Vr Becker blijft zonder gravelzege 'Ayrton zou genoten hebben' Verweijmeren en Van Gils snel in Assen Beslissi Muster overleeft twee matchpoints en verslaat Duitse favoriet Muntz en Roberts halen finaledagen in Parijs Privé-auto's Berger en Alesi gestolen teas» DE STEM SPORT DE STEM VOLLEYB Imola-winnaar Damon Hill valt pas tijdens persconferentie stil 1 SPORTNIEUWS KORT Klinsmann voetballer van het Jaar' Smits nadert met Pacers volgende ronde Scudetto voor Van de Goor en Modena AMVJ verovert 11a titel ook beker Sayginer wint BWA-toernooi VOLLEYB, Van Neve Oranjelo< in IJzendi ATLETlEi g»d' tesdR,ike)3-31- RT»,Haas g°°4 Argentijn Silio wint marathon Hamburg Zieke Olaf Ludwig start niet MAANDAG 1 MEI 1995 B yan onze volleybalm IJzendijke- Zowel als vrouwen van V ben in de landelijk competitie hun wedstrijd verlorer nen leden een 3-( in hun wedstrijd o: en elfde plaats in divisie en zijn deerd. pe vrouwen kregei TDK/Brevok 3 met nen echter volgens V Stanley van der Wal sie blijven spelen, do< Assen (anp) - Het onbekende Italiaanse duo Walter Galbi- ati en Guido Sala heeft zon dag de eerste wegrace in de strijd om het EK zijspan ge wonnen. Op het circuit in Assen was de combinatie in een Suzuki het snelst in 23.22,64. Het Britse koppel Baker/Staple- ton eindigde op de tweede plaats, gevolgd door de Fransen Ferrand/Gouger. Beste Neder landers waren Wim Verweijme- ren en Martien van Gils op de vijfde plaats. „Dat was ook een verrassing, zeker voor onszelf", aldus de twee Geertruidenberge- naren. „We waren in de training achtste geworden, en daar waren we in dat sterke veld eigenlijk al dik tevreden over", aldus stuurman Verweijmeren, „maar het ging in de race nog een stuk lekkerder, met een mooi eind, want in de laatste ronde konden we nog een combinatie inhalen. Een mooie tijd ook, we hoefden maar een seconde of twintig op de win naars toe te geven". Volgende week rijden Verweijmeren en Van Gils, die vorig jaar Neder lands kampioen werden, een voor het NK meetellende race in Zolder. De volgende EK-race is half mei in Frankrijk. De strijd aan kop ging vooral tussen de Duitsers Schlosser en Gloor, Baker/Stapleton en Gal biati/Sala. De Duitsers vielen als eerste af, nadat Gloor een buite ling maakte. Tot verrassing van menigeen passeerden Galbiati/ Sala de Britse combinatie twee ronden voor het einde en gaf het de leiding niet meer uit handen. Voor het eerst in de historie won een Italiaans duo een EK-zij- spanrace. Het Belgisch/Franse duo Step- hane Mertens en Michel Mattioli won zondag in Assen de eerste wedstrijd in de strijd om de WK endurance. De zes uursrace vond voor het eerst plaats op het Drentse circuit. Mertens/Mattio- li bleven de Fransen Costes en Nizera voor. Op de derde plaats eindigde het Belgisch/Franse koppel Simeon/Laveille. Joop Bosch en Henk van de Broek eindigden op de zesde plaats en zorgden voor de beste Neder landseprestatie. Assen. EK zijspan. 1. Galbiati/Sala (Ita) LCR-Suzuki 15 ronden 23.22,64 (gem. snelheid 150,645 km/uur), 2. Baker/Stapleton (GBr) LCR-Yamaha 23.23,36, 3. Fer rand/Gouger (Fra) LCR-Krauser 23.33,74, 4. Whittington/Birkett (GBr) LCR-Krauser 23.39,64, 5. Ver- weijmeren/Van Gils (Ned) LCR-Su zuki 23.41,72, 6. Molyneux/Hill (GBr) DMR-Krauser 23.43,80, 14. Kuipers/Kramer (Ned) KMS-Ka- wasaki 23.55,71, 16. Hummel/Goris (Ned) Windle-Krauser 24.48,49, 17. Steenbergen/Steenbergen (Ned) LCR-Krauser 24.50,29. EK stand: 1. Galbiati/Sala 25, 2. Baker/Stapleton 20, 3. Ferrand/ Gouger 16, 4. Whittington/Birkett 13, 5. Verweijmeren/Van Gils 11. Assen. WK endurance, zes uursrace. 1. Mertens/Mattioli (Bel/Fra) Hon da, 2. Costes/Nizera (Fra) Honda, 3. Simeon/Laveille (Bel/Fra) Honda, 4. Manley/Bonhuil (GBr/Fra) Kawasa ki, 5. Holden/Stroud (GBr/Aus) Ka wasaki, 6. Bosch/Van de Broek (Ned) Kawasaki, 7. Seefeldt/Boner (Zwi), 8. Josch/Schittko (Dui), 9. Power/Smith (GBr), 10. Weymand/ Thijssen (Bel/Ned), 14. Spierings/ Van Dooren (Ned). Monte Carlo (anp/sid) - Weer bleef Boris Becker op een gravelbaan weinig anders over dan tandenknarsen. Alsof hij de rode baksteen zelf stond te vermalen. Nooit eerder in zijn rijke carrière slaagde de Duitser erin een ATP-toernooi op de voor hem vermaledijde, trage onder grond te winnen. Zondag in Monte Carlo, waar 2'A miljoen gulden aan prijzengeld klaar lag, lukte het weer niet, ondanks twee wedstrijdpunten. De Oostenrijker Thomas Muster, na het duel met Gaudenzi nog bijna uitgeschakeld door uitdro ging, herrees en ging er na drie uur en een kwartier toch nog met de vetste cheque vandoor: 4-6 5-7 6-1 7-6 6-0. De Duitse kenners waren het voor aanvang nog gloeiend met elkaar eens. Boris Becker zou eindelijk zijn landgenoot Gottf ried von Cramm opvolgen als winnaar van het enkelspel in Monte Carlo. 'Der Tennisbaron' zegevierde tot dusver als enige Duitser in het Zuidfranse vor stendom, in 1936 en 1937. Maar Becker verloor, na '89 en '91, voor de derde keer de finale. Dat overkwam hem ook bij de gra veltoernooien in Hamburg ('90) en Rome ('94). En op de trage baan had hij zo graag eens gewonnen. „Dat is mijn grote doel dit jaar", ver klapte Becker nadat hij in de halve eindstrijd van Goran Ivan isevic had gewonnen. „Dan be doel ik een echt toernooi. Niet zo'n 100.000 dollar dingetje er gens in Zuid-Amerika." Lang leek de nummer drie van de wereldranglijst op de goede weg, maar vechtjas Muster gaf net als zaterdag niet op. Ook niet toen hij in de vierde set in de tiebreak twee wedstrijdpunten tegen kreeg. De finale was de confrontatie tussen twee stijlen. Becker nam veel risico op straffe van veel foutjes. Muster kleefde aan de achterlijn en vertrouwde op zijn vastheid. De Duitse opvatting zegevierde in de eerste sets, de Oostenrijkse in de volgende, toen Becker zich even wat rust gunde. Muster had geluk in de tiebreak van de vierde set. Zijn Duitse opponent, als tweede geplaatst, verspeelde het eerste wedstrijd- punt door een dubbele fout, de tweede door een forehand in het net te slaan. Hij gaf, onder toe ziend oog van prins Reinier en kroonprins Albert, er prompt de brui aan. Becker dus niet op gravel, Mus ter wel, voor de 20e keer sinds hij in 1990 in München voor het laatst (van Novacek) een finale op deze baansoort verloor. Mus ters balans voor 1995 op het gemalen baksteen staat alweer op 22 gewonnen partijen, 0 ver loren. Een dag eerder verdween de Oostenrijker stuiptrekkend van zijn favoriete ondergrond. Zijn lichaamstemperatuur was gestegen tot 40 graden. Onderzoek in het Prinses Grace- ziekenhuis wees uit dat de Mus ter 'slechts' door de hitte was bevangen. Spelen dus, zondag, hoewel manager Leitgeb het liefst meteen met hem naar We nen was gevlogen. Muster pie kerde er echter niet over de finale te laten schieten. „Geen denken aan. Ik ben toch zeker prof." Onlangs overkwam Muster al iets dergelijks in Estoril. Hij ver orberde in Portugal relatief kort voor de finale een halve kip en hield zich daarmee op de been. Voor de eindstrijd in Monte Car lo sliep hij tien uur aan een stuk. Ook dat hielp, zelfs tegen Becker. Al bleef Leitgeb, die zich zaterdag een ongeluk was ge schrokken, hem voor gek verkla ren. Arantxa Sanchez Vicario, thuis in Catalonië, won voor de vijfde keer het WTA-toernooi van Bar celona. De Spaanse favoriete was in de finale te sterk voor Iva Majoli. De als tweede geplaatste Kroatische tennisster bestond het de eerste set te winnen met 7-5 om vervolgens nog precies twee games te maken: 0-6 2-6. Precies de cijfers waarmee Sanchez ook vorig jaar Majoli versloeg in de eindstrijd. In Zagreb, waar het kwart mil joen gulden prijzengeld niet ver mocht toppers te lokken, boekte Sabine Appelmans een belang rijk succesje. De Belgische won het toernooi ten koste van de Duitse Silke Meier, die voor het eerst een WTA-finale haalde: 6-4 6-3. UITSLAGEN Monte Carlo. Mannen, 2,5 miljoen gul den. Haive finale: Muster (Oos/9) - Gauden zi (Ita) 6-3 7-6, Becker (Dui/2) - Ivan isevic (Kro/4) 7-6 3-6 6-1. Finale: Mus ter - Becker 4-6 5-7 6-1 7-6 6-0. Barcelona. Vrouwen. 660.000 gulden. Halve finale: Sanchez (Spa/1) - Coet- zer (ZAf/4) 6-3 6-3, Majoli (Kro/2) - Nowak (Pol) 6-3 6-1. Finale: Sanchez - Majoli 5-7 6-0 6-2. Seoul. Mannen, 315.000 gulden. Halve finale: Rusedski (Can) - Carlsen (Den) 6-4 6-3, Rehmann (Dui) - Pan Bing (Chi) 6-3 6-2. Finale: Rusedski - Rehmann 6-4 3-1 opgave Rehmann. Dubbelspel finale: Lareau/Tarango (Can/VSt) - Eagle/Florent (Aus) 6-3 6-2. Zagreb. Vrouwen, 250.000 gulden. Ha] Ive finale: Appelmans (Bel) - Spir- lea (Roe) 7-5 7-5, Meier (Dui) - Szabo- va (Slw) 6-2 6-0. Finale: Appelmans - Meier 6-4 6-3. Dubbelspel, finale: Paz/Simpson-Alter (Arg/Can) - Golarsa/Spirlea (Ita/Roe) 7-5 6-2. Muntz verdiende ongeveer 2200 gulden met zijn prestatie. Pech voor hem dat dit toernooi niet meetelt voor de Europese geldranglijst. Daarop staat de 25-jarige Brabander 144e. Hij moet dit jaar bij de beste 120 finishen om zijn spelerskaart te behouden. De laatste weken miste Muntz in verschillende toernooien nogal eens de kwalificatie voor de twee finaledagen. „Dat kan gebeuren als je net begonnen bent als prof", hield hij de moed erin. Parijs was een mooie gelegen heid uit het dal te klimmen. Met 875.000 gulden in de pot speel den golfers samen in twee ver- Becker krabt nog maar eens aan zijn hoofd: nog steeds geen overwinning op gravel... FOTO ANP Parijs (anp) - Aan de supergolfers Ballesteros en Olazabal konden zij niet tippen, toch presteerden Rolf Muntz en de Welshman Martyn Roberts goed in het Tournoi Perrier in Parijs. De gelegenheidscombinatie eindigde als 25e. 1 Voor de start herdenken de coureurs Ayrton Senna. schillende vormen: fourball-be- terball waarbij de beste score van één speler telde, en fourso mes (een bal om de beurt gesla gen). Beiden vormen speelden de deelnemers twee keer. Muntz/ Roberts eindigden op 270 slagen. „Goed voor het zelfvertrouwen", vond Muntz na afloop. Volgende week speelt hij het Italiaans Open. Ballesteros en Olazabal, vaak sa men sterk voor de Ryder Cup, verzorgden de show. Met 256 slagen eindigden ze 32 slagen onder de standaardscore. De Au straliërs Clayton en O'Malley hadden als tweede drie slagen achterstand. Door Ad Pertijs Imola - Pas na de race viel Damon Hill even stil. Op de baan van Imola reed de 34-jarige Britse laatbloeier zondag in de van een sterkere motor voorziene Williams- Renault soeverein naar zijn tweede zege van het seizoen en zijn elfde Grand Prix- winst in totaal. „Het is moeilijk om de juiste woorden te vinden bij deze ze ge," zei Hill, wiens gedachten tijdens de gebruikelijke perscon ferentie van de podiumklanten (Alesi en Berger werden twee en drie) vervolgens afdwaalden Imola (dpa) - De Grand Prix van San Marino is voor de Ferrari-coureurs Gerhard Berger en Jean Alesi met een flinke tegenvaller begonnen. Dë privé-wagens van de Formule 1-coureurs werden in de nacht van vijdag op zaterdag gestolen. De dieven haalden een flinke buit binnen. Berger kreeg van de Italiaanse renstal een tonnen kosten de Ferrari Testarossa ter beschikking. Die werd voor het hotel weggehaald. Ook Alesi mocht van zijn werkgever pronken met een dure bolide; een Ferrari 355. De Fransman parkeerde zijn auto in een garage, maar ook dat bleek niet voldoende. Volgens de politie maken de schuldigen deel uit van een professionele bende. Zaterdag was nog geen spoor van beide auto's gevonden. naar de trieste gebeurtenissen van vorig jaar. Toen kwam op hetzelfde circuit zijn Williams- teamgenoot Ayrton Senna tra gisch om het leven. „Het was voor het team niet gemakkelijk om terug te keren naar deze plek," aldus Hill, die vond dat zijn team desondanks blij mocht zijn met de overwinning. Want: „Ayrton zou genoten hebben van deze race," wist Hill. Voor de race-liefhebbers was het gisteren op de Autodromo Enzo e Dino Ferrari inderdaad volop smullen geblazen. Al hadden de door Berger en Alesi twee dagen lang opgewarmde Ferrari-fans (naar schatting 100.000 in getal) uiteraard stiekem op de eerste zege sinds 1983 van hun favorie ten gehoopt. Nadat de rijders met een minuut stilte op de start- en finishlijn hun collega Senna herdacht had den, kwam het veld wonderwel zonder kleurscheuren door de nieuwe chicane in de Tamburel- lo-bocht. Schumacher buitte zijn pole-position aanvankelijk opti maal uit. Na de vroege eerste pitstop (de toppers waren op regenbanden vertrokken en monteerden al snel profielloos rubber) ging de Duitser echter in de fout. Hij crashte zijn Benetton een half rondje na het uitrijden van de pitstraat hard in de Piratella- bocht. De wagen was total-loss en Schumacher had last van een pijnlijke nek. „Wat er precies mis ging, weet ik niet," zei de Duitser. Aan te koude banden dacht of wilde hij niet denken. Tot grote vreugde van de tifosi nam Berger de leiding over. De Oostenrijker liet echter in de 22e ronde bij een pitstop de motor van zijn wagen afslaan. Hill pro fiteerde ervan en kwam op kop. Achter hem hield zijn teamma tje David Coulthard 'breedstu- rend' Jean Alesi op afstand. Tot grote woede van de Fransman. „Onsportief gedrag," foeterde de Ferrari-rijder, die op de baan zelfs even in aanraking kwam met de Schot. Coulthard moest vanwege te hard rijden in de pitstraat ver plicht tien seconden stil gaan staan, maar op dat moment was Hill voor de Ferrari's al lang gevlogen. Na de vierde pitstop van de Engelsman slonk zijn voorsprong weliswaar spectacu lair, maar op het moment dat de toeschouwers er eens goed voor gingen zitten, trapte Hill het gaspedaal weer zo diep in dat Alesi het in de laatste 17 rondjes wel kon schudden. Voor Alesi wordt de tweede plaats zo langerzamerhand een obsessie. In Argentinië finishte hij ook al achter winnaar Hill. In totaal is dit zijn zesde tweede plaats. Winnen deed hij nog nooit. UITSLAG Imola. Grand Prix van San Marino, derde WK-race Formule I: 1- Hill (GBr) Williams 308 km in 1.41.42,552 (gem. snelheid 181,921 km/u), 2. Alesi (Fra) Ferrari 18,510, 3. Berger (Oos) Ferrari 43,116, 4. Coulthard (GBr) Williams 51,890, op één ronde 5. Hakkinen (Fin) McLa ren, 6. Frentzen (Dui) Sauber, op twee ronden 7. Herbert (GBr) Benet ton, 8. Irvine (Ier) Jordan, 9. Panis (Fra) Ligier, 10. Mansell (GBr) McLaren, op drie ronden 11. Suzuki (Jap) Ligier, op vier ronden 12. Martini (Ita) Minardi, 13. Morbideili (Ita) Footwork, 14. Badoer (Ita) Mi nardi, op zeven ronden 15. Diniz (Bra) Forti-Ford, 16. Moreno (Bra) Forti-Ford. WK-stand: 1. Hill 20 punten, 2. Schumacher (Dui), Alesi 14, 4. Coul thard, Berger 9, 6 Hakkinen 5, 7. Herbert, Frentzen 3, 9. Blundell (GBr) 1. WK-stand teams: 1. Williams, Fer rari 23, 3. Benetton 7, 4. McLaren 6, 5. Sauber 3. Londen - Jürgen Klinsmann is zaterdag in Engeland tot Voetballer van het jaar gekozen. De Duitser kreeg van de Engelse voetbalpers 76 procent van de stemmen. De aanvaller van Tottenham Hotspur is pas de derde buitenlander die als beste werd uitverkoren. Zijn landgenoot Bert Traumann was in 1956 de eerste 'vreemdeling'. De Nederlander Frans Thijssen, tegenwoordig deel uitmakend van de technische staf van Vitesse, was in 1981 de laatste speler van buiten Engeland die tot beste speler werd gekozen. Klinsmann versloeg twee spelers van koploper Blackburn Rovers, de Engelse international Alan Shearer en de Schotse international Colin Hendry, respectievelijk tweede en derde. Zaterdag maakte de aanvoerder van het Duitse elftal voor de Spurs tegen Arsenal zijn 28e doelpunt. New York - Rik Smits lijkt zich met de Indiana Pacers moeiteloos te gaan plaatsen voor de volgende ronde van de play-offs in de Amerikaanse basketbalcompetitie. De Pacers wonnen, onder meer door 27 punten van de Nederlander, ook het tweede duel van de Atlanta Hawks. Dinsdagavond kan Smits met zijn ploeg in Atlanta de tweede ronde bereiken. Smits vervulde in het tweede duel tegen Hawks opnieuw een belangrijke rol. Aan de score van ploeggenoot Reggie Miller - 39 punten - kwam hij niet toe. Maar de Brabander was met 27 punten en elf rebounds wel de voornaamste schakel in het team. Uiteindelijk wonnen de Pacers met 105-97. Mocht de ploeg dinsdag ook de derde wedstrijd winnen, dan komt de volgende tegenstander uit het duel tussen de Cleveland Cavaliers en de New York Knicks. Die twee ploegen houden elkaar voorlopig in evenwicht. Cleveland zegevierde in het tweede duel verrassend met 90-84. New York. NBA. Play-offs. Eastern Conference: Chicago Bulls - Charlotte Hornets 108-100 (Stand Play-offs 1-0), Orlando Magic - Boston Celtics 124-77 (1-0), Indiana Pacers - Atlanta Hawks 105-97 (2-0), Cleveland Cavaliers - New York Knicks 90-84 (1-1). Western Conference: San Antonio Spurs - Denver Nuggets 104-88 (1-0), Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 129-102 (1-0), Los Angeles Lakers - Seattle SuperSonics 84-82 (1-1), Houston Rockets - Utah Jazz 140-126 (1-1). Modena - Bas van de Goor heeft zaterdagavond hij met zijn club Modena voor de derde keer op rij in de play-offs om het Italiaanse kampioensschild, de Scudetto, van Treviso, de club van Ron Zwerver gewonnen. Modena leidde daarin met een 0-2 voorsprong de dans. Met de setstanden 10-15, 14-16, 15-9 en 13-15 was de derde zege in een serie van best-of-five een feit en kon Modena na zes seizoenen weer de kampioensvlag hijsen. „Dit is effe heavy, Niemand van de club had dit verwacht. En ook niet dat het eigenlijk zo makkelijk ging, gezien de setstan den", zei Van de Goor. „Toch was het een zware week voor mij met veel stress. Ik heb bijna niet geslapen. Je krijgt het niet voor niks. Je moet alle energie in die paar wedstrijden stoppen," Voor de volleybalinternational uit Oss was het zijn derde hoofdprijs in zijn eerste jaar Italië. Geen enkele buitenlander deed hem dat na. Modena won onlangs de Europa Cup II en begin februari veroverde de kersverse kampioen ook de nationa le beker in een rechtstreekse confrontatie met alweer de gedoodverfde favoriet Treviso. Nieuwegein - De volleybalsters van Link/AMVJ hebben na het landskampioenschap ook de nationale beker veroverd. Het kostte bovendien veel minder moeite dan verwacht. Bonduelle/WC, de tegenstander in de finale, speelde in de Nieuwegeinse sporthal Merwestein verdedigend zwak en aan vallend onvoldoende. AMVJ, degelijk vooral, profiteerde in minder dan vijf kwartier met verbazing: 15-13 15-1 15-9. De piepjonge VVC-selectie, voor aanvang van het seizoen algemeen uitgeroepen tot titelfavoriet, bleef ver onder zijn kunnen. Tot aangename verrassing van Geert Trompetter, die Agnes Brunnikhuis op de bank bij AMVJ verving. Brunnikhuis, hoofdtrainster met zeker in de slotfase van de competitie erg veel steun van Trompetter, had al vakantie geboekt en lag op een Canarisch eiland te zonnen. Mersin - De Turk Semih Sayginer heeft het BWA-toernooi in zijn vaderland in de stad Mersin gewonnen. De driebander versloeg zondag in de finale de Zweed Torbjörn Blomdahl met 3-0 (15-10 15-8 15-10). Dick Jaspers eindigde als beste Neder lander. Hij won in de strijd om de derde plaats van landgenoot Dick van Uum: 2-0 (15-9 15-2). Ben Velthuis finishte als vijfde. Mersin (Tur). BWA-toernooi driebanden. Achtste finale: Blomdahl (Zwe) - Habraken (Ned) 3-0 (15-10 15-5 15-6/1,875-0,954), Van Uum (Ned) - Kurultay (Tur) 3-0 (15-2 15-4 15-2/1,285-0,242), Jaspers (Ned) - Celenk (Tur) 3-0 (15-8 15-9 15-1/1,285-0,545), Sayginer (Tur) - Havermans (Ned) 3-1 (15-11 15-12 11-15 15-6/1,302-1,047), Velthuis (Ned) - Karatay (Tur) 3-2 (11-15 13-15 15-7 15-6 15-13/1,326-1,076), Yurt (Tur) - Erol (Tur) 3-0 (15-1 15-5 15-7/1,250-0,342), Gmeiner (Oos) - Pamuk (Tur) 3-1 (15-2 12-15 15-11 15-11/0,950-0,661), Naci Buyukoglu (Tur) - Naci (Tur) 3-1 (12-15 15-4 15-14 15-11/0,760-0,594). Kwartfinale: Van Uum - Gmeiner 3-0 (15-14 1 5-11 15-5/1,022-0,691), Jaspers - Buyukoglu 3-0 (15-5 15-4 15-6/1,323-0,468), Sayginer Van onze volleybalrm IJzendijke - Savd den in de promot) balcompetitie. Vc vocht voor iedere won met 3-0 en p.J In de eerste klasse vl er op de laatste wedsi geen beslissing. Schl WS'92 3 wonnen wedstrijd en spelen mei een beslissingswa j het kampioenschap. Van onze atletiekmecj IJzendijke - Het zaam, maar Ignacel pakte nog maar eerf i Dit in de 10,7 kilon Oranjeloop in IJze ['Belg begon al gebld de opdracht. Een ar in de dijspier was I „Toen ik gisteren thuj i de training was het f I nog wat op de fiets gë I dat heeft weinig opglL 1 wil je lopen, maar wa I afgezien. De laatste tl ter was het niet om ui I maar wat moet je? Je| I in de polder en moet i [eindpunt geraken,"! -r het moment dat c 'ondraaglijk werd wa sprong voldoende on» terweele op afstand] Negentien seconden verschil aan de Markt, waar de finis] getrokken. Westerwe slechte start. Hij stoi oefeningen te doen toï I ton zich in beweginf oen nog wel wat of maar Van Nevel was gen." Achter van Nevel en1 legden Peter van W| Goossen op de volgen' sen beslag. Ingrid Cl de enige vrouw die 1 'an8ste afstand waal 7,6 kilometer ging de Belg Omer Meloej paid Vanhijfte. Paull 'vetter zorgde op de, 'oor dubbel Belgisch Johan van Leeuwe f IP/o ,men om de kori (4,6 kilometer) op zi fecnrijven. Bij de jeu? as Goossen en lan Niek Verbeke. Hl irM j "Triathlonvrieij U04 deelnemers aan d ame de jeugd wasl Jouw in IJzendijke loo meter Verbekel lenriinf o Thomas It* gn.dJ]ke) 3.12. 9 Lou'% 1Marike Spuel ÈDen rTerdSnck 3'15' 3 f hl-Tt, uben de Riddl Beis'if; Lievens (IJzeJ bum! o f',.1- Rachida Mol Velthuis 3-2 (15-7 7-15 9-15 15-4 15-12/1,220-1,060), Blomdahl - Yurt 3-1 (13-15 15-4 15-5 15-8/1,657-0,941). Halve finale: Blomdahl - Van Uum 3-1 (15-9 15-6 11-15 15-10/1,302-0,952), Sayginer - Jaspers 3-0 (15-7 15-51 15-7/2,250-1,055). Finale: Sayginer - Blomdahl 3-0 (15-10 15-8 15-10/1,551-1,000). Om derde plaats: Jaspers - Van Uum 2-0 (15-9 15-2/1,578-0,611). Hamburg - De 28-jarige Argentijn Antonio Silio heeft zondag de marathon van Hamburg gewonnen. Silio liep de klassieke afstand in 2 uur, 9 minuten en 57 seconden. Met de verbetering van het parcourrecord verdiende hij naast de winnaarscheque van bijna 17.000 gulden een extra bonus van 11.000 gulden. Als] tweede eindigde de Spanjaard Juan Carlos Monteiro in 2.11.31 f De derde plaats was voor de Rus Edoeard Toebatoelin (2.12.31) I Bij de vrouwen zegevierde net als in 1994 de Kenyaansej Angelina Kanana in 2.27.24. Hamburg. Marathon. Mannen: 1. Silio (Arg) 2.09.57, 2. Montero (Spa) 2.11.34, 3. Tsjoebatoe-I lin (Rus) 2.12.31, 4. Chimusasa (Zim) 2.12.55, 5. Dobler (Dui) 2.12.59, I Kundrotas (Lit) 2.14.01, 7. Sausaitis (Lit) 2.14.32, 8. Pipa (Slw) 2.14.SI 9. Schinkitz (Dui) 2.15.20,10. Nabein (Dui) 2.15.52. Vrouwen: 1. Kanana (Ken) 2.27.24, 2. Lindner (Dui) 2.37.19, 3. Cr#| (Spa) 2.39.39, 4. Mitsjoerina (Rus) 2.39.00, 5. Veith (Dui) 2.39.25. Frankfurt - De Duitser Olaf Ludwig start maandag niet Rundum den Henninger Turm, de zesde klassieker om ot| wereldbeker. De winnaar van vorig jaar meldde zich zondag W| grote teleurstelling van de organisatie af wegens een bacteriel'| infectie aan de luchtwegen. De 35-jarige prof wielrenner won afgelopen woensdag i Veenendaal-Veenendaal. Het was de eerste overwinning seizoen van de voormalige Oostduitser. Sponsor Telekom maakte de afmelding van Ludwig beken"! tijdens een persconferentie in Frankfurt. Het Duitse telecomm®' nicatiebedrijf liet bij die gelegenheid ook weten het contract m' de wielerploeg met nog een jaar te verlengen. Telekom spons»! de formatie sinds 1992. De 34e editie van Rundum den Henninger Turm, of Grote van Frankfurt, staat dit jaar voor het eerst op de wereldbekf;jB^nijjiG.Pauietted'Hu- kalender. In voorgaande jaren was de wedstrijd niet langer w" r' 210 kilometer. Dit jaar krijgen de ongeveer 170 coureurs, or wie slechts zes Nederlanders, 252 kilometer voor de wielen. k i. Ma- paud Kuypers" "(beide] 17 42 2 1„Jo,han van LI P845' o' karlos Verbuyl 9.21' 4 Groots! MaVti'i j Vervaet (B* IO.35 Koning (r! Meloen J l<%Mn Wifte (O0Stl NterR <rjz™dijl Jols R^,B°cnder (Sluis) 3l P'7 km'J? (?ostburg) 31 17.23 ?'D.- Jgnace van J br van ui Westerweel| P-21 4 RWa®s (beiden! I Er'iU n Goossen (Cj (enk v v?n Nevel (Bell lartel (Hulst) 40.4lft pul ur(N,IJZ™dUke) 49 Soek 43?ï'euwvllet) 42§ Posth,,;3A -l°- Jan vl l^CWEN3'50- [1.39t12 h Sandra de r| «■45. L Ingrid Cau!

de Stem | 1995 | | pagina 16