'Bewoners vinden rally prachtig' De Gevallen Krijger van Hulst ilegenheid llVeel toeristische informatie op twaalfde Meikermismarkt Koewacht ■en in lijk werk DE STEM DAG klapper PLAATSELIJK nieuws N (0)MA Dekkers e Ider 30 JAAR!!! Vierhouten Pallets rallysprint stuit volgens organisatie op geen enkel bezwaar Eerste compostvat voor wethouder Hontenisse Visfestijn in Walsoorden ZEELAND C2 particulieren HOERA!! forger gefeliciteerd aar! lijk |eerd Opa en Oma Dekkers Getrouwd Getrouwd Getrouwd eui ..01804 - 11333 en m/v tiemedewerkers m/v indstad uitzendbureau Informatiepakket EDITIE ZEELAND Actie loopt slecht in Sluis-Aardenburg Banken Prijs Prins Bernhard Kloosterzande Sint-Jansteen Cliiige Lamswaarde Ossenisse Zuiddorpe examens 195 I DE STEM WOENSDAG 3 MEI 1995 I/ens, bedankje, jubileum, lie, huwelijk, verloving, |ning, prestatie, examen, Abraham enz. t per kolom 0,65 incl. BTW, Igrote regel verplicht. [oto of afbeelding, x 40 mm 26.- incl. BTW. Ie tarieven op aanvraag, lorden niet geretourneerd. 1-236882 of geef uw tekst lóór plaatsing af bij één van loren. Schriftelijke opgaven lluitend geaccepteerd, indien les bekend zijn, ook indien uw Staling bijgevoegd is. ■en ons het recht voor teksten laaf van redenen te weigeren. 3. never klachten bereiken over de 'tekst behoudt de uitgever zich S| pt voor om de naam van de <1 htgever bekend te maken, In 50 jaar getrouwd!!! ■geluk en nog vele jaren. plique, John-Anja, Carla-Fred, Claudia! e-Zwaluwe, Nelly Ridders-Hermes in j), Petra Minnen in Prinsenbeek. l Sara. |oera! (jdrey ancy Silas. ït vergeten daag en. (nderen. prdag en begewenst. Hartelijk Gefeliciteerd. Hartelijk gefeliciteerd Van jullie achterkleinkind Linda Manfred Bisschop en Daisy Joossens, 28-04-95. Graauw (Zld.) Marino de Wilde en Mireille van de Lavoir 28-04-95, Hulst Anton v. Bijsterveldt en Liz Milne 29 april 1995, Oosterhout. I '*a. kleurenkopieën, A4-AI formaat één gratis toegangskaart uw repropartner haal en breng service j meer dagdelen per week beschikbaar en wil je lerdienen? Grijp dan je kans. Regelmatig zijn W1J |J produktiemedewerkers, laders en lossers. Neem |ogelijk contact met ons op. [1 bedrijven zijn wij regelmatig op zoek naar Ldewerkers die full-time of part-time beschikbaar bereid de handen uit de mouwen te steken, jsnel. Ij Joyce de Rade, tel. 01621-1 76 00. Iveer, Keizersdijk 55b. m Koewacht - Een kleindierenshow, „itiziekoptredens, een oldtimershow jet trekkers, kermis en allerhande •oeristische informatie over Moer- 'elte, Stekene en Axel. Op zondag 7 I jjfi staat dit, en nog veel meer, op liet programma van de twaalfde internationale Meikermismarkt van joewacht. De markt is elk jaar voor duizelden mensen een reden om naar Koewacht te gaan. Ook dit jaar verwacht de organi satie een grote toeloop. Burgemeester H. Rollier van Stekene opent om elf uur de markt aan de grens. Voor de eerste keer dit jaar reikt de organisatie de Ton Huiskes Award uit. Deze prijs is bedoeld voor de deelnemer die de best verzorgde en meest aantrek kelijke kraam heeft. Ton Huiskes was namens de middenstandsorganisatie Wiveko lid van de werkgroep. Vorig jaar december overleed hij plotseling. Veel van de branches die dit jaar nieuw op de markt staan, zijn actief op hore- cagebied. Van saté en pizza tot Lim burgse vlaaien en gebakken vis wordt aangeboden. Daarnaast kunnen bezoe kers zich dit jaar informeren over hob by- en vrijetijdsbesteding, binnenhuis decoratie en Indiaans aardewerk. De ANWB Terneuzen is voor het eerst aanwezig om toeristische informatie te geven. Daarvoor zijn ook de VVV van Axel en Toeristische Dienst van Moer- beke en Stekene op de markt. Om elf uur begint in de Nieuwstraat het standwerkersconcours. Dat duurt tot vier uur. De prijzen voor het concours worden uitgereikt door gastgemeente Moerbeke. Grote aantrekkingskracht hebben jaar lijks de verkopers van voorjaarsplanten en -bloemen en de oltimer-trekkershow. Onder de oldtimers zijn dit jaar ook Belgische trekkers. Vanaf elf uur vliegt een helikopter vanaf de Tragel voor een rondvlucht over het gebied. Liefhebbers van For mule 1-races kunnen een racewagen uit die klasse bewonderen bij garage Drij- dijk. Van onze verslaggever Hulst - De Vierhouten Pallets rallysprint, die zaterdag ï0or de derde keer in de omgeving van Hulst wordt verreden, stuit op geen enkel bezwaar bij de ongeveer 170 bewoners langs de klassementensproeven. Volgens U. Biesheuvel van de organiserende Stichting Autosport Promotie Nieuwendijk zijn alle omwonenden juist laaiend enthousiast over het snelheidsevenement voor hun deur. 1 Dat bleek volgens Biesheuvel toen hij vorige week alle bewo ners persoonlijk heeft bezocht om tekst en uitleg te geven over je rally. Iedereen krijgt boven dien een bloemetje ter compen satie van de overlast. Kritiek Biesheuvel maait daarmee alvast het gras onder de voeten weg van mensen die kritiek hebben op het evenement, omdat de ra cemonsters de rust in de polder zouden verstoren. Zo had vorig jaar om die reden natuurbe schermingsvereniging De Stelt- kluut bedenkingen tegen de ral lysprint in Hulst. Als er iemand last heeft van de voorbijrazende racemonsters, dan zijn het wel de mensen die langs de route wonen. „Maar iedereen vindt het prachtig, ter wijl de mensen toch een hele middag vastzitten," zegt Bies heuvel. „Als we willen, kunnen we met de wedstrijd dwars door wel zes boerenschuren rijden." Burgemeester A. Kessen van Hulst stelt dat er op een doorde- weeksedag wel meer dan 135 auto's over de polderwegen rij den, waar de snelheidsproeven zijn uitgestippeld. „Bovendien moeten de rally-auto's voldoen aan strenge geluidseisen. Dus ei genlijk maakt het allemaal niet zoveel uit." De wedstrijd zelf wordt omkleed met strenge veiligheidseisen, zo wel voor het publiek als voor de deelnemers. Alles staat zwart op wit in een dik veiligheidsplan. Het gaat van de aanwezigheid van ambulances en afzettingen tot het voorkomen van bodem vervuiling, goede communicatie lijnen en het rijgedrag van de deelnemers. Wie zich niet aan de regels houdt, krijgt een fikse boete of wordt uitgesloten van de wedstrijd. Daarnaast worden er aan de toe schouwers speciale informatie pakketten verkocht door mensen van het Rode Kruis in Hulst en Hontenisse. De opbrengst daar van gaat in de afdelingskas. Vo rig jaar leverde de rallysprint het Rode Kruis 9.000 gulden op. De deelnemers verzamelen zich zaterdag vanaf 10.00 uur op de Grote Markt in Hulst. Vandaar gaat het in rustig tempo naar de startplaatsen voor de klasse mentsproeven, die 14 en 10 kilo meter lang zijn. De ene begint nabij de haven van Walsoorden en eindigt onder Lamswaarde. De andere start bij Graauw en finisht nabij Nieuw- Namen. Beide proeven moeten drie keer gereden worden. De eerste start is om 13.00 uur. De finish van de rallysprint is bij het meubelbedrijf Morres in Hulst. Milieubewuste Zeeuws-Vlamin gen konden dit voorjaar voor ƒ25 een compostvat aanschaffen om hun groenafval thuis te com- posteren. Het compostvat kost eigenlijk 50, maar Afvalstoffen Verwij dering Zeeuws-Vlaanderen (AVZV) subsidieert de helft. Om dat het voor de afvalstoffenhef fing interessant is zoveel moge lijk vaten uit te zetten, wil men de actie jaarlijks laten terugke ren. Zolang de voorraad strekt. De meeste gemeenten spreken van een succesvol verloop van de actie. Behalve Sluis-Aarden- burg. „De actie loopt hier slecht, ik kan niet anders zeggen," stelt milieu-ambtenaar J. Gerrits. »Wij hebben maar twintig aan- Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel.01150-18924, fax 01150- 21767. Redacteuren: Peter Oggel (editie- ct1ef)> Frank van Cooten, Rein ven der Helm, Florence Imandt, fori Koomen (sport), Harold ue Puysseleijr, Eugène verstraeten. Goes; Klokstraat 1tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- meverslaggever). Rulst: Steenstraat 14, tel. 01140- W51, fax oi 140-1 gees, J™?cteuran: Frank Deij (plv. ed. bef), Gerlach Hochstenbach. «tivertentieverkoop ,®raeuzen: Zuidlandstraat 32, jel 01150-17920 Fex 01150-96554. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. 13751 Steenstraat 14.tel- 01140- Vertegenwoordigers1 Mdyvanden Brande, Marian Verstraeten. tsTrnSpleicler: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Sfaonnummers en openings- PaginaV^OVeri9eafdelin9^°PB Volgens de organiserende Stichting Autosport Promotie Nieuwendijk zijn alle omwonenden laaiend enthousiast over het snelheidsevenement voor hun deur. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Kloosterzande - Wethouder B. Pauwels van Hontenisse kreeg gisteren het eerste compostvat uitgereikt in het kader van de Zeeuws-Vlaamse compostvatenactie. vragen gekregen. We hadden er zeker honderd verwacht. Mis schien komt dat omdat in Aar denburg een aantal jaren gele den al een dergelijke actie is geweest." Sluis-Aardenburg le vert de vaten thuis af. Hontenisse heeft 170 compostva- ten besteld. Die kunnen vanaf vandaag worden afgehaald bij de gemeentelijke werkplaats in Vogelwaarde. „Bij de mensen die ze niet ophalen, wordt het vat vanaf maandag thuisbezorgd," vertelt milieumedewerker P. Verstraeten. „Ze krijgen daarbij een zakje compostversneller plus een gebruiksaanwijzing." In Sas van Gent loopt de actie prima, zegt C. Ritieo, hoofd mi lieuzaken. „Wij hebben 130 aan meldingen. Dat is boven ver wachting. Wij leveren de vaten op korte termijn bij de mensen thuis af. Nog deze maand." G. Huys, chef openbare werken van de gemeente Axel, vindt het aantal van zeventig aanvragen in zijn gemeente enigszins tegen vallen. „We hadden toch gere kend op zeker twee procent van de 5200 aansluitingen. Dan zou je op ruim honderd zijn geko men. De vaten zijn gisteren be steld en zullen medio mei in het milieustraatje worden afgele verd. Daar kan men de bak ko men ophalen." Oostburg heeft 140 aanvragen voor een compostvat binnen. „We hadden er minder verwacht. Het valt honderd procent mee, zeker gezien de reacties van de mensen in eerste instantie. Velen zien composteren toch als extra werk. De vaten worden bij de aanvragers afgeleverd." Terneuzen heeft 660 aanmeldin gen binnengekregen. Dat aantal ligt volgens woordvoerster T. Vennix in de lijn der verwach ting. „Volgende week krijgt men bericht hoe de vaten opgehaald kunnen worden." De bewoners van Hulst vonden vorige week een schrijven van de gemeente in de bus met informa tie over de compostvatenactie. De komende weken worden de reacties volgens wethouder G. van de Voorde geïnventariseerd. MARKANTE gebeurtenissen in de geschiedenis worden vastge legd door een gedenkteken of -steen. Dat geldt zeker voor het eind van de Tweede Wereldoor log in mei 1945. Al kort na die gedenkwaardige vijfde mei be gon men zowel nationaal als provinciaal en gemeentelijk over blijvende tekens te den ken. Al op 15 oktober 1945 werd bij Koninklijk Besluit bekendge maakt dat daar niets op tegen was, maar dat het plaatsen er van op of van de openbare weg zichtbare plaatsen, alleen ge oorloofd was als het ontwerp door het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschap pen was goedgekeurd. De plaatselijke commissies dienden aan te geven wat de reden was tot het oprichten van een gedenkteken. Er moest een lijst met namen van de te her denken slachtoffers overgelegd worden, benevens een aandui ding van de wijze waarop het slachtoffer het leven had gela ten. Opgegeven moest ook worden welke kunstenaar men het werk wilde laten uitvoeren. De voorkeur ging uit naar Neder landers. Het ministerie wilde ook een situatietekening van de plaats van oprichting, een dui delijke tekening van het ont werp en welk materiaal men wenste te gebruiken. Gedenktekens voor bijvoor beeld aan het Oostfront ge sneuvelde vrijwilligers kregen, zo daar al behoefte aan bestond (men denke aan Stekene!), op die manier geen kans. Later werd nog meegedeeld dat mo numenten in de vorm van ban ken niet waardig genoeg be vonden werden om de ernstige gebeurtenissen van 1940-1945 te herdenken. Ook baksteen vond men niet specifiek geëigend: - In grote hoeveelheid toegepast geeft zij aan het monument een te roode kleur (wat was er dan in 1945/46 tegen rood, zou je den ken? - GS) en vaak ontkomt de ontwerper slecht aan de sfeer van muurtjes metselen. - Uitdrukkelijk werd toen ook gemeld dat: - Zij die vrijwillig naar Duitsland zijn gegaan en daar zijn omgekomen niet door bijzondere gedenktekens mo gen worden geëerd. - OKW richtte zich ook tot alle gemeenten met de klacht dat er veel tekens geplaatst werden Het herdenkingsmonument van Hulst is in 1956 gemaakt door de toen 16-jarige Guido Metsers. In 1969 kreeg het beeld een plaatsje aan de Glacisweg. foto wim kooyman Hulst maakte hij een beeld. Het heeft de voor die periode in Metsers' werk kenmerkende grote handen. Het bleef in de werkplaats van Rooms achter. Op een of andere manier is dat de commissie of de gemeente ter ore gekomen. Wethouder J. Stolte opende de onderhande lingen en voor een zeer schap pelijk prijsje kon het overgeno men worden. Het is geplaatst aan de Glacisweg, niet ver van de Zoutestraat, op een sokkel van (lichtrode!) bakstenen en een hardstenen plaat van plm. anderhalve bij anderhalve me ter. De sokkel heeft opmerke lijk meer gekost dan het beeld! zonder de vereiste toestem ming. 'Naderhand afbreken is bijzonder pijnlijk' luidde de waarschuwing en dus: de regels naleven! Hulst had in die jaren ook een Monumentencommissie. Op 20 juni 1955 bestond die uit voor zitter P. Brand, plaatsvervan gend voorzitter B. Wilking en G, Staderman als secretaris. I. Lambert was plaatsvervangend secretaris en D. Biesbroeck, burgemeester A. Lockefeer, J. Stapper en gemeentesecretaris J. van Denderen de leden. Een commissie was er dus wel maar, tien jaar na de oorlog, nog altijd geen echt gedenkte ken, Twintig jaar nadien, in 1965, trouwens ook nog niet. In de jaren 1968/'69 werd een monument echter een dringen de aangelegenheid, want prins Bernhard zou naar Hulst ko men en hij wilde een krans leggen bij het oorlogsgedenkte ken. Dat was er echter nog steeds niet. Toen deed er zich een buiten kansje voor. De jeugdige Guido Metsers, op 11 december 1940 geboren te Hulst en thans woonachtig te Zoutelande, stu deerde aan de Akademie te Antwerpen en later aan het Nationaal Hoger Instituut voor Beeldende Kunst in dezelfde stad. De schilderkunst werd hem on derwezen door Anton Mast boom, een schilder van met name geabstraheerde haven zichten. Een andere leermeester was professor Van Esbroeck, Guido's voorkeur ging uit naar 'de mens', maar hij was de klassieke beelden beu. Of schoon Metsers nog maar 16 jaar oud was - in 1956 derhalve - daagde Van Esbroeck hem uit dan eens iets te maken dat Guido zelf mooi vond. In de werkplaats van steenhouwerij Rooms aan de Steensedijk in In 1969 kreeg de 'Gevallen' Krijger' daar zijn plaatsje. Hij draagt het eenvoudige op schrift: - Ter nagedachtenis aan onze dierbaren. 1940-1945. - Nergens is te vinden wie de maker is. Dat Guido Metsers geen onverdienstelijk kunste naar was en is, mag blijken uit de toekenning in 1962 van de Prijs der Vriendschap, een Ant werpse prijs voor de schilder kunst. Al een aantal jaren geleden hebben de tweedejaarsleerlin gen van de - thans nog zelf standige - lbo-school De Riet- vliet het beeld geadopteerd. Een jaar lang zorgen zij ervoor dat het er netjes bijstaat. Ieder jaar in mei dragen zij het over aan de bijna-tweedejaars-e- ersteklassers, die dan weer voor een jaar de zorg op zich nemen. De overdracht vindt altijd plaats met enige plechtigheid. Met dank aan P. Metsers-Van Hoylandt te Kapellebrug en A. Prinsen, stadsarchivaris van Hulst. THEATER MIDDELBURG Hecabe (tragedie) - door Het RO Theater - Stadsschouwburg Molen water 99 - 20.00 uur 22,50) VROUWENPOLDER Poppentheater Kris Kras - Cam ping Oranjezon - 14.30-16.30 uur 7,50) DIVERSEN BURGH-HAAMSTEDE Neeltje Jans - wandelexcursie in het nieuwe duingebied - hoogste parkeerplaats Delta Expo -14.00 uur (ƒ5) OOSTKAPELLE Jeugdmuseumdag - Dieren van de Zee - voor kinderen 7 t/m 12 jaar - Zeeuws Biologisch Museum Duin- vlietweg 6 7,50) OSSENISSE Kippeboutenkaarting - De Jacht hoorn -14,00 uur AXEL Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Expositie olieverfschilderijen - Raphaëlia Cools-Cool - streekmu seum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woensdag t/m za terdag t/m 1 juni) SAS VAN GENT Tentoonstelling SPZC De Bruinvis - openbare bibliotheek -13.30-17.00 uur Kaarting - De Engelenroos - 14.00 uur CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Bieden - KBO - De Warande -13.30 uur KOEWACHT Schieting - café 't Hoekske - 13.30 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur The Mask 19.30 uur Schindler's list HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur The Shawshank Redemp tion 14.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Streetfighter 14.00 en 20.00 uur Richie Rich MIDDELBURG Cinema -14.00 uur Karakum OOSTBURG Ledeltheater -14.30 uur The Page- master TERNEUZEN Porgy Bess 20.00 uur Shadowlands VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 20.00 uur Streetfighter 20.00 uur Outbreak 14.00 uur 101 Dalmatiërs 14.00 uur The Pagemaster 19.30 uur Schindler's list 14.00 uur The Flintstones 20.00 uur Stargate GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur 1.0. 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Exit to Eden 14.30, 17.00 en 20.00 uur Jungle Book 14.30, 17,00, 20.00 en 22.30 uurBoys on the side 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Man without a face 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ludwig van B. 22.30 uur My life 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Outbreak 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Legends of the fall 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Star Trek 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs 14.30 en 17.00 uur Richie Rich 14.30,17.00, en 22.30 uur Streetfigh ter 20.00 en 22.30 uur The Shawshank Redemption 14.30 uur Drop Zone 20.00 uur Nell 22.30 uur Pulp Fiction 20.00 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 15.00 en 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Shawshank Redemption 20.00 uur Forrest Gump 15.00 een Richie Rich 15.00 uur 101 Dalmatiërs 15.00 uur Man without a face COLLECTE - De collecte voor de nationale Kinderhulp heeft f 1.223,50 opgebracht. ROMMELMARKT - Muziek vereniging St.-Jan houdt za terdag 6 mei een jubileum- rommelmarkt op het markt pleintje op de hoek van de Hoofd- en Wilhelminastraat. Vanaf 08.00 uur 's morgens tot 15.00 uur kan men er terecht om iets van zijn gading uit te zoeken. VLAAIENACTIE - In de loop van deze week zullen de kin deren van de basisschool bij de inwoners van Sint-Jansteen langskomen om bestellingen op te halen voor de vlaaien die op zaterdag 13 mei afgehaald kunnen worden. Deze vlaaien actie wordt gehouden ter gele genheid van het 100-jarig ju bileum van muziekvereniging St.-Jan in samenwerking met de oudervereniging. Tevens zal een grote spelenkermis worden gehouden op zaterdag 13 mei rondom de feesttent op het bedrijventerrein van dran kenhandel Pluijm in de Wil helminastraat. Door middel van deze activiteiten wordt geld ingezameld voor de aan schaf van speelwerktuigen op het speelplein. Met medewer king van bakker Kees Smal- heer is het mogelijk het gebak tegen een schappelijk prijsje te leveren. HENGELEN - De Clingse Hengelaarsvereniging houdt vrijdag 5 mei de tweede wed strijd in het kader van de zomeravondcompetitie op de Zestigvoet, aanvang 18.15 uur. HOOGLERAAR - Peter Rot tier, geboren in Lamswaarde, is onlangs aan de universiteit van Utrecht benoemd tot hoogleraar in de moleculaire virologie. Rottier ging na het behalen van zijn gymnasium b-diploma aan de Jansenius- scholengemeenschap in Hulst scheikunde studeren aan de Katholieke Universiteit Nij megen. Hij studeerde af in de biochemie en trok naar de Landbouwuniversiteit in Wa- geningen. Daar verrichtte hij een virologisch onderzoek, dat hij beschreef in een proef schrift waarop hij in 1980 tot doctor promoveerde. Rottier trad in dienst van de Utrecht se universiteit. Ook was hij enige jaren verbonden aan het Salk Institute in San Diego en aan de Yale University in New Haven, beide in de Verenigde Staten. Na zijn terugkeer in Utrecht bouwde Rottier een onderzoeksgroep op die werkt aan de bestudering van viru sinfecties. DARTEN - Op camping De Zeemeeuw werd een dartwed strijd gehouden waaraan vijf tien personen deelnamen. Uit slag: 1. R. Sarens, 2. S. Col man, 3. L. D'Hooghe. HENGELEN - Op camping De Zeemeeuw werd een hen- gelwedstrijd gehouden waar aan 22 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. van Cleemput 1200 gram, 2. E, van Cleemput 400, 3. Ch. Sarens 210 gram. BILJARTEN - Op camping Mussennist werd een biljart wedstrijd gehouden waaraan twaalf personen deelnamen. Uitslag: 1. C. Verbist, 2. P. Neyens, 3. S. Neyens. COLLECTE - De collecte voor de Hartstichting bracht 813,45 gulden op. Eindhoven versiteit. Technische Uni- Elektrotechniek: Ru dy de Blok, Clinge. Van onze verslaggever Walsoorden - Ongeveer vijftig vissersboten varen zaterdag 6 mei de haven van Walsoorden uit om deel te nemen een grote viswedstrijd. De wedstrijd kent deelnemers uit heel Zeeuws-Vlaanderen en België. Gevist wordt zaterdag vooral op paling en tong „en mogelijk ook zeebaars en een verdwaalde kabeljauw," aldus Jonkheijm. De boten varen rond een uur of half tien uit. In de anderhalf uur daarvoor kunnen de deelnemers hun inschrijfformulier afhalen. Tegen 16.00 uur zijn de boten terug in Walsoorden waarna de opbrengsten gewogen worden. Om 19.30 uur is de prijsuitreiking. De eerste prijs is 750 gulden in natura.

de Stem | 1995 | | pagina 15