Plan Veerstraat blijft mogelijk Koninginnedag met winkelen en oranje vieren RSEASPERGES :legenheid Het Schaap Café- irasserie Smickel BEVEILIGING 26.50/Bfr. 505.- DAG klapper POLITIE rapport O JAAR Terneuzen rekent op instemming provincie met woonwagencentrum Zaamslag looikijrtart >ESTEM particulieren ZEELAND A6 orger gefeliciteerd Topjes hanen (ha ha) mei bestaan wij xligen al onze cliën- ïenden en bekenden t op die dag met ons aarop te klinken AREN EN RTSCHOENEN HOENMAKER Lid N.V.O.S. deze lieve meid js$rijaart i-Avonds maakt de fanfare editie zeeland Biervliet Brand Onder invloed Inbraak Ouderen sluiten kookcursus af het veiligste adres (95 X 54 v i lens, bedankje, jubileum, Ie, huwelijk, verloving, ping, prestatie, examen, j Abraham enz. per kolom 0,65 incl. BTW, hrote regel verplicht, oto of afbeelding, i x 40 mm 26.- incl. BTW. e tarieven op aanvraag, brden niet geretourneerd. 1236882 of geef uw tekst pór plaatsing af bij één van Joren. Schriftelijke opgaven fluitend geaccepteerd, indien les bekend zijn, ook indien uw Ttaling bijgevoegd is. en ons het recht voor teksten laaf van redenen te weigeren, fever klachten bereiken over de lekst behoudt de uitgever zich t voor om de naam van de Itgever bekend te makerr. pESTEM MAANDAG 1 MEI 1995 'ellicaan in Waspik, Niel Weemaes in lande, Miriam Ras in Breda. Ibbelzinnige praat en met Itijd te laat, maar we willen je at we je niet zullen vergeten. Ipijt me. Angèle Claerhoudt, Hulst it 28 - 4561 EJ Hulst 13090 EDIPLOMEERDE EDISCHE nd ziekenfondsleverancier praken ook na 18.00 uur roek komen wij ook aan huis Uw adres voor: orthopedische maatschoenen, semi-orthopedische schoenen, comfortschoenen van smal tot extra breed, ook voor losse steunzool of inlay. Steunstokken en krukken. Voetverzorgingsartikelen, ortho pedische aanpassingen aan sportschoeisel, therapeutische elastische kousen, pedicuren. - sinds 1906 - |Van onze verslaggever I terneuzen - Het college van burgemees- en wethouders van Terneuzen heeft hoop dat de provincie Zeeland I alsnog instemt met de aanleg van een Loonwagencentrum aan de Veerstraat in IZaamslag. zei wethouder J. van Rooijen (ruimtelijke I ordening) donderdagavond in de gemeenteraads- 1 vergadering. Van Rooijen maakte de opmerkingen over het woonwagencentrum na vragen door het Groen- Links-raadslid A. van Himme over de kwestie. In beroep De gemeente is in beroep gegaan tegen de weige ring van Gedeputeerde Staten van Zeeland om een woonwagenkamp te vestigen op de bewuste plaats in Zaamslag. Van Himme maakte zich er zorgen over dat door de instelling van dat beroep de aanleg van een woonwagencentrum in het dorp aanzienlijke vertraging zou oplopen. „En als blijkt dat er een negatieve uitspraak volgt voor de gemeente in het beroep, gaan we dan met dezelfde locatie nog door," vroeg het raadslid zich af. De wethouder antwoordde daar stellig op dat de gemeente goede uitzichten heeft dat het centrum toch aan de Veerstraat mag komen. „Aanvankelijk wilden we het centrum aanleggen bij de Polder straat. Daar ging de locatie-boordelingscommissie van de provincie mee akkoord. Daarna heeft het college gekozen voor de Veerstraat, een locatie die op alle punten beter scoorde dan de Polderstraat," aldus Van Rooijen. Verder wees die op de verschillen in inzicht met betrekking tot het woonwagenbeleid tussen de provincie en het rijksbeleid. „De provincie houdt vast aan kleine centra, gelegen in de buurt van bebouwing om de bewoners van het woonwagen centrum beter te laten integreren. De nieuwe richtlijnen van het ministerie volgen dat spoor niet helemaal. Daar wordt juist weer gekozen voor wat afzonderlijk gelegen kleine of middelgrote centra." Van Rooijen kondigde verder nog aan dat er op korte termijn overleg plaatsvindt met een brede delegatie uit Gedeputeerde Staten over die ver warring van bestuurlijke eenduidigheid. Je kunt 't zo niet weten, maar zal vandaag Sara heten! H.G. Ad, Adrian, Jenny, Christel en 'n poot van Joy. andaise saus »m en zalm en ipelgarnituur. taurant ijk1 2854 Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTaS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS., IVan onze correspondenten Hulst/Terneuzen - In Luws-Vlaanderen werd dit (wekend weer op grote 1 koninginnedag ge- |Oost-Zeeuws-Vlaanderen J gebeurt dit in Oost-Zeeuws- Vlaanderen wat minder uitbun- u. Hier en daar een vlag met [oranje wimpel en vooral voor de (jeugd activiteiten. Hulst bl beeld in Hulst was er een in een doodgewone zaterdag. [De winkels waren geopend dus g men overal mensen gezellig joodschappen doen en omdat een vrije dag was werd er k gebruik gemaakt van het 'meepikken van een terrasje. De [buurtverenigingen en Jeugdva- Ikantiewerk hadden de moeite genomen om voor de jeugd het n en ander te organiseren. Dat j van een heel spellencircuit (tot en met een kleurrijke stoet, nden Dullaertwijk werd er uit- muziek gemaakt door [kinderen die met versierde fiets, step, driewieler of bolderkar meededen aan de optocht. (Vrolijke smoeltjes en tevreden en moe gespeelde kinderen aan het [eind van de dag. Het weer was [goed, fris maar droog en dat pverde een gezellige drukte op i de Hulster binnenstad. In de fcvonduren verplaatste de activi- leit zich naar het hockeyveld jwaar Bertha Strikes again weer (enkele duizenden belangstellen- Ken trok. Sint-Jansteen tan de georganiseerde activitei- :n te Sint-Jansteen werd door m groot aantal kinderen deel nomen. Het was gezellig druk, Idus Paul Plasschert, een van Ie medewerkers van het oranje- imité. de ochtenduren waren er al- irlei activiteiten voor de jeugd, «Is een lawaaioptocht, een fflmelmarkt en een spelencir- uit. foor de familie fietsenrally had pen zich in het gemeenschaps centrum de Warande 109 deelne- P® gemeld. Een gezelligheids- |it, die door het mooie weer, als J® geslaagd evenement be- jchouwd mag worden. pinge pet het kinderspeeltheater 'Met peters en bellen' had het feetco- fcite Clinge een voltreffer naar pnge gehaald. In het gemeen- pnpscentrum Malpertuus wa ft de kinderen en vele ouders Ènwezig en konden zij aan al- |dei aktiviteiten tijdens het pgramma meedoen. 'dactie neuzen: Zuidlandstraat 32, •"'150-18924, fax 01150- 767. tdacteuren: Peter Oggel (editie- le,)i Frank van Cooten, Rein "der Helm, Florence Imandt, ln Koomen (sport), Harold 'Fuysseleijr, Eugène fstraeten. Klokstraat 1tel. 01100- "30, fax 01100-21928. facteur: Cees Maas (provin- «rslaggever). "k Steenstraat 14, tel. 01140- 1, fax 01140-19698. «cteuren: Frank Deij (plv. ed. Gerlach Hochstenbach. 'ertentieverkoop keuzen: Zuidlandstraat 32, '1150-17920. "1150-96554. ,e9enwoordigers: "'0 Boeije, Hans Dimmers. Steenstraat 14, tel. 01140- 'egenwoordigers: 7 van den Brande, "an Verstraeten. (topleider: Harry Muurmans, "76-236454. I onnummers en openings- Bin V »n over'9e afdelingen op WiaA2. 27-02-9E Weldoen door Vermaak een rondgang door Clinge. Kloosterzande Het Oranjecomité Kloosterzande kan terugzien op een bijzonder geslaagde koninginnedagviering in het dorp. Er was voor alle aktiviteiten veel belangstelling. Burgemeester Th. Steenkamp verrichtte de officiële opening op het Hof te Zandeplein met het vlag hijsen onder het spelen van het Wilhelmus door de Konink lijke Harmonie St.Cecilia, dat uitbundig werd meegezongen door de basisschoolleerlingen en verdere aanwezigen. Vervolgens startte het program ma voor de basisschoolleerlin gen. De kleintjes van de groepen 1 tot en met 3 verzamelden in het bos kokertjes met maïs, die ze bij de bosheks konden laten betoveren in popcorn. De leerlingen van de groepen 4 tot en met 6 moesten tijdens hun speurtocht letters verzamelen, waarmee ze woorden moesten maken. De leerlingen van de groepen 7 en 8 konden zich creatief uitle ven op het Hof te Zandeplein door het beschilderen van aard-' appelkisten. Als afwisseling was er voor alle leerlingen een leuk gevariëerd optreden van Professor Zarkos in Zaal van Leuven. 's Middags meldden zich 240 deelnemers voor de fietstocht met opdrachten. Na afloop hier van werden in Zaal Molenhof een aantal prijzen verloot onder de fietsers. In de leeftijd boven 16 jaar gingen deze naar: 1. Sandra d'Haens, Kloosterzande, 2. Ingrid de Booy, Kloosterzande, 3. S. Jacobse, Hengstdijk Tot 16 jaar: 1. Linda de Meijer, Kloosterzande, 2. Ellen de Kort, Kloosterzande, 3. Marit Radema kers, Kloosterzande. Extra prijzen waren er voor Pim van Jole (tot 16 jaar) en voor G. Joos (boven 16 jaar), 's Middags werd er ook nog een Oranjekaarting gehouden in zaal Molenhof, waaraan 20 kaarters deelnamen. Uitslagen: Bieden: 1. N. Goossen, 2. L. van Goethem, 3. W. de Munck. Jokeren: 1. mevrouw De Bakker, 2. mevrouw Van Poorten, 3. J. Driesse. De dag werd afgesloten met een bingo-avond ten bate van carna valsstichting De Kloorianen in zaal de Kastanje. Kanaalzone In de kanaalzone werd uitbundig Koninginnedag gevierd. Met een heerlijk oranje zonnetje deden de vrijmarken goede zaken en de kinderen vermaakten zich met kinderspelen. Terneuzen Zo ook in de kern Terneuzen. De vrijmarkt in de morgenuren werd wel erg letterlijk opgevat door sommige deelnemers Men ging verspreid in de binnenstad zitten. Van de Herengracht -markt tot aan aan de Burge meester Geillstraat. Veel winkels in de binnenstad openden hun deuren, er was echter geen uni formiteit in de openingstijden. Een winkelier liet via een poster weten waarom hij de winkel ge sloten hield „Wij vieren Konin ginnedag wel." In Terneuzen waren maar liefst negen buurtverenigingen actief. Op de markt werd 's middags een ringsteekspel gehouden voor de jeugd rond een middeleeuws kasteel. Enkele duizenden toe schouwers genoten van de show van een keur aan korpsen bij de Taptoe. In Biervliet werd een lampio noptocht en muzikale afsluiting gehouden. De kern Hoek houdt de aubade van het schoolkoor in ere. Verder konden de belang stellenden zich vergapen aan oude legervoertuigen en hield het SWO Hoek nabij het buurt huis diverse activiteiten voor de jeugd. Sluiskil In Sluiskil werd ter ere van de verjaardag van de Koningin moeder een optocht van versier de fietsen gehouden. De jeugd kon tercht bij de speeltuin, er was een concert in het Meulen- Watervoetbal in Axel. Met een ijsje is het volgen van de koninginnedag-activiteiten, zoals hier in Kloosterzande, een stuk aangenamer. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE gat en tot slot een groot oran jebal. Spui In Spui tekende de belangen groep Spui voor de organisatie van het koninginnedagfestijn. De jeugd vermaakte zich met een luchtkasteel en gezelschaps spelen. Er was een geslaagde markt met onder meer een schiettent puut van Gies en olie- bollenkraam. Showband Hosan- ne gaf een optreden en er was een voorstelling van het kinder circus Sas van Gent De kinderen in Sas van Gent verzamelden zich met versierde fietsen en steppen om met show band Sas van Gent voorop ver volgens ballonnen op te laten, 's Middags begon om 13.00 uur het tiende smartlappenfestival bij de diverse horecabedrijven. Verder was er een kindervrijmarkt op het Keizer Karelplein en een feestmiddag voor de ouderen. De koninginnedag werd afgesloten met een lampionoptocht en een play-back show in de Watergeus. West-Zeeuws-Vlaanderen In West-Zeeuws-Vlaanderen is afgelopen zaterdag met veel en thousiasme, maar vooral in een gezellige sfeer koninginnedag gevierd. Hoofdplaat Nadat Oefening Baart Kunst het Wilhelmus had gespeeld begon de jeugd aan de kinderspelen. Ook later op de dag bij de oud- Hollandse kinderspelen op het dorpsplein heerste er een gezelli ge sfeer. Jongerenvereniging Jo- veho had op het plein ook een hoek ingericht, waar vooral het gooien met natte sponzen volop in de belangstelling stond. De veteranenwedstrijd op het voet balveld werd goed bezocht. Ve len wilden de oude glorie wel eens weer aan het werk zien. De viering van koninginnedag werd besloten met een lampionop tocht. Breskens Vrijdag hadden de leerlingen van de basisscholen al een feest programma afgewerkt. Zaterdag was er voor de kleuters een pop pentheater en een etalagewed strijd voor de jeugd. Het met oranje vlaggen versierde Oran jeplein was zaterdagmiddag goed gevuld met kinderen om gebruik te maken van het springkussen. Zaterdagavond werd er in de Blazer nog een playbackshow gehouden. Schoondijke Iedereen die Schoondijke langs de hoofdwegen binnenrijdt zal het duidelijk zijn, hier wordt feest gevierd. Vrijdagavond was er nog met man en macht ge werkt om de straten feestelijk te versieren met vlaggetjes. Ook de Schoondijkse molen was vrolijk versierd. De koninginnedagvie ring is hier altijd iets speciaals en zaterdag stond de country en westernstijl centraal. Zaterdagmorgen werd gestart met een geslaagde rommelmarkt, terwijl er zaterdagmiddag veel belangstelling was voor de vlie gerwedstrijd voor de jeugd. Hoogtepunt was natuurlijk weer MARKTEN MIDDELBURG Boeken- en Verzamelmarkt - Markt - 11.00-17.00 uur (gratis) SAS VAN GENT Middag-, avondmarkt - met raod- show en andere activiteiten - Cen trum - 14.00-22.00 uur - info: 01158-52177 THEATER HEINKENSZAND Bram Kwekkeboom - met Kwarre - 't Ouwe Veerhuus - 20.00 uur SINT-NIKLAAS Vrijdag - van Hugo Claus - door Argus - Museumtheater Zwijgershoek - 20.00 uur Een vreemd koppel - van Neil Si mon - door Sint Genesius - Stads schouwburg - 20.00 uur DIVERSEN KIELDRECHT Schieting - Terminus -15.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon -14.00 uur OSSENISSE Wafels, darts en gaaibollen - cam ping De Zeemeeuw CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Dansen - KBO - Malpertuus - 13.30 uur LAMSWAARDE Kaarting - café De Lamsoren - 14.00 uur ZUIDDORPE Koningsschieting - St.-Sebastiaan - 14.30 uur KOEWACHT Koersbal - De Vlaschaard -14.00 uur SAS VAN GENT 1 Mei-markt. Middag- en avond- markt. Centrum Sas van Gent. Van 14.00 u tot 22.00 u. SAS VAN GENT - Tentoonstelling SZPC de Bruinvis. Openbare Biblio theek. Open van 13.30 tot 20.00 u. FILMS GOES Grand Theater 19.30 uur Schindler's list HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur The Shawshank Redemp tion 14.00 uur 101 Dalmatiërs 14.00 uur Dumb Dumber 14.00 en 20.00 uur Streetfighter 14.00 en 20.00 uur Richie Rich MIDDELBURG Cinema -14.00 uur Karakum VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 20.00 uur Streetfighter 20.00 uur Outbreak 14.00 uur 101 Dalmatiërs 14.00 uur The Pagemaster 19.30 uur Schindler's list 14.00 uur The Flintstones 20.00 uur Stargate GENT Decascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uurl.Q. 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Exit to Eden 14.30,17.00 en 20,00 uur Jungle Book 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uurBoys on the side 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Man without a face 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ludwig van B. 22.30 uur My life 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Out break 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Le gends of the fall 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Star Trek 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs 14.30 en 17.00 uur Richie Rich 14.30, 17.00, en 22.30 uur Streetfigh ter 20.00 en 22.30 uur The Shawshank Redemption 14.30 uur Drop Zone 20.00 uur Nell 22.30 uur Pulp Fiction 20.00 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 15.00,17.30 en 20.00 uur Outbreak 17.30 en 20.00 uur Legends of the fall 17.30 en 20.00 uur Shawshank Re demption 20.00 uur Forrest Gump 15.00 een Richie Rich 15.00 uur 101 Dalmatiërs 15.00 en 17.30 uur Man without a face Een kinderoptocht achter muziekvereniging EMM op weg naar de aubade in Koewacht. de zeskamp in een loods van de landbouwpraktijkschool, waar onder andere werd gestreden op een zelf gebouwde rodeostier. Met het Desperado bal werd het Oranjefeest afgesloten. Oostburg De eerste indruk zaterdag in Oostburg is dat er hier geen koninginnedag wordt gevierd. Alleen bejaardenhuis De Burcht is versierd. Na een speurtocht blijkt dat er nabij de voetbalvel den wel wat activiteiten worden gehouden. De jeugd leefde zich uit bij het 'brand blussen'. Za terdagmorgen was er een op tocht van versierde fietsen. „Hiervoor was veel belangstel ling, het is volgens mij nog nooit zo druk geweest," zei M. de Paauw van de drumband-har monie, die samen met de brand weer de viering heeft 'gered'. Het feest werd afgesloten met een prestatieloop georganiseerd door AV de Wielingen en een disco avond in den Hoekzak. Aardenburg Zaterdag was er veel belangstel ling. Vooral het middagprogram ma met vooral de driekamp en de zeepkistenraces brachten weer veel publiek naar het ter rein voor het gemeentehuis. De koninginnedag in Aardenburg werd afgesloten met een kamp- Zuidzande Nadat zaterdagmorgen hard was gewerkt bij de kinderspelen stond het middagprogramma in Zuidzande in het teken van een fietsenrit met opdrachten. Het gezellige feest werd afgesloten met een lampionoptocht. IJzendijke Het kleine, maar zeer actieve Oranjecomité in Petit Paris be gon zaterdagmorgen met een grote optocht met versierde fiet sen. Na het spelen van het Wil helmus door Geduld Overwint stortte de jeugd zich massaal op de juniorenzeskamp. Er werd felle strijd geleverd op onder andere de klauterbaan en in de waterbak. De strijd werd gewon nen door een team van Tiola. Alle deelnemers ontvingen een petje met als tekst I love IJzen dijke. De zeskamp voor volwas senen moest worden afgelast. „Er hadden zich te weinig teams ingeschreven," aldus Coen Rams van het Oranjecomite zaterdag middag. Zaterdagavond werd de viering van koninginnedag afge sloten met een wervelende show van showband Jeugdbelang op de Markt, een prestatieloop met veel deelnemers en een Karaoke wedstrijd in cafe Les Amies. Groede - Zaterdagmiddag werd een brand ontdekt in een schuur aan de Krabbedijk te Groede. Een opgeslagen partij huisraad ging daarbij in vlam men op. De schade aan de schuur bleef beperkt, mede snel ingrijpen van de eigenaar die direct zelf met blussen begon. De gealarmeerde brandweer klaarde het karwei verder. De brand is vermoede lijk ontstaan door nog aanwe zige resten vuur in de vork van een voorlader van een tractor. Deze was eerder die middag gebruikt bij het ver branden van snoeiafval en daarna in de schuur geplaatst. Kloosterzande - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft een 22-jarige inwoner uit Vogelwaarde wegens het rijden onder invloed een dag vaarding uitgereikt en een rij verbod van elf uur opgelegd. De man reed met zijn auto aan het Marijkeplein in Klooster zande achterop een voor hem rijdende personenauto, be stuurd door een 70-jarige in woner uit Kloosterzande- Een ademanalysetest wees 885 mi crogram alcohol aan per uit geademde liter lucht. Retranchement - Een 53-jari- ge man uit Berkel en Roderijs deed bij de politie in West- Zeeuws-Vlaanderen aangifte van een inbraak in zijn vakan tiewoning aan de Grote Chris- stoffelstraat. Ontvreemd wer den een kleurentelevisie en een radio cassetterecorder. Men was binnengekomen door het vernielen van een raam aan de achterzijde van het pand. Kloosterzande - Na tien wekelijkse kooklessen te hebben gevolgd, sloten de zestien deelnemende ouderen hun cursus af met een zelfbereide warme maaltijd. Ook de partners van de cursisten namen deel aan het oppeuzelen hiervan Op initiatief van de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) werd in het clubgebouw Rozenhof van de bejaarden een kookcursus georga niseerd voor een aantal mannen in de derde leeftijd. Achterliggende bedoeling was, dat de heren in gevallen van nood voor hun eigen warme maaltijd kunnen zorgen. Het cursuspakket bevatte dan ook zoveel mogelijk normale eenvou dige maaltijden. Er namen zestien personen aan deel, afkomstig uit de kernen Kloosterzande, Terhole en Vogelwaarde. Zowel de deelnemers als de organisatoren waren uiterst tevreden over het verloop en daarom werd ook besloten om deze cursus een vervolg te geven. (ADVERTENTIE) INIRMK Erkend Uneto Beveiligings- Installateur Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1995 | | pagina 9