechtr als met zichzelf, dat er vanaf 'nu' geen enkele band meer op het terrein zou worden aangevoerd. Er eveneens vanaf 'nu' zou worden begonnen met het verwijderen van de banden. Er zouden vanaf de tweede week in januari circa 2.500 ton ban den richting België, Frankrijk en Duitsland verdwijnen en het be drijf zou per 1 april 1995 geheel volgens de voorschriften gaan werken. Daarnaast kwamen de partijen overeen dat met ingang van 5 april er buiten het terrein geen band meer te vinden zou zijn. Van al die fraaie beloftes en goede voornemens bleek slechts een deel te zijn vervuld. Van de 2.500 ton was er slechts veertig procent verdwenen en een deel van de banden, die op het terrein van Broom Chemie lagen, wer den gewoon aan de overkant van de weg gedumpt. „Het zat allemaal wat tegen," betoogden beide directeuren. „We doen ons best, maar het gaat minder snel dan verwacht." En: „Als we maar geld genoeg hadden, ging het nog vlugger." En zo was er dus wel iets ge daan, maar bij lange na niet genoeg. Naast al het gekreun en gesteun van de beide directeuren moest mr. Melens ook maar eens diep zuchten. „Een boete opleggen heeft weinig zin als de proble men niet zijn opgelost en ik heb toch de indruk dat u serieus bezig bent geweest." En dus be sloot mr Melens de zaak maar aan te houden tot oktober om dan alles af te ronden. „Want," zo verzekerde hij de beide direc teuren, „Die afrekening komt echt wel." KAARTINGEN IJzendijke - Bridgeclub IJzen dijke, vrije wedstrijd: 1. echt paar Koek, 2. Buize-Mijns- bergh, 3. Kerkhaert-De Waal. Tweede competitiewedstrijd: 1. Van Looy-Van Damme, 2. Ar- noldi-Bukkens, 3. Mijnsbergh- Buize. Clinge - KBO, Malpertuus, 40 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2. A. Picavet, 3. Th. Rottier. Stand kampioen schap: 1. A. Picavet, 2. me vrouw Lernout-Meijs, 3. F. de Smet. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. G. Verhulst-F. de Maayer, 2. G. Bogaert-I. de Winkel, 3. C. de Winkel-J. de Loos. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. G. Verhulst-E. Weemaes, 2. J. van Campen-K. van Waterschoot, 3. F. Blommaert-H. van Bogaert. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, zevende wedstrijd competitie. Groep A: 1. Touw-Van de Zan- de, 2. echtpaar Hamelink, 3. De Ridder-Van Loon. Groep B: 1; echtpaar Burger, 2. echtpaar Vreugdenhil, 3. Reedijk-Buys. Groep C: 1. Zorge-Blankers, 2. Hamelink-Vermast, 3. Kavelae- rs-Van Alphen. Hulst - Bridgeclub Hulst, vier de wedstrijd competitie. Groep A: 1. Beuzenberg-Snuverink en Bruijns-Van Wijnsberghe, 3. Van Belle-Kint en Nijs-Taal- man. Groep B: 1. Seton-Hof- man, 2. Vroome-Kalmthout, 3. Verbist-Boddaert. Groep C: 1. Stallaert-Van Cauteren, 2. Kint-Nijpels, 3. De Boer-Smul- ders. Groep D: 1. Kamp-De Ridder, 2. Seijdslitz-Van Op stal, 3. Hageman-Stallaert. Groep E: 1. De Wolf-Huis, 2. De Kind-Callon, 3. Merison- Egginck. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoe ve, 72 personen. Bieden: 1. G. van Duyse, 2. A. de Bruyn, 3. mevrouw Gijsel-Hillaert. Eind stand competitie: 1. G. de Wit, 2. F. Piessens, 3. G. Gijsel. St.-Jansteen - Zaal Zondags- vermaak, twintig personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. J. Sturm, 3. P. Jonkers. Jokeren: 1. R. Ceton, 2. F. Buys, 3. F. Esseling. Clinge - Zaal De Landbouw, dertig personen. Bieden: 1. me vrouw Tilleman, 2. R. Tilleman, 3. D. Verbraeken. Jokeren: 1. mevrouw Sponselee, 2. me vrouw Van Campenhout, 3. me vrouw De Beer. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man, 24 personen. Bie den: 1. mevrouw De Waal-Bun, 2. W. Neve, 3. mevrouw De Waal-Baart. Jokeren: 1. R. Ver schuren, 2. A. de Waal, 3. A. Drubbel. Sas van Gent - Zaal De Regen boog, 32 personen. Bieden: 1. Ch. Aarts, 2. mevrouw Destom bes, 3. mevrouw Zwartelee. Jo keren: 1. mevrouw Bode, 2. me vrouw Harms, 3. mevrouw Ver planken. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 32 personen. Bieden: 1. A. Martens, 2. M. van Hoove, 3. E. Baart. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Bie den: 1. J. Janssens, 2. A. Bracke, 3. J. van Remortel. Jo keren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw Rodrigo, 3. P. Ras. Westdorpe - Zaal Concordia, achttien personen. Bieden: 1. A. de Caluwé, 2. M. van Dam, 3. C. de Moor-de Smet. Hulst - Zaal De Kroon, 39 personen. Bieden: 1. D. Reyers. 2. G. Ferket, 3. Th. Bolssens. Jokeren: 1. T. van Delft, 2. mevrouw Boerjan, 3. R. de Vos. Graauw - Gemeenschapshuis, 27 personen. Bieden: 1. A. de Klerk, 2. A. Kouyzer, 3. A. Picavet. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 43 personen. Bieden: 1. J. Oos terling, 2. J. Pauwels, 3. J. Mar tinet. Jokeren: 1. mevrouw Boerjan, 2. C. van Goethem, 3. M. de Cock. St.-Janseen - Zaal Zondagsver- maak, achttien personen. Bie den: 1. J. Martinet, 2. Th. Bols sens, 3. R. de Cock. Axel - Gregoriscentrum, 24 personen. Bieden: 1. A. Pleunis, 2. W. Dieleman, 3. A. Riemens. Kloosterzande - Zaal De Kas tanje, 21 personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Crombeen, 3. mevrouw Van Haver. Bieden: 1. C. Ykema, 2. Th. Bolssens, 3. mevrouw Tilleman. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 34 personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. R. de Cock, 3. Th. de Vet. Jokeren: 1. mevrouw Patijn, 2. mevrouw Coal one, 3. R. Remortele. Eede - Zaal Hof van Eede, 32 personen. Bieden: 1. P. van Gassen, 2. A. Timmerman, 3. G, van Deursen. Clinge - Zaal De Landbouw, zestien personen. Jokeren: 1. mevrouw Verbrugge, 2. me vrouw Verschuren, 3. mevrouw Vermeulen. Bieden: 1. E. Bracke, 2. D. Verbraeken, 3. C. Giesen. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 44 personen. Bieden: 1. J. Verbrugge, 2. J. Hermes, 3. P. Naeye. Jokeren: 1. mevrouw Buys, 2. mevrouw Martinu, 3. mevrouw Goedemont. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, 43 personen. Bieden: 1. me vrouw Eggermont, 2. mevrouw Hemelaar, 3. mevrouw Hoop. Jokerrn: 1. A. de Waal, 2. R. de Waal, 3. mevrouw Van Drie- schen. IJzendijke - Zaal Les Amies, veertig personen. Bieden: 1. E. Zwartelee, 2. J. Vonhoüt, 3. F. Barendse. Jokeren: 1. mevrowu Ketting, 2. mevrouw Copmels, 3. mevrouw Sturm. Stand kam pioenschap bieden: 1. Ch. van Aert, 2. R. Linthout, 3. H. de Ruyter. Jokeren: 1. G. Manha ven, 2. L. de Ruyter, 3. me vrouw'Boerjan. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 62 personen. Jokeren: 1. mevrouw Hoeck, 2. mevrouw Warrens, 3. mevrouw Van Dor- selaer. Bieden: 1. J. Schenkels, 2. J. Oosterling, 3. J. Naeye. Westdorpe - Zaal Concordia, achttien personen. Bieden: 1. M. van Dam, 2. G. de Moor-de Smet, 3. R. Dumez. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 46 personen. Bieden: 1. me vrouw Hemelaar, 2. P. Saman, 3. W. Zwaan. SCHIETINGEN Koewacht - Zaal 't Hoekske, 69 schutters. Hoge vogel: E. de Saeger, eerste zijvogel: Th. Geers, tweede zijvogel: R. Goossens, grootste aantal (5):' D. de Mul Hulst - Zaal De Blaauwe Hoe ve, twintig schutters. Hoge en tweede zijvogel: G. Stevens, eerste zijvogel: F. de Meyer, grootste aantal (6): A. Mortier. Ossenisse - Camping Mussen- nist, 24 schutters. Hoge vogel en grootste aantal (4): S. Maas, eerste zijvogel: G. van de Bosse, tweede zijvogel: W. Marevoet. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaargetijden, 27 schutters. Ho ge en eerste zijvogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: E. Hulshout, grootste aantal (7): G. van Drieschen. Koewacht - Zaal 't Hoekske, dertig schutters. Hoge vogel: E. Fierens, eerste zijvogel: J. Mar tens, tweede zijvogel: R. Baart, grootste aantal (4): E. Baart. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, dertig schutters. Hoge vogel: Th. de Kort, beide zijvo gels: S. de Smet, grootste aantal (4): B. Heene. Graauw - De Friezen, 56 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Sorber, tweede hoge vogel: D. de Keizer, eerste zijvogel: J. Weemaes, tweede zijvogel: R. Gijsel, derde zijvogel: H. Sor ber, vierde zijvogel: J. de Koeyer. Wip 2: eerste hoge vo gel: J. Verstraten, tweede hoge vogel: J. Bruggeman, eerste zij vogel: E. van Eetvelde, tweede zijvogel: J. Sorber, derde zijvo gel: G. Verhoeven, vierde zijvo gel: R. van Hove. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaargetijden, twintig schutters. Hoge vogel: A. Tieleman, eerste zijvogel: B. van Waesberge, itweede zijvogel: F. de Meyer, grootste aantal (4): J. Hofman. Zuiddorpe - Willem Teil, acht tien schutters. Beide hoge vo gels: M. van Hoeke, eerste zij vogel: R. d'Hondt, tweede zijvo gel: B. van de Velde, grootste aantal (5): P. Geene. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, veertig schitters. Hoge vogel: L. van Eekhout, eerste zijvogel: M. Bisschop, tweede zijvogel: Th. de Kort, grootste aantal (4): J. Roderick. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 69 schutters. Wip 1: beide hoge vogels: W. Goethals, eerste zij vogel: L. de Beleir, tweede zij vogel: G. Suy, derde zijvogel: K. de Groot, vierde zijvogel: G. D'Haen. Wip 2: eerste hoge vo gel: G. Bauwens, tweede hoge en derde zijvogel: P. Steyaert, eerste zijvogel: R. Neyt, tweede zijvogel: J, Ploegaert, vierde zijvogel: R. de Keyzer. Wip 3: eerste hoge vogel: R. Neyt, tweede hoge vogel: L. de Beleir, eerste zijvogel: E. van Eetvelde, tweede zijvogel: F. Karelse, derde zijvogel: F. Herwegh, vierde zijvogel: G. Bauwens. Ossenisse - Camping Mussen- nist, 36 schutters. Hoge en tweede zijvogel: R. Claymans, eerste zijvogel; G. Piessens, grootste aantal (4): S. Maas. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 25 schutters. Hoge vogel: M. Minnaert, eerste en tweede zij- vogel: N. van de Wijnckel, der de zijvogel: A. Laureijns, vierde zijvogel: W. Scheele, eerste prijs: P. van Vooren, tweede prijs en grootste aantal(6): G. de Valcke, medaille Sluis/Aar denburg: G. de Valcke. K0ERSBAL Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 27 personen: 1. A. de Waal, 2. A. Cornelissens/L. Kint, 3. J. Rombout/G. de Bruin. Clinge - Zaal Malpertuus, 21 personen. Mat 1: 1. J. Spitters/ C. Bayens, 2. P. van Broeck/S. Govaert. Mat 2: 1. L. van Hoey- land/J. de Poorter, 2. L. Buyze/ J. Boonman. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, twaalf personen: 1. A. de Kort/ M. Ballegooy, 2. P. de Bruyn/L. Coone, 3. mevrouw Vale/C. Smidt. Westdorpe - Zaal Concordia, 22 personen. Mat 1: 1. O. de Ke- ver/G. Spuessens, 2. L. Aude- naerd/R. Janssens. Mat 2: 1. E. D'Haene/E. de Smet, 2. C. de Kever/F. Verhoosel. Axel - Gregoriuscentrum, veer tien personen: 1P. Durinck en M. Durinck, 2. H. Verbraeken en mevrowu Markussen, 3. G. Braun, mevrouw De Meester en G. Antheunis. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. E. de Maat/R. de Waal-Cambeen, 2. M. Rade- makers-Warrens/T. van Vooren, 3. A. Rottier/R. Reyns- de Kort. Stoppeldijk - Zaal 't GElaag, twaalf personen: 1. mevrouw Van Laar/J. Lauwers, 2. me vrouw Dankaert/R. van de Vel de, 3. P. Vinkenstein/J. Everae- rt. Heikant - Zaal 't Heike, KBO, 28 personen. Groep 1: 1. L. Herwegh/C. van de Vijver- Smet, 2. J. Bouvré/M. Vonck-de Groene. Groep 2: 1. E. Wee- maes-Moorthamer/E. de Betue- de Block, 2. E. Jonkers/L. de Wit-Boeykens. Prijspieren: 1. Ch. van Houte, 2. J. van Acker, 3. J. de Rechter. Heikant - Zaal 't Heike, KBO, 32 personen. Groep 1: 1. A. Ferket/P. Janssen-Bouvré, 2. P. de Bot/H. Dierx. Groep 2: 1. J. Bouvré/M. Jonkers-de Cock, 2. Y. Bouvré-Ferket/Ch. van Hou ten. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. L. Sala/L. Platjouw- van Poele, 2. J. Platjouw/E. van Driesche, 3. A. van Driesche/A. Lauwers. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. E. Volleman-Caluwé/J. de Maat, 2. G. Freijser-Hemelaar/A. Lauwers, 3. M. Freijzer-Spon- selee/A. Hemelaar-van Himst. BOLLINGEN Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, negentien personen. Hoge vo~ gel: J. Schenkels, rechter zijvo gel: H. de Waal, linker zijvogel: R. van Heeze-Rottier, grootste aantal (10): A. Remijn. Westdorpe - Zaal 't Oude Raed- thuys, 34 personen: 1. J. Zo- landt, 2. W. van Hurk, 3. J. van Vooren.

de Stem | 1995 | | pagina 17